T raining is in de van schaatsenrijders derde fase gekomen Dukla Praag in kwartfinales van Europese voetbaltoernooi Hei*o Na opwindende slotfase bleef HVS met lege handen aehter Zware turnstrijd verwacht in verenigingskampioenschappen speciaal Maar in Deventer kan nog niet worden gereden... Vier topspelers zeggen hun vertrouwen op Stel waardebonnen in op korte baan Broekman trainer van Italianen Koersen Hilversum Weer triomf voor de Luxemburgse voetballers Manchet verdediging In Engeland nemen de incidenten toe Overwinning ging naar Voorburg Bescherming Noorse leiding bij PSY-Spartak Grote zege van de Engelsen op Noord-Ierland Nedeljkovic leidt in zonetoernooi „C.V." overleden DONDERDAG 21 NOVEMBER 1963 25 Tot 20 december Vertrouwen Vier Nederlanders strijden mee in Cross der Azen Bekerwinnaars DHC-Excelsor wordt in Den Haag (VUG) gespeeld Nederlandse schakers voor wedstrijd tegen Engelsen „Speciale cameraman" naar Olympische Winterspelen 1; De. training van de kernploeg van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond is woensdag in Deventer in zijn der de fase gekomen. Na de conditie-training op het CIOS in Overveen en de schaats- training op de Amsterdamse Jaap Eden- haan, gecombineerd met conditie-training „op het droge", zal deze week op het Deventer kunstijs worden begonnen met de afwerking van hoofdstuk drie van het door trainer Henk Lamberts opgestelde programma, de centrale training, waar voor de leden van de kernploeg minus twee woensdagmiddag hun intrek heb ben genomen in het oud-Hollandse fami liehotel „De Keizerskroon" in Deventer. Behalve Van der Grift, die in verband met zijn werkzaamheden zich niet eerder kan vrijmaken dan 1 december, maar op de Amsterdamse ijsbaan zijn eigen trai ningsprogramma 7al blijven afwerken, en Halfweeg, waren zij allen gekomen om zich gedurende een maand te scharen on der de leiding van de „jeugdherberg- vader" (zoals hij het zelf noemde) Lam mert Steinvoorte uit Leeuwarden. De Fries, die zowel in de biljart, als de schaats- en de voetbalwereld (wie kent hem niet als oud-lid van de keuzecommis sie met de heren Hoolboom en Pellikaan) op organisatorisch terrein zijn sporen ver diende, zal de eerste tijd de leidersrol vervullen. Zowel Lamberts als de nieuwe coach van de schaatsploeg, de eveneens uit Leeuwarden komende Charisius, zal namelijk niet eerder dan 1 december zich volledig aan zijn teak kunnen wijden. Het geen overigens niet wil zeggen, dat hij geen bemoeiingen voor die tijd met de ploeg, die behalve het weekeinde in Deven ter zal logeren, zal hebben. Lamberts bijvoorbeeld komt elke mid dag zelf de schaatsconditie-training leiden en ook Charisius zal, zover de tijd hem dit toelaat, in Deventer zijn. De leden van de kernploeg, die momen teel in Deventer verblijven, zijn de dames Willy de Beer en Carry Geijsen en verder Rudi Liebregts, Peter Nottet, Cees Ver kerk, Joop van den Berg, Ad Schenk, Piet Modder en Wim van Heijst. Tevens traint met de ploeg mee Klaas Renes, die op e.gen kosten in Deventer vertoeft. De ploeg blijft tot ongeveer 20 december „dat zal van de omstandigheden afhan gen", aldus de heer Lamberts om daarna naar Hamar te vertrekken voor het vierde hoofdstuk van de trainingscam pagne en om tevens de rijders de gelegen heid te geven op wedstrijden met sterke tegenstanders uit te komen. Bij hun en tree in hun nieuwe trainingscentrum heb- ben de schaatsenrijders het echter niet getroffen. Er is geen ijs De heer Bergstroom, de directeur van de Deventer kunstijsbaan, wond er geen doekjes om, toen hij zijn gasten welkom heette. „De storm heeft ons parten gespeeld en 600 m3 ijs weggevaagd. Wij zullen ech ter ons best doen om zo spoedig mogelijk de baan in orde te hebben. Juist echter om de kwaliteit van het ijs niet te beder ven vonden wij het beter niet overhaast te werk te gaan", aldus de heer Berg- stroem, die zijn optimisme niet heeft ver loren en hoopt vrijdag weer ijs te hebben. Bij de ploeg ontbreekt Piet Zwanenburg, die aanvankelijk als assistent van Henk Lamberts zou optreden, maar dezer dagen op dood spoor is gerangeerd. „Met dank voor de bewezen diensten Trainer Henk Lamberts, die met Jan Charisius, wiens functie echter niet te ver gelijken is met die van de vroegere coach Klaas Sclienk Charisius' functie is beter te kwalificeren als chef d'équipe reeds jarenlang bevriend is en met hem jaren lang heeft samengewerkt als trainer van de noordoostelijke schaatsploeg heeft ook het grootste vertrouwen in een coördine rende leiding van de kernploeg. Op onze vraag waar de training nu op is gericht: Oslo-Helsinki of Innsbruck (Europese- en wereldkampioenschappen met klassementen op de vier verschillen de afstanden) moest Lamberts echter het antwoord schuldig blijven. „De KNSB wil alles De Koninklijke Nederlandse Lawntennls- hond zit op het ogenblik zonder topspelers, Maris, Van Eysden, Schneider en Hajer (kampioen van Nederland) hebben name lijk onlangs schriftelijk hun vertrouwen opgezegd in de speltechnische commissie. Aanvankelijk behoorde tot dit groepje ook de 19-jarige Okker uit Haarlem, maar die heeft zijn mening herzien. De vier spelers hebben een onderhoud gehad met het bondsbestuur, maar in dat gesprek is men niet tot een vergelijk kunnen komen. De controverse houdt in, dat deze spe lers niet meer aan de bondstraining kun nen deelnemen en dat zij niet meer in officiële wedstrijden mogen uitkomen. Een van de eisen die de vier spelers hebben gesteld is de aanstelling van een chef d'équipe en daarnaast een manager, die de plaats zullen innemen van de spel technische commissie. De mogelijkheid wordt op het ogenblik onder ogen gezien beide partijen tot el kaar te brengen, waarbij naar alle waar schijnlijkheid enige neutrale personen als bemiddelaars zullen optreden. De gewesten Groningen en Drente van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij- dersbond hebben besloten op de 30 novem ber in Utrecht te houden bondsvergade ring van de KNSB te stemmen voor het instellen van waardebonnen op de korte baan (160 meter voor heren en 140 meter voor dames). Tot dusverre bestaan de prij zen op deze afstanden uit geldbedragen. Een speciale commissie uit de KNSB is echter tot de conclusie gekomen, dat zo wel de deelneming aan wedstrijden op de Irnge baan als die op de korte zou worden gestimuleerd indien de geldprijzen worden afgeschaft. Groningen en Drente (met Friesland de bakermat van de kortebaansport) gaan daarmee dus akkoord. Friesland zal er ko mende zaterdag over vergaderen. In dit gewest bestaat nogal tegenstand tegen het afstaan van iets wat historisch en verankerd in de folklore wordt genoemd. Groningen en Drente beamen dat, maar deze gewesten menen toch dat andere tij den eisen kunnen voortbrengen, die het breken met die traditie verantwoord ma ken. Die noodzaak ziet men in het feit dat nu op een ongewenste manier de deel neming aan de verschillende wedstrijden wordt beperkt, omdat het deelnemen aan de kortebaansport het uitkomen op de lan ge baan onmogelijk maakt. Kees Broekman, de Europese kampioen 1953, is coach van de Italiaanse schaatsen rijders. De in Hamar woonachtige Neder lander verblijft nu reeds in Cortina d'Am pezzo om de Italianer in conditie te bren gen voor de komende Europese, wereld en Olympische kampioenschappen Uitslagen van de woensdagavond in Hilversum gehouden draverijen: Ankaraprijs (1500 m. met autostart): 1. Captan Double K 1.35.7: 2. Curiosa: 3. Cornelia Ellen Winn. I 6.00: pi. 3.80, 2.50; cov. 3.70; gek. 16.20. Washingtonprijs (2020 m.): 1. Bouwmannet.ie S 1.30.2; 2. Ysbrandine: 3. Bertha Again L. Winn f 3.00; pl. 1.70. 3.40, 3.30; cov. 8.80; gek. 6.20; trio 261.30. Caracasprtjs (2440 m.): 1. Baron Kinley 1.31.7; 2. Blauwe Druif B; 3. Zelos van Vredenhof. Winn. 1.90: pl. 1.30. 2.00, 1.90: cov. 7.10; gek. 2.60. Pretoriaprijs (2020 m.): 1. Atie van de Lente 1.30.2; 2. Atlas: 3. Azalea B. Winn. 2.80; pl. 1.30, 1.60, 5.30; cov. 6.00; gek. 7.60 Bernprijs (2020 m.. eerste afdeling: 1. Wendy Hoilandia 1.26.3; 2. Upper Ten: 3. Wiebeline Wip. Winn. 3.40; pl. 1.40, 3.10, 2.20; cov. 10.00; gek. 11.20. Stockholmprijs (2000 m. met autostart): 1. Aleid Williams K 1.24.9; 2. Zingaro; 3. Wilco Maire. Winn. I 6.70; pl. 2.10, 1.70, 8.80; cov. 4.20; gek. 9.00: trio 898.70. Bernprijs (tweede afdeling): 1. Xuthus T 1,25.0; 2. Winny Cliff; 3. Napoleonette. Winn. 3.50; pl. 1.60. 2.20, 3.50; cov. 6.60: gek. 10.00. Prijs van Amsterdam (2400 m.): 1. Wilfried 1.26.7; 2. Wings; 3 Wally Parisien. Winn. I 4.20; pl. 2.40, 1.90; cov. 4.30: gek. 29.10. Totale omzet 136.719. De Nederlandse deelnemers aan de Cross der Azen, het belangrijkste onder deel van de cross van Le Soir, die zon dag 23 november in Brussel zal worden gelopen, zijn: Clement (Zeist), Delnoye (Maastricht), Cujé (Middelburg) en Snep vangers (Bergen op Zoom). Dukla Praag heeft zich woensdagmiddag geplaatst in de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen door op eigen terrein het team van Gornik Zabrze, de Poolse kampioen, met 41 te verslaan. De rust stand was 20. De eerste ontmoeting tus sen beide teams leverde een 20 neder laag voor de Tsjechen op, die echter dank zij een beter doelgemiddelde de kwart finales toch bereikten. Na Nederland uitgeschakeld te hebben in de strijd om de Europese beker voor landenteams deed Luxemburg woensdag avond opnieuw van zich spreken. Jeunesse d'Esch presteerde het namelijk om op eigen terrein Partizan Belgrado met 21 (rust 11) te verslaan in een wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen. Partizan, dat kennelijk het veld opge komen was met de gedachte een gemak kelijke zege te gaan behalen, liep reeds na 19 minuten een achterstand op door een doelpunt van rechtsbinnen May. Wel kon linksbuiten Galic dertien minuten later gelijkmaken, maar dat ontmoedigde de Luxemburgers nauwelijks. Partizan moest spelen voor wat het waard was en er ontspon zich een aantrekkelijke strijd met wisselende kansen. Acht minuten voor het einde viel de beslissing ten gunste van Jeunesse, toen Theis uit een door Feller genomen vrije trap feilloos inkopte. Motor Zwickau, winnaar van de Oost- duitse voetbalbeker, heeft woensdag de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen MTK Boedapest met 10 gewonnen. Het beslissende doelpunt werd in de tweede helft gescoord. Zaterdag 30 november komen de ploegen in Boeda pest voor de tweede maal tegen elkaar uit. De wedstrijd tussen Lyon en Olympia- kos (Griekenland) voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, die woensdagavond in Lyon werd gespeeld, is geëindigd in een 41 zege voor de Fransen. Bij de rust had Lyon een 2—1 voorsprong. FC Barcelona kwam in de thuiswed strijd tegen de Hamburger SV voor 70.000 toeschouwers niet verder dan een gelijk spel (44). Ook bij de rust was de stand gelijk (22). Het scoreverloop in deze ont moeting was spectaculair: 0—1, 11, 12, 2—2, 3—2, 3—3, 3—4, 4—4. Sporting Lissabon heeft zich in Lissabon gekwalificeerd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Portugezen sloegen in de returnwedstrijd van de tweede ronde Apoel (Cyprus) met 20 (10). De eerste ontmoeting tussen beide clubs was in een 161 zege voor Sporting geëindigd. Beide wedstrijden zijn in Lissabon gespeeld. Om dat Apoel niet in staat bleek de kosten voor de reis naar Portugal te betalen bood Sporting aan alle uitgaven van de Cyprioten te bekostigen, mits beide wed strijden in Portugal zouden worden ge speeld. Advertentie Voor de liefhebbers van een kleine exquise dronk Hero Speciaal Dranken in flesjes van 12 cl. JUS D'ORANGE JUS D'ANANASQQ JUS DE GRAPEFRUIT 00 CT. ZWARTE BESSEN FRAMBOZENyi c MEIKERSENCT. RODE BESSEN Vraag met nadruk deze Hero speciaaldranken. Verrassend lekker, gezond en verfrissend. 12 cl 12 cl. De zondag jongstleden afgelaste beker wedstrijd uit de tweede ronde tussen DHC en Excelsior is nu vastgesteld op dinsdag 26 november. De wedstrijd zal worden ge speeld op het VUC-terrein in Den Haag. De Voorburg-defensie in afwachting van de Haarlemse service. Op de achtergrond de knielende rechtsvoor van de gasten, die met de manchet ten de bal afstopt. De manchet-ver dediging is een degelijke verdedi ging tegen de gevaarlijke, dwa lende floater-service en de harde en geplaatste smash. Men be heerst het stoppen van de bal echter niet zodanig dat men, zoals wij eens een Amerikaanse ploeg zagen spe len, vanaf de aanvalslijn tot een tweeslag in staat is. Integendeel zelfs, men speelt de manchet-verde diging nog tempoloos en slechts met een bescheiden variatie. Voorheen leerde men de beginners over de middenman toen opgever de aanvallen inzetten, nu speelt men weer, alle risico vermijdend, over de midvoor, die nu de titel draagt van „spelverdeler". Het bestuur van de Engelse League gaat zich woensdag beramen over maatregelen egen relletjes en wanordelijkheden bij voetbalwedstrijden. Voorzitter Richards liet zich al eerder in dreigende bewoordingen uit over dit probleem. „Extra politiever- sterking op en rond de velden is blijkbaar met voldoende. De bond zal moeten in grijpen en zich niet meer kunnen bepa len tot het aanplakken van waarschuwmge op de betrokken terreinen." De laatste tijd hebben zich vele inciden ten voorgedaan: rommel wordt naar doel verdedigers geworpen, stenen door de ra men van kleedkamers gekeild, flessen schillen en brood op de terreinen gegooid, en scheidsrechters hadden politiebescher ming nodig. In de eerste drie maanden van de Engels competitie zijn er liefst 20 spelers van het terrein gezonden. In het gehele vorige sei zoen waren dit er 34. Het meest recente voorbeeld was de grote ster Denis Law, die afgelopen zaterdag in de wedstrijd Manchester United tegen Aston Villa naar de kleedkamer werd verwezen. In een „volleybal-explosie" van achten twintig minuten zuivere speeltijd, heeft HVS dat op het ogenblik weer in staat is de toeschouwers op een waardig kijkspel te onthalen met 3-2 verloren van „Voor burg". Een puntenverdeling had ook in dit treffen een acceptabel resultaat gevormd, hoewel wij de overwinning van de gasten plaatsballen meer druk uit en speelden niet onverdiend willen noemen In de laatste, beslissende set was de. spanning te snijden. Bij het wisselen van speelhelft leidde HVS met 8-5. Door vast houden van de bal trachtten de Voorbur gers het tempo te vertragen, het deed de concentratie van de Haarlemmers schade en loen Voorburg z'n onzekerheid overwon kwam de score in evenwicht, 12-12. HVS onderbrak met een time out, nam weder om de leiding, maar keek even later, na een aantal roekeloze slagen tegen een 15-14 achterstand op. Een beslissing bleef ech ter nog uit; die volgde na een opwindende, sensationele slotfase, waarbij de gasten zich niet zo erg sympathiek gedroegen, via 15-15, 15-16, 16-16 in 18-16. Een van de Voorburgers knalde toen uit pure vreugde de hal door een zolderruit zodat men ijlings moest vluchten voor de glas scherven. Scheidsrechter Toorenbeek leid de voortreffelijk. De eerste set werd via 4-0, 4-4, 6-6, 9-6 en 12-11 een 15-11 zege voor HVS, dat sterk verdedigde. In de tweede set koos Voor burg, gecoacht door DF,S-internationaal Tinkhof, voor een harde aanval. Blokke rend en duikend konden de HVS'ers veel redden, maar de brute kracht overwon en met 15-9 won Voorburg de tweede en met 15-7 ook de derde set. In dë vierde set werd Henk Keur ingezet, die wat rust in de HVS-ploeg bracht. De Haarlemmers oefenden voor het net met smashes en wat minder over hun spelverdelers (voor heen set-uppers genoemd). Het kwam de variatie ten goede en resulteerde na een enerverend scoreverloop in een HVS-zege; 7-3, 10-5, 14-9, 14-14, 15-14, 15-15 en 17-15. De beslissende set beschreven we reeds in de aanhef. Bij HVS excelleerde Jan Out, bij Voorburg hadden de gesneden smashes van Van Konijnenburg veel effect. Door de lengte van de strijd moesten de teams van ,-Uliance '22 en Energie onverrichter zake weer huiswaarts keren. De Haarlemse overgangsklasse-ploegen bleven onder de verwachtingen. De heren van die Raeckse hebben 't Rapide nauwe lijks moeilijk kunnen maken. Er zit nog weinig lijn in het spel van de Haarlem mers. Setstanden als 15-5, 6-15, 15-7 en 15-7 liegen er niet om. Bij de dames gaf Vesmia de reserve- ploeg van Octopus zeer zwak partij, zodat n\en aan de zwak spelende Alkmaarse gasten de halve winst moest laten; 15-5, 16-14, 11-15 en 13-15. Die Raeckse 2 kwam tegen het Wormerveerse VGW niet verder dan 2-2 (15-3, 16-14, 2-15 en 7-15). Strijd heerste in de eerste klasse. De he- renploeg van De Elinkert kwam tegen FES net met de hakken over de sloot. De Blin- kert keek in de laatste set na 11-11 tegen een 13-11 achterstand op. Van Es en de zijnen, technisch vaardiger dan het enthou siaste FES, wonnen tenslotte met 15-10, 9-15, 15-12 en 15-13. Die Raeckse 2 ook nog in de running, verspeelde eèn punt aan HBC. In de eerste set overleefde de Berkenrode-combinatie een 11-3 achter stand. maar in de tweedp set verspeelden de Heemstedenaren een 12-3 voorsprong vrijwel alleen door de services van Ma chielsen. Setstanden: 11-15. 15-9, 16-14 en 4-15. HVS 3 bleef CIOS, dat nodig de trai ningszaal moet opzoeken, met 3-0 de baas Bij de dames behield Topscore de aan sluiting bij de topploegen door een zege op Velox: 15-4, 15-11, 14-16 en 15-10. Om de eerste plaats streden die Raeckse 3 en Al liance '22. De routine en rust van die Raeckse beslisten in de eerste set, maar in de volgende sets was het woord aan Alliance, dat gesteund door een legioen enthousiaste supporters, die Raeckse uit cadans bracht. In de laatste set verkreeg die Raeckse een voorsprong, die dankzij goed netwerk van Gonnie Prosee. tot het einde bewaard kon blijven. De uitslagen luidden: Heren hoofdklasse: HVS-Voorburg 2-3 Overgangsklasse: Die Raeckse-Rapide 1-3. Eerste klasse: die Raeckse 2-HBC 2-2 CIOS-HVS 3 0-3; FES-de Blmkert 1-3. Tweede- en derde klasse: Set Up-die Raeckse 3 3-0; Topscore-Set up 2 3-1; Al liance '22 3-CIOS 2 3-0. Dames, overgangsklasse: die Raeckse 2-VGW 2-2; Vesmis-Octopus 2 2-2 Eerste klasse: Topscore-Velox 3-1; Al liance '22-die Raeckse 3 2-2. Tweede-, derde- en vierde klasse: Al liance '22 2-PWN 3-0; die Raeckse 4-HSVC 3-1; PSVH-Gios 2 3-0; Alliance '22 5-Set up 3 3-0; de Blinkert 3-Triumph 0-3; HVS 2-Alliance '22 3-1; Molenaers-die Raeckse 6 3-0. De Engelse eerste divisieclub Everton is van plen de doelverdedigers van be zoekende clubs speciale bescherming te bieden tegen acties van het vaak chau vinistische publiek Het bestuur beoogt onder andere achter beide doelen een soort muur op te trekken om aan het gooien met diverse voorwerpen naar de keepers een einde te maken. Tijdens de onlangs gespeelde wedstrijd Ever- tonTottenham Hotspur had één der toeschouwers Bill Brown, de doelman van de Londense club, zelfs met een pijltje bestookt. De Noorse arbiter Nilsen, woonachtig in Oslo, zal woensdag 27 november in Eind hoven de tweede wedstrijd tussen PSV en Spartak Plovdiv voor de tweede ronde (achtste finales) van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen lei den. Zijn landgenoten Granlund en Viver- sen zullen hem assisteren. Het ligt in de bedoeling van trainer Bram Appel het elftal van PSV zondag na afloop van de wedstrijd PSV-DOS al sa men te stellen. 0± de ploeg van de lands kampioenen zondag op volle sterkte tegen de Utrechters kan uitkomen staat nog niet vast. De blessure, die stopper Wiersma vorige week woensdag in Plovdiv in de eerste ontmoeting met Spartak kreeg, is momenteel namelijk nog niet geheel ge nezen. Ook Van Wissen, die in de avond voor de wedstrijd een voedselvergiftiging opliep, is nog niet helemaal fit. Tot over maat van ramp werd voorts doelman Bals tijdelijk uitgeschakeld door een keelont steking Hij is echter aan de beterende hand. In de eerste interland, die in het Wem- bley-stadion in Londen ooit bij kunstlicht werd gespeeld, zegevierde het Engels voetbalelftal woensdagavond voor 55.000 toeschouwers met 8-3 over Noord-Ierland na een 4-1 ruststand. Hoewel de Engelsen op het doorweekte terrein zo superieur waren, dat de neder- laajg van Noord-Ierland zich al snel af tekende, verslapten zij geen moment. Met lange, voor hun tegenstanders pijnlijk nauwkeurige passes en keiharde schoten boekten zij keer op keer succes tegen de onzekere Ierse defensie en het was alleen aan het voortreffelijke werk van doelman Gregg te danken, dat Engeland niet aan de dubbele cijfers toekwam. Uitblinkers in de soepel draaiende Engelse voorhoede waren rechtsbinnen Greaves en de ongrijpbare rechtsbuiten Paine, die respectievelijk vier- en driemaal scoorden De achtste treffer kwam op naam van middenvoor Bobby Smith. Crossan, enkele jaren geleden speler van Sparta, scoorde eenmaal voor Noord-Ierland, de andere treffers kwamen van de voet van midden voor Wilson. Het Schotse nationale voetbalelftal be haalde woensdagavond in Glasgow een 2-1 overwinning op Wales. Bij de rust hadden de Schotten met 1-0 de leiding. Het Nederlandse schaakteam, dat 23 en 24 november in Birmingham de jaarlijkse ontmoeting tegen het Engelse nationale team zal spelen, is als volgt samengesteld: Van Scheltinga, Cortlever, Barendregt, Prins, Bergsma, Henneberke, Bredewout, Hartoch, Ree en Enklaar. Mevrouw Cath- Roodzant zal gelijktijdig twee partijen spelen tegen de Engelse mrs. Pritchard. De Engelsen hebben hun team als volgt geformeerd: Barden, Clarke, Franklin, Go- lombek, Hindle, Kottnauer, N. Littlewood, J. Littlewood, Penrose en Wade. Voor de verenigingskampioenschappen keurturnen zondag aanstaande in de Dierentuin in Den Haag bestaat bij de verenigingen zeer grote belangstelling; bij de dames moest zelfs door een voorwed strijd een finale met acht ploegen worden verkregen. Als favoriete ploeg Start ook deze keer weer het Huizumer „Quick", dat met Jan- nie Vierstra, Grietje en Ali van Essen en Maaike Kroes uitkomt. Ernstige concur renten zijn het Amsterdamse DOS, dat o.m. de vroegere nationale kampioene Bep Ipenburg heeft opgesteld en in Greetje De resultaten van de woensdag gespeel de partijen voor het zonetoernooi voor da mes in Bad Neuenahr waren; vijfde ronde: Jovanovic (J.sl.)Assenova (Buig.) 1-0; Axt (W.-Dld.)Nedtljkovic (J.sl.) 0-1; Sunnucks (G.B.)Brandler (W.-Dld.) 0-1; Ferrer (Sp.)Bruce (G.B.) 1-0; Ivanova (Buig.)Rinder (W.-Dld.) 0-1; Bilek (Hong.) —Vreeken (Ned.) afg., Lazarevic (J.sl.) Heemskerk (Ned.), afg Afgebr. partijen: derde ronde: Brandler —Axt 1-0. Vierde ronde: BruceLazarevic 54-'/t; NedeljkovicFerrer 1-0. Stand: 1. Nedeljkovic 5 pnt.; 2. Jovano vic 4V« pnt.; 3. Rinder 4 pnt.; 4. Sunnucks 2'/« pnt.; 5. en 6. Bilek en Heemskerk, bei den 2 pnt. en 1 afg. partij; 12. Vreeken 1 punt en 1 afgebroken partij. Jan Boon, veelvoudig oud-ski-kampiöen van Nederland, maakt deel uit van de cameraploeg die in Innsbruck de officiële film van de 9de Olympische Winterspelen zal maken. De Nederlander, die al jaren in Kitzbühel woont, heeft grote bekendheid gekregen door de drie expedities naar de Himalaya die hij leidde Boon, die als enige Nederlander het diploma van Oos tenrijks ski-leraar heeft behaald, zal de Alpine ski-wedstrijd vastleggen, waarbij de 54-jarige cineast de cracks zoveel mo gelijk op ski's zal volgen. Op zijn speciaal verzoek zal Boon, die het ski-fenomeen Toni Sailer drievoudig Olympisch kampioen in 1956 al filmde toen deze acht jaar oud was, ook het kunstrijden dames voor zijn rekening ne men, waarbij het zijn grootste wens is voor het eerst in zijn leven er getuige van te zijn dat de Nederlandse vlag bij Olympische Spelen in de hoogste top gaat. Holtes en Henny Zwart tevens twee sterke turnsters heeft, voorts Kralingen uit Rot terdam, dat vorig jaar tweede werd en sterke troeven heeft in Cokkie Bal, Gepke Mol en Truus Berkelaar en het Haarlemse Bato, dat met Ali van Soolingen, Maartje Koning en Ans van Leeuwen ook een be hoorlijk sterke ploeg in de strijd brengt. Negen herenteams komen des ochtends een gooi doen naar de titel, die vermoede lijk wel net als vorig jaar bij het hoofd stedelijke DOS zal terechtkomen; de Am sterdammers vormen met Kees Pruys, Wim Deppe, Ger Praamstra en Fred van Bruynsvoort de meest homogene ploeg. Voor de tweede plaats zijn meer gegadig den, zoals De Halter (Alkmaar), die Klaas Boot jr. nog eens weer heeft opgesteld naast o.m. Rob den Broeder en Jan Schou ten, Bli j dorp uit Rotterdam met Wim Schoenmakers, Jaap v.d. Berge en Frans Valkhof, terwijl Wilhelmina uit Bocholtz met de nationale kampioen Willy Jaegers vergeleken bij vorig jaar is versterkt door de toetreding van Henk Kaaks. Hercules- Hebe uit Enschede met Gerrit ten Bos, de gebr. Wijma en Thijs Veensma is even eens kansloos voor de tweede of derde plaats. Mauritius (Volendam), Sparta (Delft) en Attila (Utrecht) komen dit jaar voor het eerst in deze wedstrijd uit. De herenwedstrijden beginnen des och tends om tien uur; de dameswedstrijden zijn des middags, aanvang kwart over twee. De bekende tennisjournalist Vreeden- burgh uit Rotterdam is op 78-jarige leef tijd overleden. „C.V.", zoals hij in het algemeen kortweg werd genoemd, is ook vele jaren hoofdessèyeur in goud en zil ver geweest. Lange tijd was hij hoofd redacteur van het blad Lawntennis en van het vakblad Edelmetaal van de fede ratie van goud en zilver. De overledene was erelid van de Kon. Ned. Lawntenmsbond. Jarenlang heeft hij de propaganda voor de K.N.L.T.B. ver zorgd, onder meer door talloze lezingen en filmavonden te geven. Hij was een des kundige op het gebied van de tennis- rechtspraak. Vandaag is het Stoffelijk overschot in stilte gecremeerd. Turkije en Italië speelden woensdag in Ankara tegen elkaar gelijk (2-2) in een wedstrijd voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi 1964. Bij de rust van de door 20.000 toeschouwers bij- gewoande ontmoeting leidden de Turken met 1-0. Het was de eerste ontmoeting tussen beide landen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 25