Koningin bezocht graven der Birmalijn-doden Tegen „marinekraker" voor het Hof acht jaar geëist A Ja f u! Ook al bent u gewend wat u koopt direct te voldoen. Ook u kan het gebeuren dat er een bedrag- ineens nodig is, dat u niet altijd zo maar contant be schikbaar hebt. Een verhuizing, een verbouwing in uw huis, de aanschaf van instrumentarium of vakliteratuur... ROTTERDAMSCHE BANK Grote brand in filiaal van Vroom en Dreesmann POLLE, PELLI EN PINGO bondig AGENDA J üP® PERSOONLIJKE LENING DE KLEINE KONING WIROMAR en Mevrouw Augustus mag naar Rusland Negen ton voor een reactorproject A Dr, Levelt naar Oslo als ambassadeur Minister J. Luns maandag thuis van da Kamerlid stelt nu vragen over .studentenstop1 Negen maanden voor automobilist die baby doodreed Bej aarde vrouw van tasje beroofd Fraai herfstweer ZATERDAG 19 OKTOBER 1963 2 Brug over de Kwai ligt er nog Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Wk en zo meer. De Persoonlijke Lening van de Rotterdamsche Bank is een gemakkelijke en verantwoorde oplossing. Een bij zonderheid: bij de Rotterdamsche Bankkrijgtuhetgehele geleende bedrag in handen, de rente wordt dus niet - zoals veelal gebruikelijk is - vooruit daarvan afgetrokken Uw Persoonlijke Lening is voor ons een "bank-zaak", d.w.z. een zaak van vertrouwen tussen u en ons. Eén telefoontje - wij zijn met meer dan 345 vestigingen het wijdst vertakte bank-bedrijf in Nederland - en u ontvangt nadere inlichtingen over de Amsterdamse brandweer had het druk HÈ, 'T IS M06 20 VR0E6MAAR PEllie EN RNöO VER6ETEN VAST, ZEEROB 2E WEKKEN DE andere verseten het VAST - DIE MOETEN HEN (ZELF WEKKEN ZEEROB OPSTAAN mm 2? g z zo zzo zzw z z zzw F In de brandende zon hebben koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Bea trix gisteren, op de vierde dag van het bezoek aan Thailand, 140 km ten westen van Bangkok de fameuze brug over de Kwai-rivier in ogenschouw genomen. Hoofddoel van deze lange autotocht was een bezoek aan de twee erebegraafplaat sen Kantsjanaboeri en Tsjoengkai, waar totaal bijna 9.000 slachtoffers liggen, die bij de gedwongen aanleg van de be ruchte Birma-spoorlijn omkwamen. De Britten betaalden de grootste tol met 4.800 gevangenen, die daar in de oorlogs jaren bezweken. Daarop volgt Nederland met 1.896 slachtoffers, die begraven zijn op Kantsjanaboeri. Op Tsjoengkai liggen 313 Nederlanders. Samen met prins Bernhard plaatste onze vorstin bij de gedenktekens in beide kam pen een grote krans. Zij legde bij wille keurige graven een boeket bloemen met een rood-wit-blauw lint. De twee kampen liggen ongeveer een mijl van elkaar verwijderd en zijn van el kaar gescheiden door een zijarm van de Kwai-rivier. In de meest vreemdsoortige bootjes voer het Nederlandse gezelschap van Kantsjanaboeri stroomopwaarts naar Tsjoengkai en later op dezelfde wijze te rug naar de auto's. Daarna reed men in vijf minuten naar de beruchte brug over de Kwai. Naar bekend is dwongen de in de oorlogsjaren almachtige Japanners hun krijgsgevangenen ertoe de spoorlijn naar Birma aan te leggen. Die lijn leidde over de brede Kwai. De bouw van de spoorbrug in de verzengende hifte van Thailand, zon der behoorlijke verzorging, voeding of on derdak, vormt een epos uit de tweede we reldoorlog dat in boek en film is vereeu wigd. Maar in tegenstelling tot wat de film poogt te suggereren is de veelomstre den brug nooit opgeblazen. Zij ligt er ook vandaag nog en zij wordt nog steeds ge bruikt. Mevrouw Sonja Augustus uit Belfeld mag dankzjj de bemiddeling van mevrouw Kroesjtsjev nu toch naar Rusland om haar moeder te bezoeken. Mevrouw Augustus is van origine een Russin, die als jong meisje tijdens de Duit se bezetting werd verdreven en langs allerlei omzwervingen uiteindelijk in Lim burg terechtkwam, daar tenslotte huwde en een gezin stichtte. Pas na vele jaren van onzekerheid ver nam zij dat haar moeder nog in leven was. Mevrouw Augustus vroeg een visum aan, maar tot haar grote teleurstelling werd haar een visum zonder opgave van rede nen geweigerd. Een brief aan mevrouw Kroesjtsjev heeft echter geholpen, want spoedig na het verzenden van de brief kreeg mevrouw Augustus het verlangde visum. Nederland zal de komende drie jaar in totaal negenhonderdduizend gulden ter beschikking stellen voor een internatio naal project op het gebied van de kern energie. In het Noorse Halden wordt sinds enige jaren gewerkt aan de ontwikkeling van een kokend-zwaarwaterreactor, de H.B.W.R. Het driejarenplan daarvoor loop) in de cember af en gisteren is in Oslo een overeenkomst getekend voor een nieuw, dat zich eveneens over drie jaar uitstrekt. De O.E.S.O.. onder welker auspiciën het werk tot dusver wordt gedaan, komt nu geheel op de achtergrond. Zes landen, Noorwegen, Nederland. Zweden, Finland, Zwitserland en Oostenrijk., zullen de ko mende drie jaar de kosten dragen, die in totaal tussen de tien en veertien mil joen zullen belopen. Men hoopt dat de Verenigde Staten en Canada, die bij het oude plan waren geassocieerd, deze re latie ook met het nieuwe zullen aanhou den. De werkzaamheden zullen drieledig zijn: onderzoekingen met langdurig bestraalde splijtstofelementen, experimenteel werk met betrekking tot de scheikundige as pecten van zwaar water en de ontwikke ling van meetinstrumentatie in de reac torkern. Tegen de 52-jarige metaalbewerker Willem van W., beter bekend als „Haagse Pim" alias „De marinekraker", is vrijdag in hoger beroep acht jaar gevangenisstraf geëist voor de hem ten laste gelegde in braak in het Leids academisch ziekenhuis c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Oh, he, de lucht valt naar benee", van L. Spigel- gass. Regie: Ferd. Sterneberg. Maandag 20 u.: Nederlandse Comedie met „Freule Julie" van August Strindberg. Regie: Fons Rademakers. Concertgebouw, maandag 20.15 u.: Eer ste concert Chopin-cyclus door Stefan As- kenase, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mogen wij zwijgen", 18 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: ,.Het rendez-vous in de nacht", 18 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.T5' u.: „De gekken trekken de kaart" (a.l.). Vandaag 23.30 u.: „De hond van de Baskervilles", 18 jaar. Zondag 11 u.: „Amèrika zonder masker" (a.l.). Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De vogels", 18 jaar. Minerva, 20 u.: „55 Dagen in Peking". 14 jaar. Zondag 14 en 16.15 u.: „Freddy unter fremden Sternen" (a.l.). Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De vergeten medeminnaar", 14 jaar. Zondag 11 u.' „Aan de vier ein den der wereld" (a.l.). Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De zwaardvechter van Siena", 14 jaar. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rimboe-patrouille", 18 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De duivel en de tien geboden", 18 jaar. Zondag 11 u.: „Merijntje Gijzen's jeugd" (a.l.). Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Cartouche", 14 jaar. Zondag 14.30 u.: „Grof geschut" (a.l.). TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse -choo) van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 20 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Pander. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 oktober 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van M Fuit. Tot en met 2 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22 30 uur. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. „Bloemenheuvel", Overveen. Tentoon stelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Pieter Starreveld Geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 20 oktober. Wandelgangen Stadsschouwburg: In ok tober tentoonstelling van werken van Mieke Otto. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva'', Raam- vest, Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 u. af, cabaret van 2123.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 oktober). ZATERDAG 19 OKTOBER City, 19 en 21.30 u.: „De stem in het duister". Stadsschouwburg, 20 u.: ,Geld speelt geen rol". Pieter Vertneulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: „Felison", expositie aquarellen Gerrit Jan de Geus. Hervormd Jeugdhuis, 20 u.: „Baas in eigen huis", door „Entre Nous". Café-restaurant Kraak, Marktplein: Viering zestigjarig bestaan Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17 30 ,u filiaal Wijker- straatweg in Velsen-Noord: 14 tót 17 u. ZONDAG 20 OKTOBER City, 14.30 u.: „De wreker uit Mexico"; 19 en 21.30 u.: „De stem in het duister". Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „Geld speelt geen rol" Expositiezaal, Heidestraat. 14 tot 17 u.: „Felison", expositie aquarellen Gerrit Jan de Geus. Restaurant Walserij Oost. Hoogovens. 14 tot. 17 u.: Expositie schilderijen, goua ches en aquarellen van Erik Bauknecht. MAANDAG 21 OKTOBER City, 20 u.: „Marco Polo". Stadsschouwburg. 20 u.: „Wederzijds" Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16 30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17 30 en 19 tot 21 30 u; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.: filiaal Santnoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bihliotheek Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17 30. 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; parochiezaal. Venusstraat 15 tot 18 en 19 tot 21 u.: Jozef- huis. V°Isen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. „Om ZATERDAG 19 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 2115 u.: vier uur breekt de hel los". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het ge heime teken van d'Artagnan". W.B. Theater, 20 u.: „Ski-troepen vallen aan". ZONDAG 20 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Sluiers van Bagdad": 16.30. 19 en 21.15 u.: „Dok ters zonder masker". Luxor Theater, 14.30 u.: „Operatie Bikini"; 16.30. 19 en 21.15 u.: „Het geheime teken van d'Artagnan". W.B. Theater, 14 30 u.: „Kop op - borst vooruit"; 16.30 en 20 u.: „Het masker valt". MAANDAG 21 OKTOBER „Dok. Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: ters zonder masker". Luxor Theater, 19 en 21 15 u.: „Het ge heime teken van d'Artagman". W.B. Theater, 20 u.: „Het masker valt". waarbij een kwart miljoen gulden werd buitgemaakt. Ook gisteren bleef „Haagse Pim" harts tochtelijk voor zijn vrijheid vechten en tornden hij en zijn verdediger aan de waarde die aan de „stille getuigen" wordt toegekend door het openbaar ministerie. Die „stille getuigen" zijn een weekendtas met schoenen en kledingstukken van de verdachte die een dag na de grote kraak in de Vliet werden gevonden. In de tas be vonden zich ook een bijna lege zuurstoffles en een loonstrookje uit de brandkast. De procureur-generaal liet het crimineel verleden van de verdachte zwaar wegen. Hij sprak van een man met een dertigjarig dienstverband in de onderwereld en wees op zijn laatste veroordeling (vier jaar) voor een inbraak in 't departement van Marine, waarbij 180.000 gulden verdween Van dat geld is nog geen cent teruggevonden. De verdediger, mr. B. H. A. Langerwerf, hekelde de wijze van verhoor en bewijs voering door de politie, vooral ook wat betreft de schoenafdrukken die zijn gevon den. Het alibi van verdachte is niet aan vechtbaar gebleken, zo meende hij en hij concludeerde dat er geen bewijs is ge leverd dat de kleding en schoenen die zijn gevonden inderdaad door verdachte zijn gedragen. Hij vroeg dan ook vrijspraak en bepleitte subsidiair de zaak terug te wijzen naar de rechter-commissaris, zulks in het bijzonder ter onderzoek van de in een anonieme bfief vermelde feiten. Dr. H. J. Levelt. ambtenaar van de bui tenlandse dienst der tweede klasse, is be noemd tot ambassadeur in Noorwegen. Dr. Levelt was laatstelijk ambassadeur te Teheran. Als ambassadeur ta Oslo is hij de op volger van de heer D M. de Smit. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A, H. Luns, heeft in verband met hem in Den Haag wachtende drukke bezigheden zijn verblijf in Thailand ter gelegenheid van het staatsbezoek bekort. Hij zal op 21 oktober in Nederland terug keren, aldus deelt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken mee. Advertentie (Van onze redacteur in Amsterdam) Ruim twintig Amsterdamse gezinnen hebben vannacht tijdelijk hun woning moeten verlaten, toen omstreeks vier uur een grote brand uitbrak in het filiaal van Vroom en Dreesmann in de Bilderdijk- straat in Amsterdam-West. Toen de brandweer het vuur tegen half zes onder de knie had, was het warenhuis over een lengte van circa veertig meter en een diepte van twintig meter geheel verwoest. Een woning brandde geheel uit, een an dere woning gedeeltelijk. De brand is door nog niet opgehelder de oorzaak ontstaan achter één van de eta lages, waar zich de stoffenafdeling be vindt. 72-73. Goed danals je beslist wilt, dan moet het maar! zei koning Va lentin. Hij trok ook z'n mantel uit, en toen stonden ze tegenover elkaar: het kleine koninkje Wiromar en de grote koning Va lentin. De ministers van koning Valentin lachten in hun vuistje. Het was ook geen gezicht, die twee ongelijke tegenstanders. Wat 'n dwaas! fluisterde hij grinni kend. Wat wil hij uitrichten tegen onze grote, sterke koning? Let op, daar kom ik! riep koning Valentin, en hij stormde op koning Wiro mar af. ■T307-B. PI B Omstreeks zeven uur vanmorgen konden de bewoners naar hun huizen terugkeren. Twee gezinnen zijn dakloos doordat hun woning geheel of gedeeltelijk is uitge brand. In verband met het gevaar dat de smeulende resten nog voor de boven het waren gelegen woningen opleveren blijft het gebouw vandaag onder contro le van de brandweer. Gistermiddag rnoest de brandweer met groot materieel uitrukken naar een felle uitslaande brand in een lompenpakhuis aan de Cruquisweg in het oostelijk haven gebied. Tijdens de urenlange strijd met de brandende voddenvoorraden werd één van de brandwachts licht gewond. Nauwelijks waren de brandweerlieden in de kazernes teruggekeerd, of een deel van hen moest uitrukken naar de Oudezijds Achterburgwal, waar br-and was uitgebro- ke in een woning. De tweede verdieping en een zolderetage brandden geheel uit. Een drukke dag dus voor de Amster damse brandweer, ook al omdat honderd collega's in Den Haag waren om op het Haagse Binnenhof te demonstreren tegen de ongedaan gemaakte loonsverhoging. Het Tweede-Kamerlid dr. W. H. Ver- mooten (P.v.d.A.) zal in de vergadering van 22 oktober van de Tweede Kamer mondelinge vragen stellen over de rijks universiteit in Utrecht. Hij zal zo vermeldt de agenda voor deze vergadering vragen of het juist is dat de universiteit van zins is een „stu dentenstop" af te kondigen voor bepaalde studierichtingen en of het waar ia dat het tekort aan wetenschappelijke ambtenaren oorzaak van deze maatregel is. „Is oorzaak van dit tekort een financiële onderwaardering van het werk van de we tenschappelijke ambtenaren en overweegt de minister maatregelen om aan de nood toestand het hoofd te bieden?" vraagt de heer Vermooten. Hij vraagt ook of de minister weet of bij andere openbare in stellingen van wetenschappelijk onderwijs dergelijke maatregelen in overweging zijn. De rechtbank te Assen heeft een inwo ner van Meppel veroordeeld tot een hech- tenisstraf van negen maanden en tien da gen, waarvan zes maanden voorwaarde lijk. Hij had op een kruispunt in Meppel geen voorrang verleend aan een lesauto, door dat hij door zijn naast hem zittende ver loofde werd afgeleid. Zijn auto sloeg over de kop, kwam op het trottoir terecht en vermorzelde daar een kinderwagen van de familie Bakker. De in de wagen zittende baby kwam bij dit ongeval om het leven. Auto in huis. Toen een inwoner van Vriezenveen zijn auto achter zijn huis had geparkeerd, kroop zijn 7-jarig dochtertje achter het stuur en deed allerlei dingen die zij haar vader zo vaak had zien doen. Het gevolg was, dat de auto met een sprong döor de achterdeur schoot en via de keuken in de huiskamer belandde. De ravage van gekraakte meubelen, gebroken serviesgoed, doorboorde muren en een gekreukelde auto was groot Prinses Beatrix. Prinses Beatrix zal op vrijdag 15 november in het kader van de nationale herdenking 18131963 te Assen het middagprogramma voor de Drentse jeugd bijwonen, dat wordt geor ganiseerd door de vereniging voor Neder landse volkszang. Gasbedrijf. Kort nadat de directeur van het Haagse gasbedrijf ir. Berkhuijsen, en diens adjunct dr. ir. Kempen het ge meentelijk bedrijf hebben verlaten, heeft nu ook de derde topfunctionaris van die instelling, de onlangs tot doctor gepro moveerde hoofdingenieur J. van Willigen, zijn ontslag aangeboden. Per 1 januari treedt hij als adjunct-directeur in dienst van het Schiedamse gasbedrijf. Koolmonoxydevergiftiging. Vrijdag morgen is de 58-jarige mej. A. M. Quist dood in haar woning te Nunspeet aange troffen. Zij bleek aan koolmonoxydever- giftiging te zijn overleden. Waarschijnlijk is een lekkende schoorsteen hiervan de oorzaak geweest. Verdronken. In de Regge bij de Schuilenburgerbrug te Hellendoorn is het stoffelijk overschot gevonden van de zater dag 5 oktober te water geraakte veertig jarige huisschilder J. Wijnen uit Nijverdal. Aan brandwonden overleden. De 77- jarige mevrouw M. Pijnappel uit de Twee de Boerhaavestraat in Amsterdam, die een week geleden in haar woning ernstige brandwonden opliep toen zij in aanraking kwam met een straalkachel, is in 't O.L.V.- gasthuis overleden. Twee tot nog toe onbekende jongemannen hebben gisteren in Hilversum een overval gepleegd op een bejaarde vrouw van tach tig jaar. Zij ontrukten de weduwe S. C. Dekker-Langendljk haar handtasje. Zij wandelde in de buurt van de Bach- laan toen twee jongemannen op een fiets haar aanhielden. Ze wilden met de dame een gesprek aanknopen, maar de weduwe maakte hun duidelijk dat zij hen niet kon verstaan omdat zij doof is. De jongelieden maakten zich daarop meester van haar handtasje en gingen er mee vandoor. De inhoud van het tasje heeft alleen waarde voor de bestolene. Er zat namelijk geen geld in maar slechts enkele voorwer pen, zoals foto's en haar gehoorapparaat. Bijna vier weken hebben de depressies de hoofdrol gespeeld. Het komende week einde brengt echter mooi herfstweer, ver oorzaakt door een hogedrukgebied, waar van het centrum zich van Frankrijk naar Duitsland heeft verplaatst en dat bij ons weinig wind brengt met overdag zon. De lange zomer van 1959 eindigde pas op 18 oktober, met temperaturen die nog tot 20 graden opliepen. Zo warm wordt het weekeinde niet, maar het kwik komt in de middag tot 15 a 17 graden, waarop mor gen ook de spelers en bezoekers bij Ne- derland-België mogen rekenen. In de nacht ontstaat plaatselijk mist. Daarin daalt de temperatuur flink. Om zes uur vanmorgen meldde het vliegveld Valkenburg bij Leiden mist bij 5 graden, tegen 11 graden op het vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam, waar geen mist voorkwam. Het is waarschijnlijk dat de nu aangebroken periode van zacht en fraai herfstweer ook na zondag nog zal aanhouden. A PPO RTEN Maxlmum-tempfi dtui ex» 9C e ot 2d binnen- en buitenland. d 6 r Neerslag: laatste 24 uur So o S SC cS Den Helder onbewolkt 15 0 Ypenburg onbewolkt z 15 0 Vlissingen zwaar bew. 15 0 Eelde mist z 16 0 De Bilt zwaar bew. VLO 15 0 Eindhoven geheel bew. 16 0 Zd Limburg zwaar bew. zzo 14 0 Helsinki zwaar bew 7 1 Stockholm geheel bew. w 9 0 Oslo zwaar bew. w.stil 10 0 Kopenhagen zwaar bew. wzw 14 0 Aberdeen zwaar bew. 15 0 Londen zwaar bew. ZZO 18 0 Amsterdam half bew. 16 0 Brussel zwaar bew. ozo 15 0 Luxemburg zwaar bew. ono 13 0 Parijs zwaar bew. O 14 0 Bordeaux mist 0 18 0 Grenoble mist w.stil 18 0 Nice licht bew. nnw 21 0 Berlijn mist 15 0 Frankfort zwaar bew. ono 17 0 Miinchen onbewolkt ozo 16 0 Zürich mist nw 16 0 Genève mist w.stil 17 0 Locarno mist w.stil 15 0 Wenen zwaar bew. no 15 0 Tnnsbruck mist w.stil 17 0 Rome mist w.stil 22 0 Ajaccio zwaar bew. ono 21 0 Madrid half bew. w.stil 23 0 Mailorea licht bew. w.stil 23 0 Lissabon onbewolkt wnw 24 0 Zondag 20 oktober Zon op 7.11 uur, onder 17.38 uur. Maan op 9.58 uur, onder 19.14 uur. 25 oktober Maanstanden 18.21 uur eerste kwart.iei Hoog en laag water in ï.lmuiden Zaterdag 19 oktober Hoog water 4.41 uur en 16.56 uur. Laag water 0.32 uur en 12.43 uur. Zondag 20 oktober Hoog water 5.11 uur en 17.25 uur. Laag water 1.02 uur en 13.11 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2