„De Babel" van Jan Wolkers bij Studio oaue UITGAAN IN HAARLEM VLOT en MODIEUS! DE PROGRAMMA'S In menig opzicht belangwekkend debuut Zeg het met bloemen NEGEN MUZEN VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 13 Hans van den Bergh Romanprijs van Académie Franqaise toegekend Kunstzaal Barteljoris wordt morgen geopend A V nabeschouwingen Harold Pinter MUZIEK TONEEL EN CABARET KINDERVOORSTELLINGEN AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN DIVERSEN Damshuizer De radio geeft zaterdag Kaarslicht geeft poëzie GOUDA KAARSEN T elevisieprogramma V IN KORTE TIJD zijn van de hand van de 34-jarige Amsterdamse beeld houwer Jan Wolters twee verhalen bundels en een korte roman verschenen (Serpentina's petticoat, Gesponnen Sui ker en Kort Amerikaans). Woensdag- en donderdagavond j.l. zijn nu ook de eer ste voorstellingen gegeven van zijn dra matisch debuut: „De Babel" door het toneelgezelschap Studio in het theater „De Brakke Grond" te Amsterdam. Jan Wolters heeft het in dit stuk aangedurfd aansluiting te zoeken bij een middel eeuwse toneeltraditie: God zelf komt als sprekend personage in het stuk voor. Ook de problematiek van het geheel, een groep zoekende mensen die op reis zijn om God in persoon te ontmoeten, doet in zijn directheid van symboliek haast archaïsch aan. Maar overigens is het stuk „up to date" genoeg, en heeft zelfs elementen in zich van een science fiction-toekomstroman. DAARBIJ IS het verheugend dat de drie bedrijven qua constructie, zeer zorgvuldig in elkaar zijn gezet. In het eerste bedrijf maken we kennis met het technisch per soneel van een ruimteraket die nu al en kele jaren op weg is om het bestaan van God te verifiëren. In de nuchtere, maar door de situatie voor samen opgesloten zijn toch zeldzaam geladen gesprekken, geeft Wolkers een magistrale expositie van situatie en atmosfeer. In het tweede be drijf zijn we er getuige van dat de lei ders van de expeditie in een ander deel van de raket via hun elektronische ap paratuur inderdaad contact krijgen met God, maar in Wolkers' constructie (die natuurlijk helemaal niet zijn eigen ziens wijze hoeft weer te geven) blijkt dit een soort deïstische God, die het heelal wel heeft geschapen maar zich verder niet met zijn schepsel bezighoudt. De mens blijkt ook geen eeuwige ziel te bezitten. Hem wacht niets anders dan de dood. Onmid dellijk doet zich in het derde bedrijf de knap gevonden crisissituatie voor dat de chef van de expeditie, Charms, niet meer naar de aarde terug wil keren om die boodschap van het zinloze leven over te brengen. De andere leden van de expe ditie en speciaal de materialistisch inge stelde technici achten zich door hun ont dekking niet teleurgesteld en willen alleen maar naar huis terug. Maar dan grijpt het lot(?) in, de stuurinrichting raakt onklaar en de mannen verdwijnen reddeloos in de ruimte, waarbij Charms zich in het voor uitzicht van een vreselijke dood gelukkig voelt, bevrijd als hij is van de vreselijke taak om de waarheid over de onverschil ligheid Gods te moeten overbrengen. MEN DOET ER, geloof ik. verkeerd aan in dit stuk zo heel veel boodschap te wil len zoeken. Het is een fantastisch spel met de mogelijkheden van de moderne techniek en als zodanig is het goed ge schreven en zelfs zo nu en dan beklem mend. Als poging om de laatste vragen van het bestaan te beatnwoorden, schiet het uiteraard te kort, maar er blijkt ner gens uit dat die bedoeling heeft voorge zeten. Wel zijn allerlei symbolische interpreta ties mogelijk. Het ruimteschip, de Babel geheten kan dan een symbool zijn van de menselijke hybris, van een laakbare po- Advertentie Biennale te Sao Paulo. Op de zevende Biennale te Sao Paulo zijn eervolle ver meldingen toegekend aan de schilders Ger- rit Veenhuizen (Nederland) en Christiaan Engels (Ned. Antillen). Studiebijeenkomst altviolisten. Het Internationaal Toonkunstenaarscentrum Eduard van Beinum houdt van 29 novem ber tot en met 1 december in huize Queekhoven te Breukelen een internatio nale bijeenkomst voor altviolisten onder leiding van Klaas Boon uit Amsterdam en Oedoen Partos uit Tel Aviv. Beide leiders zullen een recital geven met onder andere werken van Hans Henkemans, Geza Frid, Oedoen Partos en Max Reger. Louis Metz houdt een voordracht over „De Pedagogie van de Altviool". Nederlandse schilderkunst. Onder auspiciën van de Smithsonian Institution circuleert op het ogenblik een tentoon stelling in de V.S. onder de titel „Holland, the new Generation' Deze tentoonstel ling omvat schilderijen van Benner, Van Bohemen, Defesche, Diederen, Frankot, Lataster, Lucebert, Sierhuis, Van Soest, Stekelenburg en Wagemaker. De collectie werd samengesteld door jhr. W. J. H. B. Sandberg. De tentoonstelling is te zien in San Francisco. New Orleans, Akron, de Cornell University in New York en de University of Minnesota in Minneapolis. ging om zijn gestelde grenzen te over schrijden, net als bij de Oudtestamenti sche toren van Babel. Ook is het moge lijk om met regisseur Albert Abspoel de titel te zien als aanduiding van de ver warrende geestelijke chaos van onze tijd, waarin de mens Charms meer be hoefte heeft dan ooit aan zekerheid om trent het bestaan van een diepere zin in het leven. MAAR HOE MEN het stuk ook wenst te duiden, zeker is dat hier ons een dra- Advertentie Royaal gesneden uit echt Fra"® NAPPALEDER met een extra vak onder de klep en extra -g nc lang handvat A7.73 TOONAANGEVEND Gr. Houtstr. 125 - Haarlem - Tel. 20889 H. Lutgerink, Bram van der Vlugt, Ad Noyons en Henk Voges in „De Babel" van Jan Wolkers. ma is getoond, dat knap is geconcipieerd, dat de mogelijkheden van het toneel weet uit te buiten en dat in sommige scènes zelfs tot merkwaardige dramatische effec ten geraakt, b.v. wanneer twee spelers zit ten te schaken en hun uitlatingen („schaak"- „ik zit klem" etc.) ook telkens heel vernuftig in dubbele betekenis op de situatie toepasbaar zijn. Daarenboven bleek Wolkers in staat gewichtige voorwaarde voor geslaagd toneelpersonages door hun taalgebruik tot leven te wekken. Prachtig staat de ge spierde taal van de techniciens tegenover het vagere, tastende spreken van de in tellectuelen. De voorstelling van Studio was uiteraard geladen met goede bedoelingen. Maar men had kennelijk te weinig vertrouwen in de tekst zelf gehad, en bracht deze daarom, vaak geheel onnodig, in een overspannen half hysterische voordracht die zich moei lijk liet rijmen met het vaak geestige, maar in ieder geval koele realisme in Wol kers' dialogen. Afgezien dus van deze overschatting van het acteur-aandeel in de voorstelling komt regisseur Abspoel niets dan lof toe, voor zijn toewijding, en kundige spelleiding. In een half gestileerd decor van Wim Ves- seur (waarom ook hier de aanwijzingen van de schrijver niet iets nauwkeuriger gevolgd?) werd er door de vijf ruimtevaar ders heel redelijk spel te zien gegeven. Merkwaardigerwijze bepaald het beste door de twee nieuwe spelers. Henk Voges en Herman Lutgerink. Maar ook Ad Noyons als de vrome Charms, Bram van der Vlugt als de atheïst en Ad van Ges- sel als een bangerd, voldeden heel wel. Het gezelschap zelf komt de eer toe het aangedurfd te hebben om aan dit Neder lands toneeldebuut de kans te geven, die het zo ruim verdiende. De romanprijs van de Académie Fran qaise is donderdag toegekend aan Robert Margerie voor zijn roman „Un Vent d'Acier" die het slot vormt van zijn his torische romans over het tijdvak van de revolutie. (Van onze kunstredactie) HAARLEM IS EEN nieuw kunstzaaltje rijker, namelijk „Barteljoris", vlakbij de Grote Markt, aan de stadhuiskant van de Barteljorisstraat. Morgen, zaterdag 9 no vember om half vier zal de heer D. J. A. Geluk, wethouder van Onderwijs en Kunst zaken te Haarlem, er een expositie ope nen van werken vanFrgns Verpoorten (etsen en ijzerplastieken), Hannes Post- ma (grafiek, tekeningen; schilderijen), Kees Okx (etsen) en A. van Mourik-Pohl (keramiek). Dit wethouderlijke patronaat is niet verwonderlijk. Haarlem is immers, sinds het vertrek van Galerie Espace naar Amsterdam en de opheffing van kunsthan del Leffelaar, te arm aan kunstzalen ge bleven. Nu is het begrip „arm aan kunstzalen" nogal betrekkelijk, omdat een kunstzaal altijd méér is dan een ruimte waar ge ëxposeerd kan worden. Het gebruik dat ervan gemaakt wordt is ook heel belang rijk, en geeft aan de kunstzaal haar ka rakter, haar richting en eigenheid. Een viertal goed geleide kunstzalen kan meer betekenen dan acht minder goede geleide. Het is niet alleen een kwestie van getal en ruimte, maar ook van beleid en visie. Aldus bezien moet het voor de initiatief nemers en de exposanten een steun te meer betekenen dat de wethouder de ope ningsplechtigheid wil verrichten. Met het exposeren van werk van deze vier kunste naars tezamen heeft de directie van de kunstzaal zich meteen op eigen wijze ge plaatst tussen de andere expositiegelegen heden waar Haarlem zich op beroemen kan. HET INITIATIEF voor de kunstzaal is uitgegaan van het echtpaar Nijburg-Herz- berg, dat in het benedengedeelte van Bar teljorisstraat 32 een kantoorboekhandel heeft. Sinds het echtpaar niet meer de bovenverdieping bewoont heeft het zich be zonnen op de vraag hoe de vrijgekomen ruimte gebruikt zou kunnen worden. Het zaaltje heeft een ongeposeerd karak ter, waar de drukke geluiden uit de Bar teljorisstraat een vreemd genoeg ex tra-aangenaam accent aan geven. Het werk der vier exposanten is overzichtelijk en harmoniërend geplaatst. Een fris begin dat hopelijk maatgevend zal blijken voor de reeks exposities die mevrouw Nijburg er hoopt te geven. De kunstzaal is op maandagen geopend van 13-18 uur en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Het is, als wij ons niet vergissen, een soort van mode geworden, de Engelse to neelschrijver Harold Pinter te zien als een woordmagiër, die mede door de op bouw en milieu-tekening van zijn stukken de theater-bezoeker casu quo t.v.-kijker bij voorkeur in verwarring wil brengen. Door zijn spel „De Collectie" echter staat Pinter niet voor ons als een goochelaar, die bijzonder knap zijn publiek in de ma ling neemt, maar als een kunstenaar die erin geslaagd is duidelijk te maken, dat in sommige gevallen het woord als uit drukking der gedachten niet meer kan helpen, onbegrip en misverstand uit de weg te ruimen. Daartoe hing hij aan de onduidelijk beantwoorde vraag, of een vrouw overspel pleegde, de driehoeksver houding op, die dreigde te ontstaan, toen de echtgenoot van die vrouw binnendrong in een wereld, die op zijn zachtst gezegd, anders is. Een wereld overigens, die voor de gewone mens wel zó vreemd en grie zelig is, dat een weergave ervan, zoals wij in de voorstelling van gisteravond za gen en hoorden, altijd wel van een dubi eus succes verzekerd is. Pinter's briljante weergave van het taalverschil, de gevoelssfeer en het leven in de beide milieus werd versterkt door de uitstekende regie van Ton Lensink, de voor zichzelf sprekende décors en zeker niet in de laatste plaats door het knappe spel van alle vier acteurs, die in dit stuk stonden. Daarbij had Bep Dekker het, ge zien de zeer vage karakter-tekening van haar rol, wel het moeilijkst. Guus Her mus slaagde er volledig in, de man neer te zetten, die blijkens zijn escapade op de grens van deze werelden leeft, maar misschien wat teleurgesteld (heel cy nisch gezien door de schrijver) bij zijn vrouw terugkeert. Gerard Hartkamp was zonder meer de couturier Harry en dat zelfde gold ook voor Maxim Hamel als diens „Mignon" Bill. Welk een acteerkunst nodig is, derge lijke figuren neer te zetten, behoeft Zittend op de vloer van „Barteljoris" Kees Okx; naast de ijzerplastiek de maker, Frans Verpoorten (links), en Hannes Postma. Dinsdag 12 november, Concertgebouw, 20.15 u.: Concert door het Brabants Or kest onder leiding van Hein Jordans. Solist: Theo Olaf, viool. Programma: Beethoven, Mozart, Bruckner. Donderdag 14 november, A. H. Gerhard- school, 20 u.: Grammofoonplatenconcert door de Haarlemse Drscoclub. Program ma: Joan Sutherlandconcert en werken van Ravel, Mozart en Milhaud. Donderdag 14 november, Concertgebouw, 20.15 u.: Concert door het koor Katholiek Haarlem onder leiding van Albert de Klerk. Met medewerking van het Noord hollands Philharmonisch Orkest, Kees Bornewasser, orgel, Sophia van Santé, mezzo-sopraan, Max van Egmond, bari ton. Programma: Duruflé, Verdi. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 10 november 17de- eeuwse muziek. Tot en met 17 november: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland no. 1: Dagelijks van 20-22.30 u.Klassiek gramofoonplatenconcert. Zaterdag en zondag 9 en 10 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Terug naar Warschau" van Jan Staal. Regie: Jurg Molenaar. M.m.v. Loudi Nijhoff, Mia Goossen, Bernard Droog, Jan Verhoeven e.a. Maandag 11 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Haagse Comedie met „Reiziger zonder bagage" van Jean Anouilh. Regie: Joris Diels. M.m.v. Ida Wasserman, Frans van der Lingen, Georgette Hage- doorn, Joris Diels, Jules Royaards e.a. Woensdag 13 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Voordracht door Charlotte Kohier van „In het ravijn" van Tsjechov. Donderdag 14 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlandse Comedie met „Dans van de reiger" van Hugo Claus. Regie: Ton Lutz. M.m.v. Ton Lutz, Paul Cam- mermans, Ellen Vogel, Mien Duymaer van Twist e.a. Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdamemr. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond cabaret van 2123.15 uur. Iedere maandag besloten voorstelling. Medewerkenden: Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Oyen en Enrico Neckhedm. Geopend vanaf 20 uur. Zaterdag 9 november, Minerva Theater, 14.30 u.: Aerdenhouts Kindertoneel: „De gelaarsde kat". Zondag 10 november, Minerva Theater, 14.30 u.: Afscheidstournee Anneke Elro: „Sjors en Sjimmie en de ruimte- koningin". Zondag 10 november, Concertgebouw, 20 u.: Haarlemse Moderne Jeugd Raad „Circus Elleboog". Dinsdag 12 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereniging Vriendschap zij ons doel met „Engelen zonder vleugels". Vrijdag 8 november, Frans Halsmuseum, 20 u-: Eerste lezing in de serie van drie door Kees Fens: Noordnederlandse proza na de tweede wereldoorlog. Vrijdag 8 november, Minerva Theater, 20 u.: Eerste lezing in de serie van twee door J. J. Mostard: Vorstelijke triomf en tragedie aan de Seine. Maandag 11 november, Frans Halsmuseum, 20 u.: Laatste lezing in de serie van twee, door dr. F. Klein: De geneeskunst in onze jaren, voordelen doch ook gevaren. Dinsdag 12 november, Frans Halsmuseum, 20 u.: Eerste lezing in de serie van drie door dr. J. Meijer: De Joodse mens in zijn Joodse jaar. Woensdag 13 november, Frans Hals museum, 20 u.: Eerste lezing in de serie van drie door D. Sohwagermann: Hon derd jaar beeldende kunst. Vrijdag 15 november, Minerva Theater, 20 u.: Laatste lezing in de serie van twee door J. J. Mostard: Vorstelijke triomf en tragedie aan de Seine. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling van etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Chapon, Nagy, Postma, Verwey en een bruikleen van het beeld „Concentratiekamp" van Mari Andriessen. Geopend dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondag van 13 tot 17 uur. Museum „Het Huis van Looy", kleine bo venzaal: tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zon- en feestdagen van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon- en feestdagen van 1417 uur. Kunstzaal „In 't GoeAe Uur", Korte Hout straatNieuwe KetVisplein: november: expositie door mevrouw M. Hofker-Reu- ter. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. 's Zaterdags en zon dags van 1018 uur en van 2021 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: H. F. Bootzaal: Tentoonstelling van tekeningen en schilderijen van M. Fuit. Tot en met 1 december: tekeningen en schilderijen van „De Acht". Dagelijks van 1020 uur. Kunstzaal „Barteljoris", Barteljorisstr. 32: Van 9 november tot en met 5 december exposeren Frans Verpoorten, Hannes Postma, Keer Okx, A. van Mourik Pohl. Geopend maandag van 1318 u. Dinsdag tot en met zaterdag van 918 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: novem ber: Hans Mulder. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, O.verveen: aquarellen van G. J. de Geus, van 3 november tot en met 17 november. Geopend dagelijks van 1017 uur. 's Zondags van 1417 uur. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Hol landse, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, histo rische en natuurkundige instrumenten, miheralen. 31-toöris Fokkërof-gel. Dage lijks behalve maandag van 1117 uur. Eerste zondag van de maand van 1317 uur. Cruquius Museum. Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Geopend dagelijks van 1016 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst. Geopend op werkdagen (behalve maandag) van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon- en feestdagen van 1417 uur Grote of St. Bavokerk: Te bezichtigen op werkdagen van 917 uur. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf te boeken. Romans: Bekius, Een onbekende; Cassola. Ma- ra; Kerouac, De Dharma-schooiers; Ledward, Tweelingzegen; Michiels, Het boek Alfa; Sixne- non, anderen; Verheugd, Niets doen; Kaf ka, Die Verwandlung: Bauer, Mensch an der Wand; Kastner, Der 35. Mai: Von Stackelberg, Kutter Kodumaa; Dinesen, Ehrengard; Gallico, Love, let me not hunger; De Bremond d'Ars, Un étrange petit théatre. Ie journal d'une antiquaire; Ces bron, Entre chiens et loups; Brancati, II vecchio con gli stivali e racconti. Ontwikkelingsboeken: De bibliotheekvoorzie ning voor bejaarden in Gelderland; Bovet, Het wonder van het dagelijks leven; Maarsingh, Het huwelijk in het oude testament; Voordewind, Commissaris Omnibus; Bok, Het ontstaan van het leven; Drake, De slanke lijn; Wittop Koning, Seizoenenkookboek voor een goedkoper leven; Blad, Automobiel-, motorrijwiel- en rijwieltech niek: het chassis; Zelko, Moderne discussie- en vergadertechniek; Lesort, Paul Claudel par lui- même; Louis Couperus (schrijvers prentenboek); Colmjon. De beweging van tachtig; Schwencke, De wereld van Aart van Dobbenburgh: Andries sen, De gedachtengang in de muziek; Hoogland, Tips voor een rustige vakantie in Frankrijk; Hoogland. Tips voor weekendtochten; Riemens, Latijns Amerika; Meyer, Erfenis der emancipa tie, het Nederlandse jodendom in de eerste helft van de 19de eeuw. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij de portier. R.-K. Kathedrale Basiliek: Voor bezichti ging melden bij de portier. Zondag 10 november, Concertgebouw, 20 u.: Dansavond. Zondag 10 november, „De Linge", 20 u.: Dansavond. Zondag 10 november, hoek Vogelenzangse- weg/Bekslaan, 9.30 u.: Plaats van samen komst voor herfstwandeling in het Vogelenzangse Bos door de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Ver eniging. Maandag 11 november, Teylers Museum, 20 u.: Lezing door prof. dr. J. Q. van Regteren Altena: Een onbeantwoorde vraag: Dankt de wetenschap de optische registratie in oorsprong aan de kunst? Dinsdag 12 november, Minerva Theater, 20.15 u.: Lezing door mej. Corrie ten Boom over haar evangelisatiewerk ge durende 3'/i jaar in meer dan 20 landen. Donderdag 14 november, Brinkmann. 20 u.: Lezing door drs. H. van Praag over de betekenis van het Indische begrip Prana, kosmische energie voor de geestelijke en lichamelijke gezondheid van de moderne mens. Haarlems Kegelhuis, Tempeliersstraat 14 tot 18: Iedere middag (behalve zondag). Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 u.: Iedere zondag dansen. nauwelijks gezegd te worden. Blijft nog de vraag, of het raadzaam is, een der gelijk stuk ook al houdt het dan wel licht een positieve boodschap in voor te zetten aan een groot publiek. Aan het bericht via de veteraan radio danken wij en vele, maar lang niet alle t v.-kijkers de kans, 's middags te heb ben kunnen kijken naar de bewonderens waardige precisie-operatie in het West- duitse dorp Lengede, die diende om elf overlevenden van de mijnramp het ge wone leven terug te geven, nadat zij veer tien dagen en nachten in een hol. dat hun graf dreigde te worden, opgesloten hadden gezeten. De van zelfbeheersing getuigende Eurovisie-reportage werd een aangrijpende uitzending, die ons geheel in haar ban had. Aanmerkelijk minder, zo niet slecht, was de samenvatting, van dit rechtstreekse verslag, die om half acht op het scherm werd gebracht. Daarbij weerklonken nog geluiden van de Duitse commentator, die niets met het beeld te maken hadden. En wat het voor zin had, een drietal men sen uit Langede per vliegtuig te laten overkomen, teneinde hun in slecht Duits veelal onbenullige en soms pijnlijke vra gen te kunnen stellen, is ons ook niet duidelijk geworden. Het leek ons de vrucht van een goed bedoelde, maar wat onbesuisde reaktie op een gebeurtenis, die inderdaad historisch en uniek was. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo foonmuziek. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Klassieke grammofoonmu ziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Kie zen en gekozen worden, godsdienstig praatje. 9.55 Samen thuis, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Ge knipt voor herhaling. 11.30 Piano-orgel-duo en zangsoliste: lichte muziek. 12.00 Lich te orkestmuziek. 12.30 Mededelingen t.b. v. land- en tuinbouw. 12.33 Sportactuali- teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Uitlaat: programma voor de twintigers. 14.45 Ar tistieke staalkaart. 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Van de wieg tot het graf, vragen- beantwoording. 16.00 De Metropolitan 1940-1950: Opera-aria's. 17.10 Boekbespre king. 17.30 Lichte orkestmuziek en zang solist. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte orkestmuziek. 18.30 Weerklank: muziekrevue. 19.00 Paulus de boskabou ter. 19.10 Lichte grammofoonmuziek. 19.50 Gitaarspel met orkestbegeleiding (gr.): lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Specia liteitentheater: Radio-show. 21.00 Socialis tisch commentaar. 21.15 Vijf seconden van Woef: teenagershow. 22.00 Langs ver geten wegen Zwerftochten door tijd en ruimte, klankbeeld. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Waarom niet?, caba- retprogramma. 23.20 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Strip voor de jeugd. 7.45 Geestelijke lie deren. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Djinn, gevarieerd programma. 12.00 An- 12.25 Motorpraat. 12.30 Mededelingen t. b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instru mentaal kwartet met zangsoliste. 12.50 Re geringsuitzending: Meer verstand minder brand, een klankbeeld over brandoorza ken. 13.00 Nieuws. 13.15 Musicerende di lettanten. 13.40 Franse les. 14.00 Gevari eerd programma voor de jeugd. 15.00 Reisbureau Musica: muziek uit vele lan den. 15.20 Militaire kapel. 16.00 Voor de jeugd. 16.15 Jazzmuziek (gr.). 16.40 De Springplank: programma met jonge ar- tisten. 17.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Boekbe spreking. 17.40 Licht instrumentaal octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Licht orkest. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Populaire klassieken. 20.30 Rieleksen.gevarieerd program ma. 21.30 Buurmans krant: informatie uit het buitenland. 21.50 Bric brac: caba ret. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt, religieus gesprek. 23.10 Omroeporkest en soliste. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte orkestmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Wondere wijsjes. 12.50 Programmaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de filmliefhebbers. 14.45 Moderne en klassieke muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Amusementsmuziek. 16.40 Voor de jeugd. Advertentie VOOR VRIJDAG NTS: 11.00-11.50 Schooltelevisie. NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, de tweede uitzen ding van deze serie programma's over beroepskeuze is gewijd aan de musicus. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Stiefbeen Zoon, tragiko mische belevenissen van een vader en een zoon, handelaren in lompen en oude me talen. 21.00 Attentie. 21.35 Nou jij weer. amusements programma. 22.05 Ridder van Maison Rouge: Deel II: Geneviève, tele visie-feuilleton. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.35-22.40 Journaal. VOOR ZATERDAG VARA: 15.00 Rawhide geld voor een kerk, film. 15.50 Expeditie De laatste der Bosjesmannen, documentaire. 16.20 Casper de goede geest, sprookje. 16.30 Sport. 17.00 Voor de kinderen. 19.30 Vrije nieuwsgaring Dora heeft vakantie, TV- film. 19.58 Het Manneke. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Akkordeonrecital. 21.00 Moord zou ik zeg gen, thriller. 22.00 Zo is 't héél toevallig ook nog een keer, een satirisch program ma over personen, toestanden en gebeur tenissen waarover doorgaans met meer respect wordt gesproken. NT"x- 22.40-22.45 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13