KLM benoemt ir. Luymes tot bedrijfsdirecteur AGE J Mr. dr. G. Feber president Hoge Raad Ja p u! Ook al bent u gewend wat u koopt direct te voldoen. Ook u kan het gebeuren dat er een bedrag ineens nodig is, dat u niet altijd zo maar contant beschik baar hebt. Een verbouwing in uw huis, een verhuizing, de aanschaf van vakliteratuur, de inrichting van een werkkamer. ROTTERDAMSCHE BANK Statenleden vechten in het Surinaamse parlement Wonder keu ken FGLLE, PELLI EN PINGG en bondig V PERSOONLIJKE LENING Mc Kinsey groep klaar met werk Bescherming van kleuters in het verkeer EEG-ministerraad in Brussel Pracht handen van de Twee gratificaties bij Wessanen en de Zes doden in het verkeer Veranderlijke bewolking ZATERDAG 2 NOVEMBER 1963 2 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwiik Aanstootgevend en nimmer ruw of schraal Tube Hamea-Gelei en zo meer. De Persoonlijke Lening van de Rotterdamsche Bank is een gemakkelijke en verantwoorde oplossing. Een bij zonderheidbij de RotterdamscheBankkrijgtuhet gehele geleende bedrag in handen, de rente wordt dus niet - zoals veelal gebruikelijk is - vooruit daarvan afgetrokken. Uw Persoonlijke Lening is voor ons een "bank-zaak", d.w.z. een zaak van vertrouwen tussen u en ons. Eén telefoontje - wij zijn met meer dan 345 vestigingen het wijdst vertakte bank-bedrijf in Nederland - en u ont vangt nadere: inlichtingen over de fl De heer E. H. Larive, die tijdelijk de functie van algemeen bedrijfsdirecteur bij de K.L.M. waarneemt, zal deze taak op 1 januari 1964 overdragen en zich uit sluitend wijden aan zijn functie van directeur der vennootschap Ir. J. Luymes, thans adjunct algemeen bedrijfsdirecteur, zal dan worden be noemd tot algemeen bedrijfsdirecteur. Mr. H. van Dam zal als enig adjunct algemeen bedrijfsdirecteur optreden. De heer J. J. Mulder zal met ingang van 1 januari de functie van hoofd vliegbedrijf neerleggen. Met de waarneming van de leiding van het vliegbedrijf zal de heer A. W. Witholt worden belast. Over de de finitieve vervulling van deze functie en over de toekomstige positie van de heer Mulder zal de K.L.M. zo spoedig moge lijk nadere mededelingen doen. Met ingang van 1 november zijn het bureau personeelsbeleid en de afdeling personeelszaken samengevoegd in één dienst, namelijk de dienst personeelsza ken. Het zeer belangrijke vraagstuk van gezamenlijke verantwoordelijkheid van het personeelsbeleid wordt gezien als een de directie. Met de dagelijkse contacten met de dienst personeelszaken waarin worden ondergebracht de voorbereiding van het personeelsbeleid en de uitvoering van dit beleid, voor dit laatste ressorte rend onder de algemeen bedrijfsdirecteur, zal de heer Besan&on zich belasten. Als hoofd personeelszaken is aangewezen de heer P. A. H. Schlingemann. De aan de verdere invoering van de nieuwe organisatie verbonden werkzaam heden zullen per 15 november worden op gedragen aan een K.L.M.-groep onder lei- ding van mr. H. van Dam. Als gevolg hiervan zal de assistentie-groep van Mc Kinsey, die bij de reorganisatie van het bedrijf zeer belangrijk werk heeft verricht, de K.L.M. verlaten, doch naar behoefte nog kunnen worden geraadpleegd. De zojuist benoemde algemeen bedrijfs directeur, Johan Luymes, werd op 23 sep tember 1905 in Den Haag geboren. Hij studeerde aan de hogeschool te Zürich voor werktuigkundig ingenieur, welke graad hij in 1929 behaalde. Tot 1932 werkte hij als wetenschappelijk assistent bij diezelf de hogeschool. In maart 1932 trad hij in dienst van de K.L.M. als assistent van de chef der motorenafdeling. Na de oorlog maakte de heer Luymes, die voor f939 reeds be noemd was als chef lijndienst, snel car rière. Hij was achtereenvolgens waarne mend hoofd technisch bedrijf en hoofd technisch bedrijf. Op 1 januari 1949 volg de zijn benoeming tot onderdirecteur en op 1 november 1956 werd hij aangesteld als bedrijfsdirecteur technisch bedrijf. Op 1 september 1963 werd ir. Luymes adjunct algemeen bedrijfsdirecteur. De heer Luymes, die gehuwd is met Vera Buol en vier dochters heeft, geniet in Ne derlandse ski-kringen een grote naam. Hij was bestuurslid, niet alleen van de Ne derlandse ski-vereniging, maar ook van de Zwitserse academische ski-club terwijl hij vóórts als wedstrijdskier successen behaalde. Behalve voor skiën en alpinisme interesseert de heer Luymes zich voor de luchtvaart als vrijetijds-besteding. In 1929 behaalde hij op Rhon in Duitsland zijn zweefvliegbrevet, in 1936 haalde hij het vliegbrevet A, terwijl hij in 1938 bo vendien zijn opleiding voor balloneom-' mandant voltooide. c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Centrum met ,,Huis clos", van Jean Paul Sartre. Regie: Walter Kous. Nieuwe Kerk, vandaag 20.15 u.: Concert door Die Haerlemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. Solisten- Gijs Beths sr., Gijs Beths jr. en Vera Beths, viool. Teylers Museum, zondag 15 u.: Bespe ling van het 31-toons orgel door Bernard Bartelink en Anton de Beer. Concertgebouw, maandag 20.15 u.: Twee de concert Chopin-cyclus door Adam Ha- rasiewicz. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Jerry als loopjongen", a.l. Frans Hals, vandaag 14 u.: „Chaplins festival", a.l. Vandaag 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Ontsnapping uit Zahrain", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De wurger van Black- moor", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De zwarte orchidee", 14 j. Zondag 11 u.: „Mozarts laatste liefde", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De wonderbaarlijke belevenissen van de Robinsons", a.l. Minerva,, vandaag 14.30. 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maandag 14.30 en 20.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mariandl is verloofd", a.l. Zondag 11 u.: „Aan de vier einden der we reld", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Revolver- vechters", 14 i. Van mandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tarzan en zijn vrienden", 14 j. Studio, vandaag 14.15. 19 en 21.15 u. en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Spaar de spotvogels", 14 j. Zondag 11 u.: „De grote Caruso", a.l. Monopole (Zandvoort,), vandaag en zon dag 20 u.: „Vrouwen in de nacht". 18 i. Zondag 14.30 u.: „Het circus en Dik Trom", a.l. Van maandag tot en met woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerkplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. HofkerReuter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van M. Fuit. Tot en met 2 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember: Hans Mulder. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Huize Bloemenheuvel, tot 17 november: aquarellen van G. J. de Geus, geopend da gelijks van 10-17 uur en 's zondags van 14-17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Jazz- concours en dansen t.b.v. Actie Dousadj. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 1 november). ZATERDAG 2 NOVEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Mogen wij zwij gen?". Stadsschouwburg, 20 u.: „Helden ster ven jong". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Toneelvereniging „PALVU" speelt „De Benjamin". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", op muziek van „The Revolts". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur: filiaal Vel- sen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Nootd: 14 tot 17 uur. Beverwiik. Kennemer Theater, 20 u.: To neelclub „Tavido"'speelt „Hooikoorts". ZONDAG 3 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Opstand der Krokodil mensen"; 19 en 21.15 u.: „Mogen wij zwij gen?". Stadsschouwburg, 15 u.: „Sjors en Sjim- mie op het Pirateneiland"; 20 u.: „Helden sterven jong". MAANDAG 4 NOVEMBER City, 20 u.: „Mogen wij zwijgen?". Stadsschouwburg, 20 u.: „Helden ster ven jong". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. Hervormd Jeugdhuis. Rembrandtlaan, 20 u.: Toneelvereniging PALVU" speelt „De Benjamin". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot. 17.30 en 19 tot 21.30 u.: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 30 uur: parochiezaal Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur: Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG NOVEMBER Kennemer Theater. 19 en 2.1 15 uur: „Rififi in Tokio"; 23.30 uur: „Omstreden huwelijk". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Rendez vous in de nacht". W.B. Theater, 20 uur: „Bommenwerper B-52". ZONDAG 3 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Gedwon gen verraad"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De Triffids komen". Luxor Theater, 14.30 uur: „De leeuw van Babyion"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Hoch- zeitsmars in Paradies". W.B. Theater, 14.30 uur: „In de greep van de Wildernis"; 16.30 en 20 uur: „De ondergang vap Billy the Kid". MAANDAG 4 NOVEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „De Triffids komen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoch- Zeitsmars in Paradies". W.B. Theater, 20 uur: „De ondergang van Billy The Kid" Met ingang van 1 december 1963 is tot president van de Hoge Raad der Neder landen benoemd mr. dr. G. H. A. Feber, thans vice-president en tot vice-president mr. F. J. de Jong, thans raadsheer. Gustaaf Hendrik Alexander Feber werd op 21 september 1900 in Breda geboren. Hij werd in 1946 benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad. In hetzelfde jaar aan vaardde hij een buitengewoon hoogleraar schap in de criminologie aan de univer siteit van Amsterdam. Aan de huidige president van de Hoge Raad, mr. P. H. Smits, die binnenkort de zeventigjarige leeftijd bereikt, is met in gang van 1 december eervol ontslag ver leend. De Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers heeft besloten tot de oprich ting van een kleuterbeschermingsdienst ter bestrijding van het zeer grote aantal verkeersongelukken waarvan jonge kin deren het slachtoffer zjjn. De vereniging hoopt begin volgend jaar een begin te maken met deze dienst. Er zal een beroep worden gedaan op auto rijdende moeders om, eventueel in samen werking met hoofden van kleuterscholen, te komen tot pendeldiensten. Volgens de plannen zullen de moeders bij toerbeurt met eigen auto de kinderen in groepen van huis naar de kleuterschool brengen en hen daar ook weer halen. Over de definitieve vorm van de kleuterbescher mingsdienst zal overleg worden gepleegd met het Nederlands Vrouwencomité, de Nationale Vrouwenraad, de Bond van Plattelandsvrouwen en de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en de auto riteiten. De vereniging deelt nog mee dat vol gens een prognose' dit jaar ongeveer 5000 kinderen van negen jaar en jonger meer of minder ernstig gewond zullen raken in het verkeer. Volgens het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in 1961 niet minder dan 453<t jonge kinderen ge wond in het verkeer, waarvan er 234 stierven. Volgens een recente weten schappelijke publikatie is het werkelijke aantal slachtoffers belangrijk hoger dan de aantallen die ter kennis van de politie en het C.B.S. komen. Uit onderzoekingen van verkeersdeskundigen is gebleken, dat het niet verantwoord is kinderen jonger dan zes jaar zonder geleide naar en van school te laten gaan. Toch is het in Ne derland nog te veel de gewoonte zelfs kleuters alleen de weg naar school te laten vinden. Dit acht de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers niet langer verantwoord. De afdeling zedenpolitie van de Utrecht se recherché heeft in een winkel aan de Voorstraat te Utrecht vier vellen bruin pakpapier in beslag genomen. Op dit pa pier waren met oostindische inkt aanstoot gevende woorden geschreven. Tegen de eigenaar, de kunstenaar J. H M„ is proces-verbaal opgemaakt. In deze winkel exposeert het grafisch ge zelschap „De Luis". De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, de minister van Economische Zaken, professor dr. J. E. Andriessen en de Staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, mr. L. de Block, zullen deelnemen aan de ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap die maandag en dinsdag te Brussel wordt gehouden. Advertentie Advertentie Tijdens de vergadering van de staten van Suriname het Surinaamse parle ment is het gisteren tot een vechtpartij gekomen. Bij de behandeling van de kwestie-„Or- met" merkte de heer Aron op een gege ven ogenblik op dat er in het parlement mensen zijn die zich voordoen als een wolf in schaapsvacht.. De heer Finlay rea- Het personeel van de koninklijke Wes- sanens fabrieken n.v. te Wormerveer krijgt dit jaar tweemaal een gratificatie: reeds met Sint Nicolaas de gebruikelijke nieuwjaarsgratificatie en tussen Kerstmis en Nieuwjaar een afscheidsgratificatie in verband met het aftreden van de president directeur, mr. Ph. H. M. Verspyck. De directie heeft tot deze maatregelen besloten nadat zij van hogerhand bericht had ontvangen dat geen vergunning zou worden verleend voor uitbetaling van de door haar aan het personeel toegezegde week extra brutoloon. 1. Doepie was een klein meisje, dat voor door Doepie vreemde dingen beleefde., haar verjaardag een serviesje gekregen En dat verhaal gaan we nu zien. Tot mor- had. Wat had ze daar 'n plezier in.' gen dus.' Maar 's nachts gebeurde er iets, waar- NU, VOORUIT DAM AAAAR NE6N, -iUl/Ufc MO 6EN Mier M6TUJ cifers spelen.' HET BRAND- ÖLAS DAN,/,? M066N WE EEN Doosje luci fers VENEN DUURT IAN6BR- AAAAR DAT IS 5I6EM SCHOLD 13M-A. geerde hierop met de mededeling dat de heer Aron hem hiermee op het oog had. „Als u niet ruiterlijk toegeeft dat u mij bedoelt, bent u een lafaard," zei hij. De voorzitter greep toen in en vroeg de heer Finlay zijn woorden terug te nemen. Deze weigerde dit en verliet de zaal. Toen hij de koffiekamer wilde binnen gaan kreeg hij een klap van het staten lid Van Genderen. De heer Finlay sloeg terug. Toen daarop een ander statenlid zich met de zaak wilde gaan bemoeien, greep de politie in. De vergadering werd geschorst. De kwestie-,,Ormet" heeft betrekking op een ontwerp-overeen komst met de Ameri kaanse maatschappij „Ormet". Het gaat hierbij om het verlenen van concessies voor het exploreren en exploiteren van bauxietertsreserves in West-Suriname. Op de Zuiderweg in Hoogeveen is gis termiddag een kleine personenauto tegen een boom gebotst. Twee van de inzitten den waren op slag dood, twee werden zwaar gewond. Omgekomen zijn de 74-jarige heer C. Winkelmolen en zijn echtgenote, mevrouw A. C. Winkelmölen-Janssen (67 jaar) uit Nederweert (L). De auto werd bestuurd door de 31-jarige ingenieur bij de cultuur technische dienst T. J. Bos uit Utrecht Hij en zijn verloofde, de 27-jarige lerares bij het nijverheidsonderwijs mejuffrouw H. M. Winkelmolen uit Horst, die naast hem zat, werden zwaar gewond. Het ge zelschap was op weg naar Groningen. Het driejarig jongetje J. D. van der Tol van de boerderij Zeehoeve bij Harlingen is gisteren door een wagen met bieten van zijn vader overreden en om het leven ge komen. Het jongetje, dat naast zijn vader op de wagen zat, werd door hem vastgehouden. Toen de paarden echter schuw werden en harder begonnen te trekken was de heer Van der Tol genoodzaakt het kind even los te laten om de rem aan te trekken. Door het remmen schoot het jongetje van de wagen en kwam onder een der wielen terecht. Te Klazinaveen in de gemeente Emmen is vrijdagavond omstreeks 12 uur de 54- jarige Hendrikus Arling uit Klazinaveen bij een verkeersongeluk op de Dordsedijk om het leven gekomen. Hij reed met een Volkswagenbusje op een stilstaande vrachtauto. Op de hoek Amsterdamsestraatweg- Leeuwstraat in Utrecht is gisteravond een meisje dat op een fiets reed door een truck met oplegger aangereden. Het meis je, de veertienjarige Elisabeth Radix uit Utrecht, werd daarbij zwaar gewond. La ter op de avond overleed zij aan haar ver wondingen. Bij een botsing tussen een personenauto en een veewagen te Maassluis is gisteren de 29-jarige opzichter van gemeentebedrij ven W. C. van der W. uit Maassluis omge komen. Bij de botsing kwam de personen auto in een sloot terecht. Toen omwonen den en bouwvakarbeiders de heer Van der W„ die bekneld zat, hadden bevrijd, was hij reeds overleden. Nederlandse raket. Het nationaal lucht- en ruimtevaartlaboratorium heeft op het eiland Texel een beproeving in de vrije lucht gedaan van de volgens speci ficatie van het N.L.R. door de Koninklijke Nederlandsche Springstoffenfabrieken n.v Ouderkerk/Muiden, en de artillerie-in richtingen, Hembrug/Zaandam, ontwikkel de ondersteuningsraket Omor 9-250. Vermiste man gevonden. Het stoffe lijk overschot van de sinds 26 september vermiste 48-jarige heer J. Joustra te Dokkum, die werkzaam was bij de Lau- werszeewerken, is donderdag door een vissersboot gevonden, 25 mijl van Helgo land. Nieuw parkeerterrein. Teneinde soe laas te geven aan de grote parkeernoo in het hart van Den Haag wordt op tr ogenblik de grote tuin van het minister1 van Financiën achter het oude paleisj' aan de Kneuterdijk in een grote parkeer plaats veranderd. Ds. J. A. van Arkel spreekt over het on derwerp „Waarom zou je nog bidden" Het zangkoor Jubilate Deo onder leidinr van de heer H. Sondorp verleent mede werking. Geen speelgoed. Het Tweede-Kamer lid mevrouw Brautigam (P.v.d.A.) heeft naar aanleiding van het feit dat een zes jarige jongen in Lekkerkerk ernstig ge wond is door een kogeltje uit een lucht drukbuks, aan de minister van Justitie gevraagd of al eerder kinderen gewond zijn door kogeltjes uit dergelijk schiet gerei, dat als speelgoed in de handel is. Voorts vraagt zij of de minister niet van mening is, dat de verkoop en het bezit van zulk schietgerei en ook die van stiletto's waarmee nog ernstiger ongelukken ge beurd zijn, gebonden dienen te zijn aan ee*" vergunningstelsel en zo ja, of hij bereid is een vergunningstelsel in te voeren. Uit de journalistiek Mr. dr. H. J Roethof, parlementair redacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, zal met ingang van 1 februari 1964 de journalis tiek verlaten. Hij wordt staf-functionar: van de internationale technische hulp, res sorterend onder het ministerie van Buiten landse Zaken. Helper omgekomen. De 24-iarige S. r Sweers uit Tiel is in Nieuwendijk om h leven gekomen bij een poging een viss^ te helpen wiens auto in de modder was gr zakt. Met zijn landbouwtrekker wilde h de wagen wegtrekken, maar de trekkr kantelde, waardoor de jongeman onder d trekker in het water viel en verdronk. DOOOOOOOOOCOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOCO^T DÖÖÖOOÖCOCOCÓDOCÖOOCOC£CÖÓOOOCÖOOOOOOOCÖOÖOOOÖC)OCOC-'* Het K.N.M.I. deelt mede: Tijdens het weekeinde blijft het weer in onze streken onder invloed van een lage drukgebied, waarvan het centrum ten zuidwesten van Ierland is gelegen. Om het lagedrukgebied trekken kleine randsto- ringen, die af en toe bewolking en hier en daar regen veroorzaken. De afgelopen 24 uur viel vooral tegen de hellingen van de Alpen en in Noord-Italië vrij veel regen. In ons land, Frankrijk en België was de neerslag van weinig of geen betekenis. Ook morgen kan in ons land hier en daar wat regen vallen, afgewisseld door enkele opklaringen. In verband met pe rioden met weinig bewolking zal de ko mende nacht hier en daar mist ontstaan. De wind uit zuidelijke richtingen blijft zachte lucht aanvoeren. Over het alge meen zullen de temperaturen morge-' overdag ongeveer gelijk zijn aan die va- vandaag. WPFRRAPPO RTEN Maximum-tempera turen ao e «e aj J binnen- en buitenland. a Neerslag: laatste 24 uur. S cS Den Helder zwaar bew. z 10 6 Ypenburg geheel bew. z 10 4 Vlissingen onbewolkt z 12 0.4 Eelde regen z 8 4 De Bilt zwaar bew. zzo 10 3 Twente zwaar bew. z 11 2 Eindhoven licht bew. z 12 5 Zd-Limburg licht bew. zzw 12 1 Helsinki geheel bew. 0 5 0 Stockholm geheel bew. O 7 0 Oslo geheel bew. nno 5 0 Kopenhagen zwaar bew. zzw 10 1 Aberdeen motregen ozo 10 3 Londen licht bew. z 14 4 Amsterdam zwaar bew. z 10 3 Brussel zwaar bew. z 13 2 Luxemburg zwaar bew. zzo 12 2 Parijs zwaar bew. zzo 15 O.S Bordeaux zwaar bew. ozo 17 0 Grenoble licht bew. windst. 14 2 Nice half bew. nnw 17 4.r Berlijn mist z 13 0* Frankfort mist windst. 10 0 München geheel bew. zw 13 3 Zürich mist ono 13 0 Genève geheel bew. windst. 11 11 Locarno regen n 7 31 Wenen geheel bew. zo 12 1 Innsbruck geheel bew. windst. 16 2 Belgrado licht bew. zo 0 Athene onbewolkt no 19 Rome regen zzo 20 6 Ajaccio half bew. ono 20 14 Madrid zwaar bew. windst. 13 5 Mallorca zwaar bew. zzw 20 2 Lissabon half bew. z 17 34 Zondag 3 november Zon op 7.36 uur, onder 17.10 uur. Maan op 18.46 uur, onder 9.49 uur. Maandag 4 november Zon op 7.38 uur, onder 17.08 uur. Maan op 19.30 uur, onder 11.11 uur. Maanstanden 8 nov. 7.37 uur laatste kwartier 16 nov. 7.51 uur nieuwe maan 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 2 november Hoog water 3.46 uur en 16.03 uur. Laag water 11.54 uur en uur. Zondag 3 november Hoog water 4.28 uur en 16.45 uur. Laag water 0.15 uur en 12.34 uur Maandag 4 november Hoog water 5.12 uur en 17.31 uur. Laag water 0.58 uur en 13.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoc 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmu

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2