bender PLUTINA en Deux-Pièces Nederlandse ha verloopt zeer gunstig u ho er weer bi j Japonnen VELO DUSTERS Japonnen Deux-Pièces Trois-Pièces KAMERJASSEN „World Explorer" is schuldig aan aanvaring met „Randfontein" IEY verschijnt in nieuwe „plunje'' Prof. A. Vondeling spreekt in „Royal" Snelle opvoering van Het grote oor door Ensemblein Beverwijk Kring IJmond voor de Handel opgericht Havenberichten FILM EN FILMWERELD erard van Praa VRIJDAG 25 OKTOBER 1963 9 Kort nieuws Lening voor verbouwing van Kerbert-asiel Medische verzorging tijdens het weekeinde ijmuiden o.a. Nylon Watté ƒ27.50 - ƒ69.50 Laine des Pyrénées Satin Feutre Jongens- en meisjes- Peignoirs en Dusters 'Advertentie IJrnuiden (City). In hun concurrentiestrijd op leven en dood tegen de televisie leveren de grote producers steeds meer films af, waarmee zij trachten het verloren terrein en de gunsten van het publiek tot elke prijs te heroveren. En dit „tot elke prijs" dient dan letterlijk te worden opgevat, want bij de vervaardiging van dergelijke gigantische spektakelstukken wordt nim mer met de kosten rekening gehouden. Als voorbeeld kunnen zo voor de vuist weg talrijke titels van films worden genoemd, die stuk voor stuk vele miljoenen hebben verslonden: „De langste dag", „De kanon nen van Navarone", „55 dagen in Peking" en „De muiterij op de Bounty"; om dan verder maar te zwijgen van de schier on gelooflijk hoge kosten, die aan de nu al bijna legendarisch geworden film „Cleo patra" verbonden zijn geweest. IN DEZE SERIE dient ongetwijfeld Sa muel Bronston's „El Cid" eveneens met ere te worden vermeld, omdat hierbij niet alleen op de rolverdeling een aantal na men met een grote reputatie prijkt So phia Loren, Charles Heston en Raf Vallone maar ook omdat de strijd van het ge wonde Spanje uit de middeleeuwen tegen de fanatiek uit Afrika opdringende Moren alle reliëf werd gegeven. Zo werd voor de reconstructie van de slag bij Valencia, waar de troepen van Ben Yussuf door El Cid de zee werden ingejaagd, gebruik gemaakt van 1700 goed getrainde militai ren van het Spaanse leger en 500 ruiters van de Madrileense erewacht. Met behulp van vele duizenden figuranten, plus de daarbij behorende kostuums en met als extra attractie de authentieke opnamen in Spanje en Italië, hebben regisseur Antho ny Mann en zijn assistenten een werkstuk afgeleverd, waar zij met gerechtvaardigde trots en voldoening op kunnen terugzien. Het is een uitermate boeiende kijk- en speelfilm geworden, die aan alle strenge eisen voor een succesvolle roulatie beant woordt. Het bioscooppubliek in IJrnuiden kan zich hier van vrijdag tot en met woensdag van overtuigen. DE TRADITIE GETROUW draait zon dagmiddag weer een gezellig-ouderwetse cowboy-film, namelijk „Zwarte Jack, de desperado", waarin dit weekprogramma donderdagavond wordt besloten met „Drift en begeerte", ook al een boeiende speel film, waarin de oudere generatie wellicht met een tikje weemoed het vroegere schoonheidsidool Claudette Colbert nu zal terugzien in een bezadigde moederrol. (Stadsschouwburg). Ook in dit theater van vrijdag tot en met maandag een groots historisch spektakelstuk, waar het oude Rome de intrige weer voor moest leveren. In „De zeven gladiatoren van Sparta" worden immers de avonturen van 'even dappere zwaardvechters uit de doe ken gedaan, die bereid zijn de dood met een glimlach tegemoet te treden. Zij moe t°n sterk als leeuwen en slim als vossen 'ün geweest, hetgeen wel nodig was ook •"ant zij stonden met z'n zevenen zo onge ler tegenover een geheel keizerrijk. ZONDAGMIDDAG een hartverwarmend "rhaal over Londen, de zwervende her 'arahond en het door hem geredde lam -aatje. Fleecie genaamd, dat de charmante ":,m „Mijn vriend Kazan" heeft opgele- "prd. En al is de vakantieperiode dan ook reeds lang voorbij, toch zouden wij de ouders willen adviseren een bezoek aan deze matinee met hun kinderen eens in overweging te nemen En dan voor hen die met. de opvoering van „Frühling in Wien" de smaak van de operette te pakken mochten hebben gekr.egen, draait woens dag en donderdag „Der Czardaskönig" waar niemand anders dan Emmerich Kal man mee kan zijn bedoeld. Het is ziin ver filmd levensverhaal met fleurige opnamen uit zijn diverse beroemd geworden operet tes en doordat niemand minder dan Ru- dolf Schock hier de hoofdrol in vervult moeten de vele operetteliefhebbers er wel van zijn overtuigd zich met deze klank volle film volledig te kunnen laven. Beverwijk (Lux or) Van vrijdag tot en met maandag de Duitse film „'s Nachts lokt de liefde", waarin opnieuw jonge mensen aan bod komen die het spoor bijster zijn geraakt. Hoofdpersoon is de door het leven verwende dokterszoon Bobby Elkins, die meisjes en jonge vrouwen in het verderf stort en zich zelfs niet laat bekeren door de vlijtige analiste, die op het laboratorium van zijn vader werkt Het. einde is de gebruikelijke dood door schuld in een raceauto, hetgeen voor de ze weinig originele film als een passend slot kan worden beschouwd. GEORGE MONTGOMERY speelt met vier andere stoere knapen de hoofdrol in „Vijf pistolen voor Tombstone", welke avonturenfilm alleen maar voor de zon dagnamiddag bestemd zou kunnen zijn. Welke veronderstelling dan ook niet zon der reden blijkt. Tenslotte zorgt Catheri- na Valente hier deze week dan weer voor het gewenste contrast, doordat van dins dag tot en met donderdag haar vrolijke film „Caterina en de zeven dwazen" wordt vertoond. Deze amusante historie speelt zich af in hotel „Alpenblick" in Kloster- matt, waar de nog altijd bijzonder popu laire actrice met behulp van zeven zotte circusmensen met plezier de nodige hila riteit voor haar rekening neemt. (W. B .- t h e a t e r) In dit theater is de ze week de voornaamste film „Ik beken", die voor zondag en maandag wordt aan gekondigd. Het is een tien jaar oude thril ler van de onvermoeide en nog altijd ac tieve Alfred Hitchcock, die zich afspeelt in Quebec, waar een geheimzinnige moord op advocaat Vilette de inzet vormt tot een spannende, zij het enigszins melo dramatische handeling. Als verdacht van deze moord wordt de jonge priester Mi chael Logan (Montgomery Clift) gearres teerd, die de werkelijke dader kent, maar door het biechtgeheim tot zwijgen is ge dwongen. Tijdens he* gebruikelijk onder zoek komt een jeugdliefde van Michael ter sprake die voor de verdachte nogal belastend is, ofschoon hij toch wegens ge brek aan bewijs wordt vrijgesproken. De vrouw van de moordenaar kan echter niet aanzien dat het publiek blijft geloven in de schuld van de priester, maar als ze de ware schuldige wil aanwijzen wordt zij door deze gedood. Dit wordt dan aanlei ding tot de bekende slotachtervolging, waarbij Hitchcock weer zorgt voor een levendige afwisseling van sensationele si tuaties. De andere films van dit week programma zijn „De woestijnhavik" (voor vrijdag en zaterdag) en „Schot in de rug voor zondagmiddag. (Kennemer Theater) Van vrij dag tot en met maandag trachten Bob Hope en Anita Ekberg hier antwoord te geven op de vraag, of de vrouwelijke hoofdfiguur in „Spionnen op Safari" als de moderne Mata Hari moet worden be schouwd. Voor dinsdag en woensdag staat dan „East of Eden" op het programma hetgeen wel eens een posthume hulde zou kunnen zijn voor James Dean, wiens vroege dood nog altijd door tallozen wordt betreurd. Dan voor zondagmiddag nog De laatste grens", waarin James Ste wart en de lieftallige Julia Adams tallo ze vergiftigde pijlen van wrede Indianen moeten riskeren, wanneer ze zich met een voedselkaravaan in het onherbergzame wilde westen op weg begeven naar uit gehongerde voortrekkers. Tenslotte voor de nachtvoorstelling van zaterdag „De bandelozen", een modern en realistisch filmverhaal met Mamie van Doren en John Baxon in de hoofdrollen. Studentenflats. De gemeente Utrecht heeft rijksgoedkeuring gekregen voor de bouw van vijf studentenflatgebouwen voor 2.279.000,—. TERLENKA vallen en mystères een nieuwe kollektie een grote keus Woninginrichting BORST Planetenweg 38 - 42 Telefoon 5991 Voor de verbouwing van het kerbert- asiel in de gemeente Velsen moet een le ning worden gesloten. In verband hier mede hebben burgemeester en wethou ders de raad van Velsen voorgesteld de renten en aflossingen te garanderen van de door de afdeling Velsen en omstreken van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren te sluiten geldle ning van ten hoogste 35.000. Advertentie Onze fantastische ver- jaardags-attractie Nog slechts t/m 31 okt. Wie minstens 30.— besteedt ontvangt OVERHEMD of WEEKENDER voor HALVE PRIJS »sh e r® li fe sa jongens kleding UlLU Brecitraat 17* 19 Beverwijk IJMUIDEN Artsen: W. A. Oeps, Zeeweg 295, tel. 4023; F. van Venetiën, Kennemerlaan 214, tel. 7035; H. Paleari, Pegasusstraat 25, tel. 8085. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster H. v. d. Meulen v. Gelder, Kanaaldijk 229, IJrnuiden. tel. 02550-4378, voor IJrnuiden en IJmuiden- Oost; zuster A. N. Enklaar, Burg. Ram- bonnetlaan 19, IJrnuiden, voor IJrnuiden en IJmuiden-Oost; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJrnuiden, tel. 02550- 8915, voor IJmuiden-Oost en Driehuis; zuster I. Bovenkerk, Huis te Wisselaan 17, Santpoort, voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid; zuster K. Langejan, Iris- senstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477, voor Santpoort-Noord en Santpoort-Zd. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, Beverwijk, tel. 02510-3017. SANTPOORT Arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 8570. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat 100. Haarlem-Noord. tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 2500-57903. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. A. Hommes, Plantage 154, Beverwijk, tel. 6050; zon dag van 9 tot 24 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Tandartsendienst: Velsen-Beverwijk en Heemskerk. C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, Beverwijk, tel. 02510-3017. Kraamverzorging: zuster T. Boersma Witte Kruisgebouw Jan van Scorelstraat Heemskerk, tel. 02512-2247. Wijkverpleging: zuster C. de Ruyter, Laan van Kanaan 107. Beverwijk, tel. 02510-4409. Raad voor de Scheepvaart De aanvaring tussen de „Randfontein" en de Liberiaanse ertstanker „World Ex plorer" op het Noordzeekanaal, die plaats vond op 21 november van het vorige jaar, dient te worden toegeschreven aan een verkeerd beleid op de brug van het laatst genoemde schip, zo luidt het oordeel van de raad voor de scheepvaart te Amster dam. De World Explorer had met haar gro te diepgang zo lang mogelijk midden vaarwaters moeten blijven. Inplaats daar van is het schip tijdens het naderen van de Randfontein die tijdig in haar goe de helft van het kanaal voer te vroeg en meer dan nodig was naar de stuur boordzijde van het vaarwater uitgeweken. De raad acht het gewenst, dat aandacht wordt besteed aan de mogelijkheid tot betering van de verkeersregeling op het Noordzeekanaal. Daarbij zou uiteraard ook aan de orde komen, in hoeverre verbete ring van de communicatiemiddelen waarbij men kan denken aan VHF-appa- ratuur tot dit doel kan bijdragen. Tot zulk een onderzoek is te meer re den, als men let op de te verwachten toe name van de scheepvaart in het Noord zeekanaal zowel wat aantal als omvang van de schepen aangaat. Het eerste elftal van I.E.V. zal in de wedstrijd van zondag voor eigen publiek op het Rooswijk-sportterrein in een nieuw clubkostuum verschijnen. In de wedstrijd tegen Wijk aan Zee zal I.E.V. uitkomen met een geheel wit tenue, waarbij het shirt is voorzien van een blauw-rode V om de hals. Er zullen blauwe kousen wor den gedragen. Advertentie Jeugdig en modieus. Ook een grote collectie in het geklede genre voor SCHOUWBURGBEZOEK RECEPTIES DINERS enz. Alleenverkoop voor Velsen MODEHUIS Uitgaande van de Federatie van de Par tij van de Arbeid, waaronder ressorteren de afdelingen Santuoort, Velsen-Noord en IJrnuiden, wordt op woensdagavond, 30 oktober een bijeenkomst gehouden in hotel Royal, aan de Kennemerlaan te IJrnuiden. In deze vergadering zal prof. A. Vonde ling, voorzitter van de Tweede Kamer fractie van de Partij van de Arbeid, een inleiding houden over „De huidige politieke situatie in ons land". Advertentie WIE NIET KAN TOVEREN, MOET SPAREN Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen tt De stichting „Abonnementsvoorstellingen" in Beverwijk is zo verstandig geweest haar nieuwe winterseizoen niet op de traditionele wijze met een niemandalletje te laten openen, doch zij had in plaats daarvan de toneelgroep „Ensemble" geïnvi teerd, die donderdagavond in het Kennemer Theater een opvoering gaf van Pierre- Artistide Bréals tragi-komedie „Het grote oor". Wat de auteur met dit „Grote Oor" heeft bedoeld, wordt door hem pas helemaal aan het slot onthuld, namelijk dat het Oor van God groot genoeg is om ook de allerfijnste nuances te kunnen opvangen God zal een Hugenoot, die om een heel gezin te redden zijn geloof afzweert kunnen begrijpen en vergeven, ook waar mensen bereid zijn elkaar om dergelijke redenen af te maken. De aanvoer van zoute haring is be langrijk beter dan twee jaar geleden. De voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, drs. D. J. van Dijk, heeft op de vergadering van het produkt- schapsbestuur in Den Haag medege deeld dat de aanvoer nu 478.000 kantjes is geweest in september. Er waren 188.000 kantjes maatjesharing, dat is vijftig percent meer dan vorig jaar, en dertigduizend kantjes meer dan twee jaar geleden. De aanvoer van verse haring is in sep tember 8.933 ton geweest tegen 2.492 ton n 1962. De gemiddelde prijs zakte daar door van 0,54 tot 0.24. Tot vismeel werd in IJrnuiden verwerkt 3.567 ton (vorig jaar 42 ton) en in Scheveningen 2.263 ton (vorig jaar 3 ton). In Breskens ging 201 ton naar de vismeelfabriek, in Urk 168 ton. De makreelaanvoer daalde in september in IJrnuiden van 1.183 tot 547 ton, in Scheveningen van 203 tot 60 ton. De ge middelde prijs liep hierdoor in IJrnuiden op van 41 tot 61 cent, in Scheveningen van 36 tot 60 cent. De schel visaanvoer is in IJrnuiden ge stegen van 794 tot 1.005 ton, in Scheve ningen van 53 tot 52 cent. De kabeljauwaanvoer is gedaald. In IJ rnuiden was er maar 223 ton aan de markt tegen vorig jaar september 429 ton. In Scheveningen daalde de aanvoer van 73 tot 20 ton. De gemiddelde prijs steeg van 85 cent tot 1,11. De scholaanvoer daalde ook al. In IJ rnuiden van 1.312 tot 1.198 ton, in Scheve ningen van 291 tot 250 ton. De tongaanvoer daalde sterk. In IJmui- HET STUK BETREFT dè verdraag zaamheid, een maar al te actueel thema, dat door de schrijver echter op een af stand wordt geplaatst en wel in de Fran se Gouden Eeuw, waardoor zijn stuk een parabel-werking krijgt en zijn abstracte boodschap duidelijker uitdraagt. Aldus is de auteur het kunststuk gelukt om met de klassieke figuren en de stereotiepe si tuaties uit Molière-kluchten een volkomen modern blijspel op te bouwen; ook al zijn de door hem gebruikte humoristische pro cédés overbekend en uit de oude doos. Ook ditmaal wil een domme parvenu-va der zijn dochter uithuwelijken aan een ge fortuneerde, invloedrijke oude man. Ja. het stuk lijkt soms haast een Molière-pa rodie met zijn dartele dienstbode, zijn kip pige gerechtsdienaar en dwaze wonderdok ter. Maar tegen deze achtergrond voltrekt zich de bijna-tragedie van de bijna-goede burgerman, die bijna zelf het slachtoffer wordt van de onverdraagzaamheid die hij zich heeft laten opdringen. Dat daarbij de domheid van het geioofsvooroordeel op grimmige wijze aan de kaak wordt ge steld spreekt vanzelf, maar bepaalde schimpscheuten op de katholieke geloofs praktijken en op het haast zakelijke su perioriteitsgevoel van sommige katholie ken, zijn in een Frans stuk toch op z'n minst opmerkelijk. MAAR AFGEZIEN van de uiterst be langwekkende strekking van het stuk, is de humor in de tekst van een prikkelende, uiterst moderne soort. In watervlugge dia logen vol sofismen, omkeringen van waar heden als koeien en kleine anachronismen, wordt er voor luisteraars op de korte af stand veel stof tot lachen geboden. De schrijver heeft in Parijs samenge werkt met de regisseur Jacques Fabbri, welk duo een paar jaar geleden ook voor de gepeperde komedie „Les Hussards" verantwoordelijk is geweest. Een mede werker van Fabbri, Gilles Léger, heeft het stuk bij Ensemble" geregisseerd en men mag dus wel aannemen dat de iet wat parodistische, niet realistische stijl waarin hier werd gespeeld, de goedkeu ring van Bréal moet hebben weggedra gen. Deze speeltrant dient zijn bedoelin gen dan ook wonderwel en het is merk waardig onze acteurs, die toch zijn ge wend om nadrukkelijk tegen het woord aangeleund komedie te spelen, nu in deze opmerkelijk lichte toonaard te zien. VOORAL JAN RETèL als de sullige koopman, die de machtswellust naar het hoofd stijgt was prachtig, zowel in zijn ijdelheid als in zijn tragiek. In de scène voor het raam als een marionet reage rend op het gejuich van het volk (knappe regie), kwam hij zelfs tot een subliem staaltje van toneelspeellcunst. Eindelijk na jaren weer eens een rol, zijn grote talen ten waardig. Cor van Rijn als zijn intransigente te genspeler had ook, in een veel eenvou diger rol, heel mooie momenten. Zeer ver zorgde steunende rollen werden gespeeld door Chris Baay, Ina van Faassen en John Soer en de unieke verdienste van de regis seur mag worden genoemd dat zelfs kleine bijrollen, die in Nederland dikwijls worden verwaarloosd, in deze voorstelling punt gave typeringen werden, waar men de ac teurs nauwelijks in terugkende. Het de cor van Leontien van Beurden was wei nig sierlijk; de vertaling van Paul Roden- ko daarentegen opmerkelijk goed. Advertentie en tóch THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 In Beverwijk is donderdagavond op gericht de Kring IJmond voor de Han del. Deze komt in de plaats van de r.k. handels- en kantoorbediendenbond Fr. van Assisië. Het bestuur is samengesteld als volgt: A. J. Kwakkenbos, voorzitter; F. J. Magdelijns, secretaris; M. P. M. van Noort, penningmeester; leden mejuffrouw T. H. Duedink en de heer C. A. van Trigt. 'lein 1945 Telefoon 7541 Advertentie Prachtige sortering in vele modellen en kwaliteiten in Uni en bloemdessins zuiver wol, ruiten in Uni en mooie vanaf 31.50 den was er maar 185 ton aan de markt tegen vorig jaar 649, in Scheveningen 30 tegen 128. De gemiddelde prijs steeg van 3,30 tot 5,60. De aanvoer van consumptiegamalen blijft hoog. In de laatste weken zijn er liefst 1.600.000 kilo garnalen aangevoerd tegen in dezelfde periode van het vorig jaar 1.000.000. De gemiddelde prijs daalde van 1,40 tot 91 cent. In de periode van 1 januari tot 12 ok tober was de aanvoer in 1962 3.600.000 kilo voor f 7.600.000, in 1963 5.100.000 kilo voor 7.850.000. Met de mosselen gaat het crescendo, na dat men verleden jaar al meende het pla fond te hebben bereikt. De kwaliteit is hier van grote invloed. De afgezette hoe veelheid was 421.000 tonnen van 100 kilo tegen vorig jaar-363,000 tonnen. Het vlees gewicht is beter dèrf vorig jaar. "Er is' voor 10.000 tonnen meer voorraad dan vorig jaar. Over de export zei drs. Van Dijk, dat er naar Rusland 20.000 vaten haring zijn ver scheept. De export naar West-Duitsland verloopt gunstig, met Roemenië is een contract gesloten voor de levering van j haring. De verse haringexport verloopt gunstig. In september werd 4.500 ton uitgevoerd tegen vorig jaar 2.000 ton Er is veel bokking naar Griekenland ge ëxporteerd. Ook de export van zeevis ver loopt naar wens. Ook is er sprake geweest van een goede zeevisinvoer. Van het E.E.G.-contingent is nog 750 ton over. De laatste tranche van Denemarken is uitge put. De F.A.O. heeft de Nederlandse vis- conservenindustrie gevraagd 60 ton haring- conserven te leveren voor Haiti. Donderdag kwamen in IJrnuiden aan: Tubo van Terneuzen, voor IJrnuiden; Jan Kluver, Kemi; Cuxhaven, Antwerpen; Draco, Rotterdam; Linge- stroom, Londen; Azgad 2, Noordzee, bijlegger IJrnuiden; Harfry, Londen; Brandaris, Rochester, voor IJrnuiden; Prudentia, Karlstad; Aerdenhout, Raahe; Unitas H., Skogbv; Mitropa, Bremen, bij legger IJrnuiden; Marwick Head, Hull; Skauvann, Monrovia, erts voor IJrnuiden; Divina, Swansea; Geestdam, Rotterdam, voor IJrnuiden; Chemie- tank 1, Hamburg; Rugen, Kopenhagen; Hoocreek, Londen; Rijnstroom, Hull; Yewforest, Swansea; Werner Franck, Brunsbüttel; Lireco, Hamina; Johnny, Rotterdam; Johannes Schupp, Christina- hamn; Irene, Numansdorp. Donderdag vertrokken uit IJrnuiden: Vecht- borg naar Mantyluoto, bijlegger IJrnuiden; Lori Dreyer, Gothenburg; Gabonkust, Antwerpen; Luminence, Dover; Cardrona, Avonmouth; Billie, Archangel; Novian Coast, Londen; Hoogvliet, Mantyluoto; Polaris, Aberdeen; Wesermarsch, Brake; Tasmania, Barry; Wexford, Boston, stijf sel en stroop van Wormerveer; Stad Alkmaar, Rotterdam, van IJrnuiden; Lapwing, Londen, walsmateriaal van IJrnuiden; Gronitas, Wisbeck; Norfolk Trader, Harlingen; Wien, Christobal; Kirtondyke, Hull; Diet, Antwerpen; Nesshoern, Antwerpen; Finnamore Meadow, Seven Islands, van IJrnuiden; Fiona, Domsö, zout van IJrnuiden; Theano, Rotterdam; Cormist, Sluiskil; Swift, Harlingen; Africa Palm, Londen; Narwal, Hull zemelen van Wormerveer; Mitropa, Abidjan, bij legger IJrnuiden; Dorine, Abidjan, van Velsen; Henny J., Hamburg. Vrijdag kwamen in IJrnuiden aan: Heriot van Leith; Triumph. Ipswich. Vrijdag vertrokken uit IJrnuiden: Grebbestroom naar Rouaan; Idanel, Norwich; Rorichmoore, Rauma; Yarvik, Little Hampton, kunstmest van IJrnuiden; Stelal H., Aarhus; Bornrif, Karlsborg; Heros, Rotterdam; Santa Domingo, Rotterdam; Aeneas, Rotterdam; Neder-Waal, Zeebrugge. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). EERSTE LASSERSAVOND GING NIET DOOR De eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen van de afdeling IJmond van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, waarbij zijn aangesloten de lasclubs Velsen en Haarlem, kon gisteravond niet door gaan, aangezien pas veel te laat bleek, dat de Theeschenkerij Velserbeek reeds door andere gegegadigden was bezet. vele dessins Al deze dusters ook in v.a. ƒ19.75 grote maten in nylon watté, flanel enz. diverse dessins Speciaalzaak foundations en lingeries Plein 1945 Telefoon 7541 Advertentie Een grote collectie voorradig Alleenverkoop voor Velsen MODEHUIS Plein 1945 Telefoon 7541 Advertentie ENORME SORTERING Kennemerlaan 100 - 106 - Telefoon 5501 Plein 1945 no. 48 Telefoon 7349 Advertentie '- - !.V. '"'f V v L m In IJrnuiden gevestigd KENNEMERLAAN 92 - Telefoon 5072 t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9