Successen voor Frankrijk op de eerste dag van Jumping Amsterdam in RAI-gebouw I Rowley: „Ga het veld in en geniet R.C.H. - HAARLEM z. Tal van cracks op baan Mereveld Naar Frankrijk Volleybalploeg te sterk voor West-Duitsland De opstellingen IP ZATERDAG 2 NOVEMBER 1963 19 Ploeg Culturele Sportbond voor Ganefo-spelen Nederland niet in tennis toernooi Gustaaf-beker ZONDAG 2 uur de GROTE HAARLEMSE DERBY Voorwedstrijd 12.30 uur: R.C.H.-aasp. A—HAARLEM-adsp. A. Semi-profs A mateurs BETAALD VOETBAL AM ATEURVOETBAL i- V, Zonder mokken Niet gelukkig HANDBAL HOCKEY KORFBAL BADMINTON E.D.O.FEIJENOORD Jac. Groeneveld Post oppermachtig in het Brusselse sportpaleis Jong Oranje is gewijzigd Jumping Amsterdam, het jaarlijkse in door concours hippique in de Amsterdam-, se RAI, dat in de zes jaar van zijn be staan is uitgegroeid tot een der grootste Europese hippische evenementen, is vrij dagavond geopend met een nationaal jacht- springconcours, waarvoor niet minder dan zestig combinaties in de ring kwamen. Helaas was de kwaliteit niet evenredig aan de kwantiteit. Lag het aan de zware bodem Misschien. Of aan de voor de paarden nog vreemde omgeving? Slechts een enkele combinatie slaagde erin fout loos rond te komen. De snelste ronde werd gemaakt door de jonge Twentenaar Hans Brugman iet Pablito. Nog sneller weliswaar was Jan Maathuis met Iroon- graaf, maar een springfoutje schakelde hem uit voor de eerste prijs. Klasse verloochent zich niet. Deze stel regel werd weer eens bevestigd in het eerste internationale springconcours, waar in 50 combinaties een proeve van be kwaamheid aflegden. De zware bodem het gevolg van het feit dat de klei er (noodgedwongen) nat is ingebracht speelde ook de internationaal befaamde combinaties parten, maar het waren de topmensen, die deze moeilijkheden het best wisten te overwinnen. De Franse kapitein De Fombelle, de veel voudige internationale kampioen, de Duit ser Hans Günther Winkler en de Brit Har vey Smith, ook al één van de vertegen woordigers uit de internationale top, vorm den het drietal dat er in slaagde feilloos rond te komen en van hen was De Fombel le de snelste, waarmee hem de overwin ning ten deel viel. Ook met "Navet en Calmon op ereplaat sen. kwam vooral Frankrijk deze eerste avond voortreffelijk voor de dag. De Ne derlandse eer werd hooggehouden door Irene Jansen, die met Icare F II een be heerst en keurig parcours reed met slechts één foutje. Een alleszins verdiende achtste plaats viel haar ten deel, een goed resul taat in dit sterke milieu, waarin de Brazi liaanse gebroeders Pessoa en de Ieren dit maal op het tweede plan bleven. De uitslag van het jachtspringconcours over een parcours van 560 meter met 12 hindernissen (14 sprongen) tot een maxi mum hoogte van 1,30 meter was: 1. Hans Brugman met Pablito, 70,6 sec.; 2. Jan Maathuis met Troongraaf, 71,6 sec.; 3. Tjeerd Velstra met Good Luck, 79,8 sec.; 4. L. H. Brouwer met Elsa, 81,2 sec.; 5. H. Vrij met Sabaneza, 83,1 sec.; 6. Mcjuffr. Proetske Arts met Jungle Pimpernel, 83,4 sec.; 7. Jan Maathuis met Philip, 83 6 sec.; 8. Mady Koster met Ocean, 85,4 sec.; 9. M. Jurgens met Ariston, 86,6 sec.; 10 Lance Huet met Medrano, 87,4 sec. Het internationaal springconcours over Zondagmiddag mgakt het enorme aantal paarden het op Mereveld noodzakelijk de eerste start reeds om kwart over één te laten vallen. De gewoonte getrouw telt het programma vele goede nummers. Dit leidt in de Prijs der 4-jarige stayers tot een treffen tussen Astyanax, Axkit Hollandia en de sterk opkomende Art Ere bus. Indien laatstgenoemde zijn recente verrichting herhaalt zal Astyanax zich tot het uiterste moeten geven dit fel eindigen de paard te kunnen weerstaan. De Revanche der Grote Prijzen brengt de oudere klasse aan de start, waaronder Quicksilver S. De oude hengst stelde zon dag teleur, mede door de merkwaardige wijze van rijden van Wagenaar sr. In het betrekkelijk kleine veld zal hij niet te veel buitenom behoeven te gaan. waardoor hij Walter Hollandia en Theo Messidor kan verslaan. In de Twee Mijl van Mereveld kan de Franse hengst Midas G zich revancheren voor zijn onverwachte nederlaag tegen Young Six, die deze keer niet van de par tij is. Ziin gevaarlijkste concurrenten zijn l'Espoir B en Zombro Outsider is Ylite Rose. De amateurrijders hebben zelfs twee nummers. In het eerste kan Bonny Julia zich wederom sterker tonen dan Boyke Dear en Zany, wiens taak zeer zwaar is. Het tweede brengt Annemarie Cato als favoriet aan de start gevolgd door Alida W en Zilverstip. Een mogelijk outsider is Antoinette. In de eerste autostartkoers heeft Apollo H vooral on zware baan de beste papieren daar Zeta Belwin en Zipny Erebus welis waar snel. maar nie* volkomen betrouw baar zijn. Het tweede autostartnummer geeft Saint Parisian nu een grote kans te win nen. daar de concurrentie van Yemen en YseMein Belwin ni"f als te zwaar mag worden aangemerkt. Outsiders zijn Zarak en Zanotana Het openingsnummer brengt een groot veld 3-iarigen in de baan. De verwachting is dat Bastogne zijn eerste zege zal boeken en wel ten koste van Baronet en Binky. Outsider is Barbarossa, die zeer snel vor deringen maakt. een parkoers van 550 meter met 12 hinder nissen (15 sprongen) tot een maximum hoogte van 1,40 meter had als resultaat: 1. Cpt. De Fombelle (Fr.) met Emilius,-0 ft., 73,9 sec.; 2. Hans Günther Winkler (Did.) met Romanus, 0 ft., 78,0 sec.; 3. Har vey Smith (G.B.) met Warpoint, 0 ft., 80,1 sec.; 4. Hans Günther Winkler (Did.) met Killmoon, 3 ft., 86,0 sec.; 5. Alain Navet (Fr.) met Luma, 4 ft., 71,5 sec. De Nederlandse Culturele Sporbond zal op uitnodiging van het Indonesisch Olym pisch comité een zwemploeg bestaande uit Hennie van der Vet (Leiden), Guda Heyke (Zaandam), Swier (Amsterdam) en Ruyg- rok (Zaandam), onder leiding van de heer Meyer naar de Ganefo-spelen in Djakarta zenden. Het bestuur van de KNLTB heeft op ad vies van de commissie speltechniek beslo ten de inschrijving voor de koning Gustaaf- beker in te trekken. De oorzaak ligt in de onvoldoende gelegenheid tot voorbereiding. Vandaag komen de Nederlandse turnsters in Rennes uit teaen de turnstersploeg van Frankrijk. Giste ren is het team per trein vertrokken. Op de foto ziet men van links naar rechts: Willie Gielen, Nel van Bek- kum, Alie van Solingen en Thea Bel- mer.. Een coupéraam verder het jurylid mevrouw Terheide, de bonds- secretaresse juffrouw Feltsahm en trainster mevrouw Fiseler. Het Nederlands herenvolleybalteam heeft vrijdag in Clut in een wedstrijd voor het troosttoernooi van de strijd om de Europese titel met 3-0 gewonnen van West-Duitsland. De setstanden waren 15-3, 15-6, 15-11. Nederland had een aantal wisselspelers ingezet, maar won desondanks de beide eerste sets met Tinkhof, normaal aanval Ier, als spelverdeler. De proef slaagde niet helemaal, mede aangezien Tinkhof door een knieblessure niet op volle kracht kon spelen. Toch eindigde ook deze set in een onbedreigde Nederlandse overwinning hoe wel het spel van onze landgenoten na de nederlaag tegen Italië toch nog altijd door een zekere matheid wordt gekenmerkt. Advertentie RCH (thuis tegen Haarlem): Van der Voort; Wullems en Nanai; Liefhebber, Honout en Euwes; Van der Berg, Dahrs (Doesselaar), Engelsma, Maslo en Meijer. Haarlem (uit tegen RCH): Vader; Duwel en Wentink; Boom, Van Vegten en Clavan; Bons, Van den Berg, Jaski, Berendregt en Jonker. Telstar (thuis tegen SHS): Stuy; Jager en Pirovano; Hendrikse, Kort en Brom; Farenhorst, Bakker, Daniels, Allart en Van Weerlee. HFC (uit tegen Alkmaarse Boys): Van der Meulen; Tekelenburg en Baas- bank; Wijkhuizen, E. Tholen en P. Tholen; H. Koenders, Molenaar, Bouwman, Van der Wal en G. Koen ders. TYBB (thuis tegen HBC): Woonings; Van Honschoten en Nunnik; Rietvink, Veldhuizen en Pebesma; Van der Klugt, Blom, Jansen, Van Dijk en Meyer. HBC (uit tegen TYBB): Warmerdam; C. de Graaf en Hageman; N.N., Brou wer en Joh. Duindam; Rotteveel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duindam en Veenboer. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Ripper- da): Vlug; Stokman en Halderman; Jansen, Kerkman en Schilpzand; Van der Mije, Stobbelaar. Nijkamp, Paap en Molenaar. Ripperda (uit tegen Zandvoortmeeu wen): Gerritse; Boekelaar en Bou- man; Jansen, Van der Sluis en Las- schuit; Plaizier, Van der Haak, Hout kamp, Pieterse en Hazeth. Schoten (thuis tegen Hillegom): Hoo ning; Buter en Verschure; Kossen, Van Elk en Flader; Dinkelberg, De Haas, Beringen, Kollaard en Blom Hillegom (uit tegen Schoten) V. d. Waal; Blokker en Duyzers; Tol, Arnoldi en Peetoom; Van de Berg, Snoeks, Van Eraam, Stroombergen en De Jong. Sport tijdens het weekeinde Tegen het einde van het vorige seizoen, om precies te zijn op die frisse moeder dag, onpopte RCH zich tegen stadgenoot Haarlem als de sterkste. En dat terwijl de „noorderlingen" destijds in een spec taculaire race om de titel waren gewik keld. Op dit ogenblik prijkt de Racing zeven plaatsen hoger dan Haarlem, maar het verschil bedraagt welgeteld twee punten. Voorwaar dus geen maatstaf om over sterk en zwak te spreken. De roodbroeken komen wellicht zondag geladen het RCH-domein op. In hun ach terhoofd immers huist nog steeds die wrange gedachte aan het duel tegen KFC, toen zij een weinig intelligent spelletje ten toon spreidden. Dat zo teleurstellende elftal onderging alleen in de voorste linie enkele wijzigingen. Bons opereert als rechtsbuiten, Van den Berg staat rechts binnen, Jaski probeert het als aanvals- spits en Berendregt draagt rugnummer 10. Vooral laatstgenoemde zou wel eens voor wat leven in de brouwerij kunnen zorgen. Ook RCH kreeg een iets ander aanzien. Honout vervangt op de spilplaats de ge blesseerde Koning, Van der Berg doet dat op de rechtervleugel voor Hendriks en wellicht zal ook Dahrs niet van de partij zijn. Doesselaar trekt dan diens shirtje aan. Wat de wedstrijd zelf betreft, lijkt iedere prognose een schot in het duister. Want ook de Racing heeft naar aanleiding van vorige week zondag iets goed te maken. Telstar stelt een van zijn kleedkamers zondag ter beschikking aan het bezoeken de SHS, de club van ex-Spartatrainer Neville. De Hagenaars beschikken onder meer over de gewezen international Mick Clavan. Telstars elftalcommissie passeer de Van Wooning en stelde als vervanger Daniëls op. Hendrikse fungeert als rechts half. De stand in de eerste en tweede divisie A lujdt: Elinkwijk 8 15 Alkmaar 8 15 Velox 8 12 Zwartemeer 8 12 Telstar 8 10 Leeuwarden 8 9 Excelsior 8 10 RCH 8 9 Sittardia 8 10 Tubantia 8 9 DHC 8 10 't Gooi 8 9 SHS 8 10 Zwolse Boys 8 9 Volewijckers 8 9 PEC 8 8 RBC 8 8 Hilversum 8 8 Eindhoven 8 7 EDO 9 8 Fortuna (VI.) 8 7 Haarlem 8 7 Willem II 8 6 HVC 8 7 VVV 8 6 ZFC 9 6 Ensch. Boys 8 5 KFC 8 6 Veendam 8 2 Be Quick 8 5 BW 8 1 Heerenveen 8 3 Ook vorige week liet HFC geen al te sterke indruk achter. Zondag treffen de Haarlemmers in een uitwedstrijd Alk maarse Boys, een club die tot op heden geen hoogvlieger was. „Good old" Bouw man leidt weer de aanval; hopelijk een doorslaggevend pluspunt. Er staan zondag in de tw;ede klasse B van West I voor de clubs uit Haarlem en omgeving maar liefst drie plaatselijke of streekontmoetingen op het programma choten treedt in Haarjem-Noord als gast eer op van het leidende Hillegom, TYBB krijgt op Schalkwijk bezoek van de al oude rivaal HBC vroeger in de RKF al een „topper" en in Zandvoort zul len Zandvoortmeeuwen en Ripperda met elkaar de strijd aanbinden. Over de re Geniet van je werk, dan komt het succes vanzelf. Dat geldt ook voor een voetballer", zegt Ajax-trainer Jack R.owley (44 jaar). „Laat de spelers hun eigen spel spelen, geef ze geen plan, geen systeem. Als ze op hun leeftijd in een wedstrijd zelf niet aanvoelen wat het beste is moeten ze niet spelen. De jongens moeten zich „happy" voe len als ze in het veld dartelen. Dat ge lukkig gevoel bereik je alleen als je lichamelijk fit bent. Een goede conditie maakt je ook mentaal sterker. Een fitte vent denkt sneller. Well, dat is in een paar woorden het „geheime wapen van Ajax". Tijdens zijn vakantiebezoek aan En geland, enkele weken geleden, werd de Ajax-trainer geïnterviewd voor de B.B.C. In dat vraaggesprek verklaarde hij onomwonden dat er in Nederland meer voetbaltalent aanwezig is dan in Engeland. „De Nederlandse jeugd leert veel sneller de grondtechniek van het voetbalspel dan de Engelse, omdat de Nederlandse jongens veel meer natuur lijke aanleg voor dit spel hebben," zei hij voor die B.B.C.-microfoon. Jack Rowley aarzelt even als we zijn opinie vragen over het komende topduel AjaxPSV. „Ik waag me nooit aan voorspellingen. Ik wil wel zeggen dat ik zondag een interessante match ver wacht, omdat èn PSV èn Ajax voetbal spelen, willen spelen. Het publiek zal kunnen genieten. Dat is even belangrijk als het spelgeluk van de spelers. Het publiek heeft recht op amusement, op goed voetbal. Ik ben een voorstander van aanvallend spel. Stel dat PSV zon dag zes doelpunten maakt en wij eentje minder. Dan zal ik onherroepelijk heb ben genoten, ondanks dat we dan ver loren hebben. Wat heb ik aan een match waarin één stom doelpunt beslissend is omdat beide teams stug verdedigend spelen. Die defensieve systemen maken het voetbalspel stuk." „Ook tegen PSV geef ik mijn spelers geen bepaalde opdrachten. Ik zeg al leen: Ga het veld in en geniet. Val aan als je aanvallen kunt. Verdedig als je verdedigen moet. Dat wijst zich in een wedstrijd vanzelf. Val aan met het hele team en verdedig met z'n elven. Zijn die Giesen en Kerkhofs gevaarlijke spe lers bij PSV? Wat is gevaarlijk? Wie is gevaarlijk? Wij vrezen niemand. Wij spelen ons eigen spel. Geen bepaald deksysteem. Als we de bal kwijt zijn dan pakt elke Ajaxied de dichtstbijzijn de speler om hem te dekken, te hinde ren in zijn aanval. Hebben wij de bal dan loopt iedereen van zijn tegenstan der weg." Vvfc-Vr- -• t. *30?S' 7 X V? i 4 't<L: „Mijn jongens houden van dit spel. Je ziet het in elke wedstrijd. Er is een vrolijke, zorgeloze sfeer. Ze trainen graag. Ze komen op het trainingsveld ver voor het begintijdstip. Ze verzui men nooit. Moeten ze dat eens een keer door hun werk, dan zoeken ze zelf een oplossing om de verloren uren in te ha len." „Ik laat ze op de trainingsavonden hard werken. Hard en snel. Waar wij vijf kwartier over doen, doen anderen misschien drie uur over. Maar in die vijf kwartier staan ze geen seconde stil. Waarom moet ik de jongens langer hou den? Dat betekent alleen maar in tem po verslappen. Een slap tempo maakt de jongens eerder stijf dan soepel. We trainen altijd zonder bal. Alleen donder dags spelen we een oefenpartijtje. De jongens verlangen naar die training. On ze amateurs lopen met de contractspe lers mee. Ik moet ze gewoon afhouden. Sinds het begin van dit seizoen is de be langstelling op de trainingsavonden met bijna vijftig percent gestegen. Waarom? De jongens genieten van hun werk. Dat genot maakt ze tot een eenheid, een Jack Rowley is de nieuwe trainer van Ajax. Hij speelde bijna negentien jaar in het eerste team van Man chester United. Trad drie jaar lang op als manager van de plaatselijke qlub in Plymouth tot hij met dat team promoveerde. Ging toen als manager twee jaar naar Oldham tot hij met dat team promoveerde. „Ik ben ziek van het beleid van Engelse voetbaldirecteuren. Als je met een team promoveert zoeken ze promt een andere manager", zegt hij bitter. Dit seizoen bij Ajax propa geert hij „voetbal zonder zorgen". eenheid van individuelen, die allen hun eigen spel kunnen ontplooien." „De taak van een coach of trainer is de jongens lichamelijk fit te maken en te houden, ze de techniek van het voet balspel bij te brengen en ze vertrou wen in eigen kunnen te geven. De tak- tiek vinden ze zelf wel in de wedstrijd. Wie kan beter dan de spelers in het veld de zwakke plekken bij de tegenpartij ontdekken? Gaat het op een bepaalde manier niet, dan moeten ze zelf een an dere manier ontdekken. Zoveel inzicht moeten ze hebben anders zijn ze niet waard in de ere-divisie te spelen." „Wat ik altijd tetgen mijn jongens zeg is: Maak je geen zorgen om je tegen standers, kijk niet tegen bepaalde spe lers op. Laten zij zich maar zorgen om jullie maken. Jullie hebben zeker zoveel kwaliteiten als zij. Een speler die ver trouwen in eigen kunnen heeft speelt een goede partij. Buiten 't veld ben ik vrien delijk met de spelers. Op 't trainingsveld weten ze dat ik niet met me laat spotten dat ik discipline eis. Dat accepteren ze Ze vragen erom. Ze weten dat discipli ne nodig is. Als ik disciplinaire straffen uitdeel aanvaarden ze dat zonder veel mokken." „Dat is het grote verschil met de En gelse voetballers. Engelse profs protes teren bij straffen. Die hebben geen trai ningshonger meer. Omdat die jongens el ke dag uren oefenen, is het plicht gewor den. Ze zijn overvoed. Te veel is nooit goed, haalt het plezier weg. Voetballen is voor de meeste Britse profs alleen nog maar een manier geworden om je brood te verdienen. Zoals iemand die de hele dag postzegels op brieven moet plakken om zijn brood te verdienen. Maar wat zou die plakker graag iets anders doen' „Ook in Engeland hebben ze het 4-2-4 of laat ik zeggen het defensieve systeem overgenomen van de continentale clubs Niemand is er daar gelukkig mee. De publieke belangstelling voor voetbal daalt in Engeland. Dat zal overal gebeuren als we op die defensieve weg verder gaan" „Niet alleen dat de interesse van het publiek zal minderen, ook de belangstel ling van de spelers wordt kleiner. Het plezier in hun werk gaat verloren. Dat houdt in dat de kwaliteit van hun spel zal minderen. Alleen werk waarin je ge noegen schept doe je goed. Wij wachten op PSV zonder zorgen. Ik hoop dat het een faire wedstrijd wordt. PSV is een faire ploeg. Ik straf mijn jongens als ze unfair spelen". „Goed, ik leer ze de harde Engelse tackle, maar dat is een faire handeling al fluiten de Nederlandse scheidsrech ters naar mijn smaak bij zo'n tackle nog veel te gauw". „Wie zondag alleen aan de kop van de ranglijst in de ere-divisie zal komen? Och, is dat zo belangrijk? De competitie is nog zo lang. Er komen nog zoveel zondagen. Wij maken ons voorlopig nog geen zorgen". Jan Dassen sultaten van deze ontmoetingen valt hele maal niets te voorspellen. Daarvoor zijn er te veel factoren in het spel. Het ongeslagen Hillegom heeft de opstel ling gewijzigd. Linksbinnen Snoeks. die in het Zilveren Molentoemooi van RCH ge blesseerd is geraakt en nog niet aan de competitie heeft deelgenomen, zal tegen Schoten voor het eerst van de partij zijn. THB moet het in de vierde klasse C van West I thuis opnemen tegen het fa voriete Stormvogels en met een gelijkspel zullen de THB-ers stellig al dik in hun nopjes zijn. De andere topploeg Renova trekt naar Halfweg om er NAS te be kampen en Onze Gezellen reist naar de Zaan om de degens te kruizen met Zaan- landia. Hoofddorpse Boys krijgt Bloemen- daal op bezoek. Voorts worden er in deze afdeling de wedstrijden Waterloo-IEV en Wijk aan Zee-St. Pancratius gespeeld. In 3C heeft ETO een uitwedstrijd tegen WA. Een lastige klip voor de Hoofddorpers. Evanals de afgelopen zondag heeft de competitieleider een bescheiden inhaal- haalprogramma voor de handballers vast gesteld, voordat men aan de tweede helft van de competitie begint. Voor de da- mesploeg van de Blinkert staat een ui termate belangrijke wedstrijd tegen de enige concurrente SEW uit Nibbixwoud te wachten. Kunnen de Haarlemse da mes ook deze ontmoeting in winst omzet ten, dan mogen zij met een gerust hart de rest van de competitie tegemoetzien. (Noordersportpark, 2 uur). De dames van Concordia kunnen hun positie verbeteren door een overwinning op de reserves van SEW. Dit duel be gint eveneens om twee uur en wel aan de Van Oosten de Bruynstraat. Wanneer de heren van Concordia erin slagen in Amsterdam van AHC 2 te winnen zou den ze ook stadgenoot Rapiditas een gro te dienst bewijzen. De Amsterdammers hebben een hechte achterhoede en een niet zo produktieve aanval. De Concordi- anen ziin zeker niet kansloos. Ook komende zondag spelen de eerste klassers een volledig hockeyprogramma. Bij de heren gaat BMHC op bezoek bij Leiden. De Bloemendalers hebben een punt meer, maar ook een wedstrijd meer ge speeld dan de thuisclub. Een gelijkspel behoort hier tot de meest aanvaardbare verwachtingen Bij de dames wordt zondagmorgen in Bloemendaal een interessante wedstrijd ge speeld tussen de nummers een en twee op de ranglijst, Kieviten en BDHC. Zondag moet in Bloemendaal uitgemaakt kunnen worden welke van beide teams de toon in deze afdeling gaat aangeven. Alliance zal tegen Amsterdam, hoewel een moeilijke ontmoeting, in staat moeten worden geacht een of twee punten te be halen. Ook HBS zal met wat minder moeite het bezoekende RBC uit Rotterdam kunnen verslaan. In de eerste klasse van de korfbalcom petitie komt alleen Haarlerrr in het véld. Het krijgt bezoek van DDV uit Amster dam. Een spannende wedstrijd is te ver wachten, waarin de thuisclub kans moet zien 1 of 2 winstpunten "rijker te worden. Tweedeklasser Animo Ready heeft een thuiswedstrijd tegen DVD. Een Haarlem se zege ligt in de lijn der verwachtingen. Aurora heeft wederom een uitwedstrijd en speelt al de eerste returnwedstrijd van deze competitie, nl. tegen DVD. Een ge lijkspel moeten de bezoekers wel kunnen behalen. O'kwartier speelt aan de Zomer- vaart tegen OKV, ook al de tweede ont moeting tussen deze ploeg. De eerste wed strijd van OKV met 5-4. Ditmaal houden wij het op een zege van de gastheren. Nieuw Flora speelt hedenmiddag tegen Altius in Hilversum. Wellicht een kansje om een winstpunt te behalen. In de badmintonhal speelt Duinwijck zondagmiddag tegen „Velsen". Pim Seth Paul, die j.l. zondag tegen „Nijmegen" drie partijen voor zijn rekening nam en zelfs de nationale kampioen Cees Broedelet ver sloeg, kon een Haarlemse zege weieens in de weg staan. Haarlem bezoekt het zwakke De Kortenaer 2 en Duinwijck 2 trekt naar MVO. Advertentie Zondag 17 november a.s. BEKERWEDSTRIJD Heden reeds plaatskaarten verkrijg baar (ook jongenskaarten) bij SIGARENMAGAZIJN Oranjestraat 50-52 - Haarlem fW.) Telefoon 12123 (0 2500). De Amstelvener Peter Post werd vrij dagmiddag in> het Brusselse sportpaleis onbedreigd eerste in het criterium der azen, een wedstrijd over een uur achter derniegs. Post legde 58,280 km. of Hij had een voorsprong van twee ronden op de Belg Leo Proost, die als tweede fi nishte. Emile Severeyns werd derde, de Deen Palle Lykke vierde en Hugo Scray- en vijfde, allen op twee ronden. Het voetbalelftal van Jong Oranje, dat 5 november in Veendam tegen Jong Noor wegen uitkomt, is op diverse plaatsen ge wijzigd, omdat enkele spelers als Bosveld, De Vries, Keijzer en Petersen niet mee willen, dan wel kunnen doen. Het team ziet er nu als volgt uit: Van der Merwe (NAC); De Groot (Spar ta) en Terhorst (Sparta); Zoetendaal (GVAV); Vriens W'lem 2) en Gijs (PSV); Giesen (PSV), Hoenen (PSV), Nuninga (GVAV), Termors (Go Ahead) en Adelaar (Sparta). Reserves zijn: Doesburg (Sparta), Van Gorp (NAC). Liebregts (Feijenoord) en Heijnen (ADO).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19