COR OLY St. NICOLAAS - GESCHENKEN 10 - 20 pet. KORTING Veel belangstelling bij begrafenis van wethouder A. de Jong COR OLY COR OLY bromfietsers OPHEFFINGS -UITVERKOOP geen stijging van prijzen, maar Ife Schip op de rotsen Telstar in verwachte baan Vergeten man zat 64 jaar gevangen Faillissementen Sint- Havenberichten Nicolaas- cadeaus van de gehele voorraad COSTUUMS, JASSEN, SPORT-COMBINATIES enz. inclusief de nieuwe NAJAARS- en WINTERCOLLECTIES St. Nieolaas-oadeaus scooter- of motor- St. Nisolaas-cadeaus auto rijders Gevonden voorwerpen Restauratie bij pontveer Smalfilmclub Velsen DONDERDAG 14 NOVEMBER 1963 9 Een unieke gelegenheid uit de grote voorraad nu reeds uw te kiezen. Profiteert van deze bijzondere gelegenheid KENNEMERLAAN 24 De nieuwe aula van de begraafplaats „Duinhof" in Velsen, ongetwijfeld een der grootste van Kennemerland, was woensdagmiddag toch nauwelijks ruim genoeg om de vele honderden belangstellenden toegang te verlenen, die de heer Aalbert de Jong de laatste eer wilden bewijzen. Zoals bekend was de lieer De Jong wethouder van financiën in de gemeente Velsen, waar hij in de nacht yan vrijdag op zaterdag op de leeftijd van 57 jaar is overleden. Bij zijn teraarde bestelling was het gehele openbare en een groot deel van het verenigings- en organisatieleven van Velsen ruim en in al zijn geledingen vertegenwoordigd: van het college van B. en W., hoofden Van dienst, directeuren van gemeentebedrij ven en leden van de' gemeenteraad tot talrijke lagere ambtenaren en bestuurs leden van diverse verenigingen. Ook enige omliggende gemeenten lieten zich vertegenwoordigen door een deputatie, of in de persoon van hun burgemeester of loco-burgemeester, zoals Beverwijk en Heemskerk .De burgemeester van Bennebroek, de heer D. Th. a Th. van der Hoop van Sloehteren, was tevens aan wezig namens de bond van V.V.V.'s in Zuid-Kennemerland. Examens Kerkelijk nieuws Modern Schegbeeld Agrariërs teleurgesteld De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 12 november 1963 in staat van faillissement verklaard: P. J. van Leeuwen, wonende in Haarlem, Voorzorgstraat 15 rd, doch feitelijk zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten het Koninkrijk. Rechter commissaris mr. J. D. Vink. Curator mr. M. E. Jonker, advocaat en procureur in Haarlem; Reijer Drijver, wonende in IJ- muiden, gem. Velsen, J. P. Coenstraat 127. Rechter-commissaris mr. J. D. Vink. Cu rator mr. J. W. Crefeld, advocaat en pro cureur in IJmuiden. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 12 november 1963 opgeheven het fail lissement van Pieter Josephus van Hels- land, constructeur, wonende in Zaandam, Koningin Julianaweg 65, uitgesproken dd. 16 juli 1963, curator mr. J A. M. Thijssen, advocaat en procureur in Zaandam. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 11 november 1963 geëindigd het faillissement van Wil lem Jacobus Haverman, confectiefabrikant, h.o.n. Gecofa, wonende in Haarlem, v. Ol- denbameveldlaan 1, uitgesproken dd. 12 februari 1963, curator mr. G. J. H. de Leeuw, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 10 november 1963 geëindigd het faillissement van de v.o.f. W. Komen en Zn in Assendelft, Dorpsstraat 1055 en haar individuele leden W. Komen, in Krommenie, Zuiderhoofd straat 115 en J. Komen, in Assendelft, Dorpsstraat 1078, uitgesproken dd. 23 april 1963. Curator mr. C. J. Doorenbos, advo caat en procureur in Wormerveer. Advertentie Advertentie voor Breestraat 108 - Beverwijk met toestemming van de Kamer van Koophandel Verkoop uitsluitend k contant. Pil. de Koning De enige spreker bij deze plechtigheid was de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, die zich diep bewogen toonde omdat wethouder De Jong er niet meer is. Vooral nu men veertien dagen geleden nog in een voltallige vergadering van het college bijeen mocht zijn De ver standhouding in dit college is altijd voor beeldig geweest, verklaarde de burgemees ter, om hieraan toe te voegen dat de over leden wethouder in niet geringe mate tot aeze band heeft bijgedragen, omdat zijn grote gaven van hoofd en hart zich hier bijzonder toe leenden. Het, kan dan ook moeilijk worden beseft dat zijn stoel nu voortaan zal leeg blijven, want hij was een man van allure, met een fijn besnaard gemoed en een warm hart. Wat de burgemeester ook altijd buiten gewoon in wethouder De Jong heeft ge waardeerd is het feit, dat hij voldoende af- 'tand van zijn fractie wist te nemen om zich geheel in dienst van de gemeen schap te stellen. Spreker vroeg zich daar om af wat in Velsen allemaal nog niet tot stand zou zijn gekomen, wanneer deze Advertentie voor Breestraat 108 - Beverwijk Utrecht. De heer P. Rot uit Arnhem is gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op het proefschrift: „Waarnemingen bij de behandeling van lijders aan geel zucht ten gevolge van hepatitis". Staats inrichting M.O.: E. Burgier (Drachten). Nijmegen. Doctoraal Duits: J. P. C. Pon ten (Nijmegen). Kandidaats kunstgeschie denis: R. M. Taverne (Haarlem). Docto raal kunstgeschiedenis: G. Th. M. Lem- mens (Nijmegen) (cum laude). Doctoraal klassieken: J. W. J. Loontjens (Zundeit). Leiden. Doctoraal psychologie: mevrouw A E. Nieuwendijk-Nauta (Amsterdam), mej. A. Kuipers (Den Haag) en D. W. v. d Gaag (Leiden). Doctoraal geneeskunde: mej. E. Renes (Den Haag) en M. R. Veen (Zwolle). Eindhoven. Ingenieursexamen bij de on derafdeling der technische natuurkunde J. A. van der Heide (met lof). man in het bezit had mogen zijn van een lichaam, dat even sterk zou zijn ge weest als zijn geest. Met zichtbare ontroering herinnerde de burgemeester zich ook zi.jn laatste bezoek aan wethouder De Jong, toen deze zich op zijn sterfbed nog intensief bezighield met de belangen van de gemeente, die hem altijd zo bijzonder dierbaar is geweest. Maar het had spreker vooral aangegre pen dat het Godsvertrouwen van de zieke in staat was gewfest elk gevoel van twijfel in Zijn hesluiten te verdrijven en hiervoor een vertroostende berusting in de plaats (e stellen. „Dit sterfbed legt ons de verplichting op zijn vrouw en kinderen met zorg en lief de te omringen, nu wij hem moeten toe vertrouwen aan de aarde van het „Duin- bof", dat wethouder De Jong zelf eenmaal mede tot stand heeft gebracht", meende burgemeester Riihrmann, die zi.in toe spraak besloot met een „Rust zacht vriend, sterk van geest, maar zwak van lichaam Deze plechtigheid in de aula werd be sloten met een korte rouwdienst, met als voorganger ds. J. M. van der Brink, ge reformeerd predikant te Velsen. De litur gie bestond uit schriftlezing en het ge zamenlijk zingen van psalm 138:4 en de gezangen 56:3 en 49:4, waarbij de pre dikant zijn toespraak had gebaseerd op de tekst van psalm 77:20: „Uw' weg was in de zee, uw pad in grote -wateren, zodat uw voetsporen niet werden gekend". Hier na werd de kist, overdekt met talrijke fraaie bloemstukken naar de groeve ge dragen, waarbij van de vele honderden aanwezigen vrijwel niemand zich door de stromende regen liet weerhouden wethou der De Jong op zijn laatste gang te ver gezellen. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Vincent, z. van B. Hiemstra en M. J. M. van Sijes. Maria, A. C„ d. van C. Burgmeijer en C J. Huismans; Wille- miene J., d. van H. G. Bakker en H. van der Veen; Leonarda M. M„ d. van J. H. W. M. Leiuwes en M. A. C. Grapendaal; Jaco bus H„ z. van K. van Dijk en M. H. Mul der; Geertruida A., d van J. Tóth en G. Th. Timmer; Ronaldus W. J., z. van W. Balk en Th. P. M. Hoogeduin; Willem P„ z. van G. A. J. van den Vlekkert en I. Ja- ring; Sonja, d. van K. J. de Ruig en K. de Groot; Ronald P., z. van P. Oldenburg en A. Blaauw; Esther M.. d. van H. J. Bouw man en A. J. M. Vermeulen; Bart, z. van C. Slager en E. Kersbergen; Cornelia A M„ d. van W. J. Knaap en A. C. M. Oort- huijsen; Willy, z. van W. Brouwer en G Smith; Johanna M. C., d. van D. Zentveld en M. C. M. Castricum: Petrus J. J„ z. van P. J. Henneman en A. C. Zonneveld; Syl via, d. van A. S. Smit en B. J. Marx; Ju dith C„ d. van P. Turkstra en A. M. Been tjes; Magdalena M„ d van F. E. G. Hel wes en G. Hegeman; Lucia B. E., d. van W. Th. Kaandorp en G. E- Gouweleeuw. ONDERTROUWD: A. J. de Ruiter en J. M. van Keulen; M. Vlegels en M. H. J Diikmans. GETROUWD: N. Hartman en P. C. M Verhijde. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Peper kust van Dakar; Trito, Le Havre; Eboe. Dakar; Memnon. Antwerpen; Norfolk Trader, Felixsto- we; Arctic Tern, Hamburg; Vega, Hamina: Daje I Böhmer, Rotterdam; Scnuerbek, Antwerpen; Gouweborg. Sundsvall; Staffan, Stockholm; Cas- tor. Haiti; Alcetas, Rotterdam; Jason, Paramari bo. explosieven van Buitenhuizen; Kalmarsund, Rotterdam; Berit, Mantyluoto; Reimar Edzard Fritzen. Geile; Gannsf.iork. Napels; Markab, Kopmanholmen; Doni, Londen; Jans, Londen; Mutatie. Skoghall; Amelie Thyssen. Narvik; Prahsu, Hamburg; Bore, Kotka, cellulose voor Velsen; Patria, Delfzijl, cellulose voor Velsen; IJstroom. Rouaan;; Hille Oldendorff, Klaipeda; Atlas, Archangel, hout voor Zaandam; Wilpo. Kopmanholmen, hout voor Zaandam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Honte- stroom naar Grangemouth, van IJmuiden: Beira. Oslo; Baerenstein, Aruba; Hinde, Londen; Loa- merion. Port Said; Buka, Londen; Capricorne, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Stad Maastricht, Philadelphia, van IJmuiden: Worms, Antwerpen; Baarn, Bremen; Rheinstahl, Kirkeness: Nanning Buisman. Norrköping; Visten, Delfzijl; Vecht- borg. Delfzijl: van Zaandam; Sylt, Klaipeda; Budjadingen. Ysctad: Alcione, Huil; Kon Tiki, Rotterdam, bijlegger IJmuiden; Fiducia 2, Lon den: Gouwestroom, Vlissingen: Nautic. Stock holm; Hpc Vinces, Londen; seashell, Antwerpen; Meliskelk, Rotterdam; Sleipner 1, Ystad; Stad Rotterdam. Rotterdam, van IJmuiden; Antrum, Brunsbüttel; Cadans. Hull; Germane, Varberg. bijlegger IJmuiden; John V., Londen; Brooktor, Le Havre; Jetty, Delfzijl, van Zaandam: Cortia, Gothenburg: Bremer Wappen, Klaipeda, wals- materiaal van IJmuiden; SirJus, Colchester: Fern- wave, Hamburg; Hoogvliet. Sundsvall; Pallas, Malta; Ask, Felixstowe; Miguelin Pombo, Ant- wepreii, walsmateriaal van IJmuiden; Jonrix, Scarborough; Nascence, Ipswich; Amstelstroom. Londen: Fylrix', Hartlepool; Tryonia, Gunness; Arenshoop, Einden; Oscar Mathies, Aalborg; Aletla, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Lingestroöm. Rouaan; Wexford, Boston, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Fiona, Rotterdam, van Alk maar; Egret, Rotterdam; Mynias, Rotterdam; Herroe, Rotterdam; Woitersum, Bremen; Wester dok. Rotterdam: Aegir, Rochester, stroop van Zaandam; Nero, Rotterdam; Garnes, Imming ham: Norfolk Trader, Harlingen; Start, Roches ter, stijfsel van Koog a. d. Zaan. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Gronitas van Londen; Dahomeykust, Antwerpen; Mar- wickhead, Londen; Pacific Victory, Antwerpen; Luctor, Bergen op Zoom; Mercurius H., Dagen ham: Zaanstroom, Londen; Swift, Londen; Lenie, Barry; Ritornel, Londen; Eilek, Bremen; Schel- deborg, Runcorn, bijlegger IJmuiden; Bomma. Delfzijl; Herman Buisman. Kopmanholmen, hout voor Zaandam; River Afton, Pepel, erts voor IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Spaarne- kerk naar Bremerhaven; Arcturus, Rotterdam; Dankwart, Londen: Calchas. Rotterdam: Juno, Londen, walsmateriaal van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie voor Breestraat 108 - Beverwijk Benoemd tot hulpprediker te Pieterbu- ren D. Land, kand. te Slootdorp, die deze benoeming aannam. Bedankt voor Culemborg en voor Heeg H. J. Koffrie, legerprtdikant te Doorn. Baptisten Gemeenten Benoemd tot hulpprediker te Delfzijl Th. Pothof, kand. te Utrecht. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Ermelo (als geestelijk verzorger van Veldwijk) dr. C. v Leeuwen te Eist, die bedankte voor Zutphen (vac. F. Roosjen). Bedankt voor Lexmond B. M. Meyndert te Waarder voor Scharnegoutum (toez.) W. Kuil te 't Woudt voor Workum G. C. Vijzelaar te Deil en Enspijk voor Kou- dum I. J. Wisse te Almkerk. t-,_ Tel. op Knplhpid van de voor- Een schip op de rotsen? Zo erg is het gelukkig niet. Onze fotograaf „schoot" dit optisch grapje toen hij zich op het terrein bevond waar de reus achtige stenen voor de bouw van de nieuwe IJmuidense pieren liggen opgestapeld. Het „gestrande' schip is in werkelijkheid een schuit die op een helling in de Haring haven in aanbouw is. Zo ont stond het gezichtsbedrog dat- op de gevoelige plaat werd vastgelegd. De lancering van „Tel star" is enkele maanden ge leden met veel spanning te gemoet gezien. Er waren op timisten die van een on- middelijk ere-divisieschap droomden, er waren ook pes simisten. die na de openings wedstrijd tegen DWS-A meteen een degradatie voor spelden. Beide groepen hebben beurtelings gelijk gekregen. Telstar begon zwakjes, maar daarna werd een formida bele sprint ingezet, die de satellieten naar de hoogste regionen stuwde. De overwinning bij Wil lem II leidde bij een week blad, dat in deze gemeente verschijnt, zelfs tot de juich kreet: „Zonder overdrijving kunnen we stellen dat Tel star Manchester United heb ben kan". Het was allemaal weer wat té optimistisch, en de twee laatste nederlagen heb ben duidelijk aangetoond dat Telstar op een promotie nog .niet mag hopen. Daarvoor is Komen de vroeger zo in zwang zijnde boegbeelden op de schepen terug? Een mo derne versie van zo'n scheg beeld toonde de Noorse tan ker Borgholm, liggend in de grote sluis van IJmuiden. „Het moet een voetbalelftal voorstellen", riep een der opvarenden onze vragende blik opvangend. Daarbij keek-ie of hij het zelf niet geloofde. Opvallend is het in ieder geval wel. In het tijdvak van 2 no vember tot en met 8 novem ber 1963 werden in de ge meente Velsen de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: duif, dekzeil, damesportemonnee, parkiet, bedelkettïnkje, bankbiljet, paar bruine glacé hand schoenen, bankbiljet 10, bus-abonnement NZH, gou den hangertje, opklapbaar visstoeltje, kindertextiel, benzinetankdop, hondje, ro zenkrans, autoped, pantof feltje, matteklopper, houten autoped op 3 wielen, regen jas, wieldop, blik stopverf, kop van fietslamp, 4 emmer tjes en 2 afwasbakken van plastic, dameshorloge, biljet van 2,50, paar glacé hand schoenen grijs, herdershond, dameshandschoen, rozen krans, pakje shag met vloei papier, 5,autoped. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie te IJmuiden. De ge deponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 u. aan genoemd hoofd bureau van politie. de snelheid van de voor hoede te gering, evenals de technische beheersing. Er zijn nu tien wedstrij den gespeeld en Telstar heeft een score, die op een gemid delde wijst: vier gewonnen, vier verloren en tweemaal gelijk. Thuis werden drie overwinningen en twee ne derlagen geboekt, uit ston den er tegenover één zege twee nederlagen en twee gelijke spelen. Het doelge- middelde wijst op de grote defensieve kracht: 16»—9. Moeten we nu betreuren, dat Telstar dit jaar nog wel niet in de eredivisie zal ko men? Integendeel, lijkt ons, het, is veel beter zo. Van het begin af heeft manager Toon van den Enden zich op het standpunt gesteld, dat hét eerste jaar een jaar van In spelen zou moeten zijn. De gemiddelde score bewijst, dat aan de verwachtingen is voldaan: de satelliet Telstar is precies in de berekende baan. Men kan natuurlijk nog heel wat veranderen in de voorhoede, en het zal zo nu en dan ook nog wel eens gebeuren. Maar de realiteit is nu eenmaal, dat men eigenlijk geen betere spelers heeft dan de tot nu toe op gestelde. Er zal daarvoor eerst moeten worden ge kocht en de kans daartoe komt pas na dit seizoen. Men moet dus nu tevreden zijn met de gang van zaken en dat is men ook wel. Vooral omdat er van een goede geest sprake is, en dat is heel belangrijk. Tijdens de woensdagavond in Beverwijk gehouden jap vergadering van de afdeling Velsen en omstreken van de Hollandse Maatschappij van Landbouw heeft de voorzit ter. de beer P. Schaap, gewe zen op de teleurstellende gang van zaken in de agra rische sector. Ook de boeren willen profiteren van de al gemene welvaart. In rege ringskringen wordt wel veel over de landbouw geprap, maar de daden blijven veelal uit.-Daarom zullen de agrari ërs hun organisaties' moeten steunen en staan er voor de komende wintermaanden be langrijke bijeenkomsten óp het programma. Het heeft de boeren ook dit jaar niet erg meegezeten. Het begon met het late voor jaar; voor de veehouders volgde hierop een slécht hooijaar; de akkerbouwers gingen een ramp tegemoet, want bijna de gehele zaad- oogst slond op 1 september nog buiten. Maar gelukkig waren de laatste maanden gunstiger en kon er nog veel gered worden. Nu staat het vee op stal en zijn de akkers in de Wijkermeerpolder gro tendeels geploegd, wachtend op het zaad voor de volgen de oogst. Zou het nu werkelijk ver standig zijn, een man vrij te laten die 64 jaar in de ge vangenis heeft doorgebracht? Voor deze vraag ziet de Aan weerszijden van het Noordzeekanaal wordt alles in gereedheid gebracht voor de eerste dienst van de nieuwe pontveren, die tus sen IJmuiden en Velsen- Noord de oeververbinding zullen onderhouden. Het wachten is op de verwijde ring van de restanten van de oude brugpijler in de kanaalbodem. Zolang dit laatste brok beton met een middellijn van 16 meter niet is opgeblazen kunnen de ponten niet varen. Bij het nieuwe pontplein in IJmui den» is een modem opgezette consumptiëtent in aanbouw waar wachtende gebruikers van de veerpont de inwen dige mens kunnen verster ken. „commissie van invrvjheids- stelling van de Amerikaan se staat Illinois zich gesteld b\j het geval van de 84-jari- ge Richard Honeck die in 1899 levenslang kreeg we gens moord op een onder wijzer. „Ik ben van mening dat deze oude man in staat moet worden gesteld om de tijd die hem nog rest in vrijheid door te brengen", zo zei een lid van de commissie nadat Honeck onlangs door dit lichaam gehoord was. „Wij moeten echter met veel din gen rekening houden en niet in de iaatste plaats met wat de oude man zelf wil. Tot nogtoe weet hij dat zelf nog niet precies". „Hij heeft er natuurlijk ab- In IJmuiden is opgericht de Smalfilmclub Velsen. Het bestuur is als volgt samen gesteld; de heer J. Kok, Sa- turnusstraat 24, voorzitter; de heer A. C. Rabr Velser- broekstraat, Santpoort, 2de voorzitter; de heer D. ten Zijthoff, Plein 1845, tel. 7874; de heer.C. Walraven, Vleet straat 34, penningmeester en de heer H. van Tuyl, Aagtenvonklaan 14, Driehuis, commissaris voor materia len. söluut gèen idee van hoe het er buiten uitziet. Hij heeft bijvoorbeeld sinds 1928 altijd brood gesneden in de gevan genisbakkerij. Wat zou hij doen als hem dit baantje zou worden afgenomen?" Honeck was praktisch een „vergeten man" totdat het Amerikaanse persbureau As sociated Press onlangs meld de dat hij sinds 1904 geen en kele brief had ontvangen en nooit bezoek had gehad. Dit bericht had een stroom van 3.000 brieven, kaarten, tijdschriften en kleine ge schenken tot gevolg. Eén brief kwam van een nicht van de gevangene, de 62-ja- rige mevrouw Clara Naege- lin Orth uit Californië. Zij schreef dat zij zou proberen Honeck een tehuis te geven als hij zou wordèn vrijgela ten. Maai leden van de com missie van in vrijheidsstelling zijn van mening dat zij en Honeck eerst uitvoerig met elkaar moeten spreken voor er een besluit wordt geno men. „Meviouw Orth moet er zeker van zijn dat zij de last op zich wil nemen van de verzorging van een man die vrijwel zijn gehele leven in de gevangenis heeft doorge bracht", aldus een lid van de commissie. De commissie heeft nog niet verklaard wanneer zij een beslissing denkt te ne men.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9