Popeyus leed eerste nederlaag na voorsprong 15 caramboles LANCÖME Er komt een ander Spartak naar PSV 1- iOSRAM Zessen-mepper Roomer fluit in Schotland Wedstrijd Ceulemans leidt bij driebanders In Hilversum op één middag 130 dravers in de baan EAU De opstellingen Russen 12 december tegen Feijenoord „EDO-elftal 1948" morgen op tribune .TERDAG 16 NOVEMBER 1963 19 DE COLOGNE 90° nouvelle creation LANCÖME un honneur aux dames Semi-profs A mateurs BETAALD VOETBAL AM ATEURVOETBAL lampen Drie coaches Statistieken Schema's HANDBAL HOCKEY KORFBAL TAFELTENNIS WATERPOLO De cricketers van de MCC die een toer maakten door Oost-Afrika raken niet uitgesproken over een zessen-mep per die zij in hun midden hebben, Colin Milbum van Northamptonshire. Deze Milburn presteerde het in de wedstrijd tegen Kenia Kongonis (de MCC van Kenia) om in niet meer dan 27 min. 87 runs te maken uit een totaal van 98De laatste over deze enorme hitter was als volgt: 6, 6, 6, 6 (bal werd zo ver weggeslagen dat hij niet meer teruggevonden werd) 6 en ge vangen aan de boundary. De ongeluk kige bowler was een zekere Noel Shutt- leworth, die onder de cricketers van zijn land bekendheid verwierf door zijn gevaarlijke leg breaks en goog lies. Toen Shuttleworth in de geme moreerde over twee keer voor zes was geslagen maakte hij het zich nog moei lijker door de overige ballen round the wicket te bowlen. Toegegeven, hij kreeg zijn wicket, maar niet bepaald goed koop! De Nederlandse scheidsrechter P. Roo mer uit Rotterdam is uitgenodigd woens dagavond 4 december in Glasgow de ont moeting tussen Celtic en Dynamo Zagreb te. leiden. Deze ontmoeting is de tweede tussen deze clubs in de achtste finale van het toernooi om de Europa-cup voor bekerwinnaars. Arbiter Room rewordt geassisteerd door de grensrechters P. de Lugt (Ede) en J. Lausberg (Culemborg). De leiding van de voetbalwedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker tus sen" hét Rotterdams elftal en het Neder lands Bondsteam, die woensdagavond 20 november in het Feijenoordstadion wordt gespeeld, is ook in handen van scheids rechter Roomer. Als grensrechters zullen daar assisteren Brouwer en Van Klaveren. Ter gelegenheid van het Franse wie lerkampioenschap voor journalisten in Parijs heeft de vermaarde Franse hardloper Michel Jazy (rechts) zijn krachten gemeten op de fiets zoals men kan zien met de wielerkoning- in-ruste Louison Bobet. De grote Louison stelde zichzelf en zijn sup porters niet teleur en bleef Jazy voor, maar de hardloper kon nog wel zo dicht bij hem komen dat hij via een „ingreep" kon pogen als eerste over de eindstreep te gaan. Popeyus boekte vrijdagmiddag zijn eer ste en na een overweldigend begin bijzon der verrassende nederlaag in het Gerrit Heese-driebandentoernooi in Amsterdam. Want na vijf beurten had Poepyus vijftien caramboles verzameld en was de lijst van 'ff U<»n» S .n-d Met ruim 130 dravers in tien draverijen is er zondag (aanvang half twee) in HiL versum weer een overbevolking, die voor de bezoeker spectaculair en spannend is maar van de rijders alles vraagt om zon der kleerscheuren door de finish te ko men. Vooral de favorieten, die uit de achterhoede moeten komen, sneuvelen in deze mammoetyelden vaak. Een uitzon dering hierop zal Walter Hollandia kun nen maken in de 2900 meter lange Hoef slag-beker, waarin de snelle ruin alle tijd heeft zijn handicap in te lopen. Young Six is zijn grote rivaal, gevolgd door de klassedraver Zombro. Outsider is de Franse hengst L'Espoir B, wiens kansen op een zeer zware baan aanzienlijk toe nemen. Het amateursnummer is eveneens van een uitstekend gehalte. Daar Hans Eys- vogel met Xanthos Narciso een voortref felijk parcours reed, zal hij onder de nu gunstiger voorwaarden Winny Cliff kun nen kloppen en zelfs kunnen winnen als hij ook de bedreiging van Yostra het hoofd kan bieden. Outsider is W Petrosia. In het nummer voor 2-jarigen verschijnt er een goede collectie aan de start. Af gaande op de laatste verrichting van Chungo Beroona (Wagenaar jr.) zal dit goede paard haar tweede zege kunnen boeken, ten koste van Cita du Maire en de keuze Ir. Oosting. De jonge Wagenaar kan zich reeds een moreel steuntje ver schaffen door met Annemarie d'Aster het openingsnummer in te palmen, waartoe hij- de ongetwijfeld harde tegenstand van Aleph en Athos Signal moet breken. On danks alle teleurstelling blijft Aafke Wil liams een mogelijk outsider. Daarmee heeft stal Wagenaar dan het kruit verschoten. Döoyeweerd zal de vorm van zijn stal kunnen bewijzen met een nieuwe zege van Zoon van Our Bonni, die over deze afstand in feite alleen maar wordt bedreigd door A Reine Kinley en Zilverkid. Outsider is Ballerine. Na zijn vrij goede verrichting heeft X Bond in de autostartkoers een nieuwe winkans, omdat hij uit een gunstiger positie wordt gelanceerd dan Alpengraaf S en Art Ere bus. die over zijn vorm heen schijnt te zijn. Outsider is de opkomende Zephyr Scotch. Hoewel Zonnestraaltje de vorige keer het zoet der overwinning proefde, zal zij nu tegen Zippy Erebus niet zijn opge wassen, evenmin als tegen Zenith Wil liams en de wispelturige Y Y Hanover. Daarentegen kan Zahir B in het tiende nummer zijn derde zege binnenhalen, ten koste van Yellowbird en de flyer Anna Scotch. De goede Zarak staat thans in een gunstiger nummer en indien de leer ling hem goed rijdt, zal hij Zatopek en Lany kunnen kloppen. Tenslotte kan Butch Hollandia in het nummer voor 3-jarigen zich sneller tonen dan Blauwe Valk en Bold Mac. Bubby Six is zonder fouten een mogelijk outsider in dit bijzonder zwaar bezette nummer. Sweering nog blanco.Maar de Amster dammer gaf zich niet gewonnen en slaagde er zelf in, mede door een Inzinking van Popeyus, nog het eerst de eindstreep te halen, die overigens voor deze oud-ere- klasser tien punten dichterbij lag dan voor Popeyus. Hoogtepunten waren het nu sublieme spel van Ceulemans, die in 43 beurten Ree horst tot een figurant degradeerde en prachtige hoge series van de Belg (9) en van Van Oosterhout. Vrijdagavond bewees Ceulemans op nieuw zijn meesterschap door de carotteur Schmidt, met een slotserie van vijf, in 46 beurten kansloos te verslaan, waardoor zijn algemeen gemiddelde na twee dagen is gestegen tot 1.229. Popeyus slaagde er, ■op het- nippertje in Reehorst te verslaan zodat He Nederlandse kampioen de-voor- naamste rivaal van Ceulemans bleef. Want Van Oosterhout kon zijn vorm van de der de ronde niet handhaven en raakte door een nieuwe nederlaag tegen Lorist vier pun ten op Ceulemans achter. De stand na de vierde ronde luidt: 1. Ceulemans 8 pnt. 1.229 alg. gem.; 2. Po peyus 6 pnt. 0.872; 3. Van Oosterhout 4 pnt., 0.811; 4. Sweering 4 pnt., 0.630; 5. Schmidt, 4 pnt., 0.611; 6. Lorist, 2 pnt., 0.592; 7. Ree horst, 2 pnt., 0.568; 8. Nalbach, 0 pnt., 0.460. Volgend jaar zomer zal in Brussel een atletiekwedstrijd worden gehouden, waarin de Verenigde Staten en Rusland zullen uitkomen tegen de Rest van Europa. De wedstrijd wordt gehouden ter herdenking van de tiende verjaardag van het bestaan van Eurovisie. De juiste datum zal worden vastgesteld op het congres van de Europese commissie van de internationale federatie voor amateuratletiek in Sofia Advertentie PARIS FRANCE 5.75 tot 39.50 ■r.U ji ADIEM A'DAM De Belgische Biljartbond heeft alsnog besloten deel te nemen aan het landen toernooi, dat van 27 tot en met 30 novem ber in West-Berlijn wordt gehouden. De deelnemende landen zijn nu dus: Frank rijk, België, Nederland en West-Duitsland. EDO (thuis tegen Feijenoord): Amama; Disselköter en Koene (Berends); Nij- man, Krooder en Wiertz; Van Bee- kum, Van Dusschoten, Peters (7), Jonker en Hopman. Feijenoord (uit tegen EDO): Pieters Graafland; Haak en Romeijn; Jacobs, Kraay en Libregts; Bergholtz, Van der Vall, Groot, Bouwmeester en Moulijn. Telstar (uit tegen NEC): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Daniëls, Kort en Van Egmond; Immers, Van Dolder, Van Wooning, André en Dikstaal. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Zwarte Schapen): Vlug; Stokman en Halder- man; Jansen, Kerkman en Schilp- zand; Van der Mije, Stobbelaar, Nij- kamp, Paap en Molenaar. Hillegom (thuis tegen ZSGO): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Tol, Ar- noldi en Peetoom; Van der Berg, Snoeks, Van Braam, Stroombergen en B. de Jong. Ripperda (thuis tegen Kennemers)Ger- ritse; Boekelaar en Bouman; Jansen, Van der Sluis en Lasschuit; Plaizier, Van der Haak, Houtkamp, Pieterse en Hazeth. TYBB (uit tegen Renova): Woonings; Van Honsehoten en Nunnik; Rietvink, Veldhuizen en Pebesma; Van der Klugt, Blom, Jansen, Van Dijk en Meijer. Schoten (uit tegen Neerlandia): Hoo ning; Buter en Verschure; Kossen, Van Elk en Flader; Dinkelberg, De Haas, Beringen, Kollaard en Blom. Een sterk Russisch selectie-elftal komt 12 december in Rotterdam een wedstrijd spelen tegen Feijenoord. Om die reden moest een wedstrijd tegen het Hongaarse MTK, dat 18 december wilde komen, worden geweigerd. De wedstrijd in Rotterdam is een onder deel van een trip: 5 december tegen An derlecht, 7 december tegen Luik en 10 de cember tegen Blauw Wit. Sport tijdens het weekeinde Al mag dan de schittering van sterren- ploeg Feijenoord ten opzichte van het vo rige seizoen iets zijn verbleekt, haar op treden in Haarlem lokt zondag beslist dui zenden voetballiefhebbers uit deze contrei en naar het Haarlemveld. Zelfs de bedoe ling van trainer Noberto Höfling hij zendt enkele jeugdige spelers de grasmat op brengt daar geen verandering in. Een twijfelaar behoeft slechts even de op stelling door te neuzen om zich alsnog naar de tribune te reppen De. Rotterdamse eredivisie-club mist in haar bekerwedstrijd tegen EDO bekende namen als Veldhoen, Kreijermaat, Klaas- sens en Kruiver. Trekpleisters als Mou lijn, Pieters Graafland, Kraay, Henk Groot en Haak moeten dit gemis toch ruimschoots kunnen opvullen. Bovendien zijn de vervangers Romeijn, Jacobs, Li bregts en Van der Vall bepaald geen nieuwe gezichten. Uiteraard wekt EDO tegen een derge lijke ploeg een vrij nietige indruk. Maar het blijft bekervoetbal en vooral EDO; de grillige formatie die met onverwachte nederlagen en zeges goochelt. Vorige week stortten de roodzwarten te gen Haarlem na de blessure van links back Koene als een kaartenhuis ineen. Desondanks treden dezelfde spelers van toen aan, al valt het nog te bezien of Koene meespeelt. Diens eventuele vervan ger is wellicht Berends die dit seizoen nog niet in het hoogste elftal speelde. Ook over Peters tobt de elftalcommissie. Zondag morgen worden de problemen uit de we reld geholpen. NEC huisvest een divisie lager dan het op bezoek komende Telstar. Maar de Nij- megenaren vervullen lang geen geringe rol in hun afdeling. Vandaar dat Telstar in het Goffertstadion wel eens zou kunnen sneuvelen. De IJmuidenaren tellen weer enkele andere spelers in hun gelederen. Om er enkelen te noemen: Van Kampen, Van Egmond, Immers en Dikstaal. De amateurvoetballers beginnen zondag aan de tweede ronde om de districtsbeker en daarbij komen in West I ook de clubs uit Haarlem en omgeving in het strijd perk. Vooral Zandvoortmeeuwen krijgt in de badplaats aan De Zwarte Schapen een interessante tegenstander. Op Schalkwijk ontvangt Ripperda De Kennemers. Hille gom neemt het voor eigen publiek op te gen ZSGO. In Haarlem-Noord moet Reno va twee klassen overbruggen tegen stad genoot TYBB. In Hoofddorp treedt ETO op als gastheer van Waterloo. Schoten gaat op bezoek bij Neerlandia HBC neemt niet aan de strijd om de beker deel. Hoofddorpse Boys, Bloemendaal, THB en Onze Gezellen werden in de eerste ronde al gewipt. Voor Bloemendaal is in de vierde klasse C van West I een inhaalwedstrijd voor de competitie vastgesteld tegen Wijk aan Zee. Beide elftallen vertoeven in de onder ste regionen van de ranglijst. De „whites' zullen dit treffen beslist moeten winnen om niet helemaal in-de. verdrukking te komé'n. Eersteklasser HFC speelt op eigen veld aan de Spanjaardslaan in Haarlem een vriendschappelijke wedstrijd tegen Quick uit Den Haag (aanvang half drie). Advertentie „Gratulations Met een wat zuur gezicht feliciteren de Bulgaarse voetbal autoriteiten ons na de wedstrijd Spartak PlovdivPSV. Zuur, niet omdat onze landskampioenen wonnen, maar omdat, zoals de heer Donski, voorzitter van de „hij teleurgesteld was door het armoedi ge, bloedloze en onintelligente spel van de club die het nationale voetbal in Europa moet vertegenwoordigen" De volgende dag op zijn kantoor op het ministerie voor Sport en Lichamelijke Cultuur voegde de heer Donski hier aan toe: „Dergelijke voetbalwedstrijden zijn niet gewoon meer partijtjes tussen twee clubs. Er spelen grotere belangen mee. Aan het optreden van een vertegenwoor digend team wordt in de huidige maat schappij het karakter en het streven van een heel land gekoppeld. Wij zijn blij, na het minder gunstig optreden tegen de Albanese kampioenen in de eerste ronde van dit Europa-bekertoernooi, dat Spar tak en PSV nu een wedstrijd hebben ge speeld, die als voorbeeld kan dienen voor sportiviteit en vriendschappelijke sfeer. Wat dat betreft is er niets op onze ver tegenwoordigers aan te merken. Maar vriendelijk zijn voor je tegenstanders be tekent niet dat je zonder inzet, zonder intelligentie kan spelen, vooral niet als de maatschappij de spelers in staat stelt het beste voetbal te spelen". „In Bulgarije is voetbal net als in Ne derland de populairste sport. Bij onze bond staan 120.000 leden geregistreerd. Dat is heel wat op een volk van acht miljoen in een zo geaccidenteerd land als het onze. Wij hebben een eerste Liga van 16 teams. Vlak onder die nationale Liga waarvan Spartak dus kampioen is, heb ben we twee tweede divisies van elk 18 clubs. Ons land is door het gebergte na tuurlijk in tweeën gesplitst. We hebben dientengevolge een noordelijke en een zuidelijke tweede divisie. De als eerste geklasseerden uit die competitie promo veren automatisch naar de eerste divisie, waaruit de laatste twee zonder pardon degraderen. Daardoor hebben wij ieder seizoen fris bloed in de hoogste afdeling. Dan hebben we nog twaalf districtscom petities van derde-klassers". „Wij hechten in ons land grote waarde aan de opleiding van jonge voetballers. Naar de administratieve verdeling van ons land hebben we 30 districten. De junioren van 14 tot 18 jaar hebben in hun we in feite ook met de ouderen. We zijn zeer tevreden over deze werkwijze. Ons nationale team bijvoorbeeld slaat een goed figuur op de internationale voetbal- markt. Daarom treft het weinig intelli gente spel van Spartak tegen PSV ons zo. De oorzaak? Misschien zijn de spelers te moe. Moe van de banketten, het suc ces, de adoratie van het publiek". Pop Dimitrov, die we 's middags op de redactie van het bondsblad Naroden Sport ontmoetten, heeft ook al weinig goede woorden voor Spartak over. „Wij hebben deze wedstrijd afgedaan met een kwart kolommetje. In dat kleine verslag staat eigenlijk alleen maar dat de spelers zich moeten schamen voor de wijze waarop zij ons nationale voetbal in de strfjd om de Europa-cup in deze tweede ronde heb ben tentoongesteld". „Pop Dimitrov is de voetbalspecialist van het blad Naroden Sport, een uitgave van het departement voor Sport en Cul tuur. Hij is als sportjournalist dus in feite een staatsambtenaar. Geen nieuws- jager, maar een analyserend, beschou wend sportschrijver. Bij het blad Naroden Sport, dat maar tweemaal in de week Donski district 's winters een competitie. De beste teams komen 's zomers naar Sofia voor een kampioenentoernooi. Uit dit toernooi worden de beste tien gekozen die een nationale competitie gaan spelen. Die teams staan direct onder controle van de bond. Wij hebben daar drie be taalde bondscoaches voor, die zorgen voor de ontwikkeling van het voetbalspel bij deze jongeren". „Om dan nog eens tot een goede keus te geraken deelt men ons land in vier zones. Van die zones worden junioren teams gevormd, die in Sofia een toernooi spelen. Uit de beste ploegen van de zones worden dan weer de 40 tot 50 beste spe lers gekozen, die dan enkele maanden tijdens hun vakantie in een kamp samen zijn, waar ze over niets anders dan voet bal horen en zien. Na het kamp van deze zomer zijn twee teams samengesteld. Het ene met spelers van achttien tot negen tien jaar is zich aan het voorbereiden op het UEFA-toernooi in uw land. De ande re ploeg, van 16 tot 17 jaar, bereidt zich voor op het volgende toernooi in 1965. Op deze manier zoals deze junioren worden opgeleid en uitgekozen, handelen verschijnt, werken 25 journalisten, alle maal specialisten. Als men Pop Dimitrov vraagt wie in 1958 na zes wedstrijden in de competitie van de eerste klasse de meeste doelpunten heeft gemaakt, kan hij het zo uit het hoofd zeggen, of an ders binnen de minuut in een van zijn documentatiecahiers nakijken. Zo vertelde hij: „Spartak scoorde in het vorige seizoen 15 doelpunten in de eerste 15 minuten van de wedstrijden. Daarna deed het elftal het meestal wat kalmer aan om na de 65ste minuut weer harder aan te pakken hetgeen een totaal van 25 goals tot gevolg had". Die cijfers haalt hij uit een van de vele statistieken die hij heeft samengesteld. Hij strijkt door zijn dunne zwarte haren daar moet je wel kaal van worden als hij naar an dere interessante gegevens zoekt. „Dat Diev topscorer is weet heel Nederland nu wel maar weet men ook dat hij 40 percent van die doelpunten met zijn hoofd maakte na hoge voorzetten van zijn secondanten Dishkov of Dushev, die naar de vleugel waren afgezwenkt. Of interesseren die cijfers u niet zo?" Is mijn bevestigend antwoord te weinig overtuigend? Hij slaat zijn cijferschrift dicht en opent een ander, dat mij in eerste instantie aan een gonimetrie- schrift doet denken. Pop Dimitrov „Dit zijn spelschema's van de diverse eersteklassers in Bulgarije. Spartak Plov div. Spartak PlovdivHier heb ik het. Kijk, ze spelen een zuiver 4-2-4 systeem met Ivanov, Podev, Manolov en Momen als defensielijn. Die rondjes zijn de spelers van Spartak. Dit schema beeldt een van de vele voorkomende spelsitua ties uit. Cijfers en schema's van het vorig sei zoen, van vele vorige seizoenen. Pop Di mitrov neemt zijn functie ernstig. Sport wordt ernstig, heel ernstig genomen in Bulgarije. Daarom zal er na het optreden van Spartak in de eerste wedstrijd tegen PSV nog een hartilg woordje worden ge sproken. En men zal in Eindhoven ver moedelijk een heel ander Spartak zien spelen, want om met de woorden van de heer Donski te besluiten: Er spelen gro tere belangen mee. Aan het optreden van een vertegenwoordigend team wordt in de huidige maatschappij het karakter en het streven van een heel land gekop peld". Jan Dassen BADMINTON In de Badmintonhal in Haarlem ont moet Nederland vandaag in het toernooi om de Thomas-cup Ierland. Men speelt vanmiddag en vanavond vier partijen. Voor de hoofdklasse-competitie speelt Duinwijck zondagmiddag in eigen hal te gen het Haagse Drop Shot. Het wel of niet van de partij zijn van de Indonesiër Ferry Sonneville bij de Hagenaars, zal van doorslaggevende aard zijn. Velsen ontvangt het Heerlense Drop Shot. We verwachten een puntenverdeling. Duin wijck 2 begint het tweede deel van de competitie tegen Rijswijk. Aangezien het zaalhandbalseizoen weer voor de deur staat en veel verenigingen zich daarop voorbereiden wordt er een bescheiden veldhandbalprogramma afge werkt. In de afdeling Haarlem is echter een volledig programma vastgesteld. In de dames 1ste klasse wordt om 3 uur op het Noordersportpark de voor de bezet ting van de bovenste plaats belangrijke wedstrijd de Blinkert 2-TYBB gespeeld. Samen met Rapiditas hebben deze beide ploegen de leiding met 2 verliespunten. We houden het op een kleine zege voor de Blinkert-reserves. De dames van Rapiditas zullen wel beide punten op IEV veroveren (Van Oosten de Bruynstraat, 2 uur) HBC zal iets sterker blijken dan DSO. In de tweede klasse zal leider IJmond 2 zijn ongeslagen positie wel handhaven ten koste van de Concor- dia-reserves. In de 1ste klasse heren raakt Concor dia 2 haar fraaie positie tegen Rapiditas 2 wellicht niet kwijt. Om enigszins bij te kunnen blijven moeten de Blinkert- reserves winnen van HOC. Zondag spelen de hockeyers een nog vrij groot aantal bekerwedstrijden en slechts enkele inhaalwedstrijden. Alleen voor de eersteklassers dames en heren geldt een volledig programma. Bij de heren treedt BMHC om half drie in Bloemendaal op als gastheer van het Utrechtse Kampong. In evenveel (12) wedstrijden behaalde BMHC een punt meer dan Kampong. Een kleine zege van de thuisclub ligt in het verschiet. Alliance (dames) komt om 12 uur in het Heemsteedse Sportpark uit tegen RBC uit Rotterdam. Beide ploegen hebben 4 pun ten. Een gelijkspel is het minste, dat men van Alliance mag verwachten. HBS krijgt het niet gemakkelijk in de uitwedstrijd te gen Amsterdam. Misschien behaalt de iets gewijzigde ploeg een of twee punten. In Bloemendaal komt BDHC uit tegen de speelsters van de Gooise hockeyclub. De gasten behaalden vorige week na 5 wed strijden het eerste punt. Eersteklasser Watervliet krijgt bezoek van Haarlem. Beide verenigingen kunnen de punten best gebruiken, zodat er een spannende wedstrijd kan worden verwacht In de tweede klasse is vastgesteld de plaat selijke ontmoeting Aurora-Animo Ready. De eerste wedstrijd tussen deze clubs ein digde in een gelijkspel en ook ditmaal zal de uitslag wel in die richting gaan. Leider SVK kómt op bezoek bij O-kwar- tier. De thuisclub is in opmars, zodat het ons niet zal verwonderen, indien de be zoekers één of twee verliespunten oplo pen. Nieuw Flora gaat naar ÓKV in Oost- zaan, dat vooral op eigen veld moeilijk is te overwinnen. De taf el tennis jeugd uit Haarlem en ver re omgeving is zondag gast van de Haar lemse vereniging DSB, die dan haar jaar lijks toernooi houdt. De inschrijving is met minder dan 130 spelers (sters) groot. Diverse zeer sterke jeugdige spelers zullen elkaar in de hoogste klasse de eer bestrij den. De Togido-spelers Rudi Hart en Wirp van der Berg lijken favoriet voor de finale, doch ook spelers als de TYBB'ers Van Neste en Bergmans en voorts Blokhuizen van DSS en Wijnands van Bloemendaal moeten tot goede dingen in staat worden geacht. Er wordt gespeeld van 12 tot 19 uur in de Busken Huetschool aan 't Prinsen Bol werk. Het wekelijkse waterpoloprogramma in het Sportfondsenbad in Haarlem wordt vanavond om acht uur geopend met de dameswedstrijd HPC 2-DWR. DWR (he ren) krijgt de Wilgenhoekse poloclub uit Purmerend op bezoek. De Ham uit Krom menie is de gast van DWT. Kroosduikers uit Westzaan fungeert in de tweede klasse als tegenpartij van Haarlem. Hillegom speelt in de laatste wedstrijd tegen de re serves van Njord '59. Op verzoek van het EDO-bestuur is het roemruchte ,.EDO-elftal 1948" met de dames uitgenodigd, de ontmoeting EDOFeijenoord bij te wonen. Dit team stuurde Feijenoord in een beslis singswedstrijd met een 21 nederlaag naar Rotterdam terug en behaalde daar mee het kampioenschap van de eerste klasse West in een uitverkocht Olym pisch stadion in Amsterdam. De EDO-ploeg bestond destijds uit: Wille; Lasschuit en Schijvenaar (vele malen internationaal); Karpes, Schild wacht en Odenthal; „Snouk" Spek, Verdam, „Buikie" Roodselaar, Van Straten en Steendam. In de Feijenoord-formatie speelden toen mee: Paauwe. De Vroet, Linssen, Van der Korput, Van Kilsdonk, Vrauw- deunt, Van Heel, Bijl en Brandes, om er maar een paar te noemen. Een typische bijkomstigheid tijdens dit treffen was, dat bij elk gemaakt doelpunt de bal werd vervangen door een andere. Dit gebeurde dus driemaal. Deze ballen waren namelijk bestemd voor de militairen in het voormalige Nederlands-Indië. De eindstand in 1948 was als volgt: EDO 31 uit 20, Feijenoord 29 uit 20, DFC 26 uit 20, DOS 24 uit 20, DHC 20 uit 20, ADO 19 uit 20, Stormvogels 19 uit 20, Blauw Wit 15 uit 20, DWS 15 uit 20, Sparta 14 uit 20, Excelsior 10 uit 20.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19