Zeester is embleem van Hoogovens VISSERS NUTTIGE GESCHENKEN Burgerlijke stand Beverwijk BENDER VELO SLIJTERIJ SWEER A R. DE BOER Medische verzorging tijdens het weekeinde Haven van Urk wordt gemoderniseerd Vismeelsituatie nu gunstiger in Duitsland FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 5 PANTALONS SPORTCOLBERTS Leerlingen van Ir. Krijger- school vieren Sint Maarten UIT en toch THUIS 100% SERVICE Examens Voor de POLITIERECHTER iJ Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier STICA KEURKAPOKMATRASSEN Woninginrichting A. J. BRASSER Mishandelingen Duur strikje Stichting Nutsspaarbank HERENHOEDEN wolvilt en haarvilt KIJKERS VELDKIJKERS PRISMA KIJKERS PRISMA KIJKERS PRISMA KIJKERS PRISMA KIJKERS MICROSCOPEN BAROMETERS THERMOMETERS HYGROMETERS LOEPEN, LEELOEPEN EN DRADENTELLERS BRILETUIS Uitspraken HAARLEMSE RECHTBANK CONSTANT - verlovingsringen Kerkelijk nieuws 1 IJmuiden (C i t y). De bijna klassiek geworden thriller uit de twin tiger jaren, „Het spook van de opera" is door Universal, de maatschappij die de gelijknamige roman van Gaston Leroux in 1925 liet verfilmen en Sindsdien ook al een tweede versie verzorgde, opnieuw uitgebracht, ditmaal met de Engelse ac teur Herbert Lom in de rol, waar Lon Chaney zo vermaard mee is geworden. We zien hem dus als professor Petrie, het spook dat in de on deraardse gewelven van de Parijse Opera huist en van daaruit tracht te verhin deren dat zijn, door Lord Ambrose gestolen opera onder diens naam zal worden ver toond. Het geheel was in handen van de Hammer Film, een onderneming welke zich op het griezelgenre heeft toegelegd en waardoor de regie prompt werd opgedra gen aan Terence Fisher, wiens „Two faces of dr. Jekyll", „The revenge of Franken stein" en „The mummy" hem tot een spe cialist op dit gebied hebben gemaakt. Van daar dat men van vrijdag tot en met zon dag is verzekerd van een goede verfilming naar een boeiend en ongewoon verhaal. GROOTS OPGEZET en verfilmd met de welwillende medewerking van de Amerikaanse marine, die voor „Gevechts- klaar" tweehonderd schepen en vijftien duizend manschappen beschikbaar stelde, werd door Universal met „Away all boats" een nieuwe oorlogsfilm afgeleverd ten einde te kunnen voldoen aan de grote vraag die bij het biscooppubliek nog al tijd voor dit genre blijkt te bestaan. Het verhaal speelt zich af tijdens de Ameri kaans-Japanse oorlog, in de periode kort na de verraderlijke overval op de Ameri kaanse vloot bij Okinawa door Japanse zelfmoordvliegers. Jeff Chandler, Lex Barker en George Nader spelen de voor naamste rollen van de stoere vechtjassen, die van maandag tot en met woensdag bij hun strijd tegen Nippon kunnen wor den gadegeslagen. ZONDAGMIDDAG LAAT men dan in „De schrik der bandieten" de revolvers weer eens lustig knallen en de paarden rennen voor de traditionele wild-west ge schiedenis, waarna dit weekprogramma donderdag wordt afgesloten met „Duiste re driften", een film over vier jonge men sen temidden van „de storm des levens." .(Stadsschouwburg). Hoera voor de gloednieuwe Eddie Constantine „Eerst de vrouwtjes", waarin Eddie nu eens Bobby Carraud heet, om zich als vermomde agent van de F.B.I. voor een onschuldig zakenman te kunnen uitgeven. Hij is namelijk in Europa op zoek naar David Griffin, de grootste handelaar in narcotica, die zich juist heeft ontdaan van de voor hem onbetrouwbaar geworden vennoot Paul Jordan. En nu wil het toe val dat de weduwe van Jordan weigert te geloven dat haar echtgenoot louter door een auto-ongeluk om het leven is ge komen, zodat zij steun zoekt bij de voor niets en niemand terugdeinzende Bobby. De rest kan men dan wel raden, of, wat misschien beter is tussen vrijdag en maandag gaan zien in de Velsense Stads schouwburg, waar deze dagen niet wordt gekeken op een hachelijk avontuur of een spannende vechtpartij meer of minder. ONDERWIJL kan zondagmiddag de po pulaire zanger Freddy Quinn nog even worden bekeken en beluisterd in „Freddy unter fremden Sternen", in welke amu sante film hij in gezelschap van zijn on afscheidelijke gitaar een zwerftocht door Canada onderneemt. Zijn bezigheden hier bij zijn vechten, zingen, liefhebben en ze gevieren; precies de verrichtingen welke zijn talloze bewonderaars van hem ver wachten. Woensdag en donderdag volgen dan nog de vertoningen van de wel bui tengewoon knappe film „The Quiet Man" een even amusant als boeiend verhaal "THE PHANTOM Of THE OPERA" 12-8) Advertentie Keuze uit duizenden en honderden in alle Heren- en Jongensmaten. HEREN-en JONGENS- KLEDING Breestraat 17-19 Beverwijk J De Sint Maartenviering van maandag, 11 november, zal voor de leerlingen van de laagste vier klassen van de Ir. L.P. Krijgerschool aan de Melklaan een bij zondere betekenis krijgen. De honderd- twintig kinderen, die des middags om half vier de school zullen verlaten, wor den namelijk om kwart voor vijf weer terugverwacht om daarna hun, tijdens de handenarbeidles zelf gemaakte lantaarn- t.ies van een kaarsje te voorzien. Als alle lichtjes branden komen de kinderen tegen vijf uur weer naar buiten om na het ver laten van de school ieder zijn eigen weg te zoeken. Voordat de kinderen hun lantaarntjes gaan ophalen heeft een jury de beste ontwerpen al aan een oordeel onder worpen om in iedere klas aan de mooiste daarvan enige prijzen toe te kennen. Eerst de volgende dag, op 12 november, volgt de prijsuitreiking in de school om op onthoud te voorkomen. Bovendien heeft de oudercommissie nog voor de nodige ver snaperingen gezorgd. Een emotionele scène uit de nieuw ste filmbewerking van Gaston Leroux's bekende roman „Het spook van de opera." (City) over het onderling gekrakeel van de be woners van het Ierse platteland. Maureen O'Hara en Barry Fitzgerald worden hier in geregisseerd door John Ford, de man die reeds drie Oscars op zijn naam heeft gebracht. Beverwijk (L u x o r) Tot de weinige films die tel kens opnieuw in diverse theaters worden vertoond, behoort ook „Gejaagd door de wind", de beroemde verfilming van Mar garet Mitchells even vermaarde roman „Gone with the wind". Met in de hoofd rollen Vivien I.eigh en de inmiddels over leden Leslie Howard en Clark Gable, maakt deze film nog steeds furore; ook in Nederland, waar sinds de eerste ver toningen na de tweede wereldoorlog al weer een geheel nieuwe generatie is op gegroeid, die ongetwijfeld voldoende be langstelling aan de dag zal leggen om deze herhaalde reprise te rechtvaardi gen. Ook zij die „Gejaagd door de wind" voor een tweede maal willen bekijken, kunnen hiervoor van vrijdag tot en met donderdag in Luxor terecht. Voor de va riatie draait zondagmiddag eerst nog de western „The Oklahoma Kid", met de twee topsterren Humphrey Bogart en James Cagney; direct daarop gevolgd door de populaire zanger Freddy Quinn in de vrolijke musical „Nur der Wind". (W. B. Theater). Het weekprogram ma van dit theater wordt vrijdag en za terdag geopend door de beroemde Fran se filmacteur Jean Gabin, ditmaal in de boeiende speelfilm „De grote illusie", die de weinig benijdenswaardige lotgevallen van een groep Franse officieren in Duit se krijgsgevangenschap tot onderwerp heeft. Vervolgens geeft George Montgo mery zondagmiddag een demonstratie van zijn talenten in de thriller „4000 dollar beloning, dood of levend"; met als laat ste film van deze week „Zij die met le vens speelden", met Richard Attenborough en Stanley Baker (voor zondag- en maan dagavond). (Kennemer Theater). Van vrij dag tot en met woensdag kan het Be- verwijkse bioscooppubliek dan eindelijk ook kennismaken met de nieuwste Ne derlandse speelfilm „De vergeten mede minnaar", de bewerking van Rico Bult huis' gelijknamige roman, met Henk van Llsen in de hoofdrol. Het is de geschie denis van een man, die gedurende een bepaalde tijd zijn geheugen heeft verlo ren. De oorzaak hiervan wordt, in de loop van het verhaal duidelijk gemaakt. Hij wordt zwervend en armoedig gekleed aan getroffen, ingerekend en ter observatie in een kliniek voor rustzoekenden onder gebracht, waar hij naar eigen goedvin den van de directeur de functie van tuinman op zich neemt. Aanvankelijk leeft hij daar als een gelukkig en kinderlijk mens, totdat een ontstane verhouding met de assistente van de directeur hem naar het geheim van zijn verleden doet verlangen. BIJ ZIJN EERSTE POGING om de poort van zijn herinnering te openen, wordt hij zich ervan bewust een doods vijand te bezitten, die een zwarte baard draagt. Deze vijand schijnt hem soms te schaduwen, verschijnt in angstdromen en maakt hem wantrouwend en werkzaam tegelijk. Hij is er zich intussen niet van bewust, dat de politie hem vrijwel voortdurend in het oog blijft houdeh. Maar er is nóg iemand die hem schaduwt, na melijk een vrij luxueus levende tuinar chitect, die na een publicatie in de krant in „de man zonder geheugen" zijn rivaal herkent, die hem om een gepleegd mis- Advertentie fH Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5108 AMSTERDAM (V.U.) Doctorhal poli ticologie: A. Meester (Bussum), Doctoraal sociologie: mej. G. Kruse (Amsterdam), mej. A. C. Hagen (Amsterdam) en P. Hak man (Amstelveen). Kandidaats rechten: mej. L. van Reest (Santpoort). IJMUIDEN Artsen: F. M. van Stekelenburg, Leeu weriklaan 52, tel. 4290; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: zuster M. v .d. Meulen- v. Gelder, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378, voor IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster A. N. Enklaar, Burg. Ram- bonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550-8163, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Sant poort, tel. 02560-6054, voor IJmuiden- Oost en Driehuis; zuster I. Bovenkerk, Huis te Wissenlaan 17, Santpoort, voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid; zuster K. Langejan, Irissenstraat 10, Santpoort, tel. 02560-7477, voor Santpoort-Zuid en Santpoort-Noord. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, SneUiusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: R. M. Lilien. Zeestraat 95, Beverwijk, tel. 02510-6121 (alleên voor spoedgevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur). SANTPOORT Arts: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-station, tel. 02560-8410. Van de ongeveer twaalf strafzaken die woensdagmiddag door de Haarlemse politierechter, mr. J. D. Vink werden behandeld, had meer dan de helft weer betrekking op diverse verkeersovertredingen, waarbij in vele gevallen de sterke drank een grote rol had vervuld. Dit laatste werd de diverse beklaagden zowel door de officier van Justitie, mr. J. Wiarda, als door de politierechter steeds zwaar aangerekend. Een 54-jarige chauffeur uit Beverwijk werd veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, omdat hij in augustus met zijn auto in deze gemeente tegen een lantaarnpaal was ge reden, terwijl hij onder de invloed van sterke-drank zou hebben verkeerd. Het mocht hem niet baten dat zijn verdediger, mr. B. W. Stomps, met klem betoogde dat de aanrijding het gevolg moet zijn geweest van een duidelijk geconstateerd defect aan de stuurinrichting, evenmin als de gunstige verklaringen van de plaatselijke politie en gijn werkgever, die hem een zeldzaam goed chauffeur noemden, die gedurende zeventien jaar zonder enige schade in binnen- en buitenland heeft gereden. Het enige waar de politierechter nog bereid voor werd gevonden, was de eis van de officier tot de reeds genoemde uitspraak te halveren. Ook een 24-jarige koopman uit Bever wijk werd tot deze straf veroordeeld, om dat hij na zeven glazen bier te hebben gedronken achter het stuur van zijn auto had plaats genomen, daarna in de Velser tunnel wegens slingerend rijden door de politie werd aangehouden. Een 28-jarige classificeerder uit Haar lem had in juli met een auto- busje aan het Spaarne eerst een fietsende jongedame had aangereden en vervolgens drie geparkeerde auto's beschadigd. In zijn nadeel sprak dat de chauffeur had ge tracht zich snel van de plaats van het on geval te verwijderen, terwijl hij later niet Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente drijf zou kunnen aanbrengen. De tuinar chitect, die met de ex-geliefde van zijn medeminnaar leeft, ziet in zijn wanhoop geen andere uitweg meer dan zich van zijn tegenstander te ontdoen, vooral om dat hij gelooft dat de man zijn geheu gen terug heeft en hem in een val tracht te lokken. De hoofdpersoon in dit drama is zich echter niet uan dit dreigend ge vaar bewust en toont aldus alleen zijn angst voor de onbekende man met de baard. Als aan het slot van de film wordt opgelost wie de geheimzinnige man nu eigenlijk is en alle andere gevaren uit de weg zijn geholpen, staat de door Henk van Ulsen gespeelde hoofdpersoon als herboren mens de weg open naar een nieuw leven met een jonge vrouw, die hem begrijpt en in hem gelooft. DOORDAT DEZE Nederlandse film de gehele week in dit theater draait, kon dit maal met twee films worden volstaan om het programma op de gebruikelijke wijze aan te vullen. Dit zijn „Meisjes op het slechte pad", voor de voorstelling van za terdagnacht en „Met geheime instruc ties" voor zondagmiddag. A Donderdagmiddag werd tijdens een fees telijke bijeenkomst in Hotel Krasnapolsky te A'dam door de di rectie van Hoogovens IJmuiden aan de ju bilarissen van 1963 voor het eerst het gouden ere-insigne van het concern uit gereikt. Ruim 220 ju bilarissen hebben een gouden insigne met het nieuwe door de grafisch ontwerper Jurriaan Schrofer ontworpen concern vignet ontvangen. Het embleem is ook aangebracht in de nieuwe bedrijfsvlag. Aan de Nederlandse kust, daar waar het Noordzeekanaal in open zee uitmondt, werken vier ondernemingen nauw samen: de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. (Hoogovens), de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen (Mekog), de Cement fabriek IJmuiden (Cemij) N.V. en Breed band N.V. Werden Hoogovens en aangesloten be drijven als concern reeds lange tijd aan geduid met de naam Hoogovens IJmuiden, er bestond echter nog geen gezamenlijk concernembleem. In 1958 werd een fotoboek van het be drijf gemaakt dat de titel kreeg „Vuur aan zee", een titel die op duidelijke wijze het geheel van ondernemingen aanduidt. De samensteller van het boek, de grafische ontwerper Jurriaan Schrofer, heeft nu ook getracht in een eenvoudig sprekend teken het begrip „Vuur aan zee" uit te drukken. Hij kwam daarbij op de gedachte een zeester als gestyleerde basisvorm te ne men voor de constructie van vijf vier kanten, die, naast het samengestelde ka rakter van het concern uitgedrukt in hun groepering, ook de geniale gedachte van stichter Wenckebach verbeelden: een ijzer en staalbedrijf op de plaats waar land en zee elkaar ontmoeten, aan de aanvoerweg van de grondstoffen in plaats van op of bij de vindplaatsen daarvan. De zeester: zee en ster. De ster, die ook gedachten oproept aan vuur, vloeiend ijzer en staal en die bovendien als onderschei ding voor kwaliteit kan worden gezien. Advertentie verkrijgbaar bij KONINGSPLEIN 8 - TELEF. 4540 De Haagse zwemster Ria van Velsen is in Den Haag opgenomen in het ziekenhuis voor het ondergaan van een operatie aan de blindedarm. De Joegoslavische waterpoloploeg heeft de eerste van een serie van drie wed strijden tegen Rusland, die woensdag in Moskou wérd gespeeld, gewonnen met 5-4. De tussenstanden waren: 2-1, 2-2, 0-1, 1-0. eens een rijbewijs bleek te bezitten. Zijn vonnis, één week gevangenisstraf en twee jaar niet met een motorvoertuig langs de weg, had hij waarschijnlijk te danken aan het feit, dat de drank hier nu eens niet in het geding is geweest. De zaak tegen een 54-jari,ge gróèntehan- delaar uit Heemstede, die zich moést ver antwoorden wegens mishandeling van zijn schoonzuster, welke in juni in het wandel bos „Groenendaal" te Heemstede zou zijn gepleegd, kwam deze middag niet geheel uit de doeken. Verdachte stond er name lijk op, dat ook de mishandelde schoon zuster als getuige zou worden gehoord, omdat de verklaringen van hem en die van twee andere getuigen waarbij een broer van beklaagde lijnrecht met el kaar in tegenspraak waren. De zaak werd door de politierechter verdaagd. Een 23-jarige bloemenkoopman uit Haarlem werd wel tot zes weken gevan genisstraf veroordeeld waarvan vier weken voorwaardelijk omdat hij in augustus een concurrent op zijn stand plaats bij het station Beverwijk had mis handeld. De politierechter nam het beklaagde kwalijk, dat de mishandelde voor hem geen portuur was gebleken, ter wijl hij bovendien al eens eerder voor een dergelijk feit werd veroordeeld. Ook staat beklaagde ervoor bekend dat hij zich gaar ne op de afloop van zijn diverse vecht partijen beroemt. Voor een 26-jarige vrouwelijke kantoor bediende uit Haarlem lijkt het een duur strikje (winkelwaarde f 1,95) te worden, dat door de verkoopster van een grote modezaak in Haarlem bij haar werd aan getroffen, zonder dat het aan de kassa zou zijn afgerekend De beklaagde ontken de stellig dat hier van een voornemen tot diefstal sprake is geweest en zij had een geheel andere lezing van het incident, wel ke echter noch de officier, noch de poli tierechter kon overtuigen. Conform de eis, luidde de uitspraak dan ook vijftig gulden boete. Hiermee ging beklaagde niet ac eoord en zij wenste haar zaak in hoger beroep te zien behandeld Advertentie Pluk goede vruchten van het geld. Spaar voor contante koop in de gemeente Velsen Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duin- vlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 02510- 3745; zondag van 9 tot 24 uur: F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, Beverwijk, tel. no. 4169. Tandartsendienst: Velsen, Beverwijk en Heemskerk: R. M. Lilien, Zeestraat 95, Beverwijk, tel. 02510-6121. Kraamverzorging: zuster M. van Stege- ren Laan van Kanaan 10, tel. 02510-4409. Wijkverpleging: zuster T. Boersma, Witte Kruisgebouw Jan van Scorelstraat, Heemskerk, tel. 02512-2247. De gemeenteraad van Urk heeft Zijn goedkeuring gegeven aan de plannen van B. en W. inzake modernisering en uit breiding van de haven en het aanleggen van industrieterrein. De plannen voorzien onder fneer in de bouw van een visafslag (kosten een mil joen gulden) en een kade van onge veer dertienhonderd meter lengte. De gé- bouwen aan deze kade zullen door parti culieren worden opgericht. Voorts in de aanleg van acht hectare industrieterrein. In totaal is met het project een bedrag van vijf miljoen gulden gemoeid. Verwacht wordt dat dé omzet per week aan vis na realisering van de plannen tien miljoen gulden zal bedragen (afgelo pen week vijf miljoen). Door de aanleg van het industrieterrein zal ruimte worden geschapen voor enke le scheepswerven, die thans geen gelegen heid tot uitbreiding hebben. Het plan past in het streven Urk tot het centrum voor cie verhandeling van Noordzeevis en tot haven voor de Noordoostpolder te maken en een jachthaven aan te leggen. De plannen dateren van september 1961. Het technisch adviesbureau en het cen traal bureau voor verificatie en financiële adviezen van de vereniging van Neder landsche gemeenten, de econoom drs. J. Koopman uit Den Haag en het economisch technologisch instituut te Zwolle hebben er een belangrijk aandeel in gehad. Advertentie KRUISSTRAAT 2 -. HAARLEM u weet wel op de hóek bij de brug is ENORM GESORTEERD in Nergens vindt u groter collectie De vismeelproduktiê in de Duitse Bonds republiek, die jaarlijks rond de 70.000 ton ligt, is na de sterke importdruk in de laatste jaren weer concurrerender gewor den, ofschoon ze inzake prijs toch nog duurder uitvalt dan vreemde vissoorten. Maar de Duitsers hopen door een betere kwaliteit de afzetmoeilijkheden te boven te komen. De binnenlandse behoefte aan 100.000 ton kan door de Duitse capaciteit niet gedekt worden. De hoop wordt ge steld op de stijgende produktie van vis meel op zee. In 1962 bracht de Duitse diepzeevisserij reeds 8000 ton op. In vak kringen, aldus het Visserijblad, rekent men er op dat de ontwikkeling in de volgende jaren nog aanzienlijk groter zal zijn. Door een jarenlange dumping heeft dit land de Europese vismeelindustrie veel last kunnen bezorgen. De Peruaanse aan biedingen lagen zowat 25 percent lager dan de Duitse. Sedert 1961 is daarin ver andering gekomen. Hoofdzakelijk dankte men deze kentering daaraan dat men in Peru niet eens tot een kostendekkende produktie in staat was en de regering niet in staat bleek de verliezen te dekken. Peru produceert met zijn 1,2 miljoen ton vismeel bijna de helft van de wereldpro- duktie. In 1962 werd rond 6 miljoen ton vis gevangen en 98 percent belandde in de vismeelfabriek. De Duitse vismeel industrie heeft nu een reddende hand ge zien in de Scandinavische landen. De vis- olie wordt in Scandinavië geraffineerd en komt dan als volprodukt in West-Duits- lana terug. Dit produkt zal men in de Óostzone gemakkelijk van de hand kun nen doen, zo menen de bevoegde diensten. Advertentie 59.75 f 84.00 99.00 f 110.50 f 111.00 93.75 f 87.00 15 uitvoeringen in voorraad. de ideale kijker, voor junior 4 x 40 45.00 5 x 45 met tas en draagriemen 7 x 35 7 x 50 10 x 50 8 x 50 8 x 40 8 x 30 EUROPEES MQDEL, in 2 kleuren uit gevoerd, metalen delen grijs gelakt, kijkerlichaam in zwart, bruine Rund lederen tas 7x35 104.75 7 x 50 ƒ128.75 PRISMA KIJKERS nieuw lichtgewicht type kijker, speci aal geschikt voor brilledragers, ge heel grijs uitgevoerd met fraaie lede ren tas, optiek, voorzien "van goud- coating. Accessoires: 1 polsriem en 2 zonnefilters 7 x 35 179.25 8 x 30 171.75 8 x 40 185.75 Amerikaans model, zoomlens met variabele sterkten, gewicht 1000 gr. gezichtshoek bij 7 x vergroting 5.4° bij 12 x vergroting 4,2° (7-12) x 35 (200.00 met groothoeklens, gezichtshoek 11° 7 x 35 ƒ160.00 300 x tot 1200 x vergroting vanaf ƒ18.00 tot 103.50 in 10 verschillen de modellen. in eenvoudige uitvoering vanaf ƒ14.90. Met barometer, hygrometer en ther mometer in één schaal 84.50 Kamer-, Venster-, Minimum-, Maxi mum-, Koorts-, Ijskast- en Badther- mometers. in de meest eenvoudige uitvoering vanaf 0.25 tot zeer luxe en zeer ex clusieve modellen van 19.00 ZWIJNDRECHTGOUhiIJMtftDfN In IJmuiden gevestigd KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 GEBOREN: Richard C. M„ z. v. C. B. Groot en P. C. de Jong; Agatha M„ d. v. T. van der Does en A. M. Minneboo; Erik A„ z. v. J .de Best en C. M. Koster; Carolina M„ d. v. H. O. M. Holla en A .H. van Am sterdam; Dane W„ z. v. D. W. Pomstra en P. Hanse; Yvonne, d. v. H. van der Logt en G. Kooistra; Robert C., z. v. C. J. Broersen en C. C. van Hooff; Nicolaas E„ z. v. H. O. Meijer en R. A. Akkerman; Petrus G. T. M., z. v. T. Snijders en C. C. M. Jansen; André, z. v. J. Bolhuis en A. H. Driesprong; Wil- helmina F„ d. v. B. A. Zuiderduin en H. M. Bol; Jan, z. v. G. Ruiter en B. G. v. Steijn; Anita H., d. v. S. Dijk en B. J. Meester; Wesselina J„ d. v. J. Montauban van Swijn- dregt en W. M. S. Botenga; Saskia M M„ d. v. C. L van Gelderen en C. W. M. Wei- boren; Louise B„ d. v. G. B. Diks en B. W. A. M. Bolwerk; Christiaan J„ z. v. J. Jo- hansen en J. A. Pais. De Haarlemse rechtbank heeft van morgen uitspraak gedaan in de zaken van zeven personeelsleden van de luchthaven Schiphol, die zich veertien dagen geleden moesten verantwoorden voor diefstallen uit de bagage van luchtreizigers. De diefstallen betroffen steeds artike len uit de passagiersbagage, zoals tran sistorradio's, pakjes sigaretten, horloges, zonnebrillen, kledingstukken, (buitenlands) geld, sieraden etc. Bij een van de verdachten was thuis een partij van meer dan honderd wollen truien en andere kledingstukken en siera den in beslag genomen. Tegen vijf expeditieknechten werden toen straffen geëist van twaalf maanden (tweemaal), tien, zes en vijf maanden, waarvan behalve in het laatste geval twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen twee ande ren werden wegens heling straffen geëist van een maand, respectievelijk drie weken hechtenis. De rechtbank veroordeelde de verdach ten tot respectievelijk tien maanden met aftrek wegens diefstal (met vrijspraak van de tenlaste gelegde verduistering), ze ven maanden gevangenisstraf met aftrek wegens verduistering (met vrijspraak van diefstal), in twee gevallen vijf maanden gevanisstraf wegens diefstal en vijf maan den gevangenisstraf wegens verduistering (met vrijspraak van diefstal), alsmede wegens heling een maand ïespectievelijk drie weken. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 ONDERTROUWD: W. J. Joosten en P. Meurs; D. Swager en P. M. Gerritsen; G. J Jordan en N. J. N. Koomen; E. P. M. Gel dermans en H. G. Bart; G. Cruiming en C. Kolk; L. A. Boots en A J. Bakker; G. A. Kuijper en D. Bakker; R. J. A. du Crocq en D. F. F. van Herwijnen; J. A. L. Does burg en H. H. van Zutphen; H. Folkerts en C. van Balen. GETROUWD: J. H. B. Ockeloen en E. M. A. Klink; A. L. M Simis en E. M. de Ligt; J. Munnik en H. P. Bodewes. OVERLEDEN: E. de Boer, oud 83 jaren, geh. eew. m. W Grapendaal; C. Bakker, oud 88 jaren, geh. m. M. J. Admiraal; O. Feenstra, oud 15 jaren, ongeh.; H. Zomer dijk, oud 78 jaren, geh .gew. m. A. G. Wentink; A, de Bie, oud 73 jaren, geh. m. L. OlijJ. Gertenbach, oud 72 jaren, geh. sew. m. G. v. d. Wel; H. Stoffelsma, oud 81 jaren, geh. m W. de Vries: A. Sneek, oud 88 jaren, geh. gew. m. G. Doodeman; O. Wassenaar, oud 87 jaren, geh. m. W. Verhoorn. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Vreeswijk (5de pred.pl.) (als pred. v. h. Zuiderziekenhuis) K. H. Meijer, sanatorium-pred. te Soest- duinen (Zonnegloren) te Ermelo (als geestelijk verzorger van de Stichting Veld wijk) dr. C. v. Leeuwen te Eist (G) te Hengelo (Geld (2de pred.pl.) C. Balk te Sluis. Bedankt voor Nieuw-Stadskanaal (toez.) E. J N. Kronenburg te Hellendoorn vcir Bleiswijk W. Brinkman te Asperen voor Vriezenveen (vac. H. Pol) A. v. Eijk te Bergsenhoek voor Nieuw-Vennep— Abbenes D. H. Bosma te Kortenhoef. Toe gelaten tot de Evangeliebediening de heer H. Griffioen te Huizen (N.-H.). Geref. Gemeenten Bedankt vóór Boskoop H. Ligtenberg te Oudemirdum; voor Middelhamis W. C. J. Bosschaart te Slikkerveer. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Overschild G. Lievaart te Onnen. V

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5