Wereldreizigers stranden op de terugreis in Maalbroek TRESLONG AGENDA J DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE. PELLI EN PINGO DIT IS WINNETOU VI DITHqs OLD SHATfERHAND SJORS VAN DE REBELLENCLUB jmm\] en bondig^) GEEF UW KINDEREN DE GOUDEN JEUGD HERINNERINGEN MEE DIE UZELF HEEFT Gevonden goudschat werd in Wiesbaden gestolen Wanbetalers in gemeentewoningen Protest tegen slechte weg „Spanje en Portugal in EEG, als ze willen gaan democratiseren" Oorlogsherinneringen met pijnlijk gevolg Spanjaard verdacht van bestelen landgenoten Socialistische jeugc wil meer huizen Botsing tussen kustvaarders Eén woon- en drie eethuisjes verbrand in Hengelo Veel mist MAANDAG 28 OKTOBER 1963 Douane vindt auto gevaar op de weg uibgebreide dagelijks HILLEGOM GALA.KERSTDiNER.DANSANT reservering 02520.5347 Haarlem J elsen-IJ muiden Beverwijk FUHKS's ROGGEBROOD FUNKE -4* Ouders uit Osdorp houden kinderen thuis van school JOJ D op jaarcongres: Engels schip kapseisde in Het Kanaal Kerkelijk nieuws Hé, BROERiae, SLA GOED TERU6 - t>l& ISA KEIHARD Z6 DENKEN DAT IK STA OP TE IET TEM MU6E6M WORD MEER, ALLEEN STUDEREN//» (poe, wees maar ^■7 NIET 8AN6 !r ■Pin Tweemansfractie van S.O.S. in Nijmeegse raad gespleten iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiimniiiniii nnuiitiniinmiiniimimnimniniiiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiniinmn J- Twee Nederlandse studenten, die van een honderd-en-drie-dagen durende we reldreis op weg naar huis waren, zijn za terdagmiddag bij de Duits-Nederlandse grenspost Maalbroek bij Roermond ge strand. De grensambtenaren beletten de jongens hun intocht in het vaderland om dat naar hun mening hun auto, een elf jaar oude lelijke eend, in een dermate slechte toestand verkeerde dat hij een ge vaar voor het overige wegverkeer be tekende. „Hij heeft het prima gedaan op onze tocht van Rotterdam naar de Himalaya" zeggen Henk van der List en Arie Prevoo. De enorme hoeveelheid gouden sieraden, die vorige week dinsdag in een op de Geldersekade in Amsterdam door de po litie klem gereden auto werd gevonden, blijkt begin oktober te zijn gestolen bij een juwelier in Wiesbaden. De juwelier en zijn dochter hebben de sieraden bij een bezoek aan het Amsterdamse hoofdbu reau van politie herkend. Duitse politie functionarissen waren erbij aanwezig. De partij heeft een waarde van naar schat ting 200.000 mark. Samenwerking via In terpol tussen de Amsterdamse en Duitse politie heeft tot het ontdekken van de her komst geleid. De sieraden werden in de nacht van 9 oktober uit de juwelierswin kel in Wiesbaden gestolen. De prijskaartjes zaten er nog aan. In verband met deze vondst werd vorige week reeds een 30- jarige Amsterdammer aangehouden. De politie heeft ook nog een Duitser aange houden, die de juwelen aan „Miljoenen- Dick" zou hebben verkocht. Hij is aan de Duitse politie overgeleverd. SPUSKAART onb.KIPETEN ƒ6.50 bed-inb. Advertentie m DINER.en SOIREE. DANSANTE „Wij zouden er vast nog wel goed mee in Rotterdam hebben kunnen komen". Sinds hun vertrek op 15 juli van dit jaar hebben de beide studenten met hun auto- tje 34.400 kilometer afgelegd. Zij hebben onder meer acht woestijnen doorkruist en daarbij ruim zesenzestig kilometer over onverharde weg gereden. De banden van het wagentje waren kaal. Bovenop de auto lagen nog wat reservebanden, die letter' lijk tot op de draad versleten waren. De twee jongelui hadden aanvankelijk het plan gehad enkele landen rond de Mid dellandse Zee te bezoeken. „Maar i raakten steeds verder van huis en pas aan de Tibetaanse grens konden we defi nitief besluiten om te keren". In Istanboel werd de carrosserie van hun auto zwaar gehavend toen een paard de spatschermen als zitplaats verkoos. Oos tenrijkse douane-autoriteiten hebben de globetrotters al eerder gewezen op de slechte toestand van hun voertuig. „Let er op dat de verlichting in orde is, dat is voor ons hoofdzaak werd hun als waarschuwing meegegeven. Het laatste traject van de wereldreis, die onder andere door Joegoslavië, Grie kenland, Turkije, Iran, Pakistan en India heeft geleid, maakten de jongens met be hulp van de meer P.K.'s tellende auto van vader Van der List uit Rotterdam. Hij zou zaterdagavond de jongens met hun auto opslepen naar Rotterdam. In Tilburg heeft het hele gezelschap echter de trein naar Rotterdam moeten nemen. De dich te Nederlandse mist maakte een veilige thuisreis verder onmogelijk. In de kamercommissie voor Binnenland se Zaken zei minister Toxopeus dat de bevoegdheden van gemeenten tegen wan- betalende huurders van gemeentewoningen met voorzichtigheid moeten worden gehan teerd. Hij wees op de mogelijkheid die voor degenen die door dergelijke maatre gelen worden getroffen bestaat, zich op de rechter te beroepen. Ofschoon hij de me thoden de wanbetalers in gemeentewonin gen het leven zuur te maken door het af sluiten van gas, licht en water niet sym pathiek vindt, wil hij daartegen niet op treden. Dit is een kwestie die de gemeen tebesturen zelf moeten regelen. De mini ster wees erop, dat een gemeente een wan- betalende huurder van een gemeentewo ning moeilijk op straat kan zetten. De ge meente moet dan immers voor een ander onderdak zorgen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: De Haagsche Comedie met „Reizigers zonder bagage" van Jean Anouilh. Regie: Jqris Diels. Dinsdag 20 uur: De Nieuwe Kome die met „Het lemen wagentje" van Koning Cudraka. Regie: Johan de Meester. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 19 en 21.15 ut „Mogen wij zwijgen?", 18 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 uur en dinsdag alleen 20 uur: „De naakte oorlog", 14 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „PT -09 op nachtpatrouille", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „De onder wereld van Montmartre", 18 jaar. Minerva, vandaag 20 uur: „55 Dagen in Peking", 14 j. Dinsdag geen filmvoorstel ling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „De ver geten medeminnaar", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Schoten verscheuren de stilte", 14 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Spaar de spotvogels", 14 jaar. Monopole (Zandvoort) tot en met woens dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerkplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Pander. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 oktober, 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van M. Fuit. Tot en met 2 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In ok tober tentoonstelling van werken van Mieke Otto. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Minerva Theater: dinsdag 20 uur: Lezing over Himalaya-expeditie 1962 (Wereld reizigersserie). MAANDAG 28 OKTOBER City, 19.30 uur: „El Cid". Stadsschouwburg, 20 uur: „De zeven gla diatoren van Sparta". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Hervormd Jeugdhuis, Rcmbrandtlaan, 20 uur: Hervormde Toneelgroep speelt „Ketty jokt nooit". Wijkgebouw, Radarstraat, 20 u.: Schaak wedstrijd' „Kijk Uif'-Lezers IJmuider Courant. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DINSDAG 29 OKTOBER City, 19.30 uur: „El Cid". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velser-Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot, 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur: MAANDAG 28 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Spionnen op safari". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts lokt de liefde". W.B Theater, 20 u.: „Ik beken". DINSDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De verloren zoon". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Catha- rina en de zeven dwazen". Advertentie Boordevol kracht en vitamine B 10 tegen 1 dat ook uw dokter het eet Hofleverancier Ongeveer 200 kinderen van 140 gezin nen, die aan de Osdorperweg in Amster dam wonen, gaan vandaag en morgen niet naar school, uit protest tegen de slechte kwaliteit van het weggedeelte van de Os dorperweg tussen de Ookmeerweg en Halfweg. De meeste kinderen moeten iede re dag over dit 4 km lange weggedeelte naar school en dat achten de ouders niet langer verantwoord omdat de weg gevaar lijk is. De ouders hebben tot deze protestactie besloten omdat vele pogingen bij de over heid om de weg te laten verbeteren, geen resultaat hebben opgeleverd. De bewoners hebben zich in een brief tot B. en W. van Amsterdam gewend met het verzoek een einde te maken aan het vele door gaande verkeer dat over de Osdorperweg wordt geleid, om verkeersborden te plaat sen, om een snelheidsbeperking in te voe ren en om de vele gaten in de weg te laten vullen. Voorts vragen de bewoners B. en W. het houden van auto-rally's op deze weg te verbieden, aanleg van een voetpad en bestrijding van de gladheid in de winter. Als niet binnen veertien dagen de schriftelijke toezegging komt dat de situatie zal worden verbeterd, zullen de kinderen permanent thuisgehouden word- den, zo besluit de brief aan B. en W. van Amsterdam. Op het veertiende jaarcongres der on afhankelijke liberale jongerenorganisatie Vrijheid en Democratie in Groningen is de ontwerpresolutie over „De verhouding van Spanje en Portugal met de E.E.G. verworpen. De vrgadering sprak zich met 38 stemmen voor en 24 tegen uit voor een door de afdeling Het Gooi ingediende re solutie over dit onderwerp. In tegenstelling tot de ontwerp-resolutie wordt in de nieuwe tekst de mogelijkheid opengehouden dat in principe ook Euro pese landen, die nog geen democratisch regiem kennen, toetreden tot de E.E.G. In de resolutie wordt de mening uitge sproken dat in de allereerste plaats de aansluiting van Engeland en de andere democratisch bestuurde landen van de EVA bij de E.E.G. nagestreefd dient te worden, dat economische associatie van Spanje en Portugal slechts mogelijk is, in dien de regeringen of staatshoofden van deze landen zich verplichten hun regiem te democratiseren, dat opneming van Span je en Portugal in het kader van de Euro pese politieke en economische integratie als volwaardige partners slechts mogelijk is, wanneer deze verplichtingen zijn nage komen, voorts dat gestreefd dient te wor den naar het sluiten van handelsverdragen met beide landen in het belang van de bevolking in deze landen. De ontwerp-resolutie over „het commu nisme en de ontwikkelingslanden" werd met algemene stemmen aangenomen en die over het onderwerp „democratische planning in de E.E.G.-landen" met 58 stemmen voor, twee tegen en twee onthou dingen. In de nacht van zaterdag op zondag is te Venlo een negentienjarige Duitser in het ziekenhuis opgenomen nadat men hem kort tevoren met een bierglas hard op zijn schedel had geslagen. Dc jongen had in een café geineend oorlogsherinneringen van zijn vader te moeten oprakelen. Dit stond een 23-jarige inwoner van Tegelen niet aan. Na een korte woorden wisseling werden beiden weggebracht, de Duitser naar een ziekenhuis, de man uit Tegelen naar het Venlose politiebureau. De Amsterdamse politie heeft zaterdag een 26-jarige Spaanse fabrieksarbeider aangehouden, verdacht van diefstal van zesentwintighonderd mark en tweeduizend gulden van drie landgenoten, met wie hij in Amsterdam op een kamer woont. Tijdens hun aanwezigheid werden de koffers en de kasten van de bestolenen opengebroken. Alleen de koffers van de verdachte bleven onaangeroerd. De aange' houden Spanjaard ontkent echter zijn land genoten te hebben bestolen. Hij beweert niet alleen op de kamer te zijn geweest, Getuigen hebben echter verklaard dat de man wel naar zijn kamer is teruggekeerd, toen zijn collega's in de stad verbleven. Minstens honderdduizend woningen nu, geen huurverhoging, geen woekerhuur voor kamerbewoners en een oorlogsver klaring aan alle profiteurs van de huidige woningnood, dat waren de eisen en beslis singen, die het vorige maand opgerichte landeljjk comit- van jonge socialisten zaterdagmiddag heeft geformuleerd op een in Amsterdam gehouden druk bezochte bijeenkomst. Het comité is een overkoepelend orgaan van de democratisch socialistische stu dentenvereniging Politeia, de federatie van jongerengroepen van de Partij van de Ar beid, de democratisch socialistische stu dentendisputen, de socialistische ontmoe tingskernen en socialistische jeugd. Uit een zaterdagmiddag in de Amster damse binnenstad door de socialistische jongeren gehouden bliksemenquête is ge bleken, dat 83 percent van de 956 onder vraagde Amsterdammers tegen een huur verhoging van vijftien percent is, elf per cent er voor was en zes percent geen mening had. Drie vragen stelden de vijftig enquêteurs aan de 956 mensen op straat; 81 percent verklaarde dat de kamerbewoners in het algemeen teveel huur betalen, één percent vond de kamerhuren te laag, vijf percent voldoende en dertien percent had geen mening. De derde vraag betrof het door de rege ring vastgestelde aantal in 1964 te bouwen woningen van 90.000. Twee percent vond dit te veel. 74 percent te weinig, dertien percent voldoende en elf percent had geen mening. LONDEN. Zondagochtend om negen uur is in het Engelse Kanaal ter hoogte van Dungeness de ongeveer 500 brt. me tenöe Nederlandse kustvaarder „Betty Anne S.", die met een lading steenkool op weg was van Swansea paar de thuis haven Rotterdam,' tijdens een 'dikke mist in botsing gekomen met de 945 ton meten de Britse kustvaarder ..Aètuality" uit Londen. Dit laatste schip kreeg een gat onder de waterlijn en kapseisde. De zee was gelukkig kalm, zodat het niet al te moeilijk was om de uit twaalf personen bestaande bemanning aan boord van het Nederlandse schip te nemen. De „Betty Anne S." die zware schade aan de boeg en een lek had opgelopen, wist Dover te bereiken, begeleid door een Engels marinevaartuig. Het scheepvaartverkeer in het Engelse Kanaal is gewaarschuwd uit te kijken naar de „Actuality", die met de kiel naar boven ronddrijft. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Jorwerd c.a. K. van der Sloot te Pieterbierum en Wijnaldum; te Sint Annaland J. Vos te Rijssen; te Kou- dum (toez.) I. J. Wisse te Almkerk; te Pols broek en Vlist K. J. Jansen te Schelluinen. Geref. Kerken Beroepen te Oostburg T. Eikelenboom kand. te Sleeuwijk. 86-87. Nu, je ziet het... ik heb de twee strijd eerlijk gewonnen! zei koning Wiro- mar voldaan. Koning Valentin knikte, met 'n ongeluk kig gezicht. Ja, zei hij. Je hebt gewonnen, Wiro- mar; eerlijk is eerlijk! Alleen... ik be grijp er niets van. Hoe komt het, dat jij sterker bent dan ik? Dat had ik nooit kun nen denken! Och... een beetje oefening, dat is al les! zei koning Wiromar lachend. Zo zie je, dat men zich vergissen kan! Advertentie opperhoofd der Apachen de bloedbroeder van Winnetou Herinnert u zich nog hoe u van deze twee onsterfelijke romanfi guren heeft genoten? Waren uw jongensjaren niet ge vuld met Karl May's avonturen verhalen? Onze tijd, onze jeugd leest niet meer zo verwoed als wij in onze tijd. Dit is de tijd van de beeld roman, de in tekening gebrachte avonturenreeks. Daarom heeft die oude avonturenreeks, fris als toen ze pas geschreven werd, aangepast aan de jeugd van deze tijd en ze laten illustreren door de beste striptekenaar, die in Frankrijk te vinden was. "Sjors van de Rebellenclub" brengt deze nieuwe, briljante serie stripverhalen in volkleuren- druk. Daarnevens: de avonturen van Sjors en Sjimmie en taj van andere spannende, boeiende, in teressante verhalen, puzzels, we tenswaardigheden, geheel bere kend op de jeugd van nu. Een abonnement op dit prachtige, geheel in kleuren uitgevoerde weekblad kost slechts f 0,25 per week, desgewenst betaling per kwartaal (f 3,25), De eerste twee nummers cadeau... in november een prachtige kleurenplaat van Winnetou, die de hele Neder landse jeugd boven zijn bed zal willen hangen. Stuur nog heden de onderstaande bon in. Op briefkaart plakken. Of in envelop met 4 cents (drukwerk) frankeren II W\ AI Aan SJORS VAN DE 8 I U[ 1EU REBELLENCLUB p/a De 1 li 31 Spaarnestad Haarlem. 1 \r I U kunt met ingang van heden als abonnee op Sjors van de Re- O belienclub noteren I... per week f 0,25 Afleveren en be- per kwartaal f 3,25 rekenen aan dit adres: naamI I adres woonplaatsI handtekening4 I De politiekek groepering S.O.S. (Stadsbe langen, Ontspanning, Sport), die bij de vo rige raadsverkiezingen beslag legde op twee zetels in de Nijmeegse gemeenteraad, is uiteen gevallen. Het bestuur van de groepering heeft verklaard reeds lang de overtuiging te hebben dat het raadslid de Lang „de capaciteiten mist om de hem toegevallen functie naar behoren te vervullen". Het bestuur heeft zich van deze afgezant gedistancieerd. In een brief aan het college van burgemeester en wethou ders is dit officieel medegedeeld. Op zijn beurt heeft de heer- De Lang ver klaard dat hij de groepering S.O.S. niet meer erkent. „Het is een clubje zonder huishoudelijk reglement, statuten of leden lijst, waarbij vijf leden zijn aangesloten, het bestuur inbegrepen. Dit heeft tot ge volg, dat er bestuursmutaties plaats heb ben zonder dat zelfs de eigen raadsleden daarvan op de hoogte zijn", aldus de heer De Lang, die thans weigert zijn mede- O.S.-er in de gemeenteraad te erkennen als fractievoorzitter, zoals het bestuur van deze groepering verlangde. Hij heeft alle contacten met S.O.S. verbroken en gaat in de gemeenteraad een eigen politieke koers varen. Voor vriendinnetje. Wegens het ver duisteren van ruim 20.000,veroordeelde de rechtbank in Utrecht een 41-jarige boekhouder tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan drie maanden voor waardelijk. De boekhouder had zichzelf sinds begin 1961 een maandelijkse salaris verhoging toegekend. Het grootste deel van het geld had hij besteed aan een jeugdig vriendinnetje. Mr. Cals curator. Met ingang van 1 november is de oud-minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen mr. J. M. L. T. Cals benoemd tot curator aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Mr. Cals zal in deze functie prof. mr. A. L. de Block uit Den Haag, lid van de Raad van State, opvolgen. Gebiedsleider. De heer L. Lucas is met ingang van 1 november benoemd tot gebiedsleider station Schiphol van de K.L.M. als opvolger van de heer S. O. Ku- neman, aan wie op zijn verzoek ontslag is verleend. Hij heeft een functie aanvaard bij de Exploitatiemaatschappij Schevenin- gen. De heer Lucas was hoofd van de af deling vliegtuig-afhandeling van de K.L.M. Hij kwam in 1938 in dienst van de K.N.I.L.M. en ging in 1947 over naar de K.L.M. Italiaanse onderscheiding. Ter gele genheid van zijn vertrek bij Unilever-Italië is de heer S. J. van den Bergh te Wasse naar benoemd tot grootofficier van de orde van verdienste van de Italiaanse repu bliek, met de persoonelijke titel van excel lentie, wegens zijn verdiensten voor het Italiaanse economische leven. Het is de hoogste Italiaanse onderscheiding die aan buitenlandse particulieren wordt verleend. Invaliditeitspensioen. Bij de Tweede Kameh is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet 1922 en van de Pensioenwet voor de Spoorwegambte naren 1925. Hiermee wordt beoogd ook de ambtenaren en spoorwegambtenaren, die tengevolge van invaliditeit zijn gepensio neerd en wier algemene invaliditeit 65 tert 55 percent bedraagt, in aanmerking te doen komen voor een tijdelijke aanvulling op hun pensioen. Vliegtuigherkenning. Het drieman schap van de Oostbrabantse Luchtvaart- kennis Club (Eindhoven) heeft het Neder landse kampioenschap vliegtuigherkenning behaald. Individueel kampioen werd A. van Tatenhove (Eindhoven). Vermist jongetje verdronken. Het drie en een half jarig zoontje van het ge zin Zwitzer uit Oranjedorp, dat sinds maandagmiddag werd vermist, blijkt te zijn verdronken in het kanaal nabij de ouderlijke woning. Een hevige brand heeft zaterdagavond in Hengelo vier huizen van de familie Kip- hardt vrijwel geheel verwoest. Een woon huis, een cafetaria, een automatiek en een ijssalon gingen in vlammen op. Bé-'brand ontstond,' doordat'Th' de cafê- taria de vlam in een pan met frituurygt sloeg. Pogingen om het vuur met zand t'e blussen faalden. Korte tijd later stonden de panden in lichter laaie. Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde handhaafde een uitgebreid hogedrukgebied zich boven West- en Centraal-Europa en Zuid-Scan- dinavië, waarbij op uitgebreide schaal mist voorkwam. Opklaringen van beteke nis doen zich slechts verspreid voor. De temperaturen kwamen daarbij op een lager niveau en zijn nu enkele graden onder normaal. Hoewel het hogedrukge bied nu wat in betekenis afneemt en zich naar het Zuidoosten verplaatst zal het toen het weer in ons land ook de komen de 24 uur blijven beheersen, zodat de toe stand met rustig weer met veel mist en slechts verspreide opklaringen voort duurt. WFFRRAPPO RTEN Maxlmum-tempej af/ren Binnen- en buitenland. n a S3 Neerslag: laatste 24 uur. Hu S v S tz u O 5 Den Helder mist o 6 0 Ypenburg geheel bew. o zo 7 0 Vlissingen mist o 7 0.3 Eelde mist o 5 0.3 De Bilt mist zo 5 0 Twente mist o 5 0.3 Eindhoven motregen ozo 5 0.1 Zd-Limburg mist wzw 7 0.2 Helsinki zwaar bew. w 7 0 Stockholm geheel bew. wzw 11 0 Oslo geheel bew. windstil 7 0 Kopenhagen geheel bew. w 8 0 Aberdeen onbewolkt z 9 0 Londen mist o 13 0 Amsterdam geheel bew. o 6 0 Brussel mist o 12 0.4 Luxemburg geheel bew. ono 13 0 Parijs mist ono 7 0 Bordeaux mist ono 18 0 Grenoble geheel bew. windst. 14 3 Nice geheel bew. nw 18 0 Berlijn geheel bew. ozo 11 0 Frankfort mist no 8 0 München mist ozo 8 0 Zürich geheel bew. nno 8 0 Genève geheel bew. wzw 12 0 Locarno geheel bew. ono 14 0 Wenen zwaar bew. no 11 0 Innsbruck licht bew. windst. 11 0 Belgrado zwaar bew. ozo 13 0 Athene zwaar bew. nno 17 14 Rome half bew. ono 18 0 Ajaccio onbewolkt ono 20 0 Madrid onbewolkt windst. 23 0 Mallorca licht bew. windst. 22 5 Lissabon mist wzw 21 8 Dinsdag 29 oktober Zon op 7.27 uur, onder 17.19 uur. Maan op 16.10 uur, onder 1.20 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 28 oktober Hoog water 12.10 uur en uur. Laag water 7.27 uur en 19.50 uur. Dinsdag 29 oktober Hoog water 0.39 uur en 13.10 uur. Laag water 8.43 uur en 20.59 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2