Duitse tankmuur bij Duin en Kruidberg verdwijnt Sobere viering 50ste verjaardag socialisme Velsen-noord i SPORT IN DE IJ MOND Bergpoging op de Spaanse kust Jubilarissen bij Hoogovens Busroute lijn 75 woensdag gewijzigd Boottocht invaliden Huldiging van twee oude getrouwen Onteigening van duinterrein Moet eerste groep Tuning missen? Veteraan in heetst van gevecht ook nu betrouwbaarste? Grondruil vöor de tuin van „Beeckesteijn" Garantie woningbouw in Santpoort-Zuid Havenberichten DINSDAG 12 NOVEMBER 196 3 Verbouwingskosten van gymlokaal 8000 hoger DURFINE bestek TV aan boord van zeesleepboten „Hubinsel IV" wordt nu naar Hamburg gesleept Sleepboot „Gelderland" gereed voor proefvaart Vermakelijkheidsbelasting voor Beverwijkse bioscopen Herstel van huizen in Santpoort-Zuid Verbetering van de Wijk aan Zeeërweg Krediet voor kadercursus gemeente-ambtenaren Onderwijsbenoemingen in Beverwijkse raad Post en Pfenninger derde Broodbezorger in arrest Luidinstallatie voor Engelmunduskerk I H,r De kosten voor de verbouwing van het gemeentelijk gymnastieklokaal aan het Moensplein in Beverwijk moeten 8.000 hoger worden geraamd als gevolg van de inmiddels gestegen lonen en materiaalpirij- zen. De Beverwijkse raad voteerde eer der voor deze verbouwing een krediet van 1 37.400. B. en W. stellen de raad voor een aanvullend krediet van 8.000 te ver lenen. Advertentie DUURzaam en FIJN van vorm MARKTPLEIN 7 Een onaangename herinnering aan de bezettingsjaren, de grauwe tankmuur aan de Duin en Kruidbergerweg bij Driehuis- Westerveld, gaat eindelijk verdwijnen. Een sloopbedrijf uit Rotterdam heeft gisteren een begin gemaakt met het afbreken van cie ongeveer 45 meter lange, anderhalf me ter brede en bijna drie meter hoge beton nen versperring, die de Duitsers hadden opgeworpen om een mogelijke geallieerde aanval op IJmuiden van de zuidzijde uit te weerstaan. Twintig jaar heeft de muur het landschap langs de Duin en Kruidberger weg ontsierd. Nu maken dynamiet en pneumatische boren luidruchtig korte met ten met de ongeveer 1500 ton gewapend en ongewapend beton. Het slopen van de tankmuur houdt ver band met de komende verbetering van de Ter hoogte van Kaap Tortosa bij de del ta van de rivier, de Ebro, aan de oost kust van Spanje is sinds eind vorige week een bergingsploeg van Bureau Wijsmuller uit- IJmuiden bezig met een poging om het aldaar op woensdag 6 november ge strande Italiaanse motorschip „Marem- ma" vlot te brengen. De „Maremma", die 497 ton meet en die in 1959 werd ge bouwd voor de Etrusca Soc. Navigazione, is geladen met olijfolie, wijn en cognac. De opdracht voor deze bergingspoging werd verkregen op basis Lloyd's Open Form, no cure no pay. De „Maremma" zit met ruim een kleine 20 graden slag zij dwars op de kust en is zowel in de ruimen als de machinekamer lekgesla- slagen. Terwijl de zeesleper „Utrecht" uit het Kanaal onderweg ging naar de stran dingsplaats van de „Maremma" de „Utrecht" werd voor de stationsdienst af gelost door de „Groningen" werd de bergingsploeg met extra materiaal voor de berging per chartervliegtuig van Schip hol af naar Barcelona uitgevlogen. Bij de ze ploeg bevonden zich ook duikers. Ge durende het afgelopen weekeinde was men bezig grondtakels uit te leggen, gaten in de scheepshuid te dichten en het schip weer droog te pompen. Ook moet een deel van de lading worden gelost. In de loop van deze week, wanneer ook de ..Utrecht" haar trekkracht kan inspannen -al een poging worden gedaan de „Ma remma" vlot te brengen. In 1964 zullen tweehonderdtweeënnegen- ig personeelsleden van Hoogovens en aan gesloten bedrijven het feit herdenken, dat zij vijfentwintig jaar geleden bij de maat schappij in dienst traden. Zesendertig personeelsleden zullen in de loop van dat jaar veertig jaar bij het be- drijf zijn. Daar verschillende sleepboten en ber gingsvaartuigen vaak aan een plaats zijn gebonden, zoals de op bergingsstation lig gende zeeslepers en de in een haven wer kende hefr en wrakopruimingsschepen, heeft N.V. Bureau Wijsmuller te IJmui den als eerste schepen' uit haar vloot de „Utrecht" en de „Help" uitgerust met TV-ontvangtoestellen. Zowel in de mess- room officieren als in de messroom be manning zijn toestellen opgesteld, zodat de opvarenden in de vrije uren wat meer verpozing kunnen vinden. De „Utrecht' die de laatste weken in het Engels Ka naal was gestationeerd en die TV-toestel- len heeft met de mogelijkheid tot ont- vangst van stations uit Engeland, België Frankrijk, Duitsland en Nederland, meld de een prima ontvangst. GEEN SPREEKUUR De wethouder van Onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, heeft op woensdag 13 november en woensdag 20 november 1963 geen spreekuur. GROENTEVEILING Op de Beverwijkse groenteveiling waren maandagmiddag de noteringen als volgt: Andijvie 1632; bloemkool 33—88; sla G—17; spinazie 42—81; bospeen 18—38 waspeen 1234; tomaten 22 86, prei 1432; knollen 1126; witlof 4565; sprui ten 2880; boerenkool 1119; groenekool 1427; rodekool 8—18; breekpeen 6—18 uien 825. Duin en Kruidbergerweg. Ook is in de na bijheid van de tankmuur aan de oostzijde van de Duin en Kruidbergerweg het nieu we kindertehuis van ,,'t Vinkennest Vel sen" geprojecteerd. De foto toont het slo pen van de massieve muur. Doordat de spoorwegovergang in de Gro te Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord woensdag 13 november wegens werkzaam heden voor alle verkeer moet worden af gesloten, zullen gedurende deze tijd enige wijzigingen in de route van buslijn 75-wor- den aangebracht. Komende van Beverwijk rijdt de bus eerst naar het Stratingsplant- soen en vervolgens via de spoorwegover gang van de straatweg, Schulpweg, en Blijenhoevelaan verder naar de Hoogovens. In omgekeerde richting is de route: Grote Hout- of Koningsweg, Schulpweg spoor wegovergang, Wijkerstraatweg, Stratir.gs- plantsoen. Gedurende deze uren worden de haltes Korverslaan en Stratingsplantsoen bij de Grote Hout- of Koningsweg opge heven. De zeesleepboot „Groningen" van Wijs muller te IJmuiden wacht deze en vol gende week een sleepreis met het Duitse booreiland „Hubinsel IV", de sleep, die enkele maanden geleden nogal bekend heid kreeg doordat het eiland, losgeslagen van een Britse sleepboot, bijna op Texel strandde. De „Groningen', onder bevel van kapi tein T. Hoek uit IJmuiden, zal het boor eiland deze week vastmaken ter hoogte van Weymouth bij de Lulworth Bank om het vervolgens naar Southampton te sle- j pen. Na enige dagen moet het eiland dan i worden doorgesleept naar Hamburg, Duitsland. Als derde zeesleepboot uit de serie van vier met grote vermogens, die eind 1961 werd besteld, besteld, zal binnenkort de zeesleebboot „Gelderland" aan de vloot van n.v. Bureau Wijsmuller, IJmuiden, worden toegevoegd. De „Gelderland" die 2950 IPK sterk is, is een zusterschip van de in april 1963 in de vaart gekomen „Groningen". Beide provincie-slepers zijn gebouwd door de Scheepswerf Kramer Booy te Kootster- tille, Friesland. De nieuwe „Gelderland" is te IJmuiden aangekomen uit Amsterdam, waar de af bouw heeft plaatsgevonden. Vandaag of morgen vertrekt de „Gelderland" naar zee. om haar technische proefvaarten te ma ken. Het ligt in de bedoeling om de „Gel derland" eind november haar officiële proefvaart te laten maken. Werd in andere jaren een autotocht ge organiseerd voor invaliden in de gemeente Velnsen in het voorjaar, nu zal een boot tocht worden gemaakt op dinsdag 26 november. Uitstel is dus geen afstel geworden. De tocht zal dit jaar de mensen in de gelegenheid stellen te genieten van de Amsterdamse havens en grachten. Het comité doet weer een beroep op de automobilisten in de gemeente Velsen om één dag hun auto ter beschikking te stellen voor het aan- en afvoeren naar en van de boten. De chauffeurs zijn verder gast mee aan boord. Kunt uzelf of uw vrouw niet rijden, geen nood, er zijn ervaren rijders beschikbaar om in te vallen. Opgaven van naam, adres, merk auto, aantal deuren en zitplaatsen bij: J. Jaars veld, Van 9-17 uur (tel. 7741) G.G. en G.D.: na 17 uur (tel. 5577) huisadres Leeuwerik- laan 22, IJmuiden-Oost. Wilt u een bijdrage geven: giro penning meester J. Huhl: 437452. En dan het belangrijkste: patiënten kunnen tot en met 21 november aan onder staande adressen invulformulieren laten afhalen. Santpoort-zuid: de heer J. de Meza, Bloemendaalsestraatweg 136; Santpoort-noord: Bureau van Politie Hoofdstraat, Santpoort-noord; Driehuis: Sigarenmagazijn P. de Ruyter, Da Costalaan, Driehuis; IJmuiden-oost: de heer J. Jaarsveld, Leeuweriklaan 22; IJmuiden-west: Gem. Werkplaats voor Minder Validen, Pres. Krugerstraat 59; Velsen-noord: .de heer P. Sikkens, Pel- straat 5, Velsen-noord. B. en W. van Beverwijk stellen de raad voor de vermakelijkhedenbelasting voor gewone bioscoopvoorstellingen die bij raadsbesluit van 21 december 1961 tijdelijk werd verlaagd van 30 tot 25 percent de finitief te brengen op 25 percent. Een ver dergaande verlaging lijkt B. en W. niet verantwoord mede met het oog op de fi nanciële positie der gemeente. Als gevolg van een wijziging in het wegenbeloop, zoals geprojecteerd in het uitbreidingsplanJan Gijzenvaart, behoe ven de woningen Pastoorsstraat 3 en 5 in Santpoort-Zuid niet te worden afgebro ken. Zij moeten echter wel worden ge restaureerd en de hieraan verbonden kos ten worden geraamd op 3.835. B. en W. vragen de raad voor dit doel krediet te verlenen tot genoemd bedrag. De raad van Velsen heeft onlangs in gestemd m«t een voorlopige kredietver lening ad 101.600 ten behoeve van ge deeltelijke herbestrating van de Wijk aan Zeeërweg, alsmede tot het inrichten als parkeerterrein van de middenberm in dé ze weg. Thans ligt het in de bedoeling, ten aanzien van de rijweg en trottoirs slechts zodanige werkzaamheden te ver richten, dat oud en onbruikbaar materi aal wordt vervangen. De middenberm wordt geschikt gemaakt voor het par keren van personen- en vrachtauto's. De kosten voor een en ander zullen het voor lopig aangevraagde en goedgekeurde kre diet niet overschrijden. Over het verbe teringsplan moet de raad nog beslissen. De jaarvergadering van de afdeling Vel sen-Noord van de Partij van de Arbeid, die maandagavond in het gemeentelijk wijkcentrum onder voorzitterschap van ror. J. R. Boerlage is gehouden, had een feestelijk karakter wegens het vijftigja rig bestaan van de afdeling. Twee van de oude getrouwen, de heren W. David son en C. ten Wolde, respectievelijk 82 en 85 jaar, waren hierbij aanwezig. De voorzitter herdacht vijf leden, die in het i voorbije jaar waren overleden. De heer J. Harmsen, voorzitter van de Federatie Velsen van de P.v.d.A. wierp een terugblik op de oude S.D.A.P. en de overgang naar de P.v.d.A. Velsen-Noord kent de solidariteitsgedachte als afdeling meer dan de andere federatie-afdelingen, is meer een gemeenschap. Hij herinnerde aan het jaar 1913, welk jaar voor de D.A.P. grote betekenis had, omdat in dat jaar de partij met een sprong van 7 naar 18 zetels m de toenmalige Tweede Kamer (100 leden) de grootste verkie zingswinst maakte. Toen al kwam de S.D.A.P. sterk naar voren. In dat jaar werd gevraagd aan de regering deel te nemen, welke vraag herhaald werd in 1926. Het partij-antwoord was neen. Eerst in 1939 ging de S.D.A.P. deel uitmaken ven de regering in een vrijwel zelfde si tuatie als in 4913. vlak voor een wereld brand De toenmalige vrijzinnige concen tratie in de regering wilde dit al eerder, cmdat men vertrouwen had in een rege ring met de S.D.A.P Het ging echter om een volledige vrijheid van de geest, so- c:ale rechtvaardigheid en onderlinge soli dariteit, v/elke zaken ook voor de toe komst van de P.v.d.A. gelden. Zich tot de Voor het houden van een kadercursus ten behoeve van 16 gemeenteambtenaren stellen E. en W. van Beverwijk de raad voor een krediet van 1080 beschikbaar te stellen. B. en W. van Beverwijk stellen de raad voor de heer B. Roelofs, thans onderwij zer aan de openbare school voor v.g.l.o. met ingang van 1 januari 1964 aan te stellen als leerkracht aan de 2de openbare ulo-school. Voorts wordt voorgesteld de heer L. P. van der Schalk te Rotterdam te benoemen als onderwijzer aan de open bare school voor v.g.l.o. jubilarissen wendend, merkte de heer Harmsen op in hen de ware vrienden en vechters van het eerste uur te zien. die het maatschappelijk geenszins gemakke lijk hebben gehad. Maar hun enthousias me voor de goede zaak was, ondanks ve le moeilijkheden, niet te stuiten en hun doorzetten is beloond door wat nü bereikt ;s. De jongere generatie kent veel minder idealen. De beide jubilarissen ontvingen een boekwerk en zullen van het federatie bestuur eveneens een geschenk krijgen. Namens het gewestelijk bestuur sprak de' heer Th. Mooy, die zich verdiepte in de oude strijd vooreen beter bestaan, v. aarbij hij de jubilarissen schetste als soldaten van het wapen des vredes. Hij bood beiden een fruitbak aan. De heer Boerlage feliciteerde namens de afdeling met overhandiging van fleurige bloem stukken aan de dames en een grote fruit mand voor ieder. De heer Davidson dankte mede namens de heer Ten Wolde voor de warme hulde en erkentelijkheid, waarna spontaan de socialistenmars opklonk. Het afdelingsverslag laat een verminde ring van het ledental zien, van 246 naar 228. Van de twee vacatures in het be stuur is een plaats ingenomen door de heer B. H. Joosten. B. en W. van Velsen willen maatregelen doen nemen, opdat bij de voor onteige ning van 92.71.40 ha. grond ter realisering van het .uitbreidingsplan Zeewijk uit te brengen dagvaarding voorlopige inbezitne ming van deze grond wordt gevraagd. Tot dusver is zoiets niet gebruikelijk geweest, maar de raadsman van de gemeente acht het om formele redenen gewenst dat de raad uitdrukkelijk een besluit neemt om voorlopige inbezitneming van de grond bij de rechter aan te vragen. De onteigening is noodzakelijk voor de woningbouw in Zeewijk. De eigenaren zijn niet bereid de grond voor de geboden koop som aan de gemeente te verkopen. De raad zal in de eerstvolgende openbare raadsvergadering hierover beslissen. De liedjes en lichtjes van Sinter M aarten gingen maandagavond in IJmuiden weer van huis tot huis. straat in straat uit. „Sinter Maarten, 't is zo koud", zongen de kleine bede laars en hun klaaglied werd meestal wel beantwoord met een snoepje hier, een koekje daar. De jongste leerlingen van de Pleiadenschool konden hun fantasie de vrije loop laten bij het maken van de lam pions. Met hun zelfgemaakte lichtjes paradeerden ze langs een driehoof dige jury die met kennis van zaken de aardige werkstukjes bekeek. Maar toch stonden de kleintjes te popelen om naar alle kanten uit te zwermen om hun Sinter Maarten-rondgang langs de huizen te houden. Vanmorgen vroeg bij de neutralisatie had het Belgisch/Duitse koppel Van Looy/ Junkermann met 120 punten en een ron de voorsprong de leiding in dé wieier- zesdaagse van Frankfort. De Haarlemse politie heeft maandag morgen een 29-jarige broodverkoper uit Haarlem aangehouden, die ervan ver dacht wordt een bedrag van ruim 600 verduisterd te hebben ten nadele van zijn werkgever. De man, die bekend heeft, verklaarde het geld in zijn huishouden ge bruikt te hebben. Hij is in verzekerde be waring gesteld. De onderlinge competitie van schaak club Santpoort kon een flinke vordering boeken. Het was beslist geen verrassing dat clubkampioen Kroone in IA de meer dere bleef over Kievit. Bijzonder onple zierig ontwikkelt zich de situatie voor Tuning. Hij is altijd een vertrouwde figuur geweest in de eerste groep, maar nu hij zowel door Kruyff als Kievit werd ver slagen tekent een verblijf in de tweede groep zich toch duidelijk af. Bilder kon hier slecht met zijn dame overweg en zag haar dan ook spoedig naar de tegenpartij overlopen. In IE) laten Sterk sr. en jr. er geen twijfel over bestaan dat zij in de nieuw te vormen eerste groep willen spelen. De Jong had een royale bui. In gewonnen positie gaf hij tegen Brugman remise. Voor Brugman was dit het eerste halve punt. De papieren van Krol en Haanappel zijn in 2A zeer gunstig. De voormalige Kijk Uit-speler Deelder beheerst de situatie in 2B. Stam heeft hier na zijn zege op Vons jr. nog alle kansen in eigen hand. De uitslagen luiden: Groep IA: KruijffTuning 1-0; Van der BronkBilder 1-0; KievitKroone 0-1 TuningKievit 0-1. Groep 1B: Blansjaar Vons sr. 1-0; NielandSterk sr. 0-1; OosterlingSterk jr. 0-1; De JongBrug man remise. Groep 2A: KrolBaljet 1-0 Van GroningenHaanappel 0-1; Schürer Lubken jr. 0-1; VersteegeVos 0-1. Groep 2B: KestingLeijsma 1-0; Vons jr. Stam 0-1; DeelderPeters 1-0. Woensdagmorgen half tien is het sport park in Hilversum weer bevolkt met enige honderden dravers en volbloeds. Het zijn dan de jaarlijkse keuringen voor draver- en- volbloedhengsten, de jaarlingenshow voor volbloeds, concours aangespannen draverhengsten en volbloeds onder het zadel, gemeleerd met de prachtige Ara bieren die de echte liefhebbers vroeg uit de veren halen, 's Avonds half zeven valt in aansluiting hierop de eerste start voor een uitgebreid drafprogramma, dat als hoogtepunt heeft de finale van de Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander. De 14-jarige Quicksilver S, die de vo rige week in zijn serie zijn honderdste overwinning in zijn prachtige loopbaan boekte, krijgt het hierin niet opnieuw cadeau, want hij zal met Walter Hollandia een hard duel moeten uitvechten. Bij hun laatste ontmoeting zaten zij elkaar letter lijk en figuurlijk in de wielen, waardoor Walter een terreinkostende galoppade maakte. De voorkeur gaat naar de vete raan, omdat hij in het heetst van het ge vecht de betrouwbaarste is. Overige kans paarden zijn Zombro Pluto, Wanda en Z the Saint. In het amateursnummer kan W Petrosia haar serie goede klasseringen opnieuw met een zege uitbreiden, daar Zee en Zanto in vorm tekort schieten. Een moge lijk outsider is Yewel Boy. Van de twin tig paarden in de Redactie-prijs kan An- nemarie d'Aster haar vierde achtereen volgende zege boeken, vóór Bajadère en de sterk opkomende Amazone. Outsider is Alchimist. Indien Columbus bij de 2-jarigen aan de start komt kan hij winnen van Cyrano Silk en Cornelia Rllen, dit onder het toe ziend outsidersoog van Cilia Hollandia. In de tweede afdeling van dit nummer kan Cornelia gemakkelijk winnen van Castor en Cimone. De eerste afdeljng van de Dwarsbomer- prijs brengt de sterke Zahir B als de favoriet aan de start, gevolgd door de veelbelovende Zombro, die zijn handicap niet volledig zal kunnen inlopen. De derde gegadigde is de in vorm zijnde Y Volann. De tweede afdeling kan worden gewon nen door Zola S, voor Alkestis en Yell. De wispelturige Witvoet zou kunnen ver rassen. Voor Art Erebus ligt er in het achtste nummer' een mogelijkheid zijn klasse met een zege te demonstreren, waartoe hij Zarak en Y Y Hanover moet kloppen. Tenslotte kan Alida W de Prog nose-prijs winnen van Avyola Again en Blido. C-DIPLOMA ZWEMMEN Van de vereniging Kennemerstaten slaagden maandagavond voor het C-diplo- ma zwemmen: Monique Akkermans, H. van Buuren, Lupke Knappert, Annemieke Schoo, Reinier Schot, Marianne Slaman, Ineke Tervoort en Niek Michel. Tien kan didaten werden afgewezen. De examens werden afgenomen in het Velserbad. Zaterdag 7 december zal in Amsterdam de damontmoeting Noord-Zuid-Holland plaatshebben. Het eerste bord wordt bezet door de DCY-er Laros, kampioen van Noord-Holland. Ook een tweede DCY-er, Dukel, heeft een uitnodiging ontvangen. Tevens zal er een jeugdwedstrijd tussen Noord- en Zuid-Holland worden gespeeld. In het tiental van Noord-Holland strijdt Pippel mee. DCY heeft de onderste plaats in de Noordhollandse hoofdklassecompetitie overgedragen aan Diemen. Dit dankzij de 11-9 overwinning op Alkmaar. In de strijd om de kampioenstitel won Gezellig Samen zijn van het sterke Jozeph Blankenaar (11-9). Beide clubs staan nu samen op de eerste plaats. De Haarlemse damclub won met 18-2 van Het Oosten. TrefpuntDie- men werd bij de stand 8-8 afgebroken. Trefpunt heeft de beste kansen op de overwinning. De stand van het toernooi na de 6de ronde luidt: Jozeph Blankenaar 10 uit 6, Gezellig Samenzijn 10 uit 6, Zaandam 6 uit 6. KDA 6 uit 6, Alkmaar 5 uit 6, Trefpunt 4 uit 5, Haarlemse damclub 4 uit 6, Het Oosten 4 uit 6, DCY 3 uif 6, Diemen 2 uit 5. De uitslagen van de wedstrijd DCY Alkmaar zijn: Laros-De Ruyter 2-0; Tiel- rooyKiewitz 1-1, Van der BergM. Oud 1-1, PippelSchuit 2-0, DukelTuinman 2-0; Van StratenVerver 0-2; SwierN. Oud 1-1, BeukemaMemels 0-2; Van der SteenSmit 1-1, BosmaKruider 1-1; to taal 11-9 voor DCY. Maandag 18 november speelt DCY uit tegen Diemen. Wordt deze wedstrijd ge wonnen dan blijft DCY in de hoofdklasse. In de derde ronde van het CC-toernooi om „de Gouden Sculptuur" verwierf Dukel in een goede aanvalspartij een groot over wicht op leider Wigger uit Enschede. Dankzij correct spel behaalde de jeugdige kampioen uit Enschede echter nog jhist remise. De partij Van der StaayBergsma werd in een gunstige stelling voor Berg sma afgebroken. In de tweede ronde ein digde de partij WiggersBergsma in re mise. De stand van deze landelijke eind strijd, waarin de spelers nu allen elkaar een keer hbeben onmoet, is als volgt: 1. Wiggers (Enschede) 4 uit 3; 2. Dukel (IJmuiden) 3 uit 3; 3. Bergsma (Rooder- Voor de voltooiing van het landgoed Beeckesteijn in de gemeente Velsen moet, ten behoeve van de aanleg van de tuin in historische stijl, worden beschikt over 4.15.58 ha grond, die toebehoort aan de gemeente, maar verpacht is. Dze gron den zijn gelegen aan de Kweekensteinweg en zijn bekend onder de naam „Kromme Landen". Met de pachter, de heer Chr. van Weelderen, zijn onderhandelingen ge voerd. De pachter wil de pacht wel be ëindigen, mits hij daarvoor een gelijke op pervlakte grond, gelegen bij de Velsertun- nel, in de plaats krijgt. De gemeente heeft deze grond onlangs van de heer Hagen ge kocht. De pachtsom van het terrein bij de Vel- sertunnel is bepaald op 664.93 per jaar. Voorts heeft de gemeente nog diverse voorwaarden hieraan verbonden in ver band met de nodige verplaatsing van de reinigings- en ontsmettingsdienst. en het plantsoenbedrijf. De raad zal hierover be slissen. huizen) 2 uit 2; 4. Van der Staay (Den Haag) 1 uit 2. Zondag wordt het toernooi in Marcanti in Amsterdam voortgezet. Dan spelen te gen elkaar: DukelBergsma en Van der StaayWiggers. De slotronde wordt 29 en 30 november in Den Haag gespeeld. De damclub Santpoort speelde deze week voor de eerste klasse competitie Kenne- merland tegen Haarlemse Damclub 3. De mannen van Santpoort wonnen met 13-7. In deze competitie gaat Heemstede met grote voorsprong aan de leiding. De woningbouwvereniging Bloemendaal- Noord heeft de gemeente Velsen verzocht medewerking te verlenen aan de bouw van 48 etagewoningen en 22 garages, uit te voeren onder de zo genoemde premie- en bijdragebepalingen, aan het' Van den Bergh van Eysingaplantsoen in Santpoort- Zuid. Deze woningen 'maken deel uit van het plan voor de bouw van 120 etage woningen ih vijf blokken in het Uitbrei dingsplan Santpoort-Zuid. De drie meest westelijke woningblokken zijn reeds in de woningwetsector tot stand gekomen. De to tale bouw- en grondkosten van d% 48 woningen en de onderbouw van 22 gara ges zullen naar raming 975.000 bedra gen. B. en W. van Velsen stellen de raad voor in te stemmen met de door de bouwvereniging gevraagde garantie. De klokken van de Engelmunduskerk in Velsen worden tot dusverre geluid door de kosteres. De kerkvoogdij overweegt nu een elektrisch luidmechanisme aan te brengen aan de beide klokken. Eén van de klokken is eigendom van de gemeen te Velsen. Indien daartoe aanleiding is, mag de gemeente van beide klokken ge bruik maken. De kosten van de elektrische installa tie worden geraamd op tweeduizend gul den. De kerkvoogdij heeft gevraagd, of de gemeente hierin wil bijdragen. B. en W. stellen de raad voor, een krediet van duizend gulden hiervoor beschikbaar te stellen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Mynias van Kopenhagen; Meandraos, Baton Rouge; Cor- tia, Gothenburg: Egret, Liverpool; Kennemer- lancl, Cabedelo; Miguelin Pombo. Hamburg, voor IJmuiden; John Rix, Neath; Stad Maastricht. Narvik, erts voor IJmuiden; Juno, Dagenham: Yewdale, Swansea; Tugro, Den Helder, naar Bui tenhuizen; Dixie, Santander, voor IJmuiden; Al gol. Antwerpen; Lingestroom, Liverpool; Leo, Kotka: Inge Leonardt, Bremen; Garnes, Jossing- fjord. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Fina Lu- xembourgh naar Abadan; Gretchen Vollmers, Travemünde; Reggeborg, Ljugarn, kunstmest van IJmuiden; Cormist, Leith: Oktant, Olu. bylegger IJmuiden; Tugro. Den Helder, explosieven van Buitenhuizen; Neth. Coast. Rotterdam: Rigoletto. Londen; Windrose, Stockholm: Hella, Stockholm: Clothilda, Visby, kunstmest van IJmuiden: Berkelborg, Delfzijl; Sappemeer, Antwerpen; Zwaantiena, Drammen. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Herro van Felixstowe; Beira. Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Blissworth naar Londen, walsmateriaal van IJmuiden: Noordster, Frederikstad. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan)

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5