Schoolkinderen drinken te weinig melk bij het ontbijt agenda HENSEN Aanbeveling om PTT los te maken van het rijk POLLE, PELLI EN PINGO Husqyarna en Premier Marijnen kocht eerste kinderzegels Drie doden in het verkeer Grotere investeringen voor telefoon AI te aantrekkelijk woonwagenkamp Eerste stuk van de IJ-tunnel komt uit het dok Veertig diefstallen uit auto's opgelost Amsterdam krijgt werkplaats voor gepensioneerden Wind neemt af fl D NSDAG 12 NOVEMBER 1963 Haarlem l elsen-IJmuiden STOFJASSEN en COLBERTS no-fron en nylon Natuurlijk Beverwijk ENGEL Grote Houtstraat 181 WITTE KRUIS WITTE KRUIS PTT krijgt geld voor 12000 aansluitingen links' fNEEN. RECHTUIT1 VERKEERD 6EIIJK ZONDER. NAARlZ. DE W66 TE VRA6EN Onafhankplijkheidzegels in Suriname en de Antillen a Van de Haagse schooljeugd drinkt zes endertig percent melk of melkdranken bij het ontbijt. De resterende vierenzestig percent drinkt thee, koffie, limonade, wa ter of niets. Dit is gebleken uit een enquête, die de gemeentelijke jeugdgezondheidsdienst de vorige Meek door haar schoolartsen heeft laten uitvoeren. Deze gegevens heeft het centraal school melkcomité verstrekt op een persconfe rentie die was belegd om te protesteren tegen het voornemen van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, om de rijkssubidie op schoolmelk af te schaffen. Soortgelijke enquêtes zijn gehouden door schoolartsendiensten in Almelo, Delf zijl, Geleen, Hoensbroek, Leiden, Rotter dam en Vught. Uit de gezamenlijke en quêtes is gebleken dat slechts tweeënder- Advertentie tig percent van de 970 ondervraagde kin deren uit derde en vierde klassen melk of pap bij het ontbijt krijgt. Het centraal schoolmelkcomité conclu deert hieruit, dat nog een zeer groot deel van de kinderen naar schóól gaat na een bedenkelijk samengesteld, pover en eiwitarm ontbijt. De meeste kinderen krijgen bij het ontbijt teveel suiker en teveel vet, zo deelde de vice-voorzitter van het comité, de heer F. J. H. Slangen, mee. Hij noemde de uitkomsten van de enquête- in zekere zin ontstellend. Dokter J. de Kloe van het voorlich tingsbureau voor de voeding legde de na druk op de wenselijkheid van aanvullen de voeding in de loop van de morgen. Om verschillende redenen kan deze aan vullende voeding het beste bestaan uit melk. aldus deze arts. Het schoolmelk comité heeft adressen gezonden aan staatssecretaris Bartels en aan de leden van de Tweede Kamer. Vandaag, wan neer in plenaire vergadering de Tweede Kamer de behandeling van de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid af sluit, valt de beslissing over de vraag, of de rijkssubsidie (zes cent per liter, een rijksdaalder per kind per jaar) in derdaad zal verdwijnen. Peter, het vierjarig zoontje van minis ter-president Marijnen, heeft vanmorgen m het hoofdpostkantoor in Den Haag aan zijn vader de eerste kinderpostzegels 1963 verkocht. Prof. R. Hornstra beloonde Peter met een enorm postzegelboek, een grote doos Haag se Hopjes en een fraaie rode speelgoed postauto. De directeur-generaal van de P.T.T., prof. G. H. Bast, was bij deze eerste verkoop van postzegels aanwezig. De kinderzegels 1963 zijn geïnspireerd op de eerste regels van bekende kleuterversjes Vorig jaar kwam de opbrengst boven de twee miljoen. c Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het Brabants Orkest o.l.v Hein Jordans. Solist: Theo Olaf, viool. Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: Voor dracht door Charlotte Kohier: „In het ravijn" van Tsjechov. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u., overige dagen 19 en 21.15 en woensdag ook 14 u.: „Gor- don_ de zwarte piraat", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules contra Dracula", 14 j. Luxor. 14, 19 en 21.15 u.: „Duel", 18 j. Minerva, vandaag geen voorstelling. Woensdag 20 u.: „Boccaccio '70", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Inter nationaal hotel", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van de vliegende schotels", 14 j. Studio, 14.15. 19 en 21.15 U.: „Spaar de spotvogels", 14 j. Monopole (Zandvoort) tot en met woens dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. Hofker—Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammof oonplatenconcert van 21-22 uur: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging „De Acht". Tot en met 30 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember: Hans Mulder. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Huize Bloemenheuvel: tentoonstelling van aquarellen van G. J. de Geus. Dage lijks geopend van 1017 u. en 's zondags van 1417 u Tot en met 17 november. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten, Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-18 u. en dinsdag t/m zaterdag van 9-18 u. Tot en met 5 dec. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Dr. C. Naaktgeboren over „Geboorten bij zoogdieren". Raadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Hillegom, woensdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Hotel Boekenroode (Heemstede-Aerden- hout): vandaag 20.15 u.: Prof. dr. J. Ver kuil over „Evangelie en wereldgodsdien sten", DINSDAG 12 NOVEMBER City, 20 u.: „Gevechtsklaar". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Gem. Vergaderzaal, Veisen-Noord: 19.30 u.: Ouderavond muziekschool Velser Ge meenschap. „De Weyman", Santpoort, 20 u.: Con cert Kennemer Vrouwenkoor en Sant- poorts Hervormd Koor. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 19 tot 21 uur; Wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K.-Openbare leeszaal en bibliotheek, middag en avond gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 13 NOVEMBER City, 20 u.: „Gevechtsklaar". Stadsschouwburg, 20 u.: „The quiet man". Cultureel Centrum, 14 u.: Bijeenkomst afdeling Velsen-IJmuiden Ned. Ver. van Huisvrouwen. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Bert Brugman's Marionettentheater met „Porgy en Bess" voor ,,Nivon", Volks universiteit en Mij. tot Nut van 't Alge meen. Herv. Jeugdgebouw, Santpoort, 19.30 u.: Ouderavond muziekschool Velser Ge meenschap. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). R.K.-Openbare leeszaal en bibliotheek, VVillemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Advertentie in SANFOR keper en jeans kwaliteiten. KHAKI - GRIJS - GROEN STOFJASSEN v.a. 14.65 COLBERTS 13.65 3/« jassen in GRIJS - BLEU - WIT no-iron 18.80 nylon 31.45 Voor een goede keus PAARLAARSTEEGI HAARLEM Op de provinciale weg tussen Amster dam en Purmerend bij Het Schouw is gis teren de 34-jarige vertegenwoordiger G. Huizinga uit Amsterdam om het leven gekomen, doordat zijn auto tussen een vrachtauto en een achteropko mende personenauto' totaal in elkaar werd gedrukt. De vrachtauto was na een aanrij ding met een personenauto op de linker weghelft gekomen, waar een frontale bot sing met de auto van de vertegenwoordi ger ontstond. Een auto uit Apeldoorn, die achter de vertegenwoordiger reed, botste in volle vaart tegen diens wagen. De drie inzittenden werden gewond. De 50-jarige veehouder N. J. W. Olie man uit Leidschendam is gisteren om het leven gekomen toen zijn auto op een on bewaakte spooroverweg in Nootdorp werd aangereden door een trein. De auto werd totaal vernield. De heer Olieman was prot. chr. gemeenteraadslid van Leid schendam en bekleedde in agrarische or ganisaties een vooraanstaande plaats. Hij laat een vrouw en zeven kinderen achter. In een ziekenhuis in Den Haag is over leden de 57-jarige Hagenaar J. H. van Westbroek. Hij was op 16 oktober tegen een rijdende tram gelopen waarbij hij ern slig hoofdletsel opliep. Bus in de sloot. Maandagavond is een autobus in De Lier in een brede sloot ge reden. De 25 inzittenden hebben zich drijf nat, maar zonder letsel door de nood luiken in veiligheid kunnen stellen. DINSDAG 12 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vergeten medeminnaar". Luxor Theater, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind" (één voorstelling). WOENSDAG 13 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vergeten médeminnaar". Luxor Theater, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind" (één voorstelling). Advertentie Een bedrijf met een monopoliepositie als de P.T.T. mag zijn klanten in het alge meen geen diensten weigeren en behoort hen snel te bedienen. De P.T.T. moet zijn diensten zo snel uitbreiden dat rede lijk aan de vraag van het publiek kan worden voldaan. Wenselijk is het daarom dat dit staatsbedrijf zijn karakter van rijksdienst verliest en in vele opzichten met het particuliere bedrijfsleven op één lijn wordt gesteld. Staaatsbedrijf inoet het echter wel blijven, met handhaving dus van de supervisie en controle van regering en parlement. Dit staat te lezen in het rapport dat de commissie-Goedhart heeft uitgebracht over haar studie inzake de „status" van de P.T.T. Dit rapport is thans voorgelegd aan de P-T.T.raad. Volgens de commissie is het onjuist, dat de investeringen van het Het goed geoutilleerde regionale woon- wagenceptrum „Driekoningenoord", dat nog maar kort geleden door samenwerking van veertien Brabantse gemeenten aan de rijksweg Breda—Terheijden tot stand is gekomen, blijkt een grote aantrekkings kracht op de woonwagenbewoners uit te oefenen. De accommodatie is op negentig wagens berekend, maar de laatste tijd stonden er bijna honderdveertig. Advertentie DE tchte PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten? Jaag hem eruit met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. bedrijf niet op de behoeften van het pu bliek worden afgestemd, maar afhankelijk zijn van de groei van de belastingopbreng sten en de financiële politiek van het rijk De P.T.T. moet volgens de commissie rr.inder afhankelijk worden van de mone taire regeringspolitiek en zelf zijn tarie ven kunnen vaststellen op commerciële grondslag. Ten behoeve van de financiering zal het bedrijf zelf moeten kunnen be. schikken over afschrijvingen en winst. Toe gang tot de kapitaalmarkt is nodig ter dekking van bijzondere investeringen. Een eigen, vrijer loonbeleid zal de P.T.T. in staat moeten stellen beter te concurreren op de arbeidsmarkt. Het personeel zal moe ten worden aangesteld op arbeidsovereen komst naar burgerlijk recht en dus zijn status van rijksambtenaar moeten verlie zen. De commissie adviseert echter wel de bestaande pensioenregeling te handhaven en ook het stakingsverbod. Om enigszins tegemoet te komen aan de steeds groter wordende vraag naar tele fopnaansiuitingen worden voor '63 supplc- toire middelen aangevraagd. Het bedrag voor investeringsmiddelen voor 1964 is ook hoger dan voor het voorgaande jaar. De minister van Verkeer en Waterstaat, die dit meedeelt aan de Tweede Kamer, zegt dat het suppletoire krediet voor 1963 tot gevolg zal hebben dat daarvoor ongeveer 12 000 aansluitingen tot stand zullen wor den gebracht. Dit zal echter slechts tot gevolg hebben dat de wachtlijst over 1963 minder sterk 7al zijn gestegen. Als de vraag voor de eerstvolgende jaren zich blijft ontwikke len zoals wordt verwacht (130.000 aanslui tmgen per jaar) zou, om in drie jaar de wachtlijst tot 25.000 te verminderen, een investering van f 400 miljoen per jaar no dig zijn. Het huidige produktie- en ver werkingspot entieel laat echter een zodani ge omvang van de investeringen niet toe zegt de minister. De gemiddelde investeringskosten per telefoonaansluiting bedragen ongeveer t 2000. Het merendeel van de wachtenden kan niet geholpen worden omdat de tele fooncentrale ter plaatse volledig bezet is Er zijn in Nederland 1214 van die centra les. Op 30 juni 1963 waren er daarvan 288 volledig bezet: 522 centrales hadden nog wel enige, maar onvoldoende reserve. 16-17. Ziezo, lachte het kopje. Drink je thee maar 'es lekker op! Doepie moest er wel om lachen; het was zo koddig, dat ze nu uit haar nieuwe vriend, het kopje, moest drinken. Maar ze deed het. MmihLekker! zei ze. Ze keek eens rond en zag nu overal dingen, waar ze overdag eigenlijk nooit zo op lette. En al die voorwerpen had den nu gezichten, handen en voetjes dat was toch wel 'n grappig gezicht. T BORDJE STAAT VERKEERD! NEEN, DAT STAAT NU STAAT HET 60ED BEREN 8UR6 40 KM MOETEN 4*19*% 6AAN RECHTS 1333-C, Suriname zal van 21 november 1963 tot en met 31 maart 1964 een bijzondere post zegel zonder toeslag uitgeven ter gelegen heid van de herdenking van Nederlands in 1813 herstelde onafhankelijkheid. Deze ze gel zal behalve in Suriname ook ver krijgbaar zijn aan de filatelistenloketten op de Nederlandse postkantoren. De zegel, die in de waarde van 10 cent (Surinaam se munt) wordt uitgegeven, heeft dezelfde afbeelding ais de waarde 4 cent uit de Ne derlandse serie (landing van de Prins van Oranje te Scheveningen op 30 november 1813). De tekening wijkt van het Neder landse ontwerp af in afmetingen, waarde en landaanduiding en op ondergeschikte punten van de tekening. De Nederlandse Antillen geven op 21 november eveneens 'n Onafhankelijkheid zegel uit. Deze zegel is, op waarde- en landaanduiding na, gelijk aan het ontwerp van de Nederlandse zegel van 30 cent. (Eedaflegging van koning Willem III op 14 maart 1814). De kleuren zijn evenwel anders: groen, zwart en oranje. Tussen 15 en 23 november zal het eerste element voor de IJtunnel in Amsterdam het bouwdok aan de Coenhaven verlaten en tweeëneenhalve kilometer verder in de Houthaven voor een jaar worden op geslagen. Het eerste van de negen tun nelelementen, acht meter hoog, 25 meter breed en 90 meter lang, bevindt zich reeds anderhalve week in drijvende toestand in het bouwdok. Proeven hebben uitgewezen dat het 17.000 ton wegende gevaarte geen lekkages vertoont. De damwand tussen het bouwdok en het Noordzeekanaal is inmiddels weggehaald, zodat het tunnel gedeelte door sleepboten naar buiten kan worden gehaald. Dit is een zeer nauw keurig werk omdat aan beide kanten slechts ruim één meter speling bestaat. Voor het transport wordt een dag uit gekozen dat het weer kalm is en er geen mist hangt. Dan zal men 's nachts om 12 uur met de voorbereidingen beginnen. Na 6 uur hoopt men het tunnelelement met lieren en daarna met vier sleepboten naar buiten te kunnen slepen. Slechts een gedeelte van vier decimeter van het drij vende tunnelstuk zal boven water uitste ken. Uiterst langzaam wordt dan koers gezet naar de Houthaven, waar het ge vaarte wordt „opgeslagen" tot over een jsar de werkzaamheden in het Oosterdok zo ver zijn gevorderd dat het element op zijn definitieve plaats kan worden ge bracht. In het verlaten bouwdok zal di rect worden begonnen Jnet de bouw van nog zes tunnelelementen, steeds twee te gelijk. Ook in het dok voor de Coentun- nel zullen nog twee gedeelten van de IJ tunnel worden gebouwd, zodat het totaal op negen komt. Met de aanhouding van een 22-jarige va rensgezel en een 24-jarige werkman heeft de Haagse politie veertig diefstallen van radio's uit auto's opgehelderd. De werkman had nog een week gevan genisstraf tegoed voor soortgelijke feiten. Op 17 oktober werd hij aangehouden om deze straf uit te zitten. In die week wer den vrijwel geen radio's uit auto's gesto len. Na de eerste dag dat hij weer op vrije voeten was, werden zes radio's gesto len uit auto's, die slechts enkele honder den meters van elkaar stonden. Twee dagen lang volgde de politie de werkman en zijn vriend, de varensgezel waarna zij werden aangehouden. De auto, waarin zij reden, hadden zij gekocht in een woonwagenkamp en betaald met radio's. In het kamp hadden zij ook nog twee ra dio's verkocht. Voorts hadden zij inbre- kersgereedsehap in de auto liggen. Het tweetal bekende totaal veertig diefstallen De recherche vermoedt, dat het er wel meer geweest zullen zijn. In december krijgt Amsterdam zijn eerste werkplaats voor gepensioneerden In de Nova Zemblastraat zal een der tigtal PTT-gepensioneerden bij wijze van proef de beschikking krijgen over een deel van een der werkplaatsen van de plaatse lijke telefoondienst. In januari zal een tweede werkplaats worden geopend, eveneens voor 30 gega digden. Voor deze werkplaats heeft de A.O.F (Ancient Order of Foresters) een internationale organisatie die zich ten doel stelt de wederzijdse hulpvaardigheid tussen de mensen onderling te bevorde ren een deel van haar verenigingsge bouw in de Sarphatistraat ter beschikking gesteld. De organisatie doet dit vooral in de hoop vele werkgevers te stimuleren initiatieven van een soortgelijk karakter te nemen. Het Amsterdamse initiatief is genomen in navolging van de werkplaats in Eindho ven, die thans plaats biedt aan 250 ge pensioneerden in deze stad. Deze werk plaats, die in september 1959 is geopend, was aanvankelijk uitsluitend bestemd voor gepensioneerden van Philips. Een der pro motors van deze Eindhovense werkge meenschap was prof. ir. F. M. Roeterink. In een bijeenkomst in het Forestershuis in Amsterdam heeft prof. Roeterink aan de hand van dia's laten zien hoe zeer dit initiatief tot een succes had geleid. Het voornaamste doel van deze werk plaatsen is de geestelijke gezondheid van de gepensioneerden te bevorderen. De ge pensioneerden in de Eindhovense werk plaats krijgen buiten een vergoeding voor de gewerkte uren ieder jaar een „divi dend" uitgekeerd. Gasthoogleraar. Prof. dr. J. Kistema- ker, directeur van het F.O.M.-laboratorium voor massascheiding in Amsterdam en bij zonder hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Leiden vanwege de Teylerstichting, zal drie maanden als gasthoogleraar aan de universiteit van Californië in Los Angeles doceren. Hij vertrekt in februari naar Amerika. Onder invloed. De rechtbank in Am sterdam heeft in het derde kwartaal van dit jaar 65 vonnissen gewezen wegens het autorijden onder alcoholinvloed. Bij alle veroordelingen werd de bestuurder de rij bevoegdheid ontzegd voor een tijd vari ërend van 3 maanden tot 5 jaar. In 38 ge vallen werd een geheel of grotendeels on voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. De duur van deze celstraffen varieerden van 2 weken tot 3 maanden. In één geval werd de auto verbeurd verklaard. Suikerbiet. Bij Kruiningen zijn zater dag twee jonge Fransen met een auto te gen een brug gereden, doordat een sui kerbiet van een passerende vrachtauto door hun voorruit viel, waardoor de be stuurder de macht over het stuur kwijt raakte. Zij zijn met ernstige verwondin gen opgenomen in het Sint Joannazieken- huis in Goes Driehonderd jaai Met een gedachte nisrede door de plaatselijke predikant, ds. J. G. van Ieperen, is zondag in Ter Heijde herdacht, dat driehonderd jaar geleden het kerkje der Nederlands Hervormde Ge meente van Ter Heijde (gem. Monster) in gebruik werd genomen. Oplichting. Aan de officier van justi tie te Maastricht is zaterdag voorgeleid een 46-jarige grossier in speelgoedartike len die wordt beschuldigd van oplichting van een Heerlens zakenman voor een be drag van honderdvijftigduizend gulden en valsheid in geschrifte ten nadele van een Heerlense bank. die voor vijftienduizend gulden gedupeerd werd. Hoogleraar in het Fries. Prof. dr. E. G. A. Galema, vorig jaar vanwege de Pro vinciale Onderwijsraad van Friesland be noemd tot bijzonder hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam in de Friese taal en letterkunde, heeft zijn ambt aan vaard met het uitspreken van een rede over „Gysbert Japiks en het oordeel van tijdgenoot en nageslacht". Eénrichtingverkeer. In Nijmegen is éénrichtingverkeer ingevoerd. Het snel verkeer is gedwongen van de singels ge bruik te maken. Het éénrichtingverkeer biedt behalve meer veiligheid ook meer parkeergelegenheid. Tegen overtreders van de nieuwe regeling zal de politie een maandlang soepel optreden. Ambassadeurs. De koningin heeft gisteren de ambassadeur van Duitsland, dr. Löns, in afscheidsaudiëntie ontvangen. Vandaag ontving de koningin in Huis ten Bosch de nieuwe ambassadeur van Ma rokko, de heer Ben Salem Guessous, die zijn geloofsbrieven overhandigde. Later brachten de gezant van Roemenië en me vrouw Pavel Babuci een afscheidsbezoek. JOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO^^ ^ooooooooooooooooooooooooocoooooo©^ Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie, die gisteren nog bij Ier land gelegen was, verplaatst zich over Zuid-Schotland naar de Noordzee. Haar snelheid bedraagt ongeveer 20 km. per uur. Aan haar flank stroomt met een krachtige zuidwestelijke wind nog vrij zachte lucht ons land binnen. Geleidelijk draait de wind verder naar westelijke richting, waardoor de temperatuur lang zaam blijft dalen. De aangevoerde lucht is onstabiel zodat opklaringsgebieden worden afgewisseld door enkele buien. In het krachtige windveld veroorzaken klei ne randstoringen van tijd tot tijd veel wind en bij buien windstoten tot 70 a 80 km. per uur. De depressie vult echter langzaam op, zodat de windkracht later afneemt. WWERRAFPO RTEN Maxlmum-tempfcr a turen binnen- en buitenland. Neersla*laatste M uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen regen licht bew. licht bew. regenbui regen regenbui regen regenbui zwaar bew. zw C zw zzw zzw zzw zw zzw zwaar bew. no sneeuw sneeuw ozo onno Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon z z zw zw regen onbewolkt licht bew. regenbui zwaar bew. wzw regen w licht bew. z regen zzw regen nnw zwaar bew. zzw geheel bew. wzw zwaar bew. z regen regen regen mist half bew half bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew regen zwaar bew. zzw regen zzw w zzw w zzo w z O. 8 13 14 14 13 14 14 14 14 0 3 1 10 11 14 14 15 15 16 21 22 19 15 17 17 17 16 12 20 18 23 windst. 21 ono 22 zzw 17 22 aS 4 11 2 7 7 4 5 .12 0 0.4 5 9 2 4 9 4 11 7 7 0.3 3 18 4 0 0.2 3 1 0 0 0 0 0 6 0 Woensdag 13 november Zon op 7.54 uur, onder 16.53 uur. Maan op 4.29 uur, onder 16.20 uur. Maanstanden 16 nov. 7.51 uur nieuwe maan 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Dinsdag 12 november Hoog water 1.12 uur en 13.38 uur. Laag water 9.11 uur en 21.25 uur. Woensdag 13 november Hoog water 2.03 uur en 14.22 uur. Laag water 10.01 uur en 22.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2