Opwindend het Britse steekspel in Lagerhuis Van Duivenboden Big Lift voltooid binnen de gestelde termijn PULLOVERS B!5a™MH>igaanBi ft Hassan II en Ben Bella zouden gaan confereren MEUBELSHOW Bewoners van Tristan da Cunha huiswaarts WERELDNIEUWS HOOFDPIJNPOEDERS Van dag tot dag I Parlement wordt 12 november geopend ^firaatato Vijftienduizend man veilig over de Atlantische Oceaan gevlogen Huren in Italië bevroren Macmillan zondag uit ziekenhuis Aardschokken in Zuid-Engeland 3 HERENMODE-TIP DUIVENBODEN VRIJDAG 25 OKTOBER 1963 IJKEN EUREN IEZEN EXCLUSIEF DEALER S P A A R N E 11 TELEFOON 13608 van KLASSIEKE en MODERNE UITVOERING VAN DUIVENBODEN Interieurverzorging -IOp eie Twjfel knaagt Rusk in Bonn Ir Hïjjf '"2 aluminium jaloezieën (Van onze correspondent) LONDEN Gisteren is de oude zitting van 't Britse parlement met het gebruike lijke ceremonieel gesloten. Ondanks de protestmoties van de socialistische en li berale opposities in beide huizen, zal de jaarlijkse opening van het parlement in het Hogerhuis geschieden op 12 novem ber in plaats van op 29 oktober. De plech tigheid zal zich voltrekken zonder aan wezigheid van koningin Elizabeth, omdat zij in het voorjaar een baby verwacht, maar wel in tegenwoordigheid van de nieu we premier, Sir Alec Douglas-Home, die afstand heeft gedaan van zes titels. Oppositieleider Wilson, die uitermate goed op dreef was en zowel zijn eigen par tij als de Conservatieven, bij wie hij veel sympathie vond, in hoge mate amuseerde, verklaarde fier, onder toejuichingen van Labourzijde: „Wij zijn tenslotte geen las tige of weerspannige pachters. Wij zijn het Lagerhuis". Dit was een toespeling op het feit dat Douglas-Home grootgrondbe zitter en herenboer is. Er zijn mensen die bereid zijn hun ver trouwen in de democratie te verliezen, nu gebleken is dat zij in de benauwde situatie van de huidige wereldverhoudin gen niet schroomt zich te bedienen van I ondemocratische praktijken, zoals het af luisteren van telefoongesprekken en het openen van brieven. Deze mensen verbin- den daaraan de consequente redenering, dat de gegevens die uit dat afluisteren I worden verkregen, worden gebruikt om j personen te discrimineren. In de eerste plaats is het niet de schuld van de democratie, wanneer zij verkeerd, onvolledig of onwaarachtig wordt toege past. Ten tweede is het een van de eigen aardige maar niettemin heilzame eigen schappen van de democratie, dat zij de fouten van haar eigen functionarissen aan de kaak stelt. Dit laatste is nu gebeurd, dankzij oplettende, moedige en principiële acties van volksvertegenwoordigers, pers Kniebuiging enministers. Tot zover is er weinig Wilson betoogde, dat het besluit van de of geen reden om de democratische moed premier tot uitstel van de opening van het ten aanzien van de Nederlandse samenle- I parlement, een slag is in het gezicht van ving te laten zakken. Die reden zou nog 'kunnen komen, wanneer zou blijken dat verkeerde praktijken van de „Binnenland se Veiligheidsdienst" of andere overheids instanties stilzwijgend zouden worden ge tolereerd en geen enkele andere controle rende macht of groep er een corrigerende greep op zou hebben. Daarvan is niets gebleken, integendeel, de Kamer is vol ledig op haar qui-vive gebracht en de commissie der vijf fractieleiders is kenne lijk bereid, de regering of wie dan ook gevoelig op de vingers te tikken. het Lagerhuis, omdat dit na het reces van drie maanden nog extra drie weken zal moeten wachten alvorens te kunnen over gaan tot de normale discussie over een reeks van brandende vraagstukken, terwijl erger nog, de onafgebroken dagelijkse on dervraging van ministers helemaal ach terop raakt. Het Lagerhuis, zo zei hij, is er voor het volk en het mag voor niemand een kniebuiging maken, zeker niet voor een ..buitenstaander", die het nota bene orders tracht te geven; zelfs al is dit de premier, Het gaat niet aan dat Douglas-Home aan neemt dat hij tot Lagerhuislid gekozen zal worden. Theoretisch is dit niet zo. Hij kan verliezen. Moet het Lagerhuis dan nog een Het is een bemoedigende gedachte, dal paar maanden wachten totdat hij misschien in ons land ogen en oren aanwezig zijn, een zetel in Noord-Ierland (het meest con- die het insluipen van ondemocratische mid- servatieve deel van het Verenigd Konink- rijk) heeft gevonden?, zo vroeg Wilson re- delen in de procedure der staatsbeveili- torigCh ging oplettend volgen en monden die niet gesloten blijven als er alarm moet wor-\Kevbied den geslagen. Het antwoord van de nieuwe leider van De Binnenlandse Veiligheidsdienst is een het'huis, de stugge Selwyn Lloyd, die hard bij uitstek onpopulaire en kwetsbare dienst zal moeten werken om de sympathie van de hele kamer te verwerven, was, dat omdat hij zich bevindt in een samenleving hgt gerbied vQQr het parlement die er in het algemeen allerminst van ge diend is, sterker nog, die er de bestaans reden van betwijfelt. Vele jaren geleden heeft deze dienst getracht, zijn bestaan te rechtvaardigen door plotseling met een huiveringwekkend en uitvoerig verhaal bij de pers aan te kloppen, waarin een „spio- nage-affaire" uit de doeken werd gedaan Het betrof een spionage uit Tsjechische hoek, die werd opgediend alsof de B.V.D. getuigt dat de premier, door de datum te verschuiven, ervoor heeft gezorgd dat hijzelf bij de opening van het parlement aanwezig kan zijn, om de regeringspoli- tiek persoonlijk te verdedigen. Indien het parlement op de oorspron kelijke datum van 29 oktober zou zijn geopend, dan zou de oppositie eveneens een gehuil van protest hebben aangehe ven, omdat de premier zou schitteren door afwezigheid. De logische consequen tie van de redenering van de oppositie, Advertentie Kaarslicht lééft! GOUDA KAARSEN Manschappen van de tweede Ameri kaanse pantserdivisie verlaten het luchthaven van Frankfort aan de Main na hun aankomst uit de Ver enigde Staten. Met militaire vracht wagens werden zij naar hun tevoren gereed gemaakte posities gebracht. (Telefoto) zielsgelukkig was eindelijk eens iets te die beweert dat het parlement wel kan beginnen zonder de premier, is, aldus Sel- hebben ontdekt dat zijn bestaan recht- wyn_ Lioyd, dat. hij dan in het Hogerhuis vaardigde. Het is de laatste keer geweest. ha(j behoren te blijven, dat een dergelijk tamtam uit die richting de pers bereikte, want de reactie op de „story" was in grote lijnen een variatie van ironie tot sarcasme en spot. Het is niet nodig daar nog uitvoeriger aan te herinneren, omdat de B.V.D. zich sinds dien op nuchtere en verstandige wijze zoet gehouden heeft. Maar al te zoet is voor een dergelijk apparaat ook weer niet ge wenst, vooral niet wanneer er praktijken ontstaan die een zo ernstige vorm aanne- men als de telefoon- en brief-affaire. Hoe men het ook draait of keert, een I democratie die een staatshoofd, een par lement en een regering heeft, waaronder politie en andere diensten van veiligheid ressorteren, heeft daarnaast geen geheime diensten nodig die op eigen houtje en via oncontroleerbare wegen de burger belagen, bespieden en discrimineren. Als de greep I van de minister op de onder hem ressor terende diensten niet zo volledig is, dat deze diensten alleen kunnen ondernemen wat de minister tegenover de volksverte genwoordiging kan verantwoorden, moet alarm worden geslagen. Want dan is de betreffende dienst op weg naar de ver derfelijke politie-autonomie, die bij rege ringssystemen behoort waar wij volkomen terecht voor passen. Maar er worden nu boekjes openge daan en de minister is bereid te onderzoe- I ken of er iets mis is, terwijl de Kamer met grote attentie op de uitslag wacht. Tot zover is er dus nog niets verloren. Een zeer belangrijk punt bij dit alles is, dat de burger zelf in voorkomende gevallen niet verlegen is om bij zijn Kamerleden aan te kloppen met zijn klachten. Daaraan moet echter onmiddellijk worden toege voegd, dat de B.V.D. zijn best doet om al bij het begin ener actie tegen bepaalde personen de betrokkenen daarvan niets te laten merken! Hierin ligt eigenlijk het on behaaglijkste element van de hele geschie denis. Want de democratie, „regering des volks", heeft als voornaamste wapen tegen onrecht en misbruik: de openbaarheid. Wie die openbaarheid zozeer schuwt dat hij ongezien aan sleutelgaten luistert (ook de telefoon is een „sleutelgat!") begint al met een zware kwetsuur toe te brengen aan de democratie. Er werd tijdens het debat nog wat ge sputterd tegen de persoon van Douglas- Home. De .oud-minister en socialistische veteraan Emanuel Shinwell noemde hem een arrogante aristocraat. „De ergste aristocraten zijn de Schotse", riep Shin well uit, die zelf uit Schotland komt. Opmerkelijk was echter dat bleek hoe de conservatieven, die enkele dagen ge leden zelf nog'in de grootste verwarring verkeerden, zich als een man achter Douglas-Home scharen. Er is een onver kwikkelijk hoofdstuk afgesloten. Home's overgang naar het Lagerhuis kreeg nog een speciaal accent doordat de „weerspannige edelman", het Labour- lid Anthony Wedgwood Benn, aan het be gin van de zitting onder daverende toe juichingen van het gehele Lagerhuis als de verloren zoon na drie jaar afwezig heid werd binnengehaald. Dankzij Benn kan Home in het Lagerhuis zitting nemen. Advertentie Ruime parkeergelegenheid t/o Teylermuseum bij ophaalbrug. w.o. ontwerpen van KHO LIANG IE - PIERRE PAULIN - LEO RUTH - BENGT RUDA GED. O. GRACHT 108-110, TEL. 17165 - 18657 - KRUISSTR. 22, TEL. 17208 FRANKFORT (AP) De operatie Big Lift is een groot succes geworden. In pre cies 63 uur en 20 minuten zijn 15.000 Ame rikaanse soldaten en 493.3 ton lading per vliegtuig over de Atlantische Oceaan ge bracht. Ondanks vrij ongunstige weers omstandigheden hebben zich geen onge lukken voorgedaan en werd de operatie twintig minuten \oor de gestelde tijd vol tooid. Niettemin vragen de deskundigen zich af: hoe zou deze operatie in oorlogs tijd verlopen zijn? Aan Big Lift zijn vele weken van gede tailleerde voorbereidingen voorafgegaan. De vliegtuigen vertrokken volgens een strikte dienstregeling. De soldaten stapten in West-Duitsland kalm uit hun vliegtui gen en kregen hun tanks en ander zwaar materieel uit depots. Volgende week zal de overgeorachte divisie proberen een schijnaanval uit het oosten af te slaan. Er zijn .echter vele sceptici, vooral on der de West-duitsers maar ook in Ameri kaanse kringen knaagt de twijfel. Vele West-duitsers zijn ervan overtuigd, dat Big Lift geen ander doel heeft dan hen erop voor te bereiden, dat over niet al te lange tijd grote delen van het 250.000 man sterke Amerikaanse garnizoen uit West- Duitsland zullen worden teruggetrokken. Alle Amerikaanse ontkenningen hebben deze Westduitse vrees niet kunnen wegne- rneuw »r >r.;.»hnr lihbed leri tts nstaiwj Critici vragen zich af of de operatie Big Lift wel van werkelijkheidszin getuigt. Wat zou er gebeuren, zo vragen zij, indien de depots, -waarin de tanks, artillerie en ander zwaar materieel van de divisie staan door de vijand bezet worden voordat de Amerikaanse troepen hebben kunnen lan den? Luitenant-generaal Thomas Dunn, com mandant van de pantserdivisie te Fori Hood in Texas antwoordde begin verleden week, dat het zware materieel ten westen van de Rijn staat. De generaal moest toe geven, dat een pantserdivisie bij een eventuele bezetting van de depots met tanks, zwaar geschut en vrachtwagens- per schip naar Europa zou moeten gaan. Een dergelijke operatie zou weken vergen. En wat zou er gebeuren indien de Ame rikaanse luchtbases in Europa onder de voet gelopen zouden worden of door mist en slecht weer niet te gebruiken zouden zijn? In deze tijd van het jaar en in de winter komt dit in Duitsland herhaaldelijk voor. „W ij hebben andere bases waarnaar wij kunnen uitwijken", zei een militaire auto riteit, die hierop niet dieper wilde ingaan. êRusk naar Bonn NEW YORK De Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken. Dean Rusk, is per vliegtuig uit New York naar Bonn vertrokken. Hij gaat de Westduitse rege ring de verzekering geven dat de Ver enigde Staten zich ten volle bewust zijn en zullen blijven van hun verplichtingen in NAVO-verband. Morgen zal Rusk in Bonn een verga dering bijwonen van Amerikaanse am bassadeurs in Europa. Verder zal hij met bondskanselier Erhard spreken over diens komende bezoek aan Washington. Zondag zal hij te Frankfort spreken op een plechtigheid ter ere van wijlen ge neraal George C. Marshall. ROME (AP) De Italiaanse Kamer van Afgevaardigden heeft een wetsont werp goedgekeurd krachtens hetwelk de huishuren in de eerstkomende twee jaar niet verhoogd zullen mogen worden. Het betreft hier een van de spoedeisende maatregelen, die premier Giovanni Leone wil nemen om de inflatoire tendensen in het land te beteugelen. Het wetsontwerp gaat ter definitieve goedkeuring naar de senaat. Volgens het ontwerp zijn niet slechts huurverhogingen verboden, maar zullen de huiseigenaren buitensporige huurverho gingen uit de afgelopen drie jaar moeten verlagen. Om te voorkomen, dat de huiseigena ren met de huren knoeien of huurders uit hun panden zetten sinds de wet aan het parlement is voorgelegd, heeft de regering een decreet afgekondigd krachtens het welk de uitzetting van huurders verboden is. LONDEN (Reuter) De Britse oud-pre mier Harold Macmillan die enige weken geleden een operatie heeft ondergaan, ver laat zondag het ziekenhuis. Gisteren ver liet hij het ziekenhuis voor een autorit van een uur met zijn vrouw aan het stuur. Het was de eerste maal dat Macmillan uitging sedert hij 10 oktober geopereerd werd. Advertentie ~r. T zuiver wollen kwaliteit, metV-halsof ronde hals, grove parelsteek in uni of fantasie Deukje Ik ken iemand, die een eigenaardige, weinig voorkomende geestelijke afwijking heeft. Hij lijdt aan eerlijkheid. Ik zal u hieronder een nogal opvallend symptoom beschrijven. Bij een poging tot parkeren op een gracht was zijn auto even te intiem met de auto, waarachter hij wou gaan staan, met als gevolg een vage indruk, een be ginnend deukje op een der portieren van die andere auto. Maar ja, een deukje is een deukje en het eruit halen kost geld. Hij keek om zich heen. Niemand had het gezien, de gracht was uitgestorven. Toen deed hij iets heel vreemds. Hij schreef op zijn visitekaartje: „Als dit deukje er nog niet in zat, vindt u op dit kaartje het adres van de dader", en hij stopte het ding achter de ruitenwisser van de gefrustreerde auto. Dat hij dit deed was in zoverre vreemd, dat zijn eigen auto al vele malen op een soortgelijke, maar veel intensere manier was bewerkt, maar dat de daders daar van blijkbaar toevallig geen visitekaartje bij zich hadden gehad. Toen hij een half uur later terugkwam op de plaats van het misdrijf, trof hij de eigenaar in alle staten van opwinding. Nou meneer", zei hij verrukt, „ik rij nou al veertig ja ar auto en van alle uit- deuk-onkosten zou ik zo langzamerhand wel stil kunnen gaan leven, maar het is me nog nooit overkomen, dat iemand zijn naam en adres achterliet". Hij stak niet onder stoelen en banken, dat hij het bij zonder sympathiek vond, maar hij had toch maar even de politie opgebeld. Dat schijnt in zulke gevallen beter te zijn. Het was in het centrum der stad, dus duurde het drie kwartier voor er een agent-op-de-fiets verscheen, die mijn ken nis met een beroepsmatig wantrouwen be keek alsof hij van atoomspionage vér- dacht werd. Het verhoor begon: „En ver telt u maar eens, hoe is het gebeurd Nou ik wou tussen die twee wagens, die daar langs het trottoir staan, parkeren, en toen ik heel langzaam achteruit reed, kwam ik te dicht. ,Reed u achteruit? Dat mag u hier niet. Het is hier éénrichtingsverkeer". ,Ja maar.hoe kon ik er anders tus sen?" ,Dat interesseert me niet. Wet is wet! We zullen maar es even uw wagen con troleren". Die stond een eind verder op. Ze gingen er in zitten. Rijdt u maar es even". ,Dat kan niet". Waarom niet?" ,Er is een auto vlak voor de mijne gaan staan". ,U kunt toch achteruit rijden?" ,Nee, dat mag ik hier niet; het is hier éénrichtingsverkeer". Gelukkig was toen de wet opeens opge heven. Enfin, alles liep verder naar wens; er hing nergens een dranklucht en zelfs de remmen deden het, dus mocht hij, na een uur, naar huis gaan. Een paar dagen later kreeg hij een aar dig briefje: Als hij kon aantonen, dat de schade naar volle tevredenheid was gere geld, zou hij van alle rechtsvervolging worden ontslageni Nou, dat kon hij. Even later waren alle desbetreffende stukken verzonden. Een paar dagen later kwam er wéér een briefje. Dat hij van 'alle rechtsvervolging ontslagen was, en dat hij twintig gulden boete moest betalen. Nou ja, straf moet er zijn, en zeker voor zo'n minderwaardig misdrijf als een aanrijding", en het is logisch, dat de Staat er ook wat van mee pikt. Nietwaar, die agent had dat hele eind gefietst en dan cl dat gebruikte papier. Alleen. sindsdien wordt die kennis van me ge kweld door een gevoel van twijfel. Zou 1 een dergelijke „soepele" regeling sommi ge mensen het zullen er natuurlijk niet veel zijn, hoogstens één op de honderd er niet toe brengen om in zo'n geval maar stilletjes weg te rijden? Chiel de Boer Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 18657 Vraagt prijsopgaaf SOUTHAMPTON (Reuter) De bewo ners van het in de Zuidatlantische Oceaan gelegen eiland Tristan da Cunha zijn uit Southampton vertrokken op terugreis naar hun haardsteden, die zij twee jaar gele den door een vulkaanuitbarsting moesten verlaten. De 198 eilandbewoners, die de reis ma ken met het Deense schip Bornholm, zijn blij dat zij naar Tristan teruggaan. Zij PORTSMOUTH (Reuter) De bewo ners van een aantal graafschappen in Zuid-Engeland zijn vanochtend opgeschrikt door een reeks krachtige aardschokken. De eerste die verscheidene seconden aan hield, deed zich kort voor zes uur voor. De politie kreeg talloze meldingen van ongeruste burgers. Enige mensen meld den dat hun plafond naar beneden was ge komen PARIJS De inspanningen die de Ethiopische keizer Haile Selassie zich se dert ongeveer twee weken gegeven heeft, om Marokko en Algerije tot elkaar te brengen, hebben ten slotte een eerste re sultaat opgeleverd. Nadat gisteravond, vooral ook door de steeds brutalere inter venties van president Nasser van Egypte in het conflict een vergelijk wel bijna ver keken scheen, is in de afgelopen nacht plotseling bekendgemaakt dat Ben Bella en Hassan II elkaar spoedig zullen ont moeten om langs die weg naar een ak koord voor hun grensgeschillen te zoe ken. De ontmoeting zal vermoedelijk te Tripoli in Libië plaats hebben. Deze onverwachte en hoopvolle kente ring in het grensgeschil, dat steeds meer op een echte oorlog begon te lijken, wordt in Algiers in verband gebracht met een eveneens tamelijk opzienbarende ontkno ping die zich in de binnenlandse politiek had voorgedaan. De befaamde kolonel El Hadj, een der leiders van de Berber-opstand, heeft zich bereid verklaard met een drieduizend sol daten naar het Marokkaanse front te gaan om het vaderland te helpen verdedigen. Het besluit werd door de kolonel genomen nadat Ben Bella, de president der repu bliek, eerst enkele beloften voor niet on belangrijke concessies had afgelegd. Zo zal er een landelijk congres van het F.L.N., de Algerijnse eenheidspartij, wor den bijeengeroepen om de geschillen met de Kabylen te onderzoeken en zullen de voormalige maquis-officieren rechtmatige plaatsen in het nationale leger krijgen. Gisteren werden de troepen van Ben Bella al grotendeels uit het roerige gebied teruggetrokken en kwamen de Kabylse lei ders weer uit hun schuilplaatsen van daan. De voornaamste leider van het Ka bylse verzet, Ait Ahmed, schijnt aan de onderhandelingen met de regering echter niet te hebben deelgenome hopen daar te bekomen van het jachtige tempo van de moderne beschaving, dat zij twee jaar van nabij hebben kunnen gade slaan. Hun leider, Willie Repetto, vond dat het leven in Engeland uit niets anders bestaat dan geld en zorgen. Niettemin be sloten veertien eilandbewoners voorgoed in Engeland blijven. Een groep kwartiermakers vertrok een half jaar geleden om de terugkeer voor te bereiden van de bewoners, die niet met iege handen komen, want het ruim van de Bornholm is volgestouwd met artikelen die het leven op Tristan kunnen veraan genamen. Er is voedsel voor zes maan den, pootaardappelen, zaaigoed en pluim vee. De Britse regering heeft een zieken huisuitrusting, een motorsloep en meu bels geschonken. De Bornholm wordt om streeks tien november bij Tristan da Cun ha verwacht. D Advertentie PER ETUI VAN 6 EN 12 S Ongeluk bij Krupp. Bij het instorten van een veertig meter hoge steiger bij de Kruppfabrieken in Essen zijn donderdag drie arbeiders om het leven gekomen. Elf anderen wérden gewond. Een arbei der die op het hoogste plateau van de steiger stond sprong door het raam van een kantoorgebouw toen hij voelde dat het platform onder hem wegzakte. Hij had slechts enkele schrammen. Enkele gewonden zijn er zeer ernstig aan toe. Oorlogsmisdadigers. Een militair gerechts hof in de Zuidrussische stad Krasnodar heeft acht personen die in de tweede wereldoorlog met de Duitse S.S. hebben gecollaboreerd, veroordeeld tot de dood door de kogel. De mannen hadden tij dens de bezetting misdaden gepleegd, zo meldt radio Moskou. Terroristen. De Joegoslavische minister van Buitenlandse zaken Koya Popovity heeft in New York verklaard dat de de monstraties die deze week zijn gehouden tegen het bezoek van president Tito, het werk zijn geweest van „beroepsterroris ten" die tijdens de tweede wereldoorlog in zijn vaderland hebben gecollaboreerd met de fascistische bezetters. Overstroming. De stad Kermansjah, in Perzisch Koerdistan, is door ernstige overstromingen getroffen. Dertig men sen zijn omgekomen en 52 anderen ge wond. Een arts en vijf patiënten, die in de wachtkamer zaten, kwamen om toen de dokterswoning door het water werd meegesleurd. Pottekijkers. De Oostduitsers hebben een gesloten televisiecircuit bij de muur op gesteld om de activiteiten aan de weste lijke kant te kunnen gadeslaan. De came ra geeft uitzicht over de oversteekplaats voor Duitsers in de Franse sector. Het Amerikaanse leger heeft lange tijd een soortgelijke camera gehad op een hoog gebouw dat uitzicht geeft op de commu nistische installaties aan de overkant van de controlepost Charlie, de over steekplaats voor vreemdelingen in de Amerikaanse sector. Goede indruk. Volgens een commissie van onderzoek van de staat New York is de politie in de deftige buitenwijken van plaatsen in de provincie Westchester „op zettelijk blind" geweest voor wetteloos heid en heeft zij statistieken over de misdaad veranderd om een goede indruk te maken. De politie in de bewuste pro vincie wordt er voorts van beschuldigd toegestaan te hebben, dat in 16 plaat sen in totaal 218 clandestiene speelgele- genheden kunnen bestaan, met een jaar lijkse recette van ongeveer tien miljoen dollar. Ontploffing. Een hevige explosie bij een olieraffinaderij in Corpus Christi (Tex as) heeft drie personen het leven ge kost; 25 personen werden met verwon dingen naar 'n ziekenhuis vervoerd. Men neemt aan dat er een fles acetyleen is ontploft. De explosie werd gevolgd door een grote brand.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3