Nieuwe Ned. Hervormde kerk in IJmuiden krijgt nieuw orgel Aantal clubs bekert zondag Beverwijk en de woningbouw in Heemskerks plan Assumburg Dreigende staking bij de Noorse koopvaardijvloot Proef in Beverwijk met verlichte zebra's Jonge Jan Berisping voor Zeelieden eisen aflossing na twaalf stuurman van maanden en vrije thuisvaart Bloemenveiling in Beverwijk Amateur-elftallen Tanker gezonken, bemanning gered Acties leverden tot dusver 50.000 op Openbare les voor aspirant-bloemkwekers in Beverwijk ZATERDAG 16 NOVEMBER 1963 Knipperlichten moeten nut nog bewijzen Jager ziek A chteruitgang H artverwarmend De stuürman van de op 17 november 1962 vergane O 200 „Jonge Jan" heeft van de onderzoekingsraad voor de zee vaart in Oostende een vermaning gekre gen. Dit schip is tijdens de haringvisserij in aanvaring gekomen met de Poolse trawler Pluton. De O 135 poogde de zwaar gehavende Jonge Jan nog op sleeptouw te nemen maar kon niet voorkomen dat het vaartuig zonk nadat de voltallige be manning in veiligheid was gebracht. De raad was van oordeel dat door een gebrek aan precieze gegevens de oorza ken van de aanvaring niet met volstrek te zekerheid konden worden achterhaald. Men vond de stuurman in elk geval niet vrij te spreken van enkele beroepsfouten, omdat hij de reglementaire geluidseinen niet had gegeven en geen goede uitkijk had neergezet. OSLO (AP) De Noorse koopvaardij vloot wordt bedreigd door een staking na dat het overleg tussen de reders en de Noorse zeeliedenbond is afgebroken. Van de 60.000 man aan boord van de 2.200 Noorse schepen zijn 40.000 man in.de bond georganiseerd, onder wie 10.000 buiten landers, voornamelijk Denen, Duitsers en Spanjaarden. Het overleg tussen de redersvereniging en de machinisten en officieren" is vrijdag voortgezet. Een woordvoerder van de re dersvereniging verklaarde dat de volgen de stap in het conflict is het voorleggen van de zaak aan de regeringisbemiddelaar, die waarschijnlijk een staking zal verbie den en verplichte arbitrage zal voorschrijr ven. Dit voorleggen zal waarschijnlijk pas gebeuren nadat het overleg met officieren en machinisten om de situatie zoveel moge-" lijk op te helderen, is beëindigd. Noch de zeeliedenbond noch de reders zijn bereid mee te delen waarop het over leg is vastgelopen. Welingelichte zegslie den zeggen echter dat het de eis van de zeelieden is om na twaalf maanden van huis te zijn geweest met hetzelfde schip op kosten van de rederij naar huis te mo gen reizen. Nu gebeurt dit pas na achttien maanden. De minister van Handel Erik Himle heeft indertijd verklaard dat een dergelijke maatregel per jaar 20 tot 25 miljoen kronen (10 tot 12,5 miljoen gulden) extra zou kosWn, waarvan de regering de helft zou willen dragen. Dit bedrag om vat ook het overvliegen van aflossingsbe manningen naar de buitenlandse haven. De Noorse marine is op twee na de grootste ter wereld en na de Britse op een na de grootste actieve vloot. Een staking zou hard aankomen nu de vrachtenmarkt na lange tijd weer een gunstige conjunc tuur doormaakt. Aan de bloemenveiling te Beverwr.jk la gen de prijzen voor de chrysanten ook deze week aan de lage kant. Voor een bos tros- chrysanten lag de prijs niet veel hoger dan 70 cent per bos, of het moest een apart kleurtje zijn waarvoor men dan nog wel even meer wilde betalen. De grootbloemi- gen kwamen niet veel hoger dan een kwar tje per stuk. De prijzen der anjers trokken in het laatst van de week weer aan en kwamen vrijdag boven de 20 cent per stuk, met 29 cent als hoogste notering. Ook de kleine aanvoer van rozen ging vlot weg tot 41 cent per stuk. Fresia's komen er iets meer en voor de zware kammen werd tot een gulden per bosje betaald. De aanvoer van potplanten is niet groot, de cyclames lagen tussen de 50 en 135 cent per stuk. Zondag gaat een aantal clubs bekeren. Telstar trekt naar Nijmegen om daar NEC te bekampen. Hoewel de Nijmegenaren een divisie lager spelen dan de IJmuide- naren, zullen laatstgenoemden zeker niet op een „walk-over" moeten rekenen, want NEC speelt in zijn afdeling een rol van betekenis. Met 14 punten uit 10 wedstrijden en een doelgemiddelde van 28-13 bezetten de oostelijken achter Xer xes (10-15) de tweede plaats. Het is dan ook te hopen, dat de Telstar- aanval in een produktiéve bui verkeert, zodat de club de volgende ronde bereikt. Telstar trekt zondag met een sterk ge wijzigd elftal naar NEC. Ten opzichte van het team, dat de vorige zondag van Sittardia met 2-1 verloor, zijn slechts enke le spelers op de toen door hen bezette plaatsen gehandhaafd. Uit dit feit kunnen o.i twee conclusies worden getrokken: 1. In Telstar-kringen is men over de voor hoede, zoals die tegen Sittardia in het veld kwam, wederom niet tevreden. 2. Men wil de bekerwedstrijd tegen NEC in de al lereerste plaats benutten als oefenpartij en stelt het veroveren van een plaats in de volgende bekerronde pas op de twee de plaats. Het achtertrio zou men ongetwijfeld ongewijzigd hebben gelaten, ware het niet. dat Jager wegens ziekte verstek moet laten gaan. In diens plaats is nu Van Kampen opgesteld, die het vorige seizoen bij Stormvogels rechtsback speel de. In de middenlinie,„beljiel<jpp .Qpmals.,^ Kort hun plaatsen, maar werd Brom ver vangen door Van Egmond, efie van RCH afkomstig is. Deze speler "kwam in eer. aantal wedstrijden van Telstar 2 als voor hoedespeler uit, maar voldeed als zoda nig minder goed. Tegen KFC 2 speelde hij echter als linkshalf een opvallend goe de partij, zodat hem nu de kans wordt ge boden te tonen, wat hij op die plaats in hogere regionen presteert. De voorhoede ziet er van rechts naar links als volgt uit: Immers, Van Dolder, Van Wooijing, André en Dikstaal. Dit aan- valskwintet telt vier spelers, die in de be slissingswedstrijd tegen Haarlem op het RCH-terrein VSV aan de promotie naar de eerste divisie hielpen. Alleen zag de formatie er even anders uit, namelijk: Immers, Van Dolder, André, Dikstaal en Farenhorst. Farenhorst, Allart, Bakker en Van Weer- lee zijn dus niet van de partij. Zij zijn opgesteld in het tweede elftal van Telstar, dat een voorwedstrijd speelt tegen NEC 2. Dit tweede team van Telstar ziet er als volgt uit: Kaan; Smits en Van Duyvenbo- de; De Bruin, Hendriksen en Brom; Fa renhorst, Allart, Bakker, De Winter en Van Weerlee. De leden van de IJmuider technische commissie kunnen dus de komende zon dag tien voor het eerste elftal in aan merking komende voorhoedespelers on der de loep nemen. Ook voor de tweede ronde van de dis trictsbeker staat een aantal interessante ontmoetingen op het programma Zo ont vangt in Beverwijk DEM Stormvogels. Weliswaar spelen de IJmuidenaren twee klassen lager dan hun tegenstanders, maar dit wil nog absoluut niet zeggen, dat de hoger geklasseerde ploeg deze ont moeting op haar slofjes gaat winnen, al is DEM natuurlijk aan zijn tweede klasse- staat verplicht de Vogels met een neder laag naar huis te sturen. De Kennemers trekt naar Ripperda, de Haarlemse tweede-klasser. Ook hier dus klasseverschil, maar in de praktijk zal dit verschil onzes inziens niet zo groot blij ken te zijn, daar De Kennemers in de 3de klas de bovenste plaats bezet en Rip perda in haar afdeling met 3 punten uit 7 wedstrijden vrij dicht bij de onderste plaats huist. Velsen maakt een mooie kans een ron de verder te komen. De Santpoorters krij gen nl. de vierdeklasser VVZ op bezoek en het komt ons voor, dat de thuisclub de Zaankanters vrij gemakkelijk aankan. Waterloo ten' slotte gaat op bezoek bij de derdeklasser ETO (8-8) en krijgt het daar in de Haarlemmermeer vast niet ge makkelijk. Weliswaar verspeelden de ETO-ers tot dusverre net zoveel verlies- punten als zij winstpunten behaalden, maar als we bedenken, dat ze de vorige zondag de leiders van hun afdeling ZVV uit Zaandam die tot die dag na 7 wedstrijden nog maar één verliespunt hadden moeten boeken, met 3-1 klopten, dan menen we zeker ernstig rekening te moeten houden met het feit, dat de IJmui denaren zondag wel eens „uitgebekerd" zouden kunnen zijn. DEM (thuis tegen Stormvogels): W. Aardenburg; Dekker en Schram; Oorthuyzen, J. Aardenburg en Pij nen; De Boer, Zonjee, Vessies, Wil- lems en Kleef. De Kennemers (uit tegen Ripperda): Dycks; Minks en Huisman; Verhagen, Van Gerven en Van der Graaf; Noor deman, Jonker, Van Duyvenbode, Beeldman en Noordermeer. Stormvogels (uit tegen DEM): Van Gooi; Van der Stelt en Gouda; Kloosterman, Luppens en De Graaf; Maarleveld, Kiewiet, Wortel, Haverkamp en Glas. Beverwijk (thuis tegen VVB^VsiYtfer Does; Van der Watering en Plezier; Opzeeland, Minneboo jr. en Winands; Numan, Minneboo sr., Waanders, Kluft en Slinger. Velsen (thuis tegen VVZ): Bakker; Van der Poll en Van Schagen; Hijnen, Van den Pieterman en Schoorl; Nijssen, Weber, Kruyer, HoOgzaad en Blum. VVB (uit tegen Beverwijk): Van den Boogaard; Hoogendijk en Van der Horst; Kersbergen, Both en De Jong; Luitjes, Stet, Doornbos, Kooimans en Bakker. IEV (thuis tegen ADO, vriendschappe lijk): Flipsen; Metselaar en Ivens; Vendel, Vink en Bakker; Rozemeyer, Kramer, Beentjes, De Reus en Kor- ver. VSV (thuis tegen Vliegende Hollander): Klaassen; Schoon en Veldman; Van Oeveren, Van der Wal en Grave- maker; Gerrits, Langbroek (Punt), Huider, Malesteyn en Voet. Waterloo (uit tegen ETO): Kok; Bruis- ■schaart en Bannink; Iskes, Van Eden en Van Dongen; Boekhout, Wortel, Demmers, Mulder en Thijms. BUZZARDS BAY (Massachusetts, V.S.) (Reuter) De 3.100 metende Amerikaan se tankboot Dynafuel, die donderdag na bij kaap Cod in aanvaring is gekomen met de 6.732 ton metende Noorse vrachtvaar der Fernview, is vrijdag gezonken. Dit ge schiedde nadat een sleepboot de twee vaar tuigen had losgetrokken. De bemanning van de tanker was donderdag reeds op de Noor overgegaan. Bij de zebrapaden op de hoek van de Koningstraat en de Zeestraat in Be verwijk worden proeven genomen met knipperlichten om deze oversteek plaatsen beter zichtbaar voor het ver keer te maken. Het zijn lichtbakjes van tien bij tien centimeter waarin lampen van verschillende lichtsterkte kunnen worden gemonteerd. De samenstelling van het Nederlands herentumteam, dat zaterdag 30 november ir. Antwerpen tegen België uitkomt, is als volgt: Jaegers, Blits, Salle, Bos, Ten Bos en Pruis. Reserve is Schoenmakers. Op twee plaatsen in Beverwijk is vrij dagavond het nut van een nieuw soort ver lichting van zebrapaden aan de praktijk getoetst. Het betreft hier knipperlichten ter grootte van 10 cm in het vierkant die aan weerzijden van de oversteekplaats zodanig in het wegdek worden geplaatst dat de bovenkant van de lichtbakjes iets boven de oppervlakte van de rijweg uitsteken. De bedoeling is dat de weggebruikers door de ze knipperlichten al van geruime afstand op het zebrapad attent worden gemaakt. De nieuwe lichtpuntjes in het verkeer kun nen op eenvoudige wijze aangesloten wor den op de elektrische straatverlichting. Dit nieuwe type zebraverlichting is een idee van de heren W. Meijer en B N. C. Mol, directeuren van de n.v. Gietwerk te Castricum. Of hun uitvinding inderdaad dé oplossing betekent van het euvel dat ze brapaden voor naderend verkeer vaak niet of zeer moeilijk zichtbaar zijn, moet nog worden afgewacht. Bij de proefneming op de oversteek plaatsen nabij het drukke kruispunt Zee straat-Koningstraat waren de meningen van de weggebruikers nogal verdeeld. „De knipperlichten zijn wat aan de klei ne kant. Als ze~ groter gemaakt kunnen worden zullen ze veel meer opvallen", zei de bestuurder van een vrachtauto. Een andere chauffeur gaf als zijn me ning dat de lichten alleen 's avonds goed te zien zijn. „Maar dan moet het asfalt niet nat zijn want anders zie je ze niet duidelijk genoeg tussen de andere lichten die door het natte wegdek weerkaatst wor den," zei hij. Bij de proefneming van gisteravond wer den in de lichtbakjes lampen van 15 Watt gebruikt. Er zullen ook proeven worden genomen met lampen van grotere licht sterkte om te zien welke de beste resulta ten opleveren. Het experiment werd geruime tijd van nabij gadegeslagen door onder meer de lo co-burgemeester van Beverwijk, de heer Vessies en verscheidene politieautoriteiten. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Terwijl iedereen in Nederland zich op maakt om onder leiding van Minister Bo- gaers het monster van de woningnood te bestrijden, tracht de raad van de ge meente Beverwijk met haar bezwaar te gen de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van het Noor delijke deel van het uitbreidingsplan As sumburg in Heemskerk een bouwplan van 81 goedkope eigen woningen te torpede ren. Een bouwplan notabene waarbij ook verschillende woningzoekenden uit haar ei gen gemeente betrokken zijn. Blijkbaar heeft zij met haar bezwaar tegen het bekende plan van de 216 wonin gen:-nog -niet ijpldoende onheil gezaaid. Bij deze 216 winningen kon nog gesteld worden dat het- verlengde van de Coen- tunnelweg zo'n structuurbepalend ele ment' is, dat h'et tracé hiervan voor de gehele streek van belang is. Het bezwaar tegen de goedkeuring van het noordelijk deel van het plan As sumburg 'wordt echter gemaakt om het bezwaar zelf. Wat wil de raad van Beverwijk eigen lijk? Op het voornoemde plan van 81 wo ningen na is h'et goedgekeurde deel van het plan Assumburg reeds vrijwel geheel in aanbouw. Moet de bouw van deze ca. 500 woningen soms ook worden stopgezet en moeten deze desnoods maar afgebro ken worden zoals het gemeentebestuur van BevenÜjk bij de 216 woningen stel de? Wat is het bezwaar van de raad van Beverwijk eigenlijk? Wel, er wordt gebouwd in strijd met het geldende streekplan IJmond-Noord. Er is in dit streekplan een weg Uitgeest- Hoogovens opgenomen. Het uitbreidings plan Assumburg gaat uit van een verschui ving van deze weg in noordelijke richting. Er zijn nu in het uitbreidingsplan wo ningen ontworpen op de plaats waar in het geldende streekplan de weg is gepro jecteerd. Deze woningen zijn volop in aan bouw, met medeweten en goedkeuring van de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Niemand heeft be zwaar tegen de verschuiving van deze weg. Niemand, zult U zeggen, behalve Beverwijk dan toch. En nu komt het won derlijke. Beverwijk ook niet. Tegen het ontwerp herzien streekplan waarin deze verschuiving ook is opgeno men heeft zij geen enkel bezwaar. Zij kan dan ook geen enkel stukje bebou wing in het goedgekeurde plan Assum burg aangeven waartegen zij werkelijk bezwaar heeft. Tegen een kleine verschuiving van een groenstrook in Assumburg die nodig is omdat het viaduct over Rijksweg no 9 voor de Zaanlandse Communicatieweg niet op de plaats is gemaakt die het streek plan aangaf? Och kom! Zelf bouwt Beverwijk een hele wijk Zwaansmeer I op de plaats die eerst voor de nieuwe city bestemd was en waar on der andere het nieuwe grote station moest komen. Waarom maakt zij dan be zwaar? De zelfstandige ontwikkeling van Heems kerk is een feit. De feestelijke herden king van 900 jaar Heemskerk is in dat opzicht volkomen duidelijk. Een nieuwe grote city wil de raad van Beverwijk zelf niet, ze gelooft er, zoals iedereen hier, ook niet in. Vast staat dat de verlengde Coenlunnel- weg een tracé zal krijgen zoals Heems kerk dit altijd gewild heeft en waarvan de raad van Beverwijk zegt, dat zij de totstandkoming van één stad onmogelijk maakt. Nu brengt de raad van Bever wijk haar laatste wapens in de strijd. Deze wapens zijn „geen samenwerking", „moeilijkheden hoe dan ook" desnoods „stagnatie in de woningbouw" opdat ge zegd zal worden „zo kan het niet lan ger", „er moet hier wat gebeuren". Lange tijd hebben wij gezwegen omdat dit, naar wij dachten, de onderlinge verhouding alleen maar goed kon doen en uiteindelijk het goede klimaat voor sa menwerking zou bevorderen. Laat de raad van Beverwijk zich niet vergissen. Onze stilzwijgendheid is geen zwakte. Heemskerk staat nog steeds als één man voor haar zelfstandigheid. Het botte wapen van de obstructie dat de raad van Beverwijk thans hanteert zal ook 'nu bij de verantwoordelijke gezagsdragers geen indruk maken evenals het destijds bij de ontwikkeling van het plan Ooster- wijk volkomen heeft gefaald. Eens te meer blijkt weer dat de raads leden van Beverwijk nooit Heemskerkers zullen worden, want een ezel stoot zich in 't gemeen niet tweemaal aan dezelfde steen. Wij begrijpen de raad van Beverwijk niet. Denkt de raad nu werkelijk dat een gedwongen samenvoegen van Beverwijk en Heemskerk onder de omstandigheden van nu, waarvoor de bevolking van Be verwijk lauw en onverschillig is en waar tegen die van Heemskerk zich fel ver zet, in het belang is van Beverwijk of van wie dan ook? Laat ze toch beseffen dat de tijd voor annexatie van Heemskerk voorbij is en dat alleen een goede samenwerking tus sen de buurgemeenten heilzaam kan zijn voor de gehele streek. Laat zij in ieder geval geen stagnatie in de woningbouw veroorzaken. We heb ben hier in de IJmond de woningen bit- terhard nodig, zowel voor de ontwikke ling van de industrie als voor de leni ging van de grote woningnood die hier nog heerst. De woningproduktie in Heemskerk, die groter is dan in menige grote stad, kan hierbij niet gemist worden. COMITÉ VRIJ HEEMSKERK Tekening van het nieuwe, 26 stem men tellende orgel voor de Ned. Her vormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Het instrument wordt door de firma Pels in Alkmaar gebouwd. De acties die in de afgelopen maanden zijn gevoerd voor de aankoop van een nieuw orgel in de nieuwe Nederlands hervormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden hebben tot dusver hoopvolle re sultaten opgeleverd. Nadat de vrouwenver eniging „Lydia" een jaar geleden 3200 bijeen had gebracht, welk bedrag door de activiteit van de vrouwenvereniging „Draagt elkanders lasten" en de gulle en spontane medewerking van tal van zaken en particulieren daarna tot 48.000 uit groeide, kon de voorzitster van de orgel commissie, mevrouw N van Niel-Van Keule vrijdagmiddag bij de opening van de bazaar in het jeugdhuis De Rank mee delen dat thans de 50.000 is gepasseerd. De bazaar had op de eerste dag niet over gebrek aan belangstelling te klagen. In de fleurige marktkraampjes lag een grote verscheidenheid aan kleding, huis houdelijke artikelen, speelgoed en andere koopwaar uitgestald. Op het podium kon den de bezoekers bij een verfrissing of een hartig hapje er even hun gemak van nemen. De verlotingen vonden eveneens veel aftrek zodat het geen wonder was dat de leden van de orgelcommissie deze ge zellige drukte met genoegen gade sloegen. De bazaar is vanavond tot half elf open. Voor degenen die met de feestdagen voor de deur nog enkele geschenken kunnen ge bruiken en daarmee tevens het orgelfonds willen steunen is dat een goede gelegen heid beide zaken te combineren. Het in 1911 door Maarschalkerweerd ge bouwde orgel van de nieuwe hervormde kerk is hoognodig aan een vervanging door een groter en moderner instrument toe. Het orgel werd in 1939 door Flentrop gerestaureerd. In de oorlog, toen IJmuiden werd geëvacueerd en de kerk als aard appelenpakhuis werd gebruikt, verhuisde het naar de Grote Kerk in Haarlem. Na de bevrijding nam het orgel zijn oude standplaats in IJmuidens kerk weer in. In de laatste jaren is het orgel echter steeds meer in klankkwaliteit achteruit ge gaan door de inwerking van vocht. Het nieuwe orgel, waarvan de kosten rond 75.000 zullen bedragen zal aan de noord zijde van de kerk bij het bestaande hoge glas in loodraam worden geplaatst. Het oude orgel zal niet worden afgedankt, maar nog als koororgel worden gebruikt Wel zal een aantal pijpen in het nieuwe orgel worden gebruikt, hetgeen de prijs niet onbelangrijk zal drukken. Het geheel mechanische nieuwe orgel Een overzicht van de bazaar in het jeugdhuis „De Rank" te IJmuiden, waarvan de baten ten goede komen aan het orgelfonds van de nieuwe Ned. Hervormde kerk. is op het ogenblik bij de firma Pels in Alkmaar in aanbouw. Men hoopt het in strument volgend jaar in gebruik te kun nen nemen. „De mensen dragen graag hun steentje bij voor de aankoop van het nieuwe or gel", zegt ds. Van Niel. „Er zijn allerlei acties op touw gezet om het nodige geld bijeen te krijgen. Vooral de vrouwen zijn daarbij bijzonder vindingrijk en actief. Het is hartverwarmend te zien hoe iedereen, de een met een flink bedrag, de ander met een kleinere gift, onze kerk een nieuw or gel wil bezorgen. Met recht zal het orgel straks de trots van onze kerkelijke ge meente zijn", aldus ds. Van Niel. Voor orgelkenners volgen hier nog en kele gegevens over het nieuwe kerkorgel: De dispositie telt 26 stemmen, waarpnder een halve transmissie in het pedaal, ver deeld over een rugwerk met meer strij kende stemmen, een rugwerk met meer fluitachtige registers, een hoofdwerk en een pedaal. Ieder rugwerk is een zelfstan dig en compleet geheel, maar samen vor men ze ook een homogeen cofnpleet gro ter manuaal. Voorts zijn er drie manuaal koppels, drie pedaalkoppels en voor ieder rugwerk een tremulant. In de veilingkantine van de bloemen veiling Het Centrum te Beverwijk is vrij dag voor adspirant-bloemenkwekers uit Kennemerland een voorlichtingsavond ge houden, die buitengewoon succesvol is verlopen. Het was eigenlijk een openbare les, want hier waren twee schakelcursussen, een uit Heemskerk en een uit Limmen, die het een en ander kwamen vernemen over het veilingwezen en over het veilingklaarma- ken van soorten bloemen. De veiling Het Centrum heeft hiervoor een „technische commissie" geformeerd die deze avonden organiseert. In Noord-Hol land boven het Noordzeekanaal lopen mo menteel acht van deze schakelcursussen voor de bloementeelt. Op elk van de cur sussen geven de mensen van het veiling wezen voorlichting omtrent de Beverwijk- se bloemenveiling. De heer C. Schoone heeft gewezen op de belangrijke plaats, die de veiling inneemt tussen kweker en koper. Tussen de Ne derlandse bloemenveilingen neemt de Be- verwijkse veiling een vooraanstaande plaats in voornamelijk als consumptie veiling voor de binnenlandse afzet. Maar ook exporteurs bezoeken steeds meer de bloemenveiling in Beverwijk. Ten aanzien van de soortenkeus gaf de heer Schoone enige nuttige wenken. Men moet er tegen waken niet steeds de markt achterna te gaan lopen. De bloemenveiling in Bever wijk tracht zowel de inbrengers als de kopers zoveel mogelijk „service" te geven. Na dit theoretisch gedeelte bracht de heer J. Vrugt de praktijk naar voren. Aan de hand van wel meer dan twintig soorten chrysanten, anjers, fresia's, irissen en nerine vertelde hij het een en ander over de juiste benaming, de ziekteverschijnselen en het veilingklaarmaken. De avond werd bijgewoond door de le raren van de Rijks-Tuinbouw Voorlich tingsdienst, de heren S. J. van der Peet, G. Verhoef en G. Mennega. V

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9