Gratiebeleid verandert niet TRESLONG AGENDA 995 Mr. Stikker: NAVO-strategie komt op de helling M POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig J GROEN êt CO ADLER Over beslissingen kan de Kamer pas achteraf oordelen naaimachines Houten woningen voor Noord-Brabant Trompet gestolen uit het tropenmuseum Diaconaal centrum voor bejaarden en invaliden TRICOT NYLON SHIRTS Kloof tussen militaire vereisten en de mogelijkheden om er aan te voldoen DOEPIE EN DE WONDERKEUREN t Over „rotte bouwwerken" in Beek nu vragen in de Kamer r~ Mevrouw Strik komt thuis DUIVENBÖDEN Regen en wind 2 Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: HERENMODE-TIP m t ^^4 uxanex V?. IJ DAG 15 NOVEMBER 19 63 Haarlem V elsen-IJ midden Beverwijk Centrale verwarming Duiker «II I JjjVv Kerkelijk nieuws 25 i ono (Van onze parlementaire redacteur) Het gratiebeleid van minister Scholten zal zoveel mogelijk aansluiten bij dat van zijn ambtsvoorganger mr. Beerman. Dit deel de de minister gistermiddag in de Tweede Kamer mee naar aanleiding van de debat ten over het gratiebeleid inzake de laatste vier in Nederland gedetineerde Duitse oor logsmisdadigers. De stelling van de minis ter is, dat de raadpleging door de Kroon voor eventuele gratieverlening in volle vrijheid moet geschieden en dat het staats rechtelijk onaanvaardbaar is als de Ka mer hierin bepaalde uitspraken doet. Als er een beslissing is genomen dan staat deze achteraf aan de Kamer ter beoor deling, waarbij de ministeriële verantwoor delijkheid in het geding is. De minister wilde niet spreken van een algemeen gra tiebeleid. Men moet elk geval op zichzelf beschouwen, zei hij. Asiels Aan een verbouwingsplan van het rijks asiel te Groningen wordt hard gewerkt, zei de minister in antwoord op de critiek, die de Kamer had geuit op de gevangenis sen en asiels. Er was indertijd geen an dere keus omdat er geen beter gebouw beschikbaar was dan dat in Groningen. Spijtoptanten Over de spijtoptanten zei de minister dat het kabinet vastbesloten is. het probleem volledig op te lossen. Het herstel van de Advertentie uitgebreide SPUSKAART onb.KIPETEN A6.SO - dagelijks DIMER.en SOIREE. DANSANTE reservering 02520.53H7 GALA.KERSTDI N ER.DANSAIMT diplomatieke betrekkingen met Indonesië zal de oplossing vergemakkelijken, omdat het nu weer mogelijk is via de Neder landse diplomatieke vertegenwoordiging in Djakarta een oordeel te vormen over de aanvragers. Een procedure voor persoonlijke gesprek ken met de aanvragers jn Indonesië wordt voorbereid. Twintig pez-cent van de in 1962 verstrekte visa werden niet gebruikt, zei de minister. Tachtig percent van „de ver zoeken om visa werden afgewezen door de beoordelingscommissie. Loterijwet Mr. Scholten deelde voorts mee dat het kabinet zich zal beraden over de inhoud van het eind-rapport van de commissie Wiarda over de wijziging vao de Loterij- wet. In het rapport wordt een technische herziening van de wet op de kansspelen voorgesteld alsmede een opheffing van het thans bestaande verschil tussen de begrip pen loterij en hazardspel. Afluisteren De. regering zal nagaan of de wet aan gepast moet worden aan de nieuwe tech nische mogelijkheden om telefoongesprek ken af te luisteren. Vooral de mogelijke in breuk op de persoonlijke sfeer zal daar bij zwaar moeten wegen. Minister Schol ten verklaarde dat hij zich met zijn drie bij deze aangelegenheid betrokken ambt genoten de minister-president en de mi nisters van Binnenlandse Zaken en van Verkeer en Waterstaat door deskundigen zal laten voorlichten over de laatste ont wikkelingen van de afluisterapparatuur. De Kamer heeft tenslotte de begroting van Justitie goedgekeurd. „Voor de grap". Zes weken gevange nisstraf en vier jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft het gerechtshof in Den Haag opgelegd aan een 23-jarige stu dent, die in Rotterdam „voor de grap" met zijn auto de stoep was opgereden om voet gangers schrik aan te jagen. Hij reed daarbij een oude dame aan en ging er vervolgens met gedoofde lichten vandoor. c Concertgebouw, vandaag 16.15 en 19.30 u.: Jeugdconcert door het N.PhO. o.l.v. Marinus Adam (kunstcommissie VGLO). Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Dieventaal" van Jean Anouilh (Galavoorstelling Weldadigheid naar vermogen). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het statiebezoek van het koninklijk paar en prinses Beatrix aan Perzië en Thailand", a.l.; 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.'f „Cleopatra, de venus van het Oosten", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent O.S.S. 177", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „De man met het slangeveld", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De prijs van het verraad", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „De vergeten medeminnaar", 14 j. Zaterdag 14-30 u.: „De avonturen van een zigeunerjongen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Fernandel rooit het wel", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tharus de zoon van Attilla", 14 j. Roxy, 14.15, 15 en 21.15 u.: „Léon Morin prêtre", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „5 Ge brandmerkte vrouwen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. HofkerRueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage. Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging „De Acht". Tot en met 30 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling ,.100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember olieverfschilderijen van Hans Mulder. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953 Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Huize Bloemenheuvel: tentoonstelling van aquarellen van G. J. de Geus. Dage lijks geopend van 1017 u. en 's zondags van 14—17 u Tot en met 17 november. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr 32): Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten, Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-18 u. en dinsdag t/m zaterdag van 9-18 u. Tot en met 5 dec. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend van 20 uur af, cabaret van 21-23.15 uur. Waag-Taveerne, iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 U.t „Wiedewagen" met Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. "t TTJIrto aw ivi Uanrlftm" in (Zie verder „Uitgaan in Haarlem' krant van vandaag) in de VRIJDAG 15 NOVEMBER City, 20 u.: „Taras Bulba". Stadsschouwburg, 20 u.: „Oproer in het Verre Oosten". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Concert met cabaret IJmuider Har monie. Cultureel Centrum. 20 u.: Gespreks- avond Folitiek Jongeren Contact Velsen. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei"- 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord 14 tot 17 en 19 tot- 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 16 NOVEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Taras Bulba". Stadsschouwburg, 20 u „Oproer in het Verre Oosten". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Concert met cabaret IJmuider Har monie. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Concert met cabaret accordeonver eniging „IJmuidens Roem". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u,: Dans avond „Criterion" met muziek van „The Desmounts". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. VRIJDAG 15 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jerry als preutse professor". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping onder spervuur". W'.B. Theater, 20 u.: „De hel van Tara wa". ZATERDAG 16 NOVEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Jerry als preutse professor"; 23 30 u.: „Vijf ge brandmerkte vrouwen". Luxor Theater. 19 en 21 15 u.: „Ontsnap ping onder spervuur". W B. Theater, 20 u.: „De hel van Tara wa". Advertentie Advertentie ADLERETTE de werke lijk lichtgewicht machine met Sterna door en door service. AUeenverkoop voor Haarlem en omstreken Het pleidooi voor de bouw van houten woningen, dat de heer G. I. M. van Ke- menade maandag in de provinciale staten van Noord-Brabant heeft gehouden, heeft reeds geresulteerd in een aanbieding van vijf Nederlandse timmerfabrieken, die een plan hebben ontworpen voor een houten woning, dat zij nog dit jaar aan de minis ter zullen voorleggen. Deze houten woning wordt gegarandeerd voor veertig jaar, is volgens de fabrikan ten in onderhoud niet duurder dan een evengrote stenen woning, terwijl de bouw tijd veel korter is, namelijk twee weken voor een woning zonder kap en vier we ken voor een met kap. De heer van Kemenade heeft er thans in de Provinciale Staten opgewezen dat de ze woning per kubieke meter goedkoper is dan een goede woningwetwoning en veel goedkoper dan de zogenaamde 14.000 gul den-woningen. Uit het museum van het koninklijk in stituut voor de tropen te Amsterdam is een 52 cm lange houten trompet, die een waarde heeft van 450 gulden, gestolen. Het mondstuk van de uit het Australische deel van Nieuw Guinea afkomstige trompet is in de vorm van een kop gesneden. De diefstal werd op 7 november door een museumassistente ontdekt. Het muziek instrument stond in een open vitrine op de tweede verdieping opgesteld. Om bet er uit te halen heeft de dief de standaard waarmede de trompet was vastgeschroefd moeten verbuigen. Met de verdwijning van het instrument is een ware lacune ontstaan in een belang rijke collectie, zo werd van de zijde van de museumstaf medegedeeld. In een te Utrecht gehouden buitenge wone ledenvergadering van de federatie van diaconieën in de Nederlandse Her vormde Kerk is besloten tot liquidatie van de federatie. Met ingang van 1 januari zullen zowel de algemene diaconale raad als de federatie van diaconieën vervangen worden door een nieuw landelijk diaconaal orgaan: de generale diaconale raad. Het batig saldo van 100.000 zal worden bestemd als aanloopkosten voor de bouw van een diaconaal centrum op het ter rein van Hydepark te Driebergen; Advertentie Advertentie -1 - -r--> I -- ÏÏHS iiji 'n Prachtig shirt,optisch wit, met het moderne boordmodel... van tricot nylon, dus snel gewas een, snel droog. Alléén bij P&C „Wij gaan op het ogenblik een nieuwe periode tegemoet, waarin de NAVO-strate gie op de helling gezet moet worden. Ener zijds moeten wij trachten tegemoet te ko men aan de wensen van hen, die een meer flexibele verdediging verlangen, maar an derzijds moeten wjj proberen de steeds wijder wordende kloof te overbruggen, die ligt tussen militaire vereisten en de prak tische mogelijkheden van de landen om hieraan te voldoen. Deze twee desiderata zijn beslist niet zonder meer verenig baar". Het was dan ook het kostenprobleem, waarover de secretaris-generaal van de NAVO, mr. D. U. Stikker, die thans eni ge dagen in ons lrnd vertoeft, zich in een lezing in Den Haag voor de Vereniging ter Beoefening van de Krijgswetenschap nogal het hoofd brak. Een oplossing van dit pro bleem noemde mr. Stikker verreweg de moeilijkste, want daarvoor is een grondige herziening nodig van de denkbeelden in zake taktiek en strategie, uitgaande van de volkomen^nieuwe wapens die de tech nici weten te produceren. De defensiekosten hebben de neiging sneller te stijgen dan het nationale pro- dukt in ieder der betrokken landen. Men heeft de defensie-uitgaven laten stijgen in gelijke mate met de stijging van het bru- to-nationale produkt en wanneer dit onvol doende bleek, hebben verschillende landen de defensietaken verminderd of de strijd krachten in aantal teruggebracht. Maar daarmee wordt het steeds moeilijker te vol doen aan het minimum-strijdkrachtenpro gramma. Om de tering naar de nering te zetten blijft er maar één methode over: het zoeken naar nieuwe wegen om deze taken uit te voeren met minder manschap pen en minder personeel. De bewapeningswedloop is thans een technologische wedstrijd geworden. Deze wedstrijd moet het westen volhouden, zon der zich met ondraaglijke kosten te be zwaren, zonder economische rampen te riskeren. Deze bewapeningswedloop is er nu een om de kwaliteit en niet om de kwantiteit. De NAVO-planning moet in die richting maar een oplossing zoeken. „Ook Russen beginnen dit in te zien", aldus mr. Stikker, „soms ten koste van be paalde fundamentele ideologische stellin gen". „Voor het ogenblik houdt onze wereld zich volgens mr. Stikker in een wankel evenwicht op het slappe kobrd van de we derzijdse angstaanjaging. Het is het even- BEOEMENDAAL TEI.EHION 54855 F -/ /"/y t t (C?/ 0 0 /at 7 *&h- 22. 22-23. Het marcheren ging goed, want een braadpan sloeg op z'n buik de maat, Een kruik blies uit volle macht op een trechter: retteretet, retteretet.' Zo leek het wel een echt muziekkorps Doepie amuseerde zich best. Wat waren ze allemaal vrolijk! Nooit had ze gewe ten, dat die keukenvoorwerpen met elkaar zoveel pret zouden hebben in de nacht.' Vind je 't leuk bij ons Doepie? vroeg het kopje. Nouen of! lachte Doepie. DAT ZIET ER 606D UIT-OF 6R8LADEN AAM KOMEN - MAAR ALS ER UIT MIJN 800M EEM SCHUUR KOMT, MOET ER UIT MIJN NU JUMBO HET IS HIER ZO KAAL MIJN 80OM 66KOGHT H66FT SCHUUR WEEREEN BOOM KOMEN,1 W6U JA ALS JE MAAR FLINK 6IET wicht, dat de vrede heeft bewaard en waar wij onze vrijheid aan te danken hebben", zei mr. Stikker. „Misschien komt hier verandering in en wij moeten daarom onverdroten voortgaan een uitweg uit de „balance of terror", het evenwicht van de vrees, te zoeken. Maar niettemin moeten wij voortdurend bereid blijven om, als het niet anders kan, geweld met ge weid te keren". Militaire en technologische paraatheid blijft volgens de NAVO-secretaris-generaal dus een noodzakelijkheid. In het kader van het militair en tech nologisch machtevenwicht zag mr. Stikker echter ook de positieve mogelijkheden voor een ontwapening. Een volledige ontwape ning kan alleen stap voor stap bereikt worden. Bij iedere stap moet worden na gegaan in hoeverre elke volgende stap het militair evenwicht zou kunnen aantasten. „Is het waar. dat de burgemeester van de gemeente Beek zich in de openbare zitting van de raad van deze gemeente, bij gelegenheid van de verdediging van een voorstel tot afwijzing van een subsi die ten behoeve van het herstel van het kerkgebouw en de bijgebouwen, behoren de aan de hervormde gemeente van Beek, veroorloofd heeft te zeggen „ik vind, dat die rotte bouwwerken zo gauw mo gelijk moeten verdwijnen" en „ik heb lak aan monumentenzorg"? Dit heeft het Tweede-Kamerlid de heer Scheps (P.v.d.A.) schriftelijk gevraagd aan de minister van Binnenlandse Zaken en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen. Staan deze als „rot" bestempelde ge bouwen op de voorlopige lijst van monu menten en heeft- de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen subsi die toegezegd om tot herstel van het uit 1723 daterende kerkgebouw en van de uit 1836 daterende bijgebouwen, door de voor zitter van de raad van de gemeente Beek als „rot" aangeduid, te komen?, aldus de heer Scheps. Hij wil weten of de minister van Bin nenlandse Zaken bereid is, indien genoem de uitlatingen juist zijn, de burgemeester van Beek te doen blijken dat dergelijke uitlatingen van een burgemeester over een rijksdienst, dus ook over de rijksdienst voor monumentenzorg, niet passen in de omlijsting van een behoorlijke argumen tatie, stellig niet in een officiële verga dering van de raad van een gemeente. Ook vraagt het kamerlid of de raad van de gemeente Beek, op voorstel van zijn voorzitter, bij het debat over boven ge noemd voorstel het lid C. M. H. uit zijn midden heeft laten verwijderen en deze verwijdering niet in strijd was, zoal niet met de letter, dan toch met de geest van de wét en/of de daartoe strekkende voor schriften. Hoogleraren. Tot gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Groningen om onder wijs te geven in de psychiatrie is benoemd dr W. K. van Dijk, thans hoofd van de kliniek voor psychiatrie van het algemeen provinciaal stad- en academisch zieken huis te Groningen. Dr. J. Bastiaans, chef de clinique van 'de psychiatrische kliniek van de Amsterdamse universiteit is be noemd tot gewoon hoogleraar aan de Leid- se universiteit in de faculteit der genees kunde om onderwijs te geven in de psy chiatrie. Venten op schepen. Ook voor het ten verkoop aanbieden van goederen aan boord van schepen in Rotterdam is een ventvergunning nodig. Dit heeft de Hoge Raad beslist in een zaak tegen een Rotter damse koopman. De kantonrechter had hem ontslagen van rechtsvervolging, om dat naar diens oordeel de kapitein heer en meester op zijn schip is. De Hqge Raad deelt deze opvatting niet en is van mening dat het in dit geval gaat om een zaak van openbare orde. Korter werken. De 1500 leden tellen de Nederlandse Bond van Kraamverzorg sters heeft bij het Groene Kruis een voor stel ingediend tot verkorting van de werktijd. De voorzitster van de bond, zuster C. L. van der Steen, zei in de leden vergadering van deze organisatie in Utrecht, dat het terugbrengen van de werktijd voor de kraamverzorgsters waarschijnlijk gerealiseerd kan worden door het aantal verplichte verzorgings- dagen te verminderen. E.M.S.-kantoren. De gebouwen aan de Prinsessegracht in Den Haag, waarin destijds de Indonesische ambassade ge huisvest is geweest, worden gerestaureerd. De E.M.S. (Zwolsman). die de panden te gelijkertijd met het Wassenaarse landgoed „Backershagen" heeft gekocht van Indo nesië in de tijd dat de diplomatieke be trekkingen met dit land waren verbro ken, gaat er eigen kantoren in onder brengen. De panden hebben leeggestaan sinds de Indonesiërs ze hebben ontruimd in 1960. Benoemd tot stafpredikant van „Kerk en Wereld" te Driebergen A. J. Engels te Zaandam, die deze benoeming ook aannam. Aangenomen naar Voorhout M. J. Elf- ferich. kand. te Leiden, die bedankte voor Akkrum. Advertentie aluminium jaloezieën Advertentie Kaarslicht boeiend spel van beweging GOUDA KAARSEN SS» Na 63 jaar keert woensdag 27 novem ber mevr. Anna Dendrinos Strik in haar geboorteland en haar geboortestad Rot terdam terug. Ze komt 's middags om half vier op Schiphol aan, waar een delegatie van de Rotterdamse jeugd haar zal verwelkomen. De 79-jarige mevrouw Dendrinos zal wor den opgenomen in het bejaardenhuis „Si meon en Anna" van het r.k. parochieel armbestuur van Rotterdam. Mevrouw Dendrinos liep, toen ze zes tien jaar was, met een Griekse zeeman van huis weg. Zij en haar man dreven tien jaar een logement in Piraeus en tenslotte opnieuw een logement in Smyrna. In 1922 werd het echtpaar door de Turken uit deze plaats verdreven. Haar man is reeds lang overleden, kin deren zijn er niet en zij heeft lange tijd als vluchtelinge een armoedig bestaan ge leid. De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 18657 j yraagt prijsopgaaf >C' OOCOpooooOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOuöOOOOOOOOOOO Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie die gisteren tussen Spanje en de Azoren lag zwenkte naar het noord oosten af. Vrijdagochtend bevond het cen trum zich bij Normandië. Het gevolg was, dat de regenzone zich vanmorgen over Nederland begon uit te breiden. De depres sie trekt over ons land naar Denemarken. Achter de depressie steekt een zuidwes telijke tot westelijke wind op die aan de kust mogelijk tot 7 a 8 Beaufort toeneemt. De aangevoerde lucht is onstabiel, zodat morgen naast opklaringen ook enkele buien voorkomen. De temperaturen zullen morgen ongeveer dezelfde waarden berei ken als vandaag. WFFRRAPPORTEN Maximum-teinpei atuieu 00 Zi M 2 a binnen- en buitenland. a 2s Neerslag: laatste 24 uur. V 3 QÜ Den Helder geheel bew. O 11 1 Ypenburg geheel bew. O 10 0 Vlissingen regen O 10 0.1 Eelde geheel bew. zo 9 0.1 De Bilt licht bew. ozo 9 0 Twente zwaar bew. zo 9 0 Eindhoven geheel bew. ozo 9 0 Z.-Limburg regen ozo 9 0.1 Helsinki geheel bew. zzo 6 1 Stockholm regen zw 6 1 Oslo half bew. n 5 0.3 Kopenhagen zwaar bew zw 8 0 Aberdeen onbewolkt windst. 8 0 Londen regen 11 6 Amsterdam geheel bew. O 11 0 Brussel regen ozo 9 1 Luxemburg regen zo 7 1 Parijs regen z 9 7 Bordeaux regen w 13 1 Grenoble geheel bew. zzw 15 0 Nice regen n 18 6 Berlijn half bew. zo 8 0.1 Frankfort zwaar bew. ono 10 0 München geheel bew. z 9 0 Zürich regen zzo 10 1 Genève regen wzw 2 Locarno regen O 12 1 Wenen half bew. zzo 11 0 Innsbruck zwaar bew. w 12 0 Athene regen nw 24 0.1 Ajaccio regen 20 1 Madrid geheel bew. zw 18 4 Mallorca licht bew. zzw 23 0 Zaterdag 16 november Zon op 8.00 uur, onder 16.49 uur. Maan op 7.49 uur, onder 17.18 uur. Maanstanden 24 nov. 8.56 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmulden Vrjjdag 15 november Hoog water 3.13 uur en 15.25 uur. Laag water 11.13 uur en 23.27 uur. Zaterdag 16 november Hoog water 3.45 uur en 15.56 uur. Laag water 11.46 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2