Eén percent loonstijging kost het rijk 40 miljoen TRESLONG AGENDA J Warmtebronnen van formaat INVENTUM In beroep zwaardere straf voor een dubbele moord DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGO GROEN CO en bondig (mS) i HOOFDPIJNPOEDERS Er komt echter 35 miljoen meer aan belasting binnen Verlofregeling voor militairen in Duitsland A Rijnaak overvaren bij Sluiskil Minister De Jong was in Bonn electrische kachels Inwoner van Breda op Schiphol aangehouden Vijf iaar geëist wegens verdrinking van kind têve grote Goudschat terug naar Duitsland Er is niet gerekend op rijkssteun voor KLM Bewolkt V?ÏJDAG 1 NOVEMBER 1963 dagetyks reservering GALA.KERSTDINER.DANSANT Haarlem Kaarslichtm feestelijke sfeer! GOUDA KAARSEN M Velsen-IJ muiden Beverwijk KONINKLIJKE FABRIEK INVENTUM - BILTHOVEN Huist u....! SLuCt» ifirn Uit Italië gestuurd Ogenonderzoek voor weggebruikers Centrale verwarming Duiker oliebranders W*5FRR APPO RTEN 0 1 1 L j (Vervolg van pagina 1) De loon- en salarisstijgingen in de par ticuliere sector zullen in de sector van het rijk en lagere publiekrechtelijke or ganen pas tot uiting komen na overleg met de ambtenarenorganisaties. Minister Witteveen verklaart dat één percent loonsverhoging (exclusief staatsbedrij ven) het rijk aan salarissen, subsidies en sociale uitkeringen ongeveer 40 mil joen gaat kosten. Naast toeneming van militaire pensioenen zal op langere ter mijn moeten worden gerekend op een verhoogd premiepercentage van het Al gemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Voor de lagere publiekrechtelijke lichamen is op dezelfde basis een bedrag van rond S 10 miljoen besomd. Een loonsverhoging van één percent zal 35 miljoen per jaar aan loon- en inkom stenbelasting meer opbrengen. Verdere ge volgen zijn afhankelijk van doorwerking in de prijzen. Zou deze niet geheel plaats hebben dan zou de belasting op de winst met aanzienlijk meer dan f 35 miljoen teruglopen. Indien de winsten niet door loonsverhoging worden aangetast, dan zou Advertentie uitgebreide SPUSKAART onb.KIPETEN Sb.so bed. inb.Vj DINER.en SOIREE. DANSANTE 02520.53M7 een hogere opbrengst van 15 tot 20 miljoen gulden aan kostprijsverhogende belastingen kunnen binnenkomen, afgezien van de ge volgen van stijging der reële omzetten. Een belangrijke loonstijging zal de lopende re kening van de betalingsbalans op korte ter mijn ongunstig beïnvloeden. Het effect op lange termijn is van een aantal factoren afhankelijk. Het monetaire beleid, het bouwbeleid, de mate en het tempo van doorberekening in de binnenlandse prijzen zijn in dit verband mede van betekenis, zo meent minister Witteveen. Een forse loonsverhoging in een bepaald jaar, die een stijging in het nominale na tionale inkomen veroorzaakt, behoort in beginsel geen wijziging te brengen in de ruimte, gebaseerd op de structurele ont wikkeling van het nationale inkomen. Sta bilisering van een dergelijke nominale verhoging, waardoor de middelen van het rijk permanent op een belangrijk hoger peil zouden komen, zou een berekening van de budgetruimte nodig kunnen maken. Dat zou ook het bedrag, nodig voor belasting verlaging ter eliminering van de progres siewerking, groter worden. Hierover is thans nog geen duidelijk beeld te ver krijgen, aldus de minister van Financiën. Voor de in Hohne en Seedorf (Duits land) gelegerde Nederlandse militairen is ter gelegenheid van Kerstmis en Nieuw jaar een speciale verlofregeling ontworpen, die de helft van deze militairen in de gelegenheid stelt de Kerstdagen thuis door te brengen. De andere helft zal met Oud en Nieuw thuis zijn. Het ligt in de bedoeling, degenen die met Kerstmis thuis zijo, verlof te verlenen van 13 tot 27 december en de overigen van 28 de cember tot 11 januari. c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam Solisten: Herman Krebbers, viool, en Tibor de Machula, violoncel. Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Huis Clos" van Jean Paul Sartre. Nieuwe Kerk: zaterdag 20.15 u.: Concert door „Die Haerlemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart. Solisten: Gijs Beths sr., Gijs Beths jr., Vera Beths, viool. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry als loopjongen", a.l. Frans Hals, 14 u.: „Chaplin's festival", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Ontsnapping uit de Zahrain", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: De wurger van Blackmoor", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „De zwarte orchidee", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De wonder baarlijke belevenissen van de Robinsons", a.l. Minerva, vandaag 14.30 en 20.15 u. en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Mariandl is verloofd", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Revolvèr- vechters", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Spaar de spotvogels", 14 j. Monopole (Zandvoort), 20 uur: „Vróuwen in de nacht", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van dê 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerkplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Pander. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur Tot en met 31 oktober, 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van M. Fuit. Tot en met 2 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling .,100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met dé 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953 Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. Concertgebouw, zaterdag 20 u.: Jazz- concours en dansen t.b.v. Actie Dousadj. Advertentie VRIJDAG 1 NOVEMBER City, 20 u.: „Mogen wij zwijgen?" Stadsschouwburg, 20 u.. „Helden sterven jong". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (bohalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Jaarvergadering afdeling IJm'uiden P.v.d.A. Café Kraak, Marktplein. 19.30 u.: Start kaartleesrit ,.De Ri.imöhdérs". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tót 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 U. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: To neelclub „Tavido" speelt „Hooikoorts". ZATERDAG 2 NOVEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Mogen wij zwijgen?" Stadsschouwburg, 20 u.: „Helden sterven jong". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrij dag. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Toneelvereniging „PALVU" speelt „De Benjamin". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", op muziek van „The Revolts". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Toneelclub „Tavido" speelt „Hooikoorts". VRIJDAG 1 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Rififi in Tokio". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rendez vous in de nacht". W.B. Theater, 20 uur: „Bommenwerper B 52". ZATERDAG 2 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Rififi in Tokio"; 23.30 uur: „Omstreden huwe lijk". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Rendez vous in de nacht". W.B. Theater, 20 uur: „Bommenwerper B-52". De 88 meter lange rijnaak Devota is gis teren in het kanaal Terneuzen-Gent nabij Sluiskil door het Griekse stoomschip P. Xilas oven-aren en binnen drie minuten gezonken. De schipper-eigenaar, de heer de Bot, en zijn dekknecht H. Helvert konden het vege lijf redden. De P. Xilas, afkomstig uit Piraeus ram de de Devota aan bakboordzijde en voer haar vrijwel doormidden. De scheepvaart is niet gestremd, de oorzaak van de aan varing is niet bekend. Vast staat echter volgens de rijkspolitie t.e water uit Ter- neuzen dat het Griekse schip voor de aanvaring volkomen uit zijn koers is ge raakt. De Devota (1757 ton) was op weg van Rotterdam naar Gent met een lading zwavel. De minister van Defensie, de heer De Jong, heeft gisteren in Bonn zijn Westduit- se ambtgenoot bezocht. Volgens het Duitse persbureau D.P.A. bespraken de twee ministers kwesties over de bewapening en actuele militair-politie ke problemen van de N.A.V.O. Minister De Jong werd bij zijn aan komst bij het Duitse ministerie van Defen sie met militaire eerbewijzen ontvangen. Politieke waarnemers in Bonn nemen aan dat de beide politici ook hebben ge sproken over de plannen voor een multi laterale kernstrijdmacht. Het ministerie van Defensie in Den Haag deelde mee dat de bespreking van minister De Jong met zijn Duitse ambtgenoot een oriënte rend karakter droeg. Advertentie Een Inventum elektrische kachel Is esn warmte- en ge zelligheidsbrenger. Een stukje huiselijkheid om met ge noegen naar te kijken en met plezier bij te zitten. Vraag uw leverancier de uitgebreide folder met diverse modellen hetelucht-, ventilator-, radiator-, en straalka- chelsi U zult zien: ook uw type is er bij. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft een 41-,iarige betonwerker uit Zwagerveen in beroep veroordeeld tot een gevangenis staf van acht jaar. De procureur-generaal had veertien dagen geleden bevestiging ge ëist van het vonnis van de rechtbank te Leeuwarden, die de man een gevangenis staf van vijf jaar had opgelegd. De man stond terecht omdat hij vorig jaar oktober zowel zijn vrouw als zijn dochter had gedood. De aanleiding hier toe was een futiliteit: de man was te lang in bed blijven liggen naar de zin van zijn vrouw en dochter. Toen de dochter hem hierover verwijten maakte en zich daar bij nogal laatdunkend uitliet over haar va der ontstak deze in woede. Hij greep een aardappelmesje en bracht zijn dochter daarmee enkele dodelijke steken in de hals 'toe. Het stoffelijk overschot van het meis je verborg hij. Toen korte tijd later zijn vrouw ver scheen bracht hij haar op dezelfde wijze cm het leven'. Na deze gruwelijke daden probeerde verdachte zelfmoord te plegen. Advertentie aflMjffiMBaiMMMKHi Wanneer u sinds jaar en dag gewend bent aan maatkleding, moet u, juist u, eens bij Smit van Rijsbergen binnen stappen en dat blauw kamgaren cos- tuum van f 138.— aanschieten. Bo vendien vracht u bij Smit van Rijs bergen een zeer vriendelijke, per soonlijke en vakkundige bediening. Betere herenkonfektie en herenmode ZIJLSTR. 71 - HAARLEM - TEL. 16963 maar hij zette de poging daartoe niet door. De enige verklaring die hij voor de rech ters wist te geven was de verontschuldi ging dat hij helemaal buiten zijn zinnen moest zijn geweest op het moment van de misdaad. Hij leefde reeds geruime tijd met zijn vrouw en zijn dochter op ge spannen voet. Op die noodlottige oktober- morgen was het conflict tot een fatale uit barsting uitgekomen. Volgens de rapporten moet de verdach te in zekere mate verantwoordelijk worden gesteld voor zijn daden. Dit werd echter door zijn raadsman, mr. H. H. J. van Bottenburg, bestreden. Hij achtte de eis van de procureur-generaal te zwaar in verhouding tot de toerekenbaarheid van de dader. Op last van het gerechtshof is toen nog een nader onderzoek ingesteld. De koninklijke marechaussee heeft gis teren op Schiphol een uit Milaan geko men 22-jarige garagebediende uit Breda gearresteerd, die reeds enkele maanden wegens verduistering door de politie van Breda werd gezocht. Na vele omzwervingen werd deze jon geman. die in Nederland reeds ettelijke veroordelingen op zijn strafblad heeft staan, enkele dagen geleden door dc Ita liaanse autoriteiten het land uitgezet en per vliegtuig naar Nederland gebracht. Hij was de afgelopen zomer ontslagen uit de psychiatrische inrichting Voorburg te Vught. De officier van justitie bij de rechtbank in 's-Hertogenbosch heeft gisteren tegen een 26-jarige inwoonster van 's-Hertogen bosch vijf jaar gevangenisstraf gevorderd. De vrouw wordt ervan beschuldigd op 9 juli haar tweejarig dochtertje in het Drongelenskanaal te hebben verdronken. A. 4\ 94.95. Heel de bevolking was uitgelo pen, en men zwaaide met vlaggen en span doeken. Iedereen was blij en gelukkig. Niemand sprak meer over de „kleine ko ning"... nu noemde men hem „onze grote koning Wiromar." Want dat had hij eer lijk verdiend; had hij niet de sterke ko ning Valentin overwonnen? Er was nu geen onrust meer. Van de grote buurman zou men geen last meer hebben; iedereen kon in vrede leven. En zo regeerde de kleine koning Wiromar nog lang en tevreden... EINDE O, DAT IS PRACHTI61 F(DEL".HETRATROOMTvlE KOM VA/AT 8ESCHAAFDE& 2UM JAMMER VAM DAT6AT IN MWM BROEK HAD iKMAAf? 6EM LAWÊ OM ER IM TE 2ETTÊM i In een verzegelde kist is de goudschat (1160 sieraden ter waarde van 150.000 gulden) die de Amsterdamse politie vori ge week in de auto van „Miljoenen Dick' heeft gevonden, gisteren naar de Neder iands-Duitse grens gebracht en overgele verd aan de Westduitse politie. Deze zal de gouden sieraden weer ter beschikking stellen van de juwelenhande- laar G. Roth uit Wiesbaden, die begin ok tober zijn hele winkelvoorraad na een in braak verdwenen zag. Van de inbrekers ontbreekt tot nu toe elk spoor. Gelijk met de kist met waardevolle in houd werden een 23-jarige kelner en zijn even oude verloofde over de grens gezet Zij waren vorige week aangehouden in Amsterdam nadat in hun bagage tien gou den Sieraden waren gevonden die afkomstig bleken te zijn van de gestolen partij. In to taal heeft de politie in Amsterdam negen tig percent van de gestolen hoeveelheid kun ner. achterhalen. „Miljoenen Dick" blijft in voorarrest onder verdenking van heling. Woonforensenbelasting. B. en W. van Giethoorn hebben de gemeenteraad voor gesteld een woonforensenbelasting in te stellen. In deze belasting zullen worden aangeslagen zij, die gedurende meer dan negentig dagen per jaar beschikken over een gemeubileerde woning, een zomerhuis je of woonschip in de gemeente, zonder er hun hoofdverblijf te hebben. Val van twaalf meter. Het twee-en- een-halfjarig zoontje van de familie K. uit Kaapstad is gisteren ernstig gewond over gebracht naar het Julianakinderziekenhuis in Den Haag, nadat de kleuter een val van twaalf meter had gemaakt uit het raam van een hotel in Seheveningen. Nieuwe functie. De heer F. Wilbers is per 1 januari 1964 benoemd tot directeur van de stichting Public Relations Land en Tuinbouw. Sinds 1 januari van dit jaar is hij hoofd buitenland van de A.N.V.V. Daarvóór was hij hoofd van de afdeling perszaken van de K.L.M. Naar Latijns-Amerika. De directeur van de intergouvernementele commissie voor Europese migratie (I.C.E.M.), mr. ir. B. W. Haveman, zal in november en december een bezoek brengen aan Bra zilië, Argentinië, Chili, Bolivia, Ecuador en Costa Rica om na te gaan hoe het is gesteld met de diverse projecten op econo misch en sociaal gebied, welke thans door de I.C.E.M. in samenwerking met de re geringen van die landen worden onder nomen. Eemscommissic. De in het Eems- Dollartverdrag voorziene Nederlands- Duitse Eemscommissie is in Emden voor het eerst bijeengeweest. Adressanten in gehoor. De commissie voor de verzoekschriften uit de Tweede Kamer heeft besloten voortaan adressan ten in gehoor ontvangen ter nadere toe lichting van hun reeds aan de Kamer toegezonden verzoekschriften. Het was tot dusver geen gebruik, dat de commissie adressanten in gehoor ontving. Links houden. De Rotterdamse politie gaat letten op voetgangers die op buiten wegen de fout maken aan de rechterkant van de rijweg te gaan lopen. Het Wegen verkeersreglement schrijft voor dat voet gangers op wegen zonder wandel- of fiets pad links moeten lopen, zodat zij het ver keer zien aankomen. Gedurende november zullen in zes weg restaurants ogenteststations worden inge richt waar weggebruikers zonder kosten hun ogen kunnen laten testen. De stichting „Oog en Bril" wil met deze teststations opnieuw onder ieders aan dacht brengen hoe noodzakelijk het is, dat de verkeersdeelnemer zich op zijn ge zichtsvermogen laat onderzoeken. Eerdere onderzoekingen in Nederland toonden aan dat een groot percentage automobilisten en andere weggebruikers aan oogafwijkin gen lijdt zonder zich daarvan bewust te zijn. Het onderzoek geschiedt kosteloos en anoniem in de wegrestaurants Sloter weg 535, Amsterdam, Rijksweg A 16 Bruchem (tussen Zaitbommel en 's-Her togênbosch), „Vianen" (bij de brug te Via- nen), Rijsbergseweg 20, Breda, „Friesland" Wieringerwerf en Waanders, Staphorst. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 De minister van Financiën acht het ver antwoord aan te nemén, dat de K.L.M. in het lopende jaar geen directe liquiditeits- steun nodig heeft. In zijn memorie van antwoord op de al gemene financiële beschouwingen zegt hij, dat in de Miljoenennota geen rekening is gehouden met aan de K.L.M. te verstrek ken geldleningen. Er bestaan zoveel onze kerheden rond de vraag of de K.L.M. in 1964 een beroep op het rijk zal doen, dat de minister het raadzaam achtte geen post hiervoor op te nemen. Als de K.L.M. toch een beroep op het rijk mocht doen zal, het tekort op de begroting met het des betreffende bedrag worden verhoogd. Advertentie PER ETUI VAN 6 EN 12 g Het K.N.M.I. deelt mede: Een gebied van lage luchtdruk, dat zich gisteren ten zuidwesten van Ierland be vond, verplaatst zich meer en meer naar de Golf van Biscaje. Het bij dit lagedruk gebied behorende frontensysteem trekt daarbij langzaam in noordelijke richting. Dit gaf in vrijwel het gehele land aanlei ding tot overwegend liehte regen, die plaat selijk al gisteravond begon. Op geen der waarnemingsstations werd vanmorgen ech ter nog meer dan 2 millimeter afgetapt. De eerstkomende 24 uur zijn er in de drukverdeling boven West-Europa geen be langrijke wijzigingen te verwachten. Het blijft dan ook bewolkt met waarschijnlijk af en toe wat lichte regen DOOCOOOOOOCOOOOOOOOOOCOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOÓOOOOO OOOOCOOÖOOOOOÓOOÖÖOOOOODOOOOOOOÖOOOOÖÖÖOOÖdOOÖÓÓÖÖÖÖÖÓbd Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. - o *12 V - gB Den Helder regen zo 10 O'.l Ypenburg regen özó 11 0.1 Vlissingen regen ozó 14 0.3 Eelde regen O 11 0.1 De Bilt regen ozo 12 2 Twente regen verand. 13 1) Eindhoven regen zo 12 2 Zd-Limburg regen zo 13 2 Helsinki licht bew. z 7 Stockholm mist windst 6 0 Oslo zwaar bew. nno 8 0 Kopenhagen zwaar bew. ozo 9 0 Aberdeen geheel bew. ozo 11 0.1 Londen onbewolkt O 12 10 Amsterdam regen zo 12 1 Brussel regen zzo 14 1 Luxemburg regen 0 6 7 Parijs zwaar bew. zzo 12 4 Bordeaux onbewolkt zzo 12 10 Grenoble geheel bew. windst. 18 6 Nice regen nnw 17 26 Berlijn half bew. 0 12 0 Frankfort zwaar bew. no 8 0 München zwaar bew. z 13 0 Zurich zwaar bew. O 9 0 Genève geheel bew. n 9 7 Locarno regen O 9 3é Wenen zwaar bew. zo 11 0 Innsbruck twaar bew. O 15 0 Athene half bew. n 19 0 Rome regen zzo 20 1 Ajaccio onweer zzw 20 2 Madrid half bew. zzo 13 Mailorca zwaar bew. wzw 23 0 Lissabon onbewolkt w 18 0.4 Zaterdag 2 november Zon óp 7.35 uur, onder 17.12 uuf. Maan op 18.10 uur, onder 8.22 uur. Maanstanden 1 nóv. 14.56 uur volle maan. 8 nov. 7.37 uur laatste kwartier 16 nov. 7.51 uur nieuwe maan 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrjjdag 1 november Hoog water 3.03 uur en 15,21 uur. Laag water 11.09 uur en 23.30 uur. Zaterdag 2 november Hoog water 3.46 uur én 16.03 uur. Laag water 11.54 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2