TRESLONG YiUimol I undu| POLLE, PELLI EN PINGO IVALDA P. v. d. A.-Kamerfractie tegen huurverhoging op 1 juli A G E N P.T.T. acht ontwikkeling van draad-t.v. de moeite waard mm Kort en bondig Twee Duitsers naar Japan gevlucht Kamer bekeek water uit Sassenheim... Schoolmelksubsidie zal wel verdwijnen Geboorteregeling in de Kamer ter sprake faisSIsltlsFfë m m m DOEPIE EN DE WONOERK.EUK.EN Osdorperweg zal worden verbeterd Achttien jaar boven een bom gewoond Rustiger weer Onrustige Zenuwen? 0 VLUG 0~::SDAG 13 NOVEMBER 1963 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk HILLEGOM GALA.KERSTDINER.DANSANT Toepassing niet landelijk en uniform >VERKOUDEli C S De verhoging zal honderden miljoenen guldens kosten. Dat viel al te constateren aan de verhoging van twaalf percent die de A.O.W. op 1 januari 1964 zal beleven als gevolg van de komende loonronde. De minister noemde een bedrag van 205 mil joen gulden. Voor de verhogingen van de A.W.W.-uitkeringen, de interimwet-invali- teitsrentetrekkers en de drie kinderbijslag regelingen noemde hij bedragen van res pectievelijk 34. 34 en 125 miljoen gulden. Behalve de kwestie van de verhoging van de A.O.W. in 1965 heeft het debat over de begroting van Sociale Zaken niet veel nieuws opgeleverd. De heer Suurhoff (P.v.d.A.) verklaarde dat zijn fractie tegen een huurverhoging op 1 juli 1964 was. Prijsverhogingen achtte hij alleen aanvaardbaar als deze noodza kelijk zijn voor de loonsverhoging. Advertentie Mijnhardfs Zenuwtabletten De twee Duitsers, die ervan verdacht worden dat ze er met 330.000 mark van door zijn gegaan en die het laatst in Nij megen waren gesignaleerd, blijken met een K.L.M.-vliegtuig naar Japan te zijn vertrokken. De mannen waren de Nederlandse grens bij de Keulse barrière nabij Venlo ge passeerd. Hun buit is afkomstig uit een zending vrachtgoederen. Een der mannen had zich op de Düs- seldorfse vlieghaven een voor een bank bestemd pakje toegeëindigd. Nadat hij dat had verborgen heeft hij een nieuwe vrachtgoederenlijst gemaakt waarop hij uiteraard niet het pakje met het geld vermeldde. De regeringspartijen toonden zich min der of meer tevreden met de uitslag van de discussies in de Stichting van de Ar beid. De heer Suurhoff vond dat de Stich ting van de Arbeid nog steeds gevaar liep, omdat men wel van de werknemers vraagt discipline te betrachten maar niet van de ondernemers. Hij meende dat zaken als hoge tantièmes ongunstige psychologische gevolgen hadden voor de sfeer in het be drijfsleven en kreeg daarin onverwacht enigszins gelijk toen de minister antwoord de dat de hoge tantièmes ongunstige psy chologische repercussies hebben. De minis ter vond overigens dat er de laatste tijd een zekere matiging in de tantième-uitke ringen te bespeuren is. De heer Kikkert (C.H.) was bezorgd over de grote sprong die de Stichting heeft gemaakt en stelde de minister voor,, de huurverhoging van 1 juli 1964 een half jaar uit te stellen om eerst wat rust aan het loonfront te krijgen. De heer Maenen (K.V.P.) meende dat men de risico's maar moest aanvaarden en de heer Van Eiber gen (A.R.) was bang dat men over een half of een heel jaar weer voor dezelfde problemen zou staan. De heer Corver meende dat een ander prijsbeleid niet kan uitblijven. Vrijheid voor de lonen, maar dan ook vrijheid voor de prijzen meen de hij, erop wijzend dat er onder het prijsbeleid van de vorige regering ver schillende goed controleerbare bedrijven achterop waren geraakt. De heer Jonge ling (G.P.V.) tenslotte vond dat iedereen nu wel in een „grote verzoendag-stem ming" was gekomen, maar dat voorzich tigheid toch wel gewenst was. Minister Veldkamp verklaarde dat een gunstig resultaat van het akkoord in de Stichting van de Arbeid in de eerste plaats een zaak van het georganiseerde bedrijfs leven zal zijn. Hij vertrouwde er op dat het bedrijfsleven de nodige zelfdiscipline zou weten op te brengen. Hij gaf een uitvoerige analyse van de voordelen en de gevaren van de stroomversnelling in de lonen en wees er daarbij op dat bij een onverhoopte belangrijke werkloosheid werkgevers en werknemers bereid zou den moeten zijn mede te werken aan be strijdingsmaatregelen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Voor dracht door Charlotte Köhler van „In het ravijn" van Tsjechov. Donderdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Dans van de reiger" van Hugo Claus. Regie: Ton Lutz. Concertgebouw, Concert Koor Katholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk m.m.v. het N.Ph.O. Solisten: Kees Bornewasser, or gel; Sophia van Santé, mezzo-sopraan; Max van Egmond, bariton. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Gordon de zwarte piraat", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules contra Dracula", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Duel", 18 j. Minerva, 20 u.: „Boccaccio '70", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Inter nationaal hotel", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van de vliegende schotels", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Spaar de spotvogels", 14 j. Monopole (Zandvoort): woensdag geen filmvoorstelling. Donderdag 20 u.: „Een kat op een heet zinken dak", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tct en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. HofkerRueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging „De Acht". Tot en met 30 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember olieverfschilderijen van Hans Mulder. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de_ maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Huize Bloemenheuvel: tentoonstelling van aquarellen van G. J. de Geus. Dage lijks geopend van 10—17 u. en 's zondags van 1417 u Tot en met 17 november. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten, Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-18 u. en dinsdag t/m zaterdag van 9-18 u. Tot en met 5 dec. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Boum^, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Hillegom: vandaag 20 u. Ge meenteraadsvergadering. Hotel Boekenroode (Heemstede-Aerden- hout): vandaag 20.15 u.: Prof. dr. J. Ver kuil over „Evangelie en wereldgodsdien sten". (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 9 november) WOENSDAG 13 NOVEMBER City, 20 u.: „Gevechtsklaar". Stadsschouwburg, 20 u.: „The quiet man" Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Bert Brugman's Marionettentheater met „Porgy en Bess" voor NIVON, Volks universiteit en Mij. tot Nut van 't Alge meen. Hervormd Jeugdgebouw, Santp >.»rt, 19.30 u.: Ouderavond muziekschool Velser Gemeenschap. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. R.K. openbare leeszaal en bibliovheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 .aw; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 14 NOVEMBER City, 20 u.: „Duistere driften" Stadsschouwburg, 20 u.: „The quiet man". Vergaderzaal, Abelenstraat, 19.30 uur: Ouderavond muziekschool Velser Gemeen schap. Café Kraak, Marktplein, 19.30 u.: Siart speurrit „De Rijmonders". Gymnasium „Paulinum", 20 u.: Bijeen komst Tuinbouwstudieclub. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: „Een avond met Wim Sonneveld" voor stichting „Abonnementsvoorstellingen" Stadhuis „Scheybeeck", Beverwijk, '9 30 uur: Vergadering gemeenteraad. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Vetsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.K. leeszaal, donderdag gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. WOENSDAG 13 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vergeten medeminnaar". Luxor Theater, 19.30 u.: „Gejaagd dcor de wind" (één voorstelling). DONDERDAG 14 NOVEMBER Kennemer Theater: géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „Gejèagd door de wind" (één voorstelling). Advertentie uitgebreide SPUSKAART onb KIPETEN Advertentie reservering 02520.5347 Bewaar uw jeugdige charme! Vitamol-produkten zijn snel tot een wereldbegrip geworden. Dit succes is het beste bewijs voor de doelmatigheid van de vitamine huidverzorging. Het ontbreken van vitaminen leidt tot verslapping van de huid. Zij gaat schilferen en verwelkt. Daarom moet u uw huid de waardevolle, «leven» gevende vitaminen door middel van .Vitamol toedienen. Vitamol-crèmes dringen snel en diep in de huid door, stimuleren de intensieve bloedcirculatie, vernieuwen en versterken de huidcellen, garanderen het natuurlijke vochtgehalte en houden de huid daardoor jong, strak en gezond. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Crème Hydratante, een wonder van fijnheid, maakt uw huid jeugdig. Crème Cellulaire doefs nachts haar werk als een goede jee. Tube f6.25 De PTT is niet van plan als te eniger- tijd tot definitieve toepassing van draad beeld zou worden besloten dit landelijk en uniform te doen. Het is namelijk zeker dat met dit systeem gemoeide voorzieningen in bepaalde gebieden te kostbaar zullen zijn, terwijl anderzijds vrijheid moet bestaan geval voor geval te bezien welke mogelijkheden zullen worden geboden om de exploitatie ver antwoord te doen zijn. Het tot stand brengen van draadbeeld, of zoals de P.T.T. het omschrijft „een hoogfrequent transmissiesysteem waarop normale ontvangapparatuur voor geluid en beeldprogramma's kan worden aangeslo ten", opent echter in beginsel zodanige per spectieven, dat het de moeite waard wordt geacht de ontwikkeling hiervan te bevor deren. (Van onze parlementaire redacteur) Een medicijnflesje, gevuld met drabbig bruin water, toonde gisteravond dr. Lam berts (PvdA) aan de Tweede Kamer om een klacht aan het adres van staatssecretaris Bartels van Sociale Zaken over slecht lei dingwater kracht bij te zetten. Hij vertel de er bij dat het leidingwater uit de ge meente Sassenheim was. De bruine kleur kwam volgens hem voort uit een over maat van ijzeroxyde in het water. „Dat is misschien heel goed voor de tulpen", zei hij. „Ze krijgen er mooie rechte sten gels van. Voor de mens is het niet direct gevaarlijk, maar het is wel een voorbeeld van de toestanden die langzamerhand niet aanvaardbaar en niet verantwoord zijn. Het flesje ging van hand tot hand en werd ook bekeken door minister Veldkamp, die zijn glas water met de hand bedekte toen dr. Lamberts een gebaar van leegschen- ken maakte. Staatssecretaris Bartels meende dat dr. Lamberts zich niet al te veel zorgen hoeft te maken. Hij deelde mee dat een commissie waarin rijk, provincie en ge meenten zitting hebben, studie maakt van de drinkwatervoorziening in het zuidelijk deel van de randstad Holland. Hierbq maakt de P.T.T. echter het voor behoud, dat voor het gebruik van draad beeld de nodige belangstelling zal moeten blijven te bestaan. Dit wordt gezegd in het vervolgrapport draadomroep dat P.T.T. heeft uitgebracht. Het in september 1959 uitgebrachte eer ste rapport toonde aan dat er weinig uit zicht bestaat om met de tot dusver toe gepaste middelen en op bestaande voor waarden een bevredigend exploitatieresul taat te bereiken. Het advies luidde dan ook om op grond van deze weinig hoop gevende verwachting t" onderzoeken of een rui mere opzet, bij voorkeur gecombineerd met draadbeeld, misschien gunstiger per spectieven zou kunnen bieden. Tevens werd in overweging gegeven om in het beves tigend geval na te gaan of op zodani ge basis een aanvaardbare vorm van sa menwerking tussen het staatsbedrijf der P.T.T. en derden zou kunnen worden ver kregen. De kosten per aansluiting worden ge raamd op respectievelijk 6,-, 4,-, en 3,- per maand, bij een dichtheid van respectievelijk vijfentwintig percent, vijf tig percent en honderd percent. In de nieuwbou.w zal als regel een dichtheid van hondera percent "bereikt kunnen worden, in welk geval het bedrag van 3 gulden per maand pér aansluitpunt geldt. De pogingen van het Centraal School- melkcomité om de rijkssubsidie op de schooimelk te behouden hebben in de Tweede Kamer niet veel weerklank ge vonden. Bij het debat over de begroting van volksgezondheid heeft alleen dr. Lam berts (P.v.d.A.) het standpunt van het comité krachtig verdedigd. Hij wees erop dat vijftig percent van de kinderen naar school gaat zonder bij het ontbijt melk gehad te hebben. Afschaffing van de rijks bijdrage vond hij een terugzetten van de klok van de positieve gezondheidszorg. Hij diende een motie in waarin de regering verzocht wordt haar plan de subsidie af te schaffen in nadere overweging te ne men. De motie komt vandaag in stem ming. De heer Van Gelder (C.H.) vroeg aan staatssecretaris Bartels nog één jaar met afschaffing te wachten en intussen veel voorlichting te geven over de waarde van melk voor kinderen. De staatssecretaris was echter onver murwbaar. „We beraden ons over een voorlichting over de positieve gezond heidszorg", zei hij. Hij zag als grootste probleem de toenemende verkeerde voe dingsgewoonten, een Aak waar men met schooimelk alleen niet veel verbetering in brengt. De ouders zijn in de eerste plaats verantwoordelijk voor de voeding van hun kinderen. Een onderzoek heeft uitgewezen dat het ontbijt van de helft van de school jeugd van bedenkelijke samenstelling is. Er is geen tekort aan, wel een verkeerd gebruik van voedingsmiddelen. Met goede voorlichting, zo meende de staatssecreta ris, wordt het geld doelmatiger besteed. In gevallen van onvermogen om schooi melk te betalen kunnen de gemeenten bij springen. Een goede methode vond de staatssecretaris het verkopen van school- melkkaarten door de melkhandel, zodat op de scholen geen verrekening behoeft plaats te hebben. Voor het eerst in de Nederlandse parle mentaire geschiedenis is gisteravond bij de begrotingsbehandeling van Sociale Za ken het vraagstuk van de geboorteregeling in de Tweede Kamer aan de orde geko men. De standpunten van de regering en van de diverse fracties bleken niet veel verschil te vertonen met die welke onlangs in de openbare commissie te horen waren. Maar een klein verschil was er toch. Op aandrang van dr. Lamberts (P.v.d.A.) zal de regering overwegen of het wenselijk is een commissie in te stellen die zich bezint op de voorlichting en wetgeving in zake de geboorteregeling. Mej. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) steunde het voorstel van dr. Lamberts tot instelling van een commissie. De heren Van Eibergen (A.R.) en Van Gelder (C.H.) herhaalden het algemeen gedeelde stand punt dat geboorteregeling voor de verant woordelijkheid voor de echtelieden moet blijven en voegden er aan toe dat de voorlichting van de zijde van geestverwan ten en niet van artsen moest komen. Advertentie heeft een feestelijke j|j)j verrassing voor U. vu) 8v De prachtige INDUS kalender met 12 schitterende kleurenfoto's van Zwitserse landschappen ontvangt U gratis na aan koop van een INDUS-horloge in de pe riode van 11 november tot 31 december 1963. Tegen inzending van het daar voor bestemde, bij de juwelier aanwezige,formulier aan INDUS- horloges Rotterdam wordt U de fraaie INDUS kalender franco thuis gezonden. Uwhorloger-ju- welierzal U gaarne een der fraaie kleurenfoto's vrijblijvend tonen. 18-19. Opeens klonk er door de keuken een schel gefluit. Ha, dat is Koentje Ketel! zei het kop je. Hij is de fluitketel en zoals gewoonlijk roept hij nu alle vriendjes bij elkaar. Nu gaan we pret maken. En ja.Doepie zag overal vandaan het serviesvolkje voor de dag komen. De langslapers waren nu ook wakker gemaakt door Koentje, de fluitketel. IK HES HET BORDJE OP65HAN6EN DKSCHUORZUl-vie 6AÜW KWIJT ZIJN i PRACHT BOOM, NAAST BORDJE t334'A Burgemeester en wethouders van Am sterdam z(jn het er met de bewoners van de Osdorperweg over eens dat er voor zieningen moeten worden getroffen om de verkeersveiligheid van deze weg te ver groten. Zij hebben nu de gemeenteraad voorgesteld een krediet van f 125.000 be schikbaar te stellen voor de aanleg van een voetpad langs een gedeelte van de Osdorperweg. Op 15 juni hadden de bewoners zich tot B. en W. gewend met een adres, waarin werd gewezen op de gevaarlijke verkeers situatie, vooral voor de schoolgaande kin deren. De adressanten hielden 28 en 29 oktober hun 200 kinderen thuis van school, uit protest tegen de slechte toestand v-an de weg. B. en W. zullen over het herstel van het wegdek nog een afzonderlijk voorstel indienen. Hoewel het betreffende wegge deelte in beheer is bij de polderbesturen zijn B. en W. van mening dat de gemeente de kosten voor haar rekening moet ne men wegens haar verantwoordelijkheid voor de verkeersveiligheid ter plaatse. In Nijverdal kwamen slopers tot de ontdekking dat het gezin Poorterman achttien jaren lang boven een scherp ge stelde bom van 250 kilogram heeft ge woond. De bom lag ongeveer een meter- onder de grond, precies onder de huis kamer. In maart 1945, vlak vóór de be vrijding, werd het huis door acht bommen grotendeels verwoest. Kort na de oorlog werd het hersteld, maar toen is de bom niet ontdekt. Asthma-aanval op zee. Een Neder landse moeder van drie kinderen, die op zee naar een ander schip overgebracht werd om haar leven te redden, is in New York aangekomen en onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht. Mevrouw A. A. Silonero kreeg op weg naar Curagao met het Nederlandse schip „Archimedes" een acute aanval van asthma. Na een dringende oproep van de „Archimedes" om medische hulp kwam het s.s. „Constitu tion" te hulp. Mevrouw Silonero werd naar dit Amerikaanse schip overgebracht, waar zij door doktoren behandeld werd. Dit ge beurde duizend mij] van New York. De „Archimedes" zette met de heer Silonero en de drie jonge kinderen van het echtpaar de reis naar Curacao voort. Forensenbelasting. B. en W. van Wan- neperveen hebben de gemeenteraad voor gesteld van 1 januari 1964 af een forensen belasting te heffen van hen, die in de ge meente, zonder er vaste woonplaats te hebben, beschikken over een gemeubileerd huis, waaronder begrepen zomerhuizen e.d. Ook het gemeentebestuur van Giet hoorn zal in 1964 een dergelijke belasting gaan heffen, zodat het gehele plassengebied van Noordwest-Overijsel eronder valt. De belasting varieert naar gelang de waarde van het pand van 100 tot 200 per jaar. Parkeren op het dak. Met een par keerdak krijgt een Haags warenhuis een primeur voor Nederland: Honderd klan ten-automobilisten kunnen hun wagens met liften naar het dak laten brengen. De directie had bij de nieuwbouwplannen in 1958 daartoe al besloten. Nog vóór de nieuwbouw over een half jaar zal zijn voltooid, vinden honderd klanten reeds een parkeerplaatsje op het dak. Weggelopen jongen gepakt. Een op 4 november uit een inrichting in Harde- veld weggelopen zestienjarige jongen is in Den Haag aangehouden, toen hij in brak in een verenigingsgebouwtje. De knaap was op 4 november met de trein naar Amsterdam gegaan. Daar stal hij een bromfiets, waarmee hij naar Den Haag reed. Daar heeft hij vergeefs gepro beerd werk' te vinden. Gestikt. De tien maanden oude baby Gelske van de familie E E. van dei- Veen te Bergen in Groningen is vannacht in haar bedje door verstikking om het leven gekomen. Advertentie de fijne Franse keelpastille ontsmet-verzacht verfrist XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXDOCXXXDOOOCXDOOOOOOOuOOCCOOOOeOOO ^OOOOOOOCOGOOOOOOOGOOOOOOOGOOOOOOOGOOOOGOOflOOOOOOOOOÖOOC De depressie, die maandag en dinsdag in een langzaam tempo van Ierland over Schotland naar de Noordzee trok, blijft haar weg vervolgen in een noordoostelijke richting. Door drukstijgingen ontstond aan de zuidwestflank een stormgebied met windkracht 8 tot 10. Voor de Neder landse kust werd korte tijd windkracht 9 bereikt. Intussen is een randstoring naar het Kanaal onderweg. Deze zal ons land de komende nacht passeren. De storing veroorzaakt niet veel wind, maar gaat wel met buien gepaard. Ten westen van Ier land bevindt zich nog een randstoring, die veel actiever is. Ook bij Portugal daalt de druk aanzienlijk als gevolg van een depressie. Het komende etmaal komt er weinig verandering in de temperatuur. Aangezien er in de komende nacht wei nig wind zal zijn bestaat er kans op mist- vorming. WEFRRAPPO RTEN Maximum - tempera turen 06 M - A binnen- en buitenland. 131; a Neerslag: laatste 24 uur CJC 0 E 4 aS Den Helder onbewolkt wzw 13 0.1 Ypenburg half bew. wzw 13 0 Vlissingen onbewolkt zw 13 1 Eelde onbewolkt zw 12 1 De Bilt onbewolkt zw 12 0 Twente licht bew. zzw 13 0.4 Eindhoven licht bew. zw 12 2 Z.-Limburg zwaar bew. zw 13 4.4 Helsinki zwaar bew. ono 1 0 Stockholm regen ozo 5 1 Oslo regen no 3 23 Kopenhagen zwaar bew. zzw 12 3 Aberdeen geheel bew. w 11 7 Londen licht bew. zw 13 0 Amsterdam onbewolkt w 12 0 Brussel half bew. zw 12 1 Luxemburg zwaar bew. zw 11 1 Parijs licht bew. zzw 14 0.5 Bordeaux half bew. z 18 0.6 Grenoble zwaar bew. zo 16 13 Nice onbewolkt wnw 17 3 Berlijn licht bew. zzw 14 0.1 Frankfort half bew. z 18 0.6 München half bew wzw 12 1 Zürich half bew w 13 6 Genève onbewolkt Wzw 12 12 Locarno onbewolkt wnw 11 5 Wenen onbewolkt w 15 6 Innsbruck mist windst. 17 12 Athene onbewolkt n 0 Ajaccio onbewolkt ono 22 0 Madrid motregen z 15 23 Mallorca half bew windst. 22 0 Lissabon geheel bew zw 17 0.4 Donderdag 14 november Zon op 7.56 uur, onder 16.52 uur. Maan op 5.36 uur, onder 16.37 uur. Maanstanden 16 nov 7.51 uur nieuwe maan 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 13 november Hoog water 2.03 uur en 14.22 uur. Laag water 10.01 uur en 22.12 uur. Donderdag 14 november Hoog water 2.39 uur en 14.54 uur. Laag water 10.39 uur en 22.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoor' 10 tot 15 minuten vioegm dan te IJrmit

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2