h KERKDIENSTEN 1 Jaar en vier maanden tegen gemeente-ontvanger geëist Burgerlijke stand van Velsen Uitgevaren visserijvaartuigen Wie doet er mee met 0. K. en W.? HOENSON OLIESTOOK J. ROMEIJN Successen van leden Fauna Felisena Prof. G. Brillenburg Wurth overleden Sport in IJmond Jeugdwerk in Velsen slaat nieuwe wegen in Verdachte bekent ruim f 6000.- te hebben verduisterd Vliegtuigen helpen de visserij Binnengelopen haringschepen voor uw vakantiereizen ZATERDAG 23 NÖVEMBER 1963 voor een apart geschenk stoutenbeek OFFICIAL DEALER Zeestraat 32 -34 - Beverwijk Telefoon 3537 Charles Boost Kennemoriaan 25 IJmuiden iel.8306 VOORVERKOOP ONE MAN SHOW TOON HERMANS THEATER CARRé HOLIDAY ON ICE in hst RAS-gehsuw ONDER BOVENSTAANDE, wat bal dadige titel heeft de filmcriticus van de Volkskrant B. J. Bertina enige tijd ge leden een ironisch getint stukje in zijn krant geschreven, waarin de subsidie politiek van genoemd ministerie met be trekking tot de korte Nederlandse film lichtelijk op de hak wordt genomen. Hij doet dit naar aanleiding van een recente voorstelling voor genodigden van door de overheid gesubsidieerde documen taires die op 5 november j.l. in Amster dam en Den Haag plaats vond, een enige malen per jaar terugkerende gebeurtenis die door Bertina als het „O., K. en W.- dagje" wordt omschreven. „Achter dit meestal in feestelijke stemming (waarom eigenlijk?) beleefde „uitje", zo gaat de schrijver verder, „staat bij O., K. en W. de grote pot, waaruit dr. Jan Hulsker de subsidies verdeelt waarvan de natio nale filmkunst zogezegd wijzer, of al thans beter, zou moeten worden. Rond deze pot zit dan de vaderlandse cineas ten-bent bij wijze van spreken op de hurken in afwachting naar welke kant dr. Hulsker de volgende keer weer een kluif zal gooien". OP DEZE BADINERENDE toon ver volgt Bertina zijn betoog. Hij spreekt over de grote jongens (Haanstra, Van der Horst en anderen) die ook eens uit deze vredige ruif hebben gegeten, daar mee alle cineastjes van het ogenblik de illusie gevend dat het hen ook eens zo goed zal gaan en hij laat misprijzend zijn oog gaan langs de laatste resulta ten van deze subsidie-politiek, een drie tal korte films van jonge filmers die, zo vindt de criticus van De Volkskrant, „na zoveel jaren geduldig wachten op de kluif uit de pot niets te zeggen hebben, wanneer zij de daad van hun leven kun nen stellen!" Bertina vraagt zich af wat de O., K. en W.-dagjes op die manier voor zin heb ben. Hij vindt ze getuigen van een in geslapen geest achter de rijkspot en hij nodigt dr. Jan Hulsker (die tussen haak jes hoofd is van de afdeling Kunsten van het departement) uit eens een rondreis te maken door Nederland (op rijkskos ten) langs alle plaatsen waar door jon geren over film wordt gepraat en gedacht, in de verwachting dat deze dan de wa re talenten zal ontdekken. Wie aanwezig is geweest op dat laat ste O. K. en W.-dagje zal misschien wel enige grond ontdekt hebben voor de bo ze boutade van B. J. Bertina. „Amstel- larie" van Peter Staugaard en „Zon op zondag" van Jan van der Hoeve, beide volgens een zelfde systeem van verbor gen camera-techniek in elkaar gezet, maakten die tamme indruk die Bertina wanhopig doet verlangen naar desnoods wat gestamel van jongeren die tenmin ste iets te zeggen hebben en iets ver staan van een nieuw geluid. MAAR OVERIGENS GEEFT de criti cus in zijn opgewonden stukje toch wel een onjuist en onrechtvaardig vertekend beeld van de subsidie-politiek van O. K. en W. De voorstelling van de heer Huls ker, zittend achter de subsidiepot en klui ven uitdelend aan geduldig wachtende cineasten, moge dan misschien grappig zijn, ze is zó bezijden de waarheid dat bijna aan een malicieuze karikatuur ge dacht moet worden. De gang van zaken Advertentie Glazen voorraadpotten met teakhouten deksel. Praktisch en decoratief in de keuken en- op de ontbijttafel. Per stuk 1.65 WONINGINRICHTING BEVERWIJK ■u.aui::., ,1 mm Advertentie t.o. Kennemer Theater Opname uit „Het feest" van Paul Verhoeven. V is n.l. deze (en dat moet Bertina we ten) dat het uitdelen der kluiven, om dit onelegante beeld nu maar gemakshalve aan te houden, via de staatssecretaris van O. K. en W. gebeurt na ingewonnen advies van de afdeling Film van de Raad voor de Kunst. Iedereen die behoefte voelt een korte film te maken over onverschil lig welk onderwerp en in onverschillig welke stijl, kan een aanvrage indienen bij het departement, waarna het voor stel in behandeling komt bij de uit negen leden bestaande Film-afdeling. Daar wordt het project op zijn mérites en de filmer op zijn antecedenten bekeken, waarna verschillende adviezen aan de staatsse cretaris mogelijk zijn. Het plan kan wor den aangenomen of worden afgewezen en bij die laatste mogelijkheid staat de kans open de betrokken aanvrager een aan loopbedrag toe te kermen, hetzij voor het schrijven van een scenario of draai boek, hetzij voor het maken van een proeffilmpje dat de afdeling nader kan inlichten omtrent de kwaliteiten van de aanvrager. DE NEDERLANDSE FILMERS, voor zover aangesloten bij de Nederlandse Be roepsvereniging van Filmers (N.B.F.) zijn bij herhaling ingelicht over deze gang van zaken in hun maandelijks Bulletin en ook de leerlingen van de Filmacade mie, de toekomstige subsidie-aanvragers, mogen geacht worden op de hoogte te zijn, zodat de potentiële cineasten de weg kennen die ze moeten bewandelen om de kans te krijgen een vrije film te maken. Van een onderonsje van steeds weer dezelfde aanvragers dat Bertina in zijn gesimplificeerde voorstelling van het subsidie-beleid suggereert is dus geen sprake, evenmin van een eigenmachtige uitdeler van kluiven die blind en doof is voor de vernieuwingen in de huidige Ne derlandse filmerij. DAT HET SYSTEEM foutloos is. zal niemand beweren, maar het heeft kan sen geboden aan. wie in het Volkskrant artikel „de grote jongens" worden ge noemd, om zich te ontplooien en interna- Op de nationale vogeltentoonstelling ge houden Op 15, 16 en 17 november te Aals meer hebben enige leden van de volière vereniging Fauna Felisena te Velsen fraaie prijzen behaald, te weten: de heer D. Haak e^p eerste prijs: de heer H. Korf een eerste prijs op stam bastaarden; de heer C. Eelman twee eerste prijzen; de heer J. de Rooy een tweede prijs; de heer Leen- kneght een tweede prijs; de heer C Koele, wijn een tweede prijs; de heer W. Vunde. ring een eerste en een derde prijs; de heer J. T. Kiewiet twee eerste prijzen, vier tweede en een derde plus een ereprijs. De heren Korf en Vunderink behaalden ook op een tentoonstelling in Kouderkerk- Asserwoude enige prijzen. De heer Vun derink behaalde een eerste en twee tweede prijzen en de heer Korf een eerste, een tweede plus twee derde prijzen. Deze twee heren waren de enige vertegenwoordigers van Fauna Felisena op deze tentoonstel ling. Uit bovenstaande blijkt wel, dat Fauna Felisena leden heeft, die voor de dag kunnen komen met hun vogels. tionale bekendheid te krijgen en het heeft gezorgd voor een bescheiden aantal uit eenlopende korte films die in de loop der jaren op zeer uiteenlopende festivals on derscheiden zijn. Een daarvan was het nog niet zo lang geleden vertoonde film pje „Zeilen" van Hattum Hoving dat door Bertina in zijn krant als „een droom van een film" werd omschreven en een ander recent resultaat van het aangeval len subsidie-beleid heette „De mooiste tijd" en werd in dezelfde krant, ditmaal door H. de Witte, gekarakteriseert als „een filmjuweel" en „een staal van film kunst dat diep emotioneert". Trouwens in het laatste „uitje" van O., K. en W. dat Bertina tot zijn emotio nele uitbarsting, werd als derde voor beeld van „vrij" filmen Paul Verhoven's „Het feest" vertoond dat ik persoonlijk ver boven Nico Crama's „De mooiste tijd" verkies als een treffende en virtu oos verfilmde episode uit het leven van een jongen, waarin deze zijn eerste lief de ondergaat. Als oogst van enkele maan den zou dit drietal al geen schrale indruk maken, maar in diezelfde tijd is er nog wel wat meer gedaan, wat niet direct voor projectie geschikt is, maar wat wel als vingeroefeningen van aankomende filmers zijn nut kan hebben gehad. Het staat natuurlijk ieder vrij critiek te hebben op de wijze van besteding der subsidiegelden, maar het is wat onrecht vaardig in zijn critische woede de zaken verkeerd voor te stellen en vooral de goêgemeente die geen details kent en ge makkelijk tot de opvatting te brengen is dat het allemaal toch maar vriendjesge- doe in haar aangeboren achterdocht te steunen. Op 65-jarige leeftijd is vanmorgen in het Rode Kruisziekenhuis in Den Haag, waar hij al geruime tijd werd verpleegd, over leden prof. dr. G. Brillenburg Wurth, hoog leraar aan de theologische hogeschool der Gereformeerde Kerken in Nederland in Kampen. Prof. Brillenburg heeft theologie gestu deerd aan de Vrije Universiteit in Amster dam. In. 1921 werd hij hulpprediker in Bloemendaal. In 1924 werd hij predikant in Oost- en West-Souburg, in 1930 in Rot terdam-Zuid. Na de bevrijding benoemde de Generale Synode hem tot hoogleraar in Kampen. Daarnaast vervulde hij sedert 1949 ook een leeropdracht aan de Vrije Universiteit. Dit voorjaar werd hij aan deze universiteit benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der economische wetenschappen voor het onderwijs in de zedeleer van het economisch leven. Na de succesvolle overwinning op Haar lem van het twaalftal van Watervliet zal zondag de strijd worden aangebonden te gen het Amsterdamse Swift. Watervliet verschijnt met de dames B. Hessen, B Hoen, T. Floor, G. Kaebisch, C. Zand bergen, H. van de Ree en de heren Hart man, Van Ladesteijn, Van den Brink, Scholting, Veerbeek en De Roos. In Alkmaar treedt het damesteam van Full Speed aan voor de eerste zaalhand balwedstrijd van dit seizoen. De IJmuide naarsters, die uitkomen in de eerste klasse West I, spelen om 2 uur in de Alkmaarse veilinghal tegen SEW uit Nibbixwoud. De Full Speed-heren zijn in de derde klasse van de afdeling Haarlem ingedeeld bij Atlas, ADO, ODIN, Rapditas III en IJmond III. De eerste wedstrijd spelen zij zondagavond 1 december tegen ADO om 21.20 uur in de Heemskerkse sporthal. IJC Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Er schijnt een tendens te zijn om het jeugdwerk, dat (doo- zijn traditionele op vatting van bijeenkomsten, die meer ver gaderingen waren) in de laatste jaren gaandeweg aan belangstelling heeft ver loren, in nieuwe banen te gaan leiden. Tot de verenigingen, die de tanende belang stelling van de jeugd weer wil activeren met nieuwe plannen, behoort onder andere de Oud-katholieke jeugdvereniging DGS in IJmuiden, die inmiddels haar plan heeft ontvouwd en voorge'egd aan de leden. De oude DGS-vorm is ten dele gewijzigd; een werkgroep van vijftien jongeren beijvert zich thans om op gezette tijden niet alleen de DGS-jeugd van boven de vijftien jaar te bereiken door bijzondere avonden en bijeenkomsten op cultureel gebied, maar ook wil proberen de jeugdgroepen van „De Fakkeldragers" voor kinderen van 10-14 jaar, die op „non actief" zijn geraakt, nieuw leven in te blazen. Gebrek aan lei ders en -sters vorm* wel een groot pro bleem, maar men denkt het toch wel te kunnen oplossen. Voor de oud-katholieke jeugd zijn al bijeenkomsten gehouden en zondagavond wordt in Hotel Royal te IJmuiden een dansavond gegeven. Voorlichting over li turgische gewaden en paramenten wordt in januari herhaald, omdat hiervoor eer der veel belangstelling is getoond. Een en quête onder ruim 600 jongeren tussen tien en vijfentwintig jaar omtrent verlangens, die kunnen bijdragen tot het welslagen van het nieuwe plan. is uitgezet en men hoopt hiermede een goede leidraad te vin den voor verdere uitbouw. Mej. J. Amsing, Spilbergenstraat 15. IJmuiden is het con tactadres van de werkgroep voor de oud- katholieke jeugd. Ten aanzien van de jongere jeugd is er het voornemen om, evenals vorig jaar weer kerststukjes te gaan maken, die om streeks Kerstmis naar zieken en bejaarden zullen worden gebracht. Vorig jaar be leefde deze jeugd veel vreugde en dank baarheid van hen, die ter verpleging wa ren opgenomen in het tehuis voor chro nisch zieken „Kennemergaarde". Dit, jaar is het tehuis voor bejaarden aan de Kanaalstraat door de oud-katholieke jeugd geadopteerd. Op 19 december wor Hen de kerststukjes. >nder leiding van een bloemiste. opgemaakt Uiteraard vraagt dit wat financiële steun, waarvoor de le den zullen zorgen. ZONDAG 24 NOVEMBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds. H. van Niel; 19 u.: ds. Broers, jeugddienst; De Rank, 10 u.: G. J. Kwakkel, jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 u. en 19 u.: ds. J. van den Berg; Jeugdkapel, 10 u.: W. J. Mulder. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u. en 17 u.: ds. W. Diepersloot; Petrakerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens; 19 u.: ds. J. M. van den Brink. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis Chr. Geref. Kerk, Marconistraat, 10.30 u. en 1T u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u„ Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u. hoogmis, 19 u.: Vespers; woensdag 9 u.: hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u. openbare samen komst (Edisonstraat 14). Baptistengemeente, Elonkapel. Varenius- straat, 10 u. en 19 u.: ds. J. Gravendeel; 11.45 u.: zondagsschool. Onafhankelijke Baptistengem., Doopsge zinde Kerk. Helmstraat, 10 u. en 16 u.: ds. J. A. Visser. Gem. Gods, Cultureel Centrum, 10 u.: dienst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Gebouw, 10 u. en 17 u.: Leesdienst. Pinkstergemeente Cultureel Centrum. 19.30 u.: F. de Munk. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 19.30 u.: ds. P. J. van Schayck. IJBILIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk, 10 u.: ds. Joh. H. W. Dickhout; 19 u.: ds. J. van Niel. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. M. van den Brink; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Ver. van Vrjjz. Hervormden, Abeelen- straat 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. R.-K. Kerk, H. Laurentius v. Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.: 18 u.: avond mis. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 9 u.: Wachttorenstudie. Verg. van Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: Verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: Bijbelbespre king. Oecumenische dienst, Antonius Zieken huis, 15.45 u.: ds. J. A. Tiemens. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u. en 19 u.: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. J. Knol; 17 u.: ds. A. C. van Nood. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis 6.45 8, 9.15 en 1 u.; Avondmis. Kera van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Vrije Evang. Emanuel, Gem. ontspan ningslokaal, Smit v. Gelderstraat, 10 u.: Br. Beks. VEL5EN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. L. Brink, 19 u.: mr. F. L. S Baron van Tuyll van Serooskerken. DRIEHUIS: R.-K. Kerk. mis 7, 8.15, SANTPOORT: Sint Engelmundus, 9.45 en 11.20 u. heilige straf met aftrek van voorarrest eiste de officier van justitie bjj de Haarlemse rechtbank, mr. J. J. Bredius, donderdag tegen de 42-jarige gemeenteontvanger van Jisp, die ervan verdacht wordt een bedrag Een jaar en vier maanden gevangenis- van tenminste 3745,ten nadele van de gemeente en een som van tenminste 2750,ten nadele van de diaconie van de Ned. Hervormde Kerk in Jisp, waar van hij administrateur was, verduisterd te hebben. De verdachte gaf de ten laste gelegde feiten volmondig toe en schetste bovendien uitvoerig hoe een en ander zich had toegedragen. De verdachte was op 1 september 1955 in dienst van de gemeente Jisp gekomen. Nog diezelfde maand vertrok de burge meester naar een andere plaats, gevolgd door de de eerste ambtenaar ter secretarie en de gemeenteontvanger. De verdachte j werd toen tot eerste ambtenaar ter secre tarie en gemeenteontvanger benoemd en tevens belast met de waarneming van het secretaris-ambt. Tot 1 oktober 1961 bleef Jisp zonder burgemeester en had de ver dachte in feite het hele werk op de ge meentesecretarie in handen. Onderwijl had hij tot tweemaal toe ge probeerd de functie van burgemeester te bemachtigen, iets dat hem ondanks een verzoek van 95 percent der bevolking niet gelukt was. Toen nu een nieuwe bur gemeester zijn intrede deed en deze evenals zijn voorganger ook het ambt van secretaris aan zich trok, betekende een en ander dat de salariëring van ver dachte, die tot dan toe ongeveer 11.000 per jaar had bedragen, met ruim 4000, terugliep. Een verzoek om dit geleidelijk door te voeren werd door de provinciale griffie verwezen naar de nieuwe burgemeester, maar door deze afgewezen. De verdachte kon toen financieel niet meer rondkomen en raakte bovendien aan de drank. Om hiervan af te komen had hij zich een autootje aangeschaft, zodat hij op deze manier tot ontspanning kon komen. Mede tengevolge van de lagere inkomsten ont stonden er schulden, en om deze aan te vullen zouden de verduisteringen ge pleegd zijn. De officier van justitie vond het bewijs niet moeilijk in deze zaak, maar wel de omvang van de straf. Hij zei ervan over tuigd te zijn, dat de verdachte door het feit dat hij ontslagen was en thans geen inkomsten meer had, reeds zwaar gestraft was, omdat hiermee zijn hele toekomst op genisstraf van een jaar en vier maanden met aftrek van voorarrest. De raadsman van de verdachte, mr. F. van der Goot, zei geen pogingen te willen doen om de zaak goed te praten maar wel om een verklaring van de juiste toedracht te geven. Hij schilderde uitvoerig de om standigheden en verzocht de rechtbank een gecombineerde straf op te leggen met een groot voorwaardelijk deel. De rechtbank zal op donderdag 5 december uitspraak doen. Ned. Kerv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds J. C. Remijn; 19 u. ds. L. Brink; Jeugd huis, 10 u.: M. A. Verburg; De. Hoek steen,-10 u.: ds. J. Warners; De Toorts, 10 u.: G. Offerhaus; Adventskerk, 19 u. ds. J. C. Remijn. Pniëlkapel, Pastorle- C. Maris; 17 u.: ds Chr. Geref. Kerk weg. 10 u,: ds. J J. J. Rebel. R.-K. Kerk, O.L. Vrouwekerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7.15. 8.15 uur (kindermis), 9.15 10.15 (hoogmis) en 11.45 u.; 19 u.: (avond- mis). O.L. Vrouw van Goede Raad, heilige missen te 6.30, 7.45, 9.45, 11.45 u. en 19 u. (avondmis); Regina Coeli, hei lige missen te 7.30, 8.30 en 9.30 u. (hoog mis); 11.15 u.; 19.30 u.: (avondmis); St. Jozef, heilige missen te 8.30 u en 19 u. Maranatha, Baanstraat 74. 10 u.: Th. Bijlsma. Evang. Lutherse Gemeente, Koningstr. 119, 10.30 u.: ds. J. A. Roskam, radio uitzending. Vrije Evang. Gemeente, Van Riemsdijk laan 122, höek Plesmanweg, 10 u. en 18.30 u.: ds. v. d. Vrie. Volle Evang. Gemeente, Groenelaan 74, dienst om 19.30 u. Nieuw Apostolische Gemeente, Groene laan 74, diensten om 10 u. en 16 u.: woensdags om 20 uur. Vr\jz. Herv. Kerk. Prinsessenlaan, 10 u.: ds. A. G. van Wijk. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 u ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: ds. M. Wendte; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang 10 u.: ds. W. Oorthuys. Geref. Kerk, Moensplein, 9 u. en 10.30 u.: ds. C. Meijer;-17 u.: ds. Joh. Knol. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, Beverwijk, 9 u.: ds. M Vlietstra. Doopsgez. Kerk. Meerstraat 60, 10 u.: ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.' zondags school; 16 30 u.: kindersamenkómst en 20 u.: Verlossingssamenkomsti HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. J. A. Don; 19 u.: Zangdienst; 19.15 u.: ds. J: A Dón; Oosterwijk-Meerestein, Chr. L.T.S., 10 u.: ds. M. Wendte; 19 u.: ds. J. Borghardt; Jeugdkapel De Op gang, 10 u. de heer H. Olivierse. Geref. Morgensterkerk, Const. Huygens- straat, 9.30 u.: ds. Joh. Knol. Geref. Kerk, Van Riemsdijklaan 122, hoek Plesmanweg, 9.30 u.: ds. F. Vroons; 17 u.: ds. C. Meijer. R.-K. St. Laurentiuskerk, heilige missen om 8.15 en 10 u. om 6.30 u. en 7.45 u.; avondmissen om 12 uur en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel: heilige missen om 8.15 en 10 u. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein 10, 1-0 u.: Vic. Rutgers. De visserij gaat steeds meer moderne methoden gebruiken. Er zijn nu al ver schillende landen, die van vliegtuigen ge bruik maken voor de visserij. Een nuttige methode als de vis zich in de hogere wa terlijn bevindt. Een vliegtuig kan in een uur tijd een zeegebied van 500 vierkante kilometer afzoeken. Al in 1919 werd een eerste poging in deze geest gedaan. Amerikaanse vliegtui gen spoorden toen sardien en tonijn op. In 1921 stuurde Frankrijk een luchtschip boven de Noordzee. IJsland liet in 1928 en 1929 een vliegtuig haringscholen op sporen. Oök de Sovjet-Unie ging toen tót deze methode over. Advertentie BEVALLEN: J. M. Samshuijzen-Koers- man, dr., Van'Riemsdijklaan 102, Driehuis; C. M. Emmelo-Sperling, zn.. Kromme Mij drechtstraat 8, IJmuiden; C. H. M. Witte- Janssen, zn„ Kruidbergerweg 99, Sant poort. ONDERTROUWD: W. J. Visser. Kromme Mijdrechtstraat 5, IJmuiden, en C. A. van Schinkel, Stationsweg 60, Velsen-Zuid; W. Schoorl, Planetenweg 103, IJmuiden, en J. G. van der Kuil, IJmuiderstraatweg 94, IJmuiden-Oost; L. Burggraaf, Kenne- merlaan 85, IJmuiden, en M. Bant, Ken- nemerlaan 85, IJmuiden; N. van Egmond, Tesselschadeplantsoen 18,. Driehuis, en A. K. Visser, Kromme Mijdrechtstraat no. 5, IJmuiden; F. Brünott, Roerstraat 4, IJmui den, en T. Oorthuis, Trekerweg 44, Leus den, t.a. IJmuiden, Roerstraat 4; T. P. Beelen, Koppestoks'.raat 5, Haarlem, en P. I. B. Gigengack, Van Diepenstraat 30, Velsen-Noord; M. Kleijne, Tuinstraat 23, Beverwijk, en D. van den Oever, Tuinders- straat 71, IJ muiden-Oost; J. Groenink, Lange Nieuwstraat .318, IJmuiden, en J. E. A. van der Does', Zeeweg 222, IJmui- den-Oost, t.a. Assendelft, Pastoor Ver- meulenstraat 28; A. W. H. Hijnen, Hof dijklaan 23, Driehuis, en A. E. M. van der Linden, Gladiolenstraat 19, Santpoort. GETROUWD: G. H. Krab en R. A. A. Maliezewski, Velsen-Noord, Van Rijswijk- straat 30; H. J. Ros en E. C. C. Res, IJmui den, Kennemerlaan 51; J. C. Kouffeld en T. A. Gouka, Amsterdam, Prins Hendrik kade 125; P. G. H. Metten en M. A. E. Vogelzang, Velsen-Noord, Ogelwightstraat 17; C. P. Hopman en I. C. J. Waagmeester, Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 200; G. Panhuis en J. M. Pommerel, Amsterdam, Emmikhovenstraat 69; A. Berghuis en W. L. Thomasse, IJmuiden-Oost, Lagersstraat 36; N. G. van der Veldt en J. H. van der Vlis, IJmuiden, Kennemerlaan 34; W. C. van Dessel en A. Boot, Beverwijk. Romer- kerkweg 71a; J. P. M. van der Burgt en A. G. M. Spanjaard, IJmuiden-Oost, Lo- rentzstraat 18; W. H. Louwerse en A. E. Duineveld, Velsen-Noord, Cormerslaan 95; G. A. J. Verkooijen en A. Schouten, Vel sen-Noord, Van Diepenstraat 40; W. de Vos en H. C. Bekker, Velsen-Noord, Wij- het spel was gezet. Hij eiste een gevan- kerstraatweg 121; K. Katers en A. Pie, IJmuiden-Oost, Tuindersstraat 30; H. J. Fiolet en M. G. Eveleens, Velsen-Zuid, Stationsweg 93; L. van Sighem en S. A, Stadtman, IJmuiden-Oost, Lijsterlaan 26; G. M. Kalee en P. C. Wennis, Bloemen daal, Rustenburgerweg 8. OVERLEDEN: B. Oldenburg, 73 jaar, echtgenoot van H. Smit, Reggestraat 72, IJmuiden; Y. Wiarda, 80 jaar, weduwe van S. Andela, Willem de Zwijgerlaan 27, Santpoort. van 7 DEC. 1963 t/m 2 FEBR. Prijzen van 3.70 tot 10.20. 1964. van 21 DEC. 1963 Lm Prijzen 3.70 tot 8.70. 5 JAN. 1964. Reserveer tijdig feestdagen. voor de komende Trawlvisserlj Maandag 4 nov m.t. Cornelia Maria SCH 135. Dinsdag 5 november: m.t. Albatros KW 87, On derneming I SCH 261. Woensdag 6 november: m.l. Onderneming III SCH 117, Onderneming IV SCH 153. Vrijdag 8 november: m.t. Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171. Zaterdag 9 november: m.t. Jan Maria KW 171. Maandag 11 november: m.t. Thorina IJM. 33, Delft IJM 37, Nóóit Gedacht IJM 239 (21 nov. binnen), Stadt Enckhuysen KW 82. Rellatrix KW 139, Willem VL 121; m.k. Alida Jacoba KW 165. Woensdag 13 november: m.t. Koraalbank KW 3, Soli Deo Gloria KW 152, Francina KW 153, Ada VL 7; m.l. De Vier Gezusters KW 162; m.k. De Hoop IV IJM 46, Vrouw Immetje KW 88, Wim KW 103, Catharina Josephine KW 127, Tokio KW 185, Zeearend KW 192. Donderdag 14 november: m.t. Protinus IJM 154. Jan Senior VL 84, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Floris KW 59, Jacoba Catharina KW 132, Noord ster KW 207; m.k. Jeannette KW 93. Vrijdag 15 november: m.t. Jacoba Gesina IJM 36; m.l. Willem Robert IJM 56. Gijsbert Bastiaan KW 161; m.k. Wiron VIII IJM 205 (in Schevingen binnengelopen), Wiron I IJM 210 (in Scheveningen binnengelopen), Nico KW 72. Zaterdag 16 november: m.t. Egmont IJM 99. Albertha Hendrika KW 81, Cornelis den Duik KW 144, Voorwaarts VL 142. Dinsdag 19 november: m.t. Deining KW 8, Rijn mond II KW 43, Dirk Maria KW 80, Michiel Jan VL 110, Petronella VL 131; m.l. Onderneming II SCH 27 Woensdag 20 november: s.t. Utrecht IJM 24; m.t. Maria Elizabeth IJM 5, Meyert Mennn IJM 209, Nicolaas Senior KW 42, Antje KW 49, Dirkje KW 54, Johanna Lydia KW 55, Brittenburg KW 121, Arie Ouwehand KW 122, Arie Jacob KW 149. Marian Ellen KW 159; m.l. Adeodatus IJM 30. Verwachting IJM 204. Adrianus KW 10, Cornelis Judith KW 17, Cornelis KW 24. Gijsbert Jan KW 28, Bertha KW 38. De Vrouw Anna KW 52. Wil lem van Beelen KW 62, Henk KW 66. Maria Ja coba KW 73, Doggersbank KW 75. Jan KW 91, Nestor KW 101, Alida KW 108, Sursum Corda KW 124, Vertrouwen KW 166, Anna Jacob KW 186; m.k. Neeltje IJM 2, Maria Lovisa IJM 16, Gelria IJM 18, De Hoop I IJM 45. Swift IJM 54, Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67, Arendje Jacó- ba KW 21, Anne Marie KW 27, Ada KW 29, Pe tronella KW 31, Willem Henry KW 53, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Arendje KW 98, Karla Ellen KW 106, Jacoba KW 107, Mare Libe- rum KW 117, Maarten Senior KW 125, Adriana KW 131, Maart.ie Jacoba KW 137, Gijsberta KW 143, Anna Lydia KW 145. Dirk van Beelen KW 148, Pieter Jacob KW 195, Aagje Adriana KW 196, Fiducia KW 155, De Vrouw Bregtje KW 156, Aga tha KW 157, Anna Hendrika KW 174, Dirkje KW 178, Alice KW 182, Elly KW 187, Eilzabeth KW 189, Margaretha Christina KW 190, Vrouw Prijna KW 193. Eben Haezer KW 194, Antje KW 200, Tatjana KW 201, Wijna KW 203, Peter Leonard KW 204, Yvonne Yolanda KW 206, Mariene KW 212, Tiny WR 33. Spes Nostra WR 56, Helena Janny WKD 1. Donderdag 21 november: s.t. Amsterdam IJM 28; m.t. Emma IJM 15; m.k. Tiny KW 34 Haringdrijfnetvisserij Woensdag 13 nov.: m.l. Nederland VI KW 37. Woensdag 20 nov.: m.l. Hette Margaretha KW 74, Willy KW 141, Michiel KW 167 (21 nov. binnen). 16 november: m.t. Rijnmond II KW 43 met 85 kantjes. Dirk Maria KW 80, 7 k.; Brittenburg KW 121, 55 k Arie Jacob KW 149, 260 k.; m.h.l. Willem Cornelis KW 16, 510 k Everard Christina KW 40, 176 k.; Nelly Maria KW 70, 270 k.; Hette Margaretha KW 74, 210 k.; Willy KW 141, 296 k. 17 november: m.t Dirkje KW 54 met 413 kant jes; Arie Ouwehand KW 122, 61 k.; Michiel Jan VL 110, 569 k.; Petronella VL 131, 496 k.; m.l. Doggersbank KW 75, 161 k.; Nestor KW 101, 320 k.; m.k. Gelria IJM 18, 125 k.; m.h.l. De Arend KW 7. 189 kantjes. 18 november: m.t. Manan Ellen KW 159 met 303 kantjes; m.h.l. Maria Jacoba KW 73, 80 k.; Toenadering KW 95, 200 k.; Michiel KW 167, 270 k.; Zeemeeuw KW 170, 18 kantjes.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7