Springstoffenfabriek nu losser van de staat V NHM Beter resultaat KLM in het derde kwartaal FRISTHO - DE BEURS - Bestuur zoekt bredere basis Bod oprichtersbewijzen Lingkungan Borneo De Wit's Textiel wil bedrijf in Spanje „Geen grotere invoer Pools staal" Opec stelt internationale olieprijzen voor Beter resultaat NOYE „Geef ambtenaren stakingsrecht" WEU-commissies in Den Haag bijeen Automatisch bellen met W.-Duitsland SCHEEPVAARTBERICHTEN Du Croo en Brauns komt met 5 pets convertibles Montecatini en Shell onderhandelen Zuid-Afrika helpt Basoetoland BANK DINSDAG 12 NOVEMBER 1963 11 liuroilipilliouii!! MODEL-MEUBEL COMPLETE CATALOGUS HA waarschuwt assurantiebedrljf 2 i WALLSTREET Tijdens een vanochtend in Amsterdam g( houden buitengewone aandeelhouders vergadering van de Koninklijke Neder landse Springstoffenfabriek is de door het bestuur voorgestelde statutenwijziging met algemene stemmen goedgekeurd. Een van de gevolgen daarvan is, dat de spring stoffenfabriek veel losser van de staat zal komen te staan, waardoor de door het be stuur gewenste „ruimere armslag" ver kregen wordt. Voorts wordt 't maatschap pelijk kapitaal vergroot tot vijf miljoen gulden en worden de reserves in de toe komst vóór de winstverdeling gemaakt. De voorzitter van de raad van commis sarissen, dr. G. de Bruin, deelde mee dat het bestuur van de n.v. „zeer tevreden" is over de nieuwe regeling, die volgens hem alles omvat wat haalbaar was. De staat heeft thans een veel geringer belang bij de verdeling van de winst. Dr. De Bruin sprak met genoegen over het ver vallen van het „exorbitante winstaandeel van de staat". Een der certificaathouders merkte op, dat hij zeer verheugd was over het feit dat er nu een einde zal komen aan „het uitbenen van de springstoffenfabriek door de staat", maar dat er san de nieuwe Statuten niettemin nog vele bezwaren kle ven. „De aandeelhouders voelen zich een beetje de verliezers in de strijd, maar we hopen dat de verliezers uiteindelijk over winnaars zullen zijn", zo zei hij. Advertentie F-wand, hangend of staand. Keuze uit vele losse elementen, om naar eigen inzicht te combineren. Diverse edele houtsoorten; achterpanelen bijpassend met kunstleer of grasweefsel. - 54 pagina's met modellen, prijzen en bijzonderheden. Vraag toezen ding aan het Fristho verkoopkan toor, Neudeflat, Neude te Utrecht. Op de gisteren gehouden vergadering van houders van oprichtersaandelen van dé N.V. Lingkungan Borneo Maatschap pij kon het voorstel tot statutenwijziging niet worden aangenomen, omdat er geen 1800 oprichtersaandelen vertegenwoordigd waren. Het voorstel zal nu besproken wor den met het ministerie van justitie. Er wordt een bod gedaan van vier gulden per cprichtersaandeel. Als het bod niet slaagt, zal de mogelijkheid van liquidatie worden overwogen. De raad van bestuur van De Wit's Tex tielnijverheid heeft in het personeelsorgaan bekend gemaakt, dat besprekingen worden gévOêrd over de oprichting van een doch teronderneming in Spanje. Deze onderne ming zal eventueel worden gevestigd in de omgeving van Madrid. Een Spaans be drijf zal in dit project deelnemen. De nieuwe vestiging zal onder meer de pro- duktie van meubel- en wandbekleding ter hand nemen. LUXEMBURG (DPA) De Hoge Auto- 1 Heit heeft de Nederlandse regering naar vernomen wordt gewaarschuwd tegen een verdere vergroting van de Nederlandse «taalinvoer uit Polen. De waarschuwing werd gegeven in verband met de onder handelingen, die op het ogenblik gevoerd werden over het sluiten van een handels overeenkomst tussen de Benelux-landen en Polen. In het schrijven van de Hoge Autori teit wordt meegedeeld, dat deze zich voor behoudt een officiële aanbeveling, als be doeld in de bepalingen van het verdrag der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal tot de Nederlandse regering te richten, ingeval Nederland aan Polen bij (jëze onderhandelingen grotere contingen ten voor ijzer- en staalleveranties zou ge ven. Dit laatste zou ook een overtreding zijn van een overeenkomst van de leden- landen der K.S.G. De zes regeringen heb ben zich bij die overeenkomst verplicht hun invoeren van ijzer en staal uit de landen van het oostelijk blok te beperken tot de op dat tijdstip geldende invoercon tingenten, resp. tot de traditionele invoer- hoeveelheden. Naar verder vernomen wordt heeft de Nederlandse regering de Hoge Autoriteit rêeds verzekerd, dat een vergroting van de invoercontingenten voor ijzer- en staal- produkten bij de onderhandelingen met Polen niet in de bedoeling ligt. De aandeelhouders maakten van de ge legenheid gebruik om te informeren naar de plannen van de directie, nu de ruimere armslag een feit wordt. Dr. de Bruin deel de mee, dat nog met geen mogelijkheid gezegd kan worden welke richting het be drijf nu zal uitgaan. Men aarzelt nog tus sen de militaire richting en de kant van de chemische industrie. Wel verklaarde de heer De Bruin dat het bestuur zal trach ten een bredere basis te vinden, bijvoor beeld door deelming in andere bedrijven. Over de verwachtingen voor het volgend jaar zei de directie, dat er bijna nog geen definitieve toezeggingingen voor or ders zijn. Een kleine order voor raket- brandstof, die financieel weinig waarde heeft, zal voor het bedrijf een mooi proef project vormen. Voorlopig moet men ech ter afgaan op de afzet van de conventio nele produkten, welke afzet op het ogen blik erg onzeker is. BEIROET (AP) De organisatie van Petroleum Exporterende Landen (OPEC) heeft gisteren met tegenstand van de industrie voorgesteld d/( de olielanden bijeen zullen komen om internationale 1 rijzen vast te stellen. Het voorstel van de OPEC, naar voren gebracht door de Venezolaan Francesco Parra, was het hoogtepunt van de laatste volle dag van het Vierde Arabische oliecongres in Bei roet. De Venezolaanse deskundige, die op het egenblik in dienst staat van de OPEC, verklaarde dat de lidstaten van zijn orga nisatie het als een „dwingende eis be schouwden dat er een rationele prijs voor hun ruwe olie komt." Hij zei niet precies wie de prijzen zou vaststellen of hoe die zouden worden toe gepast. „De internationale organisatie moet hierin optreden", zo vertelde hij de 600 gedelegeerden uit 26 landen. De mid delen hiervoor, zo zei hij. worden bestu deerd. Gedelegeerden en waarnemers van olie maatschappijen hebben gezegd dat het voorstel kennelijk inhoudt dat de oliepro ducerende landen een kartel zullen vor men om de prijzen voor ruwe olie te kun nen vaststellen. De OPEC zelf, waarin Iran, Irak, Saoedi-Arabië, Kuweit, Vene zuela, Libië en Indonésië zijn vertegen woordigd. leveren ongeveer 90 percent van alle ruwe olie die op de internationale markt komt. De directie van de Noordelijke Indus trie voor Vezelverwerking (NOVE) deelt mee, dat de eind vorig jaar door haar uitgesproken verwachting, dat het diepte punt van de hardboardprijzen zou zijn ge passeerd, in 1963 is bevestigd door een licht herstel van het prijsniveau. Hierdoor zal het financiële resultaat van het lo pende boekjaar, ondanks de invloed van de lange winter, gunstiger zijn dan dat van het voorgaande jaar. Advertentie Als U een levensverzeke ring wilt sluiten, doch op ziet tegen de kosten, dan kan ons U vertellen op welke wijze aanzienlijke fiscale voor delen kunnen worden ver kregen. Een interessant aspect tegen het einde van het belastingjaarI NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ „De Arka heeft haar opvatting omtrent het stakingsverbod gewijzigd. Het sta- kmgsverbod dient te worden opgeheven. Een zogenaamde afkoelingsperiode dient daarbij te worden ingevoerd", zo leidde de voorzitter van de Arka (Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenvereniging) mr. G. A. A. M. Boot, de nieuwe opvatting omtrent stakingsrecht en stakingsverbod in bij de opening van het congres van morgen in het Staargebouw te Maastricht. Uitvoerig gaf de heer Boot een beeld van de ontwikkeling van het loonbeleid, het probleem van de organisaties van ambtenaren en de opvatting bij het hoofd bestuur omtrent het stakingsverbod voor ambtenaren. Over het laatste onderwerp verscheen zelfs een brochure, die een uit voerige argumentatie bevat van de nieuwe opvatting. De heer Boot bracht o.m. naar voren, dat de ARKA thans de 25.000 leden overschreden heeft en dat de groep ge meenteambtenaren (10.000 leden) en de groep belasting-ambtenaren (5.000) groter zijn dan bij welke andere ambtenarenor- ganisatie ook. Minister J. Luns vergadert vandaag en woensdag in Den Haag met de permanen te W.E.U. raad en de defensiecommissie en de politieke commissie van het parle ment van de Westeuropese Unie. de de fensieorganisatie van Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland, Italië en Groot-Brittannië binnen de Navo. De permanente W.E.U.-raad, die be staat uit de ambassadeurs van de lid-sta- ten in Londen, zal de politieke en mili taire ontwikkeling met de parlementai re commissies bespreken ter voorberei ding van de plenaire parlementsvergade ring in de eerste week van december te Parijs. De raad zal besprekingen voeren met de 27 afgevaardigden van de defensiecom missie en met de politieke commissie. De commissies vergaderen over de con sequenties van het Moskouse kernstopver- drag en de herleving van de Europese samenwerking in de W.E.U.die op de plenaire vergadering in Parijs aan de or de zullen komen. Na de besprekingen maken de afgevaar digden woensdag 'n vlucht naar de Delta werken. Donderdag bezoeken zij het wa terloopkundig laboratorium te Delft, waar na hun een lunch wordt aangeboden door de Nederlandse commissie van stafchefs. Het Damrak heeft zich gisteren geken merkt door een vaste stemming voor de Philips-aandelen en voor die van de lei dende cultures. De gepubliceerde gunstige derde kwartaalcijfers 1963 van de Kon./ Shell Groep brachten praktisch geen ver andering in de koers van de olie-aandelen. De prijs van 167,bleef slechts een dub beltje beneden de slotkoers van vrijdag. Philips werd uit de markt genomen door het publiek, terwijl Zwitserland opnieuw belangstelling toonde. In beide bovenge noemde fondsen bleef het aanbod voor Amerikaanse rekening wederom uit. Phi lips liep op van 151,70 tot 152,20 om de markt te verlaten op circa f 152,Hier mede bereikte het elektrofonds een koers winst van circa twee gulden. AKU lag zelfs op 509% een punt beneden vrijdag. Hierbij dient te worden opgemerkt dat er in deze hoek zeer weinig omging. Unilevers stelden op 139.50, na een opening op 139,90 teleur. Dit fonds verloor circa twintig cent. Hoogovens nauwelijks prijs houdend op 573. Zeer vast waren de cul tuurwaarden onder leiding van certificaten Deli. Deze stukken verbeterden circa 3,50 tot 139,Amsterdam Rubber en HVA een paar punten hoger. De vaste stemming moet worden toegeschreven aan de ver snelde gunstige ontwikkeling ten opzichte van de houding NederlandIndonesië. Wat er thans in de leiding van de K.L.M. gaande is, moeten we hier in het midden laten, maar de cijfers die thans over het derde kwartaal zjjn gepubliceerd, wezen wel uit dat van een flink herstel in de be drijfsresultaten nog steeds geen sprake is. Geen wonder ook als men leest, dat de be ladingsgraad in het derde kwartaal ditmaal slechts 50,6 percent bedroeg tegen 59,1 percent in die periode van het vorig jaar en over negen maanden 47,4 percent tegen 56,8 percent. Het derde kwartaal is ditmaal in zoverre gunstiger dan het vorig jaar dat bij een totaal minder inkomsten 186,1 miljoert tegen 188,6 miljoen) een grotere bruto winst kon worden verkregen namelijk 38,8 miljoen tegen 35 miljoen, wat dus op een lichte daling van de bedrijfskosten wijst. Doordat minder werd afgeschreven (ƒ18,8 miljoen tegen 23,2 miljoen) bleef er in clusief de winst op verkopen van oude machines en na extra-afschrijvingen 19,2 miljoen over. Hierbij mag in aanmerking worden ge nomen dat het derde kwartaal 1962 in gun stige zin werd beïnvloed door het vervoer van personen vanuit Nieuw-Guinea naar Nederland. Voor de eerste negen maanden is het uiteindelijke verlies van 50,1 miljoen in 1962 tot 40,3 miljoen gedaald, maar het is wel zeker dat 1963 per saldo weer met een verlies zal moeten worden afgesloten. Een kleine lichtstraal is de mededeling dat de produktie ditmaal 10 percent groter was als gevolg van een zeer intensief ge bruik van het materiaal en dat per aandeel in het derde kwartaal nog 10,98 werd verdiend, wat door het verlies over de eerste negen maanden zich op f 27,70 stelt tegen 34,43 in die periode van het vorig jaar. Het mooiste wat men van de K.L.M. kan zeggen is dat êr voor het lopende jaar een teruggang van het verlies kan worden geconstateerd en men dus op de goede weg is. Maar als de vier a vijf kapiteins op het schip onderling geen vrede kunnen houden en daardoor een harmonische samenwer king met het personeel ontbreekt, schort er bij de K.L.M. dus nog altijd iets aan de leiding, die het ovèrigens met de tegen werking, welke onze nationale luchtvaart in het buitenland ondervindt, ongetwijfeld wel moeilijk zal hebben. Met de verdere automatisering van het telefoonverkeer met het Duitse Ruhr- gebied zal de eerstkomende jaren snel voortgang worden gemaakt. Minister Van Aartsen van Verkeer en Waterstaat heeft de Tweede Kamer meegedeeld dat in de periode 1964/1965 Nijmegen, Heerlen, Roer mond en Sittard automatisch met dit Duit se gebied kunnen telefoneren. Daarna volgen Goes en Hilversum (1965-1966), Dordrecht, Breda, Den Bosch, Enschede en Hengelo (1966-1967), Arnhem, Tilburg, Groningen (1967-1968) en tenslotte Haar lem, Leiden, Gulpen, Roosendaal en Oost burg (1968-1969). In het Ruhrgebied kan men reeds enige tijd automatisch telefoneren mat. geheel Nederland. Ook is het reeds in enkele Nederlandse telefoondistricten mogelijk automatisch met West-Duitsland en Bel gië te telefoneren. Advertentie f f 4139 Aagtekerk 11 100 m. o. Malta n. Antwerpen. Abbekerk 11 te Suez. Ablda 10 v. Pulu Bukom n. Bangkok. Acila 14 te Rotterdam verwacht. Acmaea 13 te Rotterdam vêrwacht. Acteon 22 te Curacao verwacht. Adara 9 v. Mogador n. Casablanca. Aegis 12 te Maracaibo. Agamemnon 9 v. Curacao n. Aruba. Alcor 11 te Brisbane. Algenib 11 95 m. z.w. Landsend n .Antwerpen. Algol 11 te Amsterdam. Alhena 11 140 m. w.z.w. Lissakkp. n. L. Palmas Alkes 12 te Suez. Alkmaar 11 780 m. w. Landsend n. Wilmington. Almdijk 9 te Hamburg. Alpacca 11 110 m. o.z.o. K. St. Vine. n. Duinkerk. Aludra pass. 11 St. Paulsrock n. Las Palmas. Ampenan 11 te Tuticorin. Amstelkroon 11 235 m. z.z.o. Suez n. Aden. Amstelland pass. 11 Vitoria n. Bahia. Amstelmeer 11 35 Om. n.o. Mauritius n. Singap. Amstelmolen 11 300 m. w. Colombo n. Madras. Amstelstad 11 90 m. n. Moji n. Hsinkang. Amstelveen 11 240 m. z.w. Saigon n. Nagoya. Amstelveld 11 v. Basrah n. Rastanura. Area 11 200 m. n.n.w. Cairns n. Wellington. Arendskerk 11 225 m. z.w. Monrovia n. Kaapstad. Artemis 11 te Gent vc. IJmuiden. Asmidiske 11 510 m. z.w. Landsend n. Antwerpen. Attis 9 140 m. z.o. K. Gracias a Dios n. P. Limon. Atys 11 375 m. n.w. Kaapstad n. Curacao. Avedrecht 11 te Rotterdam. Banda 11 130 m. z.z.o. Trincomalee n. Chittagong. Bantam 12 t enankre Port Sudan. Beninkust 11 te Freetown v. Bordeaux. Billiton 11 220 m. z. Karachi n. Das eiland. Bintang 11 te Akaba. Burl S. Wats. 11 120 m. w. Ascension n. Ph.delph. Bussum 11 v. Guayanilla. Caltex Arnhem 11 te guez n. Rotterdam. Calt. Delft 11 100 m. o. R, al Hadd n. Visagapatn. Calt. Einhdoven 11 20 m. n.w. Finist. n. Bahrein. Calt. Gorinchem 11 v. Kielerkanaal n. Fredericia. Caltex Leiden 11 v. Kandia n. Cochin. Caltex Madrid pass. 11 Kuria Muria eil. n. Suez. Caltex Naples 1 1180 m. o.n.o. Aden n. Mena. Calt. Rotterd 11 80 m. z.o. Daedalus n. Perz. G. Caltex The Hague 11 v. Vizagapatnam n. Bahrein, Caltex Utrecth 11 276 m. o.n.o. Aden n. Suez. Camitta 11 420 m. n.o. Guadeloupe n. Liverpool. Camphuys 11 v. Bahrein n. Mukalla. Carrillo 11 30 m. n.w. Ouessant n. Cristobal. Castor 11 70 m. w. Landsend n. Amsterdam. Cinulia 11 te Rotterdam. Congokust 11 80 m. w.z.w. Finist. n. Duinkerken. Crania 11 13 m. n.o. Ouessant n. Curapao. Dahomeykust 11 te Antwerpen v. Hamburg. Dinteldijk 11 te Portland v. Vancouver. Diogenes li te Cristobal v. Zeebrugge. Doelwijk 11 95 m. o.n.o. Port Sudan n. Suez. Eenhoorn pass. 11 Vlissingen n. Hamburg. Elizabeth Broere 11 12 m. n.w. Finist. n Ceuta. Eos 11 so m. n.o. Kp. Mallea n. Rotterdam. Esso Den Haag 11 100 m. n. Vlllano n. Rotterdam. Esso Rotterdam 11 60 m. n.w. Lissabon n. Hamb. Fina Nederland pass. 11 Gibraltar n. Hamble. Forest Hill pass. li Kreta n. Venetië. Forest Lake 11 $5 m. n.n.w. Brindisi n, Pt. Said. Fravizo n te Londonderry. Friesland SSM 11 v. Dublin n. Sttetin. Gaasterkerk 11 100 m. z.w. Brest n. Marseille. Gaasterland pass 11 Bahla n. Kp. Delo. Gabonkust 12 te Abidjan verwacht. Ganymedes 11 te Hamburg. Garoet 11 25 m. o. Gibraltar n. Antwerpen, Gtessenkerk it v. Beira n Dar es Salaam Gooiland 11 55 m. z.z.w. Madeira n. Amsterdam. Grebbedijk 11 500 m. z.z.o, K. Race n. Le Havre. Groote Kerk 10 v. Avonmouth n. Hamburg. Gulf Hansa 12 te Rotterdam. Gulf Hollander 11 40 m. o. Kp. Bon n. R'dam. Gulf Italian pass. 11 Kp. Finisterre n. Port Said Gulf Swede 11 225 m. n.n.o. Finisterre n. Mena. Hathor 9 v. Antiqua n. Roseau. Hector 11 100 m. w.n.w. Malta n Pirea. Helicon 10 v. Point a Pitre n. Fort de France, Hermes 12 te Genua Hollands Duin 11 500 m. z.o. Albany n Aden. Hoogkerk 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Isis 10 700 m. w. Ouessant n. eL Havre. Ittersum 10 v. New Orleans n. Savannah. Jacob Verolme 11 te Chanaral. Jagersfontein 11 te Durban. Japara 11 v. Port Said n. Tripolis. Jason 11 180 m. z.w. Ouessant n. Le Havre. Kaap Hoorn 11 520 m. n.o. Fayal n. Curasao. Kabylia 22 te Rotterdam verwacht. Kalydon 13 in Suezkanaal verwacht n. Turku. Kamperdijk 12 v. Hamburg n. Bremen Kara 20 te Gibraltar verwacht n. La Spezia. Katelysia 13 te Rotterdam verwacht. Kelletia 11 75 m. z.w. Cyprus n. Rotterdam. Kennemerland 11 te Amsterdam. Kerkedijk 9 v. New York n. Rotterdam. Kermia 15 te Rotterdam verwacht. Koningswaard 11 v. Pto. Miranda n. Rotterdam. Kopionella 11 te Dingle. Korendijk 11 300 m. n.o. Mantuchet n. New York. Korenia 22 te Singapore verwacht. Kosicia 22 te Curagao verwacht. Kossmatella 18 te Curagao verwacht. Kreeft 11 v. Rotterdam n. Kirkeness. Kryptos 12 te Curasao verw. n. Cornerbrook. Kylix 13 te Rotterdam verwacht. Laarderkerk 11 v. Khorramshar n. Basrah. Leiderkerk 11 6 m z.z.o. Gibraltar n. Rotterdam. Lelykerk 11 80 m. n.n.o. Finisterre n. Beyrouth. Leto 11 720 m o.n.o. Belle eil. n. Toledo. Liberiakust pass. 11 Ouessant n. Bordeaux. Limburg 11 te Hongkong. Lycaon 11 v. Glasgow n. Liverpool. Maashaven 11 te Lagos Maaslloyd 8 v. Los Angeles n. Balboa. Mariekerk 11 v. Dubai, 12 te Bahrein. Meerkerk verm. 11 v. Stettin n. Hamburg. Meliskerk 11 v. Londen n. Amsterdam Memnon 12 te Antwerpen. Mentor 11 240 m. n. Flores n. Santo Domingo. Merseylloyd 11 te Lyttleton n. Wellington. Mohamed Reza Shah 11 1200 m. n.w. Fremantle naar Kwinana. Montferland pass. 11 Madeira n. Hamburg. Moordrecht 11 te Punta Cardon. Mijdrecht 11 55 m. n.w. Malta n. Wadifeiran. Naess Comm. 11 180 m. n. Finist. n. Whitegate. Naess Lion 11 100 m. n.n..o Finist. n .Rotterdam. Nashira 10 v. Las Palmas n. Antwerpen. Neder-Eems 11 770 m. w. Penang n. Penang. Neder-Elbe 11 te Djeddah v. Suez. Neder-Rhone 11 90 m. o.n.o. P. Sudan n. Djibouti. Neder-Rijn 11 te Aden. Neder-Waal 11 v. Balboa n. Papeete. Neder-Weser 11 520 m. o.z.o. Socotra n. Genua. Nestor 11 18 m. z. Lizardpoint n. Port of Spain. Oldekerk 11 2905 m. n.w. Fremantle n. Fremantle Ondina 11 35 m. z.o St. Vincent n. Mena Onoba 17 in Suzekanaal verwacht n. Lavera Oostkerk 11 260 m. n.w. Kaapstad n. Kaapstad Ootmarsum 12 te Marseille. Oranjefontein 12 te Southampton verwacht. Ossendrecht 9 110 m. n.o. Fayal n. Canada. Pacaya 11 te Arica. Parkhaven 11 14 Om. n.n.w. Finist. n. Casablanca Parthenon 12 te Moengo. Pendrecht 11 v. Aruba n. Montreal. Peperkust 11 100 m. z.w. Ouessant n. Amsterdam. Pericles 11 590 m. n.w. Finisterre n. Curasao, P. G. Thulin 11 700 m. o.n.o. Trinidad n. N. York. Philidora 11 150 m. o.z.o. Colombo n. Singapore. Philine 11 te Skaramanga. Philippia 13 te Le Havre verwacht. Pieter S. 12 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus 12 te Singapore verwacht. Poseidon 11 75 m. n.o. Tunis n. Antwerpen. Prins Casimir 11 te Milwaukee. Prins Maurits 11 120 m. z.w. Majorca n. Genua. Prins der Nederlanden 12 te Puerto Limon. Provenierssingel 11 245 m. Z.o. Aden n Singapore. Purmerend 11 225 m. w. Ouessant n. Curasao, Pygmalion 9 v. Alexandrië n. Beyrouth. Radja 12 te Port Said. Raki 12 te Guayaquil. Rempang 12 te Colombo verwacht. Reza Shah the Great 11 v. Suez n. Bahrein. Roepat 11 20 m. z.w. Ouessant n. Hamburg Rondo 8 te Bombay. Rotti 11 v. Lissabon n. Port Said. Saloum 11 300 m. w. Casablanca n. Dakar. Sanana 12 te Sihanoukville verwacht. Schiedijk 11 te Rotterdam. Schiekerk 11 135 m. z.z.w. Ouessant n. Pt Said. Seinelloyd 10 v. Dipolog n Aden. Senegalkust 11 v. Lagos n. Port Harcourt. Sepia 11 90 m. w.n.w. Oran n. Banias. Silindoeng 13 te Kuwait verwacht. Simonskerk 11 30 m. z.w. Hodeida n. Suez. Sinabang 11 5 m. n. Thursday eil. n. Bangkók. Sinoutskerk 11 te Hongkong. Skadi 11 ter hoogte van Finisterre n. Antwerpen. Socrates 12 te Puerto Cabello. Soestdijk 11 36 m. z.w. Startpoint n. New York. Sommelsdijk 11 te Bremen. Stad Amsterdam 11 te Sagunto. Stad Delft 11 te Lulea. Stad Kampen 11 400 m. n.n.o. Bermuda n. Norfolk. Stad Den Haag 11 850 m. o.n.o. Bermuda naar Hamburg. Stad Maastricht 11 te IJmuiden. Stad Utrecht 11 45 m. n.w. Kp. Finist. n. Savona. Stad Vlaardingen 12 v. Vitoria n. Teneriffe. Statendam 12 te Curasao. Straat Clement 11 te Dar es Salaam. Straat Colombo 11 te Abidjan. Str. v. Diemen 11 880 m. z.w. Colombo n. Singap Straat Mozambique 11 v. Buenos Aires n. Santos. Straat Rio 11 90 m. o. Hainan n. Singapore. Straat Soenda 13 te Matadi verwacht. Tahama 11 185 m. n.w. Perim n. Porto Marghera. Tamara 11 70 m. n.w. Brindisi n. Banias. Telamon 12 te Curagao. Thuredrecht 11 125 m. o.n.o. Kp. Race n. Hamb Tjimenteng 11 te Osaka. Tjitjalengka 11 680 m. z. Colombo n. Port Louis. Togokust 11 74 m.o.z.o. Las Palmas n. Dakar. Towa 11 v. Dakar n. Kaapstad. Triton 10 v. San Juan n. Santa Cruz. Tweelingen 11 te Rotterdam. Ulysses 11 te Paramaribo v. Georgetown. Van der Hagen 11 te Dar es Salaam. Vasum 11 260 m. z. Bermuda n. Puerto Miranda Viana 11 20 m. z.z.o. Kp. Bon n. Montreal. Vitrea 12 te Mena al Ahmadi verw. n. La Spezia Vivipara 11 30 m. n.w. Lissabon n. Banias. Waikelo 11 v. Djeddah n. Akaba. Westerdam 11 130 m. w. Landsend n. New York. Westertoren 11 v. Rotterdam n Thameshaven. Wieldrecht 11 160 m. n.n.o. Jesselton n. East-Lond. Willem Barendsz 11 650 m. n.w. Kaapstad (best). Witmarsum 11 63 m. n.n.o. Ushant n. Bermuda Wonosobo 13 te Rabaul verwacht. Zaankerk 11 180 m. n.o, Vilalno n. Kaapstad. Zafra 11 350 m. z. Cocos eil. n. Sydney. Zaria 13 te Yokkaichi verwacht. Zeeland 11 85 m. w.z.w. Muscat n. Basrah. Zonnekerk 11 20 m. z.w. Finisterre n. Antwerpen. Zwijndrecht 11 180 m. z.w. Ouessant n. Vitoria. KLEINE VAART Adara pass. ET-14 v Hamina n. Bergumerdam. Adine 11 120 m. z.w. Ouessant n. Lissabon. Areas 10 60 m. z.w. Ouessant n. Barcelona. Ardeas 9 10 m. n. Kp. Tenes n. Malta. Atlas 10 te Malaga. Binnenhaven pass. 11 Ouessant n. Casablanca. Bonafide 11 20 m. z. Calentia n. Limerick. Coccinelle 11 v Kenitra n. Casablanca. Öaje Böhmer.li 20 m. n.o. Nóördhind n B'dam. Dido 11 te Oporto v. Tycho. Flevo 9 v. IJmuiden n. Bordeaux. Frans Böhmer 11 20 m. n.o. Palermo n. Gibraltar. Geestsluis 11 6 Om. n.w. Hk. v. Holl. n. Maassluis. Hardenberg 11 300 m. w.z.w. Scillys n. Barbados Huybergen verm. 12 v. Otterbacken n. Londen. Leonidas 9 v. Palermo n. Gandia. Leuvehaven pass. 11 Borkum n. Rotterdam Lingestroom 11 20 m n. Noordhinder n R dam Maarsbergen verm. 12 of 13 v. Londen n. A dam Mithras 11 60 m. o. Algiers n. Sfax. Nashira u 200 m. n..w Las Palmas n. Santander Philetas 10 et Barcelona Rijsbergen 11 te Stavanger. Spoorsingel 11 30 m. n. St. Vincent n Genua. Statenlaan verm 12 v. Letreport n. Casablanca. Stella Polaris 11 dwars Beachyhead n. Barcelona Swift 11 25 m. n.o. Terschell.bank n. Góthenburg Taras 10 v. Milazzo n. Napels. Thaletas 11 60 m. n Burlines n. Amsterdam. Vrqburgh 11 te Beachyhead n Rotterdam. Walenburgh 11 20 m n o. Barflëur n Rotterdam Waverstroom 11 in Baai van Holyhead n Par IJselhaven 12 te Duinkerken verwacht SLEEPVAART Cycloop 12 nog te Valetta, Malta (dók). Junior 12 nog te Valetta. Malta (dok) Friesland 12 gestat. te Marsa e! Brega (Libië) Gelderland verm. 12 v. IJmuiden n. zee Groningen 11 gestat west, toegang Eng. Kanaal Help en Octopus 11 te IJmuiden. Mississippi 9 v. Rotterdam n. Azoren. Nestor 11 nog te Harlingen (werf). Schelde 11 v. Hoek van Holland n. Nóord2ee. Schouwenbank U v. Hoek v. Holl n. Noorzdee. Titan, Simson. Hector, Stentor, Assistent, C Wil lem. werkzaam te IJmuiden. Utrecht 12 t.h v. Kp Tortosa bij gestrande Ma- rema verwacht. Willem Barendsz 12 nog te Brisbane (Australië) Zeeland 7 v. Brisbane (Australië). Commissarissen en directie van de n.v. Machineabriek Du Croo en Brauns delen mee. dat zij besloten hebben tot de uitgifte van een 5 percent converteerbare obligatie lening groot f 2,6 miljoen. Het prospectus zal binnenkort worden gepubliceerd. vorige slotkoers VERHANDELDE FONDSEN 11 nov. 8 november Totaal 475 455 Hoger 204 (43,0%) 193 (42,4%) Lager 175(36,8%) 157 (34,5%) Gelijk 96 ($0,2%) 105 (23.1%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U507—510 gl Hoogovens Kon Olie166,50 gb-167,70 Philips 152—154 el Unilever 139,40—139,50 De stemming was prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2 de tijdv. A.K.U507 507 Hoogovens Kon Olie167 gb-167,50 167,20 Philips A153,70—154.40 153,80 Unilever 139,10 gb-139,20 139,30 H.V.A157%—158% A'dam Rubber. H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens - Philips Gem. Bêz. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn. KLM K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd Bank... Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f Kon. Van der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 117% 157% 508 138,65 573 151,90 139,6® 7943/< 166,95 121% 49,90 158% 145% 285 141% 200, 113,50 225 538.— 131,50 375 353 342% 303% 660 402 250 1024 702 360 918 b 229% 360 290 455 353 473 769 332% 440 59,30 188 789 217 439 265 915 448-. 27% 47% 31% 63% 84% 75 42% 44 54% Gedane noteringen. (Verstrekt door de AmSterdamSche Bank) De opgaande lijn is gisteren in Wall Street verder doorgetrokken. Wel kwamen er tegen het eind wat wiiistnemingen op zetten, maar de winsten aan het slot be liepen fracties löt ongeveer twee dollar per aandeel. Van de gunstige stemming profiteerden sporen, staalwasrden en de meeste chemische waarden. De meeste olies en tabakswaftrden waren lager. Van de 1275 verhandelde fondsen waren er 591 hoger, 414 lager en 270 onveranderd. De omzet beliêp 3.970.000 Shares tegen 4.570.000 shares vrijdag. De Dow Jones indices industrie 753.77 2.96), sporen 173.78 (4- 1.98), openbare nutsbedrijven 138.10 0.02j. MILAAN (Reuter) De Societa Mon tecatini en de Shell Oil Company onder handelen op hèt ogenblik Over nauwere betrekkingen in de petrö-chemische sec tor, zo heeft een woordvoerder van Mon tecatini maandag verklaard. Hij kon ech ter nog niets zeggen over de resultaten van het overleg en of tevens wordt on derhandeld over de verkoop van een deel van de petro-chemische fabrieken bij Brindisi en Ferrara aan de Shell. De woordvoerder zei dat de twee maat schappijen bij de oprichting van de ge zamenlijke maatschappij Monteshell in februari van dit jaar duidelijk tot uitdruk king hebben latèn komen dat de samen werking zou móeten worden uitgebreid. Monteshell produceert en verkoopt bestrij dingsmiddelen van planteziekten. Later werd overeenstemming bereikt over de petro-chemische fabriek in Neder land terwijl Shell de voornaamste olie leverancier van Montecatini werd, aldus de woordvoerder. De maatschappijen heb ben belang bij het versterken van hun samenwerking in. verband met de scher pe concurrentie op de markt voor petro chemische produkten, zo zei hij. DURBAN (Reuter) Zuid-Afrika heeft per vliegtuig levensmiddelen gebracht naar het aangrenzende Britse protectoraat Basoetoland, waar duizenden negers hon ger lijden in door droógte getroffen ge bieden. Er is daar de afgelopen twee jaar slechts weinig regen gevallen, hetgeen van na delige invloed is geweest óp de oogst van mais, dat het voornaamste voedsel van de Basoeto's is. De levensmiddelen zijn ter beschkiking gesteld van het Britse bestuur van Basoe toland.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11