-S* Mr. D. U. Stikker treedt (voorlopig) nog niet af Ontwapeningsconferentie zal worden hervat Vulkanische uitbarsting bij IJsland trekt veel toeristen Groot proces in Hannover over sterilisatie gezondheid '7S stretch breeches WERELDNIEUWS Papandreou wil amnestie politieke gevangenen Bank van Brussel verwikkeld in miljoenenzwendel Butler pleit voor gesprekken met de Sovjet-Unie Russische belangstelling voor Amerikaanse alcohol Amerika hervat de hulpverlening aan Zuid-Vietnam Herziening Navo-strategie mogelijk Gezichtsvermogen aangetast door vermageringspil Geen Engels plan voor West-Berlijn Nalatige kapitein krijgt arrest ^Praatótoel Aanklacht wegens laster tegen de hertog van Kent Drie Russen in Leningrad gearresteerd Zorin kleineert geval-Barghoorn p dm SPAANSE SINAASAPPELEN ZATERDAG 16 NOVEMBER 1963 o Twee bankdirecteuren in boeien voor de rechter Ook al zijn de Russische oogmerken niet veranderd Belgische arts tot acht maanden veroordeeld The last post" Wodka 1 Heeft u contanten nodig? PERSOONLIJKE LENING i FINANCIA NEDERLAND N.V.J Soebandrio in Thailand Fruitmachine-,,melker" uitgewezen Ondergrondse kernproeven in Nevada van Sappig... kenteken van de Wegens anti-Russische activiteiten UNO-commissie geeft opdracht tot de heropening REYKJAVIK (AP). Donderdag is I uitbarsting. Volgens Thorarinsson zal de Vest- uitbarsting nog enige tijd duren. De bekendste zeevulkaanuitbarsting ter bij de bewoonde eilandengroep mannaeyjar een vulkanische uitb; geregistreerd. arsting hoogte van IJsland vond plaats in 1783, toen een vulkanisch eiland ontstond ter De IJslandse radiodienst deelde in een hoogte van Reykjanes. Denemarken, dat speciale aankondiging mee dat er geen IJsland toen bestuurde, wilde toen het c j i j nieuwe eiland bij zijn gebied ïnliiven. Toen gevaar bestaat voor de bewoners van de echter een expeditie erop uittrok om daar eilanden die bij de zuidkust van IJsland rje Deense vlag te planten, was het eiland verdwenen. liggen. De bemanning van een kleine vissers-1 boot zei de uitbarsting te hebben gezien. Op de bodem van de oceaan hebben zich twee kraters gevormd, van waaruit een kolom rook en as tot een hoogte van vierduizend meter opstijgt. Volgens ooggetuigen doen zich geweldige I explosies voor, wanneer de hete lava in de oceaan valt. Het zeewater kookt. De geoloog Sigusdur Thorarinsson meent, dat spoedig een vulkanisch eiland George Papandreou heeft verklaard dat uit zee zal oprijzen. De IJslandse reddings- kjj het parlement zal vragen politieke ge- dienst heeft de schepen gewaarschuwd vangenen die meer dan tien jaar geïnter- ATHENE (AP) De Griekse premier niet te dicht in de buurt te komen. neerd zijn geweest op erewoord vrij te De uitbarsting vond plaats op een kleine iaten. acht kilometer van een dorp van 2.500 in- Verwacht wordt dat hij een wetsontwerp woners. Zij lopen echter geen gevaar. Van- zai indienen over dit onderwerp nadat het uit Reykjavik worden excursies naar de parlement in december zijn vertrouwen in uitbarsting georganiseerd en vliegtuigen de nieuwe regering zal hebben uitgespro- van de Amerikaanse luchtmacht uit Kef- ken. lavik cirkelen rond in de buurt van de Zulk een maatregel zou dan ook betrek king hebben op de in Roemenië geboren Tony Ambatielos wiens in Engeland gebo ren vrouw druk heeft uitgeoefend voor zijn vrijlating en daarbij werd gesteund door een aantal links-geöriënteerde organisa ties in Engeland De belofte van Papandreou heeft hem zowel van links als van rechts critiek bezorgd. De rechtse bladen schrijven dat de vrij lating een concessie is aan de pro-com munistische Verenigde Democratische HANNOVER (AP). Dinsdag begint I linkse partij (E.D.A.), maar Avgi, het blad in Hannover een van de meest omstre- va" E.D.A, schrijft, „dat alle gevangenen 1 j vrijgelaten moeten worden in het natio- den processen uit de jongste geschiede- naal belang" nis van het Duitse recht. Dan zal een BRUSSEL, (ANP) Twee Belgische bankdirecteuren zgn donderdag geboeid voor de rechter in Kortrjjk geleid in het ophefmakende proces tegen een Belgische textielhandelaar, bjj wiens faillissement een tekort is vastgesteld van 400 miljoen Belgische frank, ongeveer 30 miljoen gul den. De textielhandelaar, die enkele maanden geleden naar Frankrijk was gevlucht maar door de Franse politie werd gearresteerd en aan de Belgische justitie uitgeleverd, heeft verklaard zelf het slachtoffer te zijn in de grootste miljoenenzwendel, die ooit in België aan het licht is gekomen. De twee bankdirecteuren, die naar aan leiding van zijn verklaringen zijn aange houden, zouden hem gedwongen hebben kredieten op te nemen bij de „Bank van Brussel", waarvoor hij sedert 1961 per maand 70.000 gulden interest moest be talen. Bovendien zou hij hen drie miljoen Belgische frank aan steekpenningen heb ben betaald. Ook zou hij gedwongen zijn geweest voor miljoenen franks aan levens verzekeringen af te sluiten bij bepaalde makelaars. Het onderzoek in deze zaak heeft zich uitgestrekt tot financiële kringen in geheel België. Een aantal buitenlandse onder nemingen, die het slachtoffer zijn gewor den van deze zwendel, heeft een consor tium gevormd om de „Bank van Brussel aan te spreken voor een bedrag van 60 miljoen Belgische franks. Advertentie •ATWURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKE*# Duitse chirurg zich moeten verantwoor den voor de sterilisatie van 1.300 vrou welijke patiënten. Dr. Axel Dohrn, de 55-jarige gewezen chefarts van het districtsziekenhuis te Burgdorf bij Hannover, is de beklaagde in deze zaak, die in geheel Duitsland een discussie over moderne ethiek en geboorteregeling heeft ontketend. Dr. Dohrn betoogt, dat zijn patiënten I toestemden in de operaties en dat zij even eens de toestemming van hun mannen had- van Buitenlandse Zaken, R. A. Butler, den. In de meeste gevallen, zo zegt hij, heeft in een uiteenzetting over de buiten waren de vrouwen moeders van drie of landse politiek in het Lagerhuis gezegd meer kinderen. Hij zei, dat om redenen dat het gesprek met de Sovjet-Unie moet van medische ethiek tot sterilisatie beslo- worden voortgezet. Een verbetering van ten werd. de betrekkingen met dat land mag niet De openbare aanklager zegt daarentegen gaan ten koste van het militair machts- dat. hij zal bewijzen dat dr. Dohrn dit in evenwicht, de westelijke eenheid, de vrij 149 gevallen niet tot zijn verdediging kan beid van West-Berlijn of het zelfbeschik- (AFP) De nieuwe Britse minister aanvoeren. Deze 149 gevallen, aldus de aanklager, zijn sterilisaties van ongehuwde vrouwen en echtgenotes van even onder of boven de twintig jaar. kingsrecht van het gehele Duitse volk. De oogmerken van de Sovjet-Unie acht Butler niet veranderd. In het spoor van Het onderzoek begon nadat een van het beperkte kernstopakkoord zou Moskou Dohm's collega's een aanklacht tegen hem wellicht voordeel kunnen zien in bepaal- had ingediend. Dohm werd begin 1961 als de overeenkomsten met het Westen, zo- chefarts ontslagen. De arts, die hem aan- als het instellen van waarnemingsposten klaagde, bekleedt die functie thans. in een uitgestrekt gebied tussen de grens Artsen, theologen, juristen en sociolo- van de Sovjet-Unie en die van Amerika, gen discussiëren over de zaak. Velen ver- het niet verder verspreiden van kernwa oordelen het standpunt van Dohrn. Zijn pens en een niet-aanvalsverdrag. aanhangers hebben noodcomité's gevormd De minister sprak de bewering tegen die de kranten overstromen met protest- dat Gr.-Brittannië zijn conventionele be- brieven en op het plaveisel van Hanno- wapening zou verwaarlozen ten behoeve ver's straten zelfs slagzinnen kalken. Een van een statussymbool, zoals de socia- van de felste critici van het proces is list Gordon-Walker de Britse kernstrijd- deken Joachim Beckmann, hoofd van de macht noemde. Evangelische kerk in Rijnland. „In het licht van het bekende feit, dat een reusachtige abortusgolf over Duits land spoelt, is een bestraffing van steri lisatie zuivere hypocrisie", zegt hij. Advertentie 8 NEW YORK (Reuter) De Russen zijn gedwongen geweldige hoeveelheden alcohol te kopen in de Verenigde Staten om hun snel slinkende voorraad wodka aan te vul len. Door het Russische graantekort is I er een behoefte ontstaan aan een hoeveel heid alcohol van naar schatting 50 mil ioen om ongeveer 171,5 miljoen liter wodka te vervaardigen, aldus een bericht in de Wall Street Journal. Een woordvoerder van een grote Ame rikaanse distilleerderij zei dat men daar I een aanvraag om inlichtingen voor de ver koop van 30.000 ton alcohol voor consump tie heeft ontvangen. De Russen zouden ongeveer 76 miljoen liter alcohol van 49,28 I percent in de Verenigde Staten willen ko pen. WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten hebben de verlening van eco nomische hulp aan Zuid-Vietnam hervat, I Een deel van de Amerikaanse economische bijstand was voor de staatsgreep in Zuid I Vietnam opgeschort. De verlening van mi litaire hulp werd niet onderbroken. De maatregel de hulp op te schorten was een poging om het regime Diem te bewegen tot het voeren van een liberalere politiek. Mr. D. U. Stikker heeft op dit ogenblik I Zoals men in de jaren '53-'54 het streven BRUSSEL (ANP) Een rechtbank in enkele definitieve gedachte over zijn naar honderd divisies heeft moeten her- Brussel heeft de 49-jarige Belgische arts geen al dan niet aanblijven als secretaris-gene- deeid. A, Deloz veroordeeld tot acht maanden ci ••i.u.ij.iu zien daar er moderne strijdmiddelen aan raai van de NAVO Hij heeft dat in Den de markt waren gekomen zou het nu ook gevangenisstraf en een geldboete. Hij Haag tijdens een persconferentie meege- mogelijk zijn, dat de NAVO de strategie had aan zijn patiejiten.^die^wüden jer zou moeten wijzigen. Na 1954 zijn er weer nieuwere strijdmid Wel blijft de vraag, zo zei hij, of er delen aan de markt gekomen en wat we wen had als gevolg daarvan het gezichts niet een moment zal komen waarop ik m de NAVO moeten doen, aldus de heer I vermogen gedeeltelijk verloren. De rech mijn werkzaamheden wat zal moeten af- lucicii cu- Stikker, is een verzoening tot stand zien ter was van mening dat de arts een ern- remmen en omdat zulk een afremmen te brengen tussen drie factoren. Dat zijn st^ge fout heeft begaan^door^he^ voor praktisch onmogelijk is, zou dat een af de heersende strategische opvattingen, de schrijven van een gevaarlijk middel voor een ziekte die met onschuldiger middelen hd kunnen worden behandeld. gezondheidstoestand voortreffelijk ge- I leden-landen. Naar alle drie factoren "ee"aSte*7ehadëve«öediM noemd en het werk dat ik bij de NAVO wordt een diepgaand onderzoek ingesteld. de^ Pj^entea ^«ste D|chvar°«v^|oe^® treden betekenen. Na een zeer recent me- machtsmiddelen die er bestaan en de eco- disch onderzoek hebben de artsen mijn nomische nlogelijkheden van de NAVO voortreffelijk noemd doe fascineert me", aldus de heer Stikker. Mr. Stikker zei onder meer van de hoogste autoriteiten in Washington de stel lige verzekering gekregen te hebben dat het beslist niet Amerika's bedoeling is trogpen uit de bondsrepubliek Duitsland terug te trekkeh. Mr. Stikker zei verder nog dat men pas I heeft met de meeste klem ontkend aan de I begonnen is met een studie over een even- Sovjet-Unie nieuwe voorstellen te hebben tuele verandering van de NAVO-strategie. gedaan om van West-Berlijn een geïnter nationaliseerde stad te maken. De Daily Nu de arts is veroordeeld zal de door LONDEN (AP) i— De Britse regering I I elk een miljoen Belgisch frank. In tegenstelling tot wat het opschrift boven dit stukje kan doen vermoeden ben ik geen fervent alcoholiste. Het bier is voor mij nimmer best geweest. Wijn drink ik zelden en men kan wel stellen, dat het drankverbruik bij ons thuis tot voor kort slechts beperkt bleef tot het glaasje warme wijn op de avond van de jaarwisseling. Sterke dranken heb ik nooit kunnen waarderen, totdat ik een fles wod ka voor mijn verjaardag kreeg. De goede geefster had de zekerheid willen hebben met iets aan te komen, dat ik nog niet had gekregen. En omdat ik de voorkeur geef aan nuttige geschenken, kon ik haar op dit punt dadelijk geruststellen. Tja, zo kwam het dan, dat er op mijn ver jaardag ivodka werd geschonken. Of het nu kwam door de behagelijke warmte in de kamer, door de veelheid van geschenken of door de luminieuze stemming, die er die avond heerste, de wodka beviel mij wonderwel. Sindsdien drink ik wodka, zij het met mate, omdat ik een matig mens ben. Toen we nu enige dagen geleden t.v. gingen kijken bij zijn oom Ludo dachten we hem een plezier te doen met onze wod ka. We staken een aangebroken fles bij ons en zaten even later om de kijkkast ge schaard, terwijl mijn oom de glaasjes volschonk. Er werd een spannende film gedraaid en het duurde lang voordat ik mijn glaasje opnam. Eilaas! Welk een bittere ontgoocheling wachtte mij! Het was een zoetige wijn, die ik proefde. Ik voelde mij bitter teleurgesteld en keek eens naar mijn echtvriend, die wél wod,ka had gekregen. Mijn tante dronk wijn, maar oom Ludo dronk tot mijn grote verbazing ook wodka. Mijn wodka! Ik vond het ronduit gemeen. Ik vergat naar het scherm te kijken en staarde naar mijn oom, die met klakkende tong zich zelf nog een keertje inschonk. Mijn be vreemding bleef niet onopgemerkt, doch oom Ludo voelde zich hierdoor niet in het minst van zijn stuk gebracht. „Jij drinkt toch geen wodka, is het niet?" vroeg hij vriendelijk, „dames drinken in gezelschap toch altijd iets zachters!" Daar moest ik het dus mee doen. Voor de rest van de avond zag ik met lede ogen aan hoe de inhoud van mijn fles zich min derde. Uit balorigheid liet ik de wijn staan en toen wij weggingen greep ik meteen de fles om het restant tenminste nog te kun nen redden. „Kom je morgen weer?" vroeg mijn oom, zijn blik op de fles gericht ,,er is een prachtig programma morgen". „Graag" zei mijn echtvriend, „maar ik ben bang, dat mijn vrouw de wodka dan wel zal heb ben opgemaakt". „Je vrouw?" Oom Ludo was zichtbaar ontsteld. Maar omdat ik nog steeds wrok koesterde, deed ik er nog een schepje bo venop en voegde eraan toe: „Ja, af en toe neem ik een slok, als ik in de keuken sta!" Dat was niet aardig van mij, want oom Ludo heeft het zich erg aangetrokken. Toen hij vandaag langs ons huis kwam zag ik hem schichtig gluren naar het keuken raam. Hij keek. direct weer voor zich en vervolgde zijn weg. Maar je zag het hem denken: „Daar zit zij! Aan de wodka!" Marjan van Beek Advertentie Neem een I uitsluitend voor vaste loontrekkenden. Gratis levensverzekering tijdens contractduur LAAN COPES VAN CATTENBURCH 76 TELEFOON 070-607806 - 's GRAVENHAGE e i PARIJS (Reuter) De 51-jarige kapitein Express heeft geschreven dat premier Sir van dg militaire liti Monmège heeft rV*Lll"*Z\dertig dagen arrest gekregen, omdat hij op 11 november Wapenstilstandsdag, waar op nu alle gevallenen uit de beide wereld York heeft gedaan aan de Russische mi nister van Buitenlandse Zaken Gromyko. Een woordvoerder van Buitenlandse Za-q herdacht - op een door ken noemde het krantebericht „volkomen presi|ent generaal De Gaulle bijgewoonde plechtigheid vergat „The Last Post" te la ten spelen, nadat het Franse staatshoofd een kraiis had gelegd bij het graf van de onbekende soldaat. ontsproten aan de fantasie van de schrij I ver". BANGKOK (Tass) De Indonesische eerste vice-premier en minister van Bui- Eerder was van ambtelijke zijde te ken nen gegeven dat het voorval als afgedaan tenlandse Zaken, Soebandrio, is in Bang- werd beschouwd en dat geen maatregelen kok aangekomen voor een bezoek aan tegen kapitein Monmège zouden worden Thailand, op uitnodiging van de Thailand- genomen. se minister van Buitenlandse Zaken, T. Koman. Tegenover de pers zei de Indonesische geven, minister naar Thailand te zijn gekomen „om te onderzoeken of er mogelijkheden voor verbetering van de betrekkingen met Maleisië zijn", Het Franse ministerie van landsverdedi ging wilde geen commentaar op dit bericht WASHINGTON (Reuter/AFP) De I Verenigde Staten hebben deze week op een proefterrein in Nevada de achtste en ne- I !1C,C,L -1 a J kans gezien sedert 1956 uit gokautomaten in heel Europa in totaal meer dan 100.000 WIESBADEN (Reuter) De beheer ders van Amerikaanse militaire clubs in West-Duitsland slaakten een zucht van verlichting toen de „schrik van de een armige misdadigers", de Amerikaanse ex-infanterist Daniel Robicja over de grens naar Zwitserland werd gezet. Robida heeft (Van onze correspondent) LONDEN Een zekere miss Brooks, die beschreven wordt als alleenwonend en van middelbare leeftijd, heeft een aanklacht wegens laster ingediend tegen de hertog van Kent. De 28-jarige hertog, die kapitein van de Royal Greys is, bevtndt zich in Hongkong, waar hij met dit regiment tot kerstmis is gestationeerd. Zijn Londense advocaat zei dat het in dit stadium onjuist zou zijn te zeggen dat de hertog wegens laster is gedagvaard. Het gebeurt hoogst zelden dat een lid van de koninklijke familie bij rechtzaken litieke commissie van de UNO-Assemblee wordt betrokken. In 1937 won de hertog heeft de achttien-mogendheden ontwape- van Windsor (ex-koning Edward VIII) een ningsconferentie in Geneve opdracht ge- actie wegens smaad tegen een uitgevers- geven de onderhandelingen „met energie firma. Het gerechtshof nam op het verzoek en vastbeslotenheid" te hervatten. Aan- van de koningin-moeder maatregelen om bevolen wordt te streven naar een over een vroegere lakei te verhinderen een boek eenkomst „inzake maatregelen die kunnen over de koninklijke familie te publiceren dienen ter vermindering van de inter- Hetzelfde gebeurde om een functionaris nationale spanning, vermindering van de van het kasteel Windsor te beletten bijzon- mogelijkheid van een oorlog en verge- derheden over het leven van de koninklijke makkelijking van een overeenkomst in- familie, die hij tijdens zijn dienstbetrekking zake algehele en algemene ontwapening" gende ondergrondse kernproef sinds de ondertekening van het gedeeltelijk kern- MOSKOU (AFP) De Russische vei ligheidsdienst heeft drie Russen aangehou den wegens anti-Russische activiteit. De stopverdrag |en0men. De Commissie voor ?.ollar ,te. "ve£di,en®'\ Naar *lj 'f1" drie mannen Fa.ner-Zaitsev, Baranov en ke£ |eelde mee dat de kracht van tle vertelde, had hij in een twaalfjarige Terentjev zullen binnenkort in Leningrad de ontploffing lager was dan 20.000 TNT. ervaring een „waterdicht systeem ont- terechtstaan. Volgens het blad Lenmgrads- Ondergrondse proeven vallen niet onder wikkeld om fruitmachines te „melken kaja Pravda had Fainer-Zaitsev zich in de kernstopverdrag. De tweede proef was tweede oorlog aan de militaire dienst ont- dg honderdste explosie in de huidige reeks, trokken. Hij bleef achter in Odessa toen de Duitsers die stad bezetten. Na daar een winkel in parfumerieën te hebben ge dreven, zei hij na de oorlog dat hij een „invalide legerarts" was. Hij schreef „memoires" waarin hij het Russische volk en de communistische partij „kwaadaar dig bekladde". In de jaren 1961 en 1962 vormde hij in Leningrad éen illegale groep waartoe Ba ranov en Terentjev toetraden. Zij ver spreidden- anti-Russische-documenten, uit dagende brochures en lasterlijke geruch ten, aldus het blad. Robida demonstreerde zijn kunst voor Westduitse en Amerikaanse militaire po litie, maar deze konden hem wettelijk niets in de weg leggen. Hij is uit West- Duitsland gewezen omdat hij zich op on wettige wijze toegang tot de clubs ver schafte Advertentie Cj^ kantslips panty girdle -HELANCA- Sanitized 9 super elastisch volledig geminderd NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De po- had verzameld, in boekvorm te laten ver- schijnen. De resolutie werd bij acclamatie aan vaard door de vertegenwoordigers 111 landen. MOSKOU (AP) De Russische vice- minister van Buitenlandse Zaken, Valerian Zorin, heeft gezegd het te betreuren dat I de Amerikanen de onderhandelingen over de Amerikaans-Russische culturele betrek kingen hebben opgeschort wegens de ar restatie hier van prof. Barghoorn wegens spionage. „Ik begrijp niet hoe dit enkele incident het gehele gebied van Russisch- Amerikaanse betrekkingen kan beïnvloe den", aldus Zorin tegenover de Westelijke J pers in Moskou. Zorin legde deze verklaring af op een bijeenkomst ter gelegenheid van de dertig ste verjaardag van de Amerikaanse diplo matieke erkenning van de Sovjet-Unie, die onder leiding stond van mevrouw Kroesj- tsjev. De Amerikaanse ambassade boycotte de bijeenkomst uit protest tegen de weige ring van de Russische autoriteiten de con- J De resolutie was door 48 kleine landen suj toegang te verlenen tot de professor of ingediend en werd snel afgehandeld na- aanvullende gegevens te verstrekken over dat de Russen en neutrale mogendheden het eens waren geworden over de tekst de redenen voor zijn arrestatie. Toen hem verteld werd, dat de Ameri- Verwacht wordt dat de onderhandelin- kanen ervan overtuigd zijn dat Barghoorn gen van de ontwapeningscommissie die in geen spion is, zei Zorin dat „de mensen Afwachten. Het bestuur van de Internatio nale Arbeids Organisatie (ILO) heeft met algemene stemmen besloten af te wachten wat de UNO ten aanzien van Zuid-Afrika doen alvorens een beslissing te nemen over het al of niet royeren van dat land. Verzinsels. Het officiële Bulgaarse persbu reau B.T.A. heeft Marokkaanse persbe richten over Bulgaarse vrijwilligers in Algerije verzinsels genoemd. Volgens B.T.A bevinden zich wel Bulgaarse art sen, ingenieurs en technici in Algerije. Omgekomen. In een kolenmijn bij de Bel gische plaats Binche zijn vrijdag twee mijnwerkers om het leven gekomen. Zij werden het slachtoffer van een instorting in een gang op 900 meter diepte. De slachtoffers zijn een 20-jarige Belg en een 41-jarige Italiaan, vader van drie kinderen. augustus werden verdaagd, midden januari voorzichtig moeten zijn met dergelijke Uitgewezen. De Pakistaanse regering heeft in Genève zullen worden hervat. De com- djngen te zeggen". Hij wees er op, dat de missie bestaat uit vijf Navolanden, vijf I Professor van wie gezegd werd, dat hij de communistische landen en acht neutrale. [Sovjet-Unie bezocht om materiaal te ver- Frankrijk, één van de vijf westelijke deel- zamelen voor een boek „zijn eigenlijke nemers, heeft de onderhandelingen dusver geboycot. t°t werk niet deed". meegedeeld, dat zij drie leden van de Indische Hoge Commissie in Karatsji ge last heeft onverwijld het land te verla ten. omdat zij zich schuldig zouden heb ben gemaakt aan spionage en ondermij nende activiteit. Uitzicht. Een Spaanse metselaar is over de ijzeren balken van de tweede naar de derde etage van de Eiffel toren ge klommen omdat hij geen geld meer had om met de lift of via de trap te gaan. De derde etage ligt op een hoogte van 240 meter. De metselaar zei later, dat de regen de balken glad had gemaakt Zwart brood. Zevenentwintig Russen zijn veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf wegens zwarte handel in brood. De be klaagden waren werkzaam bij een staatsbakkerij in Noginsk, 54 kilometer ten oosten van Moskou. Zij werden er van beschuldigd zeven maanden lang brood zwart verkocht te hebben. Zij sta len meer dan 10.000 bruine en meer dan 1300 witte broden die clandestien in de staatswinkels verkocht werden. Sancties. De Westafrikaanse staat Sierra Leone heeft economische sancties afge kondigd tegen Portugal. Tevens zijn alle rechten van Portugese blanken in het land vervallen verklaard. De sancties omvatten een invoerverbod van alle goe deren van Portugese herkomst. Vorig jaar werd een soortgelijke maatregel ge nomen tegen Zuid-Afrika.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3