Veel sneeuw op de Alpenpassen Russische ruimtevaarders in het huwelijk getreden Amerika is er schuldig aan dat Russen „de muur" bouwden SJORS VAN DE REBELLENCLUB WINNETO OLD 'SHATtERHAND SJORS SJIMMIE SJORS VAN DE REBELLENCLUB Italiaanse bisschoppen nemen stelling tegen communisten Gold water wil tegen Rusland „langs-de-afgrond" koersen ICmtmUmi WERELDNIEUWS J Indonesië wil de Duitse hereniging Weer groot proces in Zuid-Afrika Brussel verbetert betrekkingen met T sjechoslowakije Adenauer in interview De Gaulle zou een nieuw referendum overwegen Antwerpen krijgt Scheldetunnel <=Praatótoel NEDERLANDS NATIONALE JEUGDWEEKB1AD BRENGT MAANDAG 4 NOVEMBER 1963 Kort nieuws Kroesjtsjev ere-gast op de drukbezochte receptie Wanhopig Vrees Herderlijk schrijven rept niet over socialisme Religieus Op di Elieu gedessineerde shirts Indonesië bestelt dertig Westduitse locomotieven GENèVE (Reuter) De meeste alpen passen tussen Zwitserland en Italië zijn gesloten. Zware sneeuwval maakte ze on begaanbaar. Op de Grote Sint Bernard ligt een halve meter sneeuw en op de Splügen en andere passen in het oosten twintig tot dertig centimeter. De Simplon- pas is nog open voor het evrkeer. DJAKARTA (Reuter) In een geza menlijk communiqué van president Soe- karno en de Westduitse president, Lübke, wordt verklaard dat Indonesië de Duitse hereniging ten volle steunt en dat zulk een hereniging beslissend zal zijn voor de vermindering van de spannnig in de we reld. Beide landen zullen streven naar hand having van de vrede en de internationale orde, gebaseerd op de grondslagen van rechtvaardigheid, onafhankelijkheid, vrij heid en het- recht op zelfbeschikking. Indonesië wil met alle landen bevriend blijven. Zijn vriendschappelijke betrekkin gen met het Oosten ,zal de nauwe betrek kingen met de vrienden in het Westen niet beïnvloeden". Beide landen zijn ervan overtuigd „dat de kunstmatige verdeling van landen een van de grootste oorzaken van de spanning in de wereld is", aldus het communiqué. Over de federatie Maleisië wordt niet gesproken. Maar op een persconferentie kort na de ondertekening van het com muniqué zei de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Schroder, te geloven dat Maleisië een „zeer belangrijk en moei lijk vraagstuk in dit deel van de wereld" is. President Soekamo heeft een uitnodi ging aanvaard om volgend jaar West- Duitsland te bezoeken. Valentino, Teresj kova en Adrian Nikolajev gefotografeerd na de vol trekking van hun huwelijk te Moskou. (Telefoto) KAAPSTAD (Reuter) Vandaag begint in Kaapstad het tweede grote sabotage- proces van Zuid-Afrika. Er staan elf per sonen tien kleurlingen en een Afrikaan terecht. Zij worden beschuldigd van samenzwering om de regering-Ver woerd met geweld omver te werpen. De voornaamste beklaagde is dr. Neville Alexander, een doctor in de filosofie, een van de meest begaafden die ooit aan de universiteit van Kaapstad is afgestudeerd. Zijn zuster, Dorothy, lerares aan een middelbare school, is ook een van de be klaagden. De anderen zijn: Fikile Bam, een Afri kaanse student in de rechten, Lionel Da- vies, kantoorbediende, de geestelijke Don Davies, Gordon Hendricks, mejuffrouw Dulcie September en Marcus September, beiden bij het onderwijs, mejuffrouw Eli zabeth van der Heyden, lerares, mejuf frouw Doris van der Heyden, bibliotheca resse, en Leslie van der Heyden, leraar. De beklaagden zouden hebben deelgeno men aan een samenzwering tot het plegen van daden die de veiligheid van het pu bliek en de handhaving van orde en rust in gevaar zouden hebben gebracht. Ook zouden zij een komplot hebben ge smeed tot omverwerping van de regering door middel van een gewelddadige revo lutie guerrilla en sabotage. De beschuldigingen zijn vrijwel gelijk aan die tegen Nelson Mandela, Walter Sisoeloe en hun acht medebeklaagden in het sabotageproces te Pretoria, dat verle den week werd verdaagd, omdat de presi dent van de rechtbank de dagvaardingen niet-ontvankelijk verklaarde. Vewacht wordt, dat Britse en Westduitse waarne mers het proces te Kaapstad zullen bij wonen. Onderscheiding. De koningin heeft jhr. ir. P. F. O. Sickinghe, die dezer dagen afscheid nam als intendant van het Ko- nink Paleis te Amsterdam en als directeur van het Koninklijk Huisarchief te 's-Gra- venhage, benoemd tot grootofficier in de Huisorde van Oranje. MOSKOU (Tass) De Russische ruim tevaarders Valentina Teresjkova en ma joor Andrian Nikolajev zijn zondag in Moskou in het huwelijk getreden. Een gro te menigte was samengestroomd bij het „paleis" een vroegere tsaristische villa, waar het huwelijk werd gesloten. Getui gen waren ruimtevaarder Valeri Bijkovski en Valentina Gagarin, de echtgenote van kosmonaut Joeri Gagarin. Ook andere Russische ruimtevaarders, zoals Titov, Po- povitsj en Gagarin, waren aanwezig. Er scheen een winterzonnetje bij tem peraturen onder het vriespunt. De bruid droeg een driekwart wit zijden japon met dubbele sluier. Nikolajev een zwart bur- BRUSSEL Sinds jaren heeft Tsjecho- slowakije de Belgische regering verzocht zijn gezantschap in Brussel te mogen om zetten in een ambassade. Tot nu toe was België daar niet op ingegaan. Na de staatsgreep van 1948 te Praag had het geen behoefte aan een dergelijke stijging in de betekenis van de wederzijdse diplo matieke vertegenwoordigingen, zoals het dat ook niet wenste voor die van ver scheidene andere landen van het oostelijk blok. Nadat de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Paul Henri Spaak had verklaard dat België het plan heeft zijn betrekkingen met de landen achter het ijzeren gordijn te verbeteren en nadat hij te New York contact heeft gehad met de Tsjechoslowaakse minister van Buitenlandse Zaken, is besloten dat de diplomatieke status van het Tsjecho slowaakse gezantschap te Brussel en dat van het Belgische te Praag zal worden gewijzigd. Binnenkort zal dat ook met de vertegenwoordigingen van andere Oost- europese landen gebeuren. GARDEN CITY (AP). Konrad Aden auer heeft in een interview met de Amerikaanse journaliste Marguerite Hig- gins gezegd dat de Amerikanen er de schuld van zijn dat de Russen in 1961 de muur door Berlijn hebben kunnen bouwen. Het interview staat in het blad Long Island Newsday. Adenauer zegt in het interview dat de Amerikanen te bang waren voor de communisten toen de muur werd gebouwd. „Tengevolge van de Amerikaanse vrees kwamen toen de betrekkingen tussen Bonn en de Verenigde Staten op hun laagste punt in de geschiedenis". De journaliste meldt dat Adenauer in het interview van twee uur vrijuit heeft gesproken over een aantal zaken, waarover hij heeft gezwe gen toen hij nog Bondskanselier was. Zestig uur lang nadat men aan de Ber- liinse muur was begonnen te bouwen, kon de burgemeester van Berlijn geen reactie van Washington krijgen.misschien als er een of ander protest of optreden on middellijk was gevolgd, zouden de Rus sen zijn teruggekrabbeld.maar zestig uur lang gebeurde er absoluut niets. Ook al hadden de Russen verdragen gebroken en de muur gebouwd, de Amerikanen slik ten het. „De Amerikanen probeerden ons zelfs te vertellen dat het zo veel beter was omdat de vluchtelingenstroom werd afge damd. Het Duitse volk was vol af schuw. Het was een geweldig succes voor Moskou. De Amerikanen waren te bang. U kunt zich niet voorstellen hoe wanho pig het Duitse volk toen was". Op een vraag hoe hij dacht over het succes van de Amerikaanse confrontatie politiek tegenover Cuba, zei Adenauer: „Was Cuba werkelijk een succes?" Hij merkte op dat de Russen nog steeds in het Caraibische gebied schijnen te zijnJHij zei te hopen dat de Verenigde Staten in de toekomst met kracht zullen optreden tegen usurpatie door de Sovjet-Unie. Herhaaldelijk, aldus Marguerite Higgins, hamerde Adenauer op de Westduitse af hankelijkheid van het Amerikaanse mili taire schild Hij zei er zeker van te zijn dat de Verenigde Staten nooit bewust een overeenkomst met de Russen zouden aan gaan ten nadele van West-Duitsland. „Kroesjtsjev is een intelligente en on scrupuleuze man. Ik heb president Ken nedy vele malen gezegd hem niet te ver trouwen. Kroesjtsjev legt de nadruk op vreedzaam naast elkaar bestaan, omdat de zaken slecht gaan voor het Russische volk". Adenauer zei dat Kroesjtsjev hem in 1955 in Moskou onomwonden had gezegd te vrezen dat de Sovjet-Unie uiteindelijk in oorlog zou raken. „Rusland kan zich geen oorlog veroorloven. Zolang de Ver enigde Staten beseffen dat zij het voor naamste doel vormen van de Sovjet-Unie en dat het hun belang is de Russische usurpatie te weerstaan en dat dit belang gelijk is aan dat van Europa, zolang zal er geen oorlog komen". gerkostuum. Zij werden ontvangen door de burgemeester van Moskou. Premier Kroesjtsjev en zijn echtgenote Nina kwa men de jonggehuwden gelukwensen tij dens hun drukbezochte receptie na de trouwplechtigheid. De minister van Defen sie Malinowsky en de commandant van de luchtmacht maarschalk Wersjinin ga ven een symbolisch geschenk een pop met een speen in de mond. Maarschalk Wersjinin bracht een heildronk uit, waarin hij het jonge paar „verdere grote succes sen op aarde, in de lucht en in de kos mos" wenste. Hieruit leidt men af dat voor Andrian en Valentina het ruimte vaardersleven nog niet voorbij is. Kroesjtsjev verontschuldigde zich dat hij geen huwelijksgeschenk had meegebracht, „Als jullie een baby krijgen, zullen de geschenken niet uitblijven, maar ik wens jullie een lang leven. Moge het huwelijk van lange duur zijn. Jullie hebben reeds morele en kosmische hoogten bereikt. Móge het paar radar hebben om alle droefheid en hindernissen in het leven te ontwijken", aldus de Russische premier. De 26-jarige Valentina, de enige vrouw die in de ruimte is geweest, maakte in juni van dit jaar negenenveertig vluchten om de aarde in een ruimtetoestel. Haar 34-jarige echtgenoot werd in augustus 1962 Ruslands derde ruimtevaarder en vloog vierenzestig maal rond de aarde. Verscheidene andere paren die op de zelfde tijd waren ontboden om hun hu welijk te sluiten, kregen te horen dat hun eigen plechtigheid moest worden uitge steld. Kennelijk had niemand eraan ge dacht hen te waarschuwen. PARIJS In een interview met een Zwitsers weekblad heeft de socialistische burgemeester van Marseille Gaston Defer- re zijn vrees uitgesproken voor een nieuw referendum waardoor De Gaulle zijn ze venjarige ambtsperiode zonder verkiezin gen zou willen laten prolongeren. Deferre wordt in steeds bredere kring beschouwd als de beste tegenkandidaat, die de linkse oppositie tegen De Gaulle in het veld zou kunnen brengen. In beginsel zouden de presidentsverkie zingen pas in 1965 worden gehouden. De president van de republiek heeft echter het recht die datum te vervroegen, een moge lijkheid waarop De Gaulle al herhaalde lijk in het openbaar heeft gezinspeeld. Volgens Deferre moet De Gaulle om zich de vernedering van een vulgaire ver kiezingscampagne en een duel met een po litieke tegenstander te besparen, van zins zijn in plaats van presidentsverkiezin gen een referendum te houden waardoor hij alleen en niet in gezelschap van een concurrent in de politieke arena zou hoe ven te afdalen. Advertentie 32 bladzijden gezonde ontspanning per week voor alle jonge Nederlanders I nieuwe, pakkende en spannende strips, adembenemende ver halen in véél beeld en wei nig woord naar de wereld-a beroemde boeken van Dr. Karl May: opperhoofd der Apachen bloedbroeder van Winnetou gevolgd door de KARA BEN NEMSI-avonturen.Verderde on gelooflijke avonturen van de grappigste rakkers uit de Neder landse stripwereld®^ de onovertroffen IN SJORS VAN DE REBELLENCLUB: GEHEEL UITGEVOERD PRACHTIGE, MODERNE VIERKLEURENDRUK. SJORS VAN DE REBELLENCLUB: OP VERGROOT FORMAAT. SJORS VAN DE REBELLENCLUB: MET NAAST DE BESTAANDE RUBRIEKEN, PUZZELS, RAADSELS, SPANNENDE VERHALEN EN WETENSWAARDIGHEDEN, BIJDRAGEN VAN OVER DE HELE WERELD. Plus de nieuwe stripverhalen getekend door de beste striptekenaar die in Frankrijk te vinden was. behoort bij de jeugd van ieder Nederlands kind. Vul nog heden de onderstaande bon in en verzend die aan "Sjors" Postbus 52, Haarlem. Op briefkaart plakken, of in enveloppe met 4 ets postzegel. Wilt u als abonnè op 'Sjors van de Rebellenclub" noteren voor één kwartje per week/f 3,25 per kwartaal: die dan da eerste twee afleveringen plus In november de fraaie Wlnnetouplaat cadeau krijgt. woonplaatshandtekening (Van onze correspondent) ROME. Sedert het begin van ok tober is er sprake van een herderlijk schrijven van de gezamenlijke Italiaanse bisschoppen, de zogenoemde bisschop penconferentie. Het decument is donder- dag gepubliceerd. De publikatie was herhaaldelijk uitgesteld. De laatste tijd werd gezegd dat het niet gepubliceerd zou worden tijdens het socialistische partijcongres en evenmin in de periode waarin de politici bezig zijn met de be sprekingen over de vorming van een nieuwe regering. Wij wijzen erop, dat in het gehele do cument voordurend gesproken wordt over atheïstisch communisme, doch dat het woord socialisme geen enkele keer wordt gebruikt en evenmin het woord marxisme. Het schijnt dus dat de bis schoppen tussen deze begrippen onder scheid maken. Toen indertijd paus Pius XII zijn ban vloek over deze bewegingen uitsprak, werd wel degelijk het socialisme op hetzelfde plan gesteld als het communisme. Zaterdag heeft het dagblad van het Va- ticaan, de „Osservatore Romano" de be doeling van het stuk verklaard. Er is toen met nadruk op gewezen dat het een re ligieus document is en geen politiek stuk. In het document is sprake van de ont kerstening van de arbeiders, die steeds meer van Christus afdwalen en zich la ten verleiden door de illusies van het god deloze atheïsme. Daarnaast wijst het com mentaar ook met klem op de fouten, die begaan worden door diegenen, die verant woordelijk zijn en op hoge posten zitten en die denken dat men het communisme het beste kan bestrijden door middel van egoïsme zonder rekening te houden met de eisen van vernieuwing van de maat schappij en zonder te denken aan de plicht, die op hen rust om rechtvaardig te zijn tegenover de arbeidende klasse. (Van onze correspondent) BONN. Barry Goldwater, de man die een goede kans maakt als republikeins kandidaat voor het presidentschap de ver kiezingsstrijd tegen Kennedy te gaan voe ren, heeft in een interview met „Die Wélt am Sonntag" gezegd dat volgens hem de muur in Berlijn kan verdwijnen en de eenheid van Duitsland een feit kan wor den als het westen de politiek van de vreedzame coëxistentie opgeeft. Daartoe moet het Westen een harde koers gaan varen en bereid zijn een to tale economische blokkade van het com munistische blok door te voeren, aldus Goldwater. Verder moet het staan op zijn rech ten. Als Amerikaanse tanks de versper ringen in Berlijn hadden verpletterd, was de muur geen werkelijkheid geworden, aldus de huidige senator, die zich een aanhanger noemt van de befaamde po litiek langs de rand van de afgrond van de overleden Amerikaanse minister van John Foster Dulles. Uiteraard vindt Goldwater ook dat het Westen de Russen geen graan had moe ten leveren zonder er politieke concessies voor te krijgen in Duitsland, Berlijn en Cuba. Oud-kanselier Adenauer, die op dit punt dezelfde mening heeft, wordt door Gold water één van de bekwaamste en op offeringsgezindste politici in de Duitse ge schiedenis genoemd. Over het verminde ren van de Amerikaanse troepen in Eu ropa, zegt Goldwater in het interview, dat dit alleen kan worden overwogen als eerst de NAVO-bondgenoten met taktische kern wapens zijn uitgerust. Voordat het zover is verwerpt hij vermindering van de Amerikaanse krijgsmacht in Europa. Het interview, dat in de Bondsrepubliek met veel belangstelling is ontvangen, stip pelt de lijn uit, waarnaar Goldwater, als hij tot president van de Verenigde Sta ten zou worden gekozen, zijn buitenlands beleid zal richten, aldus werd nadrukke lijk door een woordvoerder van de sena tor aan „Die Welt am Sonntag" ver klaard. Dit commentaar is zo scherp dat het nogal de aandacht heeft getrokken. Er wordt onder andere op gewezen dat het document van bepaalde zijde zou zijn ver valst en dat er zelfs vervalste teksten van in omloop zijn gebracht. Hierin zijn gedeelten tussen aanhalingstekens gepu bliceerd, die in het document niet voorko men. Men zou menen dat dit gebeurd is door de communisten, maar zonder dat het ge zegd wordt, denkt men dat de enige die dergelijke onjuiste aanhalingen heeft ge publiceerd Gonella is, één van de meest rechts georiënteerde christen-democraten. Het zijn de rechtse conservatieven die trachten de bisschoppen voor hun kar te spannen. De bisschoppen willen zich daar kennelijk niet voor lenen. (Van onze correspondent) BRUSSEL De tweede oververbinding voor de Schelde te Antwerpen zal hoogst waarschijnlijk een tunnel worden. Dat heeft de oud-burgemeester, thans wethou der voor de haven, Delwaide, verklaard tijdens een lunch van de Roteryclub van Antwerpen. De beslissing, die moet worden geno men door de regering, is praktisch reeds gevallen, zo zei hij. De regering be schouwt de aanleg van een tunnel als de beste oplossing. De doorslag bij het ne men van een besluit, zou hebben gegeven dat bij de bouw van een tunnel de aan- en afvoerwegen voor het grootste deel op niveau kunnen worden aangelegd, zodat ze minder kosten dan wanneer opritten voor een vrij hoog boven de rivier liggende brug zouden moeten worden gemaakt. Het enige dat Antwerpen nu nog vraagt, aldus de wethouder, is dat men spoedig met de aanleg gaat beginnen. Gulle Giele Het is voor de bakker. Het is voor de bakker dat ik u allemaal verzoek even netjes in de rij te gaan staan en uw petje af te nemen voor bakker. Voor bakker Giele. Voor bakker Giele die twaalf jaar ge leden uit het landje waar eens zijn wieg sting, naar Australië is gegaan om het bakken voort te zetten op vreemde grond. Met gunstige gevolgen gelukkig. En de bakker, hij bakte voort. En de bakker, hij werd een bakker in goede doen omdat hij een goede bakker is. Een heerlijke success-story: local boy who made good, die eenvoudige jongen-van-bij-ons, die, bak kende en bakkende, zijn schaapjes op het droge bakte. Voer voor journalisten: er zit een lekker-doorbakken, knapperig stukje voor de krant in. Maar houdt uw adem in en kijk even niet naar de rakkers van de beeldbuis het stukje (echt iets voor Het Beste, dat altijd iedere maand, het beste in den mens onthult voor uw innerlijk welbeha gen) wordt nog langer en nog verheffen der; het komt nu cursief-in-een-lijstje op de voorpagina van een krant; want deze zelfde bakker, Giele is de naam, trok een heel hooi nummertje uit een Australi sche loterij: een ton of wat voor de bak ker, wie zou het den ijverigen man mis gunnen? En wat nu zei de bakker? De bakker zei: Mijn vrouw en ik heb ben reeds meer dan voldoende: wij be zitten een mooie kudde schaapjes op het droge; daar hebben wij ruim genoeg aan, aan die lieve dieren, en die paar ton zijn voor anderen, die het meer nodig hebben dan wij. Ziet u, dat is het nu. Dit is nu iets waar u een voorbeeld aan moest nemen, als u een paar ton be zit die u niet nodig hebt. Dit is nu het verschil tussen de bak ker en u. U gaat bijten en slaan als ze aan dat nest-ei van u willen komen, laat staan dat u uit eigen beweging de hele reut aan anderen zoudt geven. Ach ja, wel eens een tientje hier of misschien zelfs wel een honderdje daar en een kwartje in het busje van de collec-tante, maar dat onbekommerde glimlachende, van mensen- min en naastenliefde zingende: Hier hebt jullie de hele reut, dat is er bij u niet bij. Nu heb ik niet de illusie dat al mijn lezers door het voorbeeld van gulle Giele tot betere gedachten zullen worden ge bracht. Maar ik heb toch wel hoop dat er althans een paar onder hen zullen zijn al zijn het er maar tien van de tien miljoen, die dit lezen die zullen uitroe pen: Ik laat mij niet kenne; wat die bak ker kan, kan ik ook: Marie, haal de ton nen eens van zolder; we gaan ze verde len onder mensen, die ze beter kunnen gebruiken dan wij; ze liggen daar toch maar. Maar ik moet daar dan toch nog wel even bij zeggen, dat u goed moet uitkijken aan wie u ze geeft en dat ze nuttig wor den besteed en niet verpierewaaid en zo. Ik ken wel iemand die ze goed gebrui ken kan. En die dat heel netjes zou doen. Ik noem zijn naam en zijn girobere- ning niet. Maar als u een beleefd briefje aan de hoofdredactie van dit dagblad stuurt, zult u het wel te weten komen. Dag, aardige mensen. Advertentie modieus comfort ia het dagelijks leven ank me licit tf ij: Haarlem. Barteljorisstraat 24. tel 20420 Opperhoofd. Het nationale congres van Amerikaanse Indianen heeft zaterdag sir Winston Churchill benoemd tot op perhoofd van alle Amerikaanse India nenstammen en hem een Indiaanse oor- logstooi geschonken. Verdronken. In New York zijn zondag elf mensen verdronken doordat de auto waarin zij zaten in de Harlem terecht kwam. De slachtoffers waren leden van drie gezinnen behorend tot één familie. Zij kwamen van een doopplechtigheid. Aardbeving. De seismograaf van de Fordham universiteit in New York heeft een „tamelijk sterke" aardschok gere gistreerd, waarvan het epicentrum op omstreeks 4500 kilometer ten zuiden van New York, mogelijk in Peru, ligt. Brand. Bij een brand in de Canadese plaats St. John zijn een veertigjarige vrouw, haar vijf kinderen en een meis je van vijftien jaar omgekomen. DJAKARTA (AP) Antara bericht dat Indonesië bij Krupp en Kaus Maffei A.G. te München dertig diesel hydraulische locomotieven voor dertig miljoen mark be steld heeft, welke van de zomer afgeleverd moeten worden. Strop. Een zakenman uit Hamburg is tot duizend mark boete veroordeeld, omdat hij op de autoweg Hamburg-Bremen in zijn sportwagen een wat langzamer rij dende auto langdurig met getoeter en lichtseinen had bestookt. Hij wist niet dat zijn voorligger werd bestuurd door een politieman in burger. Schoeisel. In Mexico loopt negen percent van de bevolking nog op blote voeten, zo heeft de gezamenlijke schoenindus trie in dat land vastgesteld. In verge lijking met 1956 is de schoenomzet van 35 tot zeventig miljoen paar gestegen. Busongeluk. Zaterdag is in Genua een stadsbus in brand gevlogen. Vijfender tig personen werden gewond, echter niet door de brand zelf maar als gevolg van paniek. Drie van hen zullen twee maan den in het ziekenhuis moeten blijven. Protest. In Vaticaanstad is bekend gewor den dat kardinaal Wyszinsky, aartsbis schop van Warschau, bij de autoriteiten heeft geprotesteerd tegen het besluit een groot aantal priesterstudenten on der de wapenen te roepen. In Poolse kringen in Rome wordt deze maatregel van de Poolse regering „zeer ernstig" geacht. Moeilijkheden. De Westduitse stad Geln- hausen is voor de vierduizend in de om geving gelegerde Amerikaanse militai ren tot verboden zone verklaard, nadat herhaaldelijk moeilijkheden met d« plaatselijke bevolking waren ontstaan. 4

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3