Haarlemse basketbal-teams in Krelagehuis zonder winstpunt Jetten-Horbach beste duo in Nederlands kampioenschap betrouwbaarheidsritten Aanstelling van buitenlandse coaches riskante onderneming In Gerrit Heese-toernooi bleef Zweden beheersten autorally (3500 km.) in Groot Brittannië Sweering wereldkampioen voor Damesploeg van White Stars te laat op dreef HVB-competitie is op de helft Atletiektrainers bijeen in Baarn McKinley moet rust houden Dr. Peco Bauwens is overleden Nieuwe kans voor basketballers Hoorneman maakte nieuw baanrecord Eric Carlsson nu eens geen winnaar Bert Schoofs voor Paul Gimbel .A AND AG 18 NOVEMBER I960 SONNEMANS Banden Service Hoge koortsen Windsor Bulldogs verloor Swift won eerste match voor de Europese beker Toch nog een gesprek met Janbroers en Burgert Dudok van Heel won in de eerste golfpartij in serie van drie In Deventer (AUTOBANDEN VERKOOP - INRUIL 'gASTHUISVEST 23 - TEL. 17127 Moest verleden week een deel van het pens onbespeelbaarheid der terreinen, dit weekeinde is er van voetbal in de afde ling Haarlem helemaal niets terecht geko men. Zowel zaterdag als zondag werden alle wedstrijden afgelast. Er is dus spra ke van enige stagnatie, doch wanneer men de ranglijstjes bekijkt, kan men daaruit afleiden dat de eerste competitie-helft er voor het grootste deel al op zit. Vele clubs hebben, op een enkele wed strijd na, het volledige programma van de eerste competitiehelft afgewerkt, zodat men niet direct in het nauw komt te zit ten. Bovendien heeft men, juist rekening houdend met veel slecht weer in novem ber, het schema dermate elastisch ge maakt, dat uitwijkmogelijkheden aanwe zig zijn. Wanneer niet, zoals verleden jaar, de regenperiode weer wordt gevolgd door een periode van aanhoudende zware vorst, dan laat het zich aanzien, dat men niet opnieuws een noodcompetitie behoeft in te stellen. Uit onderstaande ranglijsten kan men 'n inzicht krijgen in de stand van zaken in de tweede klasse, zoals die op het ogen blik is: 2 B: Kennemers 3 11—16 [EV i 11—IS ADO 2 »—13 Velsen 2 913 TYBB 3 910 2 c: Beverwijk 3 913 DCO 2 9—13 THB 2 9—13 Ripperda 4 9—10 Kinheim 2 1010 2 D: NAS 2 9—14 Concordia 2 912 VSV 3 9—12 Zandvoortm. 4 9—11 BSM 2 7— 7 Waterloo 2 9—9 Zandvoortm. 3 107 Stormvogels 5 106 Bloemendaal 2 3—3 HFC 4 6—1 RCH 5 10—9 Wijk a. Zee 2 9—7 Kennemers 4 10—6 ADO 3 10—5 TYBB 4 9—4 DCO 3 7—6 Haarlem 5 96 EDO 5 6—4 HFC 5 9—0 Jetten, de ervaren navigator uit Box meer, heeft in de 10-jarige geschiedenis van het Nederlandse kampioenschap be trouwbaarheidsritten van de KNAC voor een unieke prestatie gezorgd. Bracht hij vorig jaar, met Gorris ais bestuurder, de titel van kaartlezer op zijn naam, door een gedeelde eerste plaats in de 25ste KNAC-Herfsttocht vrijdag en zaterdag met Goes als start- en finishplaats gere den veroverde hij het Nederlands kam pioenschap bestuurder. Een verrichting waar vóór hem nog geen enkele andere deelnemer toe in staat is geweest. Toch zag het er kort voordat Neder lands oudste kaartleesrit ten einde was niet naar uit dat Jetten samen met Hor bach de titel zou behalen. Zijn wagen raak te van de weg en slechts dank zij de hulp van de Zwolse combinatie Beyer Disch een van de grootste concurrenten van de Brabanders. konden Jetten en Horbach hun rit vervolgen. Het kostte de Zwollenaren, die in tijdnood kwamen en daardoor een controle moesten missen, een gedeelde eerste plaats in de rit. Eén troost hebben ze echter., ook ais ze geen as- sitentie zouden hebben verleend zou het kampioenschap hen juist zijn ontgaan. De jubileum herfsttocht van de KNAC is door het slechte weer en de gladde we gen, die duidelijk sporen droegen van de bietencampagne, bijzonder zwaar gewor den. Heel wat équipes maakten dan ook in hun pogingen (,m het relatief hoge ge middelde van 40 kilometer per uur te ha len een stuurfout, waardoor ze vaak een zame uren in de zuigende klei moesten De Nederlandse atletiektrainers vereni ging heeft dit weekeinde in Baarn het vijfde nationale studieweekend gehouden. Het belangrijkste thema van deze bijeen komst vormde de begeleiding van de sport man uit medisch en psychologisch oog punt. Oud-atleet Siem Kuiper, thans rec tor aan de academie voor l.o. in Amster dam was van mening dat het aanstellen van coaches, die met een taalbarrière te kampen hebben, een riskante onderne ming is, omdat een buitenlandse coach zich nauwelijks in de moeilijkheden van de sportman, buiten zijn sport, kan verplaat- en. Als buitenlandse gast verscheen de Belg Vandenabeele, één van de Olympische trainers van onze zuiderburen. Vandena beele maakte bekend dat het Belgisch Olympisch Comité als voorbereiding voor Tokio, in samenwerking met het Nilos (het overkoepelend orgaan voor de sport in Bèlgië, net als de NSF. enkele jaren geleden ontstaan) vijf trainers heeft aan gesteld, bijgestaan door twee artsen, die tezamen de 24 aangesloten bonden moeten leiden Een forum besloot dit studieweek- de 7000 meter in 21 min en 22 sec. Van Praet en Balcaen (beiden Belg) werden tweede en derde, terwijl de Rotterdammer Dirk de Bruin als vierde eindigde. Van de overige Nederlanders werd Van der Hee- den (Minderva F R'dam) zesde en zijn clubgenoot Van der Steenhoven zevende. Piet Beelen van de Spartaan uit Lisse heeft zaterdag in de stromende regen de Goudse herfstloop gewonnen. Hij legde het bijna vijf kilometer lange parcours in het Van Bergen IJzendoornpark af in 14 minuten en 28.6 seconden. Beelen had bijna 45 seconden voorsprong op zijn club genoot Smit, die tweede werd. De uitslag luidt: 1. Beelen (De Spartaan, Lisse) 14 28.6, 2. Smit (De Spartaan) 15.13.2, 3. Verkerk (AAV 36, Alphen) 15.13.6, 4. Broer (Trekvogels, Den Haag 15.35.0, 5. Vergeer (Gouda) 15.41.0, 6. Bouman (SSS, Woer den) 15.47.0. Gyula Zsivotsky, de Europese kampioen kogelslingeren, ligt sedert enkele weken in een ziekenhuis in Boedapest. Zsivotsky lijdt sinds zijn terugkeer uit Japan, waar hij aan de vóór-Olympische wedstrijden had deelgenomen aan een onbekende ziek te, die gepaard gaat met hoge kooortsen. Omdat de Hongaarse atleet praktisch geen voedsel kan verdragen, heeft hij al ruim tien kilo aan gewicht verloren doorbrengen. Gelukkig bleek in vrijwel al le gevallen de schade beperkt. Slechts de Volvo-équipe Claus Van Mierlo trof het slecht. Al kort nadat de 60 deelnemers vrijdagavond op de markt van Goes wa ren gestart zag de bestuurder een kleine bocht in de weg niet. De wagen boord" zich in de vette klei en toen de takelwager enkele uren later zijn plicht had gedaar bleek dat de Zweedse wagen zwaar be schadigd was. Uniek werk hebben de uitzetters van de 12-uurs rit geleverd. Op een oppervlakte van amper 500 vierkante kilometer slechts Zuid-Beveland ten westen van het Kanaal van Hans weert naar Wemeldinge. Noord-Beveland en Walcheren werden be reden was een route van 480 kilometer uitgezet. Een nauwkeurige beschouwing van de ingetekende kaart leerde dat bui ten de steden maar op een enkele weg door dé rituitóetters geen beslag was ge legd. De uitslag van deze 25ste KNAC Herfsttocht luidt: A-klasse: 1. ex aequo Seegers—Overtoom (Den Haag/Amsterdam): Wassenaar—Bos (Amsterdam) Jetten—Horbach (Boxmeer), allen 0 strafpnt.; 4. ex aequo PouwelsWindsma (Heiloo/Muider- berg);Disch—Beyer (Zwolle); Burger—Wassenaar (Amsterdam/Wageningen); De SchutterHen- drikx (Nieuw Namen/Brunswijk), allen 30 sttafp, Alle zeven équipes werden met de Herfsttocht- plaquette beloond. Van de A-rijders die niet aan de competitie om het kampioenschap deelnamen, veroverden ook de équipes SmitDe Wit (Ber gen/Haren) en Schurink—Louwers (Groningen/ Winschoten) deze plaquette. B-klasse: 1. Van Rijssen—Groosmuller (Vaas- sen/Geldrop) 0 strafpnt.; 2. Arkenbout—De Jong (Voorburg/Scheveningen) 30 strafpnt.; 3. Zuide- ma—Kooy (Franeker): 4. ex aequo Boersma—Van der Veer (Zevenaar); Sanders—Van Heivoort (Rijswijk/Nijmegen): De Vries—Van der Marei (Beneden-Knijpe/Witmarsum), allen 60 strafp.; 7. Martini—Van Delden (Amsterdam) 90 strafpnt, Alle zeven équipes veroverden eveneens4 dé Helfsttochtplaquette. Ook de combinatie Bone kamp—Harlngs (Eindhoven/Rijnwijk), die niet voor de competitie om de titel reed, kwam in het bezit van de plaquette. Zowel in de A- als in de B-klasse werd bet team van de RAC-West winnaar van de clubprijs De eindstand van de Nederlandse kampioen schappen betrouwbaarheidsritten van de KNAC ziet er als volgt uit: A-klasse: Navigators: 1. en kampioen van Nederland Horbach (Boxmeer) 73 p.; 2. Windsma (Groningen) 70 p.; 3. Beyer (Zwol le), Wassenaar (Amsterdam), beiden 59 p.; 5 Overtoom (Amsterdam) 54 p. Bestuurders: 1. en kampioen van Nederland Jetten (Boxmeer) 73 p 2. Pouwels (Alkmaar) 70 p.; 3. Disch (Zwolle). Bos (Amsterdam), beiden 59 p.; 5. Seegers (Den Haag) 54 p. B-klasse: Navigators: 1. Kam (Zwolle), Groos muller (Geldrop) 63 p.; 3. De Jong (Schevenin- gen) 61 p.; 4. Van Delden (Amsterdam), Van der Veer (Zevenaar), beiden 57 p. Bestuurders: 1. Belle (Zwollerkerspel), Van Rijssen (Vaassen) 63 p.: 3. Arkenbout (Den Haag) 61 p.: 4. Martini (Amsterdam), Boersma (Zevenaar), beiden 57 p Het beste Canadese amateur-ijshockey- team de „Windsor Bulldogs" heeft in de eerste wedstrijd van de tournee door Europa een warme ontvangst gekregen Tegen Rusland werd met 9-0 verloren. De Roermondse zaalhandbalvereniginr Swift' .zegevierde zaterdagavond in Parij- in de eerste wedstrijd om de Europese beker met 16-6 over US Ivry Parijs. Bi, de rust hadden de Nederlandse dames een 9-4 voorsprong. De vier basketbalwedstrijden die zater dagavond in het Krelagehuis in Haarlem werden gespeeld hebben geen Haarlems' succes opgeleverd. Alle wedstrijden gingen verloren en de enige ploeg die nog enigs zins tevreden het veld kon verlaten was de damesploeg van White Stars, die in de tweede helft van de wedstrijd tegen Agon eindelijk het juiste ritme vond. De bjj rust reeds opgelopen achterstand was echter te groot om nog te kunnen winnen. Flamingo's verloor van Blue Stars mei twaalf punten verschil. De eerste thuis wedstrijd van Flamingo's bood maar bitter weinig perspectieven. Dat EBBC ('s-Her- togenbosch) ieder jaar sterker wordt, heeft menige ploeg reeds kunnen merken. Ook Antilopen werd dit duidelijk na de wed strijd van zaterdag, waarin de goed spelen de Brabanders met vier punten verschil de baas bleven. De White Stars-heren ten slotte bleken de, zwaksten In het matige duel tegen Rotterdam-Zuid (42-54). Advertentie Dit zijn de 25-jarige Tom Trana (links) en zijn co-chauffeur Suni Lindstrom uit Stockholm, die de 12de Internationale Rallii van Groot Brittannië hebben gewonnen. Het tweetal reed de moordende 3500 kilo meter lange rally met een Volvo. Het Amerikaanse Daviscup-team, dat op 26 tot en met 28 december in de challenge round uitkomt tegen de Daviscup-houder Australië, is wederom gedecimeerd door 'n blessure van de Wimbledonkampioen Chuck McKinley. In de halve finales verloor hij dan ook door die blessure van de Brit Mike Sangster. Bob Kelleher, de manager van het Ame rikaanse team, hoopte dat McKinley op tijd genezen zal zijn-. Het is de tweede Amerikaan die uitvalt, nadat Frank Froeh- ling een operatie moest ondergaan. Dennis Ralston (VS) en de Australische Margaret Smith kwamen zegevierdend te voorschijn uit de finale van de enkelspelen tijdens het internationale toernooi in Syd ney. Dennis Ralston won met 6-8, 6-3, 6-4, 6-4 van Mike Sangster en slechts twee sets had Margaret Smith (6-1, 6-3) nodig te gen haar landgenote Judy Tegart De tweede tegenstander van de Flamin go's in de eredivisiecompetitie was het Amsterdamse Blue Stars, een team dat beter dagen heeft gekend. Onderlinge ru zies en andere oorzaken deed enkele jaren terug het sterke team van Blue Stars (met internationals als Driehuis en Perrion) uit een vallen. Het zag er donker uit voor het herenteam van de Stars, maar enkele rou tiniers (Hagers en Albarda) kwamen terug en slaagden er het vorig jaar in Blue Stars voor de eredivisie te redden. Dit seizoen kregen de Stars weer de steun van Perrier, maar de kern van het team bleef bestaan uit routiniers. Het jonge team van Flamingo's heeft echter geen kans gezien de Blue Stars te overmeesteren. Waarom niet? Omdat de Haarlemmers geen greintje zelfvertrouwen bezaten en omdat hun schotvaardigheid onvoldoende was. Op beslissende momen ten in de wedstrijd dicteerden de Amster dammers het tempo en dat gebeurde met zoveel overleg dat Flamingo's geen kans kreeg door te stoten naar een voorsprong. Deden die kansen zich wel voor, dan mis ten de Haarlemmers, dikwijls in vrije positie. Het scoreverloop was: Flamingo'sBlue Stars 6-10, 14-4, 24-25, 30-35 (rust), 38-45, 46-56, 56-63, 67-79 (einde). Topscorers Fla mingo's: Lagerwey (12-10), Kroder (12-4). Blue start: Kaatee (20-10), Perrier (10-13) en Hajers (7-12). De herenploeg van Antilopen moest aan den lijve ondervinden dat het Brabantse EBBC nu volledig geacclimatiseerd is in de landelijke eerste klasse. De zuidelijke basketbalpioniers trokken zich mets van de goede klassering van Antilopen aan en hadden na vijf minuten al een duidelijke voorsprong (2-10). Het duurde tot zes mi nuten voor rust eer Antilopen het initiatief kon nemen (23-20), maar op de helft van de wedstrijd leidde EBBC wederom (33-36) om in de tweede helft deze voorsprong niet meer prijs te geven: 36-45, 46-51, 51-56, 55-59 (einde). Topscorers Antilopen: Jan Sunter (12-10). EBBC Van Stiphout (10-6), Eyckemans (10-9), Foppele (10-2). Ook de herenploeg van White Stars kwam niet tot winst. Het bezoekende Rot terdam-Zuid imponeerde in de eerste helft in het geheel niet, maar de Stars die een zeer zwaar seizoen tegemoet gaan waren niet in staat dit uit te buiten. Ruststand 14-16(1). In de tweede helft leek het er na zeven minuten op dat de Stars de zege zou den gaan behalen (24-22), maar nog geen twee minuten later was de beslissing ge vallen: Rotterdam-Zuid leidde met 32-24 om uiteindelijk met 54-42 te zegevieren. Topscorers White Stars: Peter Spoor (4-6), Reitse van Gifen (5-13). Rott.-Zuid: Hoek (4-15), Comelissen (6-9). De vierde ontmoeting ging voor Haarlem eveneens verloren. De White Stars-dames, die het tot half januari zonder Jenny v. d. Hoeden moeten stellen, kregen in de eerste helft geen kans tegen het hoofdstedelijke Agon (10-24). In de tweede helft ging het beter in de Haarlemse ploeg, maar verder dan 40-47 kwam zij niet, Janke Nijdam scoorde voor de Stars 14 punten. Agon- speelster Wieringa zorgde voor 21 punten. Verwoede strijd onder de basket tijdens de zaterdag in Haarlem ge speelde wedstrijd tussen Blue Stars en Flamingo's. Het bestuur van de Nederlandse basket - balbond heeft de heren Jan Janbroers, de coach van het Nederlands nationale heren team, diens assistent Cees Burgert en de coach van de nationale damesploeg. Jan Burgert, uitgenodigd voor een gesprek in verband met het besluit van deze leiders voor hun functies te bedanken. Deze be spreking zal op donderdag 21 november in Amsterdam plaatsvinden. Janbroers en Burgert legden hun func ties neer op de zaterdag 9 november in Amsterdam gehouden vervolgvergadering van de Nederlandse Basketbalbond, om dat zij zich niet konden verenigen met de afwijzing van de incidentele compen satie voor loonderving. De zondag op de banen van de -Twentse golfclub gehouden eerste van de serie van drie aanmoedingswedstrijden voor heren is een overwinning geworden voor mr. J. F. Dudok van Heel met 148 (7573), voor R. E. van Erven Dorens met 153 (75—78), A. Roland Holst met 154 (79—75), W. F. Smit met 160 (79—81) en J. van Reede met 162 (81—81). De beslissing van deze serie zal volgend jaar vallen. Win naar is hij, die het laagste tqtaal van de beste twee wedstrijden heeft verzameld. Het programma van de nog te spelen wed strijden zal in de jaarvergadering van het NGC op 13 december worden vastgesteld. Op de Deventer kunstijsbaan zjjn zater dag de Oost-Nederlandse selectiewedstrij den gehouden De 500 m werd een over winning voor P. Kieviet (Veenendaal) in 44.7 sec. Op de 1500 m zegevierde J. Hoor neman (Brammen) in de nieuwe baan- recordtijd van 2.22.1. In het algemeen klassement over deze twee afstanden werd de Arnhemmer L. Meyerink eerste met 92.800 pnt. De uitslagen luidden: 500 meter: 1. Kie viet (Veenendaal) 44.7, 2. Meyering (Arn hem) 45.2, 3. Zimmermann (Did.) 45.6. 1500 meter: 1. Hoorneman (Brummen) 2.22.1 baanrec. (oud ree. 2.23.3 Liebregts), 2. Meyering (Arnhem) 2.22.8, 3. De Vries (Harich) 2.24.2. Algemeen klassement: 1. Meyering 92.800 pnt., 2. Kieviet 93.367, 3. Hoorneman 94.267. Op de zaterdag in Utrecht gehouden jaarvergadering van de Nederlandse Ver eniging tot Bevordering van het Hard rijden op de Schaats, de NVBHS, heeft de voorzitter jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford medegedeeld dat het drukke sei- zien 1962-1963 heeft aangetoond dat reor ganisatie van de NVBHS en grotere samenwerking met de KNSB noodzakelijk zijn. Het hoofdbestuur werd door de ver gadering gemachtigd een samensmelting van het eigen orgaan „De Hardrijder" met het orgaan van de KNSB, „De IJsbode" onder ogen te zien. De aftredende bestuursleden, de heren W. F. K. Engelbrecht (Breda) en T. Schuur (Winschoten), werden herkozen. Tot tech nische leden in het bestuur werden her kozen de heren J. F. Dalfsen (Hilversum) en dr. ir. H. Lamberts (Wageningen). Aan het bestuur werden toegevoegd de heren J. A. van der Sluis (Gorredijk) en M. van Wijngaarden (Boskoop). einde. Fons Veldhuizen uit Oirschot heeft zon dag in Helmond een cross over 7000 meter gewonnen. De Brabantse atleet lièp de af stand in 22 min 24 sec. Schooltink (Cialfo, Arnhem) werd op ruim veertig sec. twee de. De 1000 meter voor dames leverde een zege op voor Ria Siegers uit Helmond. De uitslag luidt: 1. Veldhuizen (Oirschot) 22.24.-, 2. Schooltink (Cialfo, Arnhem) 23.06.-, 3. Roelofs (HAC. Helmond) 23.50 -, 4. Brouwers (Cialfol 23.54.-, 5. Eerdweg (PSV) 23.57.-, 6. Van de Sande (Volt, Til burg) 24.01.-, Dames: 1. Ria Siegers (HAC Helmond) 1000 m in 3 11.4, 2. Van Mierlo (HAC) 3.35.-, 3. Van Rijt (De Keien) 3.36.-, De Belgische marathonloper Vanden- driessche heeft zondag in Waremgem een internationale cross gewonnen. Hij liep In de vroege ochtenduren van zondag is dr. Peco Bauwens, de huidige vice-voor- zitter van de Europese Voetbal Unie (UEFA), op 76-jarige leeftijd in Keulen overleden. Met het heengaan van dr. Peco Bau wens verliest de Duitse voetbalsport een man die zich uitzonderlijk verdienstelijk heeft gemaakt. Niet alleen in Duitsland maar ook internationaal was hij een be kend en gewaardeerd figuur. Dr. Bauwens, op 24 december 1886 geboren, speelde in 1911 in het nationale team tegen België Hij leidde als scheidsrechter 82 interlands en werd in 1926 gekozen tot lid van het internationale board, de hoogste en beslis sende reglementscommissie van de FIFA Voorts was hij van 1932 tot 1945 lid van de FIFA en sinds 1956 vice-voorzitter van de Europese Voetbal Unie (UEFA). De Amsterdamse hoofdklasser Jan Swee ring heeft op bijzonder fraaie wijze beslag gelegd op de Gerrit Heesebeker. Sweering presteerde het namelijk om in de finale wereldkampioenschappen Raymond Ceu- lemans te verslaan en daarbij had de Am sterdammer de voorsprong van tien ca ramboles, waarmee hij als hoofdklasser van start ging, niet eens nodig. Ceule- mans, die in dit toernooi de terugslag heeft gekregen na een overdadig wedstrijdpro gramma sinds hij zijn wereldtitel verover de, bleef reëel 3 caramboles op Sweering achter. De uitzonderlijke klasse van de Belg kwam ondanks zijn teleurstellende resultaten toch tot uiting in zijn alge meen gemiddelde van 1.068. Dat de strijdvaardige Sweering, die nog maar heel kort geleden een gevreesd te genstander in de ereklasse was, niet kans loos tegen Ceulemans zou "zijn. had zich zaterdag al afgetekend, toen Ceulemans maar op het nippertje van Van Ooster hout won (55-60 in 60 beurten) en daarna een kansloze nederlaag (60-41 in 55 beur ten) leed tegen de Nederlandse titelhou der Popeijus. Dit was een fraai herstel geweest van de Zwijndrechter, die eerder op de dag zijn kans op de eerste plaats in dit toernooi had verspeeld door een ne derlaag tegen Schmidt. De uitslagen van de laatste twee dagen waren: vijfde ronde: Jan Sweering Sweering (50) 50 77 4 0.649 49 77 4 0.636 Nalbach (45) 34 71 4 0.464 Reehorst (50) 50 71 5 0.704 Van Oosterhout (60). 55 60 5 0.916 Ceulemans (60) 60 60 6 1.000 Schmidt (50) 50 77 5 0.649 56 77 5 0.727 Zesde ronde: 50 70 5 0.714 34 70 5 0.485 Van Oosterhout 60 86 4 0.690 42 86 5 0.488 50 60 6 0.833 30 60 3 0.500 60 55 6 1.090 41 55 5 0.745 Zevende ronde: 50 73 5 0.684 41 73 4 0.561 50 68 5 0.735 37 68 3 0.544 60 70 6 0.857 Van Oosterhout 49 70 5 0.700 50 56 5 0.892 47 56 5 0.839 De eindstand van het Gerrit Heesetoer- nooi is: 1. 12 337 477 8 0.706 2. Ceulemans 10 388 363 9 1.068 3. 10 408 468 7 0.876 4. Schmidt 8 312 509 7 0.612 5. Van Oosterhout 6 396 502 10 0.788 6. Lorist 6 312 495 6 0.630 7. 4 266 459 7 0.579 8. 9 233 487 4 0.478 De 25-jarige Zweed Tom Trana is win naar geworden van de rally van Groot- Brittannië, die met zijn 3500 kilometer als één der zwaarste internationale ral lies geldt. Trana reed in een Volvo en bleef zijn landgenoten Harry Kulstrom (Volkswagen) en Erik Carlsson (Saab) vóór. Carlsson, momenteel 's werelds sterk ste rallyrijder, had de vorige drie Britse rallies op zijn naam gebracht. Zijn vrouw Pat Moss, die in het algemeen klasse ment met een Ford de zevende plaats be zette, won de damesprijs voor de derde achtereenvolgende maal. Het Nederlandse tafeltennisteam, dat op 25 november in Dordrecht tegen Frank rijk uitkomt, is samengesteld uit Bert Schoofs, Frans Schoofs (beiden Amster dam) en Gé Bakker (Leiden). In verge lijking met de wedstrijd tegen Engeland heeft Paul Gimbel zijn plaats moeten af staan aan Bert Schoofs. Het Franse team voor de wedstrijd in Dordrecht, bestaat uit Chrgui, Pourkart en Amouretti.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 14