Cent r A Hf Twee in één! MEUBELSHOW Drie meisjes omgekomen ongeval in Belfeld bij VAN DUIVENBODEN Nederlandse kwekers krijgen ereprijs van Duitse president Regen vernielt in Madrid vele huizen Verletbestrijding bij woningbouw m Vijftien doden in het verkeer v.VfwiMevi&ecfe VRIJDAG 15 NOVEMBER 1963 Kennemerplein 1 - Tel. 19373 Kerkelijk nieuws Straat genoemd naar oudste inwoonster Morgen is het de laatste dag Swdr.WaM®fsWi^3*V Burgemeester van Thorn Overdag EEN „ECHTE" BANK 's Nachts EEN „ECHT" BED (op lits-jumeaux breedte) Geëxposeerd op de PERMANENTE SPAARNE 11, H'LEM (t.o. Damstr. en Teylermuseum) INTERIEURVERZORGING Critiek Gedenkboek N.Ph.O. Kaarslicht geeft uw feest glans! GOUDA KAARSEN Been oi poot? Geen honden op zitbank in de stadsbussen Gretna Green Onderwijzerssalarissen Mies-verheerlijking" Iedereen bewondert mijn camel autocoat. Ge- 1 makkelijk, een warme jas tot net boven de knie. Ik betaalde 128.— en ik ga er jaren mee doen! Ook korte jassen gezien in vis graat en effen kleuren. En vanzelfsprekend de nor male tweedjas. Ook U zult tevreden zijn over een be zoek aan v. Kimmenaede. tel. 21392 naanem ui. 55477 „Het doet mij veel genoegen u de ere prijs van de president van de Duitse Bondsrepubliek te overhandigen- Het is deze zomer zonder meer duidelijk gevor- den dat Nederland een buitengewoon ster ke plaats inneemt onder de bloemenkwe- kende landen. De Nederlandse bijdragen aan de IGA 63 zijn mede de aanleiding geweest van het grote succes van deze internationale tentoonstelling". Met deze woorden overhandigde de heer G. Nowara bestuurslid van de IGA 63 de prijs een grote vaas een Dr. A. J. Verhage, commissaris-generaal van de IGA 63. De IGA 63 is de naam van een ten toonstelling in tuinbouwgewassen die de ze zomer in Hamburg werd gehouden. De tentoonstelling trok bijna zes miljoen bezoekers. Het expositieterrein strekte zich over vele hectaren uit. Er waren 1230 exposanten, waaronder 925 Duitsers en 305 buitenlanders. Zes en twintig landen stuurden een inzending. Nederland heeft daarvan het beste figuur geslagen zoals de heer G. Nowara donderdagavond tij dens de prijsuitreiking in café-restaurant Brinkmann in Haarlem opmerkte. De Internationale Gartenbau Ausstellung waarvan de afkorting IGA is afgeleid, is een grootse manifestatie op tuinbouw gebied geworden. Dr. Verhage heette in de Hildebrandzaal van restaurant Brink mann de Duitse gasten welkom. Hij roemde de buitengewoon goede organisa tie van de tentoonstelling. De heer G. Nowara was uit Duitsland overgekomen om de tientallen medailles en oorkonden die de Nederlandse kwe kers tijdens de tentoonstelling hadden ver overd uit te reiken. Dr. Verhage kreeg tenslotte voor zijn verdienstelijke werk aan de tentoonstel ling de zilveren medaille „der freien und Hansestadt Hamburg" aangeboden. Advertentie Ned. Herv. Kerk Beroepen te Maarssen H. Vos te Rijssen te Kamerik (toez.) J. Smit te Lopik. Bedankt voor Polsbroek en Vlist K Jansen te Schelluinen. Geref. Kerken Beroepen te Grijpskerke, St. Pancras en te Zwaagwesteinde D. W. Gesink, kand te Amsterdam te Harderwijk (vac. wij len A. Dercksen) J. Schelhuis te Huizum lFrj- T, Bedankt voor Zienkzee A. C. v. Beek te Ottoland. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Schiedam P. v. Zonneveld te Berinekom. Tweetal te Harderwijk M. W. Nieuwen -uijze te Amsterdam-W. en J. H. Velema te Apeldoorn-C. Doopsgez. Broederschap Aangenomen naar Meppel mej. da. H. C Leignes Bakhoven te Kampen. Bapt. Gemeenten Beroepen te Utrecht- P. H. Lindeman te Veendam. De oudste inwoonster van Neder land. de 105-jarige mevrouw J. A. de Bree-Meyer te Hoogkerk, zal op zaterdag 23 november een naam bordje 'onthullen van een naar haar genoemde straat in plan-zuid in haar woonplaats, waar zij al 75 jaar woont. Vele plaatselijke autoriteiten zullen deze plechtigheid bijwonen. Ook zal aanwezig zijn Sint Nicolaas, die juist die middag een officieel bezoek brengt aan deze gemeente. Advertentie Advertentie Wie morgen, 16 november, even bin nenstapt bij Smit van Rijsbergen, kan nog profiteren van de unieke aan bieding. Alleen morgen kan Smit van Rijsbergen u voor 138.— (heus u leest het goed) dat fantastische blauw kamgaren kostuum nog leveren. Koop morgen nog het mooiste - en voordeligste - kostuum dat u ooit droeg. Betere konfektie en herenmode HARLEM - ZIJLSTR. 71 - TEL. 16963 MADRID (AP) Honderden mensen zijn in Madrid dakloos geworden door regenbuien die langer dan zeventig uur aanhielden. Laaggelegen wijken kwamen blank te staan. Een aantal kleine "wonin gen zakten onder het geweld van het wa ter in elkaar. Er zouden slachtoffers zijn. De brandweer van Madrid heeft in een uur meer dan honderd maal moeten uit rukken om mensen te helpen, wier wo ningen door de zware regenbuien werden overstroomd of beschadigd. De meteorologische dienst voorspelt tot na het weekeinde aanhouding van de on weersbuien. In andere delen van Spanje hebben zware regens soortgelijke schade veroorzaakt. Met ingang van 1 december is tot bur gemeester van de gemeente Thorn in Lim burg benoemd mr. M. G. N. Schutgens, die van 1 november 1957 af secretaris van burgemeester drs. Th. Gijsen van Kerk- rade is geweest. Mr. Schutgens volgt in Thorn burgemeester Smeets op, die bur gemeester van Ubach over Worms is ge worden. Mr. Schutgens is 34 jaar en lid van de K.V.P. Minister Bogaers van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft de gemeentebe sturen verzocht eraan mede te werken, dat de verletbestrijdingsregeling 1963 zo veel mogelijk wordt toegepast. Deze rege ling gaat ervan uit, dat de opdrachtgever de bijdrage verhoogt, die de Stichting Ver letbestrijding Bouwnijverheid aan de aan nemer toekent. Daaróm is de minister voor woningwetwoningen bereid bij het vaststellen van de definitieve stichtingskos- ten en het afsluiten van de rijksvoorschot ten 15 pet. van deze bijdrage in aanmer king te nemen. In het algemeen zal dit geen gevolgen voor de uiteindelijke stich- tingskosten en huurprijzen behoeven te hebben. Enkele kostenfaktoren, zoals ren teverlies en toezicht, zullen als gevolg van het doorwerken bij minder gunstig weer een lager eindbedrag te zien geven. De minister wil voorkomen, dat de gel dende huur- en stichtingskistengrenzen voor premiewoningen een belemmering voor opdrachtgevers zullen vormen om aan de verletbestrijdingsregeling 1963 mee te werken. Wanneer kan worden aange toond dat die grenzen als gevolg van de door de opdrachtgever aan de aannemer uit te keren vergoeding worden overschre den, zal dit worden aanvaard. Verder heeft 'minister Bogaers de ge meentebesturen gevraagd bepaalde onder houdswerken en kleine verbouwingen naar het winterseizoen te verschuiven opdat buiten het winterseizoen een deel van de bouwcapaciteit voor nieuwbouw beschik baar komt. Advertentie Advertentie Op de rijksweg in Belfeld in Limburg is vanmorgen een ernstig auto-ongeval ge beurd, waarbij drie Belgische meisjes zijn omgekomen. Een busje met meisjes, onder weg van België naar een tegelfabriek in Tegelen, kwam bij een inhaalmanoeuvre in botsing met een vrachtauto, afkomstig uit Ermelo. Drie van de meisjes waren op slag dood, de chauffeur van het busje werd levensgevaarlijk gewond. Op het terrein van he<t expeditie-bedrijf Goes aan de Schoolstraat in Vleuten is gistermiddag de drieëneenhalf jaar oude kleuter Piet van Leeuwen, wonende in Vleuten, verongelukt. Het kind speelde met zijn driewielertje in de garage van het bedrijf. Op het moment dat een chauf feur een vrachtwagen achteruit naar bin nen wilde rijden, reed de kleuter de garage uit. Het kind kwam onder een achterwiel terecht en was op slag dood. Bij een verkeers ongeval op de rijksweg van Amersfoort naar Nijkerk is gistermorgen de 55-jari- ge Amersfoortse schilder Hoefsloot om het leven gekomen. Het slachtoffer zat achterin een personenauto die voorsorteer de om links af te slaan Een auto met oplegger die zich al op het linkerwegge deelte bevond, vermoedelijk om te passe- Naar aanleiding van de "onlangs ver schenen vernietigende recensie over de opvoering van de klucht „Stoepkind menen wij toch enige aanvullende opmer kingen te moeten makep. Uiteraard (gelukkig maar) geeft een criticus zijn persoonlijke mening weer. Als wij de recensie over het laatste stuk van ons vorig seizoen, „Klanten kunnen niet wachten", nog eens nalezen dan mo gen wij dit toch wel een gunstige critie c noemen. Of dit stuk bij het publiek aan sloeg is een andere zaak. Kortom, wij verloren enkele donateurs. De laatste „waardeloze klucht" bleek echter zoveel weerklank bij het publiek te vinden dat wij het genoegen mochten smaken diverse donateurs te noteren. Wij zijn het met uw recensent eens dat een stuk als „Klanten kunnen niet wach ten" veel meer inhoud bezit. Zouden wij het echter wagen alleen dergelijke stuk ken op te voeren, dan zou onze allerlaat ste opvoering spoedig in het verschiet liggen. Per slot van rekening zijn wij, als ama teurtoneelvereniging, sterk afhankelijk van onze donateurs. Waarmee wij maar willen betogen dat, wanneer een recensent deze specifieke moeilijkheden bij een amateurtoneelver eniging onderkent, de allerscherpste kant jes in zijn critiek toch wel een weinig gepolijst kunnen worden. Het bestuur der toneelvereniging „ADVENDO". Naschrift. Wij kunnen moeilijk aannemen dat enkele individuele uit zonderingen daargelaten het publiek _o weinig onderscheidingsvermogen bezit dat het slechts bereid zou zijn zich te amuseren met stukken van een minder waardig gehalte. Voor deze mening kun nen veel voorbeelden worden aangevoerd. Naar onze opvatting behoort het tot de taak van een toneelrecensent elke voor stelling zo objectief mogelijk op haar ar tistieke kwaliteiten te beoordelen en zijn conclusie gebaseerd op de prestaties door auteurs en spelers, met redenen omkleed in zijn recensie te omschrijven. Zoals hier trouwens door de betreffende redacteur is geschied. De wervingsmogelijkheden van donateurs staan hier buiten. Red. Een fraai uitgevoerd gedenkboekje. Een juweeltje. Een interessant en boeiend ge schreven artikeltje over het Orkest. Maar waarom zo beknopt? Ons Orkest verdient een monumentaal gedenkboek. Waarom zo weinig foto's? Afkeurenswaardig is het dat aan een ziekteverschijnsel in ons con certleven: „De beroemde solist" door fo to's aandacht wordt geschonken. Waar zijn de artikelen over verdienstelijke be stuursleden en orkestleden? En dan het cijfermateriaal? Onmisbaar in een gedenk boek. De lijst van orkestleden met aan tal dienstjaren? Dirigenten met aantal beurten voor het orkest? Componisten wanneer en hoeveel malen hun werken zijn uitgevoerd? Kortom, mijne heren verkeerde zuinigheid. TH. G. VAN DER LEER, Haarlem. Advertentie W de rubriek „Schrijvende lezers" in uw overigens voortreffelijk blad van 9 november j.l. las ik tot mijn er gernis, dat u het zonder enige motive ring e'ens bent met de familie Brandse ma te Santpoort. V/ie maakt uit welke dieren edel of onedel zijn? De familie Brandsema te Santpoort? Heeft deze fa milie ooit wel eens een studie gemaakt van het leven van de haas? Zo ja, dan zou zij ongetwijfeld ook de haas onder de edele dieren gerangschikt hebben. Wa re de haas een onedel dier dan zou onze familie toch Hazepoot moeten heten? Neen, Brandsema: er bestaat geen onderscheid tussen edele en onedele dieren, er leven slechts edele dieren. W. HAZEVOET, Haarlem Naschrift: Alvorens op de benen in te gaan, moet het ons van het hart dat wij zeer teleurgesteld zijn over het feit, dat een geacht lezer als de heer Hazevoet ons blad alleen zonder de rubriek „Schrij vende Lezers" voortreffelijk zou vinden. Overigens voortreffelijk" betekent im mers, dat deze rubriek hem niet zint. Dat is jammer, want het is zo'n informatieve rubriek. Dat blijkt trouwens ook uit de benen- en potenproblematiek. Een voet kan alleen aan een been vastzitten, dus de haas is een edel dier. Zullen wij dan alle knaagdieren ook maar edel noemen? Maar dan moet het uit zijn, anders komen wij in conflict met alle mogelijke zegswij zen en aanduidingen waarin poten een rol spelen. „Opzitten en pootjes geven," „op zijn poot spelen", enzovoort. Wij hopen dat de betrokkenen er geen been in zien hiermee in te stemmen. Want als we nóg verder gaan, zijn er ongetwijfeld natuur liefhebbers die van de dieren op de plan ten overspringen en niet meer van aard appelen poten willen horen. Red. Enkele dagen geleden ging ik met lijn 5 vanaf het Houtplein naar Haarlem-oost. De bus was helemaal bezet. Op een twee persoonsplaats zat een dame met een poe del. Toen ik vroeg of ik er mocht zitten zei ze dat dit eigenlijk niet kon. Ze trok de poedel iets naar zich toe en deelde mee bij de volgende halte te zullen uit stappen. Ik kon op het puntje van de bank zitten. Bij de volgende halte bleef ze echter zitten. Omdat toen een andere plaats in de bus vrij kwam ben ik daar gaan zit ten. Ik vind dit verregaand onbeleefd. Als we met kinderen in de bus zitten laten we hen opstaan bij plaatsgebrek. Maar een hond laat men zitten. Deze dieren liefde is naar mijn smaak wel te ver doorgevoerd. Ik zou daarom de directie van de NZH willen verzoeken bordjes in de bus te plaatsen met het opschrift „Geen honden op de zitbank." Bovendien worden de zit tingen bij regenweer door de honden ver ontreinigd. A. DUURSMA-SIJPESTIJN, Haarlem Naschrift: In de vervoersvoor waarden van de NZH staat dat hon den slechts in de bus mogen onder meer onder voorwaarde dat ze geen zitplaats innemen. De chauffeurs hebben opdracht hierop te letten. Bij een volle bus kan dit uiteraard wel eens moeilijk te zien zijn. Het plaatsen van nog een bordje in de bus maakt de totaliteit van de toch al veelvuldige aankondigingen wellicht geheel onopvallend, aldus het commentaar van de NZH. Nog even kom ik terug op het arti kel van Marcel de Groot over Gretna Green in de krant van vrijdag 25 oktober. In dit artikel doet u het voorkomen als of de foto van de kamer afkomstig is van het hotel dat gedreven wordt door Nederlanders. Dit is beslist niet waar. Ik herkende de foto onmiddellijk want ik ben zelf in Gretna Green geweest. Mijn zoon is daar namelijk getrouwd en ik heb een gedeelte van de wachttijd mee gemaakt en ik weet dus waar ik over spreek. Deze foto is de hotelkamer van hotel „Green Law" dat gedreven wordt door een echtpaar, waarvan de vrouw een Italiaanse is. U ziet dat Nederlanders daar niets mee hebben uit te staan. De hotels en caravans van „de moeder der weglo pers", mevrouw Kilhcoly, mogen gezien worden. Daarom vindt ik het juist tegen over deze vrouw (een Nijmeegse die met een Schotse R.A.F.-piloot getrouwd is) niet leuk dat een dergelijke vieze kamer haar in de schoenen wordt geschoven. Ook het geld dat zij vraagt als tolk voor de paartjes is slechts vijf gulden en dat is toch heel wat minder dan de tolk in Heemstede die vijfendertig gulden re kent om de huwelijksacte uit het Engels te vertalen. Ik hoop dat u deze rechtzetting zult pu bliceren, mevrouw Kilhooly verdient echt niet anders. H. WIELANDT-DREYER, Haarlem Naschrift: In het artikel wordt niet ge steld dat de gepubliceerde foto afkomstig is van een door Nederlanders gedreven hotel. Er wordt slechts verteld dat veel hotels in Gretna Green door Nederlanders worden beheerd. Over mevrouw Kilhooly wordt met geen woord gerept. Van „een vieze kamer in haar schoenen schuiven' kan dus geen sprake zijn. Evenmin sug gereert het artikel dat de tolk ter plaatse duur is. De bedoeling van het artikel was onder meer te betogen, dat rondom het zo vaak geromantiseerde huwelijk in Gretna Green heel wat winstbejag is ontstaan. Red. Met verbazing heb ik gelezen, dat een Amsterdamse onderwijzer met Hoofdakte en acht dienstjaren, getrouwd en twee kinderen in 1962 („schoon dus") 415,17 per maand verdiend zou hebben. Dit nu moet toch beslist een misverstand zijn en er is ergens een druktout ingeslopen. Deze onderwijzer verdient thans bruto 684,18 per maand en als hij getrouwd is en twee kinderen heeft, dan komt zijn netto-salaris op ongeveer 550 (circa 20 peïcent aan belastingen, pensioenfonds etc.). In 1962 bedroeg dit wat minder, maar 415 is on mogelijk. Overigens: acht dienstjaren is voor een onderwijzer financieel niet gun stig. Als hij zijn „maximum" heeft be reikt komt zijn salaris op dit moment boven de 900 en als Hoofd van een School of volledig bevoegd bij het Mulo boven 1.000 per maand. Zo'n hongerloon als werd voorgesteld hebben wij dus geenszins, maar men vergete niet, dat onderwijzers een studie hebben van 8 a 9 jaar (bijvoor beeld 5 jaar HBS en 3 vakonderwijs en dat hij dus ongeveer 21 jaar is (met militaire dienst zelfs 23) als hij zijn eerste salaris in ontvangst kan nemen. Dit is bij menig ander reeds zeven jaar eerder het geval, W. FRANSEN, Haarlem Naschrift: (Nadere informatie bij het Schoolblad leerde ons dat als gevolg van het verkeerde overnemen van In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publikatle zijn: Bet onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat alg'emene belang te zijn beschcuwo De inzender moet de arlel met zijn volle naam en adres ondertekenen en in stemmen mpt de vermelding van zijn- naam en woonplaats (Dus geen pseudo niem of initialen; De brief moet gesteld zijn ln oehoorüjk Nederlands en In begrijpelijke, beknopte vorm De redactie behoudt zich net recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren Opneming van eer: bepaalde Oriel be- tekent allerminst dat de redactie het eens ts met daarin vervatte meningen oi argumenten het cijfermateriaal door het ANP en ook door ons een misverstand is gewekt. Er stond namelijk in Het Schoolblad, dat de bewuste onderwijzer 1 451,17 en dus niet f 415,17 verdiende. Overigens is volgens de Nederlandse onderwijzersvereniging het bedrag dat de heer Fransen noemt, te weten f 684,18, onjuist. Dit moet zijn 677,70, hetgeen resulteert in een netto salaris van f 535,14. Red.). Hoewel vol bewondering voor hetgeen de Nederlandse bevolking geofferd heeft voor „Het Dorp", vond ik de „Mies-ver heerlijking" overdreven. Wat zij voor ca mera en microfoon presteerde doen haar talloze Nederlandse jonge vrouwen na Omringd door 'n aantal verzorgers, make- up-specialisten en technici is het toch niet zo'n prestatie een aantal uren in het beeld te staan. Meer respect heb ik voor een een dezer dagen gepensioneerde wijk verpleegster, die zich veertig jaren in dienst heeft gesteld van haar lijdende me demensen en bijvoorbeeld in de barre winter verleden jaar tweemaal per week te mijnen huize kwam om mijn vrouw te helpen. Dat is een prestatie om res pect voor te hebben. Mies Bouwman vond het nu nodig, om den brode, voor de camera en microfoon enige vooraanstaande medeburgers be lschelijk te maken en mede te werken aan een programma, waarin een figuur als paus Joannes XXIII, die door anders denkenden zowel als door rooms-katholie ken als een groot man wordt beschouwd, in een lachwekkend daglicht werd ge steld. Van onze Nederlandse studenten zijn wij wel iets gewend. Ik denk alleen maar aan de excessen bij de ontgroening! Maar dat een student als Ferdinandusse zich vermeet, het rooms-katholieke volksdeel te beledigen, dat gaat toch de perken te bui ten. In de pers constateert men „Mies is van haar voetstuk gevallen". Voor mij heeft zij er nooit opgestaan. Op een voetstuk staan voor mij de stille werkers. H. BAKKENHOVEN, Haarlen Naschrift: Dadelijk na de „Het Dorp"-rage heeft ons blad gepleit voor bezinning ten aanzien van de persoons verheerlijking, die erop volgde. De grote nadelen voor publiek en Mies blijken nu. één grote desillusie! Red. ren, reed achter op de personenauto in. De bestuurder van de personenauto en een derde inzittende bleven ongedeerd. De 21-jarige J. J. B. uit Utrecht, ar beider bij het spoorwegbouwbedrijf, is gistermiddag tussen Geldermalsen en Waardenburg door de sneltrein Utrecht/ Maastricht aangereden en om het leven gekomen. Het slachtoffer ongehuwd verrichtte werkzaamheden aan de baan. Op rijksweg 42 is gistermiddag om streeks half twee de 28-jarige student H. Kazemir, afkomstig uit Kolham, gemeen te Slochteren, verongelukt. Hij kwam, toen hij met zijn motorfiets onder Kolham linksaf wilde staan, in botsing met een vrachtauto. Woensdagavond is de 61-jSrige J. B. Vosselman uit Vaassen op de Stations straat te Barneveld met zijn personen auto tegen een vrachtauto met aanhang wagen gereden, waarvan de bestuurder had gestopt om ander verkeer voorrang te geven en daarna links af te slaan. Hoewel de auto van de heer Vosselman totaal vernield was, scheen hij zelf niets te mankeren. Gisteren werd hij echter on wel. Hij werd met spoed naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij bij binnen komst van de onderzoekkamer overleed. Een bestelauto met drie inzittenden is op de Oosterweg in Purmer geslipt en tegen een boom gereden. De drie inzitten den werden allen uit de wagen geslin gerd. Eén van hen, de 24-jarige J. de Boer uit Volendam, overleed ter plaatse. Gisteravond is de tweejarige Richard van der Aa voor zijn woning in de Schu- rinksdwarsweg te Enschede tegen een passerende personenauto gelopen. Het kind werd zwaar gewond naar het r.k. ziekenhuis gebracht, waar het kort na aankomst is overleden. Bij een autobotsing op de wegkruising Parkzicht, onder de gemeente IJzendijke in Zeeuws-Vlaanderen, is de 21-jarige L. C. W. uit Brugge op slag om het leven gekomen. Hij zat in een door een inwoner van Brugge bestuurde auto, die op de voör- rangsweg BreskensTerneuzen van opzij werd aangereden door een andere auto. Beide bestuurders liepen een zware her senschudding op. De 67-jarige heer J. Fransen uit de Repelaerstraat in Den Haag is gister avond In het ziekenhuis aan de Zuidwal in zijn woonplaats overleden aan de ver wondingen die hij enkele uren eerder bij een botsing met een voetganger had op gelopen. Hij kwam op de Fruitweg met zijn bromfiets in botsing met een automo bilist, die naast zijn voertuig stond en viel. De aangereden man liep slechts lichte verwondingen op. In de Antoniuslaan te Blerick is gister avond de twaalfjarige J. P. uit deze ge meente om het leven gekomen. Bij een plotselinge zwenking kwam hij met zijn fiets onder een vrachtauto terecht. Op de rijksweg LeeuwardenHarlingen is gisteravond een personenauto, bestuurd door de 22-jarige M. van Smeden uit Franeker, door nog onbekende oorzaak van de weg geraakt. De auto boorde zich over een afstand van 25 meter door het geboomte langs de weg, sloeg enkele ma len over de kop en kwam daarna in de Schingstervaart terecht. De bestuurder, die alleen in de auto zat, kwam om het leven. Omstreeks halfnegen is gisteravond op een niet-beveiligde overweg tussen Wij- chen en Nijmegen een vrachtauto tegen een trein gebotst. De chauffeur werd zwaar gewond en het spoor werd ver sperd. Om tien uur kon het treinverkeer op deze lijn weer doorgang vinden. Op de Beuzebergerweg te Holten is woensdagavond een botsing ontstaan tus sen twee bromfietsers. Eén van hen, de 24-jarige tractorchauffeur J. H. Kevel ham uit Holten, werd zo ernstig gewond dat hij op weg naar het ziekenhuis te Deventer is overleden. T<ryyrxxxxTorirrrrorYyryYvxxYxxxYxxxxxx)C)oooooiTorir» xjooooocg» WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie voor exclusieve herenmode greet houtstr. 59 gen. eronléjtr. 86

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15