Prof. Oud benoemd tot minister van Staat AGENDA Twee agenten gewond bi nachtelijke achtervolging Actie Dousadj afgesloten met rondvaart voor provinciale actieleiders en een „soirée" TRESLONG POLLE, PELLI EN PINGO Groot parlementariër nam op indrukwekkende wijze afscheid van de politiek DC-8 verloor in start twee motorplaten DQEPIE EN DE WONDERKEUKEN Brandweer blust brand in eigen garage Stroper gewond door schot van douane Elf doden in het verkeer Iets kouder A AN DAG 11 NOVEMBER 1963 2 Haarlem V eisen,'!J muiden Prinses Beatrix vertelde over Dousadj Beverwijk dagelijks HILLEGOM GALA.KERSTDINER.DANSANT N, M: Surinaamse postzegels in Nederlandse postkantoren ld 18 5 cl ïz (Van onze parlementaire redacteur) Koningin Juliana heeft de afgetreden voorzitter van de V.V.D., prof. mr. P. J. Oud, benoemd tot minister van Staat. Mi nister-president Marijnen maakte deze'be noeming zaterdag bekend tijdens de open bare bijeenkomst in de Rotterdamse Ri vièra-hal waarin prof. Oud het voorzitter schap van de V.V.D. neerlegde. Onder een ovationeel applaus nam een ontroer de prof. Oud het benoemingsbesluit in ont vangst. Het was een hoogtepunt van een gebeurtenis die politiek Nederland zelden beleeft, want het is zeldzaam dat niet al leen partijleden maar ook zo veel politie ke tegenstanders bijeenkomen om hulde te brengen aan een groot parlementariër, politicus en geleerde. Er waren o.m. de minister-president en de ministers Witteveen en Toxopeus, de vroegere fractievoorzitters van de K.V.P. de P.v.d.A., de C.H.U. en de A.R.P., res pectievelijk prof. Romme, mr. Burger, dr. Tilanus en dr. Bruins Slot, de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. Van Thiel en de griffier, mr. Schepel, de Tweede- Kamerleden Suurhoff, Bommer en Smal- lenbroek en de Rotterdamse burgemees ter, mr. Van Walsum. Achter de bestuurs tafel op het podium zat ook mr. Stikker, de secretaris-generaal van de NAVO en één van de oprichters van de V.V.D. „Ik ben met vreugde en ontroering ver vuld dat al deze vrienden uit de Tweede Kamer hier hebben willen komen," zei prof. Oud aan het slot van zijn rede, die deze bijeenkomst en ook zijn politieke loopbaan afsloot. De bijeenkomst was begonnen met een rede van de Kamervoorzitter, mr. Van Thiel. Hij haalde krantenverslagen aan van de eerste redevoeringen van mr. Oud in de Tweede Kamer en maakte gewag van de grote vriendschap tussen prof. Oud en de vroegere Kamervoorzitter mr. Kor- tenhorst. Minister-president Marijnen prees prof. Oud voor zijn besluit nu afscheid te ne men van de politiek. „U hebt nooit de weg van de minste weerstand gekozen. Daarom gaat u nu, nog vitaal en krach tig van geest. Wij betreuren het uw fraaie steekspel nu in de Kamer te moeten mis sen." Terwijl prof. Oud geamuseerd toe luisterde onthulde mr. Marijnen dat hij na afloop van debatten in de Tweede Kamer meer dan eens een lesje van prof. Oud in praktische politiek had gekregen. De heer F. den Hartog, die samen met prof. Oud dit jaar de fractie van de V.V.D. in de Tweede Kamer heeft verlaten, haal de herinneringen op aan de politieke acti viteiten van de jonge Oud. „Gij hebt ge leefd voor de politiek en de politiek heeft geleefd door u", zo besloot hij. De nieuwe voorzitter van de V.V.D., ir K. van der Pols, deelde prof. Oud mee dat hij met algemene stemmen tot erelid en ere-voorzitter van de V.V.D. was geko zen. Ontroerd door het huldebetoon hield prof. Oud zijn afscheidsrede. „Ik ben overmeesterd door gevoelens van grote dankbaarheid. Maar het is niet zo een voudig afstand te doen van werk dat je lief is". Prof. Oud vertelde een en ander over de sfeer van zijn eerste optreden in de Kamer. „Ik sprak toen over de instel ling van het centraal testamentenregister, een luguber onderwerp. Het was ook een lugubere, sombere, donkere middag, maar later hoorde ik dat mijn hoge stemmetje veel goed maakte." Hij vertelde ook over zijn ervaringen als minister en als burge meester van Rotterdam, „de stad waar mee ik zoveel heb doorgemaakt". Hij sprak over zijn oude vriendschap met mr. Stikker „met wie ik wel eens moeilijk heden heb gehad", en over „de vrije Sta- ten-Generaal" de grootste zegen voor het Nederlandse volk". Daarna namen zeer velen uit de Neder landse politiek met een handdruk afscheid van de 76-jarige oud-parlementariër, oud minister, oud-burgemeester en oud-hoog leraar prof. Oud. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: „De Haagsche Comedie met „Reiziger zonder bagage", van Jean Anouilh. Regie: Joris Diels. Cnocertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans. Solist: Theo Olaf, viool. O"" BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag alleen 20 u.: „Gordon de zwarte piraat", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules contra Dracula", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Duel", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De kanon nen van Navarone", 14 j. Dinsdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Inter nationaal hotel", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van de vliegende schotels", 14 j. Studio, 14.15. 19 en 21.15 u.: „Spaar de spotvogels", 14 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de l$de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Visbal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. HofkerRueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging ..De Acht". Tot en met 30 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember: Hans Mulder. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend yan 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Huize Bloemenheuvel: tentoonstelling van aquarellen van G. J. de Geus. Dage lijks geopend van 1017 u. en 's zondags van 1417 u Tot en met 17 november. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten, Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-18 u. en dinsdag t/m zaterdag van 9-18 u. Tot en met 5 dec. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 9 november). de MAANDAG 11 NOVEMBER City, 20 u.: „Gevechtsklaar". Stadsschouwburg, 20 u.: „Eerst vrouwtjes". Patronaatsgcbouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Kinderoperettevereniging „VIDES" speelt „Baron Kreefteneus". Velsen-Noord, Gem. Wijkcentrum. 20 u.: Jaarvergadering Velsen-Noord P.v.d.A. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 12 NOVEMBER City, 20 u.: „Gevechtsklaar". Stadsschouwburg, 14 u.: Schoolvoorstel ling „De knecht van twee meesters" door „De Nieuwe Comedie", des avonds geen bioscoopvoorstelling. Cultureel Centrum, 10.30 u.: Bijeenkomst afdeling Velsen-IJmuiden Ned. Ver. van Huisvrouwen. Santpoort, „De Weyman", 20 u.: Concert Kennemer Vrouwenkoor en Santpoorts Hervormd Koor. Velsen-Noord, Gemeentelijke Vergader zaal, 19.30 u.: Ouderavond muziekschool Velser Gemeenschap. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Prof. mr. P. J. Oud en de heer Pols. In de nacht van zaterdag op zondag hebben agenten van de Amsterdamse po litie een wild-westrit door de stad en op de buitenwegen rondom de hoofdstad moe ten maken op jacht naar een voortvluch tige automobilist. De rit eindigde met de aanhouding van de achtervolgde, een 22- jarige stuurman uit Weesperkarspel, en met de opname van twee agenten in het Weesperpleinziekenhuis. Deze waren bij een botsing van hun auto met een ande re politiewagen met hun hoofd door de voorruit geslagen en hadden een hersen schudding opgelopen. Het begon omstreeks kwart voor drie op het Frederiksplein, waar twee agen ten uit het openstaande portier van een grote rijdende auto een vrouw om hulp zagen roepen. Zij reden de wagen klem. De vrouw sprong eruit en vertelde totaal overstuur dat zij tegen haar wil door de De Actie Dousadj is zaterdagmiddag voor de provinciale actieleiders afgesloten met een rondvaart van enkele uren met het m.s. „Blue Lady" in de wateren buiten Amsterdam. Tijdens deze pleziervaart, die ook voor de andere bestuursleden en het secretariaat van de Europese Werkgroep was bestemd, heeft de presidente, prinses Beatrix, de tien actieleiders dank gezegd voor hun activiteiten. In een Interessant en soms hartroerend exposé zette zjj haar bevindingen in Dousadj tijdens het konink lijk bezoek aan Perzië in oktober uiteen, waardoor de toehoorders een duidelijk beeld kregen van de resultaten van de actie waarvoor zij zich hebben beijverd. MAANDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vergeten medeminnaar". Luxor Theater, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind" (Eén voorstelling), W.B. Theater, 20 u.: „Zij,'die met levens speelden". DINSDAG 12 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vergeten medeminnaar". Luxor Theater, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind" (Eén voorstelling). In het Amsterdamse Hiltonhotel werd de slotdag voortgezet met een „Soirée de bonne volonté". Een concert waaraan Nederlandse en buitenlandse artiesten be langeloos hebben meegewerkt. (De zaal was gehuurd door de voorzitter van de Collectieve Grammofoonplatencampag- ne Tussen de prominente figuren waren on dermeer als ere-gasten aanwezig de Per zische ambassadeur, dr. Fereydoun. Adam- yat, en de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, met hun dames. Op ver zoek van prinses Beatrix kwamen de ba ten 33.33 per toegangskaart) ten goede van de actie. Internationale show Het optreden van het Lurelei Cabaret was een stevige inzet: humor en zotheid met hun persiflage op een smartlap (de s(stronaut), „Call-girl" en een lachwek kende dansdemonstratie. Na Imca Marina met een Frans, Engels en Spaans liedje, zong de Duitse zangeres Margot Eskens. De organist Douglas Duke vertelde na zijn spectaculaire optreden dat hij in decem ber weer naar zijn geboorteland Amerika zal gaan en dankte het Nederlandse pu bliek. De grote vedette van de soirée was on getwijfeld Nana Mouskouri, de Griekse die spontaan na haar „Cimeroni" en Griekse ballade als toegift de titelsong van „Nooit op zondag" bracht. Een even spontaan op treden van de Israëlische Rika Zarai, die zelf zo ontroerd was na haar emotionele vertolking van „Exodus" dat ze probeerde weer zichzelf te worden met „Hava Nagi- la". De Nederlandse student-jazz-zanger Ed win Rutten zette in met een monotone dreun. Nadat hij een paar minuten „doe, doe" in diverse toonaarden had gezongen uitgebreide SP US KAART onb KIPETEN A6.5o Advertentie DINER_en SOIREE. DANSANTE reservering 02520.53^7 zorgde hij net toen het vervelend be gon te worden voor een verrassende ontknoping: DoeDousadj". Max Woiski jr. en zijn combo zorgden voor Surinaamse muzikale charme. De Duitser Gerhard Wendland hield zich aan de sentimentele kant, maar had succes met „Ik hou van Holland". Harry de Groot en zijn combo begeleidden de meeste ar tiesten. Jazz-pianist Erroil Garner had het, met zijn bassist en drummer, als laatste voor het zeggen. Het werd een succesvol, boeiend en charmant optreden onder an dere met Misty, April in Paris, My Fair Lady, met een „bis" na een ovationeel applaus. De gastvrouw en gastheer die de praat jes tussen de nummers verzorgden en de artiesten inleidden, waren Ageeth Scherp huis en Joop van Zijl. De voorzitter van de E.W.G., jhr. dr. E. A. M. Alting von Geusau, memoreerde aan het slot van de soirée de oprichting en doel stelling van de werkgroep. Hij dankte de enthousiaste vrijwilligers die voor de her bouw van Dousadj zorgden en noemde het een voorrecht anderen te kunnen helpen. inzittende man was meegenomen. Intus' sen gaf de bestuurder van de klemgere den wagen gas en reed met grote snel heid weg. De vrouw achterlatend zetten de agen> ten in een busje de achtervolging in. Te vergeefs probeerden zij op hun wilde jacht door de stad de wagen klem te rij den. Assistentie werd gevraagd van nog een politieauto. Ondanks de schoten die de agenten op de wagen losten werd de afstand tussen achtervolgde en achtervol gers groter. De jacht had zich inmiddels naar de wegen rondom Amsterdam verplaatst en eindigde op de oude autoweg naar Weesp, waar de automobilist zijn wagen langs de weg neerzette. Deze bleke namelijk in brand te zijn geraakt tengevolge van een smeulend sigarettepeukje dat de bestuur, der in een dot poetskatoen had laten val len. Het politiebusje stopte eveneens, de daarachter komende personenauto met de twee agenten erin remde niet bijtijds en vloog met grote snelheid op het busje met het gevolg dat beide agenten gewond raakten. De stuurman, die onder invloed van sterke drank verkeerde, werd aangehou den en ingesloten. Zijn wagen vertoonde vijf kogelgaten. De twee gewonde agenten werden na behandeling in het ziekenhuis naar hun woningen vervoerd. Van de vrouw, om wie de achtervolging was ingezet, was la ter niets meer te bekennen. Met volle kracht voortstormend op de 2150 meter lange startbaan nr. 23 van Schiphol heeft de K.L.M. DC-8 Sir Alexan der Fleming (registratie PH-DCO) zater dagochtend om half twaalf bij het ver trek naar Suriname en Curagao twee grote, openklapbare dekplaten van een motorgondel verloren en vlak voor het op stijgen de start moeten afbreken. Gezagvoerder V. A. Mans uit Bloemen daal slaagde daarin vakkundig. Hij wist zijn machine (vluchtnummer KL. 771) nog voor het einde van de naar verhouding korte startbaan tot stilstand te brengen Aan boord van de Sir Alexander Fie ming bevonden zich 51 passagiers. Zij on dervonden een vertraging van drie uur en een kwartier. Om 14.35 uur vertrokken zij voor de tweede maal, nu in een andere DC-8. Hoogleraar. Aan de katholieke uni versiteit te Nijmegen is bij de faculteit van wiskunde en natuurwetenschappen tot hoogleraar in de theoretische natuurkun de benoemd dr. A. G. M. Janner van het Institut Batelle in Genève. 14-15 Zeg Doepie, zei het kopje. Zou je trek hebben in lekkere thee? Doepie knikte. Ja, dat zou ik wel lusten! lachte ze, Wacht maar, zei het kopje. Dan ma ken we dat even in orde. Barend, kom eens hier? Een theepot die ook op het tafeltje stond, kwam naderbij. Schenk me maar even vol, zei het kopje. Doepie heeft trek in thee en voor een gast moeten we goed zorgen! Toen boog de theepot zich wat voorover en schonk het kopje vol. Prinses Beatrix tijdens de rondvaart met de provinciale leiders van de actie. Naast haar de landelijke actie leider Pieter Kersten (met baard). rr-u 7 I HET US810K SMELT AUJA, vve ZIJN OOK vVeopi DAT HOORDE PRECIES, ALSOF IEMAND OPZIJN BUIK IN HET WATER DOOK,,, iCQFfNNAGIN KEGRD BOFFEN HBN6EL J326-F. De vrijwillige brandweer in het bij Venlo gelegen plaatsje Baarlo werd zaterdag ge alarmeerd wegens brand in het plaatse lijke Groene Kruisgebouw. Toen de brand weerlieden zich naar de brandweergarage spoedden zagen z(j tot hun grote schrik dat dit gebouw ook al had vlam gevat. Met moeite slaagde men er in de auto spuit uit de garage te halen. Het Kruis gebouw brandde tot de grond toe af; de brandweergarage en een door het vuur aangetast oud schoolgebouw werden ten dele gered. De schade wordt geschat op 60.000 gulden. Ongeveer hondervijftig meter over de Duitse grens bij het Noord-Limburgse plaatsje Siebengewaid is een 28-jarige stu kadoor uit Siebengewaid zaterdagmiddag getroffen door een kogel uit het pistool van een Duitse douanebeambte. Samen met twee andere mannen was de man aan het stropen op Duits gebied. Zij werden daarbij op heterdaad betrapt door de Duitse douane. De drie Limbur gers kozen onmiddellijk het hazenpad en trokken zich van sommaties en waarschu wingsschoten niets aan, waarna de man uit Siebengewaid door een op het zitvlak gericht schot werd getroffen. In zorg wekkende toestand is hij naar het zie kenhuis in het Duitse plaatsje Goch over gebracht, waar onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. Na de opera tie, verkeerde hij nog in levensgevaar. De 67-jarige heer J. Suiker uit IJmui- den, die op 17 september van dit jaar op de kruising ZeewegHerenduinweg in IJmuiden-Oost door een motorfiets was aangereden is zondag in het Antoniuszie- kenhuis overleden. Op genoemd kruispunt was hij op de fiets plotseling linksaf geslagen waardoor de berijder van een achteropkomende motorfiets een botsing niet meer kon voorkomen. Zaterdag is de 21-jarige P. Janse uit Serooskerke bij een verkeersongeluk in Middelburg zo ernstig gewond, dat hij in de loop van de nacht in het ziekenhuis te Middelburg is overleden. Zondagavond is de 76-jarige heer Th. Geene uit Maren (N.B.) op een wande ling in zijn woonplaats door een hem ach teropkomende auto aangreden. Hij werd naar het ziekenhuis in Den Bosch ge bracht, waar hij twee uur later is over leden. Zondagmiddag is de 57-jarige mevrouw J. v. d. Stelt-De Bruin uit Gorinchem, toen zij per fiets een straat overstak, in Gcldermalsen door een busje geschept. Zij was op slag dood. Op rijksweg 16, tussen Dordrecht en de Moerdijkbrug, heeft zich zaterdagmiddag een ernstig verkeersongeval voorgedaan. Een personenauto, bestuurd door de heer P. Waardenburg uit Schiedam, kwam te recht in de middenberm en sloeg daar door enkele malen over de kop. In de auto zaten het echtpaar Waardenburg en zes kinderen, waaronder twee logeetjes van de familie. De negenjarige H. Kamp uit Schiedam werd bij dit ongeval zoda nig gewond, dat hij korte tijd later over leed. Een driejarig zoontje van de familie Oosterholt in Lichtenvoorde is zaterdag in het r.k. ziekenhuis in Enschede over leden aan de verwondingen die het dins dag bij een verkeersongeluk in Lichten voorde had opgelopen. Op de Amersfoortsestraat te Nijkerk heeft zich zaterdagavond een verkeerson geval voorgedaan, waarbij de 30-jarie- W. A. van Moorseiaar uit Putten rm het leven is gekomen. Met zijn auto kwsm hij in botsing met een uit tegenoverge stelde richting komende auto. Zoals men elders in dit blad kan le zen zijn bij een verkeersongeluk in Hoofddorp vier personen om het leven gekomen. Zo spoedig mogelijk zullen alle Neder landse postkantoren met de gangbare Su rinaamse postzegels worden bevoorraad. Nederlandse postzegelverzamelaars zullen deze dan aan de filatelistenloketten kun nen kopen. Dit is het resultaat van besprekingen, die de Surinaamse directeur van Finan ciën, de heer L. Kruisland, en de Suri naamse directeur der Posterijen, de heer E. Lede, in de afgelopen twee weken heb ben gevoerd met de Centrale Directie van de Nederlandse P.T.T. Zij zijn zaterdag van Schiphol naar Paramaribo terugge keerd. ^°°OOCOCOOOCOOOCOCODOOOOOOOOOOOOOCCOOCODOOOOCOOOOOOODCT>D ^®^<^l^'^oorTDcocooooocococcoococccococccocoooo6occcoocc Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde trok een de pressie uit het zeegebied tussen de Azoren en Spanje naar het noorden en bereikte in de nacht van zondag op maandag de Ierse kust. Aan de zuidelijke flank stroom de over de Golf van Biscaye zeer zach te lucht naar West-Europa, waardoor de temperatuur tot ongeveer 5 graden boven normaal opliep. Door randstoringen neemt de wind van tijd tot tijd toe tot krachtig en aan de kust tot hard. Opklaringen wor den afgewisseld door enkele buien. In het komende etmaal wordt de wind overwegend zuidwestelijk, waardoor de oceaanlucht nu over het Kanaal naar Nederland komt, waardoor het iets kouder wordt. Overi gens komt er weinig verandering in de weertoestand. WNFTtRAPPnRTFN Masdmum-teinueraturer, 00 e binnen- en buitenland. CL 3 Neerslag: laatste 24 uur 5 cS Den Helder licht bew. Z 13 10 Ypenburg zwaar bew. Z 14 4 Vlissingen regen zzo 14 4 Eelde regenbui zzw 12 7 De Bilt zwaar bew. z 14 4 Twente licht bew. z 14 3 Eindhoven zwaar bew. z 15 4 Z.-Limburg half bew. z 16 6 Helsinki half bew. wnw 2 0,5 Stockholm zwaar bew. windst. 4 0 Oslo zwaar bew. windst. 6 0 Kopenhagen motregen O 9 4 Aberdeen zwaar bew. zzw 7 2.1 Londen regen z 17 5 Amsterdam zwaar bew. z 14 7 Brussel zwaar bew. z Luxemburg zwaar bew. z 13 7 Parijs iwaar bew. zzo 17 8 Bordeaux weerlicht z 22 3 Grenoble zwaar bew. no 22 0 Nice zwaar bew. nnw 18 2 Berlijn regen w 13 8 Frankfort licht bew. zw 13 10 München half bew. wzw 17 0.1 Zurich licht bew. z 11 5 Genève licht bew. w 9 8 Locarno geheel bew. windst. 10 11 Wenen regen nw 6 0.1 Innsbruck regenbui no 15 0.5 Athene zwaar bew. windst. Rome zwaar bew. zzo 21 0 Ajaccio zwaar bew. ono 27 0 Madrid geheel bew. z 17 0 Mallorca mist windst. 22 0 Lissabon zwaar bew. zzw 19 0 Dinsdag 12 november Zon op 7.53 uur, onder 16.55 uur. Maan op 3.22 uur, onder 16.03 uur. Maanstanden 16 nov. 7.51 uur nieuwe maan 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag IJ november Hoog water 0.11 uur en 12.43 uur. Laag water 8.09 uur en 20.26 uur. Dinsdag 12 november Hoog water 1.12 uur en 13.38 uur. Laag water 9.11 uur en 21.25 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuidc

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2