Nederlandse studentenraad is grondig gereorganiseerd TRESLONG AGE HAV Kamercommissie bezorgd over EEG-impasse PGLLE, PELLI EN PINGG Kort en bondig itv BLAUWE BLAZERS Van overlegorgaan tot parlement Amsterdams raadslid is ongerust De rlMw is uw vertrouwen waard! Nederlands initiatief gevraagd om Europese wagenuit het zand te trekken Russische receptie DOEPIE EN DE WONDERKEUKEN Zes arrestaties in Tubbergen Meer subsidie voor Europese Beweging Vier doden in het verkeer Vogels vergiftigd in 't Hanik Af en toe buien 2 Fa. B. J. VAN LIEMT v. DUIYENB0DEN J VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 SPUSKAART 6.5° - - - reservering 02520-53M7 gala_kerstdiner_dansant Haarlem Aa-Be PLAIDS Zaalberg 195x145 100% WOL 29.75 en 43.75 15 J elsen-IJmuiden Beverwijk .HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 6 93 04 - HAV.LEVENSVERZEKERINGEN Valse koffiebonnen in de gevangenis V by OOO, ZEEROB H6T ONDER) HET US WE MOETEN HEM REDDEN, Regering betuigt haar deelneming bij de dood van Djoeanda aluminium jaloezieën - "ri a De Nederlandse studentenraad heeft be sloten tot een grondige reorganisatie. Hq ral voortaan worden samengesteld uit vijf tig vertegenwoordigers uit de grondraden in de elf Nederlandse universiteitssteden. Nederland telt momenteel bijna 48.000 studenten, zodat op elke 1.000 studenten één vertegenwoordiger in de N.S.R. zal zetelen. De voorzitters van de landelijke studentenfederaties zullen worden terugge steld op het niveau van het waarnemers schap en dus geen stemrecht meer heb ben. De grondraden zullen door algemene verkiezingen in de universiteitssteden tot stand worden gebracht volgens het prin cipe van de evenredige vertegenwoordi ging. De afvaardiging van deze grondra den in de Nederlandse studentenraad zal overeenkomstig de uitslag van de verkie zingen moeten zijn. Als de N.S.R. een grondraad-afvaardiging naar het landelij ke congres niet representatief acht kan zij deze delegatie weigeren. Tot nu toe was elke grondraad vertegenwoordigd door zijn voorzitter, waardoor de oppositie niet aan bod kon komen. De noodzaak van de democratisering van de N.S.R. is steeds nijpender gewor den naarmate het aantal „nihilisten" (stu denten, die niet bij een vereniging zijn aangesloten) toenam. Een sterke stoot tot deze ontwikkeling is gegeven door de op richting van de studenten-vakbeweging. uitgebreide onb.KIPETEN Advertentie dagelijks DINER.en SOIREE. DANSANTE Een studie van het studentenleven in an dere West-Europese landen heeft ook aan getoond dat een verdere democratisering gewenst is. Tot nu toe was de Nederlandse studen tenraad meer een overlegorgaan, waarbi; men naar een communis opinio placht te sh-even. Nu is het een parlement gewor den, waar fracties (zoals de studenten vakbeweging) ongetwijfeld strijd zullen gaan leveren. De eerste algemene vergadering van de Nederlandse studentenraad in zijn nieuwe samenstelling zal met Pasen 1964 worden gehouden. Dan zullen de afgevaardigden zich nader uitspreken over deze nieuwe structuur. Onderwerpen, die de studenten raad in zijn nieuwe vorm zal gaan behan delen, zijn onder meer: het mensa-stelsel, het „schandelijke tekort aan huisvesting' het beurzenstelsel, de studie- en doceer vrijheid, het studieloon en de absolute macht van de hoogleraren bij de examens Het pacifistisch-socialistlseh raadslid J. Bovenkerk heeft B. en W. van Amster dam schriftelijk gevraagd of zij niet van mening zijn dat een registratie van de op slag van gevaarlijke scheikundige stoffen in Amsterdam gewenst is, gezien de brand die op 5 november bij Delta-Chemie heeft gewoed. De heer Bovenkerk vraagt B. en W, hiervoor maatregelen te treffen en een we tenschappelijk onderzoek te doen verrich ten (bijvoorbeeld door T.N.O.) naar de manier waarop dergelijke explosieve of giftige gasvormige verbindingen moeten worden bewaard. Hij vraagt B. en W. tevens te doen on derzoeken welke grenzen moeten worden gesteld aan grootte en hoeveelheid van chemische industrieën binnen een bepaald gebied. c Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.i To neelgroep Theater met „Terug naar War schau" van Jan Staal. Regie: Jurg Mole naar. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Gordon de zwarte piraat", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules contra Draeula", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Duel", 18 j. Minerva, ?0.15 u.: „De kanonnen van Navarone",i4 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Inter nationaal hotel", 14 j. Roxy, 14.30, ia en 21.15 u,:-.JDe hel van Caiifomië", 14-j. - Studio, 14.15, 19 en 21.15 „Spaar de spotvogels", 14 j, "N- Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De lang ste dag", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. HofkerRueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: 17e eeuwse muziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging „De Acht". Tot en met 31 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember: Hans Mulder. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 liur en zondag van 9-16 uur. Huize Bloemenheuvel: tentoonstelling van aquarellen van G. J. de Geus. Dage lijks geopend van 10A-17 u. en 's zondags van 1417 u Tot en met 17 november. Kunstzaal Barteljorls (Barteljorisstr. 32): Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten, Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-18 u. en dinsdag t/m zaterdag van 9-18 u. DIVERSEN Minerva Theater, zaterdag 14.30 u.: Aerdenhoutskindertoneel met „De gelaars de kat". Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vèst. Cabaret ,,'t Is Zonde' 'door Frans en Fiet Koster, Anntlies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Hoofddorp, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 de VRIJDAG 8_ NOVEMBER City, 20 u.: „Het spook van de opera Stadsschouwburg, 20 u.: „Eerst vrouwtjes", Oud-Katholiek verenigingsgebouw, tot 23 uur: Bazaar „St. Engelmundus". Hervormd Jeugdgebouw, Santpoort: 19.30 uur: Demonstratieve muziekschool Velser Gemeenschap. „Zomerlust", Santpoort, 20 u.: Concert fanfarekorps „Wilhelmina". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Wilfemsbeekwcg 96: 14.30 tot 17 30 en Ï9 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 töt 16.30 uur. ZATERDAG 9 NOVEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Het spook van de opera". Stadsschouwburg, 20 u.: „Eerst de vrouwtjes". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 14.30 en 20 uur: Kinderoperettevereniging „VIDES" sDeelt „Baron Kreefteneus". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 uur: Dans avond „Criterion" met muziek van „The Honds Rockers". Expositiezaal, Abelenstraat, 19.30 uur: Bazaar Vereniging Vrijz. Hervormden. Oud-Katholiek verenigingsgebouw, 15 tot 23 u.: Bazaar „St. Engelmundus". Beverwijk, Kennemer theater, 14 en 20 uur: Concerten „Bartokdag 1963". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santoport: 10 tot 12 uur. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. VRIJDAG 8 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vergeten medeminnaar". Luxor Theater, 19.30 u.: ..Gejaagd door de wind". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: ..De grote illusie". ZATERDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vergeten medeminnaar"; 23.30 u.: „Meisjes op het slechte pad". Luxor Theater, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u „De grote illusie". Advertentie Kaarslicht maakt blij GOUDA KAARSEN Advertentie VERZEKERD KAPITAAL: MÉÉR DAN 11/2 MILJARD GULDEN! Van onze parlementaire redacteur) De Nederlandse regering is niet van plan om de Europese Gemeenschappen te verlaten indien de in december te houden bijeenkomst van de minister raad van de E.E.G. op een fiasco uit loopt. Minister Luns deelde gistermid dag in de openbare vergadering van de Kamercommissie voor Buitenlandse Za ken mee dat desbetreffende Franse be richten uit de duim zijn gezogen. De minister wilde niet spreken over de consequenties van een eventueel falen van de onderhandelingen, die zullen gaan over een mandaat voor de Europese Com missie voor de „Kennedy-ronde", de fusie van de gemeenschappen, het Europese ga rantiefonds voor de landbouw, de vaststel ling van de graanprijs en een drietal land- bouwverordeningen. Speculaties achtte hij politiek onverstandig. De ernstige bezorgdheid die in de Twee de Kamer bestaat over de impasse, waar in de Europese Gemeenschappen thans verkeren, kwam gisteren duidelijk tot uiting. Van verschillende zijden werd aan gedrongen op nieuwe Nederlandse initia tieven om de vastgelopen „Europese wa gen" weer uit het mulle zand te trekken. De heer Blaisse (K.V.P.) vroeg de mi nister, in Brussel voor te stellen een soort tussentijdse balans op te maken, waarin de resultaten, de doeleinden en de oorza ken van de strubbelingen geanalyseerd zouden worden. Wellicht zou Nederland daarbij kunnen aandringen op het houden van directe verkiezingen voor het Euro pese parlement, ook al heeft een van de partners, Frankrijk, daar ernstige bezwa ren tegen. De heer Bos (C.H.) vroeg zich af of het moment niet genaderd is dat men geen neen meer tegen De Gaulle kan zeggen zonder de bereikte resultaten in gevaaf te brengen. Minister Luns was het met hem eens dat de oude Franse wens een politieke unie voor Nederland slechts aanvaardbaar zou zijn indien deze unie zou eindigen in een supranationaal lichaam. Advertentie prachtige kwaliteit barathea in één rij en twee rij modellen Betere herenkonfektie en herenmode ZIJLSTR. 71 - HAARLEM - TEL. 16963 De heer Patijn (P.v.d.A.) meende dat de instellingen in Brussel zullen blijven bestaan ook na een fiasco. „Niets is zo taai als een paar goedgeplaatste techno craten", zei hij, daarbij doelend op het apparaat van de E.E.G.-commissie. Zijn fractiegenoot "Nederhorst was van mening dat het snel tot een fusie van de uitvoe rende lichamen van de gemeenschappen moet komen. Het isolement van de hoge autoriteit van de K.S.G. is funest. Mr. Blaisse vond het „kolder" en „dwaas heid" zoals de verspreide Europese instel lingen nu functioneren. De commsisie heeft gisteren een motie aangenomen, waarin de regering wordt gevraagd te voorkomen dat de parlemen taire controle over omvang en besteding van het landbouwgarantiefonds van de E.E.G. straks tussen kade en schip raakt, In de motie wordt gezegd dat het van essentieel belang is dat de Nederlandse regering alleen dan meewerkt aan het vaststellen van de uitvoeringsregelingen van dit fonds als het Europese parlement de controlerende bevoegdheden krijgt, die de nationale parlementen zullen verliezen De heer Vredeling (P.v.d.A.) rekende de minister voor dat het fonds over enige tijd een bedrag van twee en een half miljard gulden zal belopen. Over al dit geld zullen de nationale parlementen niets meer te vertellen hebben, maar als de huidige re geling niet wordt veranderd, heeft ook het Europese parlement er niets over te zeg gen. Met vele andere leden was hij van oordeel dat er gevaar bestaat voor een ernstige inbreuk op een van de belang rijkste parlementaire rechten. Minister Luns meende dat deze motie, die binnenkort in de Tweede Kamer aan de orde zal komen, de positie van de re gering zal versterken. Hij was het eens met de strekking van de motie, maar vroeg zich wel af of het bezwaar van de commissie te ondervangen was zonder wijzigingen in het verdrag van de E.E.G. Staatssecretaris De Block deelde de -commissie .mee dat de permanente ver tegenwoordigers van de E.E.G.-landen in Brussel begonnen zijn aan een onderzoek naar mogelijke uitbreiding van de be voegdheden van het Europese parlement op basis van de thans bestaande ver dragstekst. De zes vertegenwoordigers zullen in de loop van volgend jaar verslag uitbrengen. Ongeveer duizend personen hebben gis teravond in kasteel Oud-Wassenaar een receptie bezocht welke werd gegeven door de Russische ambassadeur en mevrouw Toegarinof ter gelegenheid van de 46ste verjaardag van de oktoberrevolutie. Er waren o.m. de grootmeesteres van het koninklijk huis, mevrouw G. J. van Wi- ckevoort Crommelin geb. jonkvrouwe Tei- xeira de Mattos, namens de koningin, de leden van het corps diplomatique, Kamer leden, hoge militaire autoriteiten en de minister van O., K„ en W„ mr. Bot. In de strafgevangenis te Breda heeft zich gisteren een kleine tragicome- die afgespeeld, die draaide om kof fiebonnen. Gebleken was dat er voor f 150,meer koffie was verkocht dan dat de gevangenen aan bonnen hadden opgekocht. Er werd nagegaan wie meer kof fie dronk dan hij door aankoop van bonnen kon verantwoorden. Het spoor leidde naar een gedetineerde van ongeveer dertig jaar, wiens bon nenaankopen helemaal niet in ver houding stonden tot zijn dorst naar koffie. In zijn cel trof men attributen aan waarmee hij valse koffiebonnen had gemaakt Ze leken zo bedriegelijk veel op de echte dat men enorm veel moeite heeft gehad om het kaf van het koren te scheiden. V 'fp 10-11. Doepie stond nu in de keuken en haar ogen werden groot van verbazing, Want wat ze daar zag. Alle dagelijkse dingen, die in de keuken stonden, hadden opeens gezichten, arm pjes en beentjes gekregen; het leken net wonderlijke mensjes. De theepot zat met dichte ogen en sliep. Een koffiekopje werd juist wakker, rekte zich uit en geeuwde. Toen kreeg hij Doe pie in 't oog. Hallo, Doepie! lachte hij vriendelijk. Kom je ons eens opzoeken, nu we levend zijn? Dat is leuk! Ja, zei de theepot, die inmiddels ook wakker geworden was. Dat wist je zeker niet, dat wij allemaal 's nachts leven, hè? VOORDAT HIJ BEVRIEST1 HA, PRACHT 16, WE ZIJN AL BOVEN IN DE SNEEUW 1 STREKEN ZIJN PIJP ROOKT ■-I324-D De rijkspolitie in Tubbergen heeft gis teren zes personen aangehouden, die er van worden verdacht dat zij schuldig zijn aan brandstichting in twee roggemijten en aan het doorknippen van een draad afrastering bij een sportveld op meer dan honderd plaatsen. De hooimijten zijn woensdag in vlam men opgegaan. (Van onze parlementaire redacteur) De subsidie voor de Europese Beweging zal van veertigduizend gulden per jaar verhoogd worden tot zestig duizendgulden. Minister Luns heeft de begrotingscommis sie voor Buitenlandse Zaken toegezegd dat hij een aanvullende begroting voor deze subsidieverhoging bij de Kamer zal indienen. De minister deed zijn belofte nadat de heren Blaisse (K.V.P.) en Van der Goes van Naters (P.v.d-A.) om subsi dieverhoging hadden gevraagd. Hun ver zoek werd door alle fracties gesteund behalve door de heer Van Dis (S.G.P.) die zich weer eens tegen de Europese integratie verklaarde. Hij stelde voor de subsidie te schrappen. De 78-jarige weduwe G. van Tent Bee- king-Pahr uit Dieren is gisteravond om streeks zeven uur om het leven gekomen toen een diesellocomotief met goederen wagons op de onbeveiligde spoorwegover gang bij de Geitenbergweg te Dieren een auto aanreed en over een afstand van on geveer tachtig meter meesleurde. De vrouw, die naast de bestuurder van de auto zat, was vrijwel op slag dood. De man werd gewond. In een ziekenhuis te Enschede is de 73 jarige G. J. Scholten bezweken aan de verwondingen die hij op 26 oktober had opgelopen toen hij bij groen verkeerslicht een zebrapad opliep en werd aangereden door een motorcarrier. De 47-jarige mevrouw J. P. van der Goot-Beks uit Den Haag is in het zieken huis aan de Zuidwal overleden aan de ernstige verwondingen, die zij enkele uren eerder bij een verkeersongeval had opge lopen. Zij was op het kruispunt Prinse straat-Kerkplein door een auto aangere den. In Alkmaar is woensdagmiddag de zevenjarige Rudy Stokman in de Nieuw poortlaan verongelukt.. Hij viel van zijn fiets, die hij daags tevoren voor zijn ver jaardag had gekregen, en werd overreden door een passerende vrachtauto, bestuurd door een buurman van de familie Stok man. Jagers en landbouwers in het Noord limburgse dorpje 't Hanik hebben de laatste dagen enkele honderden dode vo gels, zoals kraaien, spreeuwen, duiven, fazanten en zangvogels aangetroffen. Deze massale vogelsterfte wordt toege schreven aan rogge, die gedrenkt moet zijn in een of ander landbouwvergif, met name bij voorbeeld Parathion, en vervol gens op de akker is uitgestrooid. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, heeft mede namens de Neder landse regering aan de Indonesische re gering deelneming betuigd met het over lijden van de eerste-minister van Indo nesië, ir. Djoeanda Kartawidjaja. Ir. Djoeanda heeft zich in vele functies verdienstelijk gemaakt voor de republiek Indonesië. Nederlandse autoriteiten, die met hem contact hebben gehad, bewaren aan hem een goede herinnering als een bekwaam, toegewijd en integer man, wiens heengaan zeer betreurd wordt. In heet water gevallen. In Gouda, waar hij met zijn ouders en broertje lo geerde, is de lj4-jarige Evert Verbeek in een badje met heet water gevallen. Een paar uur later is het ventje in een zieken huis aan de opgelopen brandwonden over leden. Nog meer. B. en W. van Rotterdam hebben de gemeenteraad een aanvullend krediet gevraagd voor de bouw van de metro. Tot dusver is voor de metro uit getrokken ruim 158 miljoen. B. en W. vragen thans een krediet van 34,4 mil joen, onder meer voor de stijging van de bouwkosten sedert 1958 10 miljoen), het aanbrengen van extra roltrappen (4,5 mil joen), de uitbreiding vna de ondergrondse stations met ruimten die in oorlogstijd tot schuilplaats kunnen dienen (4,8 miljoen) en aanvullende voorzieningen voor de B.B. en de bedrijfszelfbescherming van stad huis en G.G.D. 3,2 miljoen). Tweeduizend huizen. Waddinxveen heeft ministeriële goedkeuring gekregen voor uitvoering van een reusachtig bouw project. Binnen vijf jaar hoopt een spe ciaal hiervoor gevormd bouwteam onder leiding van burgemeester C. A. van der Hooft 2000 woningen gebouwd te hebben. Men wil met toepassing van arbeidsbe sparende systemen tot lopende-bandwerk op de bouwplaats komen. Miniatuur-auto's. Een tentoonstel ling van auto-schaalmodellen wordt zon dag in de dierentuin in Den Haag gehou den door de Nederlandse Vereniging van Miniatuurauto-Verzamelaars, die ongeveer honderd leden telt. In Italië, Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten bestaan eveneens verenigingen van automodel verzamelaars. Het plan bestaat in samen werking met deze verenigingen in Den Haag een internationale tentoonstelling te gaan houden. In de Dierentuin komen zon dag ongeveer 1500 modellen te staan. Naval overleden. In Hoogkarspel is de negenjarige P. Duin, na van een klim- rek bij de BLO-school te zijn gevallen, overleden. Gouden medaille. Het bestuur van de afdeling natuurkunde van de koninklijke academie van wetenschappen heeft aan prof. dr. W. G. Burgers, hoogleraar in de afdel ng der metaalkunde aan de techni sche hogeschool te Delft, de gouden medaille van de stichting Gilles Holst- fonds toegekend. Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 18657 Vraagt prijsopgaaf XDCOOOOCOOCOOOOCSDOOOOOOOC)OOOOOOOOOOCOOOOO<XX)OOOOOOOOOOC>®- COOCCXGOCOCCOOOCOC<X>OOOCOOCXUOCCOOO(^OOOCCOOOOCOCOCOMOCÖC Het K.N.M.I. deelt mee: Boven de Noordzee ligt een lagedruk gebied, dat zich maar langzaam verplaatst. Randstoringen ervan trekken over Enge land en de Noordzee naar het Oosten. Deze beïnvloeden van tijd tot tijd het weer in Nederland. Zij veroorzaken een toeneming van de wind en van de bui igheid. Op sommige plaatsen gingen de buien vergezeld van onweer. Ook mor gen behoudt het weer een wisselend ka rakter, waarbij naast enkele opklaringen ook af en toe buien zullen voorkomen. De wind blijft westelijk en neemt geleide lijk wat in kracht af. In de temperatuu komt maar weinig verandering. WFFRR A PPORTEN Maximum-temperatui en binnen- en buitenland. a 2 3 Neerslag: laatste 24 uur. So in A cS Den Helder regen zzw 11 6 Ypenburg regenbui zzw 10 20 Vlissingen regenbui zzw 12 10 Eelde regen zzw 8 3 De Bilt regen zzw 10 22 Twente motregen z 11 2 Eindhoven zwaar bew. zzw 11 2 Z.-Limburg regen zzw 11 7 Helsinki regen zzo 4 6 Stockholm geheel bew. zw 7 1 Oslo regen windst. 6 5 Kopenhagen regen z 11 1 Aberdeen zwaar bew. w 10 2 Londen half bew. zw 11 1 Amsterdam regen zzw 10 11 Brussel regen zw 11 8 Luxemburg regen zw 8 9 Parijs geheel bew. zw 13 6 Bordeaux onbewolkt zzo 16 3 Grenoble half bew. windst. Nice onbewolkt nw 19 0 Berlijn geheel bew. wzw 13 0.1 Frankfort regen zzw 11 2 München regen zw 11 8 Zürich zwaar bew. zw 11 3 Genève zwaar bew. w 11 11 Locarno half bew. n 14 0 Wenen zwaar bew. w 15 2 Innsbruck regen windst. 11 5 Belgrado vr. onbew. windst. 24 1 Athene licht bew. no 22 0 Rome onbewolkt ozo 20 O.i Ajaccio vr. onbew. no 19 0 Madrid licht bew. windst. 13 0 Mallorca onbewolkt windst. 24 0 Lissabon geheel bew. zo 0.7 Zaterdag 9 november Zon op 7.47 uur, onder 17.00 uur. Maan op 0.00 uur, onder 15.06 uur. Maanstanden 16 nov. 7.51 uur nieuwe maan 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrüdag 8 november Hoog water 8.45 uur en 21.18 uur. Laag water 4.07 uur en 16.38 uur. Zaterdag 9 november Hoog water 10.30 uur en 22.46 uur. Laag water 5.17 uur en 17.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2