Bredero heeft werk voor f 24 min. onderhanden 1Ü? Indonesië heeft ons land unieke kans te bieden - DE BEURS - Directe plannen tot bedrag van f 168 min Hillegersberg en Oostzee verwachten hogere kosten Tekort van ruim 3 ton op begroting Landbouwschap Rotterdamse iournalisten steunen NJK-motie Orderontvangst in oktober gestegen Mr. Voute bij ontvangst handelsmissie Van Nelle sticht samen met Standard Brands nieuwe NV Minister Bogaers kreeg efficiency-jaarprijs Lonen bakkers met 5 percent omhoog „Aruba" met emissie naar het Damrak N gombesi verwacht hoger dividend St. Raphael wil uitkering ineens SCHEEPVAARTBERICHTEN Twee BOAC-directeuren - niet eens met het beleid - treden af Vettewinkel verwacht een hoger resultaat Verklaring vereniging hoger KLM-personeel itc2|s(>6*ge*v DONDERDAG 21 NOVEMBER 1963 23 Op 4 december inschrijving op emissie HEEL SYMPATHIEK... Per 1 november HOOGOVENS WEDEROM FLAUW Druk op KA B-bestuur Thomsen doet bod gestanc Viba weer 6 pet interim Kasreservepercentage blijft nul Vrachtenmarkt lager Op woensdag 4 december staat de in schrijving open op de reeds aangekondig de 5000 eenheden, elk bestaande uit een aandeel van f 500 en een 5 percent obli gatie van f 1000, alsmede 5000 aandelen bestaande uit één niet-royeerbaar certifi caat van 500 en één 5 percent obligatie van f 1000, in de onlangs opgerichte Bre dero Vast Goed N.V. te Utrecht tegen 1500 per eenheid De inschrijving is uit sluitend voor houders van claims. Inle vering van één claim geeft recht op toe wijzing van één eenheid. De claimhandel begint op maandag 25 november. Notering ter beurze zal worden aangevraagd. Bredero Vast Goed (B.V.G.) waarvan de aandelen in handen zijn van Verenigde Be drijven Bredero N.V. zal zich speciaal be zig houden met het doen bouwen en fi nancieren van onroerend goed. De emis sie heeft tot doel het kiezen van een nieu we lijn voor financiering van onroerend goed. Deze binding van risicodragend en risicomijdend kapitaal is gekozen om het eigen karakter van onroerend goed-finan- ciering tot uiting te doen komen. Door dat de obligaties zijn gekoppeld aan de aandelen, verkrijgen de participanten, tot het tijdstip van splitsing, niet alleen rech ten als geldgevers, doch bovendien de uit hoofde van hun aandelenbezit voortvloeien de rechten. Zij participeren derhalve in alle ontwikkelingsmogelijkheden der pro jecten, die in de B.V.G. zijn ondergebracht De claimopbrengst van de emissie zal ten goede komen aan de Verenigde Bedrijven Bredero als aandeelhouder van B.V.G. en dus indirect aan de huidige aandeelhouders van deze vennootschap. De B.V.G. zal zich vooral richten op de financiering en het tijdelijk bezit van bedrijfspanden en wo ningen.. In uitvoering zijn projecten van eenge- zins- en etagewoningen tot een totaal be drag van 24.4 min. In gevorderde staat van voorbereiding zijn projecten tot een bedrag van 168,2 min. Apart noemt het prospectus het plan „Hoog Catharijne" te Utrecht. Dit project, in bovenstaande .op telling niet opgenomen, heeft een omvang van circa f 230 min. Uiteraard mag niet worden verwacht, dat al deze plannen in de eerstvolgende jaren tot uitvoering zul len komen. Over de omzetverwachting kan worden gesteld, dat'na een tijdsver loop van 3 tot 5 jaren in B.V.G. een be drag kan omgaan van 40 a 50 miljoen gul den per boekjaar. In het eerste boekjaar, lopende tot 31 december 1964, kunnen verschillende pro jecten gereed komen. Het ligt in de be doeling dan tot reservering van dit resul taat te besluiten. De ontplooiingskans voor B.V.G., aldus de directie, kan met name op lange termijn, als gunstig wor den gekarakteriseerd. Voor zover thans kan worden overzien zullen de resultaten over 1963 van N.V Stoombootmaatschappij „Hillegersberg niet belangrijk afwijken van die van het vorige jaar. Wat de vooruitzichten betreft dient er rekening mede te worden ge houden, dat tegenover een eventuele stij ging van het vrachtpeil, een stijging van de kosten speciaal ten aanzien van de gages verwacht moet worden. De bedrijfsresultaten over 1963 van N.V, Stoomvaart-Maatschappij „Oostzee" wer den door het aanhoudende lage vrachten- peil ongunstig beïnvloed. Hoewel een ver betering zich thans aftekent zal helaas het exploitatieoverschot niet geheel vol doende zijn om de normale afschrijvingen te dekken. De mogelijkheid bestaat, dat het inmiddels verkochte m.s. „Leersum" nog juist voor het einde van dit jaar aan ko pers zal worden opgeleverd, in welk geval door de behaalde boekwinst per saldo een bescheiden winst zou resulteren. Wat de vooruitzichten voor 1964 betreft bestaat enerzijds de mogelijkheid op een voortduren van het verbeterde vrachten peil, doch anderzijds zal ernstig rekening gehouden moeten worden met kostenstij gingen, voornamelijk veroorzaakt door te verwachten hogere lonen. Advertentie Een aangename omgangsvorm (en goed gekozen kleding) heeft altijd en overal de sympathie. Bij Smit van Rijsbergen stellen ze er een eer in u (zeer) van dienst te zijn bij de keuze van uw kleding. Betere konfektie en herenmode ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM Het bestuur van het Landbouwschap heeft de ontwerp-begroting voor 1964 be handeld. Op deze ontwerp-begroting komt een tekort van 319.100 voor, dat uit de algemene reserve moet worden gedekt. Een vorig jaar ingestelde begrotingscom missie had een voor komende jaren te han teren normbegroting opgesteld, die voor ziet in een toevoeging aan de algemene reserve van 240.000. Het aan subsidies uit te geven bedrag wordt aanzienlijk ver minderd: voor 1963 bedroeg dit 2.510.500. Volgens de ontwerp-begroting komt het voor 1964 op 924.750. Op de door de be grotingscommissie opgestelde normbegro ting voor de toekomst komt 1.800.000 voor. Onder meer worden instituten voor natuurwetenschappelijk onderzoek door de subsidieverlaging getroffen. De inkomsten gaan in vergelijking met vorig jaar ook achteruit, omdat het klein ste heffingsbedrag dat aan boeren opge legd kan worden van zes gulden' op tien gulden komt en omdat op kippenstapels van minder dan duizend stuks geen hef fing meer wordt gelegd; tot nu toe was dat 400 stuks. De voorzitter deelde mee. dat het tekort nog groter zal worden we gens hogere personeelsuitgaven in 1964 en omdat men voornemens is meer te gaan uitgeven voor de voorlichting. In de gisteren in Rotterdag gehouden buitengewone ledenvergadering van de Rotterdamse journalisten-vereniging is aldus het communiqué van het R.J.V.-be- stuur duidelijk tot uitdrukking gekomen dat de Rotterdamse journalisten evenzeer als hun collega's elders in het land in hoge mate verontrust zijn over de onderwaar dering van de Nederlandse journalisten, zoals die vooral blijkt uit de salariëring. Blijkens de Conjunctuurtest van 't CBS over oktober nam de orderontvangst zowel uit het binnen- als het buitenland toe. Het oordeel over deze ontvangsten luidde bij 80 (v.m. 70) percent der ondernemingen normaal, bij 10 percent (onveranderd) groot en bij 10 (20) percent klein. Vergeleken met de overeenkomstige maand van het vorig jaar toonde de beoordeling van de order ontvangst thans een grotere gelijkmatig heid in die zin, dat de percentages zowel van" ..groot" als van „klein" terugliepen van 25 tot 10. De officiële Indonesische handelsmissie die nu in Nederland is, heeft plannen voor een nieuwe, directe handelspolitiek mee gebracht die „gigantische mogelijkheden" biedt, zo heeft mr. J. R. Voute, voorzitter van de „vertrouwenscommissie Indonesië van het Verbond van de Nederlandse Groothandel", gisteren verklaard. Het feit dat deze missie allereerst naar Nederland is gekomen, biedt Nederland een „unieke kans", zo zei hij, als men be denkt dat b.v. alleen al met de rubber export een bedrag van een miljard gulden per jaar gemoeid is. De heer Voute verklaarde dit op een ontvangst, die de vertrouwenscommissie de Indonesische delegatie aanbood op kas teel Oud-Wassenaar. Op de ontvangst, die gevolgd werd door een diner in kleinere kring, waren vele persoonlijkheden uit de Nederlandse handelswereld en vertegen woordigers van de ministeries van buiten landse zaken en economische zaken aan wezig. Kolonel Achmad Jusuf, de leider van de Indonesische missie, verklaarde dat de huidige confrontatiepolitiek van Indo nesië ten aanzien van Maleisië een spoor slag is om de reeds bestaande plannen voor een nieuw handelspatroon nu radi caal uit te voeren. Die plannen gaan uit van de noodzakelijkheid van een eigen handelsnet, buiten Singapore en Maleisië om, teneinde de Indonesische goederen direct aan de man te brengen en in ruil ervoor datgene te importeren wat het land nodig heeft. Deze politiek zal niet worden teruggedraaid als de verhouding tussen Indonesië en Malakka weer beter zou worden, zo zei hij. Kolonel Jusuf zei dat Nederland als eerste land wordt bezocht, omdat hier een grote mate van kennis van Indonesië en de Indonesische produkten en behoeften bestaat. Daarbij komt nog dat er ondanks alles in beide landen nog altijd een be langrijke mate van vriendschappelijke ge voelens voor elkaar leeft. Tegenover de pers verklaarde kolonel Jusuf in een nadere toelichting nog, dat gestreefd wordt naar een gemeenschap pelijke onderneming tussen Nederlands bedrijfsleven en Indonesische overheid voor in- en uitvoer, met een gedegen con trole op het gebruik der deviezen. Hij sprak bitter over de smokkelhandel naar Singapore en Malakka, die een miljard Malaya-dollars pér jaar kost door illega le uitvoer van rubber, copra, koffie, pe per en andere produkten van Sumatra. Blijkens de Staatscourant is opgericht Van Nelle-Standard Brands levensmidde lenindustrie N.V. te Rotterdam. Opricht sters zijn de Erven de Wed. J. van Nelle en Standard Brands Inc. te New York. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 5 miljoen, verdeeld in 5000 aandelen van elk 1000. Bij de oprichting zijn geplaatst 2500 aandelen. De Nederlandse oprichtster neemt deel in het kapitaal voor 1225 en de Amerikaanse voor 1275 aandelen. De volstorting van de door de Erven Van Nel le genomen aandelen zal geschieden door inbreng van het „Stammkapital" in de te Goch (West-Duitsland) gevestigde ven nootschap, de Erven de Wed. J. van Nelle G.m.b.H. plus contanten tezamen 1.225.000 gulden. De- volstorting door Standard Brands zal geschieden in contanten ten bedrage van 1.2751000. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers, heeft gisteren aan het begin van de twee de najaars-efficiencydag 1963, die in het Kurhaus te Schevenir.gen werd gehouden de efficiency-jaarprijs, bestaande uit een oorkonde en een bedrag van 1.000 ont vangen voor zijn bouwnota betreffende een uniform en expansief bouwbeleid. De voorzitter van bet Nederlands Insti tuut voor Efficiency, ir. J. Loopuyt, heeft drs. Bogaers dezê prijs overhandigd. Werkgevers en werknemers in de bak kerijwereld hebben zich nader beraden over de nieuwe C.A.O. In eerste instantie was tegen deze overeenkomst bezwaar ge rezen van de zijde van Rijksbemiddelaars. Die bezwaren richtten zich tegen het voor stel om reeds op 1 november 10 pet. Iconsverhoging te geven. Werkgevers en werknemers hebben zich nader beraden en zijn overeengekomen de lonen met ingang van 1 november met 5 pet. en met in gang van 1 januari nog eens met 5 pet. te verhogen. Voor het nieuwe jaar staan allereerst op stapel de C.A.O. grootmetaal, omvat tend 200.000 arbeiders en 45.000 beambten. In kleinmetaal is de nieuwe C.A.O. reeds op 1 oktober ingegaan. Er is echter een clausule opgenomen waardoor het moge lijk wordt vóór 1 april de verbeteringen volgens het loonakkoord in te voeren. De naar grootte tweede C.A.O. voor de textiel zal ook spoedig door de molen moeten. Meer dan 100.000 textiel arbeiders wachten op een beslissing. Deze zal vermoedelijk vakantie-uitbreiding en loonsverhoging meebrengen, wat ook het geval zal zijn voor de C.A.O.-confectie. Op donderdag 28 november staat de in schrijving open op 3750 aandelen B, groot N A 100 aan toonder (desgewenst op naam), voor één vierde delende in de re sultaten van het boekjaar 1963 in de N.V. Elektriciteitsmaatschappij „Aruba" (El- mar) in Oranjestad, tegen 130 percent. Officiële notering ter beurze zal worden aangevraagd. Tot uitgifte van nieuwe aandelen is, blij kens het prospectus, besloten om een deel van de aan „Elmar" verleende bankkre dieten ad N A 803.000 te kunnen aflos sen. Bij de vaststelling van de grootte van het bedrag der te emitteren aande len is rekening gehouden met de in de komende jaren te verwachten liquiditeits behoeften van de ven-nootschap. De in schrijving is behalve in Nederland, ook op Aruba en Curacao opengesteld. Vooruitzichten: de resultaten in het lo pende boekjaar wettigen de verwachting dat over 1963 (gelijk over de 4 vooraf gaande jaren) een dividend van negen percent op de aandelen B. zal kunnen wor den voorgesteld. Over 1963 is reeds een interimdividend van 6 pet betaalbaar ge steld. Hoewel een tariefherziening lig gend tot een lagere gemiddelde opbrengst per kwn in voorbereiding is, zal de invloed daarvan op de toekomstige win sten van de onderneming naar de direc tie verwacht, niet zodanig zijn, dat een belangrijke wijziging van het dividend niveau noodzakelijk zal zijn. Blijkens de tussentijdse resultatenrekening bedroeg het netto resultaat over het eerste half jaar 1963 NA f 354.000 tegen NA/ 699.000 over geheel 1962. Door de reeds geruime tijd geldende ho ge sisalprijs werd de directie van de N.V. Cultuur Maatschappij „Ngombezi" in staat gesteld zodanig gunstige verkopen en voorverkopen tot stand te brengen, dat on verwachte omstandigheden voorbehouden, het over het boekjaar 1963 uit te keren di vidend hoger zal kunnen zijn dan dat over 1962, toen 13 percent (10 percent in aan delen plus 3 percent in contanten) werd uitgekeerd. Rekening houdend'- met de wenselijk heid de reserves te versterken, achten commissarissen en bestuur thans de uit kering van een inteum-dividend van ze ven percent over het boekjaar 1963 ge rechtvaardigd. Een nadere aankondiging daarover zal binnenkort plaatsvinden. Aan de forse koersdaling voor de Hoog ovenwaarden gedurende de voorgaande beursdagen is nog steeds geen einde ge komen. Ook gisteren lagen deze stukken flauw in de markt op 523, tegen dinsdag als flotkoers 534'/». Hierdoor daalde de koers in' drie achtereenvolgende beursdagen in totaal 31 punten. De stemming voor de overige internationale waarden was voor Kon. Olie en AKU prijshoudend, voor Uni lever en Philips een weinig lager. In de oliehoek werd gedurende de gehele "beurs- duur regelmatig gehandeld. Beginbeurs was de handel in deze hoek zelfs zeer ruim toen posten van tien olies in andere han den overgingen. Het buitenlandse aanbod werd in Amsterdam grif opgenomen. De prijs van 163,10 was de slotprijs van dinsdag. Bonusgeruchten blijven in de oleihoek aanhouden. Philips was een halve gulden lager op ƒ148,40. Unilevers een paar dubbeltjes lager op f 139,-. AKU praktisch onveranderd op 498. In al deze hoeken was de handel stil. Aandelen Aniem, waarin dinsdag voor nominaal f 160 000 werd om gezet, werden wederom in een ruime open hoek verhandeld op circa 83. Dit was de slotprijs van dinsdag. Certificaten Deli moesten een veer laten. Dit fonds daalde circa twee gulden tot 140. Amsterdam Rubbers en HVA's praktisch onveranderd op respectievelijk 117'/» en 159'A. De Rooms Katholieke bond voor ver voerspersoneel Sint Raphael gaat er bij het KAB-bestuur op aandringen alsnog er 1963 een uitkering ineens te reali ren, als compensatie voor de over de gehele linie stijgende prijzen. Hiermee wil de bond zich niet onttrekken aan het loon akkoord in de Stichting van de Arbeid, waarbij deze uitkering van de baan ging, St. Raphael meent echter dat er door de op de loonsverhogingen vooruitlopende prijzen een geheel nieuwe situatie is ont staan die om nieuwe maatregelen vraagt Eveneens in verband met de prijsstijgin gen wil de bond streven naar het verleg gen van de ingangsdatum van de C.A.O wegvervoer per 1 april naar 1 januari. Voor ruim 45 pet. der Nederlandse werknemers loopt de C.A.O. op 1 januari af, ook bij de andere sectoren in het ver voersbedrijf als KLM en de Nederlandse Spoorwegen. De werknemers in het weg vervoer, aldus St. Raphael, willen graag van hun uitzonderingspositie af. mede om dat ook de prijzen per 1 januari nog weer eens extra aantrekken. De voorzitter van de afdeling wegvervoer, de heer W. A Molenaar, heeft toegezegd te proberen hier iets aan te doen. Hij heeft echter uitgesproken dat dit niet kan betekenen dat de tweede 5 pet. loonsverhoging al direkt op 1 januari 1964 wordt gereali seerd. Met grote meerderheid van stemmen besloot men op de kadervergadering van St. Raphael niet te reageren op de eis van de actiecomités van buschauffeurs om vóór 1 december een uitkering ineens van (100 te realiseren en om te bewerk stelligen dat de twee gestaakte dagen zou den worden doorbetaald. St. Raphael meent dat eventuele wensen normaal via de afdelingen aan het hoofdbestuur kun nen worden doorgegeven. De overgrote meerderheid van houders van aandelen (resp. niet-royeerbare certi ficaten van aandelen) en winstbewijzen n.v. Thomsen's Havenbedrijf in Rotterdam heeft gebruik gemaakt van het aanbod tot verwisseling van hun stukken in aandelen „A" (resp. niet-royeerbare certificaten van aandelen „A") en aandelen „B" in Thom sen's Verenigde Bedrijven n.v. Het aanbod wordt dan ook gestand gedaan. De gelegen heid tot verwisseling blijft tot nader order opengesteld. Aagtekerk 20 te Rotterdam. Abbekerk 20 v. Marseilel n. Antwerpen. Achilles 21 te Balboa verwacht. Acila 30 te Baton Rouge verwacht. Acmaea 21 te Teesport. Acteon 21 te Cardon verwacht. Adara 19 te Duinkerken. Adonis 19 v. Mobile n. Houston. Adrastus pass. 20 Holywood n. Liverpool. Agamemnon 20 v. Paramaribo n. Kp. Haitien. Alchiba 19 v. New York n. Houston. Alcor 21 te Sydney. Algorab 20 te Hamburg v. Bremen. Almdijk 20 te Antwerpen v. Bremen. Alnati 21 te Vitorta verwacht. Ammon 19 dwars Daytona n. Savannah. Alphacca verm, 20 v. Duinkerken n. Antwerpen. Aludra 20 te Antwerpen. Area 20 te Napier n. Auckland. Archimedes 20 v. Curacao n. Cristobal. Arendskerk 21 te Port Elisabeth verwacht. Artemis 20 v. Rotterdam te Amsterdam Asmidiske 20 v. Antwerpen n. Vlissingen-. Atys 25 te Curacao verwacht. Averdijk 19 v. Suez n. Aden. Baarn 20 te Amsterdam. Bali 20 te Bangkok. Banda 20 te Chittagong v. Cochin. Barendrecht 20 v. Puerto Miranda n. Rotterdam. Batu 19 v. New York' n. Kaapstad. Beninkust 20 te Jort Harcourt v. Lagos. Bintang 20 te Damman. Bovenkerk 20 te Rotterdam. Breda 20 v. Matias de Galvez n. Belize. Calamares 20 v. Cristobal te Goltito. Calt Amsterdam 20 200 m. o. B.eira n. Mosselbay. Caltex Arnhem 20 80 m. z.w. Ouessant n. R'dam. Caltex Delft 21 v. Visagapatnam n. Dubai. Caltex Eindhoven 20 100 m. o.n.o. P. Sudan naar Mosselbay. CMt. Gerinchem 20 v, Kopenh. n. Br.btittelkoog. Caltex Madrid 20 110 m. o. Kreta n. Europoort. Caltex Naples 20 45 m. z.w. Kurla Muria naar Fredericla. Caltex Nederland 20 te Sidon v. Rotterdam. Caltex Utrecht 20 33 m. o. Malta n. Avonmouth. Camerounkust 20 rede Lagos. Camitta 21 te Stanlow verwacht. Camphuys 20 60 m. z. Ras Hafun n. Mombasa. Carrillo 21 te Cristobal. Cartago 21 te New York. Casamance 20 v. Brest n. Duinkerken. Castor 20 v. Bremen n. Amsterdam. Ceres 20 te Rotterdam. Chiron 20 te Rotterdam. Cinulia 22 te Stockholm verwacht. Congokust 21 te Bremen. Crania 23 te Curagao verwacht. Daphnis 21 te JVlaracaibo. Doris 20 v. Fort Liberte n. Bremen. Drente 19 210 m. z.w. Fayal n. Malta. Efcmhaven 20 v. Karachi n. Djibouti. Eenhoorn 20 te Lissabon. Esso Rotterd. 20 40 m. n. K. Villano n. Rastanura. Fina Nederland 20 v. Hamburg n. Swansea. Forest Hill 20 te Banias. Forest Town pass. 20 Kreta n. Venetir. Fravizo pass. 20 Kp. Finisterre n. Calamata. Ganymedes 20 v. Rotterdam, 21 te Antwerpen. Garóet 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Geestland 21 v. Preston n. Barbados. Geeststar 20 v. Barbados n. Dominica. Giessenkerk 20 v. Zanzibar n. Tanga. Gorredijk 20 v. New York n. Terneuzen. Grebbedijk 21 te Antwerpen verwacht. Guineekust 20 v. Pointe Noire n. Freetown. Gulf Hansa 20 85 m. z.z.w. Kreta n. Mens. Gulf Hollander 20 20 m. w. Finisterre n. P Said. Gulf Italian 20 130 m. o. Port Sudan n. Mena. Gulf Swede 20 loo m. w. Mekka n. Mena. Ilathor 20 v Georgetown n. Barahona. Heemskerk 21 te Beira. Houtman 20 300 m. n.n.o. Brisbane n. Sydney. Inca 19 600 m. z.o. Galveston n. Galveston. Isis 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Ittersum 19 480 m. z.w. Kp. Race n. Le Havre. Izalco 20 te Salinas v. Buena Ventura. JJacob Verolme 20 v. Panamakan. n. Baltimore. Jagersfontein 20 te Kaapstad. Japara 20 131 m. o.n.o. Gibraltar n. Antwerpen. Jason 20 te Antwerpen v. Hamburg. Kabylia 22 te Rotterdam verwacht. Kalvdon pass 20 Gibraltar n. Turku. Kara 21 te Gibraltar. Kelletia 20 te Rotterdam v. Lattakia. Kenia 20 v. Rotterdam te Thameshaven. Kei kedijk 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Kermia 20 te Limhamn n. Rotterdam. Khasiella 20 te Matias de Galvez n. Cardon. Kinderdijk 20 v. Lissabon n. Miami. Koningswaard 19 330 m. w. Azoren n. Pernis. Koratia 20 v. Abadan n. Lourenzo Marques. Korenia 20 te Singapore. Korovina 20 in Panamakanaal n. Yokohama. Kosicia 22 te Curapao verwacht. Kossmatella 20 v. Curacao n. Three Rivers. Krebsia 20 v. Tandjong Priok n. Perzische Golf. Kneeft 21 te Rotterdam verwacht. Kifeon 19 v. Georgetown n. Nickerie. Kryptos 20 te Cornerbrood. Kylix 26 te Curacao verwacht. Laertes 20 te Aden. Langkoeas 21 te Marseille. Leiderkerk 21 te Rotterdam. Lelykerk 20 te Port Said. Loppersum 20 240 m. n.w. Flores n. Le Havre. Maashaven 20 v. Port Harcourt n. Lagos. Maaskerk 20 v. Colombo n. Madras. Maaslloyd 19 130 m. o. Trinidad n. Kaapstad. Mainlloyd 2 v. Bremerhaven te Hamburg. Mariekerk verm. 23 v. Damman n. Kuwait. Meerkerk 21 te Bremen. Memnon 20 v. Vigo n. Puerto Cabelio. Mentor 20 te Santo Domingo. Merwede 20 v. Abidjan n. Bremen, Merwelloyd 21 v. Tanga n. Mombasa. Moordrecht 20 v. Bridgeport n. Maracaibo. Mutderkerk 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Naess Lion 20 100 m. n.w. Horta n. Covenas. Naess Tiger 20 100 m. z.w. Landsend n. Coryton. Neder-Eems 20 v. Singapore n. Bangkok. Neder-Elbe 20 te Bombay. Neder-Rtjn 21 te Barcelona verwacht. Neder-Weser 21 te Genua verwacht. Oberon 20 450 m. n. Flores n. Nassau. Ondina 20 75 m. n.n.w. Perim n. Mena. Onoba 22 te Lavera verwacht. Palamedes 20 v. New Orleans n. Aruba. Peperkust 20 te Amsterdam. Pericles 20 v. Curacao n. Santa Marta. Phiidora 20 2200 m. w. Sabang n. Perzische Golf. Philippia 24 te Es Sider verwacht. Pieter S. 20 10 m. w. Dungeness n. Swansea. Prins Casimir 19 v. Toledo n. Hamilton. Prins Maurits 20 te Sfax. Prins der Nederl. 20 v. Port of Sp. n. Barbados. Prins Maurits 21 te Tripolis. Prins Willem III 20 te Rotterdam. Raki 21 te Beaumont, Reza Shah the Great 20 v. Mena n. Le Havre. Rondo 19 v. Mangalore n. Tellicherry. Rossum 21 te Augusta verwacht. Schelpwijk 20 v. Curacao n. Point Fortin. Schiedijk 20 v. Bremen n. Rotterdam. Senegalkust 20 v. Lagos n. Abidjan. Sepia pass. 20 Pantellaria n. Rotterdam. Serooskerk 20 te Rotterdam. Sinon 20 te Maracaibo. Slamat 21 te Cebu verwacht. Socrates 21 te Barbados Sommelsdijk 20 te Antwerpen. Sophocles 20 v. Halifax n. Bermuda. Spaamekerk 20 te Antwerpen Stad Alkmaar 20 v. Rotterdam n. Palermo. Stad Delft 20 v. Lulea n. IJmuiden. Stad Gouda 20 te Freetown. Statue of Liberty 19 v. Maracaibo n. Rotterdam Stentor 20 v. Punta Del Gada n. Hamburg. Steven 20 te Port Said. Straat Clement 20 v. Kaapstad n. Durban. Straat Malakka 20 rede Lagos. Straat Rio 20 te Port Swettenham. Straat Soenda 23 te Kaapstad verwacht. Tahama 20 te Puerto Marghera. Tero 20 te Bahia. Tjibodas 20 v. Lorenzo Marques n. Zanzibar. Tjitjalengka 21 te Lorenzo Marques. Togokust 21 te Lagos. Towa 21 te Kaapstad. Triton 20 130 m. z. Madeira n. Punta Del Gada Tweelingen 22 te Rotterdam verwacht. Utrecht 20 v. Chicago n. Dearoit. Van Linschoten 21 rede Port Harcourt. Van Riebeeck 21 te Kuwait verwacht. Van Spilbergen 21 v. Lyttelton n. Dunedin. Vasum 27 te Martinez (San Francisco) verwacht. Viana 23 te Montreal verwacht. Videna 20 te Puerto Miranda. Vitrea 21 te Suez verwacht. Vivipara 21 te Brindisi verwacht. Waingapoe 20 te Port Said. W A. Jones 20 250 m. z.z.w. St. Helena n. Trinidad. Waterland 19 v. Paranagua n. Montevideo. Westertoren 20 te Petit Couronne. Willem Ruys 21 v. Wellington n. Callao. Witrharsum 21 te Bermuda verwacht. Woltersum 20 te Hamburg v. Bremen. Zafra 22 te Sydney verwacht n. Mena al Ahm. Zaria 22 te Singapore verwacht. Zonnekerk 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. KLEINE VAART Abel Tasman 18 te Harlingen. Adara 18 te Karlstad. Adine 20 v. Oproto n. Antwerpen. Admiraal Courbet 20 te Liverpool. Admiraal Nelson verm. 20 v. Strood n. Harlingen, Admiralengracht 19 v. Borga n. Amsterdam. Aeneas 20 te Volos v. Kavalla. Alcetas 20 dwars Texel n. Amsterdam. Appingedam 19 te Finisterre n. Lissabon. Areas 19 v. Barcelona n. Tarragona. Ardeas 19 te Ryeka Arnoudspolder 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Audacla 20 v. Great Yarmouth n. Rotterdam. Bab T. pass. 20 ET-7 v. Kotka n. Zaandam. Bonafide 20 dwars Longships n. Par. Boruclo 20 te Zaandam. Calchas 20 20 m. z. Berlengas n. Ceuta. Coccinelle 20 v. Agadir n. Essaouira. Corrie Broere 20 5 m. w. St. Cath.pt. n. Thames. Delfdijk 20 v. Dungeness n. Plymouth Driebergen 20 te Hamina. Drie Gebroeders 19 v. Halden n. Obk. Eyo S. 18 te Delfzijl. Florès 20 te Swansea. Gramsbergen verm. 20 v. Casablanca n. Barking. Groningen 19 15 m. z. Owers n. Gothenburg. Heemskerk pass. 20 ET-12 v. Esbjerg n. Bristol. Hoogland 20 v. Velsen n. Sluiskil. Huybergen verm. 20 v. Londen n. Amsterdam. Inspect. Mellema 2b dw. Kentishknock n. Bristol. Keizersgracht pass. 20 Petten n. Amsterdam. Lauriergracht 19 in Kielerkanaal n. Rotterdam. Leonidas 20 45 m. z.w. Casquets n. Amsterdam. Libertas 20 dw. Andros eil. (Griek.) n. Hamburg Lingeborg 20 te Bridlington. Maarsbergen verm. 20 v. Londen n. Treport. Markab 20 te Trapani v. Las Plamas. Mathilde 19 v. Stockholm n. Stocka, Meidoorn 20 te Lissabon. Midas 19 dwars Leixous n. Rotterdam. Mynias 20 te Finisterre n. Gibraltar. Nusakan verm. 20 v. Gonnebobruk n. Hamina. Netta 20 dwars Finisterre n. Valencia. Nero 19 te Bilbao Parklaan 20 te Crossand n. Aberdeen. Patricia 20 in Brestbaai n. Bilbao. Philetas 19 te Gandia. Prinsenborg 20 te Delfzijl. Rijsbergen verm. 20 v. Londen n. Amsterdam. Spaarneborg 20 v. Hull n. Obk. Spolanda 20 te Portlandbill n. Antwerpen. Spolesto 20 dwars Folkestone n. Hull. Stanislas verm. 20 v. Algiers n. Napels. Statenlaan 20 te Casablanca. Steenbergen 20 te Antwerpen. Stella Prima 19 v. Bordeaux n. Santander. Taras 19 v. Cadiz n. Sevilla. Thaletas 19 v. Randers n. Kopenhagen. Vanda 17 te Chatham. Vrijburgh pass. 20 Finisterre n. Casablanca. Westerdok pass. 20 Needles n. Santander. IJselhaven 20 v. Rouaan n. Casablanca. Zevenbergen verm. 20 v. Londen n. Rotterdam. SLEEPVAART Humber 13 te Messina. Schelde. Schouwenbank. Steenbank 20 vastgem aan Tjokroaminoto vast op noorderhoofd. LONDEN (Reuter) Sir Matthew Slat- tery heeft ontslag genomen als president directeur van de British Overseas Airways Corporation (BOAC), zo wordt van gezag hebbende zijde vernomen. Ook is afgetre den de directeur Sir Basil Smallpiece. Naar verluidt zijn zij het niet eens met de voor stellen over de toekomst van de BOAC die waarschijnlijk vandaag door de minister van Luchtvaart in het parlement zullen worden bekendgemaakt. De directie van n.v. Vernis en Verffabriek v./h. Vettewinkel en Zonen te Amsterdam deelt mee, dat in het per 30 september 1963 afgesloten boekjaar een hogere omzet kon worden bereikt dan in het boekjaar 1961/ 1962. Alhoewel de definitieve cijfers no-g niet bekend zijn zal, ondanks de gestegen kosten, het resultaat wederom een ver betering vertonen ten opzichte van het voorafgaande boekjaar. De N.V. Vereenigde Ingenieursbureaux ,Viba" keert, voöruitlopende op de resul taten over het boekjaar 1963, een onver anderd interim-dividend van zes percent uit. VERHANDELDE FONDSEN 20 nov. 19 nov. Totaal 450 450 Hoger 148 (32,9°/») 143 (32,9'/») Lage' 196 (43,5°/o) 204(45,3"/») Gelijk 108 (23,6"/») 98 (21,8"/») AVONDVERKEER. VAN GISTEREN Slot A.K.U495 Hoogovens 525 Kon Olie182,50—184 gl Philips 147—148,20 Unilever Stemming: Vriendelijk. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens'.... 530—532 gl Kon Olie164—164,20 Philips 148, Unilever 139, H.V.A 158Vj139 Van Wijk en Heringa 170 531 184,20 148,— 158Vi Vorig» slotkoer» A'dam Rubber 116'/» H.V.A. 158 V« 496'/« 139,75 Hoogovens 523 Philips Gem. Bez. 148,15 Unilever 138,90 Dordtsche Petr. 77.7V4 K. Ned. Petr. Mij. 163,05 Holl. Am. Lijn 119'/< K.L.M 50,20 K.N.S.M 1551/» Ned. Stoomv. Mij. 145'/» Ommeren, Phs. v. 289'/» Scheepv. Un. Ned. 142'/< 197,50 Nefo 113, 223, Unitas 535, Ver. Bezit v. 1894 130,50 Amsterd. Bank 378 Ned. Handel Mij 347 Rotterd. Bank 336'/» Twentsche Bank. 307 Albert Heijn 640 Amstel Brouwerij 395 Berkel's Patent 241'/» 1001 Bührm.-Tetterode 704 361 Ford 925 b Gelder Kon. Pap. 225 Gist Spir.f. Kon. 345 Van der Heem 278 Heineken's Bier 446 Hoogenbosch Sch. 352 ïndola 473 Kon. Zout-Ketjen 765 Miiller Nat. Bezit 329 Ned. Kabelfabr. 415 Philips Pref 58, Stokvis 186 Thomassen Dr. 764 Ver. Machinefabr. 218 Wessanen 430 Wilton Fijenoord 266 Zwanenberg-Org. 895 Billiton Mij. II 446 Aluminium Ltd. 263/i American Motors 20'/» Anaconda. - 47 Bethlehem Steel.. 31 Cities Service 60'A General Motors.. Wi Kennecott Copper 75'Vs Republic Steel 41 Shell Oil 42'/» U.S. Steel 51'/» Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET De aankondiging can American Tel and Tel dat de aandelen zullen worden ge splitst en dat het Kwartaaldividend het volgend jaar omhoog gaat was voor Wall Street gisteren reden om de zaken wat op timistischer te bekijx en. Na de bekend making scheten de koersen omhoog. Te gen het einde kwamen weliswaar wat winstnemingen los maar aan het slot bleek dat de markt fractinneel hoger eindigde. Van de 1332 verhandelde fondsen waren er 566 lager 508 hogf-r en 258 fondsen slo ten onveranderd. De omzet steeg tot 5.330.000 shares tegen 4.430.000 shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 742.06 (+5.41), sporen 171 30 (0.12), openbare nutsbedrijven 138.07 0.60). Van de vereniging van hoger KLM- personeel ontvingen wij de volgende ver klaring: ..De leden van de vereniging van hoger KLM-personeel, in vergadering bij een te 's-Gravenhage hebben zich zonder hoofdelijke stemming achter het bestuur hunner vereniging gesteld. Het bestuur zal blijven streven naar goede verhoudingen met de KLM-directie en zal, wanneer daartoe reden bestaat, het contact met de andere daarvoor in aanmerking komende personeelsorganisaties voortzetten. Het be stuur heeft de directie van de KLM tele grafisch en voorafgaande aan dezê aan de pers gegeven verklaring van de letterlijke inhoud daarvan op de hoogte gesteld". De Nederlandsche Bank heeft besloten het kasreservepercentage voor de periode van 22 november tot en met 21 december 1963 onveranderd vast te stellen op nul. NEW YORK (AP) De zeevrachtta rieven waren gisteren aanzienlijk lager. Deze daling vormt een weerspiegeling van de toenemende onzekerheid over de moge lijke verkoop van grote hoeveelheden Amerikaanse tarwe aan Rusland en ande re communistische lahden. Een schip van 11.500 ton d.w. werd ge charterd om graan van havens aan de Golf van Mexico naar Europa te brengen voor 6,75 dollar per ton. Een schip van 23.000 ton zal in december een lading graan naar Europa bréngen voor 6,40 dol lar per ton. Twee weken geleden werd voor soort gelijke transporten nog 8,25 dollar per ton betaald.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 23