Denis Law deed Spurs de das om op overvol Old Trafford Rusland naar kwartfinales lekker en gezond Drie winnaars palmden voor de eerste maal de titel in Rustige vergadering van de Voetbalbond in Amsterdam Beslissing nog nooit zo laat gevallen in Brits renseizoen RAYMOND KOPA EEN MAAND GESCHORST Manchester United speelde prachtige partij voetbal Italianen niet verder dan 1-1 Meer schaatsers in Deventer Olympische ijsbaan in Innsbruck is klaar Bondskampioenschappen van NJJB Mackay hield zijn bijnaam in ere Regen veroorzaakt stagnatie in HVB YYV verraste in in Madridprijs Nu ook officieel geen protesten meer bij het B.V. Cassius Clay moet in dienst... Titel beste jockey voor Breasley MAANDAG 11 NOVEMBER 1963 12 Fraaie tweede plaats van Ren-Am-J u-formatie Elftal weer sterk genoeg van Oostenrijkers Ab Geldermans wordt aan neus en keel geopereerd „Hoge" leeftijd bespaarde „Sugar" puntennederlaag Jan Derksen op vijfde plaats in Bazel Van der Toorn de sterkste Denis Law, de Schotse international, heeft zaterdag op het met 60.000 toeschou wers overvolle voetbalstadion Old Trafford in Manchester Tottenham Hotspur de das omgedaan in de met veel spanning tege moet geziene League-match. Law speel de in zijn allergrootste vorm en scoorde drie van de vier doelpunten, waarmee Manchester United de Spurs overtuigend versloeg met 4-1. De laatste twee doelpun ten maakte Law in de laatste acht minu ten van deze sfeervolle, spannende en goe de wedstrijd, waarin Greaves voor het eni ge tegenpunt zorgde. David Herd schreef het vierde doelpunt van Manchester Uni ted op zijn naam. Het was de wedstrijd-van-de-dag. waar- In niet minder dan vijf spelers uitkwa-. men, die de vorige maand meespeelden ln de wedstrijd Engeland-„Rest van de We reld" in Londen, t.w. Denis Law en Bob by Charlton (United). Jimmy Greaves, Bobby Smith en Maurice Norman (Spurs). Deze overwinning zal voor Manchester United een grote ruggesteun zijn in de ko mende wedstrijden tegen de Spurs voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, die worden gehouden op 27 november op Whi te Hart Lane in Londen en op 10 decem ber wederom op Old Trafford, Manches ter United speelde een prachtige partij voetbal met Denis Law, tegen wie Blanch- flower machteloos was, als de grote uit blinker. Sheffield United handhaafde zich op de eerste plaats door een overwinning met 1-0 bij Leicester City. Het enige doelpunt werd gemaakt door rechtsbinnen Keith Kettleborough. de beste voorwaarts van Sheffield United in deze wedstrijd. Het was de negende overwinning van Sheffield United, dat nu 24 punten uit 17 wedstrij den heeft, één meer dan Arsenal, dat in de Londense derby tegen West Ham Uni ted niet verder kwam dan een gelijkspel: 3-3. Overigens niet zo vreemd, wanneer men weet dat Arsenal al in 33 jaar niet op Highbury van West Ham heeft kunnen winnen. Reeds na 15 seconden stond Ar senal met 0-1 achter door een doelpunt van Johnny Byme, die nog geen drie mi nuten later een tweede doelpunt scoorde (0-2). Arsenal herstelde zich van de schok Denis Law en sleepte tenslotte ten aanschouwe van 58.000 mensen nog een draw uit het vuur. Eveneens op schot was Pickering van Blackburn Rovers, .die met drie doelpun ten het lot van Everton bezegelde: 2-4. Achter Sheffield United en Arsenal wordt de derde plaats op de ranglijst ingeno men door Manchester United met 22 pun ten. Leeds United, dat met 2-0 bij Grimsby Town won, kwam door betere deelcijfers op kop in de tweede divisie, daar Sun derland tegen Preston North End niet ver der kwam dan een gelijkspel: 1-1, waar mee Sunderland nog blij mocht zijn. De uitslagen waren, eerste divisie: Arse nalWest Ham Un. 3-3, Birminham City Blackpool 3-2, Bolton W.Liverpool 1-2, BurnleyWolverhampton W. 1-0, Everton Blackburn Rovers 2-4, FulhamAston Villa 2-0, Ipswich TownStoke City 0-2, Leicester CitySheffield Un. 0-1, Man chester Un.Tottenham Hotspur 4-1, Sheffield Wedn.Nottingham Forest 3-1, West Bromwich AlbionChelsea 1-1. Tweede divisie: Charlton Athletic Rotherham Un. 4-3, Grimsby TownLeeds Un. 0-2, Huddersfield TownNorwich C. 1-1, Leyton Or.Northampton Town 0-0, MiddlesbroughSwindon Town 1-1, Newc. Un.Cardiff City 0-4 Plymouth Argyle Porsmouth 0-4. PrestonSunderland 1-1, SouthamptonManchester City 4-2, Swan sea TownBury 0-2. Rusland heeft zich zondagmiddag in Ro me geplaatst voor de kwart-finales van het toernooi om de Europese beker voor lan denteams. Nadat de Russen de eerste wed strijd tegen Italië, die in Moskou is ge speeld, met 2-0 hadden gewonhen, bereik ten zij in de tweede wedstrijd in Rome voor de achtste finales een gelijkspel (1-1) na bij de rust een voorsprong te heb ben gehad van 1-0. De strijd ging voor de rust gelijk op en het was misschien wat tegsn de verhou ding dat de Russen in de 32ste minuut door midvoor Gussarrov de leiding na men (0-1). Direct hierna trokken de gas ten! in de wetenschap dat zij in feite drie doelpunten op Italië voorstonden, zich in de verdediging terug. Ondanks de aanmoe digingen van de ruim 20.000 toeschouwers, die naar het Olympisch stadion weren ge trokken, zagen de Azzurri geen kans de hechte Russische defensie te doorbreken. Bovendien toonde doelman Yashin ook nu zijn grote klasse. Heel dicht waren de Italianen bij een doelpunt toen hun rechtsbinnen Bulgarelli in het strafschopgebied door stopper Ches- t.ernev ten val was gebracht. Aanvalslei der Mazzola faalde echter volkomen bij het nemen van de strafschop en schoot hard tegen Yashin op. Pas in de laatste minuut van de ont moeting kreeg Italië de zeker verdiende gelijkmaker na slordig wegwerken van de Russische defensie. Zonder moeite kon linksbinnen Rivera van dichtbij scoren (1-1). Rusland was de laatste ploeg die zich plaatste in de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landen teams, waarvoor de loting enkele weken geleden het volgende resultaat heeft opge leverd: Zweden-Rusland, Luxemburg-De- nemarken, Spanje-Ierland, Frankrijk-Hon garije. De wedstrijden voor de kwartfinales moeten voor 15 mei 1964 zijn gespeeld. Advertentie 20 cent per rol Ken-Am-Ju uit Haarlem heeft tijdens judo wedstrijden om de „Zilveren Kaas" in Alkmaar beslag gelegd op de tweede plaats. Ken-Am-Ju zegevierde over judo club Osdorp (27-15) en het sterke Dun Hong uit Den Helder (45-0). In de finale werd verloren van Tun-Jen uit Amster dam, clubkampioen van Nederland. De 15-jarige Kordelaar belette de Nederland se kampioen van NAJA, Elzer, het maken van een punt. De Deventer kunstijsbaan is in de eerste drie weken van dit seizoen bezocht door 40.737 rijdsters en rijders. Dat betekent in vergelijking tot de eerste drie weken van het eerste seizoen, toen 30.819 bezoe kers de toegangsloketten passeerden, een stijging van circa 30 percent. De trompetfanfares van de Olympische Winterspelen 1964 klonken zaterdag voor het eerst over Innsbruck bij de officiële opening van het gigantische nieuwe ijssta dion, dat speciaal werd gebouwd voor de komende Spelen. In ruim twee jaar is aan de voet van de sneeuwbedekte bergmassieven een sta dion verrezen, dat zijn weerga nauwelijks heeft. Met een kunstijsoppervlakte van 1800 vierkante meter in de hal en 1000 vierkante meter in de open lucht is het één van de grootste stadions ter wereld. De bouw, een staaltje van de meest mo derne architectuur heeft ruim 10 miljoen gulden gekost. De 95 meter lange, 65 meter brede en 21 meter hoge hal is overdekt door een pilaarloze constructie, die een architectonisch meesterwerk vormt uit beton, glas, staal en hout. Tieneneenhalfduizend toeschouwers zul len er de ijshockeywedstrijden en het kunstrijden kunnen volgen. Aan de zuid zijde van het stadion werd een 400 meter- baan voor hardrijders aangelegd met een toeschouwerstribune van 2000 plaatsen. De buizen voor het koelsysteem van het gehele project hebben een totale lengte van 130 km. Drie nieuwe Nederlandse judokampioe- nen van de NJJB, lichtgewicht Boelen, middengewicht Tromp en zwaargewicht Gouweleeuw, stonden zondagmiddag in het overvolle Tivoli in Utrecht, wat on wennig met hun kampioensbekers in de hand, tegenover wereldkampioen Anton Geesink. Onwennig omdat het voor alle drie de eerste keer was dat zij de hoogste titel inpalmden, na een serie zware voor wedstrijden in de verschillende districten. Ook in de nationale kampioenschappen van de NJJB de titelwedstrijden wor den op een later tijdstip gehouden toon den deze jonge judoka's, die allen tot de kernploeg van Geesink behoren, dat zij hebben begrepen dat het tegenwoordige judo niet alleen meer uit techniek bestaat. Want in keiharde gevechten, waarbij bleek dat conditie en uithoudingsvermogen een belangrijk woordje meespreken, kwa men zij zegevierend te voorschijn. Teke nend was het dat een aantal oude beken den zoals Warmerdam, Jan en Peter Snij ders en Van Ierland of niet aan de dis trictswedstrijden hadden deelgenomen, "of in de voorwedstrijden waren uitgescha keld. De 21-jarige Groningse lichtgewicht Boe len won tegen de sterke Konings met een eerste houdgreep en de 23-jarige zwaarge wicht Gouweleeuw uit Delft zegevierde overtuigend tegen Stel, maar voor het mooiste succes uit zijn sportcarrière zorg de Tromp, de 24-jarige Amsterdammer, die voor de eerste maal dat hij tot de fi nale doordrong, de sterke Mackay de man die nu reeds een jaar of vier in de Voor de eerste maal ln dit tot nog toe vlot verlopen seizoen werd de HVB-com petitie ernstig gestagneerd. In de eerste klasse A vond geen enkele wedstrijd door gang. De meeste wedstrijden, die nog wer den gespeeld, vonden reeds ln de ochtend uren plaats. In de eerste klasse B won RCH 4 de belangTljke strijd tegen VSV 2. Dat was dus voor RCH 4 een goede dag, want door de 5-1 zege kreeg RCH 4 een voorsprong van drie punten en die konden wel eens beslissend zijn. EDO 4 klopte in deze afdeling DEM 3 met 1-0 en Schoten 3 bleef met 4-0 de baas over O.G. 2. Storm vogels 4 moest op eigen terrein het onder spit delven tegen Hillegom 2 (2-3) en Ter rasvogels 2 ontnam HBC 3 een kostbaar puntje in de vorm van een 2-2 gelijkspel. De stand is: RCH4 10 19 E D O 3 97 V S V 2 10 16 ED04 10 7 Schoten 3 10 14 Stormvog. 4 10 7 Hillegom 2 10 13 HBC3 96 DIO 2 9 11DEM3 9 5 O G 2 10 9 Terrasvog. 2 10 2 In de eerste klasse van de zaterdagmid dagcompetitie in de HVB heeft SIZO 2 zich ditmaal slechts met de grootste moeite aan de kop weten te handhaven, want in de laatste minuten werd RCH met 3-2 verslagen. Drie ploegen met elf punten volgen de SlZO-reserves thans op de voet. Telefonia klopte Energie met 7-5; SMS versloeg WSV met 5-3, terwijl de beide concurrenten IJmuiden 3 en Kinheim 2 tegen elkaar gelijkspeelden (1-1). De stand is: SIZG2 7 12 SMS 88 SAC 8 11 RCH 83 Telefonia 8 11 V V S V IJmuiden 3 8 11 Energie 7 1 Kinheim 2 8 10 De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Warschauprijs (2040 m): 1 Brave Mac, 2. Baron Kinley, 3 Athos Signal. Tot. winn. 2.70, pl. 1.80, 2 20. 4.80, gek t 7.90, COV. 8.10. Lissabonprijs (1500 m): 1. Cromwell W. 2. Char les Hollandia. 3. Corinna Hollandia, Tot. winn. 3 70. pl. 1.60. 2.90, gek. 10 40, COV 6.10. ,T H A M Kitselaar-beker (2900 m): 1 Zypani, 2 Astra T, 3. Zenith Williams. Tot. winn. 5.20, pl, 2 10, 1.90, 3.40, gek. 12.40, COV. 6.70, trio 230.10. Boekarestprijs (1ste afd. 2040 m): 1. Bubby Six, 2. Bento, 3 Blido Tot. winn. 4.70, pl. 2.80, 2.—, 2 60, gek. 14,60, cov. 4,— Boekarestprijs (2e aid. 2040 m): 1 Baron Har vester G. 2 At ie v. d. Lente, 3. Bijou v. s-Gra- venhof Tot winn. 6 10, pl. 1.80, 1.40. 1 90, gek. 4.10, cov. 4.30. Moskoupriis (2020 m voor amateurrijders). 1. Zampa, 2. Zee, 3. Aleid Williams. Tot. winn. 3.80, pl. 1.80, 2.40, gek 12 90, cov. 5.10. Madridprijs (2000 m): 1. YYV, 2 X Hanover, 3 Xuthus T. Tot. winn 9.40, pl. 3.2.90, 3.80, gek. 10 50, cov. 6 80, trio 777.60. paramariboprijs (1ste aid. 2000 m): 1. Zonne- Straaltie. 2 Zippy Erebus. 3. Zoo Doorloper S. Tot. winn. 6.60. pl. 2.20, 1.90, 1.70, gek. 10.20, cov. 5.30. Paramariboprijs (2de aid 2000 m): 1. Zllo, 2. X Bond, 3. Ypsilon. Tot winn. 2.40, pl. 1.70, 2.20, 2 gek 3 80, cov. 8.10. Totalisatoromzet: I 201.515,50. In een ongekend hoog tempo 9 van de 13 punten gingen binnen drie kwar tier onder de hamer door hebben de afgevaardigden van de KNVB zaterdag in Amsterdam de agenda van hun .jaarlijkse bondsvergadering afgewerkt. Slechts het rapport van de commissie zelfstandigheid, dat beoogt de secties een grotere zelfstan digheid te geven, en de reglementswijzi gingen voortvloeiend uit de aanvaarding van het studierapport betaald voelbal in juni van 1962 vroegen langdurig de aan dacht van de bondsafgevaardlgden. Na zijn openingswoord, waarin voor zitter A. L. M. Schroder vaststelde dat de KNVB voetbaltechnisch nog nooit zo diep in de put heeft gezeten aJs na de nederlaag tegen Luxemburg, reikte de bonds-praeses de medailles uit aan de kampioenen PSV (betaald voetbal), De Valk (Amateurvoetbal), Spakenburg (za terdagvoetbal) en Willen II, winnaar van de KNVB-beker. Ook de afschaffing van de protesten bij het betaalde voetbal, dat daartoe overigens al eerder bij gentle men's agreement was overgegaan, kost te weinig tijd. Het rapport van de commissie zelfstan digheid, waarmee de secties veertien da gen geleden in principe al akkoord waren gegaan, werd vervolgens op voorstel van de heer S. Simonse (Middelburg), terug gewezen naar de commissie die het ver der zal uitwerken. Nadat het in een bui tengewone algemene vergadering is be sproken zal de reglementscommissie de noodzakelijke reglementswijzigingen ver zorgen waarna het na een volgende alge mene vergadering kracht van wet zal krijgen. De reglementswijzigingen, voortvloeiend uit het vorig jaar aanvaarde studierapport betaald voetbal, was het tweede agen dapunt dat de tongen losmaakte. Ondanks het feit dat lang niet alle afgevaardig den direct de strekking van de vele wij zigingen duidelijk was, kostte het toch nog maar anderhalf uur voordat voorzit ter Schroder aan de vaak verwarrende discussies een einde kon maken. Het ziet er naar uit dat Cassius Clay, de Amerikaanse zwaargewichtbokser, die onlangs het recht verwierf Sonny Liston uit te dagen voor een titelgevecht, binnen enkele weken in dienst zal moeten. Clay moet 21 november in zijn woon plaats Louisville voor de keuring verschij nen. Wanneer hij zoals men wel mag aannemen wordt goedgekeurd, zal Clay binnen drie weken worden opgeroepen. De Oostenrijkse voetbalbond heeft nu reeds besloten deel te nemen aan het toer nooi om het wereldkampioenschap 1966, waarvan het eindtoernooi in Engeland wordt gehouden. In verband met de slechte resultaten van het nationale elftal heeft Oostenrijk zich indertijd teruggetrokken voor het toernooi om de wereldtitel 1962. Oostenrijk heeft eveneens zijn deelne ming bekend gemaakt aan het internatio nale jeugdtoernooi van de Europese voet balunie UEFA. dat van 25 maart6 april 1964 in Nederland wordt gehouden. Het bondsbestuur van de KNVB met voor de microfoon voorzitter Schroder. finale werd verslagen nu weer tot „eeuwige tweede" degradeerde. Het Nederlandse B-team had met Jan en Peter Snijders in de gelederen geen en kele moeite met de Westduitse 'B-pioeg. Het werd 10-0 voor onze landgenoten, die reeds in de eerste de beste partijen door Kuipers de judoka uit Kerkrade bracht zijn Duitse tegenstander Herzog reeds na enkele minuten met een prachtige Ko-soto- gake naar de mat een voorsprong na men en die door sterke partijen vergroten. De gedetailleerde uitslagen luiden: lichtgewicht: Kuipers (N) wint van Her zog (D); De Vries (N) wint van Herzog (D). Middengewicht: Jan Snijders (N) wint van Lichtenhofer (D); Peter Snijders (N) wint van Haberl (D); Jan Snijders wint Haberl; Peter Snijders wint van Lichten hofer. Zwaargewicht: Alberts (N) wint van Heill (D); Smits (N) wint van Korkus (D) Alberts wint van Korkus; Smits wint van Heill. Tevens werden dus de bondskampioen schappen van de NJJB verwerkt. De uit slagen van de finales luiden: lichtgewicht: Boelens (N) wint door houdgreep van Ko nings (N.H.); middengewicht: Tromp (Z.H.) wint op beslissing scheidsrechter van Mackay (M.N.); zwaarjewicht: Gou deleeuw (Z.H.) wint op beslissing scheids rechter van Stel (N.N.). De Nederlandse prof-wielrenner Ab Gel dermans zal waarschijnlijk de komende week in een ziekenhuis in IJmuiden aan keel en neus worden geopereerd. Gelder mans heeft het laatste jaar voortdurend moeilijkheden met zijn ademhaling ge had maar heeft tot na het wegseizoen willen wachten met de ingreep. De be handeling aan zijn keel betreft de aman delen, zijn neus, die in de loop van ve le jaren is scheef gegroeid, zal nu wor den rechtgezet. De oud-wereldkampioen boksen in het middengewicht, de Amerikaan „Sugar" Ray Robinson (inmiddels 43 jaar oud), heeft zaterdagavond in Lyon in de ring gestaan tegenover de in Frankrijk wonen de Italiaan Bettini. Het gevecht, dat over tien ronden ging, eindigde onbeslist, waar mee te oordelen ook naar de felle reac ties van het publiek op de uitslag Ro binson meer kreeg dan hem toekwam. Jan Derksen eindigde op de vijfde plaats onder Europa's sterkste profsprinters, die zaterdagavond voor 5.200 toeschouwers streden in het Sportpaleis van Bazel. De overwinning viel ten deel aan de Zwit ser Oscar Plattner, die in de finale In twee ritten de Duitser Werner Fotzern- heim versloeg. In de strijd om de derde en vierde plaats zegevierde de Frans man Roger Gaignard over de Belg Jos Debakker. Achter Derksen eindigden de Italiaan Ggno en de Belg Sterckx op resp. de zes de en zeveijde plaats. Wereldkampioen Santé Gaiardoni moest wegens een val in zijn rit tegen Debakker de strijd staken. Bij het uitkomen van de laatste bocht kwam de Italiaan, terwijl hij de fel aan vallende Debakker van zich trachtte af te schudden, t,e slippen en sloeg in volle vaart tegen de baan. Ofschoon de ver wondingen van lichte aard bleken, zal Gaiardoni toch een week rust moeten ne men. Een uit twee manches bestaande wed strijd achter grote motoren werd gewon nen door de Belg Depaepe, die beide manches op zijn naam schreef, op de tweede en derde plaats gevolgd door resp. de Zwitser Galatti en de Fransman Gis- cos, die ook in deze volgorde in beide ritten eindigden, De ex-wereldkampioen op de weg Jean Stablinski, die eind oktober tijdens een cyclo-cross in Fontenay een val maakte en daarbij ernstig gewond werd, heeft zaterdag het Parijse ziekenhuis, waarin hij was opgenomen, mogen verlaten. Het zal echter nog minstens twee we ken duren voordat Stablinski, die zijn in trek bij Parijse vrienden heeft genomen, naar huis kan terugkeren. Pas op de laatste dag van het Britse renseizoen is de beslissing gevallen over het Britse kampioenschap van jockey's, iets wat in 33 jaar niet was gebeurd. Toen de rennen in Manchester zaterdag begonnen, stonden de twee enig overgebleven kandi daten voor de titel, de 49-iarige Austra liër Scobie Breasley (kampioen-jockey in 1957, 1961 en 1962) en de 28-jarige Engels man Lester Pigott op respectievelijk 176 De Franse voethalbond heeft Raymond Kopa tot voor kort dirigent van de Franse aanval en deswege als enige Fransman gekozen in het wereldelftal te gen Engeland een schorsing van een maand opgelegd. Kopa heeft die straf te wijten aan de laconieke wijze waarop hij zich terugtrok uit het Franse elftal, nau welijks vierentwintig uur voor de wed strijd tegen Bulgarije. Het was de dra matische ontknoping van een conflict tus sen Kopa en Georges Vcrriest, de coach van het Franse elftal. Al eerder had de 32-jarige speler van Reims zich doen kennen als een onge makkelijk man, doordat, hij een opzien barend dagbladartikel schreef onder de kop: Franse voetballers zijn slaven. Het kwam hem, gezien zijn grote staat van dienst, slechts te staan op een symboli sche schorsing van zes maanden. De persoonlijke vete tussen Kopa en Georges Verriest trad aan de dag op het moment, dat de nationale coach eerstge noemde niet opstelde voor de wedstrijd Bulgarije-Frankrijk van 29 september. Kopa zou waarschijnlijk gezwegen heb ben, als Verriest niet de domheid had be gaan om tegenover journalisten te ver klaren, dat Kopa niet meer de mentaliteit bezat om in het Franse elftal te spelen. De aanvalsleider van Reims, op de hoog te gebracht door zijn supporters, spoog vuur en beschuldigde op zijn beurt de na tionale coach van gebrek aan inzicht bij de keuze van zijn spelers. De ruzie nam steeds groter vormen aan en werd zelfs voor de televisie uitgevochten. Kopa's in ternationale carrière leek afgesloten. Tot.Frankrijk van Bulgarije verloor. Meteen werd de situatie minder ge spannen. Op initiatief van derden kwam het zelfs tot een gesprek Kopa-Verriest, waarbij speler en coach elkaar de hand reikten. Het resultaat van de verzoening was, dat Kopa werd opgesteld als rechts buiten voor de returnwedstrijd tegen de Bulgaren, die Frankrijk moest winnen om zich te handhaven in de strijd om de Europese beker. Alies leek dus voor elkaar, totdat Kopa werd uitgenodigd voor het wereldelftal, dat op 23 oktober in Londen tegen En geland aantrad. Kopa speelde een halve wedstrijd, dacht na, keerde terug en eiste bij zijn terugkeer op hoge toon, dat Ver riest zijn excuses zou maken voor zijn smalende woorden van enkele maanden terug. Verriest weigerde, waarop Kopa verklaarde geen prijs te stellen op een plaats in het nationale elftal. De volgen de dag werd hij voorlopig geschorst voor veertien dagen. Het bestuur van de Fran se voetbalbond vond dat blijkbaar niet voldoende en heeft hem ingaande 9 november voor nog een maand ge schorst. Het Franse elftal heeft inmiddels op 26 oktober tegen Bulgarije gespeeld en zich met 3-1 gekwalificeerd voor de kwartfi nales van het toernooi om de Europese Beker. En dat zonder Kopa en 174 overwinningen. Beide jockeys had den in Manchester vier starts, maar Breasley voor de derde achtereenvolgen de maal kampioen werd. Pigott behaalde de titel in 1960. Zoals bij jockey's gebruikelijk is gingen bijna alle Britse „ere-titels" overzee. De enige, die in eigen land bleef, was die van de meest succesvolle eigenaar, de Schotse reder Muilion. Met vijf winnaars in negen rennen in Engeland kwam hij tot een totale winsom van 68.832 pond sterling (bijna 700.000 gulden). De Amerikaan Guggenheim werd uitgeroepen tot de lei dende fokker, de Ier Prendergast tot trainer no 1, de Italiaanse stal Ribot tot de meest succesvolle stallen. Aan de ere-titels van het laatst genoem de drietal, zowel als aan die van de heer Mullion, heeft in feite alleen bijgedragen de prachtige 3-jarige volbloed Ragusa, die alleen al in Engeland dit jaar voor zijn meester 66.011 pond (ruim 660.000) gulden won. Ragusa zegevierde onder andere in de King George VI, de Queen Elizabeth Stakes en de St. Leger en dit seizoen tot een totale winsom kwam (hij won ook de Ierse derby) van 114.744 pond sterling (bijna 1,15 miljoen gulden). Hoe groot het aandeel van Ragusa wel was, blijkt onder andere uit het totale bedrag, waarop stal Ribot dit seizoen met zijn overwinningen uitkwam: 121.288 pond (bijna 1,25 miljoen gulden). Zondag zijn in Simpelveld de Zuidneder landse gewichthefkampioenschappen ge houden. De ongetwijfeld beste atleet was zwaarmiddengewicht Van der Toorn, die met glans kampioen werd. Hij drukte 107,5 kg, trok 107,5 kg en stootte i40 kg en bereikte voor de drie Olympische oefenin gen een totaal van 355 kg. De belangrijkste uitslagen luiden: Bantamgewicht: Urgert (Simson) 75, 70, 95, 240. Vedergewicht Henneper (LKVj 85, 75, 100, 260. Lichtgewicht: 1. Nolten (LKV) 100, 95. 120. 315: 2. Koolhoven (Simson) 92,5 90, 117,5, 300. Middengewicht: Slaats (WKV) 90, 95, 140 325. Zwaarmiddengewicht: 1. Van der Toorn (Simson) 107,5, 107,5, 140. 355: 2. Teeuwen (Here.) 100, 110. 130, 340 Licht- zwaargewicht: Van Tersel (Here.) 90. 97.5, 127,5, 315. Zwaargewicht: 1. Stessen (Heli os) 105, 105. 125, 335; 2. Stokkel (LKV) 100, 95, 125, 325. Door een 7-1 zege op Kenya plaatste Ethiopië zich in Addis Abeba voor de tweede voorronde (Afrikaanse zone) van het Olympische voetbaltoernooi 1964. Ethiopië, dat bij de rust reeds m°t 4-1 leidde, had de eerste ontmoeting met 4-1 verloren, doch plaatste zich toch door een beter doelgemiddelde.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 12