Uitkomst voor de hervormde dominees met levenslang Multilaterale kernstrijdmacht het stokpaardje van Bonn is Ogentest voor weggebruikers Partij van de Arbeid vraagt om scherpe prijscontrole Wereldraad van Kerken helpt in rampgebieden altijd norac op zak Als synode rapport aanvaardt Washington is niet van plan er meer dan symbolische waarde aan te geven Jonge amazone verongelukt Brit aangehouden op Schiphol Nieuwe statenbond in Zuidoost-Azië MAAND/AG 18 NOVEMBER 1963 4 Geen versterking Verwerpelijk Commandant rijkspolitie in Amsterdam overleden Dr. Vondeling noemt, regering „oliedom" Stok achter de deur il-lLll.t Bij de Nederlands hei-vormde kerk is sprake van een noodtoestand. Er zijn te weinig predikanten in de grote steden en verder blijven vele predikanten een leven lang gekoppeld aan een stand plaats die ze in ieders belang reeds ge ruime tijd hadden moeten verlaten. Een mutatiecommissie onder leiding van ds. J. W. Wiersma heeft een uitvoerige studie van het probleem gemaakt en in grijpende maatregelen voorgesteld. Na een bepaald aantal jaren zal een predikant nu van standplaats moeten veranderen, ten zij predikant en gemeente beiden om dis pensatie vragen. Dit is althans het voor stel aan de generale synode. Of deze er ook zo over denkt moet men afwachten. „Een dominee loopt momenteel de kans levenslang te krijgen" zegt ds. Wiersma zelf over het probleem. „Veel predikanten blijven veel te lang aan een standplaats gebonden, of omdat ze worden vergeten of om andere redenen. Het is in de eerste plaats een pastoraal vraagstuk, zowel voor dominee als voor gemeente. Want als een predikant te lang blijft gaat de vaart er uit". Natuurlijke weg Men wil de mutatie van de predikanften in de eerste plaats langs natuurlijke weg bevorderen. Het aantal predikantsplaatsen in de gemeenten acht de commissie nu niet op de juiste wijze verdeeld. Er zijn vijf groepen, waarbij de groepen V, IV en III de gemeenten op het platteland en in de kleine steden omvatten, de groepen II en I die in de grote en middelgrote steden. Het aantal predikantsplaatsen is in de groepen V, IV en III veel groter dan in de beide andere groepen, terwijl het zielen tal niet veel verschilt. In de grote gemeen ten is daardoor in vele gevallen een nood situatie ontstaan omdat de arbeid van de predikanten daar niet meer te overzien is. Daarom stelt de commissie nu voor het aantal predikantsplaatsen in de grote ste den aanmerkelijk uit te breiden. Zij be veelt aan dat ultimo 1 januari 1970 geen (wijk)gemeente meer dan 2500 zielen mag tellen (op het ogenblik is het gemiddelde 3883 zielen). Berekend is dat door deze maatregel 249 nieuwe predikantsplaatsen zullen moeten worden gesticht. Meer studenten Dit houdt evenwel in dat ook het aan tal theologische studenten groter zal moeten worden. De nota komt na nauw keurige berekening tot de conclusie dat zich jaarlijks 115 theologische studen ten voor het eerst zullen moeten la ten inschrijven. Die kans is er, want in tegenstelling met alle prognoses neemt de belangstel ling voor de theologische studie toe. Dit jaar werden er bijna negentig eerstejaars ingeschreven. M utatiecommissie Deze natuurlijke mutatie zal echter wel niet voldoende blijken. Daarom wil zij ook overgaan tot het instellen van een muta tiecommissie naast de bestaande beroe pingscommissie. Daarmee wordt enigermate verder in gegrepen in de vrijheid van de gemeen ten en de predikanten, van wie de vrij heid trouwens ook thans reeds door al lerlei bepalingen is ingeperkt. De com missie acht een dergelijke commissie ech ter noodzakelijk. Het systeem wordt dan zo, dat in de kleine plaatsen van groep IV of V een predikant na acht jaar weg moet zijn, in een plaats van groep III in tien jaar en in een stad van groep I of II na twaalf jaar. De eerste vier jaren is een predikant niet beroepbaar, daarna volgt een aan tal jaren, waarin alleen de beroepings commissie wordt ingeschakeld. Pas daar na volgt opname in het register van de mutatiecommissie, die door persoonlijke bemiddeling, hetzij via ruiling hetzij door gewone beroeping die mutatie tot stand brengt. Zolang mogelijk wordt aan kerkeraden en predikanten vrijheid en verantwoorde lijkheid gelaten. Wanneer na tien maan den nog geen beslissing genomen is op een door de mutatiecommissie verstrekte opgave van voor mutatie in aanmerking komende predikanten wijst de commissie de predikanten, die nog geen standplaats hebben gevonden, een standplaats aan. Ook aan de kerkeraden, die nog geen nieuwe predikant vonden, wordt een nieu we herder en leraar aangewezen. Vrijstelling Dr. Wiersma is van mening dat het zeer gewenst zal zijn, als de voorzitter en se cretaris van de mutatiecommissie, die de zelfde functies in de beroepingscommis sie zullen vervullen, vrijgesteld worden. Zij zouden het beste kunnen wonen in het pastoraatcentrum Hydepark in Drie bergen, waar men doorlopend contact met alle studenten en dominees zgl kun nen hebben. Ds. Wiersma is voorts van mening dat het aanbeveling zou verdienen een selec tieve groep van 25 predikanten te vor men, die kan worden ingezet voor spe ciale taken, zoals het werk In nieuwe woonwijken of noodgebieden, of in het le ger. Een aanbeveling over studieverlof in het rapport betekent een novum in de Nederlandse hervormde kerk: men acht het gewenst een predikant in zijn tiende, twintigste en dertigste dienstjaar gedu rende de maanden mei, juni en juli stu dieverlof te geven met behoud van trac- tement. (Van onze correspondent) BONN Eén van de grote Atlantische problemen, die al jarenlang de bijeen komsten van de raad van de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie domineert, is de multilaterale kernstrijdmacht. Blij met het plan tot oprichting van een dergelijke macht lijken echter alleen de Westduitsers en tot op zekere hoogte,, de Amerikanen te zijn. De andere NAVO-partners, de re cente bijeenkomst van de NAVO-parle- mentariërs heeft het weer bewezen, hebben minder met het denkbeeld op. Voordat ik zal ingaan op de achtergrond van het Westduitse standpunt, in het kort de inhoud van het plan, dat teruggaat op een denkbeeld van Robert Bowie, voorzit ter van een commissie, die tijdens Eisen howers bewind de mogelijkheden bestu deerde van een politieke versteviging van de NAVO. De multilaterale kernstrijdmacht, zoals die leeft in het denken Kapne^ly,r, regering, zal bestaan uit 25 schepen van' rond 15,000 tot 20.000 ton, uitgerust met elk acrit rakelten van het type Polaris, dje een afstand van 4.000 kilometer kunnen af leggen. Bemand moeten deze schepen wor den met marinemannen uit drie landen, waarvan de Verenigde Staten er steeds één zullen zijn. De kosten van de kernvloot, geschat op 500 miljoen dollar per jaar, zullen over de deelnemende landen worden verdeeld. In Washington stelt men zich voor zelf 40 per cent te betalen, 35 percent in de schoenen van de Westduitsers te schuiven en res pectievelijk 10, 8 en 7 percent in die van Groot-Brittannië, Italië en de Benelux- landen. De politieke beschikking over de kernmacht zou in handen komen van een NAVO-groep van de deelnemende landeh, waarin elk lid het vetorecht zal krijgen. Dit plan is de opvolger van een eind 1959 door de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Herter in Parijs gelanceerd voorstel over 'n NAVO-kernmacht van on derzeeboten. Van deze onderzeeboten heeft men echter afgezien, omdat de kosten er van tweemaal zo hoog zouden worden als van gewone schepen. De Amerikanen zijn overigens van mening dat gewone schepen, indien zij vermomd als vrachtschepen over de zeeën kruisen, voor de tegenstan der even moeilijk te vinden zullen zijn als onderzeeboten. Indien de bondgenoten meewerken zpu.de kernstrijdmacht 1967 verwezenlijkt kunnen zijn, zo denkt men in Amerikaanse zowel als Westduitse krin gen. Het is duidelijk dat het plan geen ver sterking van het militaire potentieel van de NAVO betekent. De Amerikaanse kern macht blijft tenslotte de ruggegraat van de westelijke defensie en deze is zo sterk dat elke aanvulling overbodig is. Veeleer is het plan bedoeld om de bondgenoten, en dan in de alleereerste plaats de Westduit sers, het gevoel te geven ook een vingertje aan de trekker van het kernwapen te heb ben. Veel meer dan dat gevoel zijn de Ameri kanen echter kennelijk niet van plan uit handen te geven. Want in hun plan houdt Washington aan de ene kant een vetorecht om het gebruik van de atoomstrijdmacht te kunnen tegenhouden, terwijl de bondge noten op hun beurt wel kunnen verbieden dat de Amerikanen de multilaterale kern macht inzetten, maar niet dat zij hun eigen kernwapens buiten de NAVO-kern machten gebruiken. De Fransen hebben, mede om die reden, al laten weten dat zij geen belangstelling hebben voor het plan dat volgens hen alleen schijndeelge- nootschap brengt. De Britten zijn ook verre van geestdrif tig omdat zij allang hebben uitgerekend met het geld, dat zij aan de NAVO-kern macht moeten uitgeven hun nationale kern potentieel flink te kunnen uitbreiden. De kleinere NAVO-landen, Nederland, België, Italië, Griekenland, Turkije, hebben alleen maar platonische belangstelling. De enige die de verwezenlijking van het multilatera le NAVO-plan, tot officiële regeringspoli- tiek heeft verklaard, is de Bondsrepubliek. veranderen. Bonn heeft namelijk een stok achter de deur staan in de vorm van de Europese kernmacht naar de plannen van De Gaulle. De Westduitsers kunnen daar om altijd tegenover Washington naar vo ren brengen: „Als jullie ons niet tege moet komen gaan wij in zee met de Fran sen, waardoor wij niet alleen buiten de NAVO-controle vallen, maar bovendien on ze marken naar Parijs laten vloeien en niet naar Washington". Ik heb de sociaal-democratische defen sie-deskundige Fritz Erler gevraagd wat hij en zijn partij denken van de West duitse regeringspolitiek ter verwezenlij king van de NAVO-kernmacht. Erler, de man die na een eventuele overwinning van de S.P.D. bij de verkiezingen van 1965 een belangrijke man zal worden in de Westduitse buitenlandse politiek, blijkt de vorming van een kernmacht alleen zinvol te vinden als daardoor een Europese macht a la de Gaulle vermeden zou wor den. Op zichzelf ziet de grote Westduitse op positiepartij weinig heil iti het plan. Be tere coördinering en samenwerking bij de besluitvorming binnen de NAVO zouden volgens Erler eerder te bereiken zijn door het NAVO-„bestuur" in Washington (de Standing Group) uit te bouwen tot een mobiel en handelbaar orgaan, waarmee' Kennedy en zijn ministers het NAVO-be- lëid i'öudén kunnen uitstippelen. Als op de knop gedrukt moet worden in geval van oorlog is het beter als één man dat doet, zo zeggen de sociaal-democra ten. De medezeggenschap van de NAVO- bondgenoten kan daarentegen het best worden verwezenlijkt door nauwe samen werking en raadpleging bij het opstellen van de defensieplannen voor de verschil lende gevallen die zich in een oorlog kun nen voordoen. Voorlopig is de multilaterale kernmacht nog een project op papier. Wel willen de Amerikanen binnenkort een paar van hun schepen bemannen met marinemannen van verschillende landen om te beproe ven of multinationale bemanningen goed samen kunnen werken. Maar die proef is het enige aanknopingspunt in de wer kelijkheid dat de plannen in de komende tijd lijken te zullen krijgen. Daarnaast zal het project zonder twij fel een hoofdschotel blijven vormen op De achtjarige Marion Scheerer uit Hel mond is zaterdagmiddag op de Stiphoutse Hoefdijk op de terugweg naar de ma nége van haar paard gevallen. Zij bleef in de stijgbeugels hangen en werd mee gesleurd. Zwaar gewond is zij naar het St. Lam- bertusziekenhuis te Helmond overge bracht, waar zij in de loop van de mid dag is overleden. De commandant van het district Am sterdam van de Rijkspolitie, overste P. Laverman, is zaterdagmiddag op 58-jarige leeftijd overleden aan een hartaanval tij dens een excursie op het terrein der Hoog ovens te IJmuiden. Het gezelschap was juist aan boord ge gaan van de Arosa Sun, het pensionschip van Hoogovens. De excursie werd uiter aard afgelast. Een beeld van de bestuurstafel tijdens het demonstratieve conares van de Partij van de Arbeid: van links naar rechts voorzitter J. G. Suurhoff, de voorziter van de Tweede Kamer fractie dr. A. Vondeling en het Tweede Kamerlid J. J. A. Berger en Een 41-jarige Britse passagier, die za terdagavond in een lijntoestel van de BEA uit Londen op Schiphol arriveerde, is ter stond na zijn aankomst door de konink lijke marechaussee gearresteerd. Op aandringen van de Britse politie had Interpol al enige weken geleden over heel Europa een verzoek tot zijn opsporing en aanhouding verspreid. De man wordt be schuldigd van oplichting voor een bedrag van 200.000. Inmiddels is gebleken dat hij een dag of tien geleden ook reeds in Nederland is ge weest en toen als bijzondere gast in de N.T.S.-studio's te Hilversum is rondgeleid. Hij logeerde in die tijd in een van Am sterdams duurste hotels, maar verdween daar met de noorderzon zonder zijn re kening te voldoen. een zaterdag te Utrecht gehouden demon stratief congres tegen de komende huur verhoging uitgesproken. De partij verlangt van dc regering een scherpe controle op de prijzen, een verbod van schadelijke prijsafspraken, meer steun aan en inscha keling van consumentenorganisaties als mede beheersing van de grondprijzen en maatregelen tegen speculatie in huizen. De resolutie, waarin deze eisen zijn neergelegd, is zaterdag met op één na algemene stemmen (één onthouding) door het congres aangenomen. Ter vermijding van arbeidsconflicten en voor een goede sfeer tussen werknemers- en werkgeversorganisaties acht de partij het urgent dat de A.O.W.- en A.W.W.-uit keringen tot een redelijk sociaal minimum worden opgetrokken, waartoe een gedeel telijke bijdrage uit de schatkist noodza kelijk is. Voorts moet er een uitkeringsregeling j luuci ci een uiiKenngsregeung de groene tafels van de diplomatieke con- komen voor gehandicapten, die niet onder ferenties. Of zijn rol toegejuicht of uitge- de interim-regeling invaliditeitsrentetrek- floten zal worden hangt af van de ont- kers vallen, alsmede de invoering van een wikkeling die de krachtmeting tussen een vermogenswinstbelasting en een verho- continentale Europese politiek en een At- ging van de successie-belasting lantische beleid zal nemen. - Urgent acht de partij verder een her- Advertentie De natuurgrijze Norac-tabletjes ver lossen U van overtol lig maagzuur. Zorg dat U altijd een paar tablet jes bij de hand hebt. Uw apotheker of drogist heeft het op z'n toonbank voor U klaar staan. middel van een verantwoordingsplicht en medezeggenschap, alsmede een winstde- lingsregeling voor werknemers en inper king van de commissarissenbeloning en tantièmes. De socialistische fractieleider in de Tweede Kamer, dr. A. Vondeling, heeft, in de slotrede de kabinetsformatie nog eens opgehaald. Hij noemde de opvatting van zijn K.V.P.-collega, dr. De Kort, tij dens diens formatiepoging „onvoorstel baar kortzichtig." Sprekend over de buitenlandse politiek van de regering zei dr. Vondeling dat het ministerie van Buitenlandse Zaken de af gelopen tien jaar geen enkel nieuw idee, plan of initiatief heeft ontwikkeld. Hij noemde het in dit verband droevig te moe ten constateren dat van een goede orga nisatie en samenwerking van onze de partementale diensten steeds minder spra ke is. Dr. Vondeling noemde de regering „oliedom" omdat zij aan de oliewinning in ons land niet mee wil doen. Noch wat gebruik, noch wat prijs en winstdeling betreft komt de regering er aan te pas. Nu het mogelijk is dat er veel grotere olievondsten zullen komen lijkt het van zelfsprekend voor deze bodemschat mins tens dezelfde regeling als voor het aard gas aan te houden. Over de regeling van de gaswinning was dr. Vondeling overigens zeer kritisch. Uit gaande van een vermoedelijke hoeveel heid van twee duizend miljard kubieke meter aardgas berekende hij een netto winst van twaalf miljard gulden, een be drag dat groot genoeg is voor de uitvoe ring van vijf Deltaplannen. Hij noemde het volstrekt onaanvaardbaar dat het grootste deel van deze netto-winst naar buitenlandse aandeelhouders zal gaan. Deze foto biedt een kijkje in één van de zes mobiele ogentest-stations die de stichting „Oog en Bril" ge durende de maand novem ber heeft ingericht in res taurants langs grote auto wegen in Nederland. Auto mobilisten worden er uit genodigd zich te onderwer pen aan een gratis ogen- test. Er rijden in Nederland een heleboel automobilis ten rond, wier gebrekkig gezichtsvermogen waar zij zelf vaak geen weet van hebben een gevaar is voor de verkeersveiligheid, vindt „Oog en Bril", daar in bijgevallen door het Verbond voor Veilig Ver keer. Een test van ruim 2500 weggebruikers in 1961 gaf op dit punt onrustba rende uitkomsten te zien. De zogenoemde „eenvou dige proef", waar kandida ten voor een rijbewijs thans aan worden onderworpen (het lezen van een auto nummerbord van een ze kere afstand) zou moeten worden vervangen door een ogentest met de effi ciënte apparatuur waar „Oog en Bril" thans reeds over beschikt, vindt de stichting. In Beieren is een gezichtsscherptetest bij het rij-examen sinds 1 januari verplicht, met als resul taat, dat tien percent van de kandidaten hun rijbe wijs niet zonder meer kon ontvangen. Op weg van Utrecht naar Den Bosch nebben wij ons dezer dagen in het grote wegrestaurant „De Lucht" onderworpen aan een ogen test. Twee heren (waarvan één werkstudent), met een uiterst hoffelijk en efficiënt optreden, bedienden daar de vindingrijke, maar we tenschappelijk verantwoor de apparatuur. Op de voorgrond van de foto ziet u een vrachtwa genchauffeur achter de pe rimeter, waarmee de om vang van het zijdelingse gezichtsveld wordt geme ten. Na deze proef wordt de bezoeker uitgenodigd plaats te nemen in een autostoel met gas- en rem pedaal, waarmee de reac tiesnelheid wordt gemeten. Hierna is de beurt aan de „Bausch en Lomb Ortho- rater", het pronkstuk van „Oog en Bril". De proef persoon (op de achtergrond van de foto) kijkt door een ruitje en meldt zijn waar nemingen van cijferreek sen, uitspringende vlakjes, gearceerde blokjes, cijfers in gekleurde figuren etc. Op deze wijze worden be trouwbare gegevens ver kregen over gezichtsscherp te, dieptezicht, kleurenzien en oogstand. De uitkomsten van de test worden ingevuld op een formulier, waarop het Verbond voor Veilig Ver keer de betrokkene advi seert zijn ogen te laten on derzoeken als de resulta ten mochten tekortschie ten. De teststations zijn tot 1 december in bedrijf op de volgende plaatsen: Motel „Amsterdam" (op de weg AmsterdamDen Haag), Restaurant „De Lucht" (UtrechtDen Bosch), Res taurant „Vianen" (idem), Motel „Breda" (bij Breda), Motel „Friesland" (bij Wie- ringerwerf) en Hotel „Waanders" (tussen Zwol le en Meppel bij Staphorst). Dat is, hoewel uit veel oogpunten beden kelijk en ook verwerpelijk, goed te begrij pen. Voor de Westduitsers is het immers, gezien de internationale verplichtingen die Boijn op dat punt op zich heeft genomen, verboden zelf kernwapens te vervaardigen. Dat betekent dat men aangewezen is op vreemde kernprojectielen, die onder spe ciale voorwaarden door andere landen aan de Bondsrepubliek worden toegestaan. Het multilaterale NAVO-plan is voor de Westduitsers een kans mede te beschikken over vreemde kernwapens. Het geeft Bonn de mogelijkheid zich min of meer kern macht te voelen, zeker als het meer dan een derde van de Kosten gaat betalen. Natuurlijk is men niet zo dom over het hoofd te zien dat het Amerikaanse voor stel in feite geen verschuiving van de be schikkingsmacht over de kernwapens brengt. Dat ziet men heel goed. Maar in Bonn denkt men dan ook aan een ander procédé bij de stemmingen in de NAVO- groep, die de kernmacht gaat beheren. Men zou graag zien dat er een geval werd bepaald waarin het Amerikaanse veto recht vervalt, namelijk indien alle Euro pese landen bij een conflict in Europa voor optreden van de kernmacht zijn en alleen de Amerikanen tegen. Pas dan acht men de mondigheid op kerngebied van Washingtons bondgenoten een feit. Een tegemoetkoming aan deze Westduit se wens lijkt voorlopig nog niet in Ken nedy's kraam te passen. Maar dat kan BANGKOK (Reuter) Bij besprekin gen in Bangkok is de vorming van een nieuwe statenbond in Zuidoost-Azië geop perd om het geschil tussen Maleisië en Indonesië op te lossen. Dit is door Philip- pijnen medegedeeld. Het voorstel wordt op het ogenblik be-» sproken door de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio en de ministers van Buitenlandse Zaken en de Philippijnen en Thailand. Ook Takeo Oda, plaatsvervangend vice-minister van Buitenlandse Zaken van Japan neemt aan het overleg deel. Zoals bekend heeft de regering van Maleisië de betrekkingen met Indonesië en de Philippijnen verbroken toen deze landen de federatie van Malakka, Singa pore, Sabah en Serawak niet wilden er kennen. De nieuwe statenbond in Zuidoost-Azië zou een bundeling en uitbreiding moe ten worden van zowel de huidige associ atie in Zuidoost-Azië een weinig vast omlijnde unie van Malakka, Thailand en de Philippijnen en „Maphilindo", een nog niet bestaande bundeling van de fe deratie Maleisië, de Philippijnen en Indo nesië. Antara meldt uit Djakarta, dat Indone sië van plan is om spoedig een groot scheepse propaganda-campagne via pers en radio tegen Maleisië te beginnen. De Wereldraad van Kerken, die aan alle leden-kerken een oproep gedaan heeft een bedrag van vijfhonderdduizend dollar bijeen te brengen voor hulpver lening in de gebieden die onlangs door rampen zijn getroffen, is inmiddels al met verscheidene acties begonnen. Zo heeft de raad al tien prefabricated huizen gezonden naar Noord-Italië, be stemd voor de evacués uit het dal van de Piave, die nog in een tentenkamp wo nen omdat er bij particulieren en in ho tels geen plaats meer voor hen was. De wereldraad verwacht dat uit de bijdra gen van de kerken nog dertig huizen ter beschikking gesteld zullen kunnen wor den. De doopsgezinde broederschap in Nederland heeft zich voor één huis ga rant gesteld. Men onderzoekt nog of aan de getroffen boeren vanuit Nederland vee geleverd kan worden. Op Cuba zijn vier Amerikaanse qua kers toegelaten, die kleding en medicij nen ter waarde van dertiduizend dollar meebrachten. De Duitse kerken hebben via het Rode Kruis voor veertigduizend dollar medicamenten naar dit door de or kaan „Flora" geteisterde eiland gezon den. Een team van de Amerikaanse ker ken staat klaar om, zodra de toestemming afkomt, naar Cuba te vliegen. Haiti, dat nog zwaarder getroffen is door de orkaan dan Cuba, is door de Amerikaanse kerken ook al voorzien van voedingsmiddelen. De Wereldraad van kerken heeft een hulpteam (technici, art sen en verpleegsters) naar Haiti gezon den, dat een hospitaal heeft opgezet en 46.000 mensen aan voedsel helpt. Naar de Dominicaanse republiek, die vorige maand werd getroffen door over stromingen, hebben de kerken grote voor raden medicamenten en kleding gestuurd. De regering van Jamaica, dat eveneens zwaar te lijden heeft gehad van overstro mingen, heeft de kerken officieel ge vraagd, een herbouwteam in te zetten. De aartsbisschop van Trinidad tenslot te heeft de wereldraad gevraagd het ei land Tobago, waar de orkaan Flora ze ventienduizend mensen dakloos maakte, te helpen. De wereldraad heeft voor de financie ring van al deze activiteiten ook een be roep gedaan op Nederland r>onummer 5261 van de stichting oerie he hulp aan kerken en vlncM-Hr in utrecht staat open vcoi bijdragen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4