Ambtenarensalarissen open niet achter bij vrije bedrijf AGENDA TRESLONG form miUm I Vijf Nederlandse meisjes 1400 mannen te erg DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, FELL! EN PINGO EDEGO - SPORTS Kort en bondig JUIST GIEBELS Minister Toxopeus meent Mr. Toxopeus niet met gemeentelijke ombudsman Rijksluchtvaartschool blijft bestaan Volgend jaar in ons land Hupp-reünie Minister Bot en prof. Röling spraken in de Ridderzaal Bewolkt en koeler fl. DE HOOP HAARLEM N.ï. y NU SCHAATSEN IN AMSTERDAM! v.a. f 8.- VRIJDAG 25 OKTOBER 1963 y V v -y Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Top-Form bracht U een nieuwe stijl van wonen. Top-Form leerde U modern te combineren. Top-Form bewees dat degelijkheid bepaald niet onbetaalbaar behoeft te zijn. Maar bovenal geeft Top-Form U een zekerheid die uniek is: Een blijvende garantie in de vorm van een blauw keurmerk dat onverbrekelijk verbonden is met elk Top-Form meubel! Wij prijzen ons gelukkig U uit te kunnen nodigen de nieuwe, exclusieve Top-Form collectie te komen bezichtigen. Een fraaie catalogus van deze collectie zullen wij U gaarne - gratis - ter hand stellen Bezoek de unieke Top-Form tentoonstelling van 18 tot 31 oktober bij Uw TOP-FORM Adviseur: „DUUR" gekleed..., Dag der J'erenigde Naties Kerkelijk nieuws Dat gereedschap was beter voor u iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiniiiininiiii nmiiinniinniiiiiiinniiiiiininiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiminniiiniimiiiini yL-.f i A A A A -> «ttf&V ■v.' IJlfert V Van onze parlementaire redacteur) Voor vele pijlen die de vaste Kamer, commissie van Binnenlandse Zaken gis teren over de begroting van minister Toxopeus departement op de bewinds man afschoot, zocht deze "dekking in de hechte burcht van het georganiseerde overleg. Er was allereerst de scherpe pijl van ,.Hoe gaat het met de salarissen van het overheidspersoneel in de huidige bewogen beweging van de lonen?" afgeschoten door de heren Blom (P.v.d.A.) en Weijters (K.V.P.). De minister kroop in de schulp van het georganiseerd overleg, zo in de trant van: „Daar moeten we het eerst eens zien te worden." Hij beperkte zich verder tot de tamelijk vage uitlating „dat wij Wezenlijk en uiteindelijk niet achter de loonontwikkeling in het vrije bedrijf aanlopen." Een fraaie methode voor verhoging van ambtenarensalarissen deed de heer Blom de minister aan de hand: „U neemt de trend van de loonontwikkeling in het be drijfsleven en doet er een bepaald percen tage bij." „Welk percentage?", informeer de de minister. „Dat moet u met de or ganisaties uitmaken," repliceerde de heer Blom handig, waarmee we dus weer bij het georganiseerd overleg waren beland, een overleg waarmee de commissieleden blijkbaar niet erg gelukkig zijn, want er werd tenminste door velen geïnformeerd 'Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 HOOGTEZONNEN hoe het staat met de reorganisatie ervan. Die ontevredenheid over de functione ring van het georganiseerd overleg dateert niet van vandaag of gisteren, want een paar jaar geleden drong het Kamerlid Van der Zanden (K.V.P.) al aan op een minis teriële nota hierover. Terecht, herinnerde de heer Blom hieraan, èn aan de belofte van mr. Toxopeus om zo'n stuk op te stellen en aan de Kamer te zenden. Nu, na twee jaar dus, is men zover dat de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg de nota aan laatste onderzoekende blik onderwerpt, waarna zij aan de Staten Generaal zal kunnen worden aangeboden, Nu wilde de minister niet dieper op de reorganisatie ingaan. Wel deelde hij mee, dat hij niets voelt voor de aanstelling van een staatssecretaris, speciaal belast met G.O.-aangelegenheden. Op concrete vragen van de heren Beer nink (C.H.U.) en Weijters (K.V.P.) over een regeling van het minimum loon voor overheidspersoneel had minister Toxopeus het minder concrete antwoord, dat in het georganiseerd overleg hierover nog geen vaststaande meningen zijn geuit. Er zal volgens hem afgewacht moeten worden wat in de centrale commissie voor het G.O. dienaangaande geschiedt. Ook over een uitkering ir.eens voor ambtenaren, waarop de heren Weijters en Bakker (C.P.N.) had den aangedrongen, deed de minister geen toezegging. Over de pensioenmaatregelen 1963 merk te de heer Smallenbroek (A.R.) op, dat een regeling aanbeveling zou verdienen, waarbij de fiscale gevolgen voor hen die pensioen over 1963 pas in 1964 ontvangen zouden worden „uitgesmeerd" in plaats van opgehoopt. Deze mensen zouden an ders de dupe worden van het feit dat hun pensioenuitkeringen toevallig niet via de mechanische administratie lopen". Mi nister Toxopeus voelde echter niet veel voor zo'n „uitsmeringsregeling". Over de vraag of de rechtspositie van de burgemeesters bij het georganiseerd over. leg thuishoort, zal de bewindsman later mededelingen doen. c 3 Stadsschouwburg, zaterdag 20 uur: To neelgroep Studio met „Een geboren leuge naar" van Keith Waterhouse en Willies Hall. Regie: Peter Oosthoek. Concertgebouw, zaterdag 20 uur: Op treden van het Russische Ensemble „Estrada". Frans Halsmuseum, vandaag 20.15 uur: Liederenavond door Maria van Uden (Sopraan), Frans Bocxe (bariton) en Ina Overkamp (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Mo. gen wij zwijgen", 18 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 uur: „De naakte oorlog", 14 jaar. Lldo, 14, 19 en 21.15 uur: „PT 109 op nachtpatrouille", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „De onder wereld van Montmarttre", 18 jaar. Minerva, 20 uur: „55 Dagen in Peking", 14 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „De ver geten medeminnaar", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „De Corsi caanse tweelingbroeders", 18 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Spaar de spotvogels*', 14 jaar. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „The young ones". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- feestdagen van 13-17 u. Vishal; Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerkplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Pander. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 oktober, 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Bach en Brixie. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van M. Fuit. Tot en met 2 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 18): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In ok tober tentoonstelling van werken van Mieke Otto. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van ihstorische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde*' door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem) in de krant van vandaag. Advertentie uitgebreide SP US KAART onb.KIPETEN A b$° bed.inb. Y dagelijks DINER_en SOIREE. DANSANTE reservering 02520-53H7 GALA_KERSTDINER_DANSANT VRIJDAG 25 OKTOBER City, 19.30 uur: „El Cid". Stadsschouwburg, 20 uur: „De zeven gla diatoren van Sparta". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: „Felison", tentoonstelling aquarellen Ger- rit Jan de Geus. Wijkgebouw, Radarstraat, 20 uur: Schaakwedstrijd IJmuider Courant. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Toneelvereniging „Advendo" speelt „Stoepkind". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tpt 1J.3Q en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 to1 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 26 OKTOBER City, 19.30 uur: „El Cid". Stadsschouwburg, 20 uur: „De zeven gla diatoren van Sparta". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrij dag. Expositiezaal. Heidestraat, 14 tot 17 uur: Tentoonstelling als vrijdag. Patronaatsgebouw, Willembeeksweg, 20 uur: Toneelvereniging „Advendo" speel1 .Stoepkind". Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur: Hervormde Toneelgroep speelt „Ketty jokt nooit". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 uur: Dans avond „Criterion", muziek René and the Alligators. Beverwijk, Kennemer Theater, 20 uur: Toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" speelt „Klanten kunnen niet' wachten". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willembeeksweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. VRIJDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Spi onnen op safari". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts lokt de liefde". W.B. Theater, 20 u.: „De woestijnhavik". ZATERDAG 26 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Spi onnen op safari"; 23.30 u.: „De bandelozen". Luxor Thiater, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts lokt de liefde". W.B. Theater, 20 u.: „De woestijnhavik". (Van onze parlementaire redacteur) „Als vele gemeenten overgaan tot het aanstellen van een ombudsman ben ik be vreesd dat er van een nationale ombuds man niet veel meer zal komen". Dit zei minister Toxopeus gisteren tot de vaste commissie uit de Tweede Kamer, die de begroting van Binnenlandse Zaken behan deld. De gemeenten hebben de bevoegdheid een dergelijke functionaris aan te stellen en de minister wil dan ook niet ingrijpen. Met de heer Smallenbroek (A.R.) was hij echter van mening, dat de functies van gemeenteraadsleden, burgemeester en wet houders gevaar lopen op die manier te worden uitgehold. De heer Geertsema (V.V.D.) dacht dat het op gemeentelijk niveau nog veel moei lijker zal zijn iemand te vinden die boven de partijen staat dan op nationaal niveau. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft beslist dat de rijksluchtvaartschool te Eelde haar werkzaamheden, zij het voor lopig op bescheiden schaal, zal blijven voortzetten. Van doorslaggevende beteke nis bij deze beslissing is geweest de toe komstige behoeften van de KLM aan jeug dige piloten. Ook de opleiding van toe komstige verkeersleiders zal bij de rijks luchtvaartschool geschieden. Advertentie Advertentie Kaarslicht flatteert! GOUDA KAARSEN WONEN ANNO1964 Bateljorisstraat 13-17 Haarlem De veertienhonderd medewerkers van het Canadese Hupp-concern zullen volgend jaar oktober naar Nederland komen om hier gedurende drie weken hun jaarlijkse reünie te houden. Enkele grote Nederland se bedrijven, waaronder de K.L.M. en Hilton, hebben in samenwerking met de Advertentie U wekt alleen maar de in druk „duur" gekleed te gaan, als u ons blauw kamgaren costuum draagt. Immers, hebt u in feite tientallen guldens weten te besparen. Want dat „rijke" blauw kamgaren ccstuum van Smit van R-ijsbergen kost echt slechts ƒ138.— Uniformspecialisten ZIJLSTR. 71 - HAARLEM - TEL. 16963 algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (A.N.V.V.) weken lang al hun propaganda-bogen op de di rectie van „Hupp" afgeschoten, met als resultaat dat het thans definitief vaststaat, dat de veertienhonderd personeelsleden en dealers van het bedrijf over een jaar van uit de gehele wereld naar Nederland zul len stromen. Vijf Nederlandse meisjes hebben hierin een belangrijk, zo niet het belangrijkste aandeel gehad: Ria Verda. Carla Lipp, Marianne Zwart, Sanny Feitsma en Jan na Overste. Vier weken geleden vertrok ken zij op uitnodiging van de A.N.V.V naar Trinidad, waar de „Hupp-medewer- kers dit jaar hun samenkomst hielden. Af wisselend gekleed in Volendammer cos- tuums en „girlpakjes" traden zij geduren de drie weken voor het gezelschap op en wisten zij het bedrijf uiteindelijk te bewe gen volgend jaar naar „het land van de molens, de klompen en de bloemen" te komen, A.N.V.V. en bedrijfsleven hebben in to taal ongeveer veertigduizend gulden be steed aan de propaganda voor dit doel. De cabaretière en zangeres Ria Verda, die het groepje geleid heeft, vertelde dat de missie nog wel eens moeilijkheden had opgeleverd. Vooral tijdens de eerste da gen toen de meisjes nog niet konden op treden en zij angstvallig moesten verzwij gen dat zij uit Nederland kwamen. Zij lo geerden in Port of Spain in hetzelfde hotel waar ook de Hupp-directie verbleef, en als haar dan eens gevraagd werd waar zij vandaan kwamen, moesten zij allerlei uit vluchten zoeken. Pas op de vijfde dag van hun vei-blijf konden de meisjes haar eerste program ma van twintig minuten voor het voetlicht brengen. Toen kwam niet alleen de aap uit de mouw. maar werden de mensen van Hupp dadelijk enthousisast over Ne derland. Binnen drie weken was het pleit beslecht: Volgend jaar komen we met z'n allen naar Nederland, zo liet de Canadese firma officieel weten. Vijf meisjes waren veertienhonderd mannen te erg geweest. 82-83. Even bleef het stil. In het water wezen grote kringen en golfjes de plaats aan, waar koning Valentin kopje onder was gegaan. Toen kwam zijn klets natte hoofd boven water. Blubblubblub.H-h-help! riep hij angstig. Koning Wiromar zette z'n voet op de rand van de vijver. Geef je 't op, koning Valentin.of wil je nog meer?! lachte hij. Nee..n-n-nee! hijgde de grote koning Jij hebt gewonnen.' Help me asjeblieft er uit, ik kan niet z-z-zwemmenü Advertentie WE MOETEN EEN EINDJE OPEN LATEN EN DE KIPPEN bAN IN DE HOF DRIJVEN WEER STIL? 60ED, DAN KUNNEN WE DE KIP PEN OPJA Al, HE8 JE ZONY HAAST, POLLE 1 13T1-C 9MNM1GII Witte schoenschaats „complets", zovéél soorten!! Bij ons kunt u zélf kiezen en combine ren. Een Stiirmerschaats van chroom- vanadium edelstaal van 39.50 onder een witte schaatsschoen van 19.50. Of wilt u liever een geheel wolgevoerde witte schoen met een schaats van f 14.50, 21.— of 28.50? Alles wordt vakkundig door ons gemonteerd I Grote keuze voor u b(i de zaak met 40-jarige ervaring in schaatsenverkoop. Alle bekende en beproefde merken, o.a. Polar en Stürmer. Kom eens passen en laat u raden; er liggen ook witte schoenen met schaat sen compleet voor u klaar ln alle ma ten voor f 34.50 en zelfs voor 29.75. Kruisstraat 25-27-29, Haarlem. Tel. 21660 Honderdduizendste. In Heerenveen I heeft een twaalfjarig meisje uit Wolvega I als honderdduizendste patiënt sinds de stichting van het ziekenhuis in 1912 een spaarbankboekje met een bedrag van 100 gekregen. Het meisje, Appollonia Sloot, dat een beenoperatie had ondergaan, ont ving het geschenk uit handen van de bur gemeester, de heer H. Huisman, die voor zitter van de vereniging tot exploitatie van het ziekenhuis is. Prof. Vollenhoven. Prof. dr. D. H. Th. Vollenhoven, de nestor van de hoogleraren in de faculteit der letteren en de wijsbe geerte aan de Vrije Universiteit, waar hij wijsbegeerte, de geschiedenis van de wijs begeerte en wijsgerige antropologie do ceert, zal, nu hij de zeventigjarige leeftijd heeft bereikt, zijn ambt neerleggen. Daar toe zal hij zaterdagmiddag precies op de dag waarop hij in 1926 als hoogleraar optrad in de Woestduinkerk te Amster dam zijn afscheidscollege geven. Spoorwegen. De Nederlandse Spoor wegen hebben ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de spoorwegen in Nederland (op 20 september 1964) een prijsvraag voor de hoogste klassen van de lagere scholen uitgeschreven. Men denkt hierbij aan het maken van een klassikaal werkstuk, waarin de veelzijdige activi teiten van de N.S. tot uitdrukking worden gebracht. De klassen, die een van de drie hoofd prijzen winnen zullen in de zomer van 1964 door de N.S. een week lang als gast worden ontvangen. Advertentie „Thans heeft in de geschiedenis der rn°nsh«'d het uur geslagen van het inter nationalisme en van de integratie van de voucen. Voor dit proces is de wetenschap en haar beoefening van grote betekenis. In allerlei verbanden, bovenal onder stu wing van de Verenigde Naties wordt er naar gestreefd de gehele mensheid deelge noot te maken van de zegeningen der we tenschap. Belangrijke resultaten zijn be reikt, hoopvolle perspectieven zijn ge opend". Dit zei donderdagavond de mi nister van O.K. en W„ mr. Bot, tijdens de viering van de dag der Verenigde Na ties, onder auspiciën van de Vereniging voor Internationale Rechtsorde, in de Rid derzaal in Den Haag. Techniek is een groot goed en zij kan dit blijven als zij goed wordt gebruikt. Zij vormt echter een dodelijke bedreiging voor het geluk van de mens, wanneer zij de overhand krijgt en niet meer gehoorzaamt aan de hogere normen van de geest en van de ware menselijkheid, aldus de mi nister. Prof. mr. B. V. A. Röling. hoogleraar aan de universiteit van Groningen, zei in zijn rede dat het realistische doel van het V.N.-handvest een „schrale vrede" is, een toestand waarbij oorlog afwezig is. Die toestand is moeilijk te bereiken en zij kan niet bereikt worden door een hand- ha verl van de status quo zonder meer; vrede is immers vreedzame verandering. Hij stelde vast dat de Verenigde Naties als instrument voor het verzekeren van de collectieve veiligheid heeft gefaald. Korea en Hongarije hebben bewezen dat de volkencrganisatie niet bij machte is de problemen van de grote mogendheden op te lossen. Daarom concentreert men zich nu op de twee basisproblemen: de bewapening en de honger. De bewapening is het probleem van de rijke landen, de honger dat van de armen. Deze problemen zijn in feite van veel grotere betekenis dan de problemen van de koude oorlog, aldus prof. Röling, want als ze niet wor den opgelost is de vrede op den duur niet te handhaven. Geref. Kerken (Vr(jgem.) Beroepen te Niezijl-Kommerzijl A. R. Bosman te Ten Boer. Bedankt voor Middelstum B. van Riet te Pieterburen. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Werkendam G. de Vries te 's-Gravendeel voor Leeuwarden J. Brons te Bunschoten. Evang. Luth. Kerk Drietal te Eindhoven mej. L. B. Poppe- zijn, hulppred. te Den Haag, A. Johannes te Delft en J. H. Smit Duyzentkunst te Amsterdam. H» Kent u reeds onze PRIMUS HOBBY-SET (op propaangas) voor al uw soldeerwerk. Compleet 54.50 Elektr. soldeerbouten Zie ook onze nieuwe alleenverkopen van: Myford draaibanken Inca cirkelzaagmachines Ijzerhandel GED. OUDE GRACHT 5 t.o. Postkantoor HAARLEM - TEL. 17438 Het K.N.M.I. deelt mee: Een groot deel van Europa wordt be dekt door een krachtig hogedrukgebied, waarin rustig weer heerst. Alleen over Noord-Europa staat een krachtige weste lijke stroming, onder invloed van de die pe depressie die van IJsland naar Spits bergen is getrokken. Op de oceaan ligt een ander gecompliceerd lagedrukgebied, waarvan de invloed echter niet tot West- Europa reikt. Het weer in ons land blijft nog geheel onder invloed van het conti nentale hogedrukgebied. De hoogste lucht drukwaarden worden in West-Rusland aan getroffen. Omdat de luchtdruk in Frank rijk wat daalt, wordt de wind in ons land oostelijk. De uit Duitsland aanstromen de lucht is iets kouder. Ook in deze lucht komt plaatselijk mist voor. Opklaringen zijn schaars, maar de regenkansen blij ven klein. WEFRRAPPO RTEN Maximum-tempera turen binnGn- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. •O-M SC a Den Helder geheel bew. n 15 Ypenburg geheel bew. windst. 15 Vlissingen geheel bew. n 15 Eelde mist o 12 De Bilt mist n 15 Twente motregen verand. 9 Eindhoven mist ono 15 Zd-Limburg half bew. o 14 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. zwaar bew. geheel bew. licht bew. zwaar bew. motregen motregen geheel bew. onbewolkt geheel bew. mist geheel bew. half bew. onbewolkt licht bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. licht bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. half bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. zw 10 wzw 11 windst. 11 z windst. n nno windst. nno nno windst. 24 windst. 18 11 15 13 16 16 13 15 nnw ono no ono nno 20 14 11 11 13 windst. 15 17 13 13 12 21 nno windst. o zo nnw windst. 23 ono 21 windst. 23 windst. 22 no 26 cS 0 0 0 0.2 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0.1 0.1 0 0 0.3 0 0 0 0 0.1 0 0 0 2 0 0.3 0 8 0 0 0 0 0 Zaterdag 26 oktober Zon op 7.22 uur, onder 17.25 uur. Maan op 15.15 uur, onder uur. Maanstanden 25 oktober 18.21 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 25 oktober Hoog water 8.14 uur en 20.40 uur. Laag water 3.36 uur en 15.56 uur. Zaterdag 26 oktober Hoog water 9.20 uur en 4.30 uur Laag water 21.54 uur en 16.56 uur

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2