Kroesjtsjev: Amerikanen gaven toe op Autobahn V Nederland wijst in VN op de zelfbeschikking voor de papoeas Sic transit Filmstrip-projector met films Albert Heijn Wereldnieuws iOSRAM @©©(D<D© Alphenaar Westelijke mogendheden protesteren en Washington ontkent concessies Kroesjtsjev: geen graan op condities van de Amerikanen Sovjet-Unie zal niet dulden dat Bonn kernwapens krijgt als er straks aardgas komt ben ik goed af met m'n „Dordrecht" van nu... 1 Frankrijk verloor door stakingen 5 miljoen werkdagen <~Praatatoel Premie-van-de-Maand Club Op de DONDERDAG 7 NOVEMBER 1963 Wèl naar de maan VLAMS GASFORNUIZEN -p 1 -b. jjL Luisterverbod in Indonesië voor radio-Maleisië Herfst Remco Campert if tf ww v 1» v v yryrt Kom ook tiaar A iiflll MOSKOU (Teuter) Wc zouden nooit hebben toegegeven en zi.j zouden over on ze lijken hebben moeten gaan, zo heeft premier Kroesjtsjev, woensdag gezegd te gen Amerikaanse zakenlieden, die een be zoek aan Moskou brengen. Volgens Kroesj tsjev werd het incident gesloten toen Amerikanen aan de Russische eis toega ven en uit hun voertuigen stapten om de telling mogelijk te maken. Toen hem gevraagd werd wat zou ge beuren wanneer men het niet eens wordt over de procedure bij de controleposten zei Kroesjtsjev: „Als men de gevestigde procedure niet volgt wordt geen doorgang verleend. Het is een kwestie van „een sol daat is een soldaat". Hij heeft zijn in structies en als iemand zou willen door breken dan is het logische gevolg dat ge weld met geweld wordt beantwoord. Een militair is geen minister van Buitenlandse Zaken en hij kan niet gaan onderhande len. Hij moet zijn orders uitvoeren". Volgens de Russische regeringsleider zal het tegenhouden van militaire transporten bij de controleposten worden voortgezet zo lang de normale gang van zaken niet wordt gevolgd. „Toen u besloot onze zenuwen op de proef te stellen beantwoordden wij dit met onze pantserwagens dwars over de „auto bahn" te zetten om zodoende uw zenuwen te beproeven en te zien of u zou gaan schie ten. Wij zijn erg blij dat u dit niet deed", merkt Kroesjtsjev tegenover de zakenlie den op. MOSKOU (Reuter) Premier Kroesjt sjev heeft in een gesprek met een aantal Amerikaanse zakenlieden in Moskou ge zegd dat de Russische vertegenwoordigers die in Washington onderhandelen over de levering van Amerikaans graan aan de Sovjet-Unie. opdracht hebben gekregen 't gesprek af te breken als de Amerikanen vasthouden aan hun „discriminerende voorwaarden". De Amerikanen stellen de voorwaarde, dat het graan met Amerikaanse schepen wordt vervoerd. De Russen hebben daar tegen geen bezwaar, maar wel tegen het feit, dat de Amerikanen hogere vracht prijzen berekenen dan andere landen. (AFP) Kroesjtsjev ontkende voorts dat de Sovjet-Unie haar plan voor een landing op de maan heeft opgegeven. „Wij hebben dat nooit gezegd, jullie zeggen het", aldus Kroesjtsjev. De Amerikanen kunnen de hoop, dat de Sovjet-Unie door economische moeilijkheden haar ruimte program niet kan uitvoeren, beter laten varen, zo zei hij. In een vraaggesprek, dat cp 26 oktober in het Russische regeringsblad Izvestia stond, zei Kroesjtsjev dat de Russen voor lopig niet van plan zijn mensen naar de maan te sturen. Advertentie (RTR) Kroesjtsjev wilde niet zeggen welke wijzigingen het Westen in de con troleprocedure heeft aangebracht. Toen de Amerikanen Kroesjtsjev bij herhaling ver zochten te verduidelijken wat volgens hem de inbreuken zijn die gemaakt werden ant woordde deze „dat zou ik maar aan uw ambassadeur, de heer Kohier, vragen". WASHINGTON (Reuter) Gezagheb bende kringen in Washington hebben de beweringen van Kroesjtsjev, dat het Ame rikaanse konvooi bij Marienborn was doorgelaten nadat men aan de Russische eis tot uitstappen had toegegeven, tegen gesproken. Men verklaarde dat de Ver enigde Staten geen concessies hebben ge daan. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk hebben met gelijkluidende nota's in Moskou geprotesteerd tegen het ophouden van geallieerde konvooien op de toegangswegen tot Berlijn. In de nota's wordt krachtig protest aan getekend tegen de voortgezette bemoei ing" door Rusland met geallieerde mi litaire colonnes, die over de toegangswe gen naar Berlijn rijden. „De westerse ver bondenen hebben een onbeperkt recht van toegang tot Berlijn, dat in viermogendhe- denovereenkomsten is vastgelegd. Het is niet aan de Sovjet-Unie om beperkingen op te leggen aan dit recht van de drie westerse mogendheden. Het Russische op treden tegen de Amerikaanse militaire co lonne is dan ook een ontoelaatbare po ging om afbreuk te doen aan het wester se recht op vrije toegang tot Berlijn, al dus de nota's. BERLIJN (AP) De Amerikaanse commandant van de Amerikaanse troepen in West-Berlijn, generaal-majoor J. H. Polk, heeft op een persconferentie ver klaard dat zijn troepen voorbereid zijn op elk soort incident op de weg tussen West- Berlijn en West-Duitsland. (DPA). Een Amerikaanse kolonne op weg van West-Duitsland naar Berlijn is vanmorgen de controlepost Marienborn ge passeerd. De kolonne werd slechts twintig minuten opgehouden. Advertentie W0ER& want de constructie van een „Dordrecht" 4|-vlams gasfornuis, met ALGAS kranen en -branders is geschikt voor élke gas soort. En 'n „Dordrecht" heeft méér. Vier en een halve vlam. Ja! Want één knopomdraai maakt de centrale aansteek- brander tot een regelbare sudderbrander. Enorm gemakkelijk voor het stoven van groenten, het trekken van bouillon enz., Dat heeft alléén „Dordrecht"! 4 tlw „Dordrecht" staat klaar bij uw handelaar! Wilt u uw keus eerst op uw gemak thuis over wegen, vraag dan een uitvoerige folder aan uw handelaar of aan het Verkoopkantoor voor Nederland: NELL STUTTERHEIM N.V. DEN HAAG POSTBUS 1143 TEL. (0701 98 67 60 Er is al een „Dordrecht" 4%-vlams gasfornuis voor f 255.- met GRATIS kookboek; (224 pag. - 358 recepten) NEW YORK (AFP) De Russische regering zou elke overdracht van kern wapens aan West- Duitsland als een rechtstreekse bedreiging van haar vitale belangen beschouwen en de maatregelen treffen die een dergelijke situatie zou eisen. Dit heeft de Rus Novikov verklaard in de politieke commissie van de UNO, waar gedebatteerd werd over ontwape- ringsvraagstukken. PARIJS Slechts één van de twintig arrondissementen van Parijs is gisteren niet van elektrisch licht verstoken ge weest. De leiders van het stakingscomité was de dag tevoren meegedeeld dat in het negende arrondissement een zware zieke lag, die met een kunstmatige long in leven werd gehouden. Omdat ingeval van stopzetting van de elektrische stroom ook de kunstmatige iong niet meer zou kunnen functioneren, besloot het stakings comité voor dat hele arrondissement een uitzondering te maken en daar de elek triciteit niet af te sluiten. Niettemin is de longpatiënt gisteren toch gestorven. Terwijl de posterijen nog op een hal ve of kwart kracht gewerkt hebben, lag in de andere overheidsbedrijven gisteren vrijwel overal de arbeid stil. De staking heeft het aantal verloren werkdagen per man voor het jaar 1963 nu al op ruim 5 miljoen gebracht. Een aantal waarmee 1963 over de laatste vijf jaren het record verbeterd heeft, want sinds 1958 hoefde Frankrijk nooit meer dan 2V2 miljoen werkdagen door stakingen in te boeten. Over langere termijn legt dit jaar het tot dusverre nog ruimschoots af bij 1953 en 1947, toen de stakingen Frankrijk res pectievelijk op bijna 10 en meer dan 23 miljoen werkdagen kwamen te staan. Doch in elk geval heeft het argument waarmee De Gaulie tot voor kort in zijn redevoeringen met voorliefde schermde, nu toch al wel veel van zijn overtuigings kracht verloren, want men kan moeilijk meer zeggen dat na de sociale storm periode van de vierde republiek onder zijn bewind de arbeidsvrede eindelijk zou j zijn hersteld. NEW YORK (AP) De algemene ver gadering van de Verenigde Naties heeft haar goedkeuring gehecht aan de over dracht van Nederlands Nieuw-Guinea aan Indonesië. Nederlandse, Indonesische, Amerikaan se en andere sprekers prezen het werk van secretaris-generaal Oe Thant, diens speciale vertegenwoordiger, de Ameri kaanse diplomaat Ellsworth Bunker, de Nederlandse en Indonesische onderhan delaars en de functionarissen van de Ver enigde Naties die de overdracht tot stand hebben gebracht. De leider van de Amerikaanse delega tie, Adlai Stevenson, juichte de overeen komsten die het geschil hebben geregeld toe en beloofde Amerikaanse bijdragen voor het speciale fonds dat Oe Thant heeft gesticht om Indonesië te helpen bij de economische en sociale ontwikkeling van het gebied. Mr. Schürmann, de Nederlandse am bassadeur bij de Verenigde Naties, ver klaarde dat zijn regering ..er van over tuigd was dat alle betrokkenen zich ten volle van hun plicht hebben gekweten". Hij maakte ook melding van het feit dat er nog de kwestie bestaat van de uitein delijke onafhankelijkheid van het gebied. Hij merkte in dit verband op dat Oe Thant een commissie van de volkerenor ganisatie heeft benoemd die het gebied voortdurend zal controleren om te kun nen vaststellen of Indonesië zijn belofte nakomt volgens welke het volk van West- Irian in 1969 over zijn eigen toekomst kan beslissen. Hij herinnerde eraan dat vanwege de zorg die in Nederland bestaat over de toekomst- van de Papoeabevolking, de Ne derlandse regering reeds is begonnen met 36 miljoen gulden per jaar aan het fonds van Oe Thant te betalen. Nu Schürmann zei: „een gedeelte van de overeenkomst en in mijn ogen even als in die van vele andere regeringen het meest belangrijke deel moet nog wor den uitgevoerd. De verantwoordelijkheid voor de uitvoe ring van dat gedeelte berust in de eer ste plaats bij Indonesië. Dit land leeft de verplichting trouw te blijven aan de belofte van vrije keuze die het de papoea's en zijn mede-ondertekenaar heeft ge daan. Mijn regering vertrouwt erop dat de resterende gedeelten van de overeenkomst door alle betrokkenen zo soepel en zo correct mogelijk zullen worden uitge voerd, zoals ook met de beide eerste fa sen het geval is geweest. Advertentie pianos Als die tijd is gekomen zullen wij óns met de papoea's, met Indonesië, met de secretaris-generaal en met de Verenigde Naties verheugen in de wetenschap dat er een praktische oplossing is gevonden voor een moeilijk probleem en dat deze oplossing ook is uitgevoerd. De Verenig de Naties zullen dan nogmaals hebben bewezen dat, indien alle partijen te goe der trouw meewerken, deze organisatie kan voldoen aan de idealen en de eisen van haar handvest". DJAKARTA (Reuter) President Soe- karno van Indonesië heeft de inbeslagne ming gelast van alle rubberbedrijven in Oost-Sumatra die Maleisisch eigendom zijn of werken met Maleisische steun. De Indonesische president heeft de bevolking van Indonesië voorts bevolen, niet te luisteren naar uitzendingen van radio-Ma leisië en strenge straffen gesteld op over treding van dit gebod. Misschien is het dit gruwe- lijk-mooie jaargetijde van af sterven en vergaan, dat de gedachten dwingt tot aan dacht voor de merkwaardige neiging tot eenvormigheid der stof. Maar ook buiten de herfst wordt men voortdurend geconfronteerd met een enigs zins ontmoedigende hartstocht van alle dingen om terug te keren tot hun elementairste vorm. Men kan zien naar de kleine zowel als de grote din gen die gegroeid, gemaakt of geschapen zijn, en het is al tijd hetzelfde: overgelaten aan zichzelf ontbinden zij zich tot de kleinste eenheid. Men behoeft er niet opzet telijk sentimenteel voor te zijn, om nu en dan de hope loosheid van alle vorm en ge stalte te ontdekken en zich af te vragen welke overheersen de, levende kracht zich mees ter maak! van levende en dode dingen, zodat zij gewillig en onontkoombaar hun eigen analyse volgen tot het mets. Het ene houdt langer stand dan het andere. Maar het is niet méér dan een kwestie van tijd, die alles reduceert tot het grijze poeder van het eerste uur. Dit beseffend, kan men als een Indische fakir zijn kleren uittrekken tot het wettelijk verplichte lendedoekje en op een spijkermat roerloos mij meren over de vergankelijk heid des levens. Ik vraag mij echter af, of deze uitdrogende lieden ook wel eens mijmeren over de vergankelijkheid van hun spijkermat. Ik wil hen niet bespottelijk maken, want dat zou een bar baarse miskenning van een andere, eerbiedwaardige cul tuur zijn. Er zijn immers vele vreemde zeden in de wereld, die in onze eigen kring on mogelijk en absurd zouden moeten heten, maar waaraan elders een onverwoestbaar buitenaards fundament te be speuren is. Maar juist omdat de ver gankelijkheid, de terugkeer tot stof en vormloosheid in alle oorden en gemeenschap pen der wereld de hoogste wet blijkt te zijn, is het een zo treffend verschijnsel. Het is een verschijnsel dat eigen lijk de grondslag van iedere oosterse en westerse inspan ning zou moeten heten. In ons geïndustrialiseerde en tech nocratische westen vecht niet alleen ieder mens, maar ook iedere gemeenschap en iedere groep daarin tegen de vergan kelijkheid. De vastberadenheid en het spitsvondige doorzet tingsvermogen van die strijd bepalen de mate van civilisa tie en de economisch-efficiën- te ontwikkelingstrap. De industrie, de bouw, de agricultuur, het laboratorium werk, de administratie en alle toegepaste wetenschappen vor men de legereenheden in die strijd. Het is een voortdurend en onvermoeid optrekken te gen de ene, uitzonderlijke vij and der destructie. „De tand des tijds" heet hij soms. Het is een navrante beeldspraak, die niet helemaal juist is. Want de tijd heeft geen tan den, hij geeft slechts gelegen heid. De tanden zijn in het bezit van een onkenbare, pn- definieerbare macht binnen in pile dingen, die iedere gestal te, ieder schepsel en vorm dwingt zichzelf te delen tot ondeelbare kleinheden. „Slijtage" is óók een aan duiding. Zij wordt zelfs door de medici gebruikt, die daar mee ondubbelzinnig te ken nen geven dat de levende mens reeds vóór zijn dood neigt tot uiteenvallen. De me dische wetenschap heeft in de legers der samenleving de taak, dit uiteenvallen zolang mogelijk tegen te gaan. „Verwering" is meer gebrui kelijk wanneer het om ge steenten gaat. „Oxydatie" geldt voor metalen. „Verrot ting" betreft het hout, leven de en dode vormen ervan. „Ontbinding" kan worden ge bruikt voor gestorven licha men, politieke partijen en chemicaliën. Er zijn nog meer variaties op dit thema, passend op variabele vormen der ma terie. Maar op alles past zon neklaar en eenvoudig de prachtige latijnse parafrase: „Sic Transit Gloria Mundi", die ik zou willen verheffen tot de slagzin van het men selijke leven en streven. „Sic transit"Zó gaat voorbij Zó vergaat de grootheid der wereld in vorm en betekenis: zo sterft de schoonheid tot een andere, onveranderlijke, die stof heet. Zo vervalt de binding van machtsconstellaties tot de kleinst mogelijke eenheids- macht der afzondering en on deelbaarheid. Zó vergruizelt het stevigste, gladste, duur zaamste materiaal tot mole culen. Zó ontbindt zich de on deelbaar lijkende molecule in atomen. Zó verliest zelfs het atoom zijn cohesie en het element zijn karakter. Wat blijft er over? Ofschoon men zou moeten veronderstellen dat deze vraag de belangrijkste wetenschap pelijke probleemstelling zou kunnen zijn omdat de be antwoording zou leiden tot herkenning van iets eeuwigs, iets onschendbaars op de uiterste grens tussen gedachte en stof raken velen nauwe lijks tot een oppervlakkig be sef ervan. Zij trekken dage lijks geduldig en koppig ten strijde in dienst der samen voeging: zij bouwen huizen, auto's, bruggen, schepen, vlieg tuigen, raketten, kanonnen op uit moleculen, met blinde standvastigheid als scheppen zij water in een bodemloos vat. Het is niet verwerpelijk, water te scheppen in een bo demloos vat, indien men zich steeds slechts voortdurend duidelijk realiseert dat het nooit vol zal raken. Het mis verstand begint, wanneer men zichzelf en anderen bezweert dat het eens boordevol zal zijn De lijn dezer gedachten voert onafwendbaar naar het Gouden Kalf. De grootste den ker aller tijden, Mozes, was zelfs niet in staat zijn woede en teleurstelling te verkrop pen toen hij de toekomst der mensen zo navrant en onheil spellend zag afgebeeld in de dans van zijn volgelingen om de tot godheid verheven goud klomp. Het is geen vrome ver wijzing naar een stukje bij belse folklore, maar een her innering aan een vervulde profetie: goud, samengesteld uit moleculen die elkander nauwelijks konden vasthou den, voortgekomen uit en reeds terug op weg naar de grijze eenheidsstof, werden in hun ijle samenhang verheven tot een eeuwige almacht. Onze nuchtere, efficiënte samenleving kent geen reli gieuze dansen om afgodsbeel den meer. De dwaze vervoe ring der afgodendienaars is nog verder afgezakt tot aan bidding zónder religieuze waanzin. Onze afgoden zijn tieners met rauwe kreunstem- men op onbreekbare gram mofoonplaten, of slechte ac teurs die geleende grappen maken, of gespierde mensen die hun moleculen èèn secon de eerder intact over een krijtstreep kunnen voeren dan andere gespierde mensen. Die ene seconde sneller is trou wens een afgod op zichzelf. Zij wordt op de weg verheven tot het duurste ideaal, waar voor men zelfs met duizenden per jaar de verkeersdood sterft. Wat blijft erover? Verwrongen wrakken van technische scheppingen, wier ontbinding een handje gehol pen is door frontale botsingen. Schroot, lijken, stof. Versnel ling van de „tand des tijds", een bliksemflits inplaats van het gestadige „Sic Transit Is dat eigenlijk niet in te genspraak met het doel, waar mee we dagelijks onze han den uit de mouwen steken? Hetzelfde kan men zeggen over het merkwaardige ver schijnsel dat de ene politieke „Gloria Mundi" de andere met dood en verderf bedreigt: zij stellen in- haast en met grote inspanningen moleculen en atomen samen, wier plot selinge ontbinding op het ge bied van de tegenstander moet plaatshebben en daardoor an dere eenheden tot onmiddel lijke vergankelijkheid brengt. Men zou dat kunnen accep teren, als het niet gebeurde onder de leuze dat men daar door de eigen ontbinding wil tegenhouden. Het ene vernie tigen om het andere te ver duurzamen wijst op een wan staltig misverstand, omdat alles zichzelf vernietigt uit universele roeping. Dat Gouden Kalf van wel eer is in de loop der bescha vingsgeschiedenis al zo vaak verheven en vergaan en op nieuw verheven en vernietigd, dat het als profetie een pe riodieke vervulling heeft ge kregen. „Sic Transit Gloria Mundi" is een troostende, be moedigende en objectiverende levensregel. Als lijfspreuk voorkomt hij ergernissen, zelf moorden. woede-uitbarstingen, kruistochten, revoluties, aan slagen, echtscheidingen, kui perijen, grondwetsschendin gen, persoonsverheerlijking, depressies van het humeur en verkeerde waardebeoordelin- gen. „Sic Transitis in irri terende situaties beter en werkzamer dan een vloek. Hij werkt als een nectar, een elixer tot nieuwe levensmoed. Hij is een verrekijker op de wereld, op het leven en op de mens. En hij dankt zijn mousse rende kracht alleen maar aan het simpele feit, dat hij niets anders dan een bewijsbare waarheid bevat. De gewoonte wil dat de herfst tot over peinzing noopt. Ik zie geen reden om me aan die gewoonte te onttrekken. Vooruit, daar gaat-ie. Ik overpeins. Overpeinzen is moeilijker dan ik dacht. Een eerste vereiste is dat je een gemak kelijke houding vindt. Dat kost natuur lijk weinig moeite. Het bed staat, bij wijze van spreken, klaar. Ik lig er trou wens nog in. Een tweede vereiste is dat je tijdens het overpeinzen uitzicht hebt op het na jaar. Ik schuif mijn bed dus voor het raam en zie de herfstbladeren, de herfst regen en de televisie-antennes naar bene den dwarrelen. Van deze positie uit heb ik inderdaad een riant uitzicht op dat hui lerige troetelkindje van dichters van een vorige generatie: de herfst. Een derde vereiste is dat je iets te overpeinzen hebt. Juist. Daar zit 'm bij mij de kneep, als ik het eens populair mag uitdrukken. Ik heb niets te over peinzen, zeker niet als ik in bed lig. In bed slaap ik, ook als het herfst is. Grr. Grr. Grr. In bed snurk ik zelfs, zoals u ziet. Voor uit, wakker worden! Overpeinzen.' Luie vlegel! Wat moet dat ooit worden! Heb je daarvoor een opvoeding genoten! De karwats erover! Mores leren! Kijk naar buiten, zie de herfst en overpeins! Ik zou natuurlijk kunnen overpeinzen wat ik moet overpeinzen. Maar dat heeft iets engs, vind ik. Iets van de slang die in zijn eigen staart bijt of van de ver pleegster op het cacaobusje, die een ca- caobusje vasthoudt waarop een verpleeg ster die enz. enz. Ik lig nu toch eigenlijk al een mooi eind weg te overpeinzen. Als ik het bed eens bij het raam liet staan. Maar dan doe ik geen oog meer dicht. Dan is er aan het overpeinzen geen ein de meer. Op die manier zou ik nog een geleerde worden. Een bedgeleerde. En daar peins ik niet over. Advertentie Deze door-en-door veilige projec tor (met twee leuke films) krijgt u. thuisgestuurd voor f 18.- aan PMC- cheques. En dat bij een vergelijk bare winkelwaarde van f 27.-. Dub bel voordelig als u bedenkt dat u deze cheques bijeenspaart met PMC-zegels a 10 cent, die u zelf verdient door de spreekwoordelijk lage AH-prijzen. Conclusie? Geleerden. Het aantal geleerden in de Sov jet-Unie is in de periode 1952-1962 van 179.000 verdrievoudigd tot 524.500. Dit betekent 25 geleerden per 10.000 men sen. Tweederde van alle geleerden is werkzaam bij instellingen voor weten schappelijk onderzoek. Nalatigheid. Een gerechtshof in Neuren berg heeft een 51-jarige inspecteur van een warenhuis wegens nalatigheid, als gevolg waarvan bij een brand in een warenhuis 22 mensen werden gedood en 27 gewond, veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Infiltranten. Dinsdagavond is tijdens een vuurgevecht tussen een Israëlische pa trouille en drie Syrische infiltranten, een van de infiltranten doodgeschoten. De twee anderen vluchtten over de grens. Rotsmassa. Bij Chiavenna in de Italiaan se Alpen zijn woensdag vijf arbeiders door een rotsmassa gedood. In een tun nel voor een oliepijpleiding waren zij be zig met het opblazen van gesteente. Observatie. Een Cubaan, die met een aan tal dagjesmensen het Witte Huis in Was hington bezichtigde, heeft een metalen urn door een spiegel gesmeten. De man is ter observatie in een ziekenhuis opge nomen. Landbouw. Chinese geleerden zullen gaan samenwerken om een woestijngebied van ruim 10.000 vierkante kilometer in Binnen-Mongolie te herschapen in een vruchtbaar gebied voor landbouw en veeteelt. Volgens oudheidkundigen zou het noordelijk deel van de Oelamboeho- woestijn, waarin dit gebied ligt, reeds twintig eeuwen geleden een belangrijke landbouwstreek zijn geweest. Drukkerij. Voor de tweede maal in acht weken heeft de politie van Hannover een drukkerij in beslag genomen waarin communistische lectuur werd gedrukt. Er werden acht personen voor verhoor aangehouden. Een grote hoeveelheid ma teriaal is in beslag genomen. Munten. Inbrekers hebben uit een antiek winkel in Wenen voor een waarde van 60.000 gulden aan oude munten en bank biljetten gestolen. Tot de buit behoort een complete verzameling „Reichstha- ler", geslagen tussen 1439 en 1896.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3