Actie „Europa 1, 2, 3" start op 2 december in Amsterdam ia Heemskerk herdenkt 150 jaar Koninkrijk met massaspel stretch-bra Nederlandse jeugd betrokken bij de eenwording van Europa en hulp aan ontwikkelingslanden De eerste blauwe druifjes in Beverwijk Duits vrachtschip na aanvaring aan de grond gezet Indonesisch schip is vrij zwaar beschadigd AMATEURS IN DE IJMOND SEMI-PROFS IN DE IJMOND KWF-bal in Velsen-Noord Havenberichten Kort ÏJoiondnieuws Amateur-elftallen Scheepvaartberichten In de vishal en op zee Kort ÏJmondnieiiws ZATERDAG 23 NOVEMBER 1963 Nieuwe bra-mode Rekt met elke beweging mee. Verschuift nooit. Drukt nergens. Schouderbandjes blijven feilloos zitten, waar u ze maar hebben wilt. Extra laag rugdecolleté. En uw contour in deze nieuwste Lovable"! Jaren jeugdiger! Zie de modellen in de prijzen van f 10.95 tot f 19.75 bij: SPECIAALZAAK FOUNDATIONS EN LINGERIES IJMUIDEN - TELLEFOON 7541 ■I u/r/. PLEIN 1945 Derde klas Vierde klas Universitaire rekenmachines 4 Advertentie „Europa 1, 2, 3" heet de nieuwe landelijke actie van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap die op 2 december tijdens een nationaal jeugdappèl in de Europa hal in Amsterdam van start gaat. Het 1, 2 en 3 houdt respectievelijk in: organi satie, ontwikkeling naar structurele eenwording met als cloel: innerlijke kracht, dus niet om een nieuw machtsblok te vormen maar om de innerlijke krachten in Europa te mobiliseren voor: dienstbaarheid aan de wereld. Het doel van de actie is duidelijk te maken dat Europese samenwerking voor de toekomst van het grootste belang is, en steun te verlenen aan de bestrijding van het analfabe tisme, ziekte en honger, speciaal aan de jeugd in de ontwikkelingslanden. Door de campagne wordt een zo groot mogelijk aantal jongeren betrokken in de vragen rond de eenwording van Europa, en de jeugd van Nederland en Europa wordt opgewekt een groot bedrag bijeen te brengen voor de verwerkelijking van de actie. Met de taken 1 en 2 zal de Nederlandse jeugd zich van 2 december tot 4 maart van het volgend jaar bezig houden. Daarna begint ze aan taak 3, een briefkaarten- en puzzelactie, die tot 3 mei zal duren. Op Bevrijdingsdag hoopt men het streefbe drag, 2 miljoen, te hebben bijeenge bracht. De opbrengst is bestemd voor projecten als vluchtelingenhulp, scholenbouw, ge meenschapsverzorging, landbouwprojecten, een kaderschool, plattelandsjongerenwerk, dit alles in de gebieden: Algerije, Jordanië, Italië, Griekenland, Bolivia, Rhodesië. Tanganyika, Kenya Ionnina, India, Bra zilië, Bali en Kameroen. Van iedere gemeente in Nederland gaan op 2 december twee jonge afgevaardigden naar de Europa.hal. Het werk in de pro- vinsie in Noord-Holland is mejuffrouw Ans Kat van de jeugdgroep „Deining" in Haarlem aangewezen wordt door het landelijk comité gestimuleerd. Landelijk wordt de actie gecoördineerd door het ac tiebureau „Europa 1, 2, 3", Henri Polak- laan 14 in Amsterdam, telefoon 020-741010, onder supervisie van het secretariaat van de N.J.G. De actie is voortgevloeid uit een bespre king tussen de N.J.G. en de voorzitter en secretaris van het werkcomité „Nationale herdenking 1813-1963", om de Nederlandse jeugd bij de herdenking die als motief „terugzien en vooruitzien" heeft, te be trekken. Bovendien bestonden er in N.J.G.- kring al geruime tijd plannen om na de succesvolle actie ,,10 x 10" (die eind vorig jaar startte en na een paar maanden on geveer 2,5 miljoen had opgebracht) in 1963-1964 een Europa-actie te gaan voeren. Na uitvoerig overleg tussen het N.J.G.- bestuur, de aangesloten organisaties en de Nederlandse Studentenraad, werd be sloten „Europa 1, 2, 3" te organiseren, waardoor de herdenking „1813-1963" een op de toekomst gerichte activiteit wordt. Waarschijnlijk nemen ook de_Nedc,rland- se Sport* Federatie en dé Europese Be weging in Nederland deel aan de actie. De opzet is ideëel. De N.J.G. heeft drie redenen waarom weer een actie werd ge organiseerd: omdat de zaak van de Euro pese samenwerking en eenwording dit vraagt, omdat de jeugd zeer geporteerd is voor deze zaak, en omdat aan veel jon geren, al dan niet door het jeugdwerk be reikt en voor wie verantwoordelijkheid wordt gevoeld, de kans krijgen zich in te spannen voor een goede zaak. Vooral de actie „10 x 10" heeft aangetoond dat de jeugd veel enthousiasme kan opbrengen Vrijdag kwamen aan de bloemenveiling in Beverwijk de eerste blauwe druifjes, die waren aangevoerd door de firma Duin uit Santpoort. Voor deze primeur werd 94 cent per bosje betaald. Er waren 25 bosjes van goede kwaliteit. Vorig jaar kwam de primeur één dag vroeger, de „kraaltjes" waren toen al op 21 novem ber aan de veiling. Op de bloemenveiling kan men het nu even kalmer aan doen, hu de grootste aanvoer van kas.troschr;,'santen achter dé rug is. De prijzen waren deze week wel iets beter. Zo ging een goede bos tros- chrysanten tot 1,25 en kwamen de groot- bloemige tct 25 cent per- stuk. Nog beter ging het met de rozen en anjers, waar van het aanbod bepaald niet groot was. De rozen kwamen tot 42 cent per stuk en „de anjers lagen tussen de 14 en 34 cent- per stuk. De aanvoer van nerinen is aan het af nemen. Voor de zware bloemen werd tot 86 cent per stuk betaald: in het begin der week was de prijs nog boven de gulden per stuk. Bij de potplanten gingen de cyclamens deze week vlot weg. Op 2536 brt. metende Duitse vrachtvaar der „Eilbek" van de rederij Knoehr en Burchard uit Hamburg is gisteren tegen zes uur bij het vertrek uit de Rotterdam se haven op de Nieuwe Maas aangevaren door het binnenkomende Duitse vracht schip „Arcturus" (1556 brt) van de re derij Argo in Bremen. De „Eilbek" be gon terstond te zinken. Negen sleepboten van de havendienst drukken het schip naar de walkant waar het aan de grond werd gezet. Het water stond toen skechts enke le decimters onder het dek. Ook de „arc turus" werd zwaar gehavend en is aan de Rijnhaven afgemeerd. De Indonesische vrachtvaarder „Tjok- '■oaminoto" heeft bij de stranding op de Noorderpier in Hoek van Holland vrij grote bodemschade opgelopen. De kiel platen van de voorsteven zijn tot mid scheeps ingescheurd en de ruimen 1 en 2 vertonen lekken. De reparaties zullen ver scheidene weken in beslag nemen. als op haar op concrete en aangepaste wjjze een beroep wordt gedaan. De naam van de actie is een belangrijk onderdeel. Europa 1 betekent dat de jon geren zich moeten realiseren dat de hele Nederlandse samenleving zich zal moeten richten naar samenwerking op zeer veel gebieden. In het kader van een goed ge organiseerde Europese huishouding moet die van Nederland goed functioneren, dus ia organisatie vereist. Europa 2 geeft ant woord op de vraag: waartoe dient organi satie? Dat is gegeven door mannen als Robert Schumann, Dag Hammarskjoeld, prof. dr. H. Brugmans en Romano Guar ding de taak van een verenigd Europa is niet om een derde macht te vormen, maar om met en van de in de Europese bescha ving wortelende geestelijk-zedelijke krach ten uit dus van haar innerlijke kracht uit, dienstbaar te zijn aan de wereld. Europa 3 wil deze dienstbaarheid concretiseren door iets van Europa's verworvenheden ter be schikking te stellen aan het nog in ont wikkeling zijnde en minder welvarende deel van de wereld. Het is een jeugdactie en dus de bedoeling dat de hele jeugd erbij wordt betrokken. Het voornaamste punt is dus de coördi natie en samenwerking. Bij de actie „10 x 10" bijvoorbeeld hebben alle burgemeesters zich ingespannen om plaatselijke activi teiten te bevorderen. Ook nu weer wordt hun stimulerende kracht gevraagd. De manier waarop de actie wordt ge voerd is door discussies, forums en ten toonstellingen en daarna de brief- en brief kaartactie voor jongeren van 15' jaar af. Voor het uitvoeren van „Europa 1, 2, 3" (organisatie, suggesties, documentatie, pu bliciteit) wordt op 2 december een uiteen zetting gegeven, terwijl ook dan de actie- boeken (handleiding) worden verstrekt. In Haarlem zal bijvoorbeeld volgend jaar maart een Euromarkt worden gehouden, evenals vorig jaar in het Concertgebouw en van hetzelfde karakter Hiermee wordt dan het begin van de financiële actie in gezet. Jongerengroepen zullen weer stands inrichten met beelden uit Europa als: Europa en de handel, Europa en de mode, de jongeren, het verkeer, de politiek etce tera. Na een Europees programma van zang. dans, cabaret en pantomime wordt de Euromarkt met een Europabal besloten. CONCERT IN WESTENBURGHT Voor de bewoners van de Westenburght in Beverwijk heeft het mannenkoor Zang- lust vrijdagavond een concert gegeven Het mannenkoor zong onder leiding van de heer B. Nuyens; solisten waren de da mes Kooingavan Etvijk en Piepers, en de heer J. van Heek, die aan de piano werden begeleid door de heer De Reuver. Na afloop van dit concert heeft de heer J. Dierdorp namens de Westenburght be dankt voor 'net gebodene en de wens uit gesproken dat Zanglust spoedig terug zou komen. Voor de feestelijke herdenking van het feit dat honderdvijtfig jaar geleden het Koninkrijk der Nederlanden is ontstaan, heeft men in Heemskerk vrijwel de ge hele schooljeugd ingeschakeld. Aldus zullen zaterdag 30 november ongeveer driehonderd leerlingen van de verschillende l.o.-, u.l.o.- en v.g.l.o.-scholen uit deze gemeente in de nieuwe Dr M. Prinsensporthal aan de Maerelaan twee massale opvoeringen geven van een bewegingsspel met muziek en tekst, dat door de heer A. van der Laan, hoofd van de l,o.-school „De Wiekslag in Heems kerk werd ontworpen. Zijn ideeën werden later in een „draaiboek vasttgelegd door de heer Huub van Dalsum, leider van de katholieke levensschool in Bever wijk, die zich tevens met de regie van het spel belastte, waarna de heer F. 1 eu- nissen, spraakleraar te Heemskerk de muzikale leiding voor zijn rekening nam. Voor de opvoering van dit spel zal de gehele cupervlakte van de grote sportzaal worden benut, waar ambtenaren van Openbare Werken een enorme kaart van Nederland op zullen aanbrengen. Op dit liggend decor zal dan door de jeugdige spelers de Nederlandse historie van de laatste honderdvi.jftig jaar worden uitge- De kans, dat VVB zondag nog wat meer op zijn 'naaste concurrent Zaandijk uit loopt, i? onzes inziens niet alleen maar denkbeeldig. De noordelijke Velsenarcn krijgen nl. Zeeburgia op bezoek en al zullen zij de punten van de nogal wis selvallig spelende Amsterdammers niet direct cadeau krijgen, een in normale vorm spelend VVB moet de hoofdstede lijke ploeg kunnen „hebben". Zaandijk daarentegen is in de uitwedstrijd tegen QSC naar onze mening nog niet met de thuisclub klaar en zou wel eens met een gelijkspel genoegen moeten nemen. Een interessante ontmoeting verwach ten we tussen Vitesse en DEM, omdat hier niet alleen de twee punten in het geding zijn, maar het locale tintje beide teams tot een extra krachtsinspanning zal prikkelen. We houden het op een ge lijkspel. Velsen gaat de komende zondag een zware wedstrijd tegemoet. De Santpoor ters spelen in Haarlem -tegen TYBB en al neemt de thuisclub met 6 punten uit 6 wedstrijder, niet direct een vooraan staande plaats in, het feit, dat ze op eigen terrein' nog niet is geklopt (46) en dit gevoegd bij het tweede feit. dat Vel sen de laatste weken wat van slag is doet ons vermoeden, dat TYBB op bei de punten beslag zal leggen. En dit zou betekenen, dat Hillegom wat verder zou uitlopen, want we verwach ten dat de bollenmensen van hekkeslui- ter Baarn zullen winnen. De Kennemers krijgt een oude beken de uit de tweede klasse, nl, West-Frisia op bezoek. De Beverwijkers deden het tot nu toe met hun 11 punten uit 7 wedstrij den heel wat beter dan de Enkhuizena- ren, die het in hetzelfde aantal ontmoe tingen slechts tot 5 winstpunten brach ten. De Kennemers wérd tot nu toe op eigen terrein nog niet verslagen (4-7) en we verwachten, dat we dit na zondag nog kunnen zeggen. ADO (7-7) speelt in Wieringen tegen Succes (8-1) en dit betekent voor de Heemskerkers een goede gelegenheid hun puntenaantal te vermeerderen, want de Wieringers brachten er tot nu toe nog maar weinig van terecht. Beverwijk (6-7) speelt ook al uit. nl. tegen Meervogels (8-5). Deze Akersloters speelden tot nu toe op hun eigen terrein nog niet zo bijster succesvol 2 punten uit 4 wedstrijden en als we. dan be denken', dat de Beverwijkers in hun uit wedstrijden nog niet zijn geklopt (4-6), dan achten we de kans redelijk groot, dat de roodwitten twee punten rijker huiswaarts keren. De uitspelende Stormvogels (8-14) ma ken een goedé kans zondag hun zesde achtereenvolgende overwinning te beha len. want de tegenpartij, Onze Gezellen (8-8), behoort nu niet direct tot de sterk- JEUGDMUZIEKKORFS OPGERICHT In Beverwijk is vrijdagavond door het Leger des Heils opgericht het jeugd- muziekkorps „Het Zonlicht". Luitenant kolonel Nijman sprak de wens uit, dat de „zonnestralen" steeds verder zouden door dringen en een warm gevoel zouden bren gen in de harten van de mensen. Onder leiding van luitenant A. Wouters werd een concert gegeven, zeer tot voldoening van de aanwezige ouders der jongelui. ste clubs van 4C. Toch moeten de Vogels deze ontmoétirig weer niet direct te licht opnempn, want van de 4 clubs, die tot nu toe de Gezellen een bezoek brachten,, slaagde alleen Waterloo er in de thuis club een nederlaag toe te brengen, na aanvankelijk -met. 2-0 achter te hebben gestaan. Waterloo ontvangt Wijk aan Zee en heeft deze wedstrijd nog niet gewonnen, want de spelers uit de badplaats zijn na lagen geleden te hebben, de laatste weken iets beter op dreef gekomen. Zo klopten zij zijvoorbeeld IEV met 1-4 en lieten Stormvogels tot de rust achter zich (0-1). Het zou ons dan ook niet verwonderen, indien de IJmuidenaren met een gelijk spel genoegen moeten nemen. Ook IEV heeft in Hoofddorp nog niet van de Boys gewonnen. Weliswaar spe len laatstgenoemden erg wisselvallig, maar hetzelfde moet ook van IEV wor den gezegd. Wa achten een puntenverde ling èen aanvaardbare uitslag. In OostZaan gaat VSV (8-8) 'zijn krach ten meten met OFC (8-7). De Oostzaners voelen zich op vreemde terreinen blijk baar beter op hun gemak dan in eigen home, want terwijl de 4 uitwedstrijden de Oostzaners 6 punten opleverden, brach ten zij het in hun 4 thuiswedstrijden slechts tot één winstpunt. We geven de VSV-ers een kansje op beide punten. beeld, voor een groot deel In symbolische vorm. Zo neemt het spel een aanvang met de Franse overheersing, welke pe riode in de herinnering wordt teruggeroe pen door een grote groep „Franse sol daten", welke de grenzen overschrijdt, de steden bezet en de bewoners daarvan hun nationale vlaggetjes ontneemt. Op deze wijze zal de gehele vaderland se geschiedenis van de laatste honderd vijftig jaar in beeld worden gebracht: de landing van prins Willem in Schevenin- gen, zijn latere regeringsperiode en die van de hem opvolgende Oranjevorsten. Daarbij wordt ook de nodige aandacht besteed aan de ontwikkeling van de tech niek, handel en nijverheid. Uiteraard wordt een groot deel van het spel-m-be slag genomen door de gebeurtenissen tij dens de langdurige regeringsperiode van koningin Wilhelmina, zoafë*de "eerste" we reldoorlog, wanneer onze grenzen niet door vreemde troepen, doch wel door gro te aantallen Belgische vluchtelingen wor den overschreden. Vanzelfsprekend blij ven de donkere jaren onder de Duitse be zetting evenmin onvermeld. De apotheose van dit spel bestaat dan uit een symbole- ring van de heroverde vrijheid, uitgebeeld in de vorm van een feestelijke Prinsjes dag. Bij de voorbereidingen tot dit spel heb ben de organisatoren van vele zijden een volledige medewerking verkregen. Zo is het vervaardigen van kostuums en requi- sieten onder meer geschied door oudere leerlingen van diverse scholen en ver klaarde de r.k.-harmonie „St. Cecilia" uit Heemskerk zich gaarne bereid voor de muzikale begeleiding te zórgen. De te zin gen liederen werden op de verschillende scholen reeds door de respectieve onder wijzers in klasseverband ingestudeerd. Er zullen die dag twee opvoeringen van het spel worden gegeven: des morgens om half elf voor de leerlingen van de plaat selijke scholen en des avonds om half acht voor het publiek. De balavond, die vrijdag ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding door de afdeling Velsen- Noord is gehouden, was ondanks de vele voorbereidingen maar matig bezocht. De heer W. P. J. Mudde, voorzitter, deel de, toen de balavond juist zou beginnen, het overlijden van Amerika's president John F. Kennedy mede. Hierop volgde een ogenblik stilte. De heer Mudde zei, dat wegens de hoge huurkosten en de moeilijkheid om in sep tember een boot vrij te krijgen, maar ook wegens de abnormale weersomstandig heden, was afgezien van een boottocht. Hij hoopte volgend jaar op meer publiek te mogen rekenen. Er werd een aantrekke lijke en veel prijzen inhoudende tombola gehouden. Werd de doelman van Telstar in de tot nu toe gespeelde 10 competitie-wed strijden slechts negenmaal gepasseerd, zofidag jl., moest hij in de bekerwedstrijd tegen NEC niet minder dan vijf keer de bal uit het net halen. Een en ander .zou onder het motto „laat-de-verdediging-het- er-nü-ook-al-bijliggen?" enige verontrus ting teweeg kunnen brengen, ware het niet, dat de Telstar-defensie in de ont moeting tegen NEC onder meer door het ontbreken van Jager niet op haar sterkst was geformeerd. Zondag j.l. zijn er respectievelijk tegen het eerste en tweede elftal van NEC twee voorhoedes in het veld geweest, maar dat zich bepaald hoopvolle perspectieven heb ben geopend, zouden we niet gaarne wil len beweren. Het is nu eenmaal zo, dat men bij Telstar niet de beschikking heeft, al was het maar over een tweetal talent volle voorhoedespelers, die in staat zou den zijn leiding te geven en aan wier spel het overige drietal aanvallers zich zou kunnen optrekken. Feitelijk was, toen eenmaal bleek, dat onder de nieuwe aankopen zich ook geen voorhoedespelers van klasse bevonden, niet anders te verwachten, want al dient erkend, dat VSV's voorhoede het vorige seizoen beter „deed" dan die van Storm vogels, uit het feit, dat de spelers van het aanvalskwintet van VSV, dat tegen Haarlem voor de promotie zorgde Fa- renhorst, Dikstaal, André, Van Dolder en Immers nu eens wel en dan weer niet in Telstars eerste team staan opgesteld, mag veilig worden geconcludeerd, dat ook zij ten opzichte van het eerste divisie- spel te kort schieten. Zondag komt B.V.V. op bezoek. De Bos sche ploeg bezet momenteel met één punt uit 10 wedstrijden de laatste plaats en uit het doelgemiddelde 8-26 blijkt, dat zo wel de voorhoede als de verdediging aan dit minder fraaie resultaat schuld heeft. Alle 5 uitwedstrijden werden tot nu toe verloren. Het ene winstpunt werd op 6 oktober op eigen terrein tegen V.V.V. behaald (1-1). Met deze gegevens voor ogen is onzes inziens een gematigd optimisme ten aan zien van een voor Telstar gunstige uitslag gerechtvaardigd. De thuisclub mag dan niet op een produktieve voorhoede kunnen bogen, wanneer Willem II en de Ensche- dese Boys, twee clubs dus, die voor Tel star het hoofd hebben moeten buigen, respectievelijk vier- en vijfmaal de BVV- doelman konden passeren, dan moet het toch wel raar gaan, wanneer de witte voorhoede het niet tot twee goals zou brengen. En dit aantal moet met het feit voor ogen, dat de BVV-aanval in 4 ontmoetin gen niet, en in een gelijk aantal wedstrij den slechts eenmaal kon scoren, en dit bovendien nog gevoegd bij het twee de feit, dat de defensie van Telstar nog steeds de minst gepasseerde is voldoen de worden geacht om op beide punten beslag te leggen. De rijksuniversiteit in Utrecht heeft haar elektronische rekenmachines uitgebreid met een machine die twintig maal sneller kan rekenen dan de computer waarover de universiteit al beschikte. Over ongeveer anderhalf jaar zal een re kenmachine arriveren, die honderd maal sneller werkt. In de toekomst zal een nog grotere machine worden aangeschaft, die in vergelijking met de rekenmachine die al vijf jaar in gebruik is ongeveer duizend maal sneller werkt. Er zal intussen een telexverbinding met Delft tot stand wor den gebracht, waarmee zeer ingewikkelde vraagstukken aan de omvangrijke reken machine van de Technische Hogeschool voorgelegd kunnen worden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Meta, van Londen: Ardglen, Swansea: Berkelstroom, Lon den: Ganymedes, Antwerpen: Sappemeer, Par: Donau. Swansea, Zaanstroom, Londen: Lonelil, Par: Rijnborg, Kotka; Blankenstein. Antwerpen; Heriot. Leith; Frey, Londen; Rigoletto, Dagen- han: Roepat, Rotterdam; Lauriersgracht. Hel sinki. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Oos+er- burgh, van Rotterdam: Rijnstroom, Hull: Phidias, Rotterdam. i - Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: AÉtS" naar Rotterdam; -Theano. Rotterdam: Colytto, Balti more: Zonnekerk. Bremen; Rigel, Rotterdam; .Vechtstroom^ Bristol; Alcetas, Rotterdam; Atlas, Rotterdam: Artemis, Aruba. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Leliegracht', naar Vlaardingen; Noorderlicht. Rotterdam: Swift. Harlingen; Axel. Landskrona; Martha Ahrens, Hamburg; Baarn, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). „En krijgen is de kunst". De katho lieke toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven" geeft dinsdag 26 november haar eerste toneelavond van dit seizoen in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. Opgevoerd wordt „En krijgen is de kunst", blijspel in drie bedrijven door Peter Coke. De regie is van Chris Sluiters. Filmavond. De afdeling IJmond van de Nederlandse Vereniging van Liefheb bers van Cactussen en Vetplanten „Succu lents", organiseert voor donderdag 28 no vember een filmavond in het Cultureel Centrum. Vertoond worden films over Aruba. Columbia en insectenverdelging. Concert Velsens Gemengd Koor. Don derdag 28 november wordt door dit koor een concert gegeven in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Het programma vermeldt onder meer werken van Bach, Mendelssohn, Waelrant en Mo zart, met als solisten May Oranje dè Uil, sopraan en Emmy van Eden, piano. Diri gent is de heer E. van 't Kaar. DEM (uit tegen Vitesse): W. Aarden burg; Dekker en Schram: Oorthuy- zen, J. Aardenburg en Pijnen; De Boer, Zonjee, Vessies, Willems en Kleef. De Kennemers (thuis tegen W.-Frisia): Dycks; Minks en Huisman; Verhagen, Van Gerven en Van der Graaf; Noor deman, Jonker. Van Duyvenbode, Beeldman en Noordermeer. Stormvogels (uit tegen Onze Gezellen): Van Gooi; Van der Stelt en Gouda; Kloosterman, Luppens en De Graaf; Maarleveld, Kiewiet, Wortel, Haver kamp en Glas. Beverwijk (uit tegen Meervogels): Van der Does; Van der Watering en Ple zier; Opzeeland. Minneboo jr. en Winands; Numan, Minneboo sr., Waanders, Kluft en Slinger. VVB (thuis tegen Zeeburgia): Van den Boogaard; Hoogendijk en Van der Horst; De Jong, Both en Kersbergen; Luitjes, Stet. Doornbos, Kooimans en Bakker, IEV (uit tegen Hoofddorp Boys): Flip- sen; Metselaar en Ivens; Kramer, Vendel en Bakker; Beentjes, H. de Reus. Fijen, J. de Reus en Roze- meijer. Waterloo (thuis tegen Wijk aan Zee): Kok; Bruisschaart en Bannink; Iskes, Van Eden en Van Dongen; Boekhout, Wortel, Demmers, Mulder en Thijms. VSV (uit tegen OFC): Klaassen; Schoon en Veldman; Van Oeveren, Van der Wal en Gravemaker; Gerrits, Huider, Malestein, Voet en Zuurbier. Velsen (uit tegen TYBB): Bakker; Van den Pieterman en N.N.; Hynen. Schoorl en Van Schagen; Van der Poll, Weber, Kruyer, Hoogzaad en Bliim. AbtseKerk p 22 Gibraltar n. Antwerpen. Aciu 30 te Batop Rouge verwacht. Acteon 22 te Cardon n Trinidad- Alea verm 22 v. Norfolk n Le Havre. Alcor verm. 23 v. Sydney n Risdon. Alhena 22 dw. Vitoria n- Santos Almkerk 22 v. Hamburg n Bremen, Ameland 26 te Bonny verwacht. Ampenan verm- 23 v, Chalna p. Penan.g Amstelkroon p 22 TVfmicoy n. China. Amstelmeer 22 te Singapore Amstelstad 22 v. Moji n. Australië Angolakust 22 v. Freetown n. Le Havre. Annenkerk 23 te Las Palmas verw. Archimedes 22 te Cristobal Arkeldijk 23 te Nacala verw. Attis 22 te Callao. Atys 25 te Curasao verwacht. Averdijk 23 te Aden verwacht. Bantam 22 te Beyrouth- Barendrecht 2/12 te Rotterdam verwacht. Eeninkust 22 te Douala. Bintang 22 te Khorramshar Borneo 22 v. Bangkok n Singapore Caltex Napels-t p 22 perim n Fredericia. Camerounkust 22 v. Apapa n. Takoradi, 23 te Takoradi verw. Camitia 22 te Stanlow n Barton Castor 22 dw Ameland n. Amsterdam Celebes p. 22 Zubair Eiland n Das Eiland. Cinulia 22 te Stockholm n Curasao Congokust 22 v. Bremen n. Hamburg Crania 24 te Curasao verwacht. Doelwijk 23 te Rotterdam verwacht. Forest Hill-t p. 22 Cyprus n. Hamburg. Forest Lake-t p 22 Masirali n Mena Forest Town-t 22 te Venetië verw Gaasterkerk 22 v. Genua n. Port Said. Gabonkust 22 v. Matadir n Fort Amboin. Ganymedes 22 te Amsterdam Goeree 22 te Hamburg verwacht. Helicon 22 te Puerto Limon. Hermes pass, 22 Gibraltar n Lissabon. Hollands Diep 23 te Aden verwacht, Hollands Dreef 22 v. Durban n. Singapore. Hoogkerk 22 te Antwerpen verw. Ivoorkust p. 22 Dover n. Freetown. Japara 25 te Antwerpen verwacht. Kabylia 23 te Rotetrdam. Kalydon 24 in Kielerkanaal venvacht n. Turku. Katendrecht 22 te Port Sudan Koningswaard 25 te Rotterdam verwacht. Kermia-t 22 v. Limhamn n. Rotterdam. Kopionella 23 te Hamburg verw. v. Avonmouth. Koratia 2/12 te Lorenzo Marques verwacht. Korendijk 22 te New York. Kosicia 22 te Curasao, verm. n. Cardon Kossmatella 28 te Three Rivers verwacht. Kylix 26 te Curasao verwacht Langkoeas verm 22 v. Marseille n Genua. Maasdam 23 te New York verwacht Maaskerk 22 rede Madras Maaslloyd 1/12 te Kaapstad verwacht. Marathon 22 te Willemstad. Mariekerk 22 te Damman. Marnelloyd 25 te New York verwacht. Mataram verm. 23 v. Dasisland n. Khorelmufatta. Meerkerk 22 v Bremen n Antwerpen. Musilloyd 26 te Tripoli verwacht. Ondina 25 te Mena al Ahmadi verwacht Onoba 22 te Lavera n Banias. Oranjestad 21 v. Madeira n Trinidad Overijsel verm 25 v. Mombasa n. Aden. Pacaya 22 te Pisco Pericles 22 v. Santa Martha n. Cristobal, 23 te Cristobal verw. Philidora 27 in Perzische Golf verwacht Philippia 25 te Es Sider verwacht. Prins Casimlr 22 te Hamilton Prins Willem George Frederik 22 te Gandia. Roepat 22 v. Rotterdam n. Amsterdam Roggeveen 22 v. Balik Papan n. Manilla. Rondo 22 v. Calicut n. Cochin. Schielloyd 26 te Curasao verwacht. Sepia 26 te Rotterdam verwacht. Servaaskerk 22 te Aden. Semelloyd 22 te Aden Siberoet verm. 22 v Penang n. Singapore. Sirrah 22 te Augusta. Skadi 22 te Glasgow Socrates 22 te Georgetown. Steven 22 te Aqaba. Straat Banka 21 v. Manilla n Hongkong Straat Chatham 21 v. Singapore n Hongkong. Straat Clement 22 te Durban. Straat Soenda 23 te K Town verwacht v. Lobito. Streefkerk verm. 22 v. Beira n. Lor. Marques. Sumatra 22 te New Orleans. Tjibodas 23 te Zanzibar. ',"an Riebeeck 22 te Khorramshahr. Vasum 27 te Martinez (San Francisco) verwacht. Viana 23 te Montreal venvacht n. Pto. La Cruz Vivipara 22 rede Brindisi. Vlieland 25 te Abadan verwacht. Wonogiri 23 te Genua verwacht Wonosari verm 23 v Singapore n. Aden. Wonosobo 23 te Kotabaru venvacht. Zafra 22 te Sydney n. Mena al Ahmadi, Zaria 22 te Singapore n. Khafji Vrijdag Vrijdag werden in IJmuiden aangevoerd: 1950 kisten vis, waarvan: 198 kisten tong en tarbot; 1 kist heilbot; 4 kisten tong schar en schartong; 823 kisten schol; 4 kisten schar; 260 kisten haring; 141 kisten makreel; 265 kisten schelvis; 40 kisten wijting; 89 kisten kabeljauw en gul; 9 kisten leng; 4 kisten haai; 2 kisten ham; 7 kisten hake; 2 kisten poon; 70 kisten koolvis en 31 kisten diversen. Per kilogram werd betaald, in guldens, voor: Heilbot 4.704.40; grote tong 8.70 8.00; grottmiddel tong 8.Ö0—7.20; klein- middel tong 7.70—7.20; kleine tong I 8.70 8.10; kleine tong II 7.707.00; tarbot I 6.60—5.70. Per 50 kilogram: Tarbot IV 204; schar tong 65; grote schol 6764; grootmiddel schol 6362; kleinmiddel schol 67—64: kleine schol I 6763; kleine schol II 60 42; schar 5843; versé haring 25.20 20.80; makreel 43—17.20; grote schelvis 70 58; grootmiddel schelvis 7367; klein middel schelvis 7359; kleine schelvis I 7157; kleine schelvis II 5720; wijting 52—31; grote gul 81—74; middel gul 68 61; kleine gu] 6147; kleine leng 41; kleine haai 21: ham 158: kleinmiddel hake 146; kleine héke I 134; kleine hake II 46; ft poontjes 27; kleine koolvis zw. 4341 en kleine koolvis wit 51. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 368 194; grote koolvis zw. 120116; grote kool vis wit 294 en grote leng 96. In IJmuiden werden vrijdag de volgende besommingen, in guldens, gemaakt: HD 79 f 8960: KW 167 5650; KW 207 f 6590; KW 132 11.700; KW 103 7030; KW 162 f 9080; KW 93 f 10.770; KW 72 4450; KW 152 f 9900; KW 59 6670; KW 202 15.850; KW 143 770: KW 17 540; KW 58 f 320; KW 131 460; KW 107 f 430; KW 31 970; KW 29 f 1440; IJM 66 ƒ1100; IJM 67 f 550; IJM 204 380; IJM 30 460; KW 87 380. De mammoetwet. Dinsdag 26 novem ber houdt de centrale ouderraad voor openbaar onderwijs in Velsen een alge mene ledenvergadering in de Hugo de Grootschool aan de Grahamstraat. De heer J. Algera, gemeentelijk inspecteur hij het lager onderwijs zal deze avond een in leiding houden over de mammoetwet. „Kerstgedachten". Onder dit motto geeft de christelijke oratoriumvereniging „Looft Den Heer" donderdag 12 december een concert in de hêrvormde kerk aan de Kanaalstraat. Solisten zijn Anneke Visser- Buijs, alt, Pieter Odé, fluit en Simon C. Jansen, orgel. Het programma bestaat uit werken van Franck, Purcell, Andriessen en Wiesehahn. Ook zal er een samenzang worden gehouden van bekende kerstliede ren. Het geheel staat onder leiding van Willem Wiesehahn. CABARET VOOR PLAATWELLERIJ Ter gelegenheid van het jubileum van „De Plaatwellerij" werd het personeel vrijdagavond op goed verzorgd cabaret in het Kennemer Theater te Beverwijk ge trakteerd. De zaal was tot da laatste plaats bezet

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9