Bouwen zonder vergunning in Hoofddorp en Aalsmeer E.M. 3 x KW. EUROPA MEUBEL0 ederland Schepen, rederijen en werven ir. Van Delden over gang van zaken bij Hoogovens EXAMENS Hedetota**/ VELO SLIJTERIJ SWIER Gerard van Praag A. R. de BOER IÊ& ELVI en PLUTINA JAPONNEN en DEUX-PliCES Boeten van 2500 en 5000 gulden Havenberichten Hoogovens en personeel van derden Weer epistel over verhoudingen met nieuweling Telstar Verzending van zeepost Met auto tegen een boom: 3 maanden gevangenisstraf VRIJDAG 1 NOVEMBER 1963 ECONOMISCHE POLITIERECHTER Dure kink Verbouwing Sleepschip gezonken na aanvaring COSTUUMS COLBERTS WINTERJASSEN en REGENJASSEN Vraagt zichtzending Kustvaarder „Vlieland" in Le Havre gezonken Haarlemse rechtbank „Zelfmoordpoging" Zebra-ongeluk Anderhalf jaar lang had de gemeente Aalsmeer haar volle medewerking ver leend bij het verkrijgen van een bouwver gunning voor de verrolbare kas op 'n kwe- kersbedrijf. Er waren al heel wat optimis tische besprekingen geweest in de loop van die tijd, de aanvragen waren reeds ingediend bjj Gedeputeerde Staten en de commissaris van de Koningin had reeds in een brief aan het gemeentebestuur een positief principe besluit genomen. Deze brief had de burgemeester weer geïnspireerd de kweker telefonisch te feliciteren. Dat echter niet weg nam dat er opeens een dure kink in de kabel kwam. Een uitbreidingsplan van de ge meente, samenhangend met de aanleg van een interlokale weg, stuitte op een aantal bezwaren en om nu een alternatief te kun nen stellen ontwierp de dienst van Ge meentewerken een nieuw tracé rakelings langs het bouwproject van de kweker, die zich donderdag voor de economische poli tierechter moest verantwoorden daar hij gebouwd had zonder de vereiste vergunnin gen. De officier eiste een boete van tien percent van de geschatte waarde van het bouwproject, maar de rechter wilde in zijn vonnis de omstandigheden waaronder men met de bouw begonnen was tot uitdruk king brengen en veroordeelde de kweker tot de helft van de geëiste boete: 5000 gul den. De aannemer van het werk kreeg een boete van 500 gulden. Bij de verbouwing van een polderhuisje uit de pionierstijd aan de Hoofdweg in de Haarlemmermeer was het zo tegenge- lopen dat de oorspronkelijk goedgekeurde raming van de kosten (9500 gulden) ver- overschreden werd. De opdrachtgever, die tegeiljk met de architect en de aanne mer van het werk terecht stond, omdat Advertentie UIT en tèeh THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Edison van Sarpsborg, bijlegger IJmuiden; Majorca, Tyne, bijlegger IJmuiden; Solklint, Rotterdam; Nordland, Saga Aya; St. Michael, Rotterdam; Coracero, Bremen; Mexican Trader, Rotterdam; Lingestroom, Rouaan; Dortmund, Antwerpen; Leknes, Rotterdam; Basel, Rotterdam, voor IJmuiden; Swift, Londen; Heriot, Grangemouth; Heinrich Behrmann. Rotterdam; Looiersgracht, Hamina, naar Zaandam; Antilla. Londen, voor IJmuiden; Stad Maastricht, Pepel, voor IJmui den; Welle, Rotterdam; Rijnstroom, Huil; Wo- landa, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Unitas H. naar Malmö; Kirtondyke, Southampton; Witmar- sum, Bremen; Hendrik Holwerda, bordeaux, bij legger IJmuiden; Nordhelm, Kalmar; Archime des, Santo Domingo; Drie Gebroeders, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Frejo, Rotterdam; Kori, Ant werpen, van IJmuiden; Batavier 3, Rotterdam; Anniken, Bonny Island; Ank T., Delfzijl, van Zaandam; Stoltenhorn, Riga; Ask, Felixtowe; IJstroom, Rouaan; Liberiakust, Hamburg; Aver- dijk. Antwerpen; Reedwabler, Londen; Balkan, Antwerpen; Narwal, Huil, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Baarn, Bremen; Markab, Irvin; Rigel, Rotterdam; Autolycus, Liverpool; Hector, Rot terdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Senang van Vlaardingen, voor IJmuiden; Veni, Philadelphia; Mynias. Rotterdam; Martha Ahrens. Hamburg. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Marin naar Odense; Edison, Poole, bijlegger IJmuiden; Frau- ke, Hamina; Imke, Hamburg; Deborah, Londen; Cyprian Coast, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent m- dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Het zou onjuist zijn de zo genoemde „kop pelbazen-kwestie", waarover de laatste tijd veel te doen is geweest, zonder meer gelijk te stellen met het bij Hoogovens IJmuiden werkende personeel van derden. De door Hoogovens geleende arbeidskrachten ko men niet van koppelbazen maar van nor male firma's, aldus heeft onlangs de direc teur ir. P. van Delden, in een bijeenkomst van de ondernemersraad gezegd. Voor niet-vaklieden geldt dat velen lie ver niet in dienst komen van Hoogovens, maar er de voorkeur aan geven te werken via de Havenstichting of via enkele aan nemers, hoewel ze niet meer verdienen. Ten aanzien van vaklieden is het al jaren gebruikelijk dat machinefabrieken en in stallatiefirma's een deel van hun personeel uitlenen en daarvoor een karweitoeslag betalen. Het reeds enige jaren bestaande streven om het aantal geleende mensen terug te brengen, is, ondanks schaarste aan werk krachten, niet zonder succes geweest. Het zal met kracht worden voortgezet, maar het zal duidelijk zijn dat het onmogelijk is dit systeem ineens af te schaffen zonder ernstige gevolgen voor het bedrijf. In over leg met vakorganisaties wordt een pro gramma opgesteld om het personeel van derden te verminderen. Overigens zij er met nadruk op gewezen, dat verbetering op dit gebied slechts mogelijk is, wanneer ook andere bedrijfstakken de weg volgen die de metaalindustrie nu is ingeslagen en wanneer door de overheid passende maat regelen worden genomen zij voor zo'n grote verbouwing verzuimd hadden een vergunning aan te vragen, schatte de totale kosten tussen de 70 en 80 duizend gulden. Uit de verklaringen van getuige en ver dachten kwam naar voren, dat het niet te voorzien was geweest, dat de kosten tot zulk een hoog bedrag zouden stijgen, maar noch de officier, noch de rechter konden het billijken, dat men maar zonder meer was doorgegaan met de verbouwing en de gemeentelijke instanties er niet in gekend had. Dit telde te meer, omdat het ge meentebestuur niet onwelwillend stond te genover het particulier initiatief om hui zen uit de pionierstijd te restaureren. De opdrachtgever werd veroordeeld tot een boete van 2.500 gulden. De rechter wil de mede in verband met de strop, die de opdrachtgever geleden had, de eis van de officier niet geheel honoreren en betrok voor wat betreft de aannemer en de ar chitect in zijn overwegingen dat de een het fijne niet wist van de vereiste ver gunningen en dat de ander zich door een streven naar behoud van oude huizen had laten leiden en veroordeelde beiden tot een geldboete van 500 gulden. In „Ons Stormvogels", het clubblad van de gelijknamige voetbalvereniging, lazen we van de hand van redacteur J. Groebe onder het opschrift „Vertrouwen" over de verhouding tot „Telstar" het vol gende: „Ja, het zal wel moeten. Er is de laat ste tijd nu eenmaal zoveel geschreven over de verhoudingen met Telstar, dat wij eigenlijk niet achter kunnen blijven. Waarom we dit echter liever niet deden? Wel, we vinden nu eenmaal dat een en ander beter rustig en in gemeenschap pelijk overleg kan plaatshebben. Maar nu er toch al veel is gezegd en geschreven, ziehier dan, hoe wij er ongeveer over denken. De destijds gesloten fusie tussen VSV en Stormvogels, die resulteerde in de op richting van Telstar, moest op zulk een korte termijn geschieden, dat het eigen lijk als een prestatie mag worden gezien, dat zij dit seizoen nog tot stand kon ko men. En het moest dit seizoen gebeuren, wilden we profiteren van de fraaie pro motie, die onze roodwitte vrienden mee brachten. Maar dit hield tevens in, dat allerlei details tot later moesten wor den bewaard, en dus ook, dat er een gro te mate van vertrouwen diende te zijn in hen, die door de leden werden aangezocht het bestuur van Telstar te vormen. Dat grote vertrouwen is er nog steeds. Laten we dit met nadruk even vaststellen. Een ieder die geen vreemde in het voetbal-Jeruzalem is, begrijpt echter wel welk een enorm complex moeilijkheden zich kan voordoen op allerlei gebied, voor dat alle bijzonderheden zijn geregeld. Met allerlei factoren en belangen dient reke ning te worden gehouden en daarom is het dus goed er rekening mee te houden, dat Keulen en Aken ook niet op een dag werden gebouwd. Inmiddels heeft het be stuur van Telstar de schulden der voor malige semi-profverenigingen voldaan, en heeft het daarmee een der grootste hin derpalen op weg naar harmonische sa menwerking uit de weg geruimd. We weten dan ook zeker, dat er, mits er in alle rust en op basis van vertrouwen in eikaars constructieve bedoelingen en met begrip voor eikaars zienswijze en problemen gewerkt kan blijven worden, een drie-eenheid uit de bus zal komen die nog steeds uniek is voor Nederland en waarvan Velsen met trots kan zeg gen, dat het de primeur heeft gehad. Nog maals stellen we daarom, dat de basis van dit alles moet zijn: vertrouwen. Ver trouwen, dat diegenen, die dit aangaat ervoor zullen zorgen, dat de bijdrage der voormalige semiprofverenigingen niet ver geefs is geweest. Een bijdrage, waarvan menigeen misschien niet half weet, hoe zwaar ze was, maar die met de prach tige steun van gemeente en bedrijfsleven een Telstar kan bouwen, waar we trots op kunnen zijn". Advertentie Een onduidelijke formule? Een begrip voor u, als u weet wat het zeggen wil: E.M.-meubelen in huis te hebben. Meubelfabrikanten uit 11 euro- pese landen reikten, elkaar de hand. Over de grenzen. Voor exclusieve ontwerpen. Waarom zijn deze E.M.-meubelen 3 x kw.? Omdat u drie maal verzekerd bent van de Internationale kwaliteit. Fabrikant, E.M.-organlsatie en zijzelf staan daar borg voor MARKTPLEIN 29 - TEL. 7541 WONINGINRICHTING De Portugese motortrawler Fernandes Lavrador LX 26 N, van de Sociedade Na tional Dos Armadores de Bacalihau te Lissabon, is in Amsterdam aangekomen voor reparatie. Deze, 1.288 bruto reg. ton metende trawler is in 1948 in Nederland gebouwd en wel te Lekkerkerk bij de Scheepswerf T. van Duijvendijk en is uit gerust met een 1.100 pk Werkspoormotor. In Heusden, bij de Werf Verolme, is de motortrawler Simon Petrus SCH 116 te water gelaten welke is bestemd voor de n.v. Rederij v.h. Frank Vrolijk te Scheve- ningen. Het schip heeft een lengte van 38 m, een breedte van 7,20 m en een holte van 4,01 m. De hoofdmotor is een Deutz Diesel van 900 pk. De 987 bruto reg. ton metende IJslandse motortrawler Freyr, die heeft thuisbehoord in Reykjavik, is verkocht aan Ross Traw lers te Grimsby en heeft de naam Ross Revenge gekregen. Het schip is in 1960 ge- Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezeiligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente In het kanaal van Terneuzen naar Gent heeft zich een aanvaring voorgedaan tus sen het zeeschip „Xylas" van 5300 ton en het Nederlandse sleepschip „Devota" van 1400 ton. Hierbij is de „Devota" ge zonken. De schipper en zijn zoon werden door een sleepboot gered. De aanvaring is waarschijnlijk gebeurd doordat een der sleeptrossen brak. De zeescheepvaart in het kanaal is voorlo pig gestremd. bouwd bij de A.G. Wesem Werk Seebeck te Bremerhaven. De in Huil gevestigde visserijmaatschap pij The West Rock Steam Fishing Co Ltd heeft bij John Lewis and Sons, scheeps werf in Aberdeen, een hektrawler besteld. Het schip wordt 73,75 m lang en krijgt als hoofdmotor een 2.700 pk diesel. L. Smit Co's Internationale Sleep dienst heeft haar sleepboten Gele Zee en Caribische Zee verkocht. De Gele Zee is in 1942 te Bay City gebouwd en heette aanvankelijk Destiny. In 1950 ging de sleepboot over aan Moller's Towages Ltd te Hongkong en kreeg de naam Frosty Moller; welke later werd gewijzigd in Christine Moller. De sleepboot kwam in 1951 onder Nederlandse vlag na te zijn aangekocht door de Maatschappij tot uit voering van Sleeptransporten en Bergings werk „Holland" gevestigd te Haarlem. Van die tijd af heette de boot Oceanus. Sedert 1953 behoort de sleepboot toe aan L. Smit Co onder de naam Gele Zee en is thans verkocht naar Griekenland. De Caribische Zee is het vorige jaar tot de vloot van L. Smit gaan behoren. Deze sleepboot, welke in 1943 is gebouwd, heette oorspronkelijk Cambrian Salvor en zal nu overgaan aan een maatschappij in Enge land. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten ss „Westerdam" 6 nov.; Argentinië ms „Alhena" 3 nov.; Australië ms „Tudor" 6 nov.; Brazilië ms „Alhena" 3 nov. en ms „Situla" 4 nov.; Brits-Oost-Afrika ms „Si-Kiang" 7 nov.; Canada ss „Carmania" 3 nov., ss „Rijn dam" 5 nov. en ms „Svanefjell" 6 nov.; Chili ms „Buehenstein" 3 nov. en ms „Pe ricles" 5 nov.; Ned. Antillen ms „Mara thon" 5 qov.; Nieuw-Zeeland ms „Dune- din Star" 3 nov.; Suriname: ms „Nestor" 6 nov.; Republiek Zuid-Afrika en Zuid- west-Afrika ms „Windsor Castle" 3 nov. en ms „Zaankerk" 6 nov. Advertentie Houd vol tot de eindstreep. Spaar trouw Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Advertentie VOOR EEN ENORME SORTERING in de bekende vertrouwde fabrikaten OXFORD - VICTORY SANTEGA - FALCON KENNEMERLAAN 100-106 Advertentie CONSTANT -verlovingsringen ALLE MODELLEN Ir. P. van Delden, directeur van Hoog ovens, heeft tijdens een bijeenkomst van de ondernemingsraad, waarvan hij voor zitter is, het volgende meegedeeld over produktie en afzet tot en met 3 oktober jongstleden. De ontwikkeling van de prijzen van dikke plaat heeft nog steeds geen gunstige wending genomen. De concurrentie in de landen van de E.G.K.S. is bijzonder scherp; er worden aanbiedingen gedaan tegen zeer lage prijzen. In aansluiting op prijsver lagingen van Belgische staalproducenten heeft de directie besloten voor nieuwe be stellingen de basisprijzen voor dikke en middeldikke platén en scheepsplaten te verlagen. Deze verlaging ligt tussen de 7,50 en 25 per ton; dat is 2 tot 6 percent, afhankelijk van dikte en kwaliteit van de plaat. De situatie in de scheepsbouw in Nederland is niet rooskleurig, zodat even als in 1962 getracht wordt een belangrijk deel van de produktie in het buitenland af te zetten. Hoewel de prijzen dus minder gunstig zijn, ziet het ernaar uit, dat de be zetting van Walserij-West tot het eind van het jaar goed zal zijn. Ook bij de afzet van dunne plaat is de I concurrentie scherper geworden. Dit blijkt onder andere hieruit, dat veel fabrieken dunne plaat aanbieden beneden de offi cieel door de E.G.K.S. gepubliceerde prij zen. Ook vanuit landen die niet tot de E.G.K.S. behoren, wordt concurrentie ondervonden. De bezetting van Breedband blijft overigens bevredigend. De blikafzet ontwikkelt zich in enigszins stijgende lijn en de prijzen blijven vrij sta biel, zodat het beeld er hier wat beter uit ziet. In Duitsland, Frankrijk en Italië ko men echter grote, nieuwe produktie-instal- laties gereed, waardoor het aanbod groter wordt. ENT RUM LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 De kustvaarder „Vlieland" van de re derij Gruno in Amsterdam is in de ha ven van Le Havre gezonken. Het schip lag voor anker en werd aangevaren dooi de Zweedse kustvaarder „Kalmarsund". De zes bemanningsleden werden aan boord genomen van een douaneboot. De „Vlie land" is in 1952 op een werf in Vierver- laten (Gr.) gebouwd. Njjmegen: Gepromoveerd tot doctor in de theologie drs. J. W. M. van den Bosch op proefschrift „De liturgie van St. Lau- rentius, martelaar en diaken in het Ro meins missaal". Doctoraal klassieken B. H. W. Esser (Hoensbroek). Doctoraal rech ten: mej. A. M. Wehberg (Oss) en J. H. J. M. van Besouw ('s-Hertogenbosch), S. F. M. Oomen (Oss), P. L. M. H. van Roos malen (Maastricht). Amsterdam (V.U.): Doctoraal psycholo gie: mej. L. van de Weij (Goes), mevr. F. den Ouden-Wierper (Weesp) en H. L. van Voorst Vader (Haarlem) en P. J. v. d. Berg (Amsterdam). Doctoraal theologie: J. D. Tangelder (Oshaux, Canada), docto raal Franse taal- en letterkunde: mevr. D. I. Eringa (Amsterdam). Amsterdam (Gem. Un.): Doctoraal eco nomie F. Hofmeister (Bussum). Doctoraal psychologie J. H. Kluivers en D. J. Griep (Amsterdam). Groningen: Doctoraal biologie: mej. T. M. Eemeis (Den Haag) en W. van Delden (Winschoten) beiden cum laude; doctoraal scheikunde: mej. A. Migchelsen (Leeuwar den) en J. Munnik, A. B. Pik (beiden Hoogkerk) en J. H. Keijer (Appingedam). Doctoraal wiskunde: mej. M. J. C. Brada (Heer) en W. Wesselius (Veendam), cum laude. Nederlandse Taal en Letterkunde. De oud-Haarlemmer J. W. Geels, thans leraar Nederlands aan het Protestants Christelijk Lyceum in Eindhoven, heeft met goed ge volg het doctoraal examen in de Neder landse Taal en Letterkunde afgelegd aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Doordat de bouw in de strenge winter een tijdlang heeft stilgestaan, stagneerde in die tijd ook de afzet van de Cemjj. Deze achterstand is nu vrijwel ingehaald en de gang van zaken bij de Cemij is bevredi gend. De fabrieken van Mekog zijn vrijwel vol ledig bezet. De vraag naar stikstofmest stoffen is het afgelopen seizoen zowel in het eigen land als in de exportgebieden zo danig toegenomen, dat thans zelfs van een zekere schaarste gesproken kan worden. Het is lang geleden dat men dat kon zeg gen. Ook de afzet van mengmest, onder an dere naar Engeland, ontwikkelt zich be vredigend. Het prijspeil der stikstofmest stoffen en de mengmesten in de export is overigens nog steeds onbevredigend. Door het toenemende verbruik van mengmest worstelt het zusterbedrijf van Mekog in het VKF-concem, de Albatros, met een dalende afzet van haar oorspron kelijke produkt superfosfaat. Over de situatie op de arbeidsmarkt zei de heer Van Delden: De vraag naar arbeidskrachten, die het begin van dit jaar iets verminderde, heeft een top bereikt, terwijl het overal gonst van bedrijvigheid. Daar komt nog bij dat in de ons omringende landen vooral in sómmige bedrijfstakken de lonen in geld jiitgedrukt hoger zijn dan in ons land. Dit heeft tot gevolg dat Nederlanders in het buitenland gaan werken, terwijl aan de andere kant onze werving van buitenland se arbeiders moeilijker wordt. Het is dus wel begrijpelijk, dat er span ningen ontstaan hier en daar, wat er niet minder op wordt wanneer bepaalde be drijfstakken of ondernemingen de maxi mumlonen gaan overschrijden. Men moet goed bedenken dat de arbeids voorwaarden, onder andere de lonen, zijn vastgelegd in de C.A.O. Dat is een overeen komst, gesloten tussen vakorganisaties en werkgevers. Zij geldt -voor een bepaalde tijd in ons geval tot het eind van dit jaar. Deze overeenkomsten zijn de basis voor geregelde arbeidsverhoudingen. Willen we dit grote goed in ons land handhaven, dan moeten we ons daaraan houden. Er is dan ook voor de vakorganisaties en de werk geversorganisaties met klem gewezen op het handhaven van de lopende C.A.O.'s. Wat de onderhandelingen over de nieuwe C.A.O. zouden opleveren, was nog niet be kend. Te verwachten was dat de arbeids kosten in 1964 hoger zullen worden. Dat begrip „arbeidskosten" omvat meer dan alleen „loon" of „salaris". Op dit laatste immers komen nog aanzienlijke bedragen voor sociale kosten en andere personeels kosten, zoals werving, opleiding, vervoer, pensioenen, bedrijfskleding en dergelijke. Uit een publikatie van de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. blijkt dat deze kosten in de Nederlandse ijzer- en staalindustrie reeds hoog liggen vergeleken bij andere Europese landen. Bij een verdere stijging De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 30-jarige Velsenaar veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs, wegens schuld aan het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. De man was op terugweg van een brui loft, waar hij 16 a 20 glazen bier had gedronken, op een verlaten weg bij Krom menie met zijn autootje tegen een boom gereden. Zijn verloofde had daarbij ern stige kwetsuren aan het gelaat opgelopen. De verdachte kreeg een hersenschudding. De man had ten tijde van het ongeluk pas een week zijn rijbewijs. Een 28-jarige electriciën uit Amsterdam werd veroordeeld tot f 100 boete, twee maanden hechtenis voorwaardelijk, en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Hij was zonder op te letten of vaart te minderen de Schipholweg in de Haarlemmermeer overgestoken en had zich daarbij „als het ware met open oog onder de autobus geworpen die daar reed", zoals de president opmerkte. De verdach te had zes weken in het ziekenhuis ge legen; hij herinnerde zich niets van het ongeluk. Zijn passagier had vijf weken be wusteloos tussen leven en dood gezweefd. De zaak tegen een 66-jarige Vijfhuize- naar, die op een zebrapad op de Rijks straatweg een vrouw had aangereden, werd aangehouden voor het horen van meer getuigen. Advertentie het betere genre •fa Vlotte, modieuze modellen fa Bijzonder mooie kwaliteiten en kleuren Alleenverkoop voor Velsen MODEHUIS Plein 1945 Telefoon 7541 van de lonen en salarissen in Nederland zullen de arbeidskosten in onze ijzer- en staalproducerende industrie gaan behoren tot de hoogste in Europa. Dit alles heeft tot gevolg, dat Hoogovens meer dan ooit zuinig moeten gaan worden met het aantal mensen dat in dienst is. Om de arbeidsproduktiviteit te doen stij gen zullen onder meer de reorganisaties vlot moeten worden doorgevoerd. Ook hier zullen dezelfde mensen méér moeten doen en wat minstens zo belangrijk is Hoogovens zal alles wat maar enigszins kan worden nagelaten ook inderdaad niet meer moeten doen. De heer Van Delden deed een beroep op aller medewerking en begrip.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5