Regering acht verlaging van belasting nog steeds urgent Nieuw! Nu ook de PRODENT JUNIOR kindertandenborstel 42 ct voordeel POLLE, PELLI EN PINGO AGE A J Fa. B. ENGELENBERG ter en NAAIMACHINES KEELPIJN? A Lyndon Johnson opende Amerikaanse show in RAI Bij VHMO werd kwart van de lessen onbevoegd gegeven Nieuwe arrestatie in verband met de moord in Nes Kolendamp eiste twee slachtoffers Haags tienjarenplan voor spoorwegwerken DOEPIE EN DE WONDERK.EUKJEN Bewoners Osdorperweg zetten actie voort Steen uit Schreierstoren voor vice-president Johnson Vier jaar geëist voor „crime passionel" Bouwvakionen boven Europees peil bepleit Zes jaar geëist voor doodslag Ruim 8200 huizen erbij in september Iets koeler Heeft u contanten nodig DONDERDAG 7 NOVEMBER 1963 Ontwikkelingshulp De sigaar Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN NGEL persoonlijke lening *2 2 i SS (Vervolg van pagina 1) De minister van Financiën, prof. Witteveen, heeft gisteravond in de Tweede Kamer onomwonden te kennen gegeven dat de regering over de ver laging van loon- en inkomstenbelasting tijdens de zittingsperiode van dit kabi net niet anders denkt dan bij de opstel ling van het befaamde Wassenaarse ak koord. De extra-steun voor de land bouw betekent niet dat het prioriteits karakter van de neutralisering van de progressiefactor de onevenredige be lastingverzwaring bij algemene stijging van 't loonpeil is veranderd. De steun aan de landbouw is alleen daarom eer der aan de orde gekomen omdat deze urgent was en omdat de neutralisering van de progressie beter niet aan het begin van de zittingsperiode van dit kabinet kan worden doorgevoerd. De motivering van het vasthouden aan de neutralisering bestond voor de minister voornamelijk uit de wijze waarop de hui dige zware belastingdruk is ontstaan. Dat geschiedde tijdens de bezetting, toen de mocratische afweging onmogelijk was en het effect van de progressie in de belas tingtabellen niet nauwkeurig wérd afge wogen tegen het nut van overheids- en particuliere bestedingsmogelijkheden. Of de regering eventuele ruimte zal be steden voor gedeeltelijke premiebetaling van de volksverzekeringen uit de schat kist zal bij het opstellen van de begroting 1965 worden overwogen, zo deelde de mi nister mee, zich speciaal richtend tot de socialistische oppositie, die daar dinsdag nogal uitvoerig op had aangedrongen. De critiek op de omvang van de ontwik' kelingshulp in de begroting-1964 sloeg bij de minister niet aan. „Ruimhartig en in evenredige mate" was de afspraak bij de formatie en dat is gebeurd" zei hij. „Er bestaan internationale afspraken voor de multilaterale hulp en daar hebben wij ons aan gehouden". De minister wees er op dat er ook nieu we posten voor ontwikkelingshulp zijn subsidies aan instituten voor sociale plan nen en medisch onderzoek, en deelneming in internationale ontwikkelingsconsortia, De verhoging van de Nederlandse bijdra ge aan het wereldvoedselprogram van de V.N. (5,1 miljoen in 1964 tegen 1,7 mil joen in 1963) noemde de minister als een duidelijk voorbeeld van „ruimhartigheid' De Kamer, minister Witteveen en de staatssecretaris van Financiën, dr. Van den Berge, hebben gisteren nog heel wat woorden gewisseld over de voorgestelde verhoging van de indirecte belastingen. De benzine zal enkele centen duurder worden maar de minister kon niet ingaan op de liberale wens deze verhoging door belas tingverzwaring te bestemmen voor de we genbouw. Deze verhoging heeft een defla toire bedoeling en daarvan komt niets terecht indien de verhoging voor de we genbouw wordt bestemd, zo luidde het mi nisteriële argument. Over de verhoging van de belasting op sigaretten kon de mi nister nog geen mededelingen doen. Tot een voortzetting van de vrijstelling van de omzetbelasting op sigaren zal het ondanks sterke aandrang van vele Kamer Jeden niet komen. Staatssecretaris Van den Berge was op dit punt niet te ver murwen. Ook van een opheffing in gedeel ten wilde de staatssecretaris niets weten De sigaar wordt dus de sigaar en zal be gin volgend jaar gemiddeld drie a vier cent duurder worden. c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry als loopjongen", a.l. Van vrij dag af 14 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u, „Ontsnapping uit Zahrain", 14 j. Van vrij dag af 19 en 21.15 u,: Gordon de zwarte pira&t", 14 jl" Lido, vandaag 1', 19 en 21.15 u.: „De wurger van Blackmoor", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.ï „Hercules contra Dracula", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De wonderbaarlijke belevenissen van de Ro binsons", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Duel", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Onsterfelijk Griekenland", a.l. Van vrijdag af 20.15 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Mariandl is verloofd", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.; „Internationaal Ho, tel", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tarzan en zijn vijanden", 14 j. Van vrij dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De hel van Californië", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Spaar de spotvogels", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u. „Deze man is gevaarlijk", 18 j. Vanaf vrij dag TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van werken van mevrou>" M. HofkerRueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: 17e eeuwse muziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging ..De Acht". Tot en met 30 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember: Hans Mulder. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Huize Bloemenheuvel: tentoonstelling van aquarellen van G. J. de Geus. Dage lijks geopend van 1017 u. en 's zondags van 1417 u. Tot en met 17 november. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde' 'door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Hoofddorp, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 1 november). DONDERDAG 7 NOVEMBER City, 20 u.: „Eén pyjama voor twee". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Expositiezaal, Heidestraat, 19.30 uur Demonstratieles muziekschool Velser Ge meenschap. Gymnasium „Paulinum", Driehuis, 20 u. Ouderavond Prinses Beatrixschool, ds. D ter Steege spreekt over „Godsdienst en Sexualiteit". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. en R.K. Openbare leeszaal, mid dag en avond gesloten. Beverwijk, stadhuis „Seheybeeck", 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. VRIJDAG 8 NOVEMBER City, 20 u.: „Het spook van de opera". Stadsschouwburg, 20 u.: „Eerst de vrouw tjes". Oud-Katholieke verenigingsgebouw, 15 tot 23 u.: Bazaar „St. Engelmundus". Santpoort, Hervormd Jeudgebouw, 19.30 uur: Demonstratieve muziekschool Velser Gemeenschap. Santpoort, „Zomerlust", 20 u.: Concert fanfarekorps „Wilhelmina". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u., filiaal Velsen- noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Sant poort: 19 tot 21 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. DONDERDAG 7 NOVEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eclips". Beroepententoonsteiling, elke donderdag en dinsdagavond van 19 tot 21 uur in het voormalige „Beijnes"-complex. VRIJDAG 8 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De wrede medeminnaar". Luxor Theater, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind". W.B. Theater, 20 u.: De grote illusie". Advertentie Doclstraat 37 - Haarlem - Tel. 13232 „Speedy" verfspuitinstallatie compleet 335.— Advertentie Verkr Om kwart voor elf vanmorgen heeft de Amerikaanse vice-president Lyndon B. Johnson in het RAI-gebouw te Amster dam de Amerikaanse voedsel- en land- bouwproduktententoonstelling „Amerika brengt u het goéde der aarde" geopend. De plechtigheid had plaats in tegenwoor digheid van de Amerikaanse minister van landbouw Orville L. Freeman, en een groot aantal genodigden onder wie de Nederlandse minister van Landbouw mr B. W. Biesheuvel, de Commissaris der koningin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen en de Amsterdamse burgemees ter, mr. G. van Hal. Zeventien dagen lang zal het RAI-ge bouw openstaan voor ieder die belang stelling heeft voor voedsel- en landbouw- produkten uit Amerika. Wat het resultaat zal zijn van deze manifestatie, waarmee Verenigde Staten als het ware een aan val doen op West Europa ter vergroting van de export van hun landbouwproduk- ten, laat zich moeilijk raden. De organi satoren, die optreden namens het Ame rikaanse ministerie van Landbouw, zijn vol vertrouwen. Zij wijzen er met trots op dat dit de grootste tentoonstelling is die het ministerie ooit buiten Amerika heeft georganiseerd. Van de wekelijkse lessen bij het dag- VHMO in de wettelijk verplichte vakken vijfentwintig percent onbevoegd ge geven, dat is iets minder dan in 1962, in welk jaar het percentage 25,6 bedroeg, zo blijkt uit CBS-gegevens over de bevoegd heidssituatie bij het dag-VHMO per 16 september 1963. Voor de afzonderlijke vakken i-s in ver gelijking met 1962 hef percentage onbe voegd gegeven lessen vooral toegenomen bij natuurkunde (van 29 tot 32 percent). Voor wiskunde is dit percentage afge nomen van 28 naar 26 percent, voor schei kunde en Latijn van achttien naar zestien percent. Bij het gymnasium was het percentage onbevoegd gegeven lessen het laagst, na melijk zeventien percent, en bij de middel bare scholen voor meisjes het hoogst, namelijk 34 percent. Het openbaar onderwijs telt 22 percent onbevoegd gegeven lessen, het overig bij zonder onderwijs 23 percent, het rooms- katholiek onderwijs 26 percent en het protestants-christelijk onderwijs 29 per cent. Advertentie ALLE MERKEN RUIME KEUZE Grote Houtstraat 181 Haarlem - Telefoon 14444 Op last van de officier van Justitie te Leeuwarden is gisteren een tweede ar restatie verricht in verband met de moord en brandstichting te Nes bij Ak krum. Het betreft een landarbeider, een oom van de reeds eerder gearresteerde man die bij de familie Steenstra inwoonde. De officier van Justitie beschikt over aanwijzingen dat de oom op de een of an dere manier met het misdrijf te maken heeft gehad. In dit stadium van het on derzoek wilde hij nog geen nadere mede' delingen doen over deze aanwijzingen. Advertentie hoest? verkoudheid? GROENE KRUIS HOESTBONBONS helpen probaat en smaken heerlijkl In Hoogezand zijn twee personen door kolendamp om het leven gekomen. Het zijn de zeventig-jarige heer J. Snitjer en zijn 55-jaar oude huishoudster mej. H, Spijker. Gistermorgen ontdekten buren van de heer Snitjer dat er iets niet in orde was Zij waarschuwden de politie die de be^ jaarde heer en zijn huishoudster leven loos in 'een stoel aantrof. De haard in de woonkamer was afge sloten waardoor er kolendamp is ontstaan De politie verklaarde dat zij vermoede lijk reeds de vorige avond als gevolg van kolendampvergiftiging om het leven wa ren gekomen. Haag heeft gistermiddag in de Binckhorst polder het eerste zand gestort van de bij na 600.000 kubieke meter, die nodig is om dit Haagse gebied bouwrijp te r ken voor de aanleg van een groot goe derenspoorwegemplacement. Het was te^ vens het officiële begin van de uitvoe ring van de spoorwegplannen van Den Haag, die de bouw van een nieuw station „Bezuidenhout" en een nieuw goederen emplacement beogen. Men hoopt binnen tien jaar met deze spoorwegwerken in Den Haag gereed te zijn. Met deze wer ken is rond 45 miljoen gemoeid. 8-9. Vol verwachting liep Doepie naast het mannetje mee. Hij bracht haar de trap af en de gang door. Het hele huis was donker, want vader en moeder waren ook al naar bed. Waar gaan we heen? vroeg Doepie nieuwsgierig. Nou kijk maar eens.daar moeten we zijn! Ze stonden aan het eind van de gang, waar de keuken was. Karei Vaak wees op de deur, die op een kier stond. Kijk, hier Ga daar maar naar iets leuks beleven! Doepie gluurde door de keukendeur. de keuken, zei hij binnen, dan zul je KOM MAAR, HIER BOVEN IS HETy NIET MEER 66VAARU. ZE6R08 80FT AUTKIDi) AAOk66N,OOWE 40N6EN |6A IE IN DEZELFDE^ dAALS HET MAAR 60ED6AAT RICHTING TOCH WEL, ZEEROB, KW K EENS OM I ^~©PIB CCCENHMIN 1323-C Het protest-actiecomité van bewoners van de Osdorperweg in Amsterdam heeft een brief gericht tot B. en W. waarin het zegt helaas genoodzaakt te zijn de actie in het belang van hun kinderen voort te zetten. Wel hebben B. en W. nu doen weten een voetpad langs het bedoelde wegge deelte te zullen laten aanleggen doch het comité blijft aandringen op inwilliging van verder verzochte veroeteringen „die binnen veertien dagen getroffen hadden kunnen zijn": onder andere het weren van door gaand zwaar verkeer en het vullen van de ergste gaten in de weg. (Van onze correspondent) De Amerikaanse vice-president, de heer Johnson, heeft woensdagmiddag bij zijn bezoek aan het Amsterdamse stadhuis onder meer een eeuwenoude steen uit de Schreierstoren gekregen, de plaats van waar Henry Hudson op 4 april 1609 met de „Halve Maen" vertrok. Op de steen is een koperen plaat bevestigd met een inscriptie, die aan dit ook voor Amerika nen historische feit herinnert. Voorts kreeg de heer Johnson een re- produktie van een door de tekenaar Guis- selmus Janssonius in 1600 vervaardigd panorama van de stad Amsterdam en een exemplaar van het nieuwe fotoboek van Amsterdam. Vier jaar gevangenisstraf heeft de of ficier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank geëist tegen een 22-jarige ca fetariahouder uit de hoofdstad, 'die in de nacht van 13 juli in een jaloerse bui zijn minderjarige vriend in een woning aan de Blasiusstraat in het wilde weg met een broodmes zou hebben gestoken. De voorzitter van de stichting Raad van Bestuur van het Bouwbedrijf, de heer J. P. A. Nelissen, heeft gepleit voor Neder landse houwvaklonen die uitstijgen bo ven het Europese peil en voor uitbreiding van het aantal vakantiedagen in de bouw sector, bij voorkeur op te nemen in de winter. Prijsstijgingen in de bouwsector achtte hij in de nabije toekomst onver mijdelijk en het gebruik van nieuwe en moderne bouwmethoden om economische redenen noodzakelijk. De heer Nelissen hield dit pleidooi bij de opening van de tweede internationale vakbeurs „Modern Bouwen" in Valken burg. „Het loonbeleid na de oorlog is voor onze bedrijfstak funest geweest," zei hij. „Allereerst werd het ons onmogelijk gemaakt om het niveau iets hoger dan in andere bedrijfstakken te handha ven." Hij achtte het redelijk dat de bouwvakkers een hoger weekloon ontvan gen dan werknemers in andere bedrijfs takken, omdat de werkomstandigheden slechter zijn dan in de industrie. Het enige antwoord dat de regering op de overspannen bouwmarkt weet te geven," aldus de heer Nelissen, „is het beperken van de afgifte van bouwvergun ningen. Alleen echter als de bouwvak- lonen uitstijgen boven het Europese ni veau kunnen de moeilijkheden in ons land op dat punt worden opgelost." Dit zal echter niet mogelijk zijn zonder doorbe rekening der verhoogde kosten met als on vermijdelijk gevolg prijsstijgingen in de bouwsector. Uitbreiding van de vakantiedagen in de winter noemde hij eveneens gewenst. De heer Nelissen bepleitte tot slot een betere voorlichting omtrent de modernste bouwmethoden. „Op dit gebied is Neder land beslist achtergebleven. Het traditio nele bouwen heeft in ons land steeds op hoog peil gestaan. Het is thans echter no dig steeds nieuwere en snellere bouwsys temen te ontwikkelen en deze toe te pas sen." Een 27-jarige bankwerker uit Rotter dam heeft wegens doodslag zes jaar ge vangenisstraf tegen zich horen eisen voor het Haags gerechtshof. De verdachte zou tijdens een vecht partij in de nacht van 18 op 19 februari van dit jaar in de Libertybar in Katen- drecht een 22-jarige matroos twee keer met een stiletto in de borst hebben ge stoken. De matroos overleed nog dezelfde nacht in een ziekenhuis. Hoge Raad. De Hoge Raad der Ne derlanden heeft aan de Tweede Kamer een lijst van aanbeveling van zes kandidaten voor de vacante raadsheerplaats toegezon den. Bovenaan staat mr. C. H. Beekhuis, raadsheer in 't gerechtshof in Amsterdam. Hoogleraar. Benoemd tot gewoon hoogleraar in de afdeling bouwkunde aan de technische hogeschool te Delft, is prof. dr. A. M. W. J. Hammachter. Prof. Ham- machter, die voordien buitengewoon hoog leraar was, zal onderwijs geven in de toe passing der kunsten in de architectuur. Kind verdronken. Het jongste van de vijf kinderen uit het gezin Reinders in het Noordlimburgse plaatsje Helden, de anderhalf jarige Jantje, is dinsdag verdron ken in een ondiepe put op het erf bij de buren.. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in septem ber van dit jaar 8.234 nieuwe woningen opgeleverd. In september van 1962 kwamen 6.760 nieuwe woningen gereed. In de periode januari tot en met sep tember 1963 kwamen totaal 51.602 nieuwe woningen gereed tegen 53.989 in de over eenkomstige periode van 1962. Van de in september voltooide woningen werden er 808 in systeembouw uitgevoerd. In de eerste negen maanden van dit jaar kwamen 4.652 systeemwoningen gereed. Gerekend tot en met september 1963 zijn sedert de bevrijding 1.065.706 nieuwe wo ningen gebouwd. In september 1963 werden 11.437 nieuwe woningen in aanbouw genomen (september 1962: 8.858 woningen). In de periode januari tot en met sep tember 1963 werd met de bouw van 68.256 woningen een begin gemaakt tegen 66.570 woningen in de overeenkomstige periode van 1962. Daar het aantal in aanbouw genomen woningen in september groter was dan dat van de gereedgekomen woningen, steeg het aantal in aanbouw zijnde woningen tot 138.803 op het eind van die maand. Advertentie Neemt een voor vaste loontrekkenden. FINANCIA NEDERLAND N.V. Met gratis levensverzekering gedurende contractduur Laan Copes van Cattenburch 76 Telefoon 607806 - 's Gravenhage ^X>DDCOOOCOOOOOOOOOOOOCOOOOOOO Het K.N.M.I. deelt mee: Een lagedrukgebied, dat gedurende en kele dagen in de Golf van Biscaye heeft gelegen, trekt naar de Noordzee. Samen hangend daarmee draait de wind in Ne derland naar het westen. De temperatuur wordt daardoor lager dan de afgelopen dagen het geval is geweest,maar blijft nog wel wat boven normaal. De lucht, die met matige tot krachtige wind naar Ne derland zal stromen, Is onstabiel van op bouw. Er komen dan ook enkele buien In voor. Randstoringen van het lagedrukge bied veroorzaakten vooral in de om geving van de Alpen veel regen. Een regengebied, dat Nederland in de afgelo pen nacht voorbijtrok, bracht 2 tot 3 mm. regen in het noorden van het land. WFFRRAPPORTEN Maximum-temperaturen oe c •t 2 d binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. 5 S *-E Si eS Den Helder zwaar bew. Z 10 0.3 Ypenburg onbewolkt Z 14 0 Vlissingen onbewolkt z 13 1 Eelde regen zzw 10 3 De Bilt onbewolkt z 14 0.1 Twente half bew. zzw 12 0.5 Eindhoven licht bew. z 16 0 Z.-Limburg licht bew. z 15 0.6 Helsinki geheel bew. ozo 3 0 Stockholm geheel bew ozo 8 0 Oslo geheel bew. no 6 0.4 Kopenhagen motregen O 8 0.2 Aberdeen regen windst. 11 1.3 Londen mist wzw 11 1.2 Amsterdam onbewolkt zzw 12 0.2 Brussel zwaar bew. z 15 1 Luxemburg zwaar bew. z 11 6 Parijs geheel bew. zw 13 7 Bordeaux regenbui w 1.6 Grenoble regen windst. 15 6 Nice onbewolkt wnw 2 Berlijn regen zw 12 0.3 Frankfort half bew. zzw 12 3 München regen wzw 14 2 Zurich zwaar bew. ozo 12 5 Genève regen wzw 10 2.1 Locarno half bew. ozo 13 6.9 Wenen onbewolkt ozo 19 0.1 Innsbruck regen zzo 19 1 Athene zwaar bew. windst. 0 Rome onweer z 22 14 Ajaccio half bew. w 2.0 Madrid licht bew. w 12 9 Mallorca onbewolkt wzw 23 6 Lissabon zwaar bew. zw 17 0 Vrijdag 8 november Zon op 7.46 uur, onder 17.01 uur. Maan op 23.51 uur, onder 14.39 uur. Maanstanden 8 nov. 7.37 uur laatste kwartier 16 nov. 7.51 uur nieqwe maan 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 7 november Hoog water 7.41 uur en 20.06 uur. Laag water 3.09 uur en 15.37 uur. Vrijdag 8 november Hoog water 8.45 uur en 21.18 uur. Laag water 4.07 uur en 16.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden 4

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2