Beursomzet Van Wijk en Heringa f 1.77 miljoen u Gouden NEH verleende dr. Holtrop ere-doctoraat - DE BEURS - Apeldoornse Netten zit ruim in haar orders v. duivenboden P WOL 63/64- MILLERS-FALLS GIEBELS Philips in oktober nummer één Scherpe aanval op de olieconcerns Corning Glass vestigt zich in Groningen Simon de Wit verwacht lager resultaat Zwolsman koopt nu in het centrum van Den Haag Kort economisch nieuws Tuinders zeggen 't met bloemkolen Labouchere in leasing-bedrijf Hulp van Amerika aan het buitenland Holland Fund SCHEEPVAARTBERICHTEN 17 Interieur Ureatie SHOW 20% V R IJ D A G 8 NOVEMBER 19 6 3 MAAN zuiver wollen MERKDEKENS Bevredigend dividend '63 te verwachten Congres van de Europese Beweging in Rome Advertentie mijn stoel jouw stoel allemaal verschillend zijn stoel (en de hare) van model geëxposeerd op de onze bank meubelshow - spaarne11 jullie bank hun bank Advertentie Philips was in oktober het fonds dat aan de Amsterdamse effectenbeurs zowel nominaal als reëel het meest is verhan- deld. De nominale omzet beliep 3.85 mil joeri of wel 51 percent van de totale aan delenomzet. Het fonds verdrong hiermee Unilever van de eerste plaats, die hij in september innam. Het margarinefonds was nu tweede met een omzet van ƒ2,59 miljoen. Kon. Olie (in september nummer twee) was nu drie met 2,56 miljoen, ter wijl A.K.U. weer als vierde een omzet boekte van 2,25 miljoen. De aandacht trekt dat een volkomen outsider te weten Van Wijk en Heringa die nu op de lijst van de twintig fondsen met de grootste omzetten voorkomt met f 1,77 miljoen of wel 2,3 percent. Zoals bekend is in september in het bestuur van dat bedrijf een controverse ontstaan. De omzet in E.M.S. beliep 1.41 miljoen of 1,9 per cent en Holland Amerika Lijn 1,04 miljoen. Gerekend naar effectieve bedragen had Philips als nummer één een omzet van 25,25 miljoen of 20,5 percent van de twintig fondsen. Kon. Olie was ook hier tweede 22,19 miljoen). Hierna volgde Unilever (ƒ19,31 miljoen), A..KU. (ƒ11,44 miljoen en E..MS. 11,01 miljoen). Wat de beleggingsmaatschappijen be treft, omgezet werd in de vijf fondsen Advertentie 130 jaar presenteert de In Raar speciale aanbieding jubileumvoordeel Barteljorlsstraat 39 41 - Tel. 10250 1 Arabische petroleumcongres BEIROET (AP) Abdoellah Tariki. gewezen minister voor olie-zaken van Saoedie-Arabië, heeft de westelijke olie maatschappijen vergeleken met wolven en feitelijk geëist dat deze maatschap pijen door de landen van het Midden Oosten zullen worden genationaliseerd. De controversiële ex-minister die door zijn land is verbannen en thans in Bei roet woont, verklaarde voor de 600 gede legeerden van het vierde Arabische pe troleumcongres, dat het Midden-Oosten negen miljard dollar aan de olie-maat schappijen heeft verloren als gevolg van prijsdiscriminatie over een periode van tien jaar. „In 1960 beschuldigde ik de maatschap pijen ervan dat zij vier miljard dollar namen," schreeuwde Tariki uit. „Maar nu kan ik zeggen dat het bedrag negen miljard dollars is en ik zou willen dat deze maatschappijen opstonden en zouden zeggen dat ik een leugenaar ben, maar dan moeten ze het ook zeggen en het niet fluisteren." De geoloog Tariki die zijn opleiding in Texas heeft genoten noemde de relaties tussen de olielanden en de maatschappijen „het slechtste soort van kolonisatie." Zo als de zaken nu staan, zijn deze maat schappijen de wolven en de landen de lammeren'. Tariki beweerde dat de olieconcessies in de na-oorlogse jaren door de maat schappijen verkregen waren van landen die of door buitenlandse regeringen wer den bestuurd of economisch en intellec tueel onderontwikkeld waren. Daarom moet de olie-industrie in handen komen van nationale maatschappijen. De buiten landse ondernemingen zullen op recht vaardige wijze worden schadeloos gesteld voor hun activa, in de vorm van een waarborg voor een ononderbroken toe stroming van olie teneinde aan hun markt- verplichtingen te kunnen voldoen. Het grote Amerikaanse concern Corning Glass heeft besloten mede door de aan wezigheid van aardgas haar Europese fa briek te vestigen in Groningen. Daartoe zal in de stad Groningen een hal wor den gebouwd op een oppervlakte van 3.000 m2. De kosten zijn begroot op 1.5 miljoen. Mededelingen hierover zijn gis teren verstrekt door de burgemeester van Groningen de heer J. Tuin. Corning Glass die onder meer autorui ten en artikelen voor huishoudelijk ge bruik fabriceert heeft 28 fabrieken in de Verenigde Staten. Bovendien heeft het ook vestigingen in Australië en Canada. De omze' bedroeg in '62 ruim 262 miljoen dol lar. Corning Glass zal deze maand nog in Groningen beginnen met de assem blage van uit de VS aan te voeren onder delen van glaswaren. De fabriek werft daartoe reeds personeel. (Robeco, Verenigd Bezit, Interunie. Nefo en Unitas) nominaal 11,68 miljoen en effectief 44,54 miljoen. Robeco ging aan de kop met een nominale omzet van f 4,24 miljoen en een effectieve van f 19,40 mil joen. Zoals gemeld, zal de verhandeling van de aandelen Nefo op de Londense beurs beginnen op 11 november. De omzetten van Simon de Wit hebben in de thans verstreken periode van 1963 een bevredigende stijging vertoond. Hier tegenover staat echter dat de kosten sterk toenamen mede door de voorbereiding van nieuwe ontwikkelingen. Het netto-ex ploitatieresultaat is dan ook in vergelij king met het vorig jaar lager. Naast de normale exploitatieresultaten komen ech ter in dit boekjaar opbengsten en kosten van speciale transacties voor, die per sal do het jaarresultaat positief beïnvloeden De laatste maanden van het jaar zijn voor het bedrijf voor het uiteindelijk resultaat van grote betekenis. De onzekere vooruit zichten voor 1964 in verband met loons verhogingen en eventuele huurverhogin gen, maken een prognose omtrent het uit te keren dividend bijzonder moeilijk. Voor 1962 werd negen percent dividend uitgekeerd. De panden naast het P.T.T.-gebouw aan de Zeestraat tot aan de ingang van Pano rama Mesdag en de panden van Mesdag tot en met de hoek Sofialaan in Den Haag zijn nu eigendom van de E.M.S., de groot ste werkmaatschappij van het Zwolsman- concern. De E.M.S. zou graag zien, dat Panorama Mesdag naar Scheveningen ging. Zolang dat niet gebeurt wil men de ingang open houden. Mogelijk kan het gebouw ook een andere ingang krijgen te zijner tijd. De Italiaanse ambassade, gevestigd in een van deze nieuw verworven panden, wil de E.M.S. zeker niet opzeggen. Mocht er voor deze een ander pand ge vonden worden dan kunnen ook de ge bouwen waarvan deze ambassade deel uit maakt worden gesloopt. Op de vrijkomende plaats wil de E.M.S. een nieuw, groot kan toorpand zetten, dat moet aansluiten aan het nog nieuwe gebouw waarin de P.T.T. is gevestigd. De organisaties van werkgevers en werknemers in de confectie-industrie hebben te Amsterdam overleg gepleegd aangaande de door de werkne mers ingediende voorstellen tot wijziging van de C.A.O. voor de confectie-industrie ingaande "1 Januari 1964. - - ~VV"' Ngombezi heeft in oktober een sisalproduktie behaald van 50n ton tegen 560 ton in oktober 1962. De produktie januari tot en met oktober komt hiermee uit op 4430 ton tegen 4151 ton in de over eenkomstige periode van 1962. Gisteren zijn tussen de A.K.U.-directie en de vakbonden besprekingen geopend over wijziging van de arebidsvoorwaarden. Basis van deze be sprekingen vormde de inmiddels in de Stichting van de Arbeid bereikte overeenstemming. Sir Stephen Gibson, oud-directeur van de Iraq Petroleum Company en lid van de permanente commissie van het wereldpetroleumcengres, is in de ouderdom van 66 jaar overleden. Oliedeskundigen uit 26 landen zijn gisteren in Beiroet bijeengekomen voor de opening van het vierde Arabische petroleumcongres. De netto winst van Aluminium Limited of Canada (Alcan) over de eerste negen maanden van 1963 bedraagt 3 23,4 miljoen tegen 30,6 mil joen over dezelfde periode vorig jaar. De winst over de eerste negen maanden van 1963 komt neer op S 0.74 per aandeel op een totaal uit staand pakket van 31 miljoen aandelen. Vorig jaar op 30 september was dit 3 1,00 per aandeel op een pakket van 30.7 miljoen aandelen. Bij de uitgifte van 2500 participatiebewijzen vast goed beleggingsfonds Immofund 1962 hebben nagenoeE alle houders van claims van hun recht tot inschrijving gebruik gemaakt. 10 mm boormachine Basis en krachtbron voor een uitgebreide serie volwaardig gereedschap 3200 toeren - f 175.— Zo ook onze nieuwe alleenverkopen van Mylord draaibanken Inca cirkelzagen Kom eens praten en kijken op de moderne showroom van Ijzerhandel Ged. Onde Gracht 5 t.o. Postkantoor Haarlem - Telefoon 17438 slaags geraakt met de politie nadat zij tienduizenden bloemkolen in de buurt van de onderprefectuur op straat hadden ge gooid. Zij wilden daarmee kracht bijzet ten aan hun eis tot subsidiering en her- zieninl van de akkoorden van Brussel. De politie heeft met behulp van traangas de omgeving van de onderprefectuur vrij van betogers gemaakt. De tuinders willet een subsidie van duizend francs per hec tare. De Nederlandsche Economische Hooge school (N.E.H.) in Rotterdam heeft ter gelegenheid van haar vijftigjarig bestaan eredoctoraten toegekend aan dr. M. W, Holtrop, president van de Nederlandsche Bank, en prof. dr. Tj. C. Koopmans, hoog leraar aan de Yale universiteit in de Ver enigde Staten. De plechtige promoties tot doctor in de economische wetenschappen honoria causa vonden vanmiddag plaats tijdens een openbare senaatsvergadering in de St. Laurenskerk in de Maasstad, in aanwezigheid van Koningin Juliana. Pro motor van dr. Holtrop was prof. drs. Ch. Glasz en van prof. Koopmans de hoogle raar prof. dr. J. Tinbergen. Na afloop was er een receptie in het Historisch Museum. m*-. T -r-"'.Tr s- wrs;-. lignum, De president-curator van de hogeschool, mr. dr. K. P. van der Mandele, memo reerde in een rede de moeilijkheden, die de Nederlandsche Economische Hooge- school na haar oprichting in 1913 toen nog Nederlandsche Handels Hooge school genaamd heeft gekend. Vooral in de beginjaren was" voor velen in het bedrijfsleven de betekenis van het nieuwe instituut niet geheel duidelijk. De stap van de praktijk naar de wetenschap bleek voor de koopman nog nauwelijks aanvaardbaar, zei hij. In de mystieke omgeving van de zolders in het oude beursgebouw waren de colleges amper begonnen, toen de gehele oude economie en het daarop gebouwde studieprogramma door oorlog, crisis en allerlei nieuwe beginselen omver werden geworpen. Mr. dr. van der Mandele was van me ning dat de nieuwe richting en de nieuwe basis van het onderwijs zich vanaf die periode begonnen af te tekenen. Toen ook, aldus de heer van der Mandele, werd de handel hogeschool omgevorml tot een eco nomische hoogeschool. Naar zijn mening is door dit Rotterdamse initiatief de mo derne economische wetenschap tot leven gekomen. De president-curator herinner de in dit verband ook aan de oprichting van het Nederlandsch Economisch Insti- voor de steeds moeilijker vraagstukken is geworden. De „Rotterdam School of Economics" heeft echter volgens mr. dr. van der Mandele vooral vermaardheid gekregen doordat de hoogeschool, kort na de op richting van het N.E.I., de studie van de wiskundige economie ter hand nam. Hij zei tenslotte verheugd te zijn over het feit dat juist op deze gouden herdenkings dag het onderwijs aan de N E.H. verrijkt is met de faculteiten der rechtsgeleerd heid en der sociale wetenschappen, waar door de naam van de hogeschool voortaan het onderschrift „hogeschool voor maat schappij-wetenschappen" zal mogen dra gen. Door Labouchere Co n.v., Amsterdam en Leaseway Intercontinental (Leaseco) SA, Zug (Zwitserland), is te Amsterdam opgericht Leaseco Nederland n.v., welke vennootschap zich ten doel stelt het drij ven van financierings- en handelszaken, in het bijzonder het ter beschikking stellen van kapitaalgoederen door het sluiten van lease"-overeenkomsten en het terzake verlenen van bemiddeling en diensten. Het maatschappelijke kapitaal bedraagt f 9 ton, waarin de oprichters hebben deel genomen voor 89.000 respectievelijk 91.000. STILLE MARKT De internationale waarden hebben gis teren weinig verandering ondergaan ten opzichte van het voorgaande slotniveau Er was bitter weinig te doen waardoor de koersfluctuaties zich gedurende de gehele beursduur voor de hoofdfondsen binnen zeer nauwe grenzen bewogen. Voor de aandelen Kon. Olie en die van Philips be stond wat belangstelling van locale zijde WASHINGTON (AFP, Reuter) De Amerikaanse Senaat heeft donderdag bij de behandeling van het programma van hulpverlening aan het buitenland een amendement goedgekeurd waarbij alle militaire of economische hulp aan Joego slavië wordt verboden. Wel mag men Joe goslavië overtollige levensmiddelen leve ren die in Joegoslavisch geld moeten wor den betaald. Voorts verzet de Senaat zich tegen her vatting van de hulp aan Indonesië die on langs werd geschorst. Volgens een Sena tor zou het belachelijk zijn economische hulp te verlenen aan een land dat tachtig of negentig percent van zijn militaire bij stand ontvangt van de Sovjet-Unie. De de mocratische senator Wayne Morse noem de president Soekarno „een der meest cor rupte mensen die de aarde ooit heeft ge dragen". Het Huis Van Afgevaardigden moet zich nog over de amendementen uit spreken. Zoals in een groot deel van onze editie van gisteren reeds gemeld, wordt op maandag 18 november de inschrijving opengesteld op ƒ1,25 miljoen 5 pet. con verteerbare obligaties Apeldoórnse Netten- fabriek von Zeppelin en Co. tegen een koers van 100 pet. Aandeelhouders hebben recht van inschrijving in de verhouding 1 2. Storting moet plaatsvinden op 2 de cember. De claimhandel begint op 11 no vember. De lening is aflosbaar in tien zoveel mogelijk gelijke termijnen, voor het eerst op 1 december 1969. Vervroegde aflossing is voor 1 januari 1965 niet toegestaan. De obligaties zijn met ingang van 1 maart 1964 tot en met 30 september 1969 verwisselbaar in gewone aandelen, zoda nig, dat inlevering van telkens twee obli gaties van 1000 onder bijbetaling van f 500 in contanten recht geeft op 'n gewoon aandeel van 1000. De convsersiekoers be draagt derhalve 250 pet. De opbrengst van de emissie dient ener zijds ter financiering van de grotere be drijfsomvang en anderzijds om door vesti ging van verkoopplaatsen en montage werkplaatsen een groter deel van de om zet te verkrijgen, dan wel te behouden, in de E.E.G. Door de stijging van produktie en omzet moeten om aan de vraag te kun nen voldoen omvangrijker voorraden grondstof, half- en eindfabrikaat voorhan den zijn dan voorheen. Deze stijging, als mede op enkele markten de verlenging van de krediettermijn, brengt bovendien een vergroting van het debiteurenbedrag mee. Het ligt in het voornemen de filialen en deelnemingen, die zich bezighouden' met het monteren van netten, meer armslag te geven" ih Verband: met de verwachte grotere bedrijfsomvang, terwijl tevens nog andere filialen met gelijk doel zullen wor den opgericht. De gang van zaken in het bijna ver streken boekjaar stemt tot tevredenheid De orderportefeuille is ruim gevuld. Verwacht wordt over 1963 een bevredi gend dividend te kunnen voorstellen. Uit een tussentijdse balans blijkt, dat van 1 jan. tot 15 juni 1963 een voordelig saldo" werd behaald van f 472.000 tegenover ge heel 1962 f 299.000, nadat over dat jaar 438.000 was gereserveerd. Het vermogen van het Holland Fund is in de periode van 30 augustus tot 1 novem ber gedaald van 15,35 miljoen tot f 15,12 min. Het aantal uitstaande participatie- bewijzen nam met 100 toe tot 28.200, waar door de vermogenswaarde per participa- tiebewijs uitkomt op 536,06 (30 augustus 546,10). Met de 31/* percent toeslag is de afgifteprijs 554,82 565,21). Aagtekerk 7 te Suez v. Aden. Abbekerk 7 v. Aden n. Akaba. Achilles 7 te Cerro Azul v. Pisco. Adonis 6 v. Port of Spain n. Puerto La Cruz. Adrastus pass. 7 The Brothers n. Suez. Algenib 7 900 m. n.w. Landsend n. Antwerpen. Algol 7 t.e Bremen. Algorab 7 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alhena 7 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alkes 7 30 m. z.z.w. Masira n. Suez. Almdijk 7 te Bramen v. Rotterdam. Almkerk 7 v. Amsterdam n. Bremerhaven. Alnati 6 v. Buenos Aires n. Santos. Alphacca 7 210 m. o.z.o. Malta n. Duinkerken. Ammon 7 te Port of Spain v. Puerto Cabello. Amstelmeer 7 120 m. z. Madagascar n. Singapore. Amstelmolen 7 90 m. z.o. Socotra n. Colombo. Amstelstad 7 360 m. o. Hokkaido n. China. Amstelveen pass. 7 Sabang n. Singapore. Area 7 80 m. o.n.o. Flores n. Wellington. Arendskerk 7 v. Las Palmas n. Kaapstad. Ares 7 v. Antwerpen n. Amsterdam. Argos pass. 7 Brunsbüttelkoog n. Memel. Arisioteles 8 Ie Valparaiso v. Iquique. Arlemis pass 7 Goeree n. Amsterdam. Asmidiske 7 430 m. o. Belle eil. n. Antwerpen. Avedrecht 7 100 m. w.n.w. Gibraltar n. R'dam. Averdijk 7 te Marseille. Balong 7 te New York. Banda 7 v. Bombay n. China. Banggai 7 400 m. z.w. Midway eil. n. S. Antonio. Bantam 7 500 m. o. Guardafui n. Aden. Barendrecht 7 70 m o. Vitoria n. Santa La Cruz. Beninkust pass. 7 Las Palmas n. Dakar. Bintang 7 145 m. w.z.w. Cyprus n. Beyrouth. Borneo 7 345 m. z. Hongkong n. Tandjong Mani. Burl S. Wats. 7 770 m. z.o. St. Helena n. Ph.delph. Bussum 7 v. Curagao n. Guayanilla. Caltex Amsterdam 7 te Rastanura v. Suez. Caltex Arnhem 7 110 m. o. Aden n. Rotterdam. Caltex Delft 7 te Bandar Mashur v. Bahrein.. Caltex Leiden 7 rede Kandia v. Karachi. Caltex Naples 7 v. Suezkanaal n. Mena. Caltex Nederland 7 61 m .z.o. St. Vine. ft. R'dam. Caltex The Hague pass. 7 zuidpunt Ceylon naar Vizagapatnam. Caltex Utrecht 6 v. Bahrein n. Suez. Ceres 7 te Jeremie v. Curagao. Cinulia 7 300 m. n.o. Azoren n. Rotterdam. Congokust 7 33 m. n.w. L. Palm. n. Duinkerken. Dahomeykust 7 te Hamburg. Daphnis 6 te Houston v. Mobile. Doelwijk 7 100 m. z.o. Muscat n. Suez. Dorestad 7 v. Rotterdam n. Stanlow. Eenhoorn 7 te Hamburg v. Rotterdam. Eos 7 v. Bourgas n. Istanbul. Esso Den Haag 7 120 m. o.z.o. Tunis n. R'dam. Esso Rotterdam 7 250 m. o. Malta n. Hamburg. Friesland KRL 5 te Port Swettenham. Gaasterdijk 7 70 m. w. Landsend n. Charleston. Gabonkust 7 v. Kp. Mount n. Buchaman. Ganymedes 7 760 m. z.w. Ouessant n. Hamburg. Geestland 7 te Dominico v. Barbados. Geeststar 7 v. Preston n. Barbados. Gooiland 7 300 m. z. St. Vincent n. Amsterdam. Grebbedijk 7 v. Savannah n. Le Havre. Grote Dijk 7 te Antwerpen v. Rotterdam. Gulf Hansa 7 12 m. n.nw.. Algiers n. Rotterdam. Hathor 6 v, St. Croix n. Sint Maarten. Helicon 6 1000 m. n.o. Guadeloupe n. Pt. of. Spain Holendrecht 7 te Bellbay Inca 7 200 m. z.w. Havana n. Guayaquil. Irazu 7v. Punta Arenas n. Talcahuano. Ittersum 7 v Lake Charles n. New Orleans. Japara 7 v. Port Sudan n. Suez. Jason 7 te Ponta Del Gada. Kalydon pass. 7 Ras Madraka n. Turkei. Kara 7 te Puerto Miranda. Karimun 7 v. Bluff n. Timaru. Katelysia 7 46ó m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Katwijk 7 500 m. o. Nagoya n. Nagoya. Keizerswaard 7 160 m. z.w. Azoren n. Curagao. Kenia 7 420 m. n.o. Azoren n. Rotterdam. Kennemerland 7 140 m. o. Madeira n. A'dam. Kerkedijk 5 te Baltimore. Khasiella 7 390 m. n.o. Azoren n. Curagao. Kinderdijk 7 v. Hoek v. Holland n. Bremen. Kloosterdijk 7 10 m. z. Wight n. Miami. Korendijk 7 800 m. w. Scillys n. New York. Korenia 7 600 m. n.o. Sydney n. Singapore. Korovina 7 18 m. n. Villano n. Curagao. Kossmateiia 7 v. Stanlow n. Curagao. Krebsia 7 224 m. o. Ceram n. Miri. Kr eeft 7 85 m. n n.w. Trondheim n. Rotterdam. Kreon 6 960 m. o.n.o. Bermudas n. Ft. de France. Kryptos 7 800 m. z.w. Azoren n. Curagao. Kylix 6 580 m z.z.w Fay al n. Rotterdam. Ladon pass. 7 Ouessant n. Paramaribo. Laga 7 30 m. n.n.o. lie de Baz n. La Spezia. Langkoeas 7 v. Londen n. Amsterdam. Leiderkerk 7 80 m. z.w Kreta n. Rotterdam. Lekhaven 7 265 m. n.w Dakar n. Paranaguay. Leto 6 v. Londen n. I^jdo. Limburg 7 500 m. n.n.o. Guam n. Hongkong. Loosdrecht 7 150 m. n.w. Lissabon n. Belfast. Loppersum 7 v. New Orleans n. Jacksonville. Maasdam 7 v. Le Havre n. Rotterdam. Maashaven 7 v. 'Abidjan n. Takoradi. Madisonlloyd 7 te Hamburg v. Rotterdam. Mainlloyd 7 60 m. n.n.w. K. Finisterre n. R'dam. Mariekèrk 7 rede Muscat v. Suez. Marnelloyd 7 te Djibouti. Maron 7 520 m. w.z.w. Finisterre n. Bilbao. Mataram 7 in Straat Hormuz n. Damman. Meerdrecht 7 410 m. z.o. Halifax n. Philadelphia. Mentor 7 20 m. z.o. Landsend n. Santo Domingo. Merseylloyd 7 v. Napier n. Wellington. Moh. Reza Shah 7 525 m. z.o. Colombo n. Kwinana Montferland 7 700 m. w.z.w. Dakar n. Hamburg. Muiderkerk 7 te Genua v. Port Said. Musilloyd 7 te Tampa v. Lake Charles. Mijdrecht 7 59 m. n.w. Oporto n. Port Said. Mylady 7 120 m. n.o. Algiers n. Puzzuoli. Naess Comm. 7 25 m. w.n.w. Bizerta n. Whitegate. Naess Lion 7 50 m. n.w. Bone n. Rotterdam. Naess Tiger 7 v. La Salina n. El Palito. Nashira 7 260 m. w.n.w. Dakar n. Las Palmas. Neder-Eems 7 1180 m. w.n.w. Colombo n. Penang. Neder-Rhone 7 105 m. z.w. Kreta n. Port Said. Neder-Rijn pass. 7 Dondrahead n. Aden. Nestor 7 te Amsterdam. Noordvvijk 7 115 m. n.w. Dakar n. IJmuiden. Nijkerk 7 200 m. n.w. Fremantle n. Aden. Oldekerk 7 660 m. n.o. Seychellen n. Fremantle. Ommenkerk 7 v. Genua n. Aden. Onoba pass. 7 Str. Ormoesz n. Mena al Ahmadi. Oostkerk 7 410 m. n.o. St. Helena n. Kapastad. Ootmarsum 7 170 m. n.n.w. Casablanca (bestem.). Oranje 7 te Amsterdam. Oranjefontein 7 v. Teneriffe n Southampton. Osiris 7 v. Curagao n. Puerto Plata. Ossendrecht 7 150 m. z.w. K. St. Vine. n. Canada. Ouwerkerk 7 v. Antwerpen n. Amsterdam. Pacaya 7 te Callao v. San Juan. Peperkust pass. 7 Las Palmas n. Amsterdam. P. G. Thulin 7 88 m. z.o. Natal n. New York. Philine 7 15 m. z.o. St .Vincent n. Skaramanga. Philippia 7 te La Skhirra v. Lavera. Prins Fred Henrdik 7 te Cleveland v. Toledo. Prins Fred. Willem 7 350 m. w. Scillys n. Londen. Prins Johan Willem Firso 6 60 m. o.n.o. oostpunt Anticosti eil. naar Montreal. Prins der Nederlanden 7 te Kingston v. Aruba. Prins Maurits 7 120 m. w. St. Vincent n. Cadiz. Pr. Will. George Fred. pass. 7 Wight n. Glasgow. Prins Willem IV 7 25 m. w. Scillys n. Toronto. Prinses Irene 7 540 m. w. Valencia n. Montreal. Provenierssingel 7 190 m. n.w. Djeddah n. Aden. Pygmalion 7 te Alexandrië. Raki 7 te Callao. Reza Shah the Great 7 140 m. n. Benghazi naar Port Said. Roepat 7 v. Barcelona n. Hamburg. Rotti 7 13 m. z.z.w. Beachyhead n. Lissabon. Ruys 7 40 m. z.o. Rio de Jan. n. Rio de Janeiro Saloum 7 145 m. z.w. Ouessant n. Dakar. Sarpedon. 7 490 m. n.o. Guadeloupe n. La Guaira. Scheldelloyd 7 v Hongkong n. Kaoshiun. Schelpwij,k 7 v. Ardrossan n. Curagao. Scherpendi echt 7 600 m. w. Sabang n. Singapore. Schiedijk 7 600 m. n.w. Azoren n. Rotterdam. Schielloyd 7 te Duinkerken v. Londen. Schouwen 7 410 m. z.w. Honiara n. Sydney. Seinelloyd 7 rede Dipolog. Sepia 7 v. Rotterdam n. Banias. Simonskerk 6 v. Mombasa n. Aden. Sinon 6 750 m. o.n.o. Bermuda n. Nassau. Slamat 7 90 m. n.o. Cambodjapoint n. Labuan. Sliedrecht 7 700 m. z.o. zuidp. Kamchatka naar Nakhodka. Socrates 7 v. Aruba n. Curagao. Soestdijk 7 v. Bremen n. Rotterdam. Solon 6 v. Kp. Haitien n. Baltimore. Spaarnekerk 7 50 m. w.z.w. Oporto n. Antwerpen. Stad Amsterdam 7 23 m. n. Palermo n. Sagunto. Stad Delft 7 v. IJmuiden n. Lulea. Stad Kampen 7 140 m. n.w. Flores n. Norfolk. Stad Rotterdam 7 40 m. z.w. Ouess. n. IJmuiden. Stad Utrecht 7 v. Rotterdam n. Savona. Statendam 7 v. New York n. San Guan. Steven 7 45 m. w.n.w. Bone n. Piraeus. Straat Chatham 7 v. Lour. Marques n. Mauritius. Straat Cook 7 v. Trincomalee n. Penang. Str. van Diemen 7 200 m. z.w. D. Garcia n. Singap. Straat Malakka 7 v. Freetown n. Abidjan. Straat Singapore 7 500 m. o.z.o. Pt. Louis (best.). Taeana 7 te Tampico Tamara 7 rede Venetië v. Tripoli. Telamon 6 930 m. o.n.o. Bermudas n. Willemstad. Tjitarum 7 v. Bluff n. Sydney. Tjitjalengka 7 v. Penang n. Port Louis. Togokust 7 155 m. n.n.o. Finisterre n. Dakar. Triton 6 v. Fort Liberte n. Puerto Plata. Tweelingen 7 70 m. o.z.o. Sundsvall n. Rotterdam. Ulysses 7 te Georgetown v. Puerto Ordaz. Van Cloon 7 24 m. z.o. Cooktown n. Auckland. Van Linschoten 7 40 m. o. Madagascar n. Durban Van Noort 3 te Hongkong. Van Waerwijck 7 v. Lautoka n. Melbourne. Viana 7 in Suezkanaal n. Montreal. Vitrea pass. 7 Minicoy n. Mena. Vivipara 7 te Thameshaven v. Mena. Waardrecht 7 te Fushiki. Waibalong 7 v. Aden n. Mogadiscio. W. Alt. Jones 7 40 m. o. Madagascarn. Trinidad. Waterland 7 v. Santa Cruz n. Paranagua. Will. Barendsz 7 215 m. n.w. St. Helena n. Kaaps. Willem Ruys 7 135 m. z. Krakatau n. Melbourne. Woltersum 7 te Le Havre v. Savannah. Wonosobo 7 285 m. n.w. Noumea n. Honiara. Zafra 7 1050 m. w. Padajag n. Sydney. Zaria 7 250 m. z.o. Saigon n. Yokkaichi. Zonnekerk 7 te Barcelona. KLEINE VAART Aardenburgh 7 50 m. n.n.o. Gothenb. n. Delfzijl Adaia 6 v. Ho'nina n. Bergumerdam. Aeneas 7 25 m.w. Rhodos n. Rhodos. Alcetas 7 te Kp. Toriniana n. Antwerpen. Appingedam 7 dwars Boulogne n. Antwerpen. Ardeas 6 v. Lissabon n. Tanger. Atlas 6 v. Tarragona te Valencia. Audacia 7 40 m. z.o. Great Yarmouth (bestem.). Berkhout pass. 7 zuidpunt Oland n. Shoreham. Binnenhaven 7 v. Hull te Rouaan. Boezemsin'gel 9 v. Gent te Waterford verwacht Bosco 5 v. Terneuzen te Eastham. Calchas 7 20 m. z.w. Kp. Finisterre n. Rotterdam. Carnissesingel 7 v. Par te Rotterdam. Coccinelle 7 dwars Leixous n. Kenitra. Corrie Broere 8 v. Bayonne te Dordrecht verw Dido 7 5 m. n. Kp. Penas n. Vigo. Driebergen 7 v. Dover te Londen. Eemsmond verm. 8 v. Tyne n. Helsinki. Erasmus 7 5 m. o. Lizardhead n. Fowey. Erasmussingel 7 v. Par Flores 7 20 m. n. Kingslynn n. Gent, Friesland SSM 7 45 m. n.w. Terschell. n. Lübeck. Geestdam 7 15 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis. Geeststroom 7 120 m. n.w. Hk, v. Holl. n. Maassl Groningen 7 v. Stavanger te Antwerpen. Heemraadsingle 9 v. Antw. te Rotterdam verw. Heerengracht 7 dw. Schierm.koog n. Stockholm. Hoyledesingel 7 v. Hull. Huybergen 8 te Otterbacken verw. v. Oslo. Inspecteur Mellema pass. 6 Lister n. Randers. Kastanjesingel 7 v. Palermo. Lauriergracht 6 in Finse Golf n. Helsinki. Leuvehaven 11 v. Gothenburg te R'dam verw. Lindesingel 7v. Rotterdam te Bayonne. Maarsbergen verm. 7 v. Skoghall, 11 te Londen. Mgrkab 7 v. Clyde te Paysley. Mathilde 7 70 m. o. Humber n. Hull. Mauritssingel 8 of 9 te Rotterdam verwacht. Mies 6 v. Felixstowe te Kalajoki. Nassauhaven verm. 8 v. R'dam, 11 te Malmo. Nero 6 v. Koge te Aarhus. Patricia 7 te Dover v. Rouaan. Phidias 7 Kp. Bon gepass. n. Carthagena. Philetas 7 dwars Tarifa n. Ceuta.. Rijsbergen 11 te Stavanger verw. v. Partington. Spaarneborg 7 dw P-6 v. Bridlington n. Hamb. Spolesto 7 te Sandetti n. Vlaardingen. Stateniaan verm. 8 v. Barking. Steenbergen 7 v. Bordeaux n. Zeebrugge. Stella Antares 7 150 m. z.w. Kreta n. Augusta. Stella Polaris 7 te Owers n. Rotterdam. Taras 7 70 m. w.n.w. Bone n. Palermo. Vermeersingel 8 of 9 te Rotterdam verwacht. Westersingel 7 of 8 v. R'dam te Avonmouth. Willy 7 te Edystone n. Drogheda. IJsselhaven verm. 7 v. Kenitra n. Duinkerken. Zevenbergen verm. 7 v. Sete n. Londen. SLEEPVAART Barentsz Zee 3 v Dakar n. Abidjan. Schelde 7 v. Rotterdam n. Noordzee. Utrecht pass. 5 Lizard v. Plymouth. Blijkens cijfers van het G.A.B. werken in Am sterdam ruim 6000 buitenlanders verdeeld over tientallen nationaliteiten met een werkver gunning in loondienst. Hierbij ziin niet begrepen de Belgen, Luxemburgers en Indonesiërs, die geen werkvergunning nodig hebben Kon. Olies bleven praktisch onveranderd op 164,20. Op 11 november zullen de der de kwartaalcijfers 19b3 van de Kon. Shell- groep worden bekend gemaakt. De beurs is hierover optimistisch. Philips kon zich 20 cent verbeteren op f 147,10, na een opening op f 146.70. De vorige slotkoers was f 146,90 Hoogovens werden onveran derd op 568 geadviseerd, terwijl AKU een puntje lager was op 506. VERHANDELDE FONDSEN 7 november 6 november Totaal 428 425 Hoger 154 (33,OVo) 149 (35,1%) Lager 188 (43,9%) 185 (43,5%) Gelijk 86 (20,1%) 91 (21,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U507 Hoogovens Kon. Olie164,50—165,30 Philips 147,40149 Unilever 139,50140,20 Stemming: Vast. VOORBEURS VAN HEDEN slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U506%507% 508 Hoogovens 570 Kon. Olie165,40 gb-165,70 166, Philips 149—149,30 149,50 Unilever 140.30—140,40 140,40 H.V.A154 gl Vorige slotkoers A'dam Rubber. H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo 'Robeco ■Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.... Twentsche.Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service.... General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 113% 154 505% 134,50 569 147,25 139,40 786% 164,30 121 48,30 159 145'% 289 140% 199,— 1-13,50 ^24;— "538,—: 131,— 372% 354% 340 306 654 400 253 1024 700 361 925 230 360 294 456 354 1 474 770 334 443 57,50 190 778 220 443 266 918 445% 27% 21% 48 31% 63% 84 74% 40% 441/» 54 1 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Wall Street heeft zich gisteren hersteld van de forse koersverliezen van woens dag. Van de betere stemming profiteerden vooral sporen, luchtfondsen, sommige au to's en de olies. Sommige staalwaarden daalden. Van de 1309 verhandelde fondsen waren er 633 hoger, 402 lager en 274 sloten onveranderd De omzet daalde tot .4.320.000 shares tegen 5.600.000 woensdag. De Dow Jones indices: industrie 745.66 1.63), sporen 170.16 1.09) en openbare nutsbedrijven 137.88 (+0.43). De Internationale Jïuropese Beweging houdt van 8 tot 10 november in Rome een Europese conferentie over de betrek king tussen de Europese eenwording en het Atlantische deelgenootschap met dé Verenigde Staten van Amerika. De con ferentie staat onder leiding van de Ita liaanse minister van Financiën, Colombo. Als sprekers zullen optreden Faure, president van de Internationale Europe- Beweging, Rey, lid van de E.E.G.- commissie, en Erler, vice-president van .de S.P.D., lid van de Westduitse Bonds dag. De conferentie zal met een plechtige bijeenkomst worden geopend tér nage dachtenis van Robert Schuman. De Ne derlandse delegatie, die uit negen perso nen zal bestaan, wordt geleid door pro fessor dr. I. Samkalden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17