Acht gegadigden kozen vijf vertegenwoordigers voor pacificatiecommissie TRESLONG AGENDA geen kans op brandend maagzuur Kort en bondig V Vader en dochter overvallen en beroofd in Venlo Haagse Bezuidenhoutkwartier heeft 13 november draad-t.v. POLLE, PELLI EN PINGO Commerciële televisie KLM-toestel keerde tweemaal terug wegens storing T elegraaf-zetter s werken weer BOEPIE EN BE WONBERKEUKEN Zeven doden in het verkeer Oude vrouw mishandeld en daarna beroofd Mr. G. H. A. Grosheide overleden Het blijft zacht Heeft u contanten nodig MAANDAG 4 NOVEMBER 1963 2 Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Kerkelijk nieuws e Biromfietser in gevecht met de politie in Tilburg persoonlijke lening s fcc a ozo n zwaar bew. z Van de elf gegadigden voor een con cessie voor commerciële televisie hebben leven ten aanzien van de Pacificatiecom missie van minister Bot een zekere ma te van overeenstemming bereikt. Dit zijn de Commerciële Televisie Maatschappij Nederland, Telemidia, de n.v. Onafhan kelijke Televisie Exploitatie Maatschap pij OTEM, de n.v. tot exploitatie van het tweede net, „Radio Veronica", A. H. A. Rawie en „Vrije Televisie Nederland" (M. Lewin). De overige gegadigden zijn de 47 dag bladen, de NOTU, de T.V.N. (groep-Van Walsem) en de „CRT", welke laatste niet alle vergaderingen van de groep gegadig den hebben meegemaakt. De zeven hebben zich schriftelijk tot min. Bot gewend met de mededeling, dat geen algehele overeenstemming is bereikt over het aanwijzen van vijf vertegen woordigers in de T.V.-pacificatiecommis sie. De T.V.N. heeft zich reeds in een vroeg stadium uit het overleg teruggetrok ken. Nadien bleek, dat NOTU en „De 47" belangen vertegenwoordigen, die zo zeer strijdig zijn met die van de overige gegadigden, dat overeenstemming met hen uitgesloten was. De acht overblijven- den konden zover onder een bepaalde noe mer worden gebracht, dat zij allen voor standers zijn van een vorm van exploita tie van het tweede televisienet waarbij de concessionaris tevens het programma ver zorgt en de kosten daarvan geheel be strijdt uit reclameopbrengsten. Tijdens de slotvergadering van de eerst genoemde zeven, waarbij de „CRT" ech ter ontbrak, is een stemming gehouden die niet kon leiden tot het aanwijzen van vijf kandidaten voor de Pacificatiecom missie. Uitgebreide SPUSKAART onb. KIP ETEN ƒ6.50 bed. inb. Y Advertentie dagelijks DINER.en SOIREE. DANSANTE reservering 02520.53*17 GALA_KERSTDfN ER.DANSANT Mr. D. J. Veegens uit Den Haag, se cretaris van de n.v. OTEM, heeft namens de zeven de uitslag van deze stemming aan minister Bot meegedeeld. Aangezien de „CRT" niet aanwezig was, werd aan. genomen, dat standpunt en keuze van de ze gegadigde, gebleken uit een vorige bij eenkomst, niet waren veranderd. De opga ve behelst dus de keuze van acht gega digden. Elf stemmen werden blanco uitge bracht. Mr. Veegens verwierf vijf stem men, een lid, aan te wijzen door de T.V.N. vier, de heer J. C. M. Opmeer te Amster dam, drs. J F. Posthuma, president-corn, missaris van de Nederlandse Midden - standsbank in Den Haag, prof. mr. dr. M. Rooy te Amsterdam en mr. S. J. Tim- menga, Amsterdam, ieder drie stem men, mr. R. H. Dijkstra te Amsterdam twee stemmen en mr. W. J. M. Borde. wijk te Zeist en de heer M. Lewin te Die- men ieder één stem. In de brief aan minister Bot erkennen de zeven (of acht) van de elf gegadig den, dat de belangen van de dagblad en geïllustreerde pers bij de reclame in de televisie zo groot zijn, dat deze belang hebbenden in redelijkheid aanspraak kun nen maken op vertegenwoordiging in de Pacificatiecommissie. Ofschoon dit niet in de brief staat kan geconcludeerd worden, dat de zeven (of acht) gegadigden aan spraak maken op vier van de vijf zetels voor concessie-aanvragers in de Pacifi catiecommissie. Aangezien de T.V.N. (groep-Van Walsem) zich afzonderlijk tot de minister heeft gewend en bovendien uit de groep vier stemmen verwierf (met inbegrip van die van de C.R.T." vijf), kan rekening gehouden worden met de mogelijkheid, dat de dagblad- en geïllus treerde pers, de N.V. Otem en de T.V.N. drie van de vijf zetels zullen krijgen. De minister zal waarschijnlijk een keus voor het bezetten van de twee overgebleven plaatsen doen. finwinrnr«nnnnfwrw¥inryiryRintw<v»inrririnnnfvwii^y)fXKKrri^i WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE c Concertgebouw, vandaag 20.15 uur: Con cert Chopincyclus door Adam Harasiewicz. Stadsschouwburg, dinsdag 20 uur: Het Amsterdams Volkstoneel met „Oranje Hein'' van Herman Bouber. M.m.v. Bep Kooi] «r. fi».7 BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Jerry als loopjongen", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 uur en dinsdag 10 uur: „Ontsnapping uit Zahrain", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „De wurger van Blackmoor", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur.:,, „De won derbaarlijke belevenissen van de Robin sons'', a.l. Minerva, 14.30 en 20.15 uur: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Ma- riandl is verloofd", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Tarzan •n zijn vrienden", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Spaar de spotvogels", 14 jaar. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerkplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. HofkerReuter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: 17e eeuwse muziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van M. Fuit. Tot en met 2 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember: Hans Mulder. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Huize Bloemenheuvel, tot 17 november: aquarellen van G J. de Geus, geopend da gelijks van 10-17 uur en 's zondags van 14-17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 1 november). MAANDAG 4 NOVEMBER City, 20 uur: „Mogen wij zwijgen?'' Stadsschouwburg, 20 uur: „Helden ster ven jong". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Moerbergschool, Kerkstraat, 19.30 uur: Demonstratieles muziekschool Velser Ge meenschap. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur: Arbeidstoneelvereniging „PALVU" speelt „De Benjamin". Wijkcentrum, Velsen-Noord, 20 uur: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DINSDAG 5 NOVEMBER City, 20 uur: „Mogen wij zwijgen?" Stadsschouwburg, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Hotel „De Uilenboom", Santpoort, 20.15 uur: Vergadering V.V.D. Vergaderlokaal, Velsen-Noord: 19.30 uur: Demonstratieles muziekschool Velser Ge meenschap. Raadhuis, Heemskerk, 19.30 uur: Verga dering gemeenteraad. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur: wijkcentrum „De Duinpan" Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. MAANDAG 4 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De Triffids komen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hoch- zeitsmars in Paradies". W.B. Theater, 20 u.: „De ondergang van Billy the Kid". DINSDAG 5 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De Triffids komen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hoch- zeitsmars in Paradies". Advertentie Een paar tabletjesNo- rac. Los in de zak. Hygiënisch verpakt. Vóórdat maagzuur kan hinderen, neemt U Norac. Onopvallend. Norac vormt een beschermend laagje op de maagwand. Norac - een vertrouwde naam. Uw apothe ker of drogist heeft een doosje Norac voor U klaar staan op zijn toonbank. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Leerbroek J. Jongerden te Bruchem en Kerkwijk. Aangenomen naar Sydney (Australië) (Presb. Church) H. F. Kat, vlootpredikant te Hilversum. Bedankt voor Barneveld J. H. Cirkel te Huizen (N.H.). Baptisten Gemeenten Benoemd tot hulpprediker te Zutphen Th. Pothof, kand. te Utrecht. Teneinde enig onnodig risico te vermij den is zondagmorgen een K.L.M.-Viscount op de dienst AmsterdamGenève, kort na de start om 10.50 uur naar Schiphol teruggekeerd, omdat een indicatie op het instrumentarium wees op een onregelma tigheid aan het landingsgestel. Na een vlucht over de verkeerstoren bleek alles normaal te functioneren, zo dat gezagvoerder L. Lamers zijn vlucht naar Genève voortzette. Na een half uur trad er een storing in de drukcabine op, zodat de gezagvoerder andermaal besloot naar Schiphol terug te keren. Na een tijd lang boven de verkeersto ren te hebben gecirkeld voor een tech nisch contact tussen K.L.M.-experts op de verkeerstoren en de stuurhut landde de Viscount omstreeks één. uur normaal op baan 19. De vlucht is omstreeks twee uur met een ander vliegtuig, maar met de zelfde bemanning uitgevoerd Twee Duits sprekende mannen hebben te Venlo in de nacht van zaterdag op zon dag een vader en zijn dochter neergesla gen en van hun geld beroofd. Ofschoon de politie bijzonder snel ter plaatse was ble ken de overvallers te zijn verdwenen. Gewoontegetrouw ging zaterdagnacht de 43-jarige exploitant van een patat-frite kraam, de heer H. Schoester, met zijn vijftienjarige dochter Loesje met de ont vangsten van die dag naar huis. Men nam altijd de zelfde weg en ging te voet. Op een voor een deel onverlichte weg nabij de Maas ontmoetten zij twee man nen. Nauwelijks waren dezen voorbij, of de mannen draaiden zich om. Eén van hen sloeg de heer Schoester met een pistool op zijn hoofd. Het meisje, dat even de kans greeg luidkeels te schreeuwen, werd met een hand op haar mond tegen de grond gedrukt. In doodsangst moest zij toe zien hoe haar vader diverse malen werd geslagen. Het meisje kreeg een klap in haar nek met een boek, dat zij in haar WOENSDAG 13 NOVEMBER zal de proef met draad-t.v. en -F.M. in het Haagse Bezuidenhoutkwartier officieel beginnen, zo is donderdagavond bekendgemaakt. Als streefdatum is altijd genoemd 1 november, maar daarbij was men uitgegaan van de veronderstelling, dat zich ongeveer 1.000 abonnees voor aansluiting op het centrale antennesysteem van de P.T.T. zouden aanmelden. Dit aantal is verre overschreden. Op het ogenblik hebben zich ongeveer 1.500 van de 2.300 t.v.-toestelbezitters in de wqk als abonnee aangemeld. Dit heeft enige moeilijkheden gegeven met het aan sluiten. IN HET BEGIN GING men van het systeem uit, degenen, die zich het eerst aangemeld hadden ook het eerst aan te sluiten, maar door de grote toevloed was dit niet langer te handhaven en ging men er toe over de aansluitingen straatsgewijs tot stand te brengen. Daar niet alle „abon nees van het eerste uur" dan op 1 no vember hun aansluiting zouden hebben en omdat men dit tegenover hen onbillijk vindt, is de begindatum op 13 november gezet. Men hoopt dan allen, die nu betaald hebben voor het ontvangen van drie t.v.- en twaalf f.m.-radioprogramma's te heb ben aangesloten. Voor iedereen zal gelden, dat hun betaling wordt geacht in te gaan op 1 december. MERKWAARDIG IS HET verschijnsel, dat sommige abonnees zich uitsluitend hebben opgegeven om de radioprogram ma te ontvangen. Zij hebben geen t.v.- toestel. Verder zijn er in drie gevallen dubbele aansluitingen aangevraagd om te gelijk naar de t.v. te kunnen kijken en naar de radio te kunnen luisteren. De technici van de P.T.T. verwachten overigens nog enige moeilijkheden met t.v.-toestellen, die wel voor kanaal vier goed zijn afgeregeld, maar niet voor de overige kanalen, zo dat sommige kijkers hun t.v.-handelaar te hulp zullen moeten roepen om de toe stellen bij te stellen. De versterkers in het net zijn langdurig beproefd en goed bevonden, zodat daarvan geen storingen zijn te verwachten. Door het grote aantal aanmeldingen is een te kort aan materiaal ontstaan, dat echter met bekwame spoed is aangevuld. Hierbij ontving men onder meer hulp van de K.L.M., die apparatuur uit Engeland overvloog. MET DE AANSLUITING van de wonin gen in de wijk Mariahoeve zal worden gewacht, tot de transistorisering van de apparatuur die daar moet worden ge bruikt, geheel in orde is. Op de zolder van een der gebouwen van de gemeente reiniging aan het Joan Maetsuyckerplein, waar de apparatuur is ondergebracht, hebben wij kennis kunnen maken met de drie t.v.-programma's en de twaalf f.m.- programma's. De uit Duitsland doorko mende beelden waren van een voortreffe lijke kwaliteit, maar wij zagen niets dan reclame voor sigaretten, bestek en etenswaren. De Belgische en Nederlandse beelden kwamen eveneens uitstekend door en wat de kwaliteit van het geluid der F.M.-programma's betreft: deze liet niets te wensen over. men (er waren drie blacmfwypcmfwyp Het personeel van het Amsterdamse dagblad „De Telegraaf" heeft op een zon dagavond in Krasnapolsky gehouden be sloten vergadering met 94 tegen 39 stem men (er waren drie blanco stemmen) be sloten zondagnacht om twaalf uur het werk te hervatten. Er werd een schriftelijke stemming ge houden over de vraag of de zetters, die vrijdag in staking gingen om hun oude looneisen kracht bij te zetten, hun actie zouden voortzetten. De heer C. de Rij, de nieuwe voorzit ter van de commissie van vertegenwoordi gers van dagbladbedrijven en handelsdruk kerijen, zei in een slotwoord dat de actie van de commissie op dit moment gericht is op de loonsverhoging, maar dat het de bedoeling van de commissie in de eerste plaats is de grafische werknemersbonden te democratiseren. „De arbeiders moeten in onze bonden weer zeggenschap krijgen", zo zei de heer De Rij. Onderscheiding. Prof. dr. L. van der Horst, die afscheid heeft genomen als hoogleraar-directeur van de Valerius- kliniek in Amsterdam, is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nas sau. 2-3. Doepie was jarig geweest. Toen men haar had gevraagd, wat ze 't liefst zou hebben, had ze een serviesje gevraagd. En wat was ze daar blij mee! Ze speel de ermee als 'n klein moedertje. Ze mocht suiker in het suikerpotje doen, en echte thee in de theepot. En dan zette ze haar poppen rondom zich; ieder kreeg een kopje lekkere thee en 'n stukje koek. Zo speelde ze, tot het bedtijd werd; met de liefste pop in haar arm ging ze naar boven. BROERTJE HET SIST 1 A NEEN, BA,DAT STINKT-J0t HE KUNT HET TER06KRU6EH ZOU IK UAT D1N6 KUNNEN <5E BRUIKEN O, WAT 6RAPPIÓ HET KAN OOK KNAL LEN tSIO-B mandje bij zich droeg. Zij hield zich verder muisstil en nam de twee overval lers goed in zich op. Eén van hen droeg een hoed, had een donkere bril en beide mannen droegen handschoenen. Nadat de heer Schoester beroofd was van al zijn geld en ook de portemonnee met circa vijf gulden van het meisje was weggenomen, verdwenen de onverlaten met de bedreiging dat zij zouden schieten wan neer er werd geschreeuwd of zelfs maar werd omgekeken. Pas toen de mannen met een verderop gereed staande auto wegreden, sloeg het meisje alarm. Vrijwel dadelijk arriveer de de politie, doch dit kwam, doordat de Venlose prins Carnaval, die in de buurt van de plaats van de overval woont, een vrouw had horen gillen en daarop onmid dellijk de politie had gewaarschuwd. Van de daders was echter geen spoor meer te bekennen. Hevig bloedend en met ga pende wonden aan zijn hoofd werd de heer Schoester naar het St. Josephziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is redelijk. De vijftienjarige Oebele Feenstra uit Heemskerk is zaterdagmiddag op de Alk- maarderweg ter hoogte van de Iieemsker- kerweg om het leven gekomen toen hij met zijn fiets in botsing kwam met een tegemoetkomende auto. Het ongeluk gebeurde toen de bestuur der van de auto enige auto's aan het in halen was en daarbij op het linker weg gedeelte kwam. De in tegenovergestelde richting fietsende jongen wilde twee voor hem fietsende jongens passeren en raakte van het fietspad op de hoofdrijbaan. Hij werd door de linker voorzijde van de auto geschept en tegen het wegdek geslingerd. De Beverwijkse politie (telefoon 02510- 3800) vraagt getuigen van dit ongeval zich met haar in verbinding te stellen, in het bijzonder de bestuurder van de blauwe Volkswagen die door de Bergenaar werd ingehaald en de twee jongens die voor het slachtoffer fietsten. De 48-jarige straatmaker J. Dienaar uit Amsterdam, die vrijdagmiddag bij de Vel- sertunnel werd aangereden door een slip pende personenauto, is zaterdag overleden in het Antoniusziekenhuis in IJmuiden. Oost. Zondagmiddag is in het ziekenhuis te Nijmegen overleden de veertigjarige heer L. van Lith, die op 21 oktober in de Molenstraat te Oss met zijn bromfiets in botsing was gekomen met een auto en daarbij ernstig was gewond. Zaterdagavond is de 68-jarige voetgang ster A. Hamstra-De Vries bij het overste ken van de H. J. Kniggestraat te Stads kanaal door een passerende auto ge schept. Zij is aan de verwondingen be zweken. De twintigjarige dienstplichtige mare chaussee der derde klasse J. Visser is zaterdagmiddag bij Diepholz in Duitsland met zijn motor tegen een tractor met aan hangwagens gebotst en kort daarna over leden. De 87-jarige wielrijder Tj. de Boer uit Twijzelerheide is zaterdagmiddag op de Miedlaan te Zwaagwesteinde aangereden door een achteropkomende vrachtauto. Hij was op slag dood. De twintigjarige fabrieksarbeider A. J. de Jong uit Woerden is zondagavond bij een verkeersongeval in de gemeente Ka- merik zo ernstig gewond, dat hij later op de avond is overleden. Hij ging per fiets met zijn ouders naar de kerk, week on verwachts iets naar links uit en werd door een personenauto aangereden. De 78-jarige mevrouw H. S. uit Den Haag is in de nacht van zaterdag op zon dag in de nabijheid van haar woning aan de Nieuwe Uitleg door een onbekende man ernstig mishandeld en beroofd. De vrouw was al van het Korte Voor hout af door de man gevolgd. Op de Nieu we Uitleg werd zij aangesproken, waar bij de man haar onder meer om geld vroeg. Om zijn verzoek kracht bij te zet ten stompte de aanrander de vrouw in het gezicht en schopte hij haar tegen een been. Daarbij liep zij bloedende wonden en een gebroken been op. De tas van mevrouw S. is later in de omgeving gevonden. Er bleek een porte monnee met 75,uit te zijn genomen. De vrouw is opgenomen in het zieken huis aan de Zuidwal. Toen zaterdagmiddag een surveillerende agent in de Heuvelstraat in Tilburg een 22-jarige bromfietser aanhield omdat hij in deze voor alle verkeer afgesloten straat zijn bromfiets bereed en derhalve in overtreding was weigerde deze een schikking te treffen. Al evenmin bleek hij bereid zijn naam op te geven. Toen de agent hem wilde aanhouden volgde op een scheldpartij een vechtpar tij. De politieman kreeg weldra assisten tie van een winkelende hoofdinspecteur van de Eindhovense recherche en van twee toevallig passerende collega's uit Til burg: een reserveagent en een hoofdagent. Met veel moeite gelukte het de bromfiet ser, die een goede bekende van de politie is te overmeesteren en mee naar het hoofdbureau te nemen waar hij werd in gesloten. De agent moest zich voor de op gelopen verwondingen door de G.G.D. la ten behandelen waarna hij zijn dienst niet verder mocht voortzetten. Die hoofdagent liep lichte verwondingen op. Onderscheidingen. De koningin heeft ter gelegenheid van de vijftigjarige her denking van de inwijding van het Vredes paleis de heer J. M. Vinke, administrateur van de Camegie-stichting, bij bevordering benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Mej. mr. A. J. Belinfante, wetenschappelijk hoofdassistente van de bibliotheek van het Vredespaleis, werd be noemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Prof. De Langhe overleden. In Leuven is overleden prof. mag. dr. R. A. de Langhe. Prof. De Langhe is van 1947 tot 1961 bui tengewoon hoogleraar geweest aan de ka tholieke universiteit van Nijmegen. Zijn leeropdracht luidde: Semitische taal- en letterkunde. Genoeg muziek. Leden van de vaste commissie voor defensie uit de Tweede Kamer vragen in het voorlopig verslag over de begroting of de strijdkrachten thans niet over voldoende muziekkorpsen beschikken. Ook wordt gevraagd, of nog verdere uit breiding dient te worden gegeven aan het grote aantal ceremoniële uniformen en galatenues, dat thans in de krijgsmacht aanwezig is. In de ouderdom van 76 jaar is te Am sterdam oyerleden mr. G. H. A. Groshei de. Na zijn studie te hebben voltooid was hij leraar aan een christelijke h.b.s. in Amsterdam en later advocaat en procu reur. Mr. Grosheide is vele jaren secre taris geweest van een binnenvaartvereni- ging. Hij had een belangrijk aandeel in de stichting van de landelijke vereniging van werkgevers in het beurvaartbedrijf en het Nederlandse Binnenvaartbureau. Tot 1947 is hij voorzitter van deze organisatie ge weest. Een groot aantal jaren was hij lid van het college van directeuren van de Vrije Universiteit. Hij heeft het initiatief genomen tot de bouw van de medische faculteit en het nieuwe ziekenhuis in Am sterdam. Mr. Grosheide was voorts lid van de krijgsraad en maakte deel uit van enige staatscommissies. Advertentie Neemt een voor vaste loontrekkenden. FINANCIA NEDERLAND N.V. Met gratis levensverzekering gedurende contractduur. Laan Copes van Cattenburch 76 Telefoon 607806 - 's Gravenbage 300000000000000000000000cx)0000000000000cx)00000cxxxxxxx)00 OOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Het K.N.M.I. deelt mee: In de luchtdrukverdeling boven West- Europa en het aangrenzende deel van de oceaan komen slechts geringe wijzigingen voor. Ten zuidwesten van Engeland hand- haafd zich een lagedrukgebied waarom heen randstoringen circuleren, die in onze streken af en toe regen veroorzaken. Door de sterke afkoeling tijdens opklaringen vormde zich de afgelopen nacht op vele plaatsen mist, die vanmorgen van het zuiden uit weer snel optrok. Voor morgen wordt geen belangrijke wijziging in het huidige weertype verwacht. Het blijft zacht weer met af en toe bewolking en een kans op plaatselijk, wat regen. w ™bR APPORtbN Maximum-temperaturen M s M d binnen- en buitenland. ós S 3 Neerslag: laatste 24 uur. CS ■c O 4» S aS Den Helder mist O ii 0.3 Ypenburg mist O 12 0 Vlissingen zwaar bew. O 14 0 Eel de motregen O 10 0.7 De Bilt mist ono 14 0.1 Twente mist 0 14 0.1 Eindhoven zwaar bew. ozo 15 0 Zd-Limburg licht bew. ozo 16 0 Helsinki geheel bew. nnw 2 Stockholm onbewolkt n 6 2 Oslo motregen nno 6 0.6 Kopenhagen regen ono 10 2 Aberdeen motregen windst 10 2 Londen regen 0 14 2 Amsterdam mist O 13 0.1 Brussel half bew. 15 0.1 Luxemburg mist ono 13 0 Parijs zwaar bew. O 15 0.1 Bordeaux zwaar bew. OZO 19 0.4 Grenoble zwaar bew. ono 17 0.2 Nice regen nnw 16 5.0 Berlijn mist windst. 11 2 Frankfort geheel bew. ono 11 1 München zwaar bew. wnw 10 3 Zürich geheel bew. 10 2 Genève geheel bew. windst. 11 16 Locarno regen windst. 9 6.8 Wenen zwaar bew. ZO 15 0.2 Innsbruck zwaar bew. w 20 0 Belgrado zwaar bew. zzo 26 0 Athene zwaar bew. windst. 21 0 Rome half bew. zzo 24 0 Ajaccio licht bew. no 26 0 Madrid 15 0 MaJlorca zwaar bew. zzw 23 0 Lissabon licht bew. zzw 18 9 Dinsdag 5 november Zon op 7.38 uur, onder 17.08 uur. Maan op 19.30 uur, onder 11.11 uur. Maanstanden 8 nov. 7.37 uur laatste kwartier 16 'nov. 7.51 uur nieuwe maan 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 4 november Hoog water 5.12 uur en 17.31 uur. Laag water 0.58 uur en 13.13 uur. Dinsdag 5 november foog water 5,58 uur en 18.18 uur. Laag water 1.41 uur en 13.57 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2