1964 AA O-Fresh uit de Het Holland Haarlemse Orgelmaand 1964 Alles was op slag veranderd... DE PROGRAMMA'S Alberdingk Thijm geeft opvoering van „Ninotchka" Proces tegen de AVRO Haarlemmer wint derde prijs in pianistenconcours Oud-nazi was jarenlang president van Nederlands-Duitse litteraire vereniging Musical „Oliver" in Rotterdam geen succes DINSDAG 12 NOVEMBER 1963 Groot aandeel van Benjamin Britten Paul Haanstra niet langer regisseur bij Thalia Holland Festival trok ruim 130.000 bezoekers zij ademde weer vrij-uit ORALATOR „Die Koggethans onder nieuwe leiding Hommage aan Gerrit Achterberg De radio geeft woensdag HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. T elevisie,pr o gramma Advertentie MIIANO ITALIA de frisse pittig geurende „Italiaanse herenlijn" voor de sportieve man After shaves v.a. f 3.95 Pre-shaves v.a. f 5.50 in atomizer f 7.50 Scheercrêffles Haarcrêmes Brillantines Haar lotions Talks f2.75 f2.95 f4.75 v.a. f5.75 v.a. f3.95 De R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" ónder beschermheerschap van Al bert van Dalsum, zal op de maandagen li en 25 november in de Stadsschouwburg te Haarlem een opvoering geven van „Ni- notchka", blijspel in drie bedrijven door Melchior Lengyel. De regie heeft Wim Paauw. „Alberdingk Thijm", heeft reeds vele goede voorstellingen op zijn naam staan, waaronder „Quarantaine" van Jan Staal, waarvoor wijlen Jan van de Ven bekroond werd met de regieprijs in de provinciale voorronde om het Nationaal Landjuweel 1963 en „Saldo Mortale" van Dimitri Fren- kel Frank, dat de tweede prijs behaalde in de tweejaarlijkse toneelwedstrijd Werk verband Katholiek Amateurtoneel-Landju- weel voor 1961-1963. De Rederijkerskamer speelde niet alleen in Haarlem maar ook in verscheidene andere plaatsen in Noord en Zuidholland en trad een keer op voor de Nederlandse Televisie Stichting. Dit sei zoen zal deze Haarlemse toneelgroep deel nemen aan het Maasgouwen Tournooi, waarvoor de beste amateurgezelschappen uit Nederland en België zijn uitgenodigd. wwiamwMt-W m W ARE HE I NIET dat de Kroatische Nationale Opera uit Zagreb het Holland Fèstival 1964 met enkele Russische opera's komt opluisteren, dan zou men het zomerse kunstevenement van het volgend jaar in muzikaal opzicht gerust als een „Festival of Britten kunnen bestempelen. Op de persconferentie, die de festivalleiding gisteren had belegd, fungeerde de naam van de binnenkort vijftig jarige Engelse componist min of meer als pièce de resistance. Voor het overige staan nog vrij weinig programmapunten concreet vast. IN DE OPERASECTOR kan men reke nen op een drievoudige bijdrage van de Nederlandse Opera: Jean Lévecq" van Guillaume Landré, in opdracht van het Holland Festival gecomponeerd op basis van een novelle van Guy de Maupassant (aan deze korte opera zal nog een tweede worden toegevoegd). „Iphigenie auf Tauris" van Gluck, een première ter herdenking van diens geboortedag in 1774, en herha lingen van „Nabucco" van Verdi. Dirigen ten zijn Franz Bauer-Theussl en Alberto Erede (voor „Iphigenie"); Als vertolkster rati de titelrol in het werk van Gluck is Gré Brouwenstijn geëngageerd. De even eens in opdracht van het Holland Festival gecomponeerde opera „Droom" van Ton de Leeuw komt in 1965 aan bod. Jurriaan Andriessen is nog niet gereed met zijn opera. De opera van Zagreb zal met solisten, koor, orkest en ballet ongeveer twee we ken in het Festival verwijlen. Van Moes- sorgski zal de spectaculaire „Boris Godoe- itou" ten tonele worden gebracht met de bas Miroslav Tsjangalovitsj in de titelrol en daarnaast zal een keus worden gedaan tussen Sjostakovitsj, „Katarina Ismailo- wa" (nieuwe versie van diens „Lady Mac beth uit Minsk") en Prokofjevs „Huwelijk in het Klooster". Over de medewerking van een ander buitenlands operagezelschap bestaat nog geen zekerheid; een eigen Holland Festival Opera wordt dit jaar dus niet geformeerd. WAT DE ORKESTCONCERTEN be treft, is aan het Residentie-Orkest een ruime plaats toebedeeld. Onder leiding van Willem van Otterloo geeft dit ensemble in de Grote Kerk te Den Haag het openings concert van het festival. Verder geeft men vier concerten in de Scheveningse Kurzaal en één populair concert in de Haagse Hout- rusthal. Dirigenten zijn Carlo Maria Giuli- ni, (mis van Haydn), Bruno Maderna (met hedendaagse, ook Nederlandse, wer ken), de componisten Hans Werner Henze en Benjamin Britten (beiden voor een deel van de avond) en Carl Schuricht. Als solisten kunnen de violist Tibor Varga (met Bartók) en Mstislaw Rostropovitsj (celloconcert van Britten) worden genoemd. Viermaal treedt 't Concertgebouworkest in het Holland Festival op: George Szell dirigeert een Richard Strauss-programma met de sopraan Elisabeth Schwarzkopf (met de vier laatste liederen van Strauss) en de cellist Pierre Fournier (cello-soló Don Quichote) als solisten in Amsterdam en Scheveningen; Bernard Haitink en de componist leiden samen een uitvoering Van Brittens „War Requiem" in Amsterdam, met als solisten onder meer Peter Pears en Dietrich Fischer Dieskau. Otto Klem- perer is de dirigent van een Beethoven- programma (eerste en negende symfonie) in Amsterdam-en Scheveningen-^Hartinkr voert de directie over het laatste concert, dat alleen in Amsterdam plaats KèeTten waaraan de Russische pianist Sviatoslav Richter meewerkt. Verder kan mede als onderdeel van de in 1964 te organise ren Oostenrijk-week een tweetal concer ten van de Wiener Philharmoniker onder Herbert von Karajan tegemoet worden gezien (de 4e van Bruckner). Het Radio Filharmonisch Orkest onder Jean Fournet zal onder meer Poulenc's Credo uitvoeren. Benjamin Britten OP HET GEBIED van de kamermuziek zijn er twee concerten van het Nederlands Kamerorkest (dirigenten: Szymon Gold berg, met onder meer Brittens cantate voor het 100-jarige Rode Kruis: „The good Smaritan", en de Amerikaan Lukas Foss); kwartetavonden door het Neder lands Strijkkwartet en het Amadeus kwar tet, pianorecitals in Amsterdam en Sche veningen van Sciatoslav Richter, liederen- avonden van Elisabet Schwartzkopf, Die trich Fischer Dieskau (Schubert) en Tere sa Berganza, cellorecitals (Bach) van Mstislaw Rostropovitsj en een gecombi neerd recital van Rostropovitsj met Ben jamin Britten aan de vleugel. Traditioneel is er de serie „Elckerlyc"- uitvoeringen door de Nederlandse Comedie in Delft. Er komt een reprise van de Gol- doni-voorstelling „I due Gemelli Veneziani' door het Teatro Staoi'.e uit Genua het enige vaststaande punt in het toneelpro gramma, waarin verder het Wiener Burg theater zal figureren naast één of" meer Nederlandse gezelschappen. Er komt geen Nederlandse Toneelmanifestatie. In de danssector staat het optreden van Het Na tionale Ballet, het Nederlands Dansthea ter en het ballet van de Kroatische Opera reeds vast. Met verschillende buitenlandse ensembles wordt nog onderhandeld. r Paul Haanstra, die gedurende drie sei zoenen als regisseur bij het R.K. Haarlems Toneel Thalia" was verbonden, zal deze functie niet langer vervullen. Hij deelt mee dat hij plannen heeft in Haarlem een toneelinstituut voor amateurs tf openen. Nog is het doek niet gevallen over het drama van AVRO 40, het fiasco-feest van de 40-jarige omroepvereniging. Het laatste bedrjjf moet nog beginnen, zo blijkt thans. Standhouders uit vele delen van het land hebben gisteren in Hilversum vergaderd en in deze bijeenkomst is het besluit gevallen de AVRO een proces aan te doen. Men voert aan door valse voorspiegelingen van deze omroep en van de organisatoren ern stig gedupeerd te zijn en verlangt, onder meer op grond van wanprestatie, een res titutie van de pachtsommen alsmede ver goeding van de door het wegblijven van feestgangers geleden schade. Ruim 130.000 bezoekers zijn geregi streerd tijdens de 174 uitvoeringen die in het Holland Festival 1963 zijn gegeven. In Amsterdam, Den Haag en Scheveningen werden 102 uitvoe ringen gegeven die ruim 90.000 be zoekers trokken. In 19 andere Neder landse plaatsen werden 72 uitvoerin gen gegeven met 40.000 bezoekers. Dit heeft de secretaris van het Hol land-Festival, de heer Peter Dia mand, tijdens een in Amsterdam ge houden persconferentie medegedeeld. De 106 buitenlandse journalisten die het festival meemaakten schreven ruim 780 artikelen in hun kranten en 18 buitenlandse radiostations ver zorgden 104 uitzendingen van het Holland Festival. Er zijn nu reeds besprekingen gaande over uitzen ding van bepaalde onderdelen van het Holland Festival via de televisie. De belangstelling daarvoor -en het klimaat noemde hij thans gunstig. De heer W. Brons uit Amsterdam heeft in de Singer Concertzaal te Laren de fi nale gewonnen van het prijsspel voor jon ge pianisten, georganiseerd door de 50- jarige Nederlandse Bond van Piano- en Orgelhandelaren en -Fabrikanten. Hij ont ving de eerste prijs 1.000). De vorige week waren de deelnemers aan de finale geselecteerd. De jury, bestaande uit de heren Willem Andriessen, Hans Henke- mans en Daniël Wayenberg kende de tweede prijs ad 750 toe aan mej. S. Whitemann uit Amsterdam (vroeger Kaapstad) en de derde prijs ad 500 aan de heer R. Groot uit Haarlem. Nieuwe uitgaven EMMA door Jane Austen (Amstel Boeken). Deze bekende roman die Jane Austen in 1816 (één jaar voor haar dood) schreef, is thans verschenen als dubbele pocket. Het boek geeft een beeld van de zelfopoffering van een moeder om haar onwettig kind een plaats in de maatschappij te bezorgen. DE PRIJS door Irving Wallace (ver taling H. P. van den Aardweg). Uitgave van A. J. G. Strcngholt n.v., Amsterdam. Een roman die speelt tegen de achter grond van de Nobelprijs. Zes mensen van geheel verschillend karakter en manier van leven vertoeven samen in Stockholm in afwachting van het uit reiken van de prijzen. Het boek geeft een vaak boeiende maar nogal een zijdige blik achter de schermen. COMMISSARIS OMNIBUS door H. Voordewind. Uitgave van Bert Bakker- Daamen n.v., Den Haag. In deze omnibus zijn vier werken van H. Voordewind verzameld, name lijk „De commissaris vertelt", „De com missaris vertelt verder", „D^ commis saris vertelt door' en „De commissaris vertelt over donker Amsterdam". MIJN CHEF, DE SHEIK door Naida Buckingham en Ingrid Vellino. Vertaling Marijke van de Merwer. Uitgegeven door Erven J. Tijl n.v. in Zwolle. Twee vrouwelijke journalisten maken tal van komische belevenissen mee in dienst van enkele olie-sheiks met vreemde ideeën in velerlei opzicht. Het 14de internationale Orgel Impro visatie Concours wordt volgend jaar weer in het kader van liet Holland Festi val in Haarlem gehouden; ook Alkmaar, Beverwijk, Santpoort en Aerdenhout zullen in het programma opgenomen worden. De improvisatiewedstrijd wordt op 7 juli gehouden in de Grote- of St. Bavokerk in Haarlem, nadat op 6 juli de deelnemers zich met een concert hebben voorgesteld. Op 8 juli zullen de leden van de jury concerteren. Deze juryleden zijn André Marchal uit Parijs, Advertentie Natuurlijk is zij o-zo blij met de ideale O-Fresh Oralator. Heerlijk adem-fris, na even diep inhaleren door dat handige, nieuwe apparaatje! Wie veel met mensen omgaat heeft O-Fresh beslist op zak! Vooral na speciaal eten, roken en drinken reinigt de diepdoordringende werking van O-Fresh de slechte adem. handig vestzak-formaat f 2.25 bij uw apotheker, drogist of speciaalzaak (Van onze correspondent) BONN DE NEDERLANDS-VLAAMS- Duitse letterkundige vereniging „Die Kog ge" is jarenlang geleid door de Duitse schrijver dr. Hans Martin Elster, van wie nu bekend geworden is dat hij in de ja ren 1933-'34 een overtuigde nationaal so cialist en militante antisemiet was. Door de publikatie van een aantal belastende brieven van de hand van Elster in de door Johannes Wulf geredigeerde documenta- tieband „Das dritte Reich und die Littera- tur" (Sigbert Mohn Verlag, Giitersloh), is dit nazi-verleden van de Kogge-president bekend geworden. Pas toen was Elster ook bereid af te treden hoewel .zijn ver- vsnging als president van de vereniging op organisatorische gronden al jarenlang werd geëist; indertijd is een grote groep Nederlandse schrijvers onder leiding van Ben van Eysselstijn en Aar van der Werf horst uit „De Kogge" gelreden omdat zij vond dat de 75-jarige Elster door een jongere man moest worden vervangen. IN DE BRIEVEN van Elster, die nu gepubliceerd zijn, komen passages voor die getuigen van een zo doorgewinterde nazi-mentaliteit, dat men niet kan begrij pen dat deze schrijver na de oorlog kans heeft gezien in de 'letterkundige contac ten tussen Nederland en Duitsland een rol te spelen. Zo Schreef Elster, die in 1933 redacteur was van „Das dritte Reich", medewerker van de Nazional-Sozialistische Beamten Zeitung en penningmeester van de door Goebbels „gezuiverde" Duitse afdeling van de PEN-club. dat een Roe meens hoogleraar „zich duidelijk als natio naal socialist uitgaf, ook zijn antisemitis me herhaaldelijk bewees en in debatten, enz. toonde dat hij oprecht aan onze kant staat". Een andere brief van Elster be vat een protest tegen de bewering van de plaatsvervangende leider van het Rijks- verbond van Duitse auteurs, Hans Richter, dat de uitsluiting van Joden voor de be roepen van uitgever en boekhandelaar zou worden opgeheven. Elster vond dat des tijds kwalijk en schandelijk gezwets. In het blad, dat naar de sympathieke naam „Angriff" luisterde, ging Elster op 24 no vember 1933 te keer tegen wat hij toen noemde de „Leugen-veldtocht van de Jo den". HET AFTREDEN van Elster geeft „Die Kogge" wellicht de mogelijkheid een nieu we wind in de verstofte vereniging te la ten waaien. De jonge Hans Peter Keiler, die het presidentschap nu waarneemt, lijkt daarin steun te zullen krijgen. Van Nederlandse kant zijn, ondanks alles, nog steeds auteurs als Willem Brandt, Jef Last, Johan Fabricius en Hans Edinga lid, terwijl op de Duitse lijst namen als Hans Erich Nossack, Gert Gaiser en de nog vrij jonge Peter Jokostra, die juist een goed dagboek uit Zuid-Frankrijk pu bliceerde, de mogelijkheid lijken te schep pen de vereniging op nieuwe basis te doen herleven. Daarbij zal echter nodig zijn dat men ook van Nederlandse kant een beetje argwanender staat tegenover Duitsers van de generatie, die nu eenmaal ernstig gecompromitteerd is. Dat men een man als Elster, die officiële letterkundige func ties in nazi-Duitsland bekleedde en die dik bevriend was met Jo van Ammers-Küller, pas nu na jarenlang presidentschap van „Die Kogge" als oud-nazi heeft ontmas- kers, getuigt van een te grote naïveteit bij de andere leden van de vereniging. Tegelijk met Elster is overigens ook de eveneens omstreden Rolf Italiaander uit het Kogge-bestuur getreden. De vereni ging, die jaarlijks de Kogge-ring uitreikt aan een van haar leden (dit jaar aan Fritz von Unruh) staat onder bescher ming van de Westfaslse stad Minden, die aan de ring een 5.000 mark zware Kogge- prijs verbindt. dr. Hans Haselböck uit Wenen en Piet Post uit Leeuwarden. Op 10 juli wordt in Haarlem een buitengewoon concert met instrumentale en vocale medewer king gegeven; op 9 juli zal in Alkmaar in de Grote of St. Laurenskerk een con cert voor orgel en orkest worden uitge voerd. Dank zij de Zomeracademie voor Organisten hebben concerten plaats in Beverwijk, Santpoort en Aerdenhout door de docenten Marie-Claire Alain, Anton Heiller en Luigi Tagliavini. Er zullen dit jaar vijf (vorig jaar vier) deelnemers aan de improvisatiewedstrijd zijn. Het is niet uitgesloten dat zowel de eerste als tweede prijswinnaar van het orgelconcours 1963 in Bolsward uitge nodigd wordt. De Zpmeracademie voor Organisten zal in 1964 ook een aanvullende cursus clave- cimbel omvatten, indien daar voldoende belangstelling voor blijkt. De docent zou dan Gustav Leonhardt zijn. Overwogen wordt voorts een interpre- tatieconcert door organisten tc doen geven, die dan allen eenzelfde werk zullen uit voeren. Aan het buitengewoon concert op 10 juli wordt medewerking verleend door de Nederlandse Cantory (het instrumentale ensemble daarvan) en het N.C.R.V. Vocaal Ensemble. Hierover wordt echter nog on derhandeld. De keuze der solisten is af hankelijk van de uitslag van dit overleg. Voorts wordt een concert in de Nieuwe Kerk te Haarlem voorbereid, waaraan de clavecinist Leonhardt en een fluitist zullen meewerken. Het bezoek aan de musical „Oliver" in het Rottcrdemse Luxortheater is niet mee gevallen. Tot vorige week was de zaal steeds gemiddeld half vol. De hoop van de organisatoren dat er een gunstige wen ding zou komen, is niet in vervulling ge gaan. De laatste dagen werd gemiddeld voor 300 mensen gespeeld. Donderdag 14 novem ber wordt „Oliver" voor het laatst in Rot terdam gebracht. Wel zijn er onderhan delingen begonnen om de musical in de cember in het Amsterdamse City-theater uit te brengen. Charlotte Kohier in Tsjechov's „In het ravijn", waarvan zij morgen 13 november wederom een voor dracht geeft in de Stadsschouwburg te Haarlem. HET SPOOK VAN DE OPERA door Gaston Leroux. Nederlandse bewerking Jack Kroner. Uitgave van A. W. Bruna ir Zoon, Utrecht. Deze thans als dubbele pocket in de Zwarte Beertjes-serie verschenen roman heeft zijn grootste bekendheid gekregen door de zeven films die er naar gemaakt zijn. Het is een griezel roman uit de tijd voor de eerste wereld oorlog. DE ZINGENDE KAT door R. J. Se- ghers. Uitgave Wereldbibliotheek Am sterdam, Antwerpen. Een roman in de serie Telstar pockets, die tal van_vreemde voorval len beschrijft uit het leven van de goochelaar Carabas en zijn twintig jaar jongere vrouw Catharina. Een verhaal vol fantasie en humor, maar ook bit terheid. ONTSNAPPING VIA GIBRALTAR door Patrick Gibbs. Vertaling van Char ley Burgers. Prisma Pocket. Een boek uit de eerste jaren van de tweede wereldoorlog, waarin de schrij ver die in 1941 boven Bretagne met zijn vliegtuig neergeschoten werd zijn ontsnapping door bezet Frankrijk en Spanje beschrijft. HET MEISJE VIVIAN door Klaas van der Geest. Uitgegeven door Erven J. J. Tijl n.v. in Zwolle. Een romantisch verhaal over een stuurmansleerling die zijn visioen, een jong meisje, najaagt en eindelijk de aan dit visioen beantwoordende foto vindt in de portefeuille van een ver moorde man. EDDY EÏÏ ZIJN VADER door Mark Toby. Uitgave van Erven J. J. Tijl n.v. in Zwolle. Vertaling Marijke van de Merwe. Een als feuilleton in een der Neder landse damesbladen verschenen ver haal over een jonge weduwnaar en diens zoon Eddy. Eddy kan zijn moeder niet missen en probeert op alle moge lijke manieren zijn vader tot een nieuw huwelijk te brengen, iets wat uiteinde lijk natuurlijk lukt. In de televisierubriek van de AVRO „Litteraire ontmoetingen" zal op woens dag 13 november een hommage worden gebracht aan de op 17 januari 1962 over leden Nederlandse dichter Gerrit Achter berg. Ed Hoornik en Hans Keiler verzor gen dit programma. Het Israëlische duo Ofarim behoeven we nauwelijks te introdüceren. Wij maakten kennis met Ester Ofarim tijdens het Euro visie Song Festival 1963 in Londen (tweede prijs voor „T'en vas pas") We zagen haar weer met een succesvol optreden tijdens het Grand Gala du Disque Populaire in Scheveningen, met haar muzikale „coach" en echtgenoot Abraham. Een indrukwek kend optreden door een muzikaal en char mant echtpaar. Beiden hebben folkloris tische liedjes op een langspeelplaat vast gelegd. Liedjes in het Engels, Frans en Spaans als „Dirty old town", „Oh babe you're gonna wander", „Entends-tu le vent", „Viva la feria". Deze plaat verdient bijval. Men zal er met genoegen naar luis teren. (Philips P 48051 L). De originele geluidsbandopname van de muziek bij de film „Lawrence of Arabia", uitgevoerd door het Londens Philh^rmo- nisch Orkest is onderscheiden met de „Academy Award 1963". Van deze lang speelplaat noemen we: Ouverture Main title, Miracle, Suns Anvil, That is the de sert, End title. (Colpix MGCX 9525, in Nederland: Artone-Haarlem). Op de plaat zijp nu ook verkrijgbaar de originele „t.v.-soundtracks" van.... The Flintstones. Een leuk bezit als men deze serie via de televisie volgt want alleen dan zal men de „lachertjes" kunnen waar deren. Deel 1: The Snorkasaurus; deel 2: The big bank robbery. (Colpix MGCX 9462). Cliff Richard en zijn Shadows zijn naar Spanje geweest om te werken. Hun ver blijf daar resulteerde in een goede e.p. met nummers als Granada, Adios Muchachos, Valencia, Las tres Carabelas. De 21-jarige guitarist Bruce Welch heeft per 1 novem ber de groep verlaten. Hij had voortdurend last van plankenkoorts. Hij is nu geënga geerd als administratieve kracht. Hij zal nu wel minder verdienen dan zijn 500.000 per jaar als guitarist. (Columbia SEG 8287). Top-artiest en showman Sammy Davis jr. heeft een plaatje gemaakt waarop hij heel wat collega's imiteert, onder meer Mario Lanza, Louis Armstrong, Frankie Laine, Tony Bennett. Heel knap! (Reprise EPRR 5612). De vijf „If I had a hammer" die we kon den achterhalen zijn die van Trini Lopez (Reprise RR 27.038, Reprise EPPR 5615 en Reprise MGRR 9429 lp), The Brothers Four (CBS 1.280), Rob de Nijs met The Lords (Decca AT 10.029) en John Lamers met The Skyliners (CNR UH 9659). Verder is ons bekend dat Peter, Paul en Mary (Warner Bros. ED 1449-2) „If I had a hammer" een jaar geleden als eersten zongen. Boven staande Amerikaanse zangers geven een plezierige eigen interpretatie van dit suc cesnummer. De Nederlandse zangers na men Trini Lopez' originele (prrrr. ver tolking pver. En hierdoor kwam Rob de Nijs met „zijn" (Nederlandse) creatie op de hitparade. En of de luxe niet op kan Rob de Nijs brengt het lied ook nog in de Amerikaanse versie. (Dccca AT 10.027). Zojuist ontvangen: de langspeelplaat „Oliver", tekst en muziek van Lionel Bart in een Nederlandse vertaling van Seth Gaaikema, de musical die op 4 oktober in Rotterdam in première ging. Een fraaie collectie vap grappige, subtiele en „schurk achtige" (Fagin) liederen door Nelly Frijda. Jan Nelissen. Johnny Kraaykamp en een koor spontane zangertjes. (Philips P 08098 L). Henny G. C. Schoute Naar wij van de AVRO vernemen zijn er contacten tussen het bestuur van de AVRO en de heer mr. dr. L. H. Slotemaker, die over enige tijd tot zijn verkiezing tot voorzitter van genoemde omroepvereniging zouden kunnen leiden. Het kiezen van een voorzitter is overigens voorbehouden aan de algemene vergadering, die zich daarbij baseert op een door het algemeen bestuur op te stellen voor dracht van twee personen. Hoewel het zeer waarschijnlijk is, dat op deze nog op te stellen voordracht mettertijd de naam van de heer Slotemaker zal voorkomen, zijn de onderhandelingen hierover nog gaande, aldus de AVRO. De foto toont de heer Slotemaker. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek en mededelin gen (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.55 Kook- praatje. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Oude kamermuziek (gr.). 9.35 Water standen. VPRO: 3.40 Schoolradio. VARA: Disco-Varia: lichte- en amusementsmu ziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.35 Speciali teitentheater: radioshow (herh. v. 9 nov. jl.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel,. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte or- kwintet (stereofonische uitzending. 14.00 Grammofoonmuziek. 14.20-14.50 De Krake- pit. 14.50-15.50 Spartak PlovdivPSV (tweede helft). 15.50-16.50 De Krakepit. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Ritmisch strijk orkest en zangsoliste (stereofonische uit zending). 17.50 Regeringsuitzending: Ge ven en nemen. Tips voor en van wegge bruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Gesproken briéf uit Vlaanderen. 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie. Luistert naar De Stem van de V.V.D. 18.30 Cowboy-combo en zangsolisten. 19.00 Paulus de boskabouter. 19.10 Meisjeskoor (stereofonische uitz.) 19.30 Theaterorkest en zangsolisten (stereofonische uitzending) 20.00 Nieuws. 20 05 TangQrRumba orkest en zahgsolisten. "20.30 '"Kathleen, hoorspel. 21.30 Radio-Filharmonisch orkest: klas sieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actua liteiten. 22.55 Klassieke en moderne ka mermuziek (opn) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassie ke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Zigeunerorkest (gr.).8.30 Zuid-Afrikaanse melodieën (gr.). 8.45 In ternationale volksliederen (gr.). 9.00 Voor 9 40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoon muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Oude kamermuzifek (gr.). 11.15 Een hollandse familie in de Franse tijd, hoorspel (dl.8). 11.45 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang' volksliederen. 12.53 Grammo foonmuziek, eventueel actualiteiten 13.00 Nieuws. 13.15 Licht orkest. 13.35 Ballet muziek (gr.) 15.00 Jeugd-accordeonorkest 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.lï Promenade-orkest. 17.45 Licht pianotrio. 18.00 Kerkkoor: geestelijke liederen. 18.30 Het spectrum, lezingen. 18.45 Klassieke grammofoonmu ziek. 18.55 De als-mannetjes, toespraak. 19.00 Nieuws. 19.10 Op de man af, praa tje. 19.15 Leger des Heilskwartier (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 I.ichte grammo- 21.20 Kanttekeningen. 21.30 Der Rosen- kavalier, opera (vervolg). 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Der Rosen- kavalier, opera (vervolg), ca. 24.00-0.05 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.03 Lichte muziek en zang. 12.30 Weer bericht. 12.35 Teenagermuziek. 13.00 I)fws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 En gelse les. 16.24' Quiz. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Festivalmuziek: Kamer muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de sol daten.. 18.30 Lekenmoraal en -filosofie. 18.50 Grammofoonmuziek 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Moder ne jazzmuziek. 20.00 Openbaar kunstbezit. 20.15 Gevarieerd muzikaal programma. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Paspoort B. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Griekse volksmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Zang. 23.00 Nieuws. 23.05 Chansons. 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden- VOOR DINSDAG NTS: 14.00-14.25 Schooltelevisie over de Belgische Kempen. NCRV: 19.30 Film kader: bespreking van films. 19.55 Het manneke. NTS: 20.00 Journaal. NCRV 20.20 Memo: actualiteiten. 20.35 De auto van a tot o, film. 21.00 Geheime briga de (Ghost Squad), televisiefilm. (5). 21.50 'n Liedjes met Caroline: lichte muziek 22.10 Verborgen schatten, film. NTS: 22.20- 22.25 Journaal. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 De Verrekijker, jeugdjour naal. AVRO: 17.10-17.45 Voor oudere kin deren. 19.30 Dick van Dyke Show, amu sementsprogramma. NTS 20.00 Journaal cn weeroverzicht. AVRO: 20.20 In AVRO's Televizier. NTS: 20.35 Euratom, econo- maandelijkse muziekkroniek. 22.00 Lite raire ontmoetingen. NTS: 22.35-22.40 Jour naal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9