Expositie in Leidse Lakenhal Tekeningen van Teixeira de Mattos X I r top-drop mzebotteljm... is zo gezond ^0 DE PROGRAMMA'S NEGEN MUZEN Russisch gezelschap „Estrada" treedt zaterdag in Haarlems Concertgebouw op Toneelpremières in Haarlem Zware shag tè zwaar? neem dan DONDERDAG 24 OKTOBER 1963 15 van Zwaardemaker NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER Schilderijenveiling Bob Buys GOUACHES VAN GERARD VAN DEN EERENBEEMT Bob Buys 25 c«. RED BAND nabeschouwingen „Als u het mij vraagt" kostelijke uitzending De radio geeft vrijdag Mevrouw Van Someren komt terug op het KRO-scherm Niemeyer garandeert de kwaliteit Andrea Domburg verlaat Toneelgroep „Studio" T elevisieprogramma IN HET STEDELIJK MUSEUM de Lakenhal te Leiden is tot 11 november een tentoonstelling van tekeningen van Joseph Teixeira de Mattos te zien. Enige jaren geleden heb ik een expositie van Teixeira de Mattos in het Delftse Prin senhof met grote warmte kunnen aan bevelen. Daar waren toen ook schilde rijen van hem. De Leidse expositie van 148 tekeningen omvat vele tot nu toe niet of weinig bekende werken. Het weerzien met het bekende werk is boven dien een vreugde. NIET ZO LANG geleden las ik ergens dat de Lakenhal en het Singer Museum de bolwerken zouden willen zijn van een behoudende traditie. Nu kan men deze mu sea niet over één kam scheren, want bij het Singer Museum is men gebonden aan de wens van de erflaters en hun vrienden. Wat de Lakenhal betrhft hebben we wel kunnen ervaren, dat hier grote voorkeur bestaat voor meer traditionele kunst. Ik houd van deze duidelijkheid. Men weet wat men hier zal ontmoeten. Dit museum heeft tenminste een geheel eigen sfeer durven maken zonder mee te gaan met een mode. In zijn inleiding tot de catalogus van deze tentoonstelling geeft de directeur, de drs. J. N. van Wessem een waardig ant ivoord op het door mij gelezen verwijt. Sprekende over de oorspronkelijkheid, die een tekening tot een kunstwerk maakt, zegt hij: „Oorspronkelijkheid is in de beeldende kunst een beeldende aan gelegenheid en heeft dus weinig te ma ken met het krampachtig zoeken naar een nieuwe vormentaal of naar nog ongebruik te motieven". Zo'n regel sluit niet eens abstracte kunst uit. Wanneer hier echter wel een voorkeur zou bestaan voor figu ratieve kunst in meer traditionele geest dan kan dat voortspruiten uit de wens tot het stellen van een evenwicht in de ont wikkeling hier, omdat in andere musea de schaal nogal eens doorgedrukt wordt naar die kant, waarop controle vaak nau welijks mogelijk is. Er is zelfs enige moed toe nodig figuratief werkende figuren de kansen te schenken, waarop ook zij door hun oprechte intenties en voldoende ont wikkeling recht op hebben. MET HET EXPOSEREN van Teixeira de Mattos neemt men geen risico's; wel moet men er vermoedelijk veel moeite voor doen. Want het komt uit vele eollee ties, die bovendien niet altijd voor een ieder openstaan. Men kan zich voorstellen dat daaronder veel particuliere collecties zijn. Er valt steeds zo veel te beleven aan Teixeira de Mattos' tekeningen, hetzij door hun uitvoerigheid, hetzij door de j Advertentie f 1.66 EXTRA Ï0ZEBO7TEL JAM „Huis te Cordova" (zwart krijt) van Teixeira de Mattos (1956). later sterker op de voorgrond tredende sfeer waarin men weg kan dromen. Want al deze tekeningen zijn echt zelfstandige werkstukken, waarin het door de kunste naar beleefde met grote intensiteit is uit gedrukt, en dat laatste, zoals de inleider het zegt, op „aristocratische" wijze. Dat Teixeira de Mattos zich die wijze van uit drukken bewust geworden is kan blijken uit enkele zelfportretten. Bij één wordt nog rwezen naar oude familie op het Iberi sche schiereiland, dat ra 1953 ook bij voor keur bezocht is door Teixeira de Mattos. Hoewel hij alles wil vertellen, doet hij dat met reserve, later soms met een bijna chic" te noemen zwier. Dat laatste geldt vooral zijn tekeningen naar lopende vrou wenfiguren in veelal modieuze kledij, waarvan er verscheidene in Delft en daar vóór, bij de inmiddels verdwenen kunst handel Huinck en Scherjon te Amsterdam, zo'n grote verrassing blieken. Van dit on derwerp ontmoet men nu wat minder voorbeelden. Wel zijn er weer vele van die recht Franse huizen uit Parijs of de provincie. En ook is er die typische Spaan se architectuur uit het eind van de vorige en het begin van deze eeuw. Ontstonden deze werken uit nostalgie naar de tijd van zijn jeugd? Misschien, maar met mij zul len er wel meer mensen steeds ver vuld zijn van enig melancholisch verlan gen naar juist die soms bijna morbide sfeer van bepaalde Fransen gevels, sym bolen van vergankelijkheid waarmee we vrede zullen moeten hebben. Verder stroomopwaarts vindt men wel van die gebouwen aan de Parijse Seinekades. Som mige van die huizen uit de provincie ge ven vele tekeningen v&n Teixeira-de Mat tos haast het karakter van illustraties bij boeken van Franse schrijvers als Jqlien Green, Troyat of Mauriac. De intensiteit van de gevoelens van Teixeira de Mat tos tegenover zijn onderwerpen is zo sterk dat hij hetzelfde geval herhalen kan zon der in kwaliteit te verliezen. HIJ KAN OOK STEEDS terugvallen op onderwerpen van dezeifde aard zonder aan spanning te verliezen. Hij kan reek sen maken, waarin het ene niet voor het andere onder doet. Men bekijke maar eens een aantal verschillende boompjes, in het Zuiden ontmoet, zijn rotsen aan de kust bij Port Bou, zijn boerderijen te Les Ro- siers sur Loire. Dat hij tijdens de oorlog gedwongen was lang onderdak te hebben in de Franse plaats Pornic en zich moest bewegen op een beperkter terrein heeft De verkoop van dertien moderne schilde rijen behorend tot de Henry Ziemer-stich- ting in New York heeft 2,32 miljoen gulden opgebracht. De hoogste prijs werd betaald door een anonieme bieder die 320.000 gul den neertelde voor een schets uit 1901 van Pablo Picasso van zijn zuster. Er waren verder doeken van Monnet, Utrillo en een Pissarro. Het doek „Baadsters" van Paul Cézanne ging naar een onbekende koper voor 415^000 gulden. Het is een werk uit 1875 Zondag 27 oktober: Toneelgroep Ensem ble met „Het grote oor", tragikomedie van P. A. Bréal in de regie van Gilies Léger Voornaamste medewerkenden: Jan Retèl Ina van Faassen, Carla Dura, Liselot Beek- maijer, John Soer, Cor van Rijn. Dinsdag 29 oktober: Landelijke première door de Nieuwe Komedie van „Het lemen wagentje" van Koning Cudraka (bewer king Leopold), in de regie van Johan de Meester. Voornaamste medewerkenden Etna Coster, Jan van Rasteren, Bob Goed hart. Woensdag 30 oktober: Haagse Comedie met „Les Maxibules" van Marcel Aymé in de regie van Bob de Lange. Voornaam ste medewerkenden: Bob de Lange, Myra Ward, Do van Stek, Eric van Ingen. Zaterdag en zondag 2 en 3 november Eerste landelijke voorstellingen door to neelgroep Centrum van „Huis Clos" van Jean Paul Sartre in de vertaling en regie van Walter Kous. Voornaamste medewer kenden: Elisabeth Andersen, Guus Her mus, Ann Hasekamp, Jaap van Donselaar, Voor de pauze de één-akter „The lady of larkspur lotion" van Tennessee Williams Vertaling en regie eveneens van Walter Kous. Voornaamste medewerkenden: El len de Thouars, Nell Knoop, Jan Grefe. hem helemaal geen kwaad gedaan. In zijn werk kan men de bevestiging vinden van de uitspraak dat een schilder genoeg kan hebben aan een vierkante kilomter. Hoewel hij, evenals Cézanne met een handdoekenrekje, zich tevreden kan stel len met een kapstok als onderwerp of een hoedje op een standaard, heeft het onder werp bij Teixeira de Mattos ook een sterk eigen betekenis, maar evenals zijn Franse gevels ook weer een symboliserende, die dan niet met dezelfde intense werking door een foto gesteld zou kunnen worden. Bij alle nadrukkelijkheid is Teixeira de Mat tos' visie nooit te eenzijdig en dwingend tot een denken in te eng bepaalde richting. Zijn weg is de brede, waarop de aristo craat zich op zijn gemak kan voelen. BIJ GALERIE ESPACE zijn tot 27 ok tober gouaches van Gerard L. van den Eerenbeemt te zien. Deze gouaches bete kenen een voortzetting van hetgeen Van den Eerenbeemt al gevonden had in zijn collages, die in het prentenkabinet van het Amsterdamse Stedelijk Museum geëxpo seerd zijn. In die collages werd al de gouache gebruikt. In de gouaches bij Es pace werd hier en daar een plaksel toe gevoegd. Als materiaal is echter de verf dominerend. ZIJN WERK werd hierdoor nog meer abstract, waardoor voor velen het contact misschien moeilijker wordt. Om het ver der te beschrijven zou ik kunnen herin neren aan krabbels van kinderen, aan werk van Lucebert en Appel, aan Hey- boers gebruik van teksten, aan de gesja bloneerde cijfers van kubisten en verder aan het werk van „tachisten" en moge lijk ook „action-painters". Oppervlakkig bekeken lijkt Van den Eerenbeemt nu een minder uitzonderlijke figuur dan voor heen. Maar toch is sprake van een zeer eigen smaak, een zeer eigen verwerking van het materiaal, een uitzonderlijk ge voel voor compositie of plaatsing op het vlak en een mij buitengewoon aantrekke lijke kleurgeving. Minder uitzonderlijk dan Voorheen, minder aangrijpend door onderwerp en visie daarop stelt Van den Eerenbeemts werk me toch niet teleur. Hij zou gekomen kunnen zijn in die fase van een ontwikkeling, waarbij na het eer ste getuigen een bezinning op en experi menteren met de uitdrukkingsmiddelen als belangrijk gevoeld wordt. Het genoegzaam eigene kan later dan weer krachtiger naar voren komen. Van deze kunstenaar valt dat in ieder geval te verwachten. Voor hem zelf kan ook gelden, dat hij meer be vrijd werkt dan voorheen. Het onderzoek, dat deze serieuze artiest altijd naar zich stelt, komt me in ieder geval niet als een pijnlijk voor. Mij is het bovendien mogelijk iets mee te beleven van de vreug de aan het maken van deze gouaches. De ze vorm van kunstbeleven geldt mogelijk tegenwoordig sterker dan ooit, maar eist dan van de beschouwer een instelling als van een schilder. Advertentie WITTE TANDEN DROP ECHTE DROP zwart en zout, maar ook: ZUIVERE DROP onder apothekers-toezicht vervaardigd uit de beste grondstoffen, dus: OP-EN-TOP-DROP voor de kènners! ROOSENDAAL stalte moet geven, sloeg er zich weer aar dig doorheen. Dat het stuk toch boeit, is de grote verdienste van de acteur Rien van Nunen, die wederom haarfijn afgewo gen en met groot gevoel voor de komi sche mogelijkheden van zijn rol vader Stiefbeen speelde. In hem bezit Nederland een groot televisie-acteur. De eerste aflevering van de serie „Als u het mij vraagt" (ook al geënt op een buitenlands, in dit geval een Frans t.v.- programma) boeide vooral door het feit, uitzending van gisteravond begon.^Behou- presentator Nico van Vliet nog een dens het werk van de „liroleansi /Jpei- beetje nerveus van de grootse opzet van doorners die het jodelen aan de Gelderse pro(juktie belangrijke actuele za- folklore schijnen toe te willen voegen, le- F mocjit voorleggen aan de mening van ken ons de prestaties van deze nieuwehn- v^r deelnemers. Nog boeiender werd gen nog te laag van kwaliteit, om ae^ toets het doordat de antwoorden vergeleken Keurig verzorgd, maar naar onze smaak wat te zoetig door Tanja Koen toegelicht, was het t.v. - debutantenprogramma Nieuwe Gezichten", waarmede de NCRV- van een deskundige zang- en voordracht- critiek te kunnen doorstaan. De redactie van de rubriek „Memo" waagde het, uitbreiding te geven aan het gerucht dat ook in Nederland wel eens telefoongesprekken aigeiuisterd worden. Professor Diepenhorst, die ter zake geïn terviewd werd, kon (evenmin als enige andere Nederlandse politici) dit bericht dementeren. Wèl stelde hij vast, dat in gevallen waar de veiligheid van de staat bedreigd wordt, het kennis nemen van telefoongesprekken niet in strijd is met de grondwet. In deze rubriek werd voorts de heer Doyer uit Bussum danig aan de tand gevoeld. Nadat hij enige tijd geleden al in het nieuws kwam door zijn strijd tegen de producent van aardstraienkastjes Bron, kondigde hij nu de oprichting van ean bedrijf aan, dat zich zal toeleggen op de fabricage van een nieuw soort rotatie motor (kapitaal: 3 miljoen gulden). Tegen de achtergrond van een voor een mannenhuishouding wat te proper decor zetten de lompenhandelaren Stiefbeen en Zoon hun belevenissen voort in een afleve ring, die zo nu en dan wel amusant was maar die ons nog niet heeft leren begrij- waarom het Engelse origineel van deze t.v.-produktie bekroond werd. Het alledaagse leven van vele mensen bevat zeker vele tragi-komische elementen; met het resultaat van een wetenschappe lijke peiling van de publieke opinie, dat door het brein van een echte „computer" (rekentuig is ook goed. zo leerden wij) werd berekend. Het medium televisie en president Soekarno kwamen er niet zo gunstig vanaf. Onder regie van Kees van Langeraad, die hier en daar een wat te zwaarwichtig commentaar gaf, werd dit zinvolle yragenspelletje een kostelijke uit zending waar de NCRV duidelijk heel veel geld voor over had. Zonder de zeer onbe nullige „dierenvraag" en de daaropvol gende stunt met de Strassburger-olifanten was deze première niet alleen korter, maar ook krachtiger geweest. J. Damshuizer HILVERSUM VPRO. I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24 00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (om 7.30 Van weergave ervan in een of andere verhaal- voorpagjna)_ 8.00 Nieuws en socialis- vorm is echter een hachelijke zaak, waai- tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon- over reeds menig schrijver is gestrui e muzjek 9 qq Ochtendgymnastiek voor de Deed de figuur van vader Stiefbeen me vrouw 9 jq pianorecital (gr.): klassieke zijn wat onmannelijke trekjes van jaloezie iuziek g 35 Waterstanden VPRO. 9.40 in deze aflevering wat onecht aan, nog Morgenwijding_ VARA: 10.00 Schoolradio, onechter waren de reacties van zijn zoon, J() 2() Uc[lte grammofoonmuz. 11.00 Voor een jongen-van-de-straat die reageert als een wat wereldvreemd, verwend moeders kindje. Piet Romer, die aan deze zoon ge de 'vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Kamerkoor. 12.10 Orgelspel: lichte muziek. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest en zangsolist. 14.00 Weens instrumentaal en semble: moderne muziek. 14.20 Bij de tijd bij de thee, gevarieerd programma. VPRO: 16.00 Muzikale gelijkenissen. 16.30 Inzicht en uitzicht, gesprek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor de rijpere jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Amusementsmuziek. 18.30 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Kiosk, bespreking van artikelen uit zojuist ver schenen weekbladen. 19.10 Jazzrondo. 19.30 j Uit de Kunst, veertiendaags magazine, legenheid worden geboden haar standpunt 20.00 Nieuws. 20.05 Radiokamerorkest en terzake van commerciële zeetelevisie te soiist: klassieke muziek .VARA: 21.00 Pro- verduidelijken. Hoewel de K.R.O. van oor- rnenade_orjtest en radiokoor: amusements- deel is, dat de Brandpunt-redactie met de muziek 21.50 Waarom luistert er nie- «nootst mogelijke zorgvuldigheid de kern mand?> documentaire over het verband van het betoog van mevrouw Van Some- tussen horen en spreken. 22.30" Nieuws. ren-Downer in de uitzending van j.l. za* 22.40 Marimba: actuele kroniek. 23.10 Lich- terdag heeft weergegeven en omzettingen te grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch in de tekst niet hebben plaats gevonden nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws, heeft de K.R.O. besloten mevrouw Van Someren-Downer in de gelegenheid te stel len op deze zaak terug te komen. Tn de K.R.O.-t.v. rubriek „Brandpunt" van a.s. vrijdag zal aan het Tweede Ka merlid mevrouw Van Someren-Downer ge- CONCERT DOOR „DE STEM DES VOLKS" HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture.radio voor vroege men sen. (7.30-7.35 Voor de jeugd). 7.55 Over- In het Haarlemse Concertgebouw zal op weging 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gramran- donderdag 31 oktober een concert worden foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 gegeven door de gemengde arbeiders Schoo]radio io.05 Lichte grammofoonmu- zangvereniging ..De Stem des Volks rnet I /dek jq.20 Grammofoonmuziek voor oude medewerking van het Noordhollands Phil- I luisteraars n 00 Voor de zieken. 11.40 harmonisch Orkest, de gemengde zangver eniging „Kunst en strijd" en ..lek waeck' uit Amsterdam en de solisten Leny Schin- deler, sopraan, Elly Imhoff, alt. Jan Waaij- er, tenor, Max van Egmond, bas-bariton en Simon C. Jansen, orgel. Het geheel staat onder leiding van Dick Dekker. Uitgevoerd zullen worden Psalm 150 van César Franck Stabat Mater van Emanuele d'Astorga en de Messa di Gloria van Giacomo Puccini. Advertentie NIEMEYER KWALITEIT chter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. De actrice Andrea Domburg heeft de toneelgroep Studio verlaten. De rol van Appeltje in „Appeltje Appel tje" van Audiberti zal nu gespeeld worden door Yoka Berretty. Op 6 november geeft Studio de première van „De Babel" van Jan Wolkers. Kunstprijs. De Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft de grote kunst prijs voor 1963 gezamenlijk toegekend aan de Westduitse architect Gerd Lohmer, de Franse componist Olivier Messien, de Westduitse beeldhouwer Norbert Kricke, de Westduitse dichter Ernst Meister en de Westduitse schilder Emil Schuhmacher. De prijs bedroeg dit jaar 125.000 mark, tegen tot dusver steeds 50.000 mark. Guggenheim-museum. Harry Guggen heim, voorzitter van de stichting-Guggen- heim, die het bewind voert over het mu seum-Solomon Guggenheim te New York, heeft medegedeeld dat de kunsthandelaar Justin Thannhauser -egenover hem heeft verklaard dat hij, na zijn overlijden, 34 schilderijen van Picasso uit de na-impres- sionistische periode aan het museum zal vermaken. Onder deze schilderijen, die een gezamenlijke waarde van verschei dene miljoenen dollars bezitten, bevinden zich werken van Picasso, Matisse, Modig- liani, Manet, Soutine, Rouault, Braque en Derain. Er zal een speciale afdeling van het mu seum-Guggenheim in gereedheid worden gebracht voor deze uitbreiding van de col lectie. Mabuse-tentoonstelling. De tweejaar lijkse kunsttentoonstelling, welke in de zomer van het volgend jaar wederom te Brugge zal worden gehouden, zal zijn ge wijd aan het werk van de schilder Jan Gossaert, genaamd Mabuse. Deze is waar schijnlijk omstreeks 1475 geboren. Sinds 1503 was hij te Antwerpen werkzaam; hij overleed te Breda in 1532. Er zijn ongeveer 120 werken van hem bekend. Zeventig er van zullen te Brugge worden geëxposeerd In het najaar van 1964 zal de tentoonstel ling naar het museum BoymansVan Beuningen worden overgebracht. OP ZATERDAGAVOND 26 oktober geeft hef Russische gezelschap „Estrada een voorstelling in het Concertgebouw in Haarlem. Het programma van dit en semble bestaat uit klassieke kunst, volks kunst en variété, die er op gelijkwaar dige wijze in vertegenwoordigd zijn, zo als dat in de Sovjet-Unie gebruikelijk is. HET GEZELSCHAP, dat in totaal zestien artiesten omvat en dat is samengesteld door het Russische staatsimpresariaat „Gosskonzert", komt donderdag uit Mos kou op Schiphol aan, en zal een tournee van tien dagen door ons land maken. In het programma staan operazangers van de Opera van Moskou (waaronder de bas Eduard Boelavin en de sopraan Clara Joesoepova), balletsolisten van het Sta- nislavski-theater (Valentina Jermilova, Joeri Grigorjev e.a.), en artiesten van het Moskouse Variété Theater en het Rus sische staatscircus. DE MUZIEK, uitgevoerd op specifieke Russische instrumenten, neemt een belang rijke plaats in. Onder meer treden op de balalaikavirtuoos Jevgeni Avksentjev, de harmonicaspeler Anatoli Beljajev en Alle Alajev, die het Westeuropese publiek reeds eerder in vervoering bracht met zijn „dombra". De volksdansen de volkszang uit de Kaukasus en andere Russische republieken is eveneens rijkelijk in het programma ver tegenwoordigd. DE TOURNEE, die wordt verzorgd door de Nederlandse impresario J. van Doveren, brengt het gezelschap behalve in Haarlem in Utrecht, Rotterdam, Nijmegen, Den Haag, Groningen en Amsterdam. Alle Alajev, die op virtuoze wijze de „dombra" bespeelt. Hij is solist van het Taszjiks Theater en heeft de gehele wereld bereisd. Advertentie Klassiek pianospel. 11.50 Als de ziele luis tert, Godsdienstig praatje. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.50 De positie van de Katholieke Gezondheids zorg in deze tijd, reportage. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest en zangsolist. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Radiodubbelkwartet: Franse liederen. 14.15 Promenade-orkest en zangsolisten. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Moderne kamermu ziek. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.20 Meisjeskoor en instrumentaal ensem ble. 17.40 Lichte muziek 18.00 Moderne or kestwerken (gr.). 18.30 Lichte orkestmu ziek en zangsolisten. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Grammofoonmuziek voor de militairen. 20.20 Wie het weet mag het zeggen: wedstrijd in muzieklitteratuur- kennis. 20.50 Dansorkest. 21.15 Een volk dat leeft, klankbeeld n.a.v. de 12-m'ljoen- ste Nederlander. 21.35 Oude liederen. 22.15 Katholieke gezondheidszorg in deze tijd. reportage. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 De Kampeeuw, hoorspel. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 I Weerbericht. 12.35 Lichte orkestmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsprogramma. 14.00 Nieuws. 114.03 Schoolradio. 15.45 Gevarieerde mu ziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Klassieke kamermuziek. 17.00 Nws. 17.15 Lichte orkestmuziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Orkestmuziek. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammofoonmuziek. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Lichte muziek. 21.25 Lichte orkestmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksmuziek uit Bali. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Qrammofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Gèmengd recital. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG VARA: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 In de vrije wildbaan, een reportage over het edelhert in Nederland. 19.56 't Manneke. 20.00 NTS: Journaal. VARA" 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Uit. 21.10 Het gezin van Paemel, toneelstuk. NTS: 22.45-22.50 Jour naal. VOOR VRIJDAG KRO: 19.30 Aan de orde is: de dienst plicht, een discussie door en voor jonge ren. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Concilie-journaal. 20.25 Actua liteiten. 20.55 Ja of nee, een muzikaal kans-spel. 21.35 Bonanza, T.V.-film (afle vering 1). 22.30 Epiloog. NTS: 22.40-22.45 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15