in een circusachtige sfeer? MAJESTI POEDERS MANN Nachtgala vond hoogtepunt in duel Berkhout tegen Peig -SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE - Hf Catch-as-catch-cankomediespel len^Dwetgai De opstellingen Haak rechtsbinnen Scholte moet lange tijd bed houden seh t i specloke! R.G.H.-Zwartemeer ZATERDAG 2 3 NOVEMBER 1963 23 Kom es bij onze Anton Geesink. Dan krijg je op je falie voor die flauwekul!" Als donderslagen breken die woorden de gespannen stilte in de donkere zaal van het Majestic-theater in Antwerpen. Vier-, vijfhonderd gezichten draaien zich snel naar tivee silhouetten, die met zware stappen over het middenpad naar de uitgang achter in de zaal lopen. Als de deur opengaat valt een brede bundel licht op enkele tientallen onthutste ge laten. De laatste van de twee mannen blijft in de deuropening even staan. „Nepzooi!" Hij spuwt dit woord over zijn schouder de zoal in De harde klap waarmee hij de deur sluit en de licht bundel dooft blijft lang in de stilte hangen als een uitroepteken achter zijn gramskreet. Spektakel Vingers in ogen vmël ét Jan Dassen Semi-profs A mateurs Basketbalwedstrijd in „30 uur topsport" gestaakt BETAALD VOETBAL AMATEURVOETBAL HOCKEY BADMINTON KORFBAL ZAALHANDBAL SCHERMEN WA TERPOLO Niet het eerste MEER DAN Nt/zep.frc/Jktf* l£$ Aarzelend richten alle ogen zich weer op die enkele door schijnwerpers helver lichte vierkante meters voor in de zaal, waarop twee mannen zich en elkaar in allerlei bochten wringen. Hoe ze elkaar ook in kopgrepen en -scharen pakken, hoe ze ook kraken en krakelen, de sfeer in de zaal is door dat „Nepzooi" stuk ge prikt. Vlak voor deze twee had Maurice Maxi- miliano, de langharige „graaf" uit Peru, de meest hartstochtelijke kreten verwerkt in zijn gevecht tegen de Belgische held Jack Deen. Met fonkelende ogen en wap perende manen, zijn gebruinde tors glins terend van het zweet, was hij na het gé- vecht statig en trots de zaal door en uit gelopen. Zijn gevecht tegen het Belgisch idool was de climax geweest van het „fantastisch spektakel" zoals de affiches deze Catch-as-catch-can-avond noemen. Spektakel gaf het toen twee dwergen in minuscule broekjes elkaar door de hel verlichte ring wierpen, elkaar trapten en sloegen, toen de kale Rus Vladimir Kara- mazoff door de „steeds ongenaakbare" Roger Delaporte tussen de toeschouwers werd gesmeten, toen Eddy Williams, de gespierde negerjongen uit Harlem, de blanke Al Bastian in een wurggreep hield. Spektakel omdat kreten van afschuw en schrik zich mengden met luide aanmoe digingen en enthousiaste bijvalsuitingen en met schreeuwen van woede en drift. We hebben die avond vlak bij de ring gezeten, zo dicht bij, dat we heel goed de losse grepen en schijnslagen, de ge suggereerde verdoving en pijn konden zien. Zo dicht echter ook dat we respect kregen voor de lenigheid, snelheid en hardheid van die zware jongens. Kome diespel van goed getrainde atleten willen we na deze eerste kennismaking dit „fan tastisch spektakel" noemen. „Catch-as-catch-can is een gevechts- sport, een mengeling van Grieks-Romeins en vrije stijlworstelen, van judo en kara te, van het oude Romeinse vuistvechten en het moderne boksen," definieerde la ter op de avond de heer Brakkeniers in het Roi Alberthotel. De 61-jarige Jean Brakkeniers is een rustige, bescheiden, sympathieke man, die niemand op straat zal aanwijzen als een catch-promotor. Toch heeft hij al bijna dertig jaar het wel en wee van deze beroepssport in Europa meegemaakt Hij zag dit worste len in het begin van de jaren 30 in Ame rika en introduceerde het in Europa. In 1933 hield hij de eerste c-a-c-c-avond in het Antwerpse Sportpaleis. „Catch-as-catch-can trekt nu vooral in landen als Engeland, Duitsland, Frank rijk, België, Griekenland, Italië en Spanje veel publiek," vertelt hij met een vriendelijke, zachte stem. ..Men kan het een gevechtssport noemen, waarin alle gevechtsstijlen zijn toege staan. Dat wil niet zeggen, dat er geen reglementen zijn. Men mag elkaar niet met de vuist slaan, alleen met de on derarm, de elleboog bij voorbeeld. Het is ook niet toegestaan onder de gordel te slaan, men mag niet vingers in de ogen van de tegenstanders steken of aan het haar trekken." Even kijk ik naar de Peruviaanse graaf", die naast Harlem-boy Eddy Wil liams aan een tafeltje verderop zit te eten. De heer Brakkeniers volgt mijn blik en zegt lachend: „Voor hem is het maar goed dat die regel van dat haar trekken er is. Men noemt hem de Samson van de catchsport. Hij is gek op zijn enorme haardos. Het geeft hem personali ty. Dat is ook in de catchsport belang rijk." „In andere landen trekken de meest vreemde types met de meest wilde na men het meeste publiek. Publiek trekken, dat is bij catch-as-catch-can, net als bij elke beroepssport, het allerbelangrijkste. Daarom moet men als promotor steeds zoeken naar variëteit in de programma's. Daarom heb ik vanavond die twee Ame rikaanse dwergen in de ring gehad. Er zijn er wel een stuk of vijftig, die goeie catchers zijn. Vrouwen in de catch-ring is ook altijd een grote attractie. Onsma kelijk? Zijn vrouwen die wielrennen, voet ballen of hardlopen dan niet onsmake lijk? De vrouw probeert toch al eeuwen lang de man in alles na te doen?" „Men moet catch-as-catch-can niet met een circus vergelijken. Dat is oneerlijk te genover de hardwerkende atleten. Goed, er is een element van show, die goed ver kocht moet worden. Maar is dat ele ment niet in elke beroepssport aanwezig? Kijk eens naar prof voetval, prof boksen, zesdaagsen. Het is echter de_ wijze waar op men verkoopt. Akkoord, noem die jon gens komedianten, maar dan in de goede betekenis van het woord. Een partijtje woest knokken kan iedere jongen van de straat. Maar dan gebeuren en ongelukken. Om een heftige partij te worstelen, de meest verschrikkelijke grepen toe te pas sen, de raarste buitelingen te maken, de hevigste smakken tegen de grond te ver werken, zonder dat je je werkelijk pijn doet, dat vereist vakmanschap. Dat ver eist een lange en zware training". ..De grote kunst in ons beroep is niet pijn te lijden, maar die pijn te spelen. Dan is het dus toch allemaal flauwekul, zegt u? Wat is flauwekul? Als een groot toneelspeler elke avond in dezelfde rol aan het einde van het stuk met een dolk wordt vermoord en een prachtige sterfscène speelt, is dat dan flauwekul? Ja. Maar toch e kan zo'n acteur er wereldberoemd door worden, trekf hij er overal volle zalen mee". „Ook wij trekken met onze „flauwekul" als ik uw woord nog eens gebruiken mag volle zalen. U heeft de reactie van de mensen in de zaal vanavond gezien. Zij hebben betaald, zij hebben genoten. In Belgie is catch-as-catch-can de vijfde sport wat het aantal toeschouwers betreft. In Amerika vult het sportpaleizen met 20.000 plaatsen. In Frankrijk, Spanje, Italië en Engeland zijn iedere week avonden met 5000 tot 15000 toeschouwers. In Amerika maakt op het ogenblik de Belg Karei Tstèz furore. Hij verdient als catcher zo'n slor dige twee a drie miljoen Belgische francs per jaar. „Om als catcher te slagen moet men trainen, hard trainen. Bijna alle catchers komen uit de rij van amateurworstelaars, die in hun sport uitblonken. Voor hij in de catch-ring komt moet hij maanden, soms jaren oefenen, voo'r hij voldoende heeft om mee te kunnen komen. De ba sis van elke goede catcher blijft echter zijn bedrevenheid in het Grieks-Romeins of vrije stijlworstelen. Op die basis wordt hij gevormd tot een rubber-mens, want dat zijn catchers; rubbermensen die door de lucht kunnen vliegen, in allerlei boch ten kunnen worden gewrongen, overal en altijd kunnen vallen zonder zich werke lijk pijn te doen. Catch-as-catch-can is een sport waar de minste ongelukken en letsels bij voorkomen. Zie de mensen daar zitten. Kunt u aan een van hen zien, dat zij vanavond een zware catchpartij achter de rug hebben?" Door de armzwaai van de heer Brak keniers in hun richting kijken graaf Ma- ximiliano, dwerg Fuzzy Ball Kaye, de Rus Karamazoff en de Fransman Jean Rabut van het etensbord op. Snel slaan ze de ogen echter weer neer als ik naar hen kijk. Is het verbeelding van mij of schamen ze zich? Sportmensen of kome dianten? „Waarom catch-as-catch-can in Neder land niet wordt vertoond? Misschien is deze sport voor de Nederlanders die er niet aan zijn gewend te brutaal, te ruw. Bij u is in vele steden toch ook de bokssport verboden geweest. Of is dat nog steeds zo? Ik ben er van over tuigd, dat wanneer wij de gelegenheid krijgen enkele catch-avonden in uw land te organiseren, de belangstelling ook in Nederland zal komen en het ook voor vele Nederlanders mogelijk zal zijn met as-catch-can hun brood te verdienen. U noemde het circus. Goed, noem het circus. Als de mensen maar naar dat circus komen kijken. Al les draait immers om de ontvangsten, in elke beroepssport!" De bil.jartkampioen Henk Scholte is na een hartaanval in het gemeentelijk zieken huis in Den Helder en zal zeker maan denlang niet in toernooien kunnen uitko men. Scholte die voor het geven van demon straties in de kop van Noord-Holland ver toefde, werd woensdag door de aanval ge troffen. Hij zal tenminste twee weken in het ziekenhuis in Den Helder volstrekte rust moeten genieten, waarna de artsen zullen beslissen of hij mag worden over gebracht naar een ziekenhuis in zijn woon plaats Eindhoven. Maar ook dan zal de Eindhovenaar nog lange tijd rust moeten nemen. Scholte zou eind volgende week deel uitmaken van de Nederlandse ploeg, die in West- Berlijn uitkomt tegen Belgie, Frankrijk en West-Duitsland. RCH (thuis tegen Zwartemeer): Van der Voort; Wullems en Nanai; Liefhebber, Koning en Euwes; Doesselaar, En- gelsma, Maslo, Van der Berg en Meijer. EDO (thuis tegen Alkmaar): Amama; Disselköter en Berends; Nijman, Krooder en Spiers; Jonker, Van der Putten, Peters, Wiertz en Breeuwer. Haarlem (uit tegen Tubantia): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Wentink, Berendregt en #Clavan; Boom, Jaski, Van Vegten ,Van den Berg en Jonker. Telstar (thuis tegen BW): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Hendrikse, Kort en Daniëls; Immers, Van Dolder, Van Wooning, André en Dikstaal. HFC (uit tegen HRC): Van der Meulen. Wijkhuizen en Van Baasbank; Teke- lenburg, N.N. en P. Thole; H. Koen- ders, Molenaar, Lindeman, Bouwman en G. Koenders. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen HBC): Vlug; Stokman en Halderman; Jan sen, Kerkman en Schilpzand; Van der Mije, Stobbelaar, Nijkamp, Paap en Molenaar. HBC (uit tegen Zandvoortmeeuwen): Warmerdam; De Graaf en Hageman; Böhm, Brouwer en Joh. Duindam; Rotteveel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duindam en Veenboer. Schoten (thuis tegen Ultrajectum): Hoo ning; Buter en Verschure; Kossen, Van Elk en Flader, Dinkelberg, De Haas, Beringen, Kollaard en Kops. Ripperda (thuis tegen UW): Gerritse; Boekelaar en Bouman; Jansen, Van der Sluis en Lasschuit; Plaizier, Van der Haak; N.N., Pieterse en Hazeth TYBB (thuis tegen Velsen): Woonings; Van Honschoten en Nunnik; Rietvink. Veldhuizen en Pebesma; Jansen, Blom, Var. der Klugt, Van Dijk en Meyer. Hillegom (uit tegen Baam): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Tol, Ar- noldi en Peetoom; Van der Berg, Snoeks, Van Braam, Stroombergen en B. de Jong. Het treffen tussen de boksers Berkhout en Peig is het hoogtepunt geworden van de nachtgala van de „30 uur topsportpa rade". De beide bantamgewichten brachten de ruim 3.000 toeschouwers in de Rotter damse Ahoyhal herhaaldelijk tot enthou siasme. Acht ronden lang bestookten beide boksers elkaar in hoog tempo waarbij Peig in het begin met zijn felle series een kleine voorsprong opbouwde. Berkhout liet zich echter niet overrompelen en de Amster dammer, die kundig counterde, slaagde er in zijn achterstand te nivelleren. Met een onbeslist kwam de jury tot de juiste uit slag. Nagtegaal, die na ruim een half jaar weer in de ring kwam, was de Franse mid dengewicht Leveque ruim de baas. De Utrechter blijkt in de afgelopen maanden enorme vorderingen gemaakt te hebben Zijn linkse hoeken boezemden Leveque al snél ontzag in en de Fransman heeft zich zes ronden lang uitsluitend tot verdedigen moeten bèpërkèri. 'De punten voorsprong van Nagtegaal aan het einde van het ge vecht was bepaald indrukwekkend. Leen Jansen kreeg, jn Sangare een pro bleem op te lossen, waarmee hij tien ron den lang heeft „geworsteld". Sangare bleek een bokser ,die zich alleen als doel had esteld de volle tien ronden uit te staan Het lukte hem. Jansen was zeer agressief Advertentie ZONDAG 2 UUR De zeer belangrijke wedstrijd Deze sterke Drentse club versloeg o.a. de ere-divisieclubs: Spel. Enschede en DOS in de strijd om de Ned. Voetbalbeker, 's Avonds korte flitsen in het TV-sportjournaal Na de weinig succesvolle wedstrijd tegen Alkmaar twee weken geleden wacht RCII wederom een zware zondagmiddag Op bezoek komt namelijk Zwartemeer, nummer 2 op de ranglijst van de tweede divisie A. Weliswaar werd het „blanco strafregister" van deze club uit Klazina- vecn al driemaal bezoedeld, maar die nederlagen doen nauwelijks afbreuk aan de kracht van dit schotvaardig team. De Racing brengt een van zijn sterkste op stellingen in het veld. al voelt Dahrs zich dan nog steeds niet fit genoeg te spelen. Wullems treedt weer als rechtsback op. EDO krijgt het bijna nog moeilijker dan vorige week tegen Feijenoord. Alkmaar dat naar Haarlem-Noord trekt zet immers elke wedstrijd (op één na) in een overwinning om. De formatie blijkt dit seizoen met kop en schouders boven de rest uit te steken. Een nederlaag ligt dan ook wel voor de Haarlemmers in het ver schiet. In de voorhoede van de roodzwar ten tenzij zij in het baadje van afge lopen zondag voetballen vallen de namen van „nieuwelingen" Van der Put ten en Breeuwer op. Koene durft het nog niet aan mee te spelen. Ook Haarlem gaat geen gemakkelijk duel tegemoet. Tegenstander Tubantia gesteund door het thuisfront mag dan in de middenmoot huizen, de ooste lijke ploeg draagt de naam van een bik kelhard en moeizaam te verslaan elftal. De roodbroeken stappen de groene mat op met Boom als rechtsbuiten. Tegen EDO namelijk lanceerde hij op die vleugel menig haarzuivere pass. Wentink kan hem als rechtshalf zonder enige twijfel doen vergeten. Uiteraard staat Van Vegten weer midvoor. Ofschoon Telstar beslist nog geen recht heeft op het predikaat „zorgenkindje", schijnt de elftalcommissie dit toch min of meer te vrezen. Want alweer moest een speler zijn plaats aan een ander afstaan. Het betreft ditmaal Van Egmond, die ruim baan maakte voor Hendrikse. Brom staat opgesteld in het tweede. Merkwaar digerwijs bleef de voorhoede na de teleur stelling van vorige week tegen NEC on gewijzigd. Gelukkig voor Telstar mag het bezoe kende BW zichzelf bepaald niet tot de sterke eerste divisieclubs rekenen. Het be 10 17 Alkmaar 10 19 10 15 Zwartemeer 10 14 10 14 't Gooi 10 12 10 13 Zwolse Boys 10 12 10 12 PEC 10 11 10 12 Leeuwarden 10 11 10 11 RCH 10 11 10 11 Tubantia 10 11 10 10 HVC 10 10 10 9 Haarlem 10 9 10 9 Hilversum 10 9 10 8 EDO 10 8 10 8 ZFC 10 6 10 7 KFC 10 6 10 3 Heerenveen 10 6 10 1 Be Quick 10 5 haalde tot nu toe zelfs nog geen enkele zege. Ook de defensie van de'Bosschenaren staat vrij wankel op haar benen. Wellicht kun nen de „witte" voorwaartsen daaruit in spiratie putten. De stand in de eerste en tweede divisie A luidt: Elinkwijk Velox SHS Excelsior Volewiickers 10 Sittardia DHC Eindhoven Telstar RBC Ensch. Boys Willem II VVV Fortuna (VI.) Veendam BW HFC zit in de misère. Het wil niet met het hoogste elftal. Zelfs van een twee deklasser word verloren. Zondag breekt wellicht niet de zon door, want tegen stander HRC prijkt direct onder leider OSV. Bovendien liggen de overwinningen daar in Den Helder niet voor het opra pen. De Haarlemmers komen voorname lijk met hun routiniers de grasmat op stappen. Hillegom kan zondag in de tweede klas se B van West I zijn leidende positie ver stevigen door de uitwedstrijd tegen Baarn in winst om te zetten. Niettemin mogen de blauwwitten deze tegenstander niet onderschatten. Het zou tot verlies kun nen leiden. Ripperda moet thuis op Schalk wijk de baas blijven over UW, want an ders gaat het er voor de mannen van Dreyer somber uitzien. Ook Schoten zal weer eens voor een overwinning moeten zorgen en daartoe krijgen de geel-zwar- ten in de thuiswedstrijd tegen Ultrajec tum de kans. TYBB treedt als gastheer op van top- ploeg Velsen en zal met een puntenver deling stellig tevreden zijn. Wat Zand voortmeeuwen en HBC in de badplaats zullen presteren, is uiteraard niet te voor zien. Het kon wel eens op 'n remise uit draaien. Verder wordt in deze afdeling nog de wedstrijd CeleritudoQuick A ge speeld. In de derde klasse C. van West I gaat ETO op bezoek bij staartploeg De Ze bra's en van dat uitstapje kunnen de Hoofddorpers weer twee winstpunten over houden. Voor eigen publiek in het twee de „Van der Aartsportpark" moet Onze Gezellen het in 4 C opnemen tegen fa voriet Stormvogels. Zoyden de OG-ers voor een verrassing zorgen? Het kan de spanning aan de top ten goede komen. Momenteel hebben de IJmuienaren met drie punten voorsprong de leiding in han den. THB en Bloemendaal verkeren in de gevarenzone en zullen elkaar in Aerden hout stellig niet veel toegeven. Renova heeft een lastige uitwedstrijd tegen Zaan- landia en moet daarvan winnen om de aansluiting met Stormvogels en NAS thuis tegen St. Pancratius te kunnen behouden. Hoofddorpse Boys krijgt bezoek van IEV en Waterloo bindt op eigen veld de strijd aan met Wijk aan Zee. BMHC heeft zondag een zware opga ve om het tegen SCHC uit Bilthoven tot een goed resultaat te brengen. Bij de da mes staat de derby tussen BDHC en HBS op het programma, te spelen op Aelbertsberg. Ongetwijfeld trekt thuisclub BDHC aan het langste einde. Ook voor thuisclub Alliance durven we twee winst punten voorspellen. De Heemsteedse hockeysters treden in het Sportpark aan tegen de ploeg van de Gooise hockeyclub draagster van de rode lantaarn. De beide overgangsklassers heren, Al liance en BMHC 2, spelen in thuiswed strijden respectievelijk tegen HIC en TO GO. Sterke tegenstanders, die misschien een steekje laten vallen. Voor de badminton-hoofdklasse speelt men dit weekeinde een dubbel programma. Het brengt Duinwijck in de Badmintonhal zaterdag tegen Velsen en zondag tegen de leider van de hoofdklasse Nijmegen. Win nen de Haarlemmers zaterdag, dan heeft zondag de strijd de eerste plaats als in zet. Velsen ontmoet zondag landskampioen de Kortenaer. Haarlem is gastheer van het sterke Rijswijk en Duinwijck 2 bezoekt de Kortenaer 2. Haarlem en Watervliet spelen zondag te gen de nummers 1 en 2 van de eerste klasse. Haarlem gaat op bezoek bij KZ en Watervliet speelt op eigen grond tegen Swift. Haarlemse nederlagen liggen in het verschiet In de tweede klasse komt MEO op bezoek bij Animo Ready, dat zeker in staat is 1 of 2 winstpunten te behalen. O'kwartie-- speelt vanmiddag tegen Al- tius in Hilversum, dat op eigen veld moei lijk is te kloppen. Nieuw Flora speelt in Amsterdam-Noord tegen KCN, dat favo riet voor de zege is. Zondag start in de hoogste afdelingen de zaalhandbalcompetitie. Voor de da mes van de Blinkert betekent dit een de buut in- de hoofdklasse. De ploeg gaat in sporthal-Zuid in Amsterdam op bezoek bij Niloc. Hoewel de Haarlemse dames éen bijzonder moeilijke wedstrijd tegemoet- gaan, hebben wij toch veel vertrouwen in deze ploeg, die zich geducht heeft voor bereid. De Blinkert-heren ontmoeten in Utrecht Attila, een ploeg die de laatste jaren mees tal een vooraanstaande plaats heeft inge nomen. Hoewel de Utrechtenaren op het veld een klasse hoger spelen dan de Haar lemmers, zal het krachtsverschil niet zo groot zijn. De dames van Full Speed tenslotte ne men het op tegen SEW, de ploeg die on langs de Blinkert versloeg. Wij verwach ten een nederlaag voor de geel-zwarten, aangezien SEW ook in de zaal een pittige partij speelt. In schermzaal Van der Valk aan de Nieuwe Graqht in Haarlem wordt zondag het kampioenschap van Haarlem scher men (elektrisch) gehouden. Er zijn twaalf deelnemers, die om half tien des ochtends met de serie partijen beginnen. Met de dameswedstrijd Haarlem-VZV begint vanavond om 8 uur in het Sport- fondsenbad in Haarlem het waterpolo- programma. De HPC-dames ontmoeten de reserves van het Amsterdamse ADZ. De heren van NVA spelen tegen Het Zwet. De dames van NVA treden aan tegen Wa terlelie uit Zaandam. De VZV-heren zijn de gasten van de reserves van DWR en tenslotte duelleren de reserves van Haar lem met HPC 4. begonnen maar de Rotterdamse halfzwaar- gewicht kreeg al snel door dat met de neger uit Senegal niet te boksen viel. Het peil van het gevecht zakte na de eerste ronde bedenkelijk en hoewel Jansen er nog wel iets van probeerde te maken, sleepte de strijd zich naar een moeizaam einde, waar de Rotterdamse halfzwaarge- wicht een ruime puntenzege wachtte. De uitslagen luiden: amateurs: zwaar gewicht: Kuyper (Rotterdam) w.o.p. van De Groot (Enschede); weltergewicht: Schaay (Rotterdam) wint door opgave in de eerste ronde van Ansink (Enschede); zwaarweiter: Aad Jansen (Rotterdam) wint door opgave in de tweede ronde van Schreuder (Arnhem). Sparta heeft het in het kader van de „30 uur topsportparade" gehouden zaal voetbaltoernooi gewonnen. De Spartanen versloegen in de finale Xerxes met 20. nadat bij de rust de stand nog 00 was. Feijenoord bezette in de eindstand de der de plaats door Excelsior bij het strafschop pen nemen te verslaan .nadat de 2 x 10 mi nuten durende wedstrijd in gelijke stand: 11, was geëindigd. De uitslagen van de voorwedstrijden waren: XerxesFeijen oord 21, ExcelsiorSparta 03. Aan het toernooi namen geen spelers uit de eerste elftallen of de reserves van de vier clubs deel. Ook tijdens de „30 uur topsportparade" heeft het bericht van de dood van presi dent Kennedy een enorme indruk gemaakt. Bijzonder tragisch was het, dat de jobs tijding bekend werd tijdens de wedstrijd van het Nederlandse basketbalteam tegen een Amerikaanse legerploeg. De Ameri kaanse militairen waren bijzonder onder de indruk, toen zij de dood van hun president vernamen. Vooral de drie negerspelers konden hun tranen bijna niet bedwingen. Nadat de wedstrijd bij de stand 5128 was gestaakt, werden twee minuten stilte in acht genomen. De organisatie besloot de topsportparade, die begonnen was met een zaalhandbalwedstrijd tussen Operatie '55 en Olympia Hengelo, die door Ope ratie '55 met 1817 was gewonnen, nor maal te doen verlopen. Tijdens de gewichthefwedstrijd heeft de Hagenaar Jan Nolten twee Nederlandse records in het lichtgewicht geëvenaard. Nolten bracht bij het drukken 105 kg om hoog, terwijl zijn totaal van 330 kg voor de drie Olympische oefeningen ook een egalisatie van het nationaal record be tekende. Het in de vroege uren van zaterdag ge houden zaalhockeytoernooi voor studenten- ploegen is gewonnen door Utrecht, dat met 84 in de finale Delft versloeg. Advertentie 3000 marine- en koopv'aardij-officieren mogen wij tot onze tevreden klanten rekenen, Zegt u dit iets Uniformspecialisten HAARLEM - ZIJLSTRAAT 71 (t.o. Twentsche Bank) Noberto Höfling, trainer van Feijenoord, blijft net zo lang zoeken tot hij het „winning team" heeft gevonden. Voor de wedstrijd van zondag tegen Enschede ziet hij als de ideale oplossing: Pieters Graaf land; Romeyn en Veldhoen; Jacobs, Kraay en Klaassens; Bergholtz, Haak, Groot, Bouwmeester en Moulijn. Advertentie.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 23