Miljoenen rode sprinkhanen bedreigen oogst in Z.-Afrika U RITMEESTER GALOP Eerste was optreden van geen daverend Sir Alec succes Oppositie spaarde hem nog in het Britse Lagerhuis De Brandy van de Burgemeester f 1.45 WERELDNIEUWS Van dag tot dag Op de „F" komt het ESIH Wijnboeren slaags met ordetroepen Vliegtuig ramde landingslicht Soekarno wordt nu ook eerste minister Russen lanceren nieuwe satelliet Paniekje in Bonn door vergissing f ^Praatótoel ff BRUINE BONEN SCHOTEL OENSDkG 13 NOVEMBER 1963 Bretonse boeren roepen Brigitte Bardot te hulp Zonnespiegel levert warmte in de ruimte Minister Kreisky aan de dood ontsnapt RITMEESTER PRESENTEERT EEN NIEUWE SIGAAR VOOR \i X31 U 1 CENT kenners steken er de loftrompet over "Un grand vieux supérieur!" f8.15 Koude douche Glad ijs Washington maakt zijn verlangens kenbaar Gespannen verhouding Handschoen Op ale Cri Stellweg Gegarneerde SPEKLAP en GEBAKKEN UIEN De K.L.M. blijft ons nationale gemoed grote zorgen baren. De bodemloos lijken de put, waarin de miljoenen verdwenen alsof het bakstenen waren, was nauwe lijks enigszins van een bodem voorzien (16 miljoen winst in het derde kwartaal, nadat het verlies was opgelopen tot ruim 56 miljoen) of de organisaties van het vliegend personeel gingen de buitenwereld op de hoogte brengen van splijtzwammen in de directie. De directie, op haar beurt, trok in een ondubbelzinnige verklaring verwonderd de wenkbrauwen op en be toogde, van geen splijtzwam te weten. En of de vliegende personeelsleden zich nu vergist hebben, of de directie niet hele maal openhartig is geweest, blijve in het midden, maar de minister gaf mr. Gieben opdracht te bemiddelen. Niet tussen direc tie en vliegers, maar tussen de directie leden onderling. Waartoe bemiddeling, als er niets aan de hand is? Een andere kwestie is: moet het perso neel van een onderneming bij vermoede of gebleken verschillen van mening in de bedrijfsdirectie onmiddellijk als een soort persbureau gaan fungeren? Moeten de K.L.M.-vliegers in een zo kwetsbare, hachelijke en labiele situatie als die waar in de K.L.M. nog steeds verkeert, dade lijk uitbazuinen dat het niet deugt aan de top? Er waren allerlei mogelijkheden ge weest, die minder onrust zouden hebben gebaard: de besturen der personeelsorga nisaties zouden zich bijvoorbeeld tot de gedelegeerde commissarissen of tot de minister hebben kunnen wenden, om mo gelijke gevaren voor de pfficiënte bedrijfs leiding tengevolge van directionele ge schillen te keren. Het is voor een directie praktisch on mogelijk, doeltreffend en efficiënt te wer ken, als zij zich bespied en gecontroleerd weet door haar personeel. Tal van direc tionele beslissingen kunnen noch in draag wijdte, noch in aanleiding door personeels leden worden overzien. Het minst dat men een directie van ons nationale luchtvaart bedrijf moet toestaan is de ruimste kans om inter-directionele geschillen zelf op te lossen, zonder dat daarbij het hele Neder landse publiek als jury wordt aangetrok ken. Die jurering is nu geschied en de jury wacht op de bewijsvoering van schuld of onschuld. Een vreemde situatie, die ook voor de regering tal van haken en ogen heeft. Nu openbaarheid eenmaal is gefor ceerd, dient die openbaarheid echten- ■tei worden voortgezet tot het einde. De si tuatie in de K.L.M. is trdUwWik toch al een zaak van publiek eigendom geworden. De vele miljoenen die de Nederlandse be lastingbetaler reeds in de put heeft zien verdwijnen, geven hem het recht op vol ledige informatie via de aangewezen orga nen: de K.L.M.-informatiedienst, de de partementale voorlichtingsdienst, het. par lement. De besturen der personeelsorgani saties kunnen hierbij echter ook nu niet worden geaccepteerd als informatieve in stanties voor zaken, die niet, niet uitslui tend of niet onmiddellijk hun organisaties aangaan. Hoe dodelijk ernstig deze hele aange legenheid ook is, een spits grapje kan er blijkbaar altijd nog wel tussendoor. In K.L.M.-kringen rouleert namelijk de mededeling, dat het vliegend personeel na de verklaring van eendracht der directie, die gisteren is uitgegeven, op alle vlieg tuigen van de K.L.M.-luchtvloot van het opschrift: „The Flying Dutchman" de let ter F heeft weggekrabd. Natuurlijk is dit louter een van ironi sche humor getuigende trouvaille. Maar zij wijst op een gebrek aan vertrouwen tussen directie en personeel. En een her stel van dit vertrouwen lijkt ons even hard noodzakelijk als een herstel van de al of niet bestaande césuur in de directie. PRETORIA (AP). Vliegtuigen, militaire vrachtwagens en tenminste duizend landarbeiders voeren in Zuid- Afrika een wanhopige strijd tegen een grote rode-sprinkhanenplaag, de eerste die het land sinds tientallen jaren teistert. Het hoofd van het ministerie van Land bouw heeft meegedeeld dat grote zwer men sprinkhanen zijn gezien in Kaappro vincie en Oranje Vrijstaat over een ge bied van 50.000 tot 75.000 vierkante kilo meter. Landarbeiders verdelgen ongeveer drieduizend zwermen sprinkhanen per dag. De mannen zijn ingedeeld in ploegen van tweehonderd man elk en werken ongeveer 250 vierkante kilometer per dag af. Zij worden bijgestaan door verkenningsvlieg tuigen en vliegtuigen die verdelgingsmid delen uitstrooien. De boeren maken zich zorgen. Zwer men sprinkhanen van een omvang als die welke zich nu vertonen, kunnen een grq- te ramp voor de oogst betekenen, indien de dieren tot het stadium van vliegen ko men. Sprinkhanen kunnen per dag orfge- veer vijf maal zoveel eten als zij wegen en laten overal waar zij langs trekken een spoor van vernieling achter zich. Volgens de Zuidafrikaanse minister van Landbouw en Technische Diensten P. Ie Roux kunnen de sprinkhanen het hele land kaalvreten, als zij niet tijdig wor den verdelgd. In sommige delen in de noordelijke Kaapprovincie moeten automobilisten voorzichtig rijden om niet te slippen op de wegen, die met sprinkhanen bedekt zijn. Volgens een boer zullen de sprinkhanen, wanneer zij gaan vliegen, nog gevaarlij ker zijn voor auto's, omdat zij radiatoren verstoppen. Honderden vrachtwagens, waaronder in allerijl ingeschakelde militaire voertuigen, (Van onze correspondent) PARIJS Doordat de spanning de laatste dagen geleidelijk aan gestegen was, hebben zich gisteren in Zuid-Frank rijk weer de eerste gewelddadige inciden ten tussen wijnboeren en ordetroepen voorgedaan. Er waren 25.000 betogers op de been met de bedoeling zieh van de stad Montpellier meester te maken. De nauwelijks minder massale macht van de republikeinse gardisten, die vorige week al derwaarts was gezonden, heeft echter een stokje voor dat snode plan weten te steken. Bij dat stokje is het niet geble ven, want bij een charge, die de leden van de oproerpolitie uitvoerden, werden elf boeren nogal ernstig gewond. De oorzaak van de consternatie schuilt .weer. in .de wijnprijs, die de boeren hoog ën dë regering, met het oog op haar sta- bifis^tieplan, redelijjk wil zien te houden. De Zuidfranse boeren zijn in het bijzon der verbolgen omdat de regering haar belofte heeft geschonden door de invoer van Algerijnse wijnen toe te staan. In andere Franse departementen als Herault en Bretagne geven de boeren trouwens ook tekenen van opwinding. In de buurt van Marseille liggen enorme hoeveelheden sla en bloemkool te verrot ten, die de groothandelaars, die hun prij zen willen handhaven versmaden. Met het oog op die gevaren heeft een boerenlei der gisteren op een samenkomst de be scherming van.Brigitte Bardot inge roepen, die vele Fransen de verrassende rol van Frankrijks nieuwe nationale maagd schijnen te willen toedichten. Ze heeft indertijd een campagne ontketend, aldus deze spreker, voor humanere metho des in onze abattoirs en nu wij de hongerdood tegemoet dreigen te gaan, zou ze dus ook best eens voor ons in de bres kunnen springen. Met dat opbeurende vooruitzicht en on der de luide uitroepen van B.B. met ons, zijn de manifestanten toen luidruchtig, maar vreedzaam naar hun huizen terugge keerd. WASHINGTON (AP) De eerste proe ven in de ruimte met een zonnespiegel hebben uitgewezen dat zonnewarmte om gezet kan worden in bruikbare elektrische stroom, aldus meldt de Amerikaanse luchtmacht. rijden kriskras door de getroffen distrik- ten om gifpoeder tegen sprinkhanen te transporteren naar de veldploegen, die door duizenden vrijwilligers worden bij gestaan. De grootste zwerm sprinkhanen, die ooit Zuid-Afrika teisterde, bedekte de he mel boven Pretoria en Johannesburg in 1909. De zwerm vloog over een front van 25 kilometer en het duurde drie dagen voordat hij voorbijgetrokken was. (Van onze correspondent) WENEN De Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Kreisky, en zijn staatssecretaris, dr. Steiner, die uit Bom bay op de thuisreis waren, zouden dins dag met een Boeing 707 staalvliegtuig van de Air-India op het vliegveld Schwechat van Wenen landen. Het vliegveld was ech ter in een zo dikke mist gehuld dat de Indische piloot opdracht kreeg boven het vliegveld rond te blijven vliegen totdat het weer zou opklaren. Daar het echter mistig bleef en de piloot zijn Oostenrijk se gasten een dienst wilde bewijzen, deed hij na anderhalf uur rondvliegen een po ging blind te landen. Hierbij miste hij de landingsbaan en raakte een van de vleugels een landings licht, bovendien werd een radarmast van tien centimeter dikte weggemaaid. Daar na kwam de machine in aanraking met de grond van een akker. Op dat ogen blik had de piloot de tegenwoordigheid van geest opnieuw met vol gas te star ten. Daardoor kreeg het vliegtuig weer hoogte en kon het verder vliegen. Of schoon een van de vier motoren was uitgevallen, vloog de piloot door naar het vliegveld Rheinmain van Frankfort, waar hij de machine zonder enige moeite op de grond kon zetten. In Frankfort stap te minister Kreisky met zijn begeleider over in een Oostenrijks vliegtuig, dat hen naar Wenen gebracht. Het Indische vlieg tuig was via Wenen op weg naar Praag. De minster sprak waarderend over de In dische piloot, maar hij voegde er aan toe: ,.Wij hebben ongelooflijk veel geluk ge had". Advertentie 22 Advertenti" VRAAG UW SLIJTER Jules Le Malre Fils Amsterdam/Jarnec. DJAKARTA (Reuter) Pres. Soekar- van Indonesië heeft vandaag een aan wijzig) ngen in het Indonesische kabinet ■gebracht.. Hij treedt nu zelf als premier en benoemde drie vice-premiers. Minister van Buitenl. Zaken Soeban- dr o wordt de tweede man in het kabinet iet de titel van eerste-minister. Soeban- •'"io behoudt de portefeuille van Buiten- mdse Zaken. De afdeling West-Irian, die yt dusver onder Soebandrio ressorteerde, vervallen. nieuwelingen in de regering zijn de am- asaadeur van Indonesië in Moskou, Malik, "eneraal Sadikin, die tweede plaatsvervan ger vgn de marinebevelhebber was, en de directeur van de Indonesische staatsbank, Moedadalam. LONDEN (AP) De Sovjet-Unie heeft maandag een nieuwe satelliet Kosmos 21 in een baan om de aarde gebracht, zo heeft het persbureau Tass vandaag ge meld. In de satelliet zijn wetenschappelijke uit rustingen aangebracht om de onderzoekin gen van de ruimte voort te zetten. De Kosmos 21 heeft in zijn baan een hoogte van maximaal 229 kilometer en van minimaal 195 kilometer boven de aarde De satelliet doet 88.5 minuten over een omwenteling in een hoek van 64 graden vijftig minuten van de evenaar. (Van onze correspondent) LONDEN. Met de nieuwe zitting van het Britse parlement is in werke lijkheid het scherm van de verkiezings strijd opgegaan, want de nieuwe alge mene verkiezingen zijn in mei of juni te verwachten. Het is daarom niet te verwonderen dat het programma van de gereorganiseerde Britse regering in vele opzichten parallel loopt met dat van Labour. De heide grote politieke partijen hebben vele soortgelijke leuzen aangeheven, zoals modernisering van de industrie, economische groei zonder in flatie en drastische reorganisatie van het hopeloos achterop geraakte onderwijs systeem. Labour beschuldigt de Conser vatieven ervan dat zij trachten na twaalf aar bewind op het laatste nippertje ïun leven te beteren. Sir Alec Douglas-Home betwistte dit in zijn eerste rede als premier. Het rege ringsprogramma is volgens hem een lo gisch uitvloeisel en een versnelling van de in voorafgaande jaren voorbereide maat- egelen die vrijwel het gehele maatschap pelijke leven omvatten. Sir Alecs eerste optreden in het Lagerhuis was geen dave rend succes. Hij leek onzeker van zijn zaak toen hem keer op keer door de oppositie, welke herhaaldelijk interrumpeerde, het vuur aan de schenen werd gelegd. Boven dien had hij het eerste half uur weinig .vieuws te vertellen. Men kon nu eenmaal moeilijk vergeten dat hijzelf nog niet zo lang geleden toegaf niets van economie af te weten en zijn uitspraken op dit terrein, hoewel gezond, misten daarom overtui gingskracht. Hij was kennelijk vermoeid na zijn zware verkiezingscampagne en zijn toespraken van de vorige dag en hij was ook nerveus nu hij zich voor het eerst in het hol van de leeuw bevond. Bij Labour ontmoet de blakende rege ringsijver slechts wantrouwen, want in het verleden is het al zo vaak gebeurd dat een economische opleving samenviel met een naderende verkiezing. Zodra deze ach ter de rug was volgde de koude douche. De regering heeft echter van haar fouten geleerd en probeert met betrekkelijk sue ces het groeiproces door een vrijwillige loonpolitiek en een vrijwillige planning te beheersen. Oppositieleider Harold Wilson verweet de regering dat zij door alles en nog wat te beloven met geld smijt, terwijl er an derhalf jaar geleden niet eens een uiterst schamelijke salarisverhoging voor de ver pleegsters af kon. Sir Alecs antwoord was, dat de tegen woordige groei van de Britse produktivi- teit met ruim 4 percent per jaar de finan ciële basis voor het regeringsprogramma vormt. Slechts een kleine krachtsinspan ning en Groot-Brittannië is helemaal over de brug. Het publiek luistert nog ongelovig, ge wend als het is aan steeds weer terug kerende crises. Het heeft teleurstelling ge wekt dat de troonrede helemaal geen pers pectief biedt aan de ouden van dagen an anderen, die afhankelijk zijn van finan ciële staatshulp. Sir Alec werd doordat oppositieleider Wilson het debat over de troonrede open- dq,. alme;teen_ in de verdediging .gedron gen. Wilsons verwijt aan de regering dat c'.eze zich schuldig maakt aan verkwisting gaf Douglas Home aanleiding voor een- tegenaanval. Hij vroeg wat Labour in het regeringsprogram zou willen schrappen. Waarschijnlijk zal Labour nog meer wil len doen dan de Conservatieven. Het zijn daarom de socialisten die met geld smij ten. Sir Alec zei dat de regering in het binnenland economische groei met stabiele prijzen wil combineren met concurreren de prijzen in het buitenland, zodat er spra ke zal zijn van een gezonde handelsba lans. Labour maaktt.e het Sir Alec ondanks enkele pertinente vragen en gejoel en hoongelach niet al te moeilijk. De socia- (Van onze correspondent) BONN De Amerikaanse plaatsvervan gende minister van Buitenlandse Zaken, Georges Ball, heeft in de afgelopen twee dagen in Bonn besprekingen gevoerd met bondskanselier Erhard, de minister Kro ne, Schmücker en von Hassel, de staats secretarissen van buitenlandse zaken Car- stens en Lahr en de socialistische defensie deskundige Erler. Onverwachts had Ball ook nog een ontmoeting met de president van de E.E.G.-Commissie, Hallstein. Ver der bracht hij een beleefdheidsbezoek aan oud-kanselier Adenauer. Vandaag reist hij verder voor een tweedaags bezoek aan Londen. Het hoofdaccent van de besprekingen in Bonn lag op de problematiek van de aan staande NAVO-conferentie in Parijs waar de Amerikanen opnieuw zullen aandringen op grotere inspanningen van de Europese bondgenoten, zowel op militair als finan cieel terrein. Ook sprak Ball over stra tegische problemen. Een ander belangrijk thema was de Kennedy-ronde, waarin Washington veel van de Westduitsers ver wacht. Dat doet het overigens ook ten aan zien vah de Europese eenwording, die de laatste tijd zo lijkt te zijn vastgelopen. Een andere Amerikaanse wens aan West duits adres is een verhoging van bonus ontwikkelingshulp. Aan de besprekingen tussen Ball en mi nister van Defensie von Hassel nam ook deel de onderstaatssecretaris van Defensie uit Washington, William Bundy een broer van Kennedy's assistent McGeorge Bundy. De naam Bundy had aanvankelijk een hal ve paniek in Bonn bewerkstelligd, omdat men geloofde dat Kennedy's rechterhand plotseling zelf naar Bonn kwam en men daaruit opmaakte dat er iets ernstigs aan de hand was. Deze vergissing en de bege leidende opwinding zijn typerend voor de gespannen verhouding, die op het ogen blik tussen de twee hoofdsteden heerst. listen, die beseffen dat hij populair in het land is, zouden waarschijnlijk in de val lopen door hun aanval op de per soon van Sir Alec te concentreren. De premier moge zich in de binnelandse po litiek. op glad ijs. beyipden, „Labour zou een grote fout begaan hem als politiek te genstander te onderschatten, want hij is een vlijmscherp man. Zijn aristocratische v.ellevendheid werkt bedriegelijk. Sir Alec die toegaf dat zijn eerste optreden nog wat „roestig" zou zijn, stelde na een wat wankel begin zijn autoriteit toen hij op zijn eigen terrein, dat der buitenlandse politiek, belandde. Hij wierp Labour al meteen de verkie zingshandschoen toe door te verklaren dat de regering de Britse kernmacht on der eigen controle wil houden, terwijl de socialisten de Britse onafhankelijkheid op kerngebied willen opgeven omdat deze vol gens hen alleen maar schijn is. De Con servatieven pogen de kiezers bang te ma ken voor Labour omdat de socialisten Groot-Brittannië militair en diplomatiek zouden willen verzwakken. De socialisten voeren daar tegenover aan dat zij de Britse grootheid riet willen grondvesten op kernwapens maar op een bloeiende en groeiende economie met het Gemenebest als middelpunt. Zij willen overigens de conventionele wapens versterken en zullen waarschijn lijk niet kunnen ontkomen aan een we derinvoering in enigerlei vorm van de militaire dienstplicht die de Conservatie ven enkele jaren geleden hebben afge schaft. De Britse premier is voorzichtig opti mistisch over een verdere ontspanning tussen Oost en West en ziet als tastbare mogelijkheden voor de naaste toekomst een overeenkomst inzake wederzijdse mi litaire waarnemers, overeenstemming om kernwapens te beperken tot de Sovjet Unie, de Verenigde Staten, Groot-Brittan nië en Frankrijk, en als een eerste stap tot ontwapening de wederzijdse vernieti ging van een aantal geleide projectielen. Letteren Sinds een week of wat stapt ze bedrij vig 's morgens de deur uit, zakje met boterhammetjes, vestje, onder de arm. „Dag, dag" wuift ze bij het hoekje nog even en gepresseerd en verdwijnt uit het gezicht: een vrouw met een taak, een mens dat zo het een en ander aan het hoofd heeft. Wanneer ze thuiskomt heeft ze papiertjes in de hand, dun overtrek- papier. Kijk, Moeder en Ans, staat daar op te lezen. Kijk, Moeder en Ans, vijf maal onder elkaar, in streng gelid. Een plechtige vinger wijst het voor me aan: „Zie je wat hier staat? Kijk Moeder en Ans staat er. En dit is een nnn en dit een sss. En zie je dit(een klein, blauw gedrukt aapje dat van een banaan hapt links onderaan op het papierEn weet je wat dat betékent! Dat 't góed is, da.t ik m'n best heb gedaan. Als 't goed is en je je best doet geeft de juf een stem pel. Ik heb een aap en Nelleke heeft een siraf, Eddy heeft niks want die had geen puntjes op de kijk". Zij wel. Zij heeft steeds twee keurig gedresseerde puntjes op iedere kijk, op die van maandag, dinsdag en woensdag en ook op die van donderdag en vrijdag. Want iedere dag brengt een nieuw vel papier vol Kijk, Moeder en Ans'en, be halve de zaterdag want dan wordt er ge gymd; springen en over bankjes lopen in een wit bloesje en zwarte interlock broek. Zaterdags wordt het intellectuele opzij geschoven voor het lichamelijke van hup-één-op-de-teentjes-twee-drie en geen van de tientallen ronde kinderoogjes kijkt dan naar Moeder en Ans die veron achtzaamd op de lege schoolbankjes lig- 9en- Zijzelf vindt dat jammer, zijzelf is ook zaterdags nog niet uitgekeken op Moeder en Ans. Iedere letter is voor haar een feestelijke ontdekking. Klanken die al be kend en vertrouwd zijn, krijgen plotseling gestalte en vorm, ze kan zélf een klank ver-beelden. Dit is een e en dat een n en samen vormen ze een woord dat ze gebruikt heeft: het woordje EN. Ze kijkt er daarom de letters ernstig op aan, zo'n ronde en dan eentje van twee pootjes, e n samen EN van: En toen zei ik, En ik dan?! En nou Mammie En ik.De vele papiertjes, ieder met hun blauwe stempel in de linker benedenhoek, ieder vol met de keurig gedresseerde zin netjes, gaan haar steeds weer door de handen. Zwijgend en geconcentreerd zit ze er mee in de serre, op de vuilnisbak voor de keuken, overal waar het rustig is en ze niet gestoord kan worden, en bestu deert de woorden die al zolang haar gees telijk eigendom zijn en die ze nu ineens, dankzij juf en de leerplichtwet, zélf vorm kan geven: kijk, moeder en Ans. Ze tolt afwezig, ze speelt winkeltje zonder hart, ze legt gedesinteresseerd een puzzel tje, ze gymt met tegenzin, haar hoofd is bij de letters, alle dagen van de week. En terecht. Een grote ervaring is zoveel tijd en toewijding waard. -ju Advertentie ALLEEN IN DE SELF SERVICE RESTAURANTS ■s f vVf' /A. t AMSTERDAM(4) - HAARLEM - LEIDEN - DEN HAAG - ARNHEM(2) - UTRECHT Inbrekers. De politie in Düsseldorf heeft een inbrekersbende gegrepen, waarvan de leden bij 170 inbraken in West-Duits- land voor een waarde van bijna twee miljoen mark buitmaakten. Negen inbre kers en zes helers zijn gearresteerd. Verkeersongeluk. Door een verkeersonge luk is men in Zweden op het spoor geko men van een grootscheepse oplichterij ten nadele van de Unesco. Enkele maan den geleden kreeg een hoge functiona ris van de Zweedse raad voor de Unesco een verkeersongeluk. Tijdens zijn ver blijf in het ziekenhuis ontdekten zijn medewerkers de fraude. Na onderzoek kwam vast te staan dat de functionaris een flink deel van de in Zweden voor de Unesco bijeengebrachte gelden ten eigen bate had gebruikt. Het zou gaan om een bedrag van ruim 100.000 gulden. Straatlawaai. De Rus Bykovski heeft een apparaatje uitgevonden, waarmede het straatlawaai buitenshuis kan worden ge houden. Het kan op een normaal radio toestel worden aangesloten, dat dan al le geluid van lage frequentie opvangt en een geluid van dezelfde frequentie maar tegengestelde fase voortbrengt waardoor het eerste als het ware wordt uitgevlakt. Spreekgeluid, dat een hogere frequentie heeft, valt er buiten. Huwelijk. In de omgeving van Napels heeft een bruidegom dinsdag grote ver warring veroorzaakt toen hij „nee" ant woordde op een vraag of hij zijn bruid als echtgenote aanvaardde. Na een kor te onderbreking van de plechtigheid en een gesprek met de geestelijke werd het huwelijk toch nog gesloten. Huiswerk. Twee Oostduitse schooljongens, die om hun slechte huiswerk door hun vaders waren gestraft, zijn maandag avond uit Oostduits gebied naar Beieren gevlucht. Verkeer. In de eerste acht maanden van dit jaar hebben zich op de wegen in Italië 218.341 verkeersongevallen voorge daan. 5.765 mensen kwamen hierbij om het leven. Het aantal gewonden bedroeg 143.377. Vergeleken met dezelfde perio de in 1962 daalde het aantal ongeval len met dodelijke afloop enigszins. Ongeluk. Een tragisch ongeluk gebeurde in de Amerikaanse staat Ohio, waar de 26-jarige Bernard Clark, toen hij op weg was naar zijn moeder, met zijn auto tegen een tegemoetkomende wagen bot ste. Toen Clark uitstapte om te zien hoe de andere chauffeur het er had afge bracht, vond hij achter het stuur van de tweede wagen zijn moeder, die bij het ongeluk de dood had gevonden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3