bender (H)OORAPPARATEN TERUGBLIK OP POSTDUIVENSEIZOEN KOEL, HELDER WATER VELO Gevonden voorwerpen Ruggen- teelt Landarbeiders eisen meer loon Bergbeklimmers bekijken dia's Havenberichten Medische verzorging tijdens het weekeinde Verzending van zeepost Voor de VRIJDAG 13 OKTOBER 1963 Wangedrag OVERHEMD of WEEKENDER voor HALVE prijs W inkeldiefstallen Onder invloed Tóch gereden en toch THUIS 1 100 °/o SERVICE AUDI U M PHILIPS SIEMENS ALLEENVERKOOP IN IJMUIDEN IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMER LA AN 92 - TELEFOON 5072 Actie Dousadj Kennemer Kruimels Voor de Haarlemse politierechter stond gisteren een 22-jarige heler terecht we gens een rijke scala van wangedrag (be lediging, wederspannigheid, mishandeling) rond een snackbar aan de Kruisweg in Haarlem. Belust op twist was hij 's avonds laat expres tegen de fiets van 'n langsrijdende agent opgelopen. Toen de agent hem hier over onderhield, had hij gereageerd met „je moet uitkijken" en „jij kunt van mij barsten, je moet maar zien hoe je aan mijn naam komt, lelijke hufter" etc. De agent liet het er allerminst bij zit ten. Toen de jongeman weigerde om mee te gaan naar het bureau en agressief werd, trok de agent zijn gummistok en ontstond een worsteling die echter ein digde met de vlucht van de jongeman. De agent loste daarbij enkele waarschu wingsschoten. De volgende dag meldde de heier zich bij de politie en bood zijn verontschuldiging aan. De avond te voren was hij onder invloed van sterke drank geweest. In de snackbar was hij in die tijd een lastige vaste klant, die herhaaldelijk moeilijkheden gaf door ruzie te zoeken, niet te willen betalen of de boel te ver nielen. Op 17 mei had de eigenaar hem de toegang ontzegd nadat de heier onder invloed van drank lampen van de muur Advertentie GÏÏfis Traditionele verjaardags-attractie Wie minstens ƒ30.— besteedt ontvangt ssheree g jongens jj| kleding Breestraat 17<-19 Beverwijk De bedrijfsgroep akkerbouw en veehou derij van de Nederlandse Katholieke Bond van Werknemers in de agrarische bedrijfs takken, „St. Deusdedit" heeft in een ver gadering in Utrecht haar looneisen gefor muleerd. De bedrijfsgroep is van mening, dat bo ven een loonsverhoging overeenkomstig die in het overige bedrijfsleven, het loon van de landarbeiders nog eens extra moet wor den verhoogd om de achterstand in te lopen. Verdere verkorting van de arbeids duur moet worden doorgevoerd, zodat zo spoedig mogelijk in de akkerbouwsector gemiddeld een 45-urige en zo enigszins mogelijk een vijfdaagse werkweek tot stand komt. Voor de sector veehouderij dient te worden vastgesteld, dat de ar beiders tenminste 26 geheel vrije week einden per jaar hebben. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Albertus A., z. van A. N. Vosse en M. C. Appel; Hendrikus J., z. van P. A. van Hest en W. Klijn; Sandra, d. van W. Numan en E. Bruin; Monique G. M., d. van J. G. Bleeker en M. J. Rumping; Jo hannes J., z. van C. Spanjaardt en J. E. van Leeuwen; Cornelia M M., d. van G. C. Götz en M. T. C. Heijnen; Hermanus D. A., z. van H. C. van der Plas en T. J. Rerisutti; Paulus J. J., z. van B. A. van Rixel en M. M. T. Huijg; Hugo K., z. van A. Faber en S. Schneider; Erich A., z. van H. P. van der Lem en M. Clausznitzer; Wouter G., z. van J. W. van Heusden en A. E. van Haasen; Klaas J., z. van J. Hut- ter en J. Waterlander; Miranda E. M., d. van M. F. Reuderink en M. J. van Loon; Martin, z. van J. C. van den Booren en M. Hartog; Ronald L. G., z. van H. J. Hom berg en M. M. Verdurmen; Sonja, d. van J. H. Regeling en A. C. E. Jansen; Eduar- dus J., z. van O. de Wit en C. Nol; Ronnie, z. van L. H. de Vries en C. C. de Graaf; Jacob L., z. van L. J. Stoel en J. Muste; Marcellinus A. W., z. van G. J. Verhoef en T. F. Goes; Wilma J., d. van C. Verhoog en G. de Bloeme; Franciscus, z. van H. Buss en B. K. Kleine; Irene, d. van E. Vellema en H. Vis; Piet R., z. van J. Blee ker en D. Noordik; Irene, d. van J. A. Landzaat en G. M. van Veen. ONDERTROUWD: J. D. Loogman en E. M. Hoogewerf; H. J. Schorel en M. A. M. Numan. GETROUWD: W. E. C. Apeldoorn en P. A. U. Durge; A. C. Goedhart en A. F. W. Schuijt. had getrokken. De volgende dag kwam de jongeman terug om nadere uitleg van zijn „verbanning" te vragen. Daarbij had hij iemand die sussend tussenbeide wil de komen,een bloedende wond boven het oog geslagen. De officier van justitie zag in de moei lijke jeugd van de verdachte, die van het ene opvoedingsgesticht naar het an dere was gegaan, een verklaring zij het geen excuus, voor diens wangedrag. Om dat de jongeman sinds lang geen last meer heeft gegeven en een goede indruk maakte, wilde hij hem de kans geven buiten de gevangenis te blijven. Hij eis te 200 boete en twee maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar met ondertoezichtstel ling van het Medisch-maatschappelijk consultatiebureau voor alcoholisme. Vijf huisvrouwen en een 68-jarige man werden veroordeeld tot boetes van 100 en 75 wegens kleine winkeldiefstallen bij de winkels van „De Kijkgrijp", „Pri- ba" en „C. A" in Haarlem. Geen van allen konden zij een verklaring geven voor hun misstap. Zij zeiden allen bezwe ken te zijn voor de verleiding van de ge ringe controle in de winkels. Een 45-jarige reclame-adciseur uit Aer- denhout werd overeenkomstig de eis ver oordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe- bevoegdheid, omdat hij onder invloed van alcohol zijn auto had bestuurd. Op weg van Amsterdam naar zijn wo ning, was de man in Haarlem aangehou den omdat hij geen verlichting voerde. Hij had die avond acht glazen bier en twee borrels gedronken; 's middags had hij bo vendien geluncht met sherry, wijn en cog nac. De verdachte had zich bij zijn aan houding zeer correct gedragen. Zi.in wijze van rijden had op zichzelf niet de aan dacht getrokken. Een betonwerker uit Amsterdam werd veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid, omdat hij in een door hem aan geschafte auto had gereden terwijl hem bij vonnis van de Amsterdamse rechtbank de rijbevoegdheid was ontzegd wegens rijden onder invloed. De politierechter gelastte teruggave van de inbeslaggenomen auto; de officier had verbeurdverklaring geëist. Het consulaat Kennemerland van de sek tion Holland van de Oesterreichischer Alpenverein" gaat in het komende seizoen weer tal van avonden houden. Woensdag 23 oktober komt de heer Schütz uit Wenns dia's vertonen. Zij zul len voornamelijk aan de Dolomieten zijn gewijd. Op woensdag 13 november tonen de heren Van der Helm, Oostwal en Van der Velde dia's met als motto „Met de ca mera in de bergen." Op woensdag 11 de cember draait ir. C. van Wettum uit Drie huis een zelfvervaardigde kleurenfilm van de Zillertaler Alpen en laat de heer Joh. H. Piët uit Beverwijk dia's van Mayerho- fen en omgeving zien. Donderdag 16 januari zal een dia-instuif- avond voor de leden worden gehouden. In de periode medio februari tot medio mei 1964 zal een cursus geologie-metereo- logie worden gegeven. De cursusleiders zijn de heren Van Heerden jr. uit Haarlem en F. van den Boogaard uit Amsterdam. Alle avonden worden gehouden in het gebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Vestestraat 1 te Haarlem. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE eezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuw* PHILIPS-DEALER Trompstraat CS - Telefoon S1CS Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Memnon van Liverpool; Weser Mars, Vaasa; Anja, San Antoni; Diena, Brighton eFrry; Geestemünde, Antwerpen; Borama, Delfzijl; Jean E Londen; Joost, Abö, hout voor Zaandam; Ulla Rask, Lon den; Maarlt, Delfzijl; Ahoy, Rauma: Else Retz- laff, Neemursk; Axel, Mantyluoto; Timca, Kot- ka; Lekkness, Rotterdam, voor IJmuiden; Lago Lacar, Hamburg; Willy, Teignemouth; Demo craat, Londen; Doni, Londen; Rijnstroom, Huil; Chaily, Immingham; Bordagain, Rotterdam, voor IJmuidén; Wexford, Boston, naar Zaandam; Fo rest Lake. Antwerpen; Anita Thyssen. Port Etienne; Wilma Frank, Hamina; Esso Emdèn, Hamburg; River Afton, Pepel, erts voor IJmui den; Spes Swinjouscie, kalk voor IJmuiden; Europa, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Pacific Co- met van Rotterdam; Martha Ahrens, Hamburg; Mercurius H Dagenham: Zephry, Gothenburg; Rudolf Schepers, Hamina; Quetin, Londen; Ca- merounkust, Antwerpen; Hathor, Antwerpen; Reggeborg, Portsmouth, voor IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Robin Hood naar Hamburg; Brinda, Londen, walsmate- riaal van IJmuiden; Sporonia, Cobh, walsmate- riaal van IJmuiden; Seven Seas, Aruba: Berkel- stroom, Antwerpen: Prins der Nederlanden, Co- wes Road; Wittekind, Turku; Valkenier, Rotter dam, van Zaandam; Hydra, Antwerpen; Yew- mount, Liverpool; Siganta, Hampton Roads; Frits- Thyssen, Pepel; Arendshoop, Emden; Biri, Ant werpen: Bina, Kalmar; Daje Böhmer, Rotterdam; Alga, Norwich; Dido. Gdynia; Swift, Harlingen: Wilja, Rochester, stijfsel van Wormerveer; Esso Panama, Puerto de L Cruez. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Alfonso Cuarto naar Antwerpen, van IJmuiden; Willy, Antwerpen; Batavier 3, Rotterdam, van IJmui den: Bovenkerk, Bremen; Carl Grammersdorf, Laquerra. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN; Nicolaas G. C„ z. v. J. J. van der Werf en J. A. Grimbergen; Fredericus T., z. v. T. H. E. v. den Bosch en E. G. Linszen; Benno, z. v. M. Roozendaal en J- A. Kramer; Simon G., z. v. J. v. der Kolk en C. E. Schrama; Maria M., d. v. J. O. Jong en J. Passant; Franciscus C. M., z.' v. G. W. Dries en S. J. H. Linssen; Antoinette M., d. v. H. J. van Dongen en S. M R. v. der Werf; Jacobus J. T. M., z. v. J. v. Roon en A. T. Jansen; Remco C., z. v. L. R. Uri en E. v. d. Water; Hester H., d. v. D. de Vries en A. J. Kranendonk; Annamarie K., d. v. K. P. Kroeze en K. W. Groot; Frede ricus M.j-z. v. J. A. v. Rijswijk en C. En gelhart; Jan H., z. v. J. Hurkmans en A. A. de Hooge; Aleid'a A. H., d. v. G. J M. Smit huis en T. M. Voorhuis; JoannefcJ., z. v. J. Brakenhof en S. H. M. Kimman. GETROUWD: A. J. Duivenvoorde en C. J. Rumping; N. J. Burger en C. B. v. der Meij; G. van den Berg en N. v. Raalten; J. M. Gertenbach en K, Amse, H. Schipma en A, Heidergott; J. Hutter ei J. Kolle; A. Bruisschaart en M. A. Gooïer; N. S. Put en E. G. H. Arink. ONDERTROUWD: B. i'. C. van der Leden en A. J. de Jong; A L. M. Simis en E. M. de Ligt; J. H. B. Ofkeloen en E. M. A. Klink. OVERLEDEN: C. v. een Haak, oud 84 jaren geh. m. E. Weintö/h. Advertentie IWUNDttCHT— COUntUMUIDCN IJMUIDEN Artsen: J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, tel. 8365; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat no. 1, tel. 4953; P. H. J. de Weerdt, Oos terduinweg 8, tel. 6158. Apotheek: Apotheek Pleyer, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550-6504, voor IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195, voor IJmuiden en IJmuiden- oost; zuster G. Kolkman, Brederode- straat 2, Haarlem, tel. 02500-62044, voor IJmuiden-oost en Driehuis; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel. 02560-8756, voor Santpoort-noord en Santpoort-zuid; zuster J. Markerink, Geelvinckstraat 27, Velsen-noord, telef. 02510-3936, voor Velsen-noord en Velsen- zuid. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van tassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: W. H. L. Bleeker, Celsius- straat 58, IJmuiden, tel. 6404. SANTPOORT Arts: J. Hekman, Hoofdstraat no. 236, Santpoort-dorp, telefoon 8510. Apotheken: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-noord. tel. 02500- 52956 en Apotheek Remmers. Kruis straat 6, Haarlem, tel. 02500-10354. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur te zondagmorgen 9 uur: J. Zijlmans, Va der Hoopstraat 187, Beverwijk, telefoo 02510-5666; zondag van 9 tot 24 u.: H.b F. Peeters, Dommelsingel 2, Beverwk, telefoon 02510-5300, Tandartsen: Voor Velsen, Beverwi.il en Heemskerk: W. H. L. Bleeker, Ceius- straat 58, IJmuiden, tel. 02550-6404. Kraamverzorging: zuster P. J. Liting, Vlaanderenstraat 38, tel. 02510-432' Wijkverpleegster: zuster T. Dijk Ver lengde Voorstraat 6 te Wijx aan ?e, tel. 02517-343. jet de volgende schepen kan zeepost wfden verzonden. De data, waarop de cfrespondentie uiterlijk ter post moet zti bezorgd, staan achter de naam van let schip vermeld. Verenigde Staten: m.s. Prinses Margriet 23 okt.); Argentinië: m.s. Waterland (23 okt.); Australië ms Port Lincol (20 okt.), ms Siena (23 okt.); Brazilië: m.s. Charles Tel lier (22 okt.), m.s. Aldabi (23 okt.) en m.s. Luise Bornhofen (21 okt.); Brits-Oost- Afrika: m.s. Pierre Loti (24 okt.); Canada: m.s. Pr. Joh. Willem Friso (23 okt.); Chili: m.s. Wien (20 okt.) en m.s. Diogenes (22 okt.); Ned. Antillen: m.s. Sarpedon (22 okt.); Nieuw-Zeeland: m.s. Neder Waal (20 okt.); Suriname: m.s. Kreon (23 okt.); Zuid-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika: m.s. Edinburg Castle (20 okt.) en m.s. Oostkerk (23 okt.). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Het postduivenseizoen 1963 zit er alweer enige tijd op. Nu kunnen de duiven een paar maandjes rusten, maar dat geldt niet voor de hou ders, want die zullen het in de herfst en winter druk genoeg hebben om hun beestjes weer in prima con ditie aan de start te krijgen. Het afgelopen seizoen is niet gemakkelijk geweest. Al de eerste vlucht werd voor ieder een diepe teleur stelling. Vanwege de slech te weersomstandigheden was het namelijk niet mogelijk de duiven in Roosendaal te lossen. Toen men op Hemel vaartsdag trachtte deze vlucht alsnog te laten door gaan, was het van hetzelfde laken een pak. Gelukkig verliepen de volgende vluch ten vanaf Vilvoorde en Mons gunstig en zelfs zoda nig dat er snelheden van 1600 meter per minuut en meer bereikt konden wor den. Ook de volgende vluch ten werden onder redelijke omstandigheden gehouden, waarbij de snelheden rond de 1000 meter per minuut schommelden. Totdat echter Orleans aan de beurt kwam en de snelste duif slechts 947 m/per minuut kon ha len. Dit was voor de meeste duiven geen gemakkelijke opgave. Op de dag van de lossing waren er dan ook nog vele duiven die hun hok 's avonds niet hadden kun nen vinden. Gelukkig is er de volgen de dag toch nog een groot aantal duiven thuisgekomen. De fondsvluchten van Cha- teauroux en Ruffee, respec tievelijk tot Haarlem 660 en 780 km, werden vergemak kelijkt door een gunstige wind, waardoor snelheden van ruim 1600 en bijna 14Ó0 m/per minuut bereikt kon den worden. Het duivensei- zoen kreeg helaas een heel tragisch slot. Allereerst, de tweede vlucht van Orleans, v/aar de snelste duif met 900 m/per minuut kon halen en waarbij vele duiven zijn achtergebleven of weken later uitgehongerd op hun hokken terugkeerden. Maar toen kwam als sluitstuk nog de wedvlucht vanaf Bor deaux, afstand ongeveer 935 km, met een noordoosten wind en gloeiende zon. De duiven werden zaterdags middags om 12 uur gelost en zondags waren er 70-van de 967 duiven thuis. Maan dag daarop volgden er nog 00, doch daarna werd het aantal met de dag minder, zodat het kon gebeuren dat vrijdagmorgen bij het slui ten van het concours (dus zes dagen later) de prijzen nog niet verdiend waren. Nog vele duiven zwoegden naar huis. maar de meeste raakten het spoor bijster en keerden nimmer terug. Ook bij de jonge duiven verliep niet alles naar wens. De eerste vlucht vanaf Roo sendaal bracht ruim 9000 duiven aan de start en het concours had een vlot ver loop. Op Vilvoorde werden altijd nog 8300 gezet, maar wanneer men van tevoren geweten had hoeveel lege plaatsen in de hokken deze vlucht zou maken, zou men zijn duifjes liever thuis heb ben gehouden. Door de ver zengende hitte en waarschijn lijk atmosferische storingen bleef zeker de helft van de ongeroutineerde jonge dui ven achter. De volgende vluchten werden er slechts 3800 duiven gezet. Gelukkig bleven de liefhebbers in de overige vier vluchten voor jonge duiven zulke ontgoo chelingen bespaard en kon den de vluchten vanaf St. Chislain (2 x) en Tergnier met snelheden van 1500 m1 per minuut worden afge werkt. Ook de navluchten voor oude en jonge duiven had den een voorspoedig verloop znoder dat er noemenswaar dige verliezen werden ge leden. Alleen de potten en pannenvlucht voor Bever wijk vanaf Eindhoven ver liep ongunstig, daar het weer de duiven in de steek liet en de wind vele proble men voor de duifjes op wierp. Samenvattend kan er dus vastgesteld wórden dat er een viertal lastige vluchten geweest is met als laagste snelheid net* 800 m/p. min. vanaf Bordeaux met daar naast een groot aantal snelle vluchten zoals op de na- vlucht vanaf Vilvoorde, met een snelheid van 1742 m/p. min. (dat is ruim 100 km/u.) als uitschieter. U draait thuis de kraan open om een hoeveelheid drinkwater af te tappen. U denkt daar niet bij na. Waar om zoudt u? Onze water voorziening is toch een dood gewone zaak. Maar behalve u draaien elke dag duizenden mensen de kraan open en de gemeente moet maar zorgen dat er altijd voldoende drink- voorraad aanwezig is. Koel, helder water voor tienduizenden dorstige men sen. De Velsense waterbron nen zijn echter niet onuitput telijk. Daarom moeten zo nu en dan nieuwe voorraden worden aangeboord opdat de kranen kunnen blijven lopen. Langs de Herenduinweg in IJmuiden zijn werklieden op het ogenblik bezig negen nieuwe putten vijf langs de weg en vier in het bos te slaan, waardoor IJmuiden er weer een poosje tegen kan. Deze watervoorraden zitten ongeveer vijftig meter diep. Eerst word-t een stalen buis de bodem in gedreven totdat deze op het water stuit. Daarna wordt een filter neergelaten die omstort wordt met grint. Buizen voe ren het water verder via andere filters naar de water toren. Laten we hopen dat Velsense voorraad duinwater voorlopig niet .uitverkocht" is. „Zeepeil" is geen nauw keurige basis voor het be rekenen van hoogten, aldus heeft een Britse geleerde verklaard. In de Oostzee is 't zeepeil 457 mm. hoger dan in het Engelse Kanaal en in Gibraltar is het 153 mm. hoger dan in het zuiden van Frankrijk. Deze variaties worden ver oorzaakt door de verschillen de druk op de zee en de uit zetting van de zee wanneer deze warmer wordt aldus heeft de heer D. E. Cart- wright van het National In stitute of Oceanography in 't blad „New Scientist" ge schreven. Het zeepeil steeg per eeuw ongeveer 130 mm. als gevolg van het smelten van het ijs aan de polen. Dit komt doordat de aarde lang zamer draait en de dagen langer worden. In het tijdvak van 5 ok- tboer tot en met 11 oktober 1963 werden in de gemeente Velsen gevonden: blauwe regenjas, kinderschoentje (1.), hoofddoek, paar zwarte dameshandschoenen, rozen krans, armbandje, sjaal, honkbalhandschoen, lipstick in doosje, vilten pet, gram mofoonplaat, zilveren gul den en kwartje, schroeve- draaier, driewielig kinder fietsje, zakmes, aansteker, bovengebit, broche, hoofd doek, slof sigaretten, paar zwarte dameshandschoenen, herenhorloge, sleutel, sleu tel aan ring, kleine rode ka ter, driewielig kinderfietsje, zakmes met bruin heft, wit te keeshond, vulpen, cömbi- natietang, borstel, sleutel portemonnee, zwart hondje, regenbroek, paar blauwe pantoffels, shawlklem, mo torhandschoen, autoped, bos sleutels in étui. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden. De ge deponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 u. aan genoemd hoofd bureau van politie. SPECIALE VEILING Donderdag 24 oktober wordt in Beverwijk de eer ste speciale veiling van schorseneren en breekpeen gehouden en wel van elf uur 's morgens af; daarna wordt elke donderdag een dergelijke speciale veiling gehouden. ZWEMWEDSTRIJDEN Zondag 20 oktober worden in het Velserbad in IJmui den-oost districtswedstrijden voor r.k. welpen en verken ners gehouden. Gezien de grote belang stelling die er op de klei gronden bestaat voor de z.g. ruggen teelt van bloembollen zal op vrijdag 25 oktober, aanvang 2 uur, op ec.i per ceel gelegen aan de Esdoorn- laan te Grootebroek gede monstreerd worden met de plantmachines voor de rug- gencultuur. Een drietal fabri kanten heeft toegezegd met verschillende machines te zullen deelnemen. In de zomer van 1964 zal op het betreffende perceel een demonstratie met rooimachi- nes voor de ruggenteelt wor den gehouden. Mocht de demonstratie tengevolge van ongunstige weersomstandig heden niet doorgaan, dan zal dit in het agrarisch radiobul letin van 25 oktober om 6.40 uur worden bekendgemaakt. Dousadj in Beverwijk heeft donderdagmiddag zijn plan nen blootgelegd aan Burge meester en Wethouders, die hen daarvoor od Scheybeeck ontving. De voorzitter van het comité, de heer J. F. Doornbos, gaf als zijn mening dat het gaat lijken of er in Beverwijk weinig actie meer is voor het getroffen gebied, dat weer meer in de belang stelling is komen te staan door het bezoek van het Koninklijk Paar. De actie Dousadj leeft bij de gehele jeugd van Europa en al is er reeds bergen werk verzet, er zouden nog heel wat moei lijkheden zijn op te ruimen. Er is een voorlopig pro gramma vastgesteld, waar door men denkt wat geld binnen te krijgen voor het rampgebied. Een scholieren avond, dansavond, een huis vrouwenmiddag, straalcollec- te, een babyjit-centrale en andere evenementen die de beurzen moeten openen. Jo Schram vertelde namens de leerlingen van de r.k.l.t.s. te Beverwijk, dat ze in figuur lijke zin stenen wilden bij dragen voor de opbouw van Dousadj. Ze waren daartoe met, in werkkleding, troffels, kalk en stenen naar het ge meentehuis getrokken. Er is al een twintigtal kollektan- ten. Men zag dit aantal graag verhogd. Men kan zich daar voor opgeven, Laan der Ne derlanden 383 in Beverwijk. De heer Vessies zegde het actiecomité namens B. en W. alle steun toe. waarna de heer Doornbos hem een plak- boek overhandigde, waarin een brief uit Dousadj en andere stukken die bewaard moeten blijven.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7