Amsterdam's Sheherazade wordt weer burcht van jazz DE PROGRAMMA'S Elsa Maxwell overleden Fraai openingsconcert van nationaal jubileum- concours Kamerlid vraagt vaste data voor Pasen en Pinksteren N.Ph.O. op dreef onder Marinus Adam „Trouw" en „Die Burger" ruilen pagina's nabeschouwingen Voor de vuist weg Kunstenaarswoningen P. Zwaanswijk Met Krebbers en de Machula als solisten Televisieprogramma De radio geeft zondag De radio geeft maandag ZATERDAG 2 NOVEMBER 1963 Elsa Maxwell, die bekend is geworden als kroniekschrijfster en gastvrouw van de „Upper ten", is vrijdag op 80-jarige leeftijd in een ziekenhuis te New York overleden. Elsa Maxwell begon in 1907 haar loop baan als liedjesschrijfster. Later organi seerde zij internationale roeiwedstrijden en trad zij in diverse films op. Zij steun de energiek de bouw van hotels in Mo naco en wierp zich ook op de journalis tiek. Vooral verwierf zij echter faam als gastvrouwe. Zij wist internatinaal beken de figuren, koningen, miljonairs en film sterren rond zich te verzamelen. Men zei van haar dat zij beroemde namen op de zelfde manier beschouwde als een ban kier geld. Eens verklaarde zij dat zij meer vrienden had dan wie dan ook. De ze vrienden waren haar „rijkdom". Vol gens haar zeggen bezat ze niet meer dan zij bij zich droeg. Haar vrienden ver schaften haar auto's, chauffeurs en hui zen voor haar partijtjes. Zij placht eraan te herinneren dat zij op 12-jarige leeftijd „een zware klap" had gekregen toen men haar zei dat zij en haar ouders te arm waren om uitgeno digd te worden voor een feestje in San Francisco. „Toen besloot ik later overal op de wereld grote partijen te geven", zo voegde zij dan hieraan toe. Het is er allemaal weer in Amster dams Sheherazade. Vanaf het be kende podium klinkt als van ouds jazmuziek. SHEHERAZADE in Amsterdam: op het door de allergrootste sterren van het jazzfirmament betreden podium staan weer rasmusici. In de donkerte achter de bar, in de nieuwe leunstoelen luisteren doodstil jonge mensen. Anderen zijn op de dansvloer, alleen contouren in het matte licht; ze deinen op een blues, dansen schokkend als de muziek verandert. Tussen publiek en musici hangen grillige rookslierten. Zo zjjn er weer in Sheherazade. De musici, de snobs. De „versierders", de lethar- gischen. De dansenden, de luisterenden. De liefhebbers en de jazzliefhebbers. De Amsterdamse jazzclub in de Wagenstraat heeft zijn deuren weer wijdopen gezet. Schoorvoetend zijn ze er gekomen, jongeren en ouderen: jazzmensen. Schoorvoetend, want de Zade was door hen verlaten om de bastaardij van twist en rock. Het was dan ook een flinke tijd mis met Nederlands oudste jazzclub. De Shehera zade, waar enkele jaren geleden groot heden als Lars Gullin, Little Roy Eldridge, Elvin Jones, Stan Getz en Rita Reijs op traden had andere muziek binnengehaald. Twist, rock, locomotion hun naam as socieert zich met hei-verlichte dansloka- len, met woest-uitgedoste brozems en paarsharige meisjes had de oude garde verdreven. Zij zochten hun heil elders in Amsterdam. Met heimwee in het hart. Zou de vertrouwde Sheherazade voorgoed ver loren zijn? Anno 1963. In de Wagenstraat klinkt de jazz. Toon van Vliet?' tenor wordt ge dragen op de sterke, vaste cadans van een stuwende bas en het magische geruis van de bekkens. Op de piano wordt weer jazz gespeeld. Weg zijn de vier simpele rockaccoorden. Uitgebannen. Door het mu zikale overwicht van Bud Powells harmo nieën en Monk's thema's. Sheherazade is weer jazzclub. Anders weliswaar dan vroe ger. Maar veel van het goede werd be houden. En bij het nieuwe is gelukkig veel goeds. Zoals de toegangs- en consump tieprijzen, die nu voor elke muziekliefheb ber, te betalen zijn. Sedert 1945 is Sheherazade het jazzcen- trum van Nederland geweest. Als huisor kest speelden er het sextet van Wessel Illcken, de combo van Rob Pronk en na tuurlijk, de Diamond Five. Hoe rijk wa ren de jamsessions wanneer Getz, Eldrid ge, Sandy Mosse of de gebroeders Ja cobs kwamen binnenstappen en naar de instrumenten grepen. Hoe grandioos was niet de beginperiode met de Diamond Five. Met Harry Verbeke, Cees Smal en Jacques Scholz? Een jaar of drie geleden ging het plotseling snel bergafwaarts. De laatste eigenaren van de „Zade", de Diamond Five, moesten hun club verko pen. Men gaf de jazz de schuld. Er zou geen belangstelling meer voor bestaan. Jazz muziek was voor de enkeling. Mis was deze gedachte. Want, nadat een forse tijd mechanische rock 'n roll in de club weer- „I'm a great hipster", dicht Ted Joans. Ted Joans draagt gedichten voor in Sheherazade. klonk, heeft men toch de jazz thans bin nengelaten. De Sheherazade is 'weer jazz club. Met een vaste combo: Piet Kuiters piano. Pierre Courbois slagwerk, Arend Nijenhuis bas. Soms staat plotseling te norist Toon van Vliet op de Bühne, of Herman Schoonderwalt. Soms Cees See of Ruud Jacobs. De „Zade" leeft weer! De jazzclub wordt nu geëxploiteerd door de heren P. Broerse en C. Rensel. Onder hun leiding werd Sheherazade verbouwd en werd het meubilair vernieuwd. Er kwam een unieke versterkingsinstallatie en de prijzen werden meer populair. Zij her openden met muziek ,_ya_n een jukebox, maar zwfehtten tenslotte voor de levende jazz. Slechts-de Modern Music Club '54 heeft het permanent kunnen uithouden in het bekende gebouw aan de Wagenstraat. Maar deze club telt een aantal selecte leden, die slechts op zondagmiddagen bij eenkomen en die uitsluitend avant-gardis- tische jazzmuziek voorstaan. In Sheherazade is steeds jazz te horen, op woensdag- en vrijdagavonden. De week ends zijn nog voor de dansliefhebbers; dan speelt er een jukebox. Wellicht ver andert dat ook spoedig, opdat de oude „Zade" weer helemaal als vroeger is: Nederlands bekendste jazzclub. De vernieuwingen die in de Amsterdam se jazzclub zijn ingevoerd bestaan niet uitsluitend uit een verbouwing, uit ander meubilair of vreemde musici. Sinds kort is de club ook het toevluchtsoord gewor den van jonge woordkunstenaars. Vaak dragen zij hun stukken voor. Alleen, in stilte; of muzikaal omlijst door de com bo van Piet Kuiters. Deze „Jazz and Poetry-sessions" zijn een nieuw en boeiend facet van Sheherazade. Een welkome gast, die hierin waardevolle bijdragen le vert is de Amerikaan Ted Joans, die, terwijl zijn auditorium ademloos toehoort, zijn moderne strofen plaatst op de oude harmonieën van de twaalfmatige blues. Zo bloeit de Sheherazade thans op, als §en levendig jazzcentrurp, terug naar de oude roem. Berry Zand Schotten Vijf tin jaar Aalsmeerse harmonie HET MUZIEKKORPS „Aalsmeers Har monie" te Aalsmeer herdenkt dit jaar zijn vijftig jarig bestaan. Het korps gaat dit gouden jubileum vieren met een groot Nationaal federatief muziekconcours, dat vanmorgen is begonnen en dat op 9 en 16 november zal worden voortgezet. On geveer zestig harmonie- en fanfarekorp sen. tamboers- en hoornblazerskorpsen hebben zich laten inschrijven voor deze wedstrijd, die een indrukwekkende de monstratie van amateuristische muziek beoefening in Nederland belooft te wor den. Op de vooravond van de eerste concours dag heeft het jubilerende harmoniekorps in gebouw „Bloemenlust" te Aalsmeer een openingsconcert gegeven met een om vangrijk opera- en balletmuziekprogram ma. Een belangrijk aandeel hierin had de koninklijke gemengde zangvereniging „Aalsmeers koor", die aan het concert haar medewerking verleende, op zich ge nomen. De dirigent van „Aalsmeers Harmonie" de heer J. Beekhoven had zijn korps voor deze belangrijke muziekavond ter dege voorbereid. Het resultaat van deze voor bereiding, die blijkbaar op uitstekende muzikale principes berustte, werd een reeks uitvoeringen, welke verrasten door een mooie, beheerste en door uitnemende klankverhoudingen opvallende toonvor- ming, door een bewuste constructieve ont wikkeling en door een overtuigènde uit drukkingskracht, die de vele toehoorders, Onder wie>-zich de Commissaris der Ko Twee boeiende gesprekken sierden het AVRO-jongerenprogramma „Rooster": een kernachtig interview met het nieuwe schrijf-fenomeen Charlotte Bingham (Waar vind ik hem?) en een even openhartige gedachtenwisseling over het Hartewens- concert van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest tussen dirigent Henri Arends en de musicus Paul Chr. van Wes tering die, de klassieke muziek verge lijkend met wijn en de lichte muziek met bier, zeide onpasselijk geworden te zijn van de overdadige hoeveelheid van deze dranken, die hij tijdens genoemd concert moest verwerken. Dit was voor zijn tegen stander, die hem goed van repliek diende, een uitdaging, die resulteerde in het ver zoek, gericht tot de jongeren, die genoem de muzikale gebeurtenis bijwoonden, hem Het Eerste-Kamerlid Van den Bergh (VVD) heeft de minister-president, minis ter van Algemene Zaken, schriftelijk ge vraagd of de regering bereid is het initia tief te nemen tot internationale vaststel ling van vaste data voor Pasen en Pink steren. - De heer Van den Bergh suggereert om bij zulk een initiatief de Verenigde Naties in te schakelen. Een en ander onder ver wijzing naar de positieve uitspraak over deze materie van het Vaticaans concilie. B, en W. van Haarlem streven er reeds geruime tijd naar panden aan te kópen die, na restauratie of herstelwerkzaamheden, geschikt gemaakt kunnen worden als ate lier-woningen, zowel wat de accommodatie als de huurprijs betreft. Een concreet voor beeld is het plan de aangekochte percelen Nassaulaan 14 en 16 tot atelierwoningen in te richten. In afwachting van het doen bouwen van kunstenaarswoningen in nieu we wijken van de stad overwegen B. en W. te amoveren huizen voorlopig ter beschik king te stellen, indien vaststaat dat deze tot de niet urgente saneringsgevallen be horen. ningin in Noord-Hólland Dr. M. J. Prin sen bevond, in stille aandacht deed luis teren. Enkele kleine oneffenheden vielen in het niet bij de vele schone indrukken die het korps kon schenken. Ik denk bij voorbeeld aan de bewonderenswaardige uitvoering van het voorspel van de der de acte van Verdis „La Traviata". Niet minder respect kon men krijgen voor de zo goed aangepaste begeleidingen van de vertolkingen door „Aalsmeers koor", dat eveneens onder leiding van dirigent Beek hoven opera-fragmenten met nimmer tot ruwheid vërvalleride fraaie en expressie ve klank vertolkte. DE GEEST WAS vaardig over het Noordhollands Philharmonisch Orkest tij dens het tweede vrijdagavondconcert on der leiding van Marinus Adam. Het was een avond van bijzonder overtuigend mu siceren in een goed samengesteld pro gramma. Kwantitatief was Brahms daar in het sterkst vertegenwoordigd met zijn Dubbelconcert voor viool en violoncello. Kwalitatief ook? Dat is nog de vraag, want hetbetreft een erg naar binnen ge richte muziek die nogal zwaarlijvig in de klank zit. Onvermijdelijk wordt men her innerd aan het bekende silhouet van de componist waarop men hem ziet afge beeld in zijn duffelse coat, met lange baard en korte beentjes, gevolgd door zijn metgezel: een egel die al zijn stekels op heeft staan. NOCHTHANS wist het stuk te boeien omdat de passages waar het solistische duo aan bod komt (en waar de orkestra tie doorzichtiger is) kleur kregen door het bezielde spel van Herman Krebbers en Tibor de Machula. Aan hen had men de momenten te danken die bewezen dat ook de lyrische Brahms in dit Concert aanwezig is, en niet alleen de „grübler". Zoals altijd in de concerterende werken van Brahms heeft ook dit Dubbelconcert een sterk symfonische inslag. Adam be waarde gedurende de hele uitvoering een goed contact tussen het orkest en de so listen zodat ook deze kant van de zaak geheel tot zijn recht kwam. DE AVOND was begonnen met de Der de Slavische Rhapsodie van Dworsjak. een niet zeer belangwekkende potpourri van Boheemse volswijzen, op academi sche manier aan elkaar geregen. Een aan genaam contrast met déze eerste, Midden- Europese helft van het programma vorm de het tweede, Frans georiënteerde ge deelte. Het „Concert pour petit orchestre" van Albert Roussel is een dansant, fonke lend stuk met een ragfijn, sfeervol tweede deel. Hopelijk houdt het werk repertoire bij ons orkest, het leek alsof de spits ver lopende uitvoering van dit juweel niet he lemaal het succes kreeg waarop het recht had, omdat het publiek de zoveel zwaardere klank van Brahms nog in het oor had. Over succes gesproken dit kwam in ieder geval met de Boléro van Ravel. Adam had een gelukkige hand in het uitzetten van de verschillende etappes die tenslotte tot de onontkoombare climax voeren bij die éne modulatie aan het eind, waarna de metrische mishandeling van pauken, grote trom en tamtam in het brullende tutti de zaal tot groot enthousias me bracht. Een aardige curiositeit ging aan het eigenlijke concert vooraf. Het betrof een muziekje voor acht blazers door onze me dewerker Jos de Klerk opgediept uit de archieven tijdens zijn werkzaamheid aan het jubileumboek over ons orkest. Het werkje dat eertijds gespeeld werd door het Haarlemse Muziekkorps waaruit het N.Ph.O. is voortgekomen, werd door Ma rinus Adam met enige geestige woorden ingeleid. Sas Bunge Het Zuidafrikaanse onafhankelijke dag blad „Die Burger" gaat akkoord met een voorstel van het Amsterdamse dagblad „Trouw" pagina's te ruilen over de „apart heidspolitiek". De hoofdredactie van dit dagblad in Kaapstad heeft „Trouw" daar van telegrafisch op de hoogte gesteld. DE FRANS HALSTENTOONSTELLING De in 1962 te Haarlem gehouden Frans Halstentoonstelling heeft een saldo van 250.780,opgeleverd; dit is 20.000, meer dan aanvankelijk werd opgegeven. Hiervan is voor aankoop van het schilderij van I. van Ostade 105.000,besteed; voor aankoop van de sculptuur van Jacques Lipchitz 64.800,en voor de bestrijding van het tekort van de Stichting Academie '63 20.000,—. Het resterende bedrae ad f 60.980 is voor culturele doeleinden ri Ter herdenking van de instelling van de eerste gewone leerstoel voor be lastingrecht, 25 jaar geleden aan de universieit van Amsterdam, is vrij dagmiddag in de Lutherse Kerk in Amsterdam een door Kees Verwey vervaardigd schilderij (hierboven) aangeboden aan de 84-jarige hoog leraar emeritus dr. P. J. A. Adriani. Namens leerlingen en vrienden bood prof. dr. A. J. van den Tempel het schilderij aan prof. Adriani aan, die het echter direct ter beschikking stel de van de universiteit van Amster dam. Aan prof. dr. L. van der Horst, hoog leraar-directeur van de Valerius- kliniek werd gistermiddag na zijn afscheidscollege eveneens een door Kees Verwey vervaardigd portret aangeboden (bovenste foto). VOOR ZATERDAG NCRV15 00 Pastorale, een uitvoering in zwart en wit van het gedeelte uit de muzikale tekenfilm Fantasia. 15.25 Onder de loep. filate listisch allerlei. 15.45 Muziek voor de teenagers. 16.00 Alles draait om moeder: Rijles- tv-feuille- ton. 16.25 Habatales, tekenfilm. 16.30 Dier in het vizier, programma over dieren. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Lassie: Storm, tv-film. 19.55 Het Manneke. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. NCRV' 20.20 Memo, actualiteiten. 20.35 Er valt een ster, televisiemusical. 21.35 Hoe be staat het, populair wetenschappelijk program ma. 22.05 De Beverly Hillbillies: De Clampetts in hun nieuwe huis. tv-film. 22.30 Morgen is het zondag. NTS: 22.40-22.45 Journaal. VOOR ZONDAG NTS: 14.30-15.15 Londens Filharmonisch or kest: Klassieke muziek. 15.30-17.30 Directe repor tage van het internationaal concours hippique. Jachtspringconcours om de Grote Prijs van Ne derland. 19.30-19 55 Week.iournaal. 19.55 Journaal. 20.00 Sport in beeld. VARA: 20.30 Cabaretpro gramma. 21.10 De wereld van vandaag, de laat ste ontwikkelingen in de internationale politiek. 21.20 Het geheim van een tiener, detectivefilm. 22.10 signalement, figuren en verschijnselen uit de wereld van muziek, toneel, literatuur en beel dende kunst. NTS: 22.35-22.40 Journaal. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 A royal Rumpus (Kabaal op hoog niveau), filmklucht. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen GPV. 20.30 Medemensen, een film vervaardigd naar aanleiding van het 15-jarig bestaan van het Koningin Juliana-fonds. 21.00 ,,M' een stad zoekt zijn moordenaar, film. 22.35-22.40 Journaal. Rika Jansen. De Amsterdamse ar tieste Rika Jansen is uitgenodigd om te zamen met chansonnier Jacques Brei een programma te brengen in het grootste theater van Israël, het Mann-auditorium te Tel Aviv. De première heeft plaats op 20 november a.s. Rika Jansen zal het eer ste deel van de avond vullen met haar one-womanshow aangevuld met enige nieuwe nummers. Jacques Brei treedt na de pauze op. alsnog te schrijven, hoe ze het program ma gevonden hadden. De eerste aflevering van de serie „Richard Boone-Theater", waarvoor de to neelschrijver Clifford Odets tal van t.v.- spelen schreef, werd, zij het dan hier en daar wat te toneelmatig, zeer sterk ge speeld door Richard Boone en de vrouw in het bijzonder. Het was verder een nogal statisch, maar fotografisch zeer knap pro- dukt van de Metro-Goldwyn Studio's. „Voor de vuist weg" enige van onze reacties op het eerste gelijknamige pro gramma van Willem Duys, de man die altijd te laat is en nu zowaar na het tweede journaal tientallen minuten extra kreeg, om zijn uitzending af te werken: een briljant begin (de piano-improvisaties van de conservatorium-leraar Holtman) en een zeer sterk einde (wat een per soonlijkheid, welk een voordracht, die New-Yorkse „Queen of the Entertainers", wier naam wij in de aankondiging en in de titels misten; welk een vruchteloos ge babbel en geklets met een paar mensen, die eens aan een quiz deelnamen; toch wel boeiend, die nadere kennismaking met Rien (Stiefbeen) v. Nunen, Elek Schwartz, Ansje van Brandenberg en Carel Briels. Maar wat is het allemaal van een ge maakte en daardoor irriterende ongekun- stelheid! J. Damshuizer HILVERSUM I 402 m. 8.00 VARA. 10.00 IKOR. 12.30 AVRO. 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen en so cialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. 11.40 Grammofoonmuziek. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers, lezing. 12.00 Het Geladen Schip, rubriek in het raakvlak van kerk en cultuur. AVRO. 12.30 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Op de plaat. rust!, programma voor de militairen. 14.00 Radio Fil harmonisch orkest en piano: Moderne muziek. 15.20 Toneelbeschouwing. 15.30 En passant: licht programma. 16.05 Lichte orkestmuziek (gr.) 16.30 Sportrevue. 17.00 Liedjesprogramma. VA RA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sport uitslagen en sportjournaal. 18.30 Licht instru mentaal ensemble. 19.00 Bij nader inzien, jour- nalistenforum. 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole-orkest en solisten. 20.50 Chansons. 21.20 Volksliederen uit verschillende landen (gr.) 21.50 De verdwenen beurs, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen en sportuitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Moderne orkestmuziek (gr 23 55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 NCRV. 10.00 KRO 17.00 CONVENT VAN KERKEN. 18.00 NCRV. 20.15-24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8.15 Vo caal ensemble: geestelijke liederen. 8.30 Mor genwijding. 9.00 De Platenbijbel (II), klankbeeld. 9.45 Nieuws en waterstanden. KRO. 10.00 Inlei ding hoogmis. 10.05 Hoogmis. 11.15 Medaillon, een keuze uit het internationaal muziekreper toire. 12.05 Zwart op wit: actuele publicaties over Kerk en Wereld. 12.15 Bel Canto-program ma met toelichting. 12.50 Buitenlands commen taar. 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.10 Jaar in jaar uit, licht programma met oude liedjes. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Klassieke grammo foonmuziek. 14.30 Moderne muziek (opn.) 14.45 Vocaal dubbelkwartet: volksliederen. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Lichte gram- mofoonmuzif k. sportreportages en sportuitsla gen. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Kerkdienst van de Vrije Evangelische Ge meente te Groningen. NCRV: 18 00 Negro spiri tuals (gr.) 18.10 Kerk en muziek (III). Balsem van het hart, klankbeeld over het werk van het Nederlandse Oorlogsgravencomité. 18.45 Vocaal dubbelkwartet met orgelbegeleiding: geestelijke liederen. 19.15 Mogelijkheden en moeilijkheden in het gesprek met Rooms-Katholleken (III). le zing. 19.30 Samenzang: geestelijke liederen. 20.00 Nieuws. 20.8 Reflex, een wekelijkse bespie geling over leven en samenleven. KRO: 20.15 Kinderkoren en instrumentaal ensemble. 20 35 Dubbelspion, hoorspel (dl. 2). 21.30 Strijkkwar tet: klassieke muziek. 22.00 Wissewassen. licht programma. 22.20 Conciliejournaal. 22 30 Nieuws, 22.40 Avondgebed. 22.50 Doortocht naar de tweede katarakt. lezing over Egypte (5) 23.05 Retourtjes: een 14-daagse terugblik op ons programma, 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. 9.30 ds. P. N. Kruyswijk van Bloemendaal. dank stond gewas. 11.00 ds. G. Toornvliet van Bloe mendaal - uitzending dienst voor belangstellen- §eohuden OP 29 oktober. 15.15 Kinderdienst. 16.00 ds. P. N. Kruyswijk. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 AVRO ,7'00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws 81° Programma-overzicht. Aansluitend: Klank juwelen (gr.). 9.00 Gymnastiek. 9.10 De groen teman. 9.15 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Lich te muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht instrumentaal ensem ble en zangsolist, 14.00 Pianorecital: klassieke muziek. 14.30 Lichte orkestmuziek en zang: Ier se liedjes (gr.). 14.45 Levend Verleden So crates, lezing. 15.05 L'Occasione fa il ladro, ope- a 16-30 Lichte grammofoonmuziek. 17.no Voor de padvinders. 17.15 Licht instrumen taal trio (gr.). 17.30 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Lichte orkestmuziek. 13.40 Amateursprogramma. 19 no Operamuziek (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 De Ra- dioscoop: gevarieerd programma. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten en beurs berichten. 23.00 Jazz- en swingmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7 00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radio krant. 8,00 Nieuws. 8.15 Geestelijke liederen (gr.). 8 30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ver- zoekprogramma. 9.40 Voor de vrouw. 10 10 Grammofoonmuziek. 10.20 Rondom het Woord- theologische etherleergang. 11.05 Muziek bij het werk (gr.). 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Ac cordeonorkest 12.53 Grammofoonmuziek, even tueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht in strumentaal ensemble. 13.45 Lichte grammofoon muziek. 14,05 Schoolradio. 14.35 Herhaling wed strijd Opsporing verzocht (van donderdag 24 oktober 1963), 15.15 Moderne grammofoonmu ziek. 16,00 Bijbeloverdenking. 16.30 Klarinetten- kwartet: moderne muziek. 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gram mofoonmuziek voor de teenagers. 17.50 Rege ringsuitzending: Geologie van Suriname, door ir. J. Kuiper bak. 18.00 Lichte grammofoonmu ziek. 18.20 Uitzending van de Katholieke Volks partij: Kaarten op tafel, een uitzending over politieke zaken die de aandacht verdienen. 18.30 Met band en plaat voor U paraat: klassieke grammofoonmuziek. 18 50 Openbaar Kunstbezit 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Onbekende muziek uit oude handschriften. (III). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.20 Adam wie zijt Gii?, klankbeeld. 21.05 Radiophilharmonisch or kest: klassieke muziek. 22.05 Amerika en de wereldpolitik, wekelijks commentaar uit Washington. 22.15 Pianorecital: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking 22 55 Boekbespreking. 23.05 Muzikale vraagbank. 23.40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Lichte mu ziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13 15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio 15.25 Geleger.heidsuitzending. 15.45 Operettefrag menten. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Chanson. 17 45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.25 Paarde- sportberichten 18.30 Orkestmuziek 19.00 Nws 19.40 Operamuziek. 20.00 Kamermuziek. 2130 Amusementsmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Volks dansen en -zangen 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzmuziek 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11