H. Koekoek verwekte een incident in Kamercommissie AGE FABLO Gasontploffing eist twee gewonden in Amsterdam Kort en bondig DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGO Haarlemmers! H.K.C. HENSEN Fa. B. ENGELENBERG iOSRAM f 13.90 7 ,Mt;n telefoongesprekken worden al sinds 1959 afgeluisterd" MADISON Sinterklaas-conflict tussen Amsterdam en Rotterdam Vier doden in het verkeer Koninklijk paar en prinses Beatrix weer thuis Vrouwen solliciteren nooit naar het burgemeestersambt Turken laten zich niet fotograferen Zacht weer /Te- natuurlijk DONDERDAG 24 OKTOBER 1963 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Waterproof SCHUURPAPIER 3-M Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk lampen Kerkelijk nieuws OMDAT De speciaalzaak voor DAMES-, HEREN- en KIN DERKLEDING op termijn zee-duffel menty-coats houtje touwtje rnmiiinrnmiiiiiiiinniniiiinniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiirniimiiininnnininnm z (Van onze parlementaire redacteur) De fractieleider van de Boerenpartij, de heer H. Koekoek, heeft gisteren be weerd dat zijn telefoongesprekken al sinds 1959 worden afgeluisterd. Dit zei hij in de Kamercommissie voor Binnen landse Zaken, waaronder meer ge sproken werd over het weren van kleine partijen uit het parlement. In 1961 aanvaardde de Kamer een motie van mr. Beernink (C.H.U.) waarin minis ter Toxopeus werd uitgenodigd de Kies wet zo te wij2igen dat de toegang van eenmans-splinterpartijen tot de Kamer wordt bemoeilijkt. Minister Toxopeus heeft deze uitspraak toen naast zich neerge legd, zodat begrijpelijkerwijs gisteren op nieuw over deze zaak werd gesproken. Mr. Geertsema (V.V.D.) maakte de tongen los door aan de minister te vragen of hij de motie alsnog wil uitvoeren. De V.V.D. stemde, namelijk indertijd tegen. De liberale fractieleider riep met zijn vraag sprekers van bijna alle kleine par tijen in het geweer. Het kwam daarbij tot allerlei onvriendelijkheden tussen de heer Koekoek enerzijds en de heren Scheps (P.v.d.A.) en Beernink anderzijds. De maat was vol toen de heer Koekoek de democratische gezindheid van de heer Scheps in twijfel trok en hem mede ver antwoordelijk stelde voor het afluisteren van zijn telefoongesprekken in 1959. Vol gens de heer Koekoek was als gevolg van het afluisteren van zijn telefoon kort voor de verkiezingen van 1959 een brief aan Boerenpartij-leider Voortman onderschept en daarvoor kon de kandidatenlijst van de Boerenpartij niet tijdig op het stem bureau in Leeuwarden worden gedepo neerd, zodat de heer Koekoek niet aan de verkiezingen had kunnen meedoen. Wat had de heer Scheps daarmee te maken? Wel, de heer Scheps is socialist en de heer Koekoek meende overigens geheel ten onrechte dat vóór de verkiezingen van 1959 socialistische ministers deel uit maakten van het kabinet. De heer Scheps nam dit niet en minister Toxopeus evenmin. De bewindsman zei het uitgesloten te achten dat de heer Koekoek de waarheid sprak. Hij zal een onderzoek laten instellen naar de juistheid van de beschuldiging. De heer Scheps zei ook, het er niet bij te zullen laten zitten. Hij is voornemens de Kamer binnenkort te vra gen om het optreden van de heer Koekoek scherp af te keuren. Het lijdt geen twij fel of een overgrote Kamermeerderheid zal hieraan gaarne meewerken. Een aan wijzing daarvoor is de algemene veront waardiging die gisteravond in de wandel gangen viel te constateren. Het incident zal dus ongetwijfeld gevolgen hebben. Door alles kwam de zaak waarover het ging, een eventuele wijziging van de Kies wet, danig in het gedrang. Overigens kun nen de kleine partijen voorlopig nog ge rust zijn: mr. Toxopeus heeft zijn stand punt niet gewijzigd. De bewindsman heeft aan de Kiesraad advies gevraagd over een groot aantal onderwerpen, o.m. over het verhogen van de kiesdeler. Ook wil hij de mening van de raad weten over invoering van een soort districtenstelsel, op grond waarvan ons land wordt verdeeld in een zestal kiesdistricten die elk een evenredige vertegenwoordiging zullen kennen. Ook een dergelijke maatregel kan het voortbestaan van kleine partijen bemoeilijken. De af gevaardigde die zich daarover de meeste zorgen maakte was de heer Jongeling, de eenling van het Gereformeerd Politiek Ver bond. Als mr. Beernink en zijn medestan ders hun zin krijgen zal hij, overigens als enige, na de volgende Kamerverkiezin gen niet in de kamer kunnen terugkeren, tenzij zijn aanhang drastisch zou groeien. Door tal van Kamerleden werd nog krachtig gepleit voor uitbreiding van de mogelijkheid tot stemmen bij volmacht Minister Minister Toxopeus staat hier Minister Toxopeus staat hier welwillend te- genpver en heeft ook hierover de Kies raad om advies gevraagd. Advertentie Doclstraat S» - Haarlem - Tel. 1J2J2 c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Haarlems Comité voor Kamermuziek: Concert door het Wiener Oktett. Frans Halsmuseum: vrijdag 20.15 u.: Liederenavond door Maria van Uden en Frans Bocxe. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Mo gen wij zwijgen", 18 j. Frans Hals, vandaag, 19 en 21.15 uur: „Het rendez-vous in de nacht", 18 jaar. Van vrijdag af 19 en 21.15 u.: „De naakte oorlog", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De gekken trekken de kaart", a.l. Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u.: „PT 109 op nachtpatrouille", 14 j Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De vogels", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De onderwereld van Mont- martre", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Het wonder van de vliegende danstent", 18 j. Van vrijdag af 20 u.: „55 Dagen in Peking", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De ver geten medeminnaar", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De rimboe-patrouille", 18 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De Corsicaanse tweelingbroers", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De duivel en de tien geboden", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Spaar de spotvogels", 14 j. Monopole (Zandvoort) vandaag 20 uur: „Er komt een vriend vanavond", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): We-ker uit de Haarlemse school van de 16d» tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. „Ir 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerkplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Pander Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 oktober, 's Zaterdags en zon dag® van 10-18 uur en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Bach en Brixie. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal Eerste etage Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van M. Fuit. Tot en met 2 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In ok tober tentoonstelling van werken van Mieke Otto. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 u. af, cabaret van 21-2„.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 oktober) DONDERDAG 24 OKTOBER City, 20 uur: „De wet van de oorlog Stadsschouwburg, 20 uur: „Wederzijds". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare en R.K.-bibliotheek, middag en avond gesloten. Beverwijk, Kennemer Theater, 20 uur: Toneelgroep „Ensemble" speelt „Het grote oor" voor stichting „Abonnementsvoorstel lingen". VRIJDAG 25 OKTOBER City, 19.30 uur: „El Cid". Stadsschouwburg, 20 uur: „De zeven gladiatoren van Sparta". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. Wjjkgebouw, Radarstraat, 20 u.: Schaak wedstrijd IJmuider Courant. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Advendo speelt „Stoepkind". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. R.K.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: „Felison", tentoonstelling aquarellen Ger- rit Jan de Geus. DONDERDAG 24 OKTOBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vlucht uit Oost-Berlijn". VRIJDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Spionnen op Safari". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: 's Nachts lokt de liefde". W.B.-Theater, 20 uur: „De woestijn havik". Advertentie Advertentie GEGARANDEERD ZELFSTRIJKEND SHIRT Sinterklaas bljjkt op twee gedachten te hinken. Dit is gisteren gebleken op een persconferentie van het „Initiatief Comi té Amsterdam", dat jaarlijks de intocht van de heilige kindervriend in Amsterdam organiseert. „Ik heb vernomen dat Sint Nicolaas zijn intrede in Rotterdam wil maken op dezelf de dag dat hij in de hoofdstad zal worden ontvangen, namelijk op 16 november. Dit moet op een misverstand berusten. Men zal het de Rotterdamse kinderen toch niet willen aandoen dat zij een sin terklaas door de straat zien rijden, terwijl de ontvangst in Amsterdam tegelijkertijd op het televisie-scherm is te zien?" zo sprak de voorzitter van het I.C.A., mr. J. Schadd op een persconferentie. Hij merkte op dat dit alles niet getuigt van het ware geloof in Sint Nicolaas. Mr. Schadd opperde de veronderstelling dat men in Rotterdam op 16 november wel licht een „Euro-Klaas", vergezeld van „Piet de ombudsman" wil ontvangen. Hij noemde de Rotterdamse plannen temeer een raadsel omdat Amsterdam in februari al heeft bekend gemaakt wanneer Sinter klaas zal arriveren. Gistermiddag is in de buurtschap Slan genburg te Doetinchem de 37-jarige heer H. Stavast uit Dieren verongelukt. Hij is met zijn auto tegen een boom gebotst. Bij een botsing op de rijksweg Rotter dam-Utrecht onder Moordrecht is gister middag de zestienjarige H. G. Klein Lan- genhorst uit Winterswijk om 't leven geko men. Hij zat als bijrijder in een verhuis wagen, die uit de richting Rotterdam kwam en tegen een op de parkeerstrook staande vrachtauto botste. De bestuurder van de verhuiswagen en zijn mederijdende zoontje, beiden uit Winterswijk, alsmede de uit Amsterdam afkomstige chauffeur van de vrachtwagen werden zwaar gewond naar het ziekenhuis in Gouda overge bracht. De zeventigjarige mevrouw A. M. van Leuven-Veerkamp uit Den Haag is gister nacht in de Ursulakliniek te Wassenaar overleden aan het hoofdletsel dat zij don derdagmiddag had opgelopen bij een aan rijding met een motor in de Theresiastraat in Den Haag. De veertigjarige heer H. ten Dam uit de gemeente Weerselo, die zondagavond op de provinciale weg in Rossum was aangere den door een bromfietser, is dinsdagmid dag in het r.k.-ziekenhuis te Enschede overleden. De koningin, de prins en prinses Beatrix zijn gistermiddag om zes uur op de lucht basis Soesterberg teruggekeerd van hun bezoek aan Perzië en Thailand. De terugreis is met een Electra van de K.L.M. gemaakt met tussenlandingen in Karachi, waar de nacht werd doorgebracht en in Beiroet, waar het koninklijk gezel schap per autobus een rit van anderhalf uur door een deel van Libanon maakte. Advertentie Op een zolderverdieping van een woon huis in de Kinkerstraat ter hoogte van de Lootsstraat in Amsterdam-West is gister middag omstreeks half vier een butagas- fles geëxplodeerd, waarbij twee mensen werden gewond. Zij zijn overgebracht naar het ziekenhuis. De hevige ontploffing vernielde een groot gedeelte van de mu ren en het dak. Bij de ontploffing is ernstig gewond ge raakt de bewoner van de tweede verdie ping, de 46-jarige heer J. G. Koelemij, die met brandwonden in het Wilhelmina- gasthuis is opgenomen. De 58-jarige heer L. P. van der Ziel, die zich' bij hem be vond, werd minder ernstig gewond in het Binnengasthuis opgenomen. De bewoonster van de zolderverdieping, (Van onze parlementaire redacteur) Worden bepaalde bevolkingsgroepen bij de burgemeestersbenoemingen achterge steld? Bij het debat over de begroting van Binnenlandse Zaken stelde het Twee de Kamerlid de heer Scheps (P.v.d.A.) gisteren deze vraag. Hij doelde daarbij vooral op het geringe aantal benoemingen van burgemeesters van Joodse afkomst, van vrouwen en van roomskatholieken die niet tot de K.V.P. behoren. Minister Toxopeus antwoordde dat hij in zijn ambtsperiode één burgemeester van Joodse afkomst heeft benoemd. Hij had slechts van twee leden van deze groep sollicitaties ontvangen. Vrouwen sollicite ren nooit. Het benoemen van niet tot de K.V.P. behorende roomskatholieken kan tot problemen leiden, meende de minister. Er werd ook gesproken over de minis terssalarissen. Deze salarissen kunnen mo menteel stijgen tot 62.000 per jaar. Zij zijn momenteel de hoogste in West-Euro pa, zei de heer Smallenbroek (A.R.P.). Hij vond het onjuist dat de stijging van de ministerssalarissen is gekoppeld aan alle salarisverbeteringen van het overheids personeel. Minister Toxopeus antwoordde slechts, dat de ministers in het buiten land vaak ook nog een toelage krijgen als Kamerlid. mevrouw Wijnschenk, had een nieuwe bu- tagasfles gekregen. Toen zij het gas wilde aansteken bemerkte zij dat het gas uit de fles stroomde. Zij deed een poging de kraan dicht te draaien maar hield ineens het reguleerventiel van de fles in haar hand. Ijlings ging zij met haar baby en moe der naar beneden, de beide mannen op de tweede etage toeroepend dat er iets met het gas niet in orde was. Dezen zijn toen naar boven gegaan. Waar zij zich bevonden toen de explosie zich voordeed is nog niet vastgesteld. Evenmin waar de vonk vandaan kwam die het butagas, dat zich in het huis verspreid had (het is zwaarder dan lucht), tot explosie heeft doen komen. Behalve het gezin Wijnschenk hebben ook de bewoners van de tweede en derde verdieping op last van bouw- en woning toezicht hun woningen moeten ontruimen. Deze zijn zodanig ontzet dat de gezinnen er niet in konden blijven wonen. Twee der drie gezinnen heeft de rampendienst in een hotel ondergebracht. Een der gezin nen vond onderdak bij familie. Vertrek opnieuw uitgesteld Amsterdam is zijn 68 Turken nog niet kwijt. Hoewel de twee autobussen, waar mee de groep vorige week vrijdag naar ons land is gekomen gistermiddag via Duitsland de 3300 kilometer lange terug reis zouden ondernemen, is een vertraging opgetreden doordat de reispapieren die het ministerie van Justitie in orde zou maken uitbleven. Om te voorkomen dat de mannen in één van de doorreislanden de benen nemen, wil het ministerie in overleg met de Turkse ambassade de Turken namelijk op een gemeenschappelijk paspoort laten reizen en de gewone paspoorten, die de Amsterdamse politie in bewaring heeft, via de diplomatieke kanalen naar Istanbul terugzenden. Een probleem bij het gereed maken van het collectieve paspoort vormt de weigering van een aantal Turken om een pasfoto te laten maken. Hun vrees om op het collectieve paspoort te worden ge boekt gaat zelfs zo ver dat zij gisteren geen persfotograaf meer wilden zien. Vier uur gestremd. Door een botsing tussen twee vrachtauto's op de rijksweg RoermondMaastricht, drie kilometer ten zuiden van Roermond, is gisteren het ver keer vier uur gestremd geweest. De 23- jarige chauffeur van één der vrachtauto's, J. van Schijndel uit Geleen, vloog door de voorruit en werd ernstig gewond. Duitse onderscheiding. De ambassa deur van de Duitse Bondsrepubliek in Den Haag, dr. J. Löns, heeft het grootkruis van verdienste van de Duitse Bondsrepubliek uitgereikt aan prof. dr. H. Meijer, hoog leraar in de Duitse taal- en letterkunde aan de universiteit van Amsterdam. Bouwweerbericht. Van 1 november tot 1 april kunnen de speciale weerberich ten voor de bouwvakken weer telefonisch beluisterd worden. De telefoonnummers zijn voor de vier gedeelten van het land ongewijzigd gebleven. In de' laatste winter werd het telefo nische weerbericht voor de bouwvakken bijna 300.000 maal beluisterd, tegen rond 255.000 maal in het daaraan voorafgaande seizoen. Het daggemiddelde bedroeg 2927 respectievelijk 2428. Auto tegen stier. Woensdagavond is bij Nijland (gemeente Wijmbritseradeel) een personenauto met zeven inzittenden in botsing gekomen met een stamboek stier, die zich op de rijweg bevond. Drie inzittenden zijn met ernstige wonden in het St. Anthoniusziekenhuis in Sneek op genomen. De stier moest worden afge maakt. Advertentie Advertentie Rprelmatig iedere iengmeststof voor kamerplanten 6S°/o - 100 grs - 65 ets. Volop bloei en groei 80-81. Maar toen gebeurde er iets, dat de ministers bijna deed omvallen van de schrik. Toen de grote koning z'n kleine tegen stander meende te grijpen, pakte koning Wiromar hem plotseling met beide handen op, droeg de spartelende Valentin boven z'n hoofd een eindje weg en stond nu bij de ronde vijver van het paleispark. En toen zwaaide hij de grote koning even heen en weer en.zwiep!!.daar vloog de' man door de lucht en kwam met 'n zware plons in de vijver terecht. De goudvissen en karpers in de vijver schoten verschrikt naar alle kanten heen. WE MOETEN DE KIPPEN VAN6EN EN ZE IN DE HOF ZETTEN KOM DAN, KIP-KIP KIP KIP KIP 1STT-B A WAAROM IS KIP PEN VAN6EN ZO MOEIENK Geref. Kerken (Vrjjgem.) Aan de Theol. Hogeschool te Kampen slaagde voor het kand.ex. de heer J. P. de Vries te Bergentheim. Aangenomen naar Hillegersberg-Straat- weg J. W. Beekman te Arum, die bedankte voo'- Noordbergum. Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar Hilversum-oost H. P Brandsma te Rozenburg. Geref. Gem. Beroepen te Boskoop H. Ligtenberg te Oudemirdum Advertentie 90 van onze klanten hebben genoeg contanten. Toch kopen ze vaak kle ding in onze zaak wij door onze grote omzetsnelheid steeds het allernieuwste hebben. ZIET ONZE ETALAGES I Enondanks soepele betaling toch contant prijzen rekenen zonder rente JANSSTRAAT 51-63 - HAARLEM Voor inlichtingen: TEL. 11750 100% wol - waterafsto tend - heerlijk warm - diverse tinten kindermaten leeftijd 5 jaar 34,00 dames- en heren- maten, vanaf51.50 camel, vanaf47.00 Voor een goede keus PAARLAARSTEEGI HAARLEM Het K.N.M.I. deelt mee: Van een uit gestrekt gebied van hoge druk t>°ven het vasteland van Europa ligt de kern boven Oost-Duitsland. Een storing drong nog tot de Noordzee door. Een bijbehorend front met zeer vochtige lucht veroorzaakte in ons land op vele plaatsen mist. Achter dit front is boven Engeland een nieuwe uitloper van het hogedrukgebied ontstaan. De luchtbeweging is door dit alles zwak geworden. De lucht blijft tamelijk zacht en vochtig. Naast wolkenvelden komen er ook enkele opklaringen voor. 's Nachts kan plaatselijk mist ontstaan. De regen kansen zijn gering en in de temperatuur komt weinig verandering. Een zeer diepe depressie trok gisteravond over IJsland naar het Noorden. Aan de zuidkust be reikte de wind orkaankracht. WERRRAPPO RTEN Maxlmum-tempvraturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven mist mist motregen mist Zd-Limburg mist Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zurich Genève Loca rno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. geheel bew. geheel bew. mist geheel bew. mist mist onbewolkt onbewolkt geheel bew. geheel bew. half bew. licht bew. geheel bew. half bew. onbewolkt geheel bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt wind richting temp. neerslag ln mm. wnw 12 0 zw 14 0 wzw 15 0.2 12 0.7 wzw 12 0 z 13 0.1 z 14 0 zzw 17 0 zw 10 0 zw 11 0 z 9 0 z 13 0 zzw 13 0 nw 19 0 zw 13 0 windst. 16 0 windst. 14 0 nno 21 0 windst. 26 0 windst. 19 0 nnw 20 0 windst. 12 0 nno 10 0 windst. 13 0 nno 17 0 windst. 18 0 O 19 0 n 14 0 wnw 19 1 windst. 20 0 windst. 23 0 ono 21 0 windst. 22 0 windst. 23 0 n 25 0 Vrjjdag 25 oktober Zon op 7.20 uur, onder 17.27 uur. Maan op 14.38 uur, onder 22.55 uur. Maanstanden 25 oktober 18.21 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmniden Donderdag 24 oktober Hoog water 7.26 uur en 19.44 uur. Laag water 2.57 uur en 15.16 uur. Vrjjdag 25 oktober Hoog water 8.14 uur en 20.40 uur. Laag water 3.36 uur en 15.56 uur.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2