Gelijke spelen toonaangevend voor hockeyduels in IJmond Deense kustvaarder in z'n element in Slikkerveer V Methyl voorkomt cilinder-ondervoeding! GARAGE GIESBERTS @en cafqueuse benzine met Methyl Eechtrop 4 verloor met liefst 16-0 Evacuatie vrouwen uit Kongo verzocht Britse schade in Indonesië wordt vergoed Vissersboot vergaan Waarom u zo krachtig rijdt op Caltex benzine KOOP sa: CwllTiEX MAANDAG 4 NOVEMBER 1963 Wekker voor automobilisten Geredde bemanning geeft schuld aan onderzeeboot li li r mm mmm •i mmmmmmmsmmmt mmmmmmemmmmm mmmmmmmmmmmm - mmmmmmm mmmmmmmi 1 Gelijke verdeling van oktaanwaarden hij Caltex ben zine met Methyl voorkomt cilinder-ondervoeding, geelt maximum kracht. De Methyl in Caltex benzine zorgt voor een gelijke ver delingvan oktaanwaarden over è,lle cilinders. Dus ook de buitenste cilinders ontvangen nu een mengsel van uitge balanceerde samenstelling. De cilinder-ondervoeding is voorkomen en élke cilinder levert zijn maximum rende ment, zijn maximum aan kracht. U rijdt krachtig, zuinig en betrouwbaar op Caltex benzine met Methyl, Tank CALTEX bij Tussenbeeksweg 7-9 - Telefoon 4156 - IJmuiden - -.i \viw^.v Op de uitvinderstentoonstelling te Neurenberg is een apparaatje te zien dat autobestuurders moet verhinde ren in slaap te vallen tijdens lange, eenzame tochten. Het is een schuim rubber kussentje dat met een ket tinkje om de hals wordt bevestigd. Het moet zo hoog worden gedragen dat de kin erop rust. Wanneer de be stuurder begint te knikkebollen en zijn hoofd voorover zakt, wordt het kussentje ingedrukt en begint er een belletje te rinkelen dat in het kus sen is ingebouwd. In de hockeycompetitie in de IJmond was het in veel gevallen allemaal Straw berries Eechtrop of Eechtrop Straw berries, wat de klok sloeg. De meeste van deze wedstrijden tussen de elftallen van boven en beneden het Noordzeeka naal eindigden met een gelijk spel. Echtrop 1 heren hield op eigen terrein goed stand tegen de ploeg van Strawber ries, die voor rust zeer sterk kwam op zetten. Strawberries combineerde goed en in de eerste speeltijd had Eechtrop daar geen afdoende antwoord op. Na ongeveer een kwartier spelen gaf Ton Kooijman Strawberries de leiding, toen hy, van een korte hoeslag profiterende, de bal achter de Beverwykse doelman Keiler werkte. Langzaam kwam Eechtrop terug en kort na rust maakte invaller Frans van der Kant gelijk. Nog vaker kreeg Eechtrop opgelegde kansen, maar het ontbrak in de voorhoede aan de afwerking om hieruit doelpunten te maken. Strawberries miste later nog enige hoekslagen. Het gelijke spel is voor de Beverwijkse spelers zeer bemoedigend. Het is mede een gevolg van de in de laatste weken op steeds hoger peil gebrachte conditietraining. In de promotieklasse C speelde Schey- beeck op eigen terrein puntloos gelijk te gen Alkmaar. Deze uitslag geeft de ver houding van de aardige en spannende wed strijd goed weer. Alkmaar beheerste het middenveld regelmatig. Scheybeeck kreeg meer kansen en was ook gevaarlijker door de flitsende aanvallen. Bij een van de mo menten waarop Scheybeeck weer bij de Alkmaarse verdediging kwam, scoorde Jan Vrugt, maar het doelpunt werd we gens buitenspel niet toegekend. Strawberries II en Eechtrop II ont moetten elkaar op Schoonenberg in Drie huis. Bij Eechtrop maakte de invaller doelverdediger Wim van de Berg een zeer sterke indruk. Eechtrop combineer de goed, maar het ontbrak de spelers aan het afwerken van de aanvallen. Bij Strawberries verving Henk Kooijman, die net een wedstrijd achter de rug had, al kort na het begin Jaap van de Bogaard, die bij een ongelukkige treffer met een stick enkele tanden verloor. Doelpunten bleven uit. Voor de derde klasse speelde Terriers in Alkmaar tegen Strawberries. De gasten wonnen met 0-1 door een doel punt, kort na rust ingeschoten door Hans van Rij. Voor de vierde klasse competitie was er een ontmoeting tussen Eechtrop 3 en Strawberries 4. De thuisclub won deze wedstrijd met 4-1. Fred Beerman en Lex de Jong zorgden voor twee doelpunten voor Eechtrop. Nog voor de rust redde de junior-invaller Peter Groen de eer van Strawberries. Na de rust voerden middenvoor Chris van Vuuren en Kees Krook (uit een korte hoekslag) de voorsprong de voorsprong van Eechtrop verder op. Scheybeeck 2 zegevierde met 0-2 in de uitwedstrijd te gen HIC 5. Ton Maks zorgde voor en na de rust voor een doelpunt. Over geluk heeft Scheybeeck in deze ontmoeting niet te klagen gehad. Vooral in de tweede helft was HIC vaak sterk in de aanval. De Beverwijkse doelverdediger Piet Bunts- ma verdedigde zijn doel uitmuntend. Strawberries 5 leidt sedert zondag in de vierde klasse F, nadat in een thuis wedstrijd tegen FIT 3, dat evenals Straw berries nog ongeslagen was, met 2-0 de overwinning werd behaald. De iets ster ker spelende thuisclub nam voor de rust de leiding door Piet Minderhoud, die na een korte hoekslag de van de doelver dediger terugkomende bal inschoot. In de tweede helft voerde Aad Wedemeijer de verkregen voorsprong op Voor de afdeling C, ontmoetten de eer ste dames-elftallen van Strawberries en Eechtrop elkaar op Schoonenberg. De wed strijd eindigde in een gelijk spel (1-1). De doelpunten werden pas na de rust ge maakt. Margriet van der Ploeg gaf Straw berries de leiding Kort voor tijd maake Ria Gordijn voor Eechtrop gelijk, toen zij een voorzet van Ineke Verselevel goed opving en inschoot. Strawberries 3 speel de op eigen terrein tegen Leiden 3. Ans Rosier nam beide doelpunten voor haar rekening, zodat Strawberries met 2-0 won. Terriers 1 won in Alkmaar met 4-1 van Strawberries 2. Met dit enige doelpunten tegen hebben de speelsters uit Driehuis geruime tijd een voorsprong gehad, ver kregen door Tineke Hoogetoom. Nog voor de rust maakte Terriers gelijk. In de twee de helft drukte de thuisclub steeds meer door en een sterk overwicht resulteerde in nog drie doelpunten. Scheybeeck 1 bleef in Beverwijk met 9-1 de baas over Alkmaar 2. In deze voor de thuisclub eenzijdige wedstrijd was bij de rust al een voorsprong van 5-0 bereikt. Scheybeeck begin reeds beter te splen. Voor de doelpunten zorgden het drietal Hanneke Groensmit (4), Maria Nieuwenhuizen (3) en Margriet Verstee- ge (2). In de vierde klasse speelde Rood Wit 4 tegen Eechtrop 2. De eindstand werd 1-1. Paula Cort nam het enige doelpunt van Eectrop voor haar rekening. In de districtscompetitie Noordholland, eerste klasse won Scheybeek 3 op eigen terrein met 3-0 van Alliance 6. Bij de rust leidde de thuisclub met 1-0 door Ton Ven del, die later ook 't tweede doelpunt scoor de. Het werd 3-0 door Kees Kochx, die tien minuten voor tijd een straf bal won. Straw berries 6 en Eechtrop 4 speelden puntloos gelijk. Dé wedstrijd in de tweede klasse was de plaatselijke ontmoeting tussen Schey beeck 4 en Eechtrop 5. De ontmoeting werd op het terrein van Eechtrop ge speeld, omdat Scheybeeck voor meer dan zes thuiswedstrijden geen plaats had. De punten werden verdeeld (1-1). Gezien het wedstrijdverloop wel een juiste uitslag. Scheybeeck kreeg een korte hoekslag toe gewezen, waaruit in de eerste helft Geor ge van Bragt het eerste doelpunt maak te. Drie minuten voor tijd viel de hoop van Scheybeeck op een overwinning uit een, toen Eechtrop, zeer verdiend overi gens, door Menno Fris geiyk maakte, berries verloor op eigen terrein met 1-5 van BMHC 9. Bij de dames keerde Eech trop 3 met een nederlaag van 3-0 uit Amsterdam terug van Randwijck 3. Straw berries 4 won met 1-0 van Fit 3, een doel- runt dat na de rust door Ivonne Diebe werd ingeschoten. Met twee doelpunten van Willemien Smit kreeg Strawberries 5 een overwinning van 2-0 in de thuiswed strijd tegen Hurley 4. Scheybeeck 2 be haalde met ruime cijfers (7-0) de over winning op HIC 6. Dit Beverwijkse elftal bereikt steeds betere resultaten. De voor sprong bij rust was al 3-0. Voor de 7 doel punten zorgden Els Metselaar, Loes Ver steeg en Greet Schram. Eechtrop 4, gehandicapt door veel in valsters, verloor op eigen terrein met 0-16 van Hermes 2. Scheybeeck 3 tegen Alk maar 3 werd een overwinning van 1-3 voor de gasten. Alkmaar, de iets sterke re ploeg met wat meer stootkracht, stond bij de rust al met 0-1 voor. Marjan de Goede redde de eer van Scheybeeck met het enige tegenpunt. Scheybeeck 4 won met 1-0 van Alliance 6. Map Alles scoor de na de rust. ELISABETHSTAD (AP) Een groep van 78 blanken, waaronder twaalf Belgen, heeft de autoriteiten in Elisabethstad ge vraagd hun vrouwen en kinderen te eva cueren uit de stad Sandoa 550 km ten noor den van Elisabethstad. Zij deden dit ver zoek met het oog op het optreden van Kon golese soldaten. Woensdag kwam een detachement van 46 Kongolese militairen in Sandoa. Vol gens een ooggetuige begonnen de soldaten alle motorvoertuigen in beslag te nemen. Daarna doorzochten zij een Amerikaanse protestantse missie, zij beschuldigden de Amerikaanse zendelingen van hulp aan de verboden Katangese gendarmerie. Het vliegtuig en de radiozender van de missie werden in beslag genomen. Later werd het vliegtuig teruggegeven. Er zouden geen blanken zijn mishandeld, maar twee Ame rikaanse vrouwen zouden door de soldaten in het gezicht zijn gespuwd. Later zijn de militairen vertrokken. Zij deelden mee terug te zullen komen. De groep zou nauwelijks enige leiding hebben gehad. Een peloton Zweden van de Ver enigde Naties heeft vergeefs geprobeerd tussenbeide te komen. Een peloton Kon golezen onder V.N.-bevel zou geweigerd hebben zich met de zaak te bemoeien. LONDEN (DPA) De Indonesische re gering heeft Groot-Brittannië toegezegd, de schade te zullen vergoeden die bij de an ti-Britse incidenten op 18 september en de daaropvolgende dagen in Djakarta aan Britse eigendommen is aangericht. De re gering heeft dit in nota's aan de Britse ambassade in Djakarta laten weten. De Britse regering wacht intussen nog steeds op de verzekering, dat de door In donesië tijdens de onlusten „onder toe zicht" gestelde Britse ondernemingen aan hun eigenaars zullen worden teruggege ven. Op het voorstel van minister Soeban- drio om deze kwestie door een speciale commissie te laten behandelen heeft de Britse regering geantwoord, dat vóór te ruggave van de Britse eigendommen niet aan de vorming van een dergelijke com missie te denken valt. Overigens kan zo'n commissie naar het oordeel van de Brit ten alleen maar tot taak hebben, het we derrechtelijk in bezit nemen van Britse eigendommen in de toekomst te verhinde ren. Op de revisietekenkamer (revisiewerk en plaatselijke uitbreiding leidingnet ten) van het PROVINCIAAL WATER LEIDINGBEDRIJF te BLOEMENDAAL is plaats voor Bruto-aanvangssalaris 21-25 jaar, afhankelijk van leeftijd, opleiding, bekwaamheid en er varing, tussen 291,46 en 557,57 per maand, exclusief huurcompensatie. Jeugdloonregeling beneden 21 jaar. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en recente pasfoto binnen één week te richten aan de directie van het P.W.N., Essenlaan 10, Bloemen- daal. In linkerbovenhoek van brief en enveloppe vermelden: RVTC en naam krant. Persoonlijke aanmelding alleen na oproep. Adverteert in dit blad Een ohartertoestel vol Deense belang stellenden was vrydag uit Kopenhagen overgekomen voor de tewaterlating van de 740 tons dw kustvaarder Yuki Hansen, die het eerste schip wordt van de ais re der debuterende Knud Hansen, eigenaar van een groot wegtransportbedrijf in de Deense hoofdstad. De stapelloop vond in de namiddag LONDEN (AP) De Britse vissersboot Rona Nelson is zondag binnen tien minuten in de Noordzee gezonken na een botsing, waarvan de driekoppige bemanning de schuld geeft aan een onderzeeboot. De kapitein, de 42-jarige Harry Hansen, zei: „Ik heb in die wateren gevist sinds ik achttien jaar geleden schipper van de Rona Nelson werd en voor zover ik weet zijn daar nooit gevaarlijke wrakken ge weest. Ik weet dat er op het ogenblik van de botsing een Deense onderzeeboot in de buurt was. Misschien is die het geweest." Hansen en zijn bemanning werden ge red door het 6.670 tons metende Noorse passagiersschip Leda, dat hen op een rub- bervlot zag ronddrijven. Kapitein Trygve Muller van de Leda acht het eveneens heel wel mogelijk, dat een onderzeeboot de schuldige was. Ik denk dat een onderzee boot onder de Rona Helson naar boven ge komen is en haar tot zinken heeft gebracht, zo zei hij. KOPENHAGEN (AP) Een woord voerder voor het Deense marinekommando heeft verklaard, dat geen enkele Deense onderzeeboot in botsing is geweest met de „Rona Nelson" of met een ander schip. De Deense onderzeeboot „Delfinen'' die zich in het gebied bevond, had bevel ge kregen naar overlevenden te zoeken. plaats bij de werf v.h. De Groot en Van Vliet te Slikkerveer, een van de weinige Nederlandse scheepswerven die nog over een goedgevulde orderportefeuille beschikt. De Groot en Van Vliet dankt dat mede aan de relatie met de in Kopenhagen woonachtige Nederlandse reder Marinug Smits, die ook het contact met Knud Han sen tot stand heeft gebracht. De Yuki Hansen is trouwens een zusterschip van de Dita Smits 2 en de Karin Smits, sche pen die de Slikkerveerse werf niet lang geleden aan de heer Smits heeft opgele verd. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw Hansen, echtgenote van de toe komstige reder. De Yuki Hansen is een enkelschroef- motorvrachtschip van het shelterdektyp® (brutoregistertonnage 499) met een lengte van 59,30 meter, een breedte van 9,20 m, een holte van 5,40 m en een ruiminhoud van 58.000 kubieke voet. Een M.W.M.- dielselmotor met een vermogen van 770 pk zal zorgen voor een dienstsnelheid van 12 mijl per uur. De coaster wordt over drie maanden opgeleverd. De werf v.h. De Groot en Van Vliet, die bekendheid heeft door haar gespecia liseerde coasterbouw, heeft op het ogen blik nog een chemicaliëntanker op de hel ling staan, de Dutch Engineer, een zus terschip van de Dutch Master, die vorige maand werd overgedragen aan de on langs opgerichte rederij n.v. Tankvaart in Rotterdam. Er zijn verder bouwopdrachten voor acht schepen: een serie van drie dubbelsehroef- koelschepen van 1.050 ton d.w. met een snelheid van 15 knopen voor reder Smits, een tanker voor Noorse rekening en vier Nederlandse orders. Tezamen met de vele reparatieopdrachten betekent dit tenmin ste drie jaar werk voor de 350 arbeider» die bij de werf in dienst zijn. •r V-» p" .aAMwjW hBPWNp We graan... en dan géén we ookf liiliiiiilisiiiliiiinisïnrniniinÈia: Ongelijke verdeling van oktaanwaarden, ofwel cilinder ondervoeding, veroorzaakt pingelen, verlies aan kracht en benzineverspilling. Elk benzine-lucht mengsel bevat lichte en zware ben- zinefrakties. Daarvan bezitten de zware de hoogste ok- taanwaarde. Vooral echter bij snel optrekken bereiken niet genoeg zware frakties de buitenste cilinders, zodat deze een mengsel van te lage oktaanwaarde krijgen. Men noemt dit „cilinder-ondervoeding". Het is de oorzaak van pingelen, verlies aan kracht en benzineverspilling.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6