Verlies KLM in '63 wordt geschat op f 75 miljoen K R M E DE BEURS - f 9.90 PER HELE FLES Koffie R Thee Ir. Philips pleit voor hoge lonen Deense rente lager rnwéwmmwmmwmmwmwm OYB laat verstek gaan bij staking Ontslag voor 45 man bij de „Nederland'1 Gesprek Air-Union Oliebelangen in Argentinië overgenomen Geldmarkt is nog zeer ruim Hogere produktie en omzet Enkes Lening Gereformeerde Kerk Den Haag Marathonzitting over landbouw in december Handelsakkoord Benelux Tsjechoslowakije SCHEEPVAARTBERICHTEN De Drie Hoefijzers in limonadefabriek „Sparks" Assemblage Amerikaanse Ford-modellen naar Amsterdam LU WOENSDAG 13 NOVEMBER 1963 V erantwoordelijkheid aan de mensen geven" In een zaak met relaties gaan eten Heeft een zakenman nimmer gespeten. Maar eet óók eens wat Met uw vrouw in de stad! (DIE relatie wordt té vaak vergeten Fusie Van Hees Vette- winkel met Schmidt/Kirschner Weekstaat Ned. Bank FRANSE COGNAC HOLLANDSE PRIJS WALLSTREET De president van Philips' Gloeilampen fabriek ir. F. J. Philips heeft gisteren op de ledenvergadering van het Centraal So ciaal Werkgevers-Verbond (C.S.W.V.) in Den Haag gepleit voor een loon- en sala- rispolitiek, die als het even kan aan de hoge kant moet zijn. Ook is ir. Philips een groot voorstander van overleg in de ondernemingsraden. „Het behoeft niet al tijd tot uiting te komen door schouderklop jes. Het ergst is als men ongemerkt zijn taak verricht, zonder schouderklop, maar ook zonder op- of aanmerking". Naar de mening van ir. Philips behoeft er eigenlijk geen enkel onderwerp te zijn dat niet in de ondernemingsraden aan de orde kan komen. Juiste voorlichting op bet juiste ogenblik aan de juiste man achtte hij van een uitzonderlijke betekenis- Men moet er naar streven, aldus de heer Philips, de medewerkers deelgenoot te maken van de problemen van de leiding en tezamen naar oplossingen te zoeken, liet mee laten denken Is van het grootste belang. Anderzijds moet men de moed en de vrijheid hebben soms schijnbaar roeke loos te werk te gaan door het toekennen van verantwoordelijkheid aan mensen, die daarvoor wellicht nog niet rijp zijn. KOPENHAGEN (AP) De Deense na tionale bank heeft het officiële bankdis- conto voor de tweede maal in drie maan den tijds verlaagd. Met ingang van van daag is het tarief 5,5 percent een half percent minder dan gisteren en één per cent minder dan op 17 augustus, toen het voor de eerste maal van het jaar werd verlaagd. Advertentie Yl iYi ife Xfi irt m iYt i"', ;GöiGi);C'öiOö:6DiGOiODiCöiGi);6i")'6 3:6ö;Göi6öiCd:60iGöi6DiOö;6Di ;Gö;Gö;6ö:Gö:G0;üö;Gd:GöiGD tekening DOEVE as Alexander Pola eaipQiCQse Het verlies over 1963 van de K.L.M. wordt wederom geschat op 75 mil joen, terwijl dit tekort voor 1964 wat lager zal liggen. Dit staat in het ver slag van het mondeling overleg dat de vaste commissie van Verkeer en Water staat uit de Tweede Kamer op 9 ok tober heeft gevoerd met de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Financiën. De liquiditeitsproblemen, zo zegt het verslag, vallen nog enigszins mee. Bijzon dere reorganisatiekosten zullen waarschijn lijk 'pas in 1964 gemaakt moeten worden. Er is nog een rekening-courant-krediet van 20 miljoen beschikbaar. Het ziet er wel naar uit' dat er in 1964 enige liqui- diteitssteun nodig zal zijn, maar hiervoo^ bestaan krachtens de wet, die daarvoor een maximum van 50 miljoen gesteld heeft, in ruime mate mogelijkheden. De solvabiliteit wordt uiteraard steeds slech ter naarmate meer verliezen geleden wor den. De accountant zal de komende jaar stukken alleen kunnen goedkeuren indien hiervoor een voorziening getroffen zal wor den. Het rijk zal er wel toe moeten over gaan zijn vorderingen op de K.L.M. ach ter te stellen bij die van andere krediteu- ren. Hiervoor is geen wettelijke voorzie ning nodig; de ministers zijn gemachtigd dit te regelen. De ministers hebben verder in antwoord op vragen uit de commissie gezegd dat in het voorjaar van 1962 't bureau McKin- sey een rapport uitbracht waarin in het bijzonder een wijziging in taak en werkwijze van de directie in overweging werd gegeven. Een algemeen bedrijfsdi recteur zou de dagelijkse leiding moeten hebben. Een reorganisatie in deze geest een gecompliceerde zaak is nu voor een groot deel doorgevoerd en zal tegen het einde van het jaar voltooid zijn. Verdere adviezen van 't bureau McKin- sey zijn dan niet meer nodig. Daarnaast was al een onderzoek naar kostenbespa ring aan de gang. Over de afvloeiing van het personeel wordt nog gezegd dat het moeilijkste probleem de afvloeiing van Sinds gisteren is het varend personeel van het Rotterdamse scheeps-onderhouds- bedrijf Junius in staking. De staking is uitgeroepen door de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel (N.V.V.), die hier mee de directie van het bedrijf wil dwin gen haar als onderhandelingspartner te erkennen over de arbeidsvoorwaarden. Merkwaardig is dat het syndicalistisch georiënteerde Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorganisatie (O.V.B.) (10.00^ le den), dat in Rotterdam haar bolwerk heeft, haar leden heeft geadviseerd aan het werk te blijven. Juist dit verbond heeft de afgelopen jaren en maanden nogal eens voor onrust in de Rotterdamse ha vens gezorgd. De O.V.B.-leden hebben echter ditmaal het advies van hun orga nisatie niet opgevolgd en staken mee. Vandaag zou een personeelsdelegatie een onderhoud hebben met de directie van het bedrijf. De Nederlandse Bond van Ver voerspersoneel wordt echter officieel nog niet toegelaten. vliegers vormt. De regeling hiervoor uit 1962 was voor de maatschappij vrij on gunstig en die regeling is dan ook opge zegd tegen 1 april 1964. Over de gehele wereld is een overcompleet aan vliegers, maar de ministers hebben de hoop uitge sproken dat een wederzijds acceptabele regeling gevonden zal kunnen worden. Ondanks aandrang uit de commissie hebben de ministers geweigerd het rap port McKinsey over te leggen Ze be schouwen het als een rapport van zui ver interne aard, niet voor publikatie of verdere verspreiding bestemd. De oprichting van de „Air Union", waar in de luchtvaartmaatschappijen „Air France", „Lufthansa", „Sabena" en „Ali talia" fallen samenwerken, zal besproken worden op een intergouvernementele con ferentie, die waarschijnlijk op 15 februari van het volgend jaar zal worden gehouden. Tot deze conferentie is, naar van welinge lichte zijde vernomen wordt, in beginsel besloten tijdens een gesprek tussen Couve de Murville, Paul Henri Spaak, Rolf Lahr en Eduardo Martino in Brussel, waar de ministerraad van de E.E.G. bijeen is. De directie van de Stoomvaartmaat schappij „Nederland" heeft aan circa 45 werknemers van de afdeling „bedrijven en werkplaatsen", ontslag aangezegd. Een aantal van hen kan te werk worden ge steld bij een aannemersbedrijf waarin de Maatschappij Nederland financieel is ge ïnteresseerd. Voor een ander deel van hen wordt in overleg met het gewestelijk ar beidsbureau een passende werkkring ge zocht. Enkelen krijgen vervroegd pensioen. De directie heeft deze maatregel vooraf besproken met de besturen van de werk nemersbonden en met de ondernemings raad. Twee Amsterdamse reclamebureaus, de ruim 40 jaar bestaande Van Hees Vette winkel C.V. en het jonge bureau Schmidt- Kirschner Company, hebben besloten een fusie aan te gaan. De directeuren van de fusionerende bureaus, resp. de heren H. Vettewinkel en A. Schmidt en M. E. Krischner, zullen gezamenlijk de directie van het nieuwe bureau vormen. De naam van het gefusioneerde reclamebureau zal luiden Van Hees Vettewinkel, Schmidt and Kirschner C.V. BUENOS AIRES (AP) De Argentijn se regering heeft eenstemmig een besluit goedgekeurd, om tien oliecontracten met voornamelijk Amerikaanse maatschappijen te annuleren- Een hooggeplaatst^ zegs man voor dé regering zei, dat hét staats- oliebedrijf de installaties van de buiten landse maatschappijen zou overnemen en exploiteren. Hij zei, dat de maatregelen elk ogenblik ten uitvoer gebracht zouden kunnen worden. Tot de maatschappijen, die door dit besluit getroffen kunnen wor den, behoren Cities Service, Shell en E.N.I. (Italië). De mutaties, die uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 11 november blijken, zijn in het algepieen zeer groot. Zo geeft de chartale circulatie een in krimping te zien van 166 min tot 5814 min als gevolg van de terugkeer van bank biljetten. De goud- en deviezenvoorraad steeg met niet minder dan 147 min tot 6758 min, waarvan ongewijzigd 5698 min aan goud, door het aflopen van een vorige maand gesloten korte termijntrans actie. Tegenover deze toeneming van middelen zagen de banken f 127 min naar de schat kist vloeien. Hierdoor steeg het saldo van de schatkist tot f 1121 min. Uiteindelijk verbeterde het tegoed van de banken bij de Nederlandsche Bank met 188 min tot 289 min. Dit bedrag is geheel vrij. De geldmarkt is daardoor nog zeer ruim. Dit zal zo blijven tot vrijdag 15 no- ember. Op die dag vindt namelijk de storting op de jongste staatslening plaats, waarvoor de banken circa 300 min op tafel moeten leggen. In geldkringen ver wacht men dan ook, dat de geldmarkt na 15 november een moelijker periode tege moet gaat. De produktie van de machinefabriek van ENKES N.V. en de omzet van de handelsafdeling waren over het afgelopen tijdperk van de eerste 8 maanden van 1963 zeer bevredigend en beduidend hoger dan die over dezelfde periode van 1962, zo heeft de directie meegedeeld. Ook de binnengekomen orders zijn aan merkelijk hoger dan het voorgaande jaar. De kostenstijging en het tekort aan ar beidskrachten, alsook de op handen zijn de verdere kostenstijgingen, nopen de n.v. tot voorzichtigheid ten aanzien van een de finitieve uitspraak omtrent de te behalen resultaten over geheel 1963. Als zich in de nog resterende periode van dit jaar geen verdere extra kostenstijgingen en geen on verwachte arbeidsmoeilijkheden zullen voordoen, heeft de directie vertrouwen in de resultaten. Voor zover thans kan wor den bezien, kan de toekomstontwikkeling van het bedrijf eveneens met vertrouwen worden tegemoetgezien. De inschrijving is opengesteld op 850.000 4'yi, percent 30-jarige obligaties 1963 ten laste van de Gereformeerde Kerk van 's Gravenhage Oost in Den Haag, tot de koers van 99 percent. De stukken zijn groot 1.000 en f 500 aan toonder. De aflossing vindt plaats a pari, ingaande 1 december 1969, in 25 jaarlijkse termijnen. Versterkte of algehele vervroegde af lossing is na 1973 toegestaan. De op brengst van de lening zal, blijkens het prospectus, onder meer dienen ter gedeel telijke- financiering van de kapitaalsuit gaven, die betrekking hebben op de bouw en inrichting ^an een kerkgebouw in de wijk Mariahoeve. een nieuwe stadswijk, die thans voor circa tweederden is vol tooid. De nog lopende lening 3',2 percent 1939 zal in de eerstkomende tien jaren worden afgelost. Met de- aflossing van de in 1960 aangegane 5 percent 30-jarige lenng ad 750.000 zal op 1 april 1966 een begin worden gemaakt. Advertentie PHILIPS FAVORIET, SCHEEPVAARTWAARDEN VAST De twee belangrijkste gebeurtenissen op het Damrak zijn gisteren geweest de vaste tendentie voor Philips en voor die van de scheepvaartaandelen. Philips werd nog steeds gevraagd door het publiek en Z .vit- serland. Een belangrijk feit in de Philios- hoek was dat Amerika wederom verstek liet gaan met verkooporders. Dit bracht het fonds bij de opening op f 154.50, .ogen een vorige slotprijs van f 151,90. Later daalde de prijs, als gevolg van «viist- nemingen, tot f 154,20 om daarna wedsrom op te lopen tot f 154,70. De vaste stemming in Philips is gebaseerd op de verwachting, dat de derde kwartaalcijfers 1963, die deze week door het concern zullen worden be kendgemaakt, zeer goed zullen zijn. Kon. Olie verbeterde zestig cent tot 167,50 Hiermede werden de maandag gepubliceer de derde kwartaalcijfers van de Kon./Shell Groep alsnog gehonoreerd. Verder waren Unilever en AKU's bij de opening fractio- neel lager, terwijl Hoogovens op 574 een punt hoger in de markt lag. Unilever Lok later op de middag aan tot 139,90 waar mee dit fonds dertig cent boven de slot- notering van maandag uitkwam. De ministerraad van de Europese Eco nomische Gemeenschap (E.E.G.) gaat in december wederom trachten een kracht toer te verrichten: het bereiken van een akkoord over een aantal belangrijke land- bouwkwesties. De Franse minister van landbouw, Pisani, heeft dinsdag in Brussel zijn collega's voorgesteld vrijwel de ge hele maand te vergaderen om nog vóór het einde van het jaar tot concrete be sluiten te komen. De ministers zullen daar over vandaag beslissen. De voornaamste onderwérpen van deze marathonzitting zullen zijn de drie nieu we marktorganisaties voor zuivelproduk- ten, rijst en rundvlees, de voorstellen van de de Europese commissie voor een ge meenschappelijke basis-richtprijs voor gra nen in de „zes", het inwerkingtreden van het oriëntatie- en garantiefonds voor de Europese landbouw en het financiële re glement daarvoor, een mandaat voor de Europese commissie voor de tariefonder handelingen in het GATT in Genève (Ken nedy ronde) en eventuele correcties op de reeds bestaande verordeningen voor het gemeenschappelijke landbouwbeleid. In Praag is een handelsovereenkomst tussen de Benelux en Tsjechoslowakije geparafeerd. Dit akkoord bestrijkt de pe riode van 1 april 1963 tot en met 31 de cember 1965. De bij deze overeenkomst behorende contingentslijsten zijn geldig voor de periode van 1 april, 1963 tot 1 april 1964. Zij hebben betrekking op een invoer van circa 150 miljoen en op een on geveer even grote uitvoer. Dit betekent ten opzichte van de vorige handelsovereen komst een uitbreiding van het handels verkeer met circa 25 percent. Advertentie Aagtekerk 12 45 m. w. Bizerta n. Antwerpen. Aalsum 13 te Mersin. Abbkerk 13 v. Port Said n. Tripoli. Abida 13 te Bangkok verw n. Singapore. Achilles 12 te Paita. Acila 14 te Rotterdam verwacht. Acmaea 13 te Rotterdam verwacht. Acteon 12 300 m. z.w. Abidjan n. Curasao. Adrastus pass. 12 Kreta n. Avonmouth. Aegis 12 te Maracaibo. Agamemnon 11 v. Bonaire n. La Guaira. Alblasserdijk 11 te Seattle. Alca 13 te Norfolk. Algenib 13 te Antwerpen verwacht. Alhene 12 15 m. o. Madeira n. Las Palmas. Alkes 12 te Suez v. Khorramshahr. Alphacca 12 60 m. z.w. Oporto n. Le Havre. Aludra 12 500 m. z.w. K. Verd. eil. n. L. Palmas. Alwaki 12 95 m. n.n.o. Finisterre n. Marseille Ameland 12 v. Buenos Aires n. Bonny. Amnion 12 v. Port of Spain n. Guanta. Amstelkroon 12 150 m. n.w. Djeddah n Aden. Amstelland 12 te Bahia. Amstelstad 12 100 m. z.w. Korea n. Hsinkang. Amstelveen 12 340 m. n.o. Saigon n. Nagoya. Amstelveld 12 te Rastanura v. Basrah. Annenkerk 12 610 m. n.w. Kaapstad. Area 12 50 m. n.w. Townsville n. Wellington. Archimedes 12 te Santo Domingo. Arendskerk 12 400 m. z. Kp. Palmas n. Kaapstad. Ares 12 45 m. n.n.o. Ouessant n. Santo Domingo Aristoteles 12 v. Talcahuano n. Antofagasta. Artemis 13 v. Gent n. Hamburg. Asmidiske 12 120 m. w.n.w. Ouess. n. Antwerpen. Atvs 12 900 m. z.o. St. Helena n. Curacao. Banda 12 300 m. o. Madras n. Chittagong. Bantam 12 ten anker Port Sudan v. Aden. Batu 12 te New Orleans. Bawean 11 v. Greenbay n. Milwaukee. Bengkalis 12 v. Calcutta n. Penang. Beninkust 12 v. Freetown n. Takoradi. Billiton 12 180 m. o. Muscat n. Das eiland. Bintang 12 v. Akaba n. Bahrein. Blitar verm. 14 v. Melbourne n. Sydney. Burl S. Watson 12 420 m. n.w. Ascension naar Philadelphia. Calamares 12 te Charleston. Calt. Amsterd. pass. 13 Ras al Hadd n Mosselbay Caltex Arnhem 12 v. Port Said n. Rotterdam. Calt. Delft 12 400 m. w. Bombay n. Visagapatnam. Calt. Enidhoven pass. 12 K. St. Vine. n. Bahrein. Caltex Gorinchem 12 v. Fredericia n. Pernis. Caltex Madrid 12 230 m. n.w. Socotra n. Suez. Caltex Naples 12 110 rri. o.n.o. R. Fartak n. Mena. Caltex Nederland 11 v. Rotterdam n. Sidon. Calt. Pernis 12 65 m. z.o. Kuria Muria n. Bahrein. Calt. Rotterd. 12 180 m. z.o. Pt Sudan n. Perz. G. Calt. The Hague 12 140 m. o. Madras n. Bharein. Caltex Utrecht pass. 12 Perim n. Suez. Camitia 12 700 m. n.o. Guadeloupe n. Liverpool. Camphuys 12 in Straat Ormoesz n. Mukalla. Carrillo 12 240 m. n. Finisterre n. Cristobal. Charis 11 v New York n. Santo Domingo. Chiron 11 680 m. n.o. Paramaribo n. Rotterdam Cinulia 11 te Rotterdam n. Thames. Colytto 12 810 m. n.w. Fastnet n. Amsterdam Congokust 12 126 m. z.w. Ouess. n. Duinkerken. Crania 12 145 m. w.z.w. Ushant n. Curacao. Diogenes 12 v. Balboa. 13 te Buena Ventura. Doelwijk pass. 12 The Brothers n. Suez. Doris 11 te Corinto. Eemhaven 12 v. Khorramshahr n. Karachi. Elizabeth Broere pass. 12 Burlings n. Ceuta. Eumaeus 13 te Aden verwacht. Fina Nederland pass. 12 Lissabon n. Hamble. Forest Hill 13 te Venetië verwacht. Forest Lake 12 140 m. n.w. Kreta n. Port Said. Friesland KRL 12 v. Penang n. Chalna. Gaasterdijk 12 50 m. n.n o. Sable eil, n. Charleston Friesland SSM 13 v. Stettin n. Rotterdam. Gaasterkerk 12 60 m. n.n.o. Finist. n. Marseille. Gaasterland 12 te Cabedeio. Gabonkust 12 te Abidjan v. Monrovia. Garoet 12 30 m. w. Lissabon n. Antwerpen. Giessenkerk 12 100 m. z.z.w. Mozambique naar Dar es Salaam. Graveland 12 te Rio Grande. Grote Dijk 12 330 m. z.w. Landsend n. N. Orleans. Groote Kerk pass. 12 Dungeness n. Hamburg. Gulf Hollander 12 30 m. n.o. Algiers n. R'dam. Gulf Italian 12 40 m. w.z.w. St. Vine. n. Pt. Said. Gulf Swede 12 100 m. n. Lissabon n. Mena. Hathor 11 v. Portsmouth n. Santa Lucia. Hector 12 200 m. o.n.o. Malta n. Pirea. Helicon 12 v. Barbados n. Port of Spain. Hercules 12 62 m. z.z.w. Callao n. San Juan. Peru. Hermes 12 te Genua. Hollands Dreef verm. 27 v. Durban n. Singapore. Hollands Duin 12 205 m. o.z.o. Albany n. Aden. Hoogkerk 12 op Elbe n. Hamburg. Isis 11 430 m w. Ouessant n. Le Havre. Ittersum 13 te Savannah. Kabylia 12 160 m. n.o. Guadeloupe n. Rotterdam. Kalydon 13 te Suez. Kamperdük 12 v. Hamburg n. Bremen. Kara 20 te Gibraltar verwacht. Karimun 13 v. Tiinaru n. Cristobal, Katelysia 13 te Rotterdam verwacht. Keizerswaard 12 210 m. n.o. Guadeloupe n. Curag. Kelletia 12 40 m. z.w. Kreta n. Rotterdam. Kenia 13 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kerkedijk 12 247 m. z.w. Kp. Race n. Antwerpen. Khasiella 12 780 m. n.o. Dominica n. Curasao. Kinderdijk 12 v. Hamburg n. Antwerpen Koningswaard 11 v. Pto. Miranda n. Rotterdam. Korenia 22 te Singapore verwacht. Kossmatella 18 te Curagao verwacht. Kreeft 12 150 m. z.z.w. Stavanger n. Kirkeness. Kreon 11 v. Bridgetown n. Grenada. Kryptos 12 te Curagao. Kylix 12 te Rotterdam. Leiderkerk 12 23 m. w.z.w. Lissabon n .R'dam. Lekhaven 12 140 m. n.o. Recife n. Paranagua. Lelykerk pass. 13 Gibraltar n. Beyrouth. Liberiakust 12 165 m. n.w. Bordeaux n. Bordeaux. Liberty Bell 12 300 m. z. Cocos eil. n. Mena. Limburg verm. 13 v. Hongkong n. Singapore. Maasdam 12 v. Bremerhaven n. Rotterdam. Maashaven 12 te Apapa. Marathon 12 380 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Marnelloyd 19 te Lissabon verwacht v. Djibouti. Meerkerk 12 v. Stettin n. Hamburg. Memnon 12 te Antwerpen v. Rotterdam. Mentor 12 290 m. w.n.w. Flores n. Sto. Domingo. Merseylloyd 12 te Lyttelton. Mississippilloyd 13 te Penang verw. v. Calcutta. Mohamed Reza Shah 12 800 m. n.w. Fremantle naar Kwinana. Montferland 12 30 Om. z.w. Finist. n. Hamburg. Muiderkerk 11 75 m. w Gibraltar n. Rotterdam. Munttoren 10 te Puerto Miranda. Mijdrecht 12 180 m. z.w. Kreta n. Wadifeiran Naess Lion 12 45 m. w. Guernsey n Rotterdam. Naess Tiger 12 650 m. z.o. Bermuda n. Coryton. Neder-Ebro 11 te Los Angeles. Neder-Ecms 12 300 m. w. Penang n. Penang. Neder-Elbe 13 te Akaba verwacht. Neder-Rhone 12 te Djibouti. Neder-Rijn 12 v. Aden n. Suez. Ne.der-Weser 12 90 m. z.o, Socotra n. Genua. Nestor 12 20 m. z.w. Scillys n. Port of Spain Noordwijk 12 35 m. z.w. Finisterre n. IJmuiden. Oldekerk 12 450 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle. Ommenkerk 12 80 m. n.n.w. Brothers n. Aden. Ondina 16 in Suezkanaal verw. n. Mena al Ahm. Onoba 17 in Suezkanaad verwacht n. Lavera. Qotmarsum 12 te Marseille v. Casablanca. Overijsel verm. 13 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Parkhaven 12 200 in. n.n.o. Lissab. n. Casablanca. Parthenon 12 te Moengo. P. G. Thulin 12 650 m. o. Pto. Rico n. New York. Philidora 14 te Singapore verwacht. Philippia 14 te Le Havre verwacht. Poolster pass. 12 Gibraltar n. Dover. Poseidon 12 80 m. o.n.o. Algiers n. Antwerpen. Prins Alexander 12 te Toronto v. Cleveland. Prins Maurits 12 210 m. z.w. Genua n. Genua. Prins der Nederlanden 12 te Puerto Limon. Prinses Irene 12 te Montreal. Prinses Margriet 12 200 m. z. Kp. Rac n. N. York Prov.singel 12 100 m. o.z.o. Socotra n. Singapore Punnerend 12 250 m. n.w. Finisterre n. Curacao. Pygmalion 13 te Lattakia verwacht. Raki 12 te Guayaquil v. Paita. Rempang 12 ten anker rede Colombo. Reza Shah the Great 12 220 mijl n. Port Sudan naar Bahrein. Roepat 13 te Hamburg. Rossum 12 v. Rotterdam n. Caribische Zee. Rottl 12 67 m. o. Gibraltar n. Port Said. Sarpedon 12 v, Curagao n. Kingston. Scherpendrecht 12 v. Singapore te Lae. Schiekerk 12 50 m. n.w Oporto n. Port Said. Sepia 12 65 m. n.o. Bougie n. Banias. Serooskerk 12 v. Hamburg n. Bremerhaven. Si.lindoeng 12 te Kuwait v. Ummsaid. Sinon 11 v Nassau n. Freepo'rt. Skadi 12 240 m. z.w. Ouessant n Antwerpen. Slamat 12 te Jesselton. Sloterdijk 11 v. Lake Charles n. Houston. Sloterkerk 13 te Livorno. Socrates 12 te Puerto Cabello n. La Guaira. Soestdijk 12 240 m. w.n.w. Landsend n. N. Yor.k Spaarnekerjc 12 v. Ro'terdam n. Amsterdam. Stad Gouda pass. 13 Kp. Palos n. Pepel. Stad Den Haag 12 750 m. o. Bermuda naar Golf van Mexico. Stad Utrecht 12 40 m. n.w. Lissabon n. Savona. Stad Vlaardingen 12 v. Vitoria n. Teneriffe. Stad Zwolle 12 30 m. n. Madeira n. G. v. Mexico. Statendam 12 te Curagao Stentor 11 300 m. n.o. Dominica n. Azoren. Straat Chathma 11 v Mauritius n. Singapore. Str. v. Diemen 12 540 m. z.w, Colombo'n. Singap Straat Rio 13 te Singapore verwacht. Straat Singapore 13 te Durban verwacht. Straat Soenda 12 te Matadi v. Pointe Noire. Tacana 12 le Corpus Christi. Tahama 12 90 m. o. Pt. Sudan n. Pto. Marghera. Tamara 12 53 m. n.w. Kreta 11. Banias. Tegelberg 13 te Port Elisabeth verwacht. Telamon 12 te Curagao v. Curagao. T.iibodas 12 v. Beira, 13 te Lor. Marques verw. T.iiliwong 13 te Takoradi verwacht. Tjiluwah 13 te Hongkong verwacht. T.iimanuk 12 240 m. n.w Kaapstad 11. Lagos. T.iinegara 12 v. Penang n. Colombo. Tjit.ialengka 12 120 m. w. D. Garcia n. Pt. Louis Togokust 12 108 m. n. Kp, Blanc n. Dakar. Triton 11 480 m. o.n.o. Puerto Rico n. Santa Cruz. Tweelingen 12 v. Rotterdam n. Narvik Ulysses 12 v. Paramaribo n. Moengo. Van Heemskerck 12 te Yokohama. Van Linschoten 11 v. Durban n. Douala. Van Rtebeeck 11 ten anker Masirah Vasum 14 te Puerto Miranda verwacht. Van Waerwijck 12 160 m. z.o. Sydn. n. Melbourne. Viana pass. 12 Bougie n. Montreal. Videna 12 v. Montreal n. Maracaibo. Vitrea 12 v. Mena al Ahmadi n. Suez, Vlvipara 12 50 m. z.o. Malaga n. Banias. Waibalong 12 v, Mogadiscio n. Mombasa. Westerdam 12 500 m. w. Landsend n New York Westertoren 12 te Thameshaven. Wieldrecht 12 100 m. w.z.w. Serawak n. East-LOnd Willem Barendsz 13 te Kaapstad verwacht Wonogiri verm. 12 v. Kotka n Gothenburg Wonosobo 12 te Rabaul v. Loniara Zafra 12 750 m. w. Noorwestkaap n. Sydney. Zaria 13 te Yokkaichi verwacht. Zeeland 13 te Basrah Zonnekerk pass. 12 Ouessant n. Antwerpen. Zwijndrecht 12 40 m. z.w. Finisterre n. Vitoria. KLEINE VAART Amyntas 12 25 m. z'.z.w. Finisterre n Tamagusta Ank T. 12 20 m. o n.o. Kiel n. Zaandam Arnoudspolder 12 te Oporto v. Lissabon Atlas 11 v. Malaga n. Cadiz. Audacia 12 te Yramouth ne Whitstable. Bab T. 11 v. Soernaess n. Kotka. Berkelstroom 12 10 m. n.o. Noordhind. n A'dam Bosco pass. 12 Dungeness n. Antwerpen Corrie Broere 12 dwars Doevr n. Coleraine. Delfborg 12 20 m. z.w. Texel n. Runcorn Diligentia 12 te Holehaven. Draco 11 te Odense Driebergen 12 te KristianSand. Eemsmond 12 v. Tyne 11 Helsinki. Erasmus 12 10 m, z.z.w. FOwey n. Genua. Flevb 12 15 m z. lie de Sein n. Bordeaux Frans Böiimer 12 30 m. n. Galita ell. n Gibraltar. Hoyledesingel 12 te Royal Sovereign n Belfast Huybergen verm. 12 v. Otterbacken n. Londen Inspecteur Mellema 8 te Randers. Joost 11 te Kristineiiamn Jupiter 10 v. Avonmouth te Gent. Kaap Falga 10 te Delfzijl. Leuvehaven 12 te Rotterdam. Maarsbergen vrem. 14 of 15 v Londen n A dam Marie Christine 10 te Raumo. Mathilde 9 te Hull. Merweborg 12 20 m. z.o. Simthknell n Thames Mies 12 v. Kalajoki n. Newport. Mithras 12 3 Om. n. Tunis' n. Sfax. Patricia 12 in Thamesmonding 11. Londen Phidias 12 70 m. o. Malaga n. Rotterdam Philetas 12 40 m. z.z.o. Marseille n Genua. Spoorsingel 12 te Ceuta n .Genua. Stanislas pass. 12 Wight n. Algiers. Statenlaan verm. 12 v. Le Treport n. Casablanca Steenbergen verm 13 v. Zeebrugge n Hamburg Stella Antares 12 60 m n.w. Str'boli n Marseille Stella Marls pass. 12 Kp. Penas n Breston. Stella Polaris 12 20 m. n.w. Guernsey n Barcelona. Strabo 12 te Kp Finisterre n. Haifa Swift 13 te Gothenburg verwacht. Taras 11 te Napels. Thaletas U te Finisterre n, Amsterdam Triton 12 8 m. z.o. Flamb.hd. n MiddlesborOugh. Vechtborg 9 v. Mantyluoto te Zaandam. Vijgendam verm. 12 v. Londen 11 Rotterdam. IJsel 12 te Yarmouthroad n Kirkaldv, IJselhaven 12 te Duinkerken. Zevenbergen 15 te Londen verwacht. SLEEPVAART Barentsz Zee 12 te Abidjan v Amsterdam Cycloop 12 nog in dok te Malta Elbe 11 200 m. z.w. Clenfugos n St, Croix (W I Friesland 12 op station in Marse el Brega Gelderland verm. 12 v. IJmuiden n. zee. Groningen 11 op station west. toeg Engels Kan. Hector, Simson. stentor, Titan 11 werkzZ IJmutd Help 11 te IJmuiden. VERHANDELDE FONDSEN 13 nov. 11 nov. Totaal 455 475 Hoger 190 (41,7°/o) 204(43,0%) Lager 152 (33,4%) 175 (36,8%) Gelijk 113 (24,9%) 96 (20,2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon Olie167,20 gb-167,70 Philips 153,60—155 Unilever 139,50 gb-140,30 De stemming was lager. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U505 Hoogovens Kon. Olie167,20-167,50 gl 167,80 Philips 153,70—154 gl 153,90 Unilever 140—140,20 140,20 H.V.AI6OV2—161 gl 161 D-li Mij139,50—140 gl K.LM 52—52,50 52,50 vorige slotkoers A'dam Rubber H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Ljjn. K L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned Interunie Nefo Robeco Unitas Ver Bezit v. 1894 Afosterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd Bank.. Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkei's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kón. Van der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Muller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen <5z Dr. Ver. Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 117V2 159 Vz 505 139,— 575 154,80 139,80 799 Vz 167,35 121V4 51, 162 147,— 293 143% 200,— 114, 226, 537,50 131,50 375 Vi 352 340 V* 305 659 400 249V. 1022 700 358 921 231 356 288 Vj 455 356 471 77a 335 436 59,60 186 790 217 436 265 915 450 27% IVU 47% 31% 62V2 8350, 75'/z 41% 445<6 54 V2 Gedane notéringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Als gevolg van een groot aantal winst- némingen is het gisteren in Wall Street weer bergafwaarts gegaan- De meeste aan delen sloten op het laagste punt van de dag met verliezen van fracties tot ongeveer twee dollar per aandeel. Lager waren staal-, tabaks- en openbare nutsfondsen. Ook de meeste olies en non-ferro's waren flauw. Van de 1332 verhandelde fondsen waren er 605 lager, 453 hoger en 274 sloten onveranderd1. De omzet steeg tot 4.610.000 shares tegen 3.970 shares maandag. De Dow Jones-indices: industrie 750.21 (—3.56) spoorwegen 173.98 0.20) en openbare nutsbedrijven 127.59 0.51). Blijkens de Staatscourant is opgericht de N V Limonadefabrieken „Sparks" in Bre da. Het maatschappelijke kapitaal be draagt 5 min, verdeeld in 500 aandelen van elk f 10.000. In het kapitaal wordt deelgenomen door de N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers" voor 249 aandelen en door mr H. F. M. Smits van Waes- berghe. bedrijfsjurist van deze n.v. voor één aandeel. De volstorting door De Drie Hoefijzers is a pari geschied door de in breng van het gehele tot nu toe door haar gevoerde bedrijf, waaronder het in aanbouw zijnde fabriekscomplex voor de fabrikage van handel in alcoholvrije dran ken. de zogenaamde söftdrinks. Voor de eerste maal zijn tót directeuren benoemd de heren L. A van Elk en J. H. M. Quadek- ker. In de fabriek van de Nederlandse Ford te Amsterdam is thans de assemblage voor de Benelux-markt van zes modellen Amerikaanse Fords ter hand genomen. Het betreft de Mercury Cornet, de Fair- lane 500, de Custom 500 en drie uitvoerin gen van de Galaxie 500. Ford Amsterdam heeft deze assemblage overgenomen van Antwerpen, waar de fabriek van dit con cern vrijwel geheel op de bouw van trac toren zal overschakelen. Bovendien komt in de Amsterdamse vestiging ruimte vrij doordat de assemblage van de Taunus- modellen wordt overgebracht naar nieuwe fabriek in België. een

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11