Omzetbelasting in EEG vóór 1968 volledig geharmoniseerd Europees parlement akkoord met plannen EEG-commissie Dagbladdirecties doen beroep op typografen - DE BEURS - - Keus gevallen op Franse systeem Omzet Meelfabriek neemt gestaag toe Orderontvangst in september omhoog C.P.N.-Kainerlid vraagt compensatietoeslag voor veeboeren Geen verhoging OB op LPG-gas? OGEM verwacht forse winststijging Jubilerende zakenvrouw krijgt onderscheiding Dienstauto van 27.700 voor premier Marijnen De Gaulle wil Iran meer hulp geven Kort economisch nieuws SENSATIONELE PRIJSVERU ING Zilveren Houtzaagmolen voor de heer B. Poulie Nieuwe kandidaat voor tweede TV-net SCHEEPVAARTBERICHTEN Europees parlement stelt ultimatum Van der WERFF HUBRECHI VRIJDAG 18 OKTOBER 1963 25 PHS.VAN OMMEREN Conjunctuurtest Kasreservepercentage blijft nihil V I E nergie politiek Kort nieuw* W STRAATSBURG (ANP) Het Europese parlement heeft gister voorstellen van de E.E.G.-commissie voor hervorming van de omzetbelasting in de Europese Economi sche Gemeenschap goedgekeurd. Volgens deze plannen zullen Nederland. België Luxemburg, Duitsland en Italië vóór het einde van de overgangsperiode (31 december 1967) naar de volledige ge meenschappelijke markt de huidige omzet belastingstelsels moeten vervangen door 't Franse systeem van belasting op de toege voegde waarde. Dit wordt namelijk het enige stelsel geacht, dat algemeen kan worden toegepast en dat niet de nadelen van de huidige stelsels van de overige E.E.G.-landen bezit. Deze voordelen moeten zwaarder wegen dan het nadeel, namelijk dat overschakeling op het Franse systeem tot prijsverhogingen kan leiden. Het parle ment heeft de hoop uitgesproken, dat de grotere concurrentie op de E.E.G.-markt zo'n ontwikkeling zal tegengaan. De E.E.G.-commissie verklaart in de overwegingen van haar ontwerprichtlijn, dat harmonisatie van de omzetbelasting nodig is omdat de volledige gemeenschap pelijke markt alleen kan worden bereikt als de omzetbelasting in de lid-staten de concurrentieverhoudingen niet vervalst en het vrije verkeer van goederen en diensten niet belemmert. De huidige stelsels in Nederland, België, Luxemburg, Italië en Duitsland voldoen niet aan deze eis. De E.E.G.-commissie heeft een tussenfase voorzien, waarin de E.E.G.-landen een niet-cumulatief stelsel aanvaarden en waarbij hun de vrijheid wordt gelaten een stelsel te kiezen dat ze het best vinden. Daarna dienen deze nieuwe stelsels vóór het einde van de algemene overgangs periode te evolueren tot een gemeenschap pelijk stelsel van belasting cp de toege voegde waarde. Het Europese parlement acht echter de tussenfase overbodig en pleit voorts voor het stellen van een dui delijke uiterste datum voor de invoering van het gemeenschappelijke stelsel: te j weten 31 december 1967. Het parlement verklaarde, op voorstel I van de socialistische fractie, voorts dat het uiterlijk op het moment van invoering van uniforme tarieven voor de omzetbelasting het recht moet krijgen deze tarieven vast te stellen. Voorts was het parlement van mening, dat de E.E.G.-landen, zodra deze de unifor me tarieven voor de omzetbelasting hebben aanvaard, een belangrijk instrument van nationaal conjunctuurbeleid verliezen. Het is daarom volstrekt noodzakelijk dat de E.E.G.-ministerraad uiterlijk 31 december 1967 overeenstemming bereikt over de in voering van een gemeenschappelijke con- junctuurpolitiek. Het Europese parlement heeft zich don derdag voorts uitgesproken voor de Euro pese normen voor vrachtauto's In een officieel advies over de ontwerp-richtlijn van de E.E.G.-commissie, die eenheid zal brengen in de voorschriften voor maten en gewichten van vrachtauto's in de E.E.G., Advertentie Opgericht :899 Beursbericht no 339 is verschenen De directie van de N.V. Meelfabrieken der Nederlandse Bakkerij in Rotterdam heeft meegedeeld dat de verkregen netto resultaten door het hoofdbedrijf geduren de de afgelopen negen maanden van dit jaar een niet onbevredigend, maar toch wel enigermate teleurstellend beeld te zien hebben gegeven. Als één der oorzaken wordt genoemd het niet in de prijzen mo gen doorberekenen van de kostenstijgin gen. Men is matig optimistisch gestemd ten aanzien van de inkomsten welke uit deelnemingen zullen voortvloeien. De ge staag toenemende omzet en de vooruit zichten voor de nog komende maanden zijn voor de directie van de N.V. Meel fabrieken evenwel aanleiding te vertrou wen dat, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, het lopende boekjaar met tevredenstellende eindcijfers kan worden afgesloten. De orderontvangst zowel uit het binnen- als uit het buitenland is in september toe genomen. Dit staat in de conjunctuurtest van het C.B.S. over de gang van zaken bij de Nederlandse industrie in de afgelopen maand. Het indexcijfer van de orderpositie uit gedrukt in aantal maanden werk (basis: ultimo januari 1961 100) daalde deze maand van 86 tot 85. Aan het einde van de maanden september 1961 en september 1962 waren deze indexcijfers respectievelijk 98 en 89. In de beoordeling van de orderpo sitie deed zich geen wijziging voor. Ultimo september luidde het oordeel, evenals ul timo augustus, bij 70 percent der onder nemingen normaal, bij 15 percent groot, en bij 15 percent klein. Het Tweede-Kamerlid de heer T. Jager (C.P.N.) heeft de minister van landbouw en visserij gevraagd om een compensatie toeslag voor veeboeren. Hij informeert of de bewindsman kennis heeft genomen van de slechte uitkomsten van de veeboeren in vele weidegebieden van ons land, met name in de westhoek van Utrecht, die op een onlangs in Woerden gehouden verga dering van afdelingen der drie standorga nisaties „catastrofaal" zijn genoemd. Is de minister niet van oordeel, aldus de heer Jager, dat de extra cent, die door het landbouwschap voor het afgelopen melk prijsjaar is gevraagd, als onvoldoende moet worden aangemerkt bij berekeningen door het landbouw economisch instituut (LEI) van fl. 2.700 tot fl. 3.000 als gemid deld arbeidsinkomen voor tal van veeboe ren en een gebleken nadelig verschil van ongeveer zes. cent tussen de kostprijs van f. 32.80 en fl. 26.56 per 100 kg? Minister Veldkamp zal met zijn ambt genoot van financiën, prof. Witteveen, overleggen of het mogelijk is het L.P.G.- gas, waarop vele auto's rijden, uit te zon deren van de verhoging van de omzet belasting op benzine. Hij zei dit gisteren in de openbare vergadering van de vaste commissie uit de Tweede Kamer over de begroting van sociale zaken, en beant woordde hiermee een vraag van de heer Suurhoff (P.v.d.A.). verenigde het parlement zich met het voor genomen maximum van 38 ton voor be laden vrachtauto's met aanhangers. Doch het wil het maximum gewicht voor vracht auto's zonder aanhanger stellen op 19 ton bij twee assen en 26 ton bij meer assen, respectievelijk drie en vier ton meer dan de E.E.G.-commissie heeft voorgesteld. De ontworpen richtlijn stelde voorts de maxi mum-lengte op 17,20 meter, hetgeen vol gens het parlement achttien meter dient te zijn. De omzetten van de N.V. Overzeese Gas- en Electriciteitsmaatschappij in Rot terdam en van haar dochterondernemin gen (waaronder nu voor het eerst ook die van Wolter en Dros N.V. en van de N.V. Technische en Keramische handelsvereni ging in Rijswijk), beliep in het eerste halfjaar f 44,5 (v.j. f 32,5) miljoen. De verkopen van gas- en elektriciteit namen toe met resp. 3,3 percent en 9,3 percent in vergelijking met dezelfde perio de van 1962. De investeringen bedroegen ƒ16,3 (eerste halfjaar 1962: ƒ4,9 miljoen. Het geconsolideerde resultaat na af schrijvingen, belastingen en het aandeel van derden bedroeg 4,5 4,1) miljoen. De directie verwacht dat het resultaat over het gehele boekjaar 1963 ruim f 9 miljoen zal bedragen (v.j. 8.152.865). De Amsterdamse mevrouw A. E. Schut teVan Ingen is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het was veertig jaar geleden dat zij als een der eerste vrouwen in ons land met succes het examen accountancy aflegde. Vijfentwintig jaar geleden vestigde zij zich als zelfstandig accountant in Amster dam. Sinds zeven jaar is zij ook secre taresse van de Nederlandse Unie van Vrouwelijke Bedrijfshoofden Mevrouw Kiek, presidente van deze u- nie, heeft haar tijdens de receptie van het I.C.C. Vondelpark het gouden em bleem van de unie opgespeld. Minister-president Marijnen heeft geant woord op vragen van de Kamercommis sie voor Financiën over een extra-bedrag van 27.700 dat op de begroting is uitge trokken voor aankoop van een auto. „De prijzen van dienstauto's kunnen uit eenlopen van 5000 voor ambtenaren met een ambtsgebied niet groter dan eep pro vincie, tot f 18.000 voor staatssecretaris sen en 30.000 voor ministers", zegt minister-president Marijnen die bevestigt, dat de extra 27.700 diende voor vervan ging van zijn dienstauto. De oude dienstauto is door tussenkomst van de Dienst der Domeinen en met in stemming van de rijkshoofdinspecteur van het Verkeer voor de taxatieprijs van ƒ1800 overgedragen aan het ministerie van Financiën ten behoeve van de grens- dienst. Tenslotte merkt de minister op, dat de aankoop van een rijksauto slechts is toegestaan na advies van de rijkshoofd inspecteur van het verkeer voor overheids diensten. INTERNATIONALS MERENDEELS VAST Het Damrak heeft zich gisteren geken merkt door een vaste stemming bij de opening voor de meeste internationale waarden. De handel was ruim. Ook de scheepvaartsector gaf niet onbelangrijk hogere openingskoersen te zien in een actieve markt. Vele ogen waren gistermid dag gericht op de Philipshoek. Dit naar aanleiding van de uit New York naar Am sterdam overgeseinde cijfers van het Philipsconcern over 1963. Deze waren zo gunstig, dat het Damrak woensdag nabeurs reageerde met een forse koersstijging voor de Philipsaandelen en wel van 149.50 tot 153,60. De officiële beurs opende op 153,20, tegen een vorige slotprijs van 149,10. Winstnemingen deden de koers gedurende verdere beursduur inzakken tot 152,60. Ook de overige hoofdfondsen hadden begin beurs de wind goed in de zeilen. Kon. Olie verbeterde twee gulden tot 164.70, Unilever ging 1,80 omhoog tot 142,50. Hoogovens deden flink mee met een koersstijging van 5% punt op 566, waarna zelfs nog 569 werd gedaan. AKU stelde wat teleur op 518 (517%). Later op de middag daalde de koers van AKU, als gevolg van winstnemingen, tot 514Vj. Hier mede kwam dit fonds drie punten beneden de vorige slotkoers te liggen. Ook de overdige internationales moesten enig ter reinwinst prijsgeven bij afnemende affaire. De directies van het Algemeen Handels blad de N.V. De Arbeiderspers. Het Pa rool, de Teiegraaf-Het Nieuws van de Dag, de drukkerij C. A. Spin en Zn., van het dagblad Trouw, van de Tijd-Maasbo- de, de Volkskrant en het Financiële Dag blad hebben zich met 'n persoonlijk woord gericht tot de in hun bedrijven werzame typografen. Aanleiding daartoe vormt een op 13 oktober jl. door dc „commissie van vertegenwoordigers van het personeel van krantenbedrijven en grote grafische bedrij ven", uitgegeven communiqué, waarvan de inhoud deze directies dermate afkeu renswaardig, zowel van loon als van aan bevolen maatregelen voorkomt, dat zij me nen niet te mogen zwijgen. Om de eisen van loonsverhoging en ver lenging van de vakantie kracht bij te zet ten" aldus het rondschrijven der direc ties „worden niet alleen de bonafide vakorganisaties met een „reorganisatie" bedreigd, dat wil zeggen beroofd van het vertrouwen, dat nodig is om onderhande lingen voor een nieuwe CAO te voeren, doch het communiqué gaat veel verder. Het spreekt ten aanzien van de werkge vers in de grafische industrie zelfs van het voortzetten van de „koude oorlog". Dit van onverantwoordelijkheid getuigen de stuk is gepubliceerd door een groepje mensen dat daarin beweert te spreken voor alle grafici. Het is tegen de ondermijnen de strekking van dit stuk, dat wij onze stem wensen te verheffen omdat dit een weg is die alleen maar tot misverstanden, chaos en catastrofes kan leiden". De directies wijzen er in hun rondschrij ven op, dat bij een te lang voortduren van stakingen niet alleen de marge wordt weggestaakt, die dienen moeten voor reële verbetering van de arbeidsvoorwaarden via de CAO en voor uitkeringen, en dat ten slotte slechts blijvend nadeel voor meer dere bedrijven daaruit voortvloeit, dat de eigen werkgelegenheid zal aantasten. „Het is waarlijk niet zo aldus de di recties dat in de dagbladbedrijven te Amsterdam exorbitante winsten worden verdiend. Noch kunnen de verkoopsprijzen naar willekeur worden verhoogd. Werk nemers, die in geëmotioneerde stemmin gen extreme loonsverhogingen eisen en daarvoor het werk stilleggen zagen aan de tak, waarop zij zitten. De directies van de dagbladen wensen de personelen uitdrukkelijk mede te delen, dat zij geen koude oorlog, ja geen enkele oorlog wen sen. Ook wensen zij de ondergang van de vakorganisaties niet. De ondergang die door uw nieuw opgeworpen woordvoer ders „reorganisatie" wordt genoemd". De directies van de Amsterdamse dag bladen aldus het rondschrijven delen de personelen mee, dat zij weigeren de koude oorlog als een moderne en doel treffende maatregel te beschouwen. Wie hiertoe wenst over te gaan moet tevo ren weten, dat er van succes geen sprake kan zijn. Het oor zal geweigerd worden aan eisen, die buiten het georganiseerd overleg om, al of niet met wilde stakingen worden gesteld. De deur naar chaos, naar rechteloosheid, naar wilde staking en on getekende communiqués zal men geslo ten vinden". Tenslotte zeggen de directies: „Wij wen sen mede te werken aan het tot stand ko men van een nieuwe CAO met nieuwe lonen op basis van wettelijke voorschrif ten na normaal overleg". VERHANDELDE FONDSEN 17 oktober 16 oktokber Totaal 447 422 Hoger 227 (50,8%) 147 (34,9%) Lager 146 (32,6%) 188 (44,5%) Gelijk 74 (16,6%) 87 (20,6%) A VOND VERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U511—515 Hoogovens Kon. Olie164,10165 Philips 150,80152,20 Unilever 141,70142,40 De stemming was ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U511—513 Hoogovens 568 Kon. Olie163.70 gb-163,90 Philips 150,30150,50 Unilever 141,50—141,70 Kon Boot168—170 gl Van Ommeren.293295 gl K.P.M170—171 H.A.L125125% TEHERAN (AP) President De Gaulle heeft Iran een duidelijke wenk gegeven dat Frankrijk meer materiële hulp zal bie den aan het land. Hij sprak voor de beide huizen van het parlement in een gemeen schappelijke zitting op de tweede dag van zijn staatsbezoek aan Iran. „Op het gebied van directe samenwer king die door Frankrijk wordt gegeven aan een aantal volken in de wereld, wordt Iran steeds belangrijker Wij zien dui delijk hoe groot uw hulpbronnen zijn, uw prestaties en uw mogelijkheden in an dere woorden wij zien welk een grote toe komst u heeft. Dit is een reden te meer. waarom wij in steeds grotere mate bereid zijn op doeltreffende wijze bij te dragen aan de ontwikkeling van uw land. Wij zijn er zeker van dat wij zelf uiteindelijk hier aan zullen winnen". Hij waarschuwde echter dat de grote hulpverplichtingen aan de Afrikaanse sta ten de Franse mogelijkheden tot hulp el ders beperkingen oplegt. De Amerikaanse hulp aan Perzië is over geschakeld van financiële steun op lenin gen. Het is bekend dat Iran graag meer hulp uit het westen zou hebben en des noods bereid zou zijn Russische hulp te aanvaarden. De grootse ontvangst van De Gaulle door een half miljoen inwoners van Teheran heeft waarnemers ertoe gebracht te spre ken van een latent anti-Amerikanisme in Iran. Bij het inleiden van De Gaulle in het parlement sprak de voorzitter van de se naat, Jaffar Sjarif van „een historische dag voor Iran". De Gaulle antwoordde: ..heel vriendelijk .dat u dit zegt maar misschien heeft wel gelijk". De Nederlandsche Bank heeft besloten het kasreservepercentage voor de periode van 22 oktober 1963 tot en met 21 novem ber 196 onveranderd vast te stellen op nul. De eeconomische sectie van de Vereniging voor Statistiek organiseert op 30 oktober in de Casino- Schouwburg te 's-Hertogenbosch een economisch- statistische middag, aanvangende 14.00 uur. Advertentie V." - geheel compleet NU v a. f In ongewijzigde uitvoering DE NIEUWE PRIJZEN In ongewijzigde uitvoering DE NIEUWE PRIJZEN l dus oersterk (lange levensduur) Skoda Octavia (43 pk) 52511,4990, extra solide (meer veiligheid) Octavia Super (47 pk) 54sfe.— 5250,— compleet comfort (incl. verwarming, vja Tg 57k- 5555,- rolhoes, binnen- en buitenspiegel, 1 Jl lichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, Octavia Combi oSoO, bJ»ï>, kleerhaakjes, asbakjes, slaapbanken, etc.) 1202 Combi <jB75, 6795, DEALER: Garoqe VERBEEK Bloemendaalseweg 5-7 Bloemendaal tel. 52301 »v- I H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. 01717-2010 Abbekerk 17 v. Bugo n. Singapore. Abida 17 te Aden n. Singapore Adara 16 15 m. w. Gibraltar n. Alicante. Acmaea 17 te Las Palmas n. Bonny. Acteon 17 330 m. o. Paramaribo n. Curagao. Aegis 17 te Barbados. Vandaag is in Scheveningen op de Hout- I Alkmaar 17 te curagao. dag 1963 aan de heer B. Poulie de Zilve- Snria' Almdijk 16 v. Port Sudan n. Suez. Almkerk 17 v. Tripoli n. Genua. ren Houtzaagmolen uitgereikt. De heer Aiphacca n v Bhavnagar n. Bedibunder. Poulie was van 1951 tot iuni 1963 voorzitter Alphard pass. 17 Ameland n. Rotterdam Tn 1Q5R Amerskerk 17 10 m. o. Ceylon n. Calcutta, van het Houtvoorlichtingsmstituut. In i»o» Ampenan 17 v Khol. E1 Mufatta n Kuwait. werd op zijn initiatief de prijs ingesteld Amsteldijk n te Antwerpen v. Rotterdam. pm te worden toegekend aan degene, die Amstelsluis 17 v. Savannah n. New Orleans, om re wuiuen ac, b I 17 arm t-n w 7 ui niitrh Harhnnr zich bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt voor de bevordering van een ver antwoord gebruik van hout. Namens de „Vrije Televisiezender Ne derland" (V.T.Z.), opgericht in november 1959 heeft de initiatiefnemer en medeop richter, de heer M. Lewin uit Diemen, aan het ministerie van O. K. en W. meege deeld dat de V.T.Z. in aanmerking wenst te komen als concessionaris voor het toe komstige tweede televisienet. De V.T.Z. stelt zich ten doel het -orgen van tv-programma's en de exploi tie van televisiereclame ter financiering •an die programma's. Hij is bereid te handelen in overeenstemming met de in de nota reclametelevisie gestelde eisen. De heer Lewin was één der initiatief nemers tot en mede-oprichter van de Vrije Radio-Omroep Nederland „Vron", waaruit later radio Veronica is ontstaan. Amstelstad 17 800 m. w.z.w. Dutch Harbour naar Vancouver. Argos 16 te IJmuiden. Artemis 17 v. Matanzas n. Curagao. Atys 17 200 m. n.w. Cochin n. Perzische Golf. Baarn 17 v. Puerto Ordaz n. Trinidad. Bali 17 te Akaba. Balong 17 v. Guayaquil n. Buena Ventura. Bintang 17 te Quebes Roads v. Montreal. Borneo 17 22 m. o. Saigon n. Hongkong. Bovenkerk 17 te Amsterdam. Breda 17 10 m. z.z.w. K. La Hague n. S. Domingo. Calamares 17 te Cortes v. New Orleans. Caltex Arnhem 17 80 m. o. Gibraltar n. Pt. Said. Caltex Delft 17 v. Yokohama n. Bahrein. Caltex Eindhoven 17 t.h.v. Perim n. Gothenburg. Caltex Gorinchem 17 in Kielerkanaal n. Pernis. Caltex Leiden 17 v. Lorenzo Marques n. Bahrein. Caltex Naples 17 30 m. o.n.o. Gibralt. n. Gothenb. Calt. Nederl. 17 22 m. n.n.o. Muscat n. Rastanura Caltex Pernis 17 te Thameshaven. Caltex Rotterdam 17 139 m. o. Gibraltar n. Sidon. Caltex The Hague 17 v. Cochin n. Colombo. Caltex Utrecht 17 220 m. o.n.o. Kuria Muria naar Mauritius. Camerounkust 17 v. Antwerpen n. Amsterdam. Camitia 17 430 m. w. Finisterre n. Rotterdam. Charis 17 te Maracaibo v. New Orleans. Chiron 17 150 m. w. Flores n. Puerto Cabello. Cinulia 17 110 m. n.n.o. Horta n. Curagao. Crania 17 240 m. w. Azoren n. Landsend. Dahomeykust 17 v. Dakar n. Freetown. Delft 16 v. Bilbao n. Barbados. Diogenes 17 te Bremen v. Amsterdam. Dorëstad 16 500 m. w.z.w. Azoren n. Curagao, Drente 17 90 m. o.z.o. Jamaica n. New Orleans. Eemhaven 17 te Beyrouth. Esso Amsterdam 17 120 m. z.z.o. Villano n. Brega. Esso Den Haag 17 v. Banias n. Rotterdam. Fina Nederland pass. 17 Muscat n. Abadan. Friesland KRL 17 1200 m. n.o. Guam n. H'kong. Gaasterdijk 17 te Rotterdam. Ganymedes 17 te Mathias de Galves. Garoet 17 te Suez. Gorredijk 17 te Antwerpen. Gulf Hansa 17 v. Suez n. Mena. Gulf Hollander 17 40 m. w. Algiers n. Port S*id. Gulf Italian 17 35 m. z.o. Muscat n. Bd. Mashur. Gulf Swede pass. 17 Malta n. Rotterdam. Hathor pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Helicon 17 te Bremen v. Amsterdam. Hercules pass. 17 Azoren n. Curagao. Hermes 17 v. Gibraltar n. Malta. Isis 17 te Carupano. Jagersfontein 17 40 m. w. K Blanco n. Kaaptsad. Japara 17 v. Madras n. Colombo. Jason 17 90 m. n.n.o. Curagao n. Willemstad. Kabylia 17 v. Whitegate n. Dublin. Kalydon 17 30 m. z.w. Ras Fartak n. Bd. Mashur. Kara 17 30 m. z.w. Finister ern. Rotterdam. Karachi 16 410 m. n.n.o. Fayal n. Duinkerken. Karossa 17 120 m. z. Tavoy n. Malacca. Katendrecht, 17 v. Bahrein n. Rastanura. Kenia 17 300 m. n.o. Azoren n. Curagao. Kerkedijk 17 te Rotterdam. Khasiella 17 230 m. n.w. Freetown n. Thameshav. Kieldrecht 17 rede Colombo. Koningswaard 17 300 m. w.z.w. L'end n. Trinidad, Koratia 17 80 m. n.n.w. Ras Al Hadd n. Singap. Korenia pass. 16 Pitcairn n. Lyttelton. Korovina 17 te Teesport v. Rotterdam. Krebsia 17 49 m. o.z.o. Albany n. Melbourne. Kryptos 17 te Shellhaven n. Eastham. Kylix 15 v. Shellhaven n. Curagao. Laarderkerk 17 100 m. o. eD Gata n. Port Said. Lekhaven 17 te Bremen v. Hamburg. Maasdam 17. v. Le Havre n. Southampton. Maashaven 17 v. Stettin n. Hamburg. Maaskerk 17 700 m. z.o. Guardafui n. Colombo. Madisonllovd 17 te Beyrouth v. Port Sid. Meerkerk 17 te Genua. Meliskerk 17 te Hamburg v. Gyon. Memnon 17 v. Liverpool te Amsterdam. Mentor 17 325 m. w.n.w. Flores n. Hamburg. Merseylloyd 17 300 m. n. Cook eil. n. Nouema. Merwede 17 v. Hamburg n. Orehoved. Musilloyd 17 te Balboa n, Manilla. Naess Commander 17 v. Marsa Breg an. Fawley. Naess Lion 17 15 m. n.w. K. St.Vine, n, Einsward. Neder-Eems 17 te Marseille. Neder-Waal 17 v. Bremen n. Antwerpen. Nestor 17 v. Izmir n. Iraklion. Nijkerk 16 v. Sydney n. Rison (Tasmanië). Ommenkerk 17 te Bremen v. Hamburg. Ondina 17 140 m. z.w. Ouessant n. Essider. Oostkerk 17 te Bremen. Ootmarsum 17 100 m. z.w. Wight n. Hamburg Oranje 17 120 m. z.w. Penang n. Colombo Oranjestad 17 te Georgetown. Palamedes 17 te Bridgetown. Parkhaven 17 te Antwerpen. Pcndrecht 17 67 m. o.n.o. Ouess. n. Casablanca. Pericles 17 375 m. z.o Kp. Race n. Rotterdam P. G. Thulin pass. 17 Str. Magelhaen n B Aires. Philippia 17 v. Mena n. Lavera. Prins Johan Willem Friso 17 te Antwerpen. Prins Willem IV 17 10 m. n. Anticosti n. Hamb. Provenierssingel pass. 17 Dover n. Rotterdam. Purmerend 17 te Bonny v, Liverpool. Raki 16 1050 m. n.n.o. Tahiti n. San Antonio. Reza Shah the Great 17 v. P. Miranda n. R dam. Rondo 17 te Akaba Rossum 17 v. Milazzo n. Ceuta. Ruys 17 v. Port Louis n. Lourenco Marques. Saloum 22 te Bordeaux verwacht. Sarpedon 16 te Bremen v Amsterdam. Scheldelloyd 17 54 m. w. Colombo n. Singapore. Scherpendrecht 17 v. Assab n, Massawa, Schiekerk 17 te Amsterdam. Sepia 17 100 m. o.z.o. Lour. Marques n. R'dgm. Serooskerk 17 te Marseille v. Genua. Sinon 17 v. Bremen n. Antwerpen. Situla 16 te Bremen. Soestdijk 16 te Philadelphia. Spaarnekerk 17 55 m. z.w. Colombo n- Aden. Stad Amsterdam 17 60 rn. n.o. Ouess. n. Catania. Stad Delft 17 70 m. n Gefle n. IJmuiden. Stad Kampen 17 275 m. z.w. Lissabon n. R'dam. Stad Maastricht 17 300 m. n. Dakar n. Pepel, Stad Rotterdam 17 35 m. z. Cagliari n. Sagunto, Stad Utrecht 17 100 m. w. Lissabon n. IJmuiden Stad Zwolle 17 v Rotterdam n. Savonè. Str. Chatham 17 60 m. n. Kp, Mary n. Walvisbay Straat Colombo 17 v, Durban n Kaapstad. Straat Singapore 17 te Melbourne. Straat Torres 17 v. Manilla n. Hongkong. Straat van Diemen 17 780 m. w.z.w Walvisbaai naar Kaapstad. Tjimenteng pass. 17 Puluweh n. Singapore. Tjitarum 15 v. Fremantle n. Melbourne. Triton 16 167 m. n. Curagao n. Curagao. Ulysses 17 te Ne wOrleans. Utrecht 17 op St. Lawrence rivier n. Montreal. Van Linschoten 14 te Nagoya. Van Noort 16 150 m. w. Fak Fak n. Tawau. Van Riebeeck 17 85 m. n.o. East-London naar Dar Es Salaam. Vasum 17 Aden gepass. n. Montreal, Videna 17 135 m. n.n w. Das eil, n. Möntrèal. Vivipara 17 20 m. o. Muscat n. Mena, Waardrecht 17 te Longbeach. Waikelo 17 v. Berbera n. Mombasa. Waingapoe 17 te Beyrouth v. Port Said. W. A. Jones 17 270 m. z.w. Lissabon n. Pt. Said Waterland 17 v. Hamburg n. Bremen. Wieldrecht 17 te Port Kembla v. Tokyo. Willem Ruys 17 te Southampton v. Rotterdam Witmarsum 17 510 m. z.z.w. K. Race n. Le Havre Woltersum 17 v. New Orleans n. Savannah. Wonogiri 17 te Avonmouth. Zafra 17 50 m. n.w. Tunis n. Ummsaid. Zonnekerk 17 60 m z.z.o. GUardafui n. Aden. Zuiderkerk 17 te Aden v. Suez. KLEINE VAART Adara 18 150 m. w. Gibraltar n. Alicante. Alcetas 16 te Sfax. Amyntas 17 v. Aalborg n. Aarhus. Ank T. 16 v. Karskaer n. Pateniemi Appingedam 17 70 m. w.z.w. Beachyhd n. Leixous Areas 17 v Faro n Rotetrdam. Arnoudspolder 17 dwars Cherbourg n. Lissabon Atlas 16 v. Oporto n. Amsterdam. Bab T. 15 te Raumo. Berkhout 17 dwars IJmuiden n. Pasajes. Boezemsingel 20 of 21 te Rotterdam verwacht Bonafide 17 te Sandetti n. Bayonne. Draco 16 te Leixous. Erasmussingel 19 te Belfast verwacht. Heemraadsingel 18 te Antwerpen verwacht. SLEEPVAART Poolzee 16 v Noordzee te Europoort. Utrecht 16 50 m. o z.o. Kristiansand n de Clvde Zeeland 16 30 m. z.w. Tjilatjap n. Briêbane. Zwarte Zee 15 te Gibraltar, vorige 6lotkoers A'dam Rubber H.V.A AK.U. Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn. K.L.M. K.N.S.M N:d Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank. Twentsche Eank Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bol Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon Pap. Gist Spir.f. Kon. Var. der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch Inöola Kon. Zeut-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd.. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service.... General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 110% 150 514% 126,60 568% 152,70 142,40 782 164,70 1237/s 46,20 167 148% 292 144% 198, 113,50 230,— 539,— 131,50 389 362Va 346 324% 660 398 252 1001 698 342 920 230 380 278 465 330 470 786% 337% 440 59,50 198 765 226 448 275% 906 506 28% 21% 50% 34% 63Vs 79 77% 43Vs 44% 57% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street Wall Street heeft gisteren de opgaande lijn verder voortgezet, waarbij een nieuw historisch hoogtepunt werd bereikt. Het gunstige bedrijfsnieuws was ook dit keer de voornaamste drijfveer voor de opwaart se koersbeweging. De winsten aan het slot liepen van fracties tot ongeveer twee dol lar. Auto's en staalfondsen, die vrijwel de gehelè dag de leiding hadden, sloten ver deeld. Een verder koersavance kon worden geboekt door chemische-, spoorweg-, rub ber- en non-ferrofondsen. Van de 1325 verhandelde fondsen waren er 621 hoger, 424 lager en 280 onveranderd. Omzet: 6.790.000 shares tegen 5.570.000 shares woensdag. De Dow Jones indices: industrie 750,77 2,32), spoorwegen 171,60 1,19) en openbare nutsbedrijven 138,48 0,51). Ontevredenheid over het uitblijven van een Europese energiepolitiek heeft het Europese parlement gisteren gebracht tot het stellen van een ultimatum. Het parle ment heeft de Europese uitvoerende orga nen (Hoge Autoriteit, E.E.G.-commissie en Enratöm-commissie) uitgeroepen de op dracht om een Europese energiepolitiek te formuleren aan de Europese minister raad terug te geven als de ministers op 5 april volgend jaar nog geen concrete be slissingen aan de hand van die voorstellen hebben genomen. 5 april 1964 zal het namelijk twee jaar ge leden zijn dat de ministers hun opdracht aan de executieven verstrekten. Het par lement heeft donderdag mat teleurstelling geconstateerd dat in de Eunpese minister raad „onvoldoende politieke wil bestaat" om een beslissing te nemen over de voor stellen die de executieven hebben gedaan. Deze situatie acht het parlement niet in overeenstemming met de verantwoorde lijkheid en waardigheid van Europese or ganen. aldus een eenstemm'g aangenomen resolutie die vooral op aandringen van de Nederlandse afgevaardigde ir. S. A. Pos thumus in de parlementaire energiecom missie tot stand was gekomen. Audienlie. Honderdvijftig Nederlands marinemannen, opvarenden van de schepe van smaldeel zullen op 23 oktober door paus Paulus VI in audiente worden ontvan gen. Het Nederlandse smaldeel, dat juist een oefenperiode in de Tyrrheense zee ach ter de rug heeft zal vandaag de Italiaan se vlootbasis La Specia aanlopen voor een bezoek dat duurt tot 25 oktober.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 25