Belg Clerckx liet de bekwame afstandlopers achter zich 1 Jeugdiger, sterker en een beter Spartak speelde Blue Stars naar een nederlaag 4 Pas in eindfase kon Watervliet nederlaag niet meer ontgaan Concordia verstevigde positie door een nuttige zege op BSM NEDERLANDERS IN ACHTERSTE GELID Dick de Bruin op de derde plaats in „Volkscross" Sepp Herberger neemt afscheid Vier clubs aan de top in Engeland Toch vergoeding basketballers? Friesland schaft de geldprijzen eveneens af Skivereniging wil van NOC de maatstaven weten Lange rustperiode van Animo Ready Verrassende zege van Terrasvogels Weinig hoop meer op bereiken van tweede ronde Quick superieur bij de dames Veldslag Twee basketballers bleven achter Walter Hollandia won Matadorenprijs MAANDAG 25 NOVEMBER 1963 16 p 1ft Helmut Schön zal hem gaan opvolgen Greaves heeft 200ste goal nog steeds niet gemaakt DOS eiste clubtitel voor zich op in Den Haag Een schitterende overwinning van dc 25-jarige Belg Henry Clerckx, die van start tot finish in de kopgroep te vinden was. Bescheiden klasseringen van de Ne derlandse vertegenwoordigers Hein Cujé, Cees Clement, Joep Delnoye en Henk Snepvangers, waarbij 150-meter-kampioen Snepvangers zich met een 19e plaats de beste landgenoot toonde en de knappe prestatie van de Rotterdammer Dick de Bruin, die voor het enige Nederlandse succes zorgde, en met zijn derde plaats in de „volkscross" voor de tribune op het ereplatform mocht plaats nemen. Dat wa ren de belangrijkste feiten van de cros sen van Le Soir, zondagmorgen gehouden op het militaire vliegveld van Evere bij Brussel. Dat ruim 20.000 toeschouwers met eer, ovationeel applaus de overwinnaar van de Cross der Azen begeleidden, was begrij pelijk, omdat de Belgen een landgenoot, die een sterke indruk achterliet als eerste konden begroeten. Henry Clerckx, de man die na 4500 meter „schaduw" Michel Ber nard met een prachtige tussensprint van zich afschudde om daarna met een fan tastische tempoverhoging, de krachten sloopte van de snelste marathonloper ter wereld, de Amerikaan Buddy Edelen, voor wie het 9500 meter lange parcours te kort was. Dat gebeurde 100 meter voor de eind streep en toen moet de slanke, blonde Belg gevoeld hebben, dat hij, die in de be ginfase van de strijd de geselende tempo- zweep over het peloton had gelegd, zodat de 27 atleten naar adem liepen te snak ken, met zijn demarrage de basis had ge legd voor de eindzege. Immers had Clerckx, die steeds in de voorste gele deren vocht, niet zijn klasse getoond door de eerste twee ronden met minieme voor sprong op de Brit Batty, de Amerikaan Edelen en de kleine Franse steeplechaser Gut Texerau, als eerste door te komen en maakte hij niet dankbaar gebruik van de kleine inzinkingen zijner tegenstrevers om met een indrukwekkende eindspurt te finishen? Werd Clerkx door de frenetieke aanmoe digingen als op vleugels gedragen, onze landgenoten Henk Snepvangers (19e), Joep Delnoye (21e) Cees Clement (24e) en Hein Cujé (26e), waren reeds in de eerste ron de tot figuranten gedoemd en konden het hoge tempo de Belg liep 9500 meter ln 32 min 59 sec. niet volgen. Opvallend was daarbij, dat Henk Snepvangers, onze 150-meter-specialist, de beste landgenoot was en nu reeds op het vliegveld van Evere duidelijk toonde, dat hij zich nauw gezet voorbereidt op de 5000 meter om zich alsnog kandidaat te stellen voor de Olym pische selectieploeg. Waren er voor de 1170 Nederlanders, zaterdag of zondagmorgen in alle vroeg te uit alle windstreken naar Brussel ge komen, geen grote successen weggelegd? Bij de scholieren eindigde Karremans als A -f* - i iiitf" I Sepp Herberger, de bondstrainer van het Westduitse nationale voetbalelftal, zal zich aan het einde van het seizoen 1963- 1964 terugtrekken. Hij was 27 jaar lang de onbetwiste leider van het Duitse elf tal, dat hij in 1954 naar het wereldkam pioenschap voerde. Het afscheid van Herber komt vroe ger dan algemeen verwacht werd. Nog onlangs had het bestuur van de Duitse voetbalbond hem gevraagd tot na het wereldkampioenschap 1966 aan te blij ven, hoewel er in de persoon van sport leraar Helmut Schön een door Herberger zelf voorgestelde opvolger gereed staat. Herberger heeft nu uitdrukkelijk ver klaard zo spoedig mogelijk plaats te wil len maken voor zijn vroegere leerling en jarenlange medewerker, in wie hij het volste vertrouwen heeft. Hij acht het be ter Schön twee jaar voor het wereldkam pioenschap te belasten met de algemene leiding. De strijd om de leiding in de eerste divisie van de League wordt elke week heviger. Zaterdag kwam Liverpool op de troon door een zwaarbevochten 1-0 zege in de uitwed strijd tegen Manchester United. Liverpool heeft echter drie clubs naast zich met een zelfde puntentotaal: Blackburn Rovers, Tottenham Hotspur en Arsenal. Met één punt achterstand volgt Sheffield United, vorige week nog eerste, op de vijfde plaats. Everton en Burnley hebben beide twee punten minder dan de bovenste vfjf. Sheffield United verspeelde de leiding door voor de tweede achtereenvolgende maal van een laaggeplaatste club te ver liezen. Fulham profiteerde van Sheffields inzinking: 3-1. De 55.000 toeschouwers op Old Trafford zagen een pakkend duel tussen Manchester United en Liverpool. Manchester werd ge handicapt door het feit, dat doelman Gregg kort voor de rust uitviel met een gebroken sleutelbeen. Midvoor Herd toonde zich een waardig plaatsvervanger, maar een kwar tier voor het einde was een prachtige kop bal van Yeats, de spil van Liverpool, hem te veel (0-1). Ipswich Town, zonder winst sedert de eerste competitiezondag, kwam er ook tegen Tottenham Hotspur niet: 2-3. Merk waardig was dat Greaves, al enkele weken op jacht naar zijn 200ste competitiedoel- punt, zelfs tegen de staartclub zijn doel niet bereikte. Arsenal had de achterhoede, nog altijd het zorgenkind, versterkt door de aankoop van doelman Fumell. Niette min scoorde Blackpool op Highbury drie maal. Maar de Arsenal-voorhoede gaf weer eens blijk van een opvallende produktivi- teit en daardoor werd het toch nog een overwinning: 5-3. De uitslagen waren: eerste divisie: Arse nalBlackpool 5-3; Birmingham City- Nottingham Forest 3-3; Bolton W.West Ham Un. 1-1; BurnleyAston Villa 2-0; EvertonStoke City 2-0; FulhamShef field Un. 3-1; Ipswich TownTottenham 2-3; Leicester CityChelsea 2-4; Man chester Un.Liverpool 0-1; Sheffield Wedn. —Wolverhampton 5-0; West Bromwich Blackburn Rovers 1-3. Tweede divisie: Charlton Athletic Scunthorpe United 0-1; Derby County Cardiff Citv 2-1; Grimsby TownPorts mouth 0-3; Huddersfield TownSwindon Town 2-0; Leyton Or.Leeds Un. 0-2; Middlesbr.Bury 2-0; Newcastle Un. Manchester City 3-1; Plymouth Argyle— Norwich City 1-2; Preston North End- Rotherham United 2-2; Southampton- Northhampton Town 3-1; Swansea Town Sunderland 1-2. De Belg Clerckx, vooraan in het veld van de „azen". Achter hem de Engelsman Batty, die op de derde plaats zal eindigen. 14e, Groen als 15e en Van der Oord als 20e en moesten Henk Scharn en Aton Blok zich bij junioren met een 8e en 9e plaats vergenoegen. „Volhouder" Dick de Bruin, die in de eerste doorgang op de 40e plaats lag en zich naarmate de strijd vorderde, na 4 km op de 10e en 2500 meter voor het einde zelfs op de eerste plaats nestel de, was niet opgewassen tegen Belgische spurters als Jos Lambrechts en Hennie de Wachter. De 27-jarige Rotterdammer eindigde wel vóór de Brit Yates, de Belg Morreels en de sterke Duitser Ida. Fons Veldhuizen eindigde in dit evenement op de 12e plaats. Ruim 5400 atleten namen aan de crossen deel. Cross der Azen: 1. Clerckx (Belg.) de 9,5 km. In 32.59; 2. Edelen (V S.) 33.03; 3. Batty (G.B.) 33.14; 4. Texereau (Fr.) 33.34; 5. Leenaert (Belg). 33.35; 6. Vandewattyne (Belg.) 33.42; 7. Kelly (G.B.) 33.47; 8. Bernard (Fr.) 33.50; 9. Martlnage (Fr.) 33.56; 10. Allonsius (Belg.) 34.05; 11. Farrington (G.B.) 34.09; 12. Vandevelde (Belg.) 34.10; 13. Jouret (Belg.) 34.17; 14. Van Praet (Belg.) 34.19; 15. Vandendries- sche (Belg.) 34.33; 19. Snepvangers (Ned.) 34.51; 21. Delnoye (Ned.) 35.04; 24. Clement (Ned.) 35.50; 26. Cujé (Ned.) 36.17. Volkscross: 1. Lambrechts (Belg.) 24.44; 2. De- wachter (Belg.) 24.47 3. De Bruyn (Ned.) 24.50; 4. Yates (G.B.) 24.52 5. Moreels (Belg.) 24.55; 12. Veldhuizen (Ned.) 25.24. Juniorencross: 1. Rebry (Belg.) 20.15; 2. Stevens (Belg.); 3. Clonen (Belg.); 8. Scharn (Ned.); 9. Blok (Ned.); 17. Willems (Ned,). Er bestaat een kans dat de onlangs tij dens de jaarvergadering van de Neder landse Basketbalbond afgetreden coaches Janbroers (heren), Cees Burgert (assistent heren) en Jan Burgert (dames) in hun oude functies zullen terugkeren. Na het onderhoud, dat het bestuur van de NBB donderdag met de drie coaches heeft gehad, deelde dit bestuur mee, dat er gedacht was aan een oplossing van het probleem, waarmee alle moeilijkheden zijn begonnen: namelijk de incidentele loonder ving. Het voorstel van het NBB-bestuur behelst het volgende: er zal loonderfvergoeding worden toegestaan aan spelers en speel sters (niet aan officials), voorzover deze als kostwinnaar kunnen worden beschouwd tot een maximum per dag van 20,-. De aanvragers zullen 50 percent van hun va kantie gratis ter beschikking moeten stel len. De afgevaardigden van de algemene vergadering zullen hun mening via een referendum moeten bekendmaken. De coaches zijn reeds akkoord gegaan met dit voorstel. Op de rumoerige jaarvergadering van het gewest Friesland van de KNSB, za terdag in Leeuwarden gehouden, heeft ook dit gewest besloten in de toekomst de geldprijzen bij kortebaanwedstrijden af te schaffen en te vervangen door waar debonnen. Bij stemming bleken 71 leden voor en 66 leden tegen afschaffing van de geldprijzen. Tot welk een bedrag deze waardebon nen zullen gaan, wordt nog nader beslo ten. Reeds eerder waren de gewesten Groningen en Drente tot het besluit ge komen de geldprijzen door waardebonnen te vervangen. Het gevolg van deze maatregel is o.a. dat de rijder die aan kortebaanwedstrij- den deelneemt, niet meer automatisch als professional zal worden beschouwd. Tijdens de najaarsvergadering van de Nederlandse Ski Vereniging, in Amster dam gehouden, hebben de leden er una niem bij het bestuur op aangedrongen zich te wenden tot het Nederlands Olympisch Comité inzake de maatstaven die worden aangelegd bij uitzending van Nederland se sportlieden naar de Olympische Spe len. Het NOC stelt, zoals bekend, als eis dat slechts die deelnemers kunnen wor den uitgezonden waarvan vrij zeker kan worden aangenomen dat zij een zeer eer vol resultaat zullen behalen. De leden van de NSV zijn van mening dat een dergelijk standpunt in strijd is met de geest van de Olympische Spelen aangezien naar hun oordeel de spelen primair tot doel hebben de verstandhou ding tussen alle landen te verbeteren. De vergadering vindt dat, gezien de ongun stige natuurlijke omstandigheden voor de Nederlandse skiërs, door het standpunt van het NOC het de Nederlandse Ski Ver eniging in feite onmogelijk wordt ge maakt voor 1964 een kandidaat voor deel neming aan de Olympische ski-wedstrij- den voor te stellen. Zoals was te verwachten, leden Haarlem en Watervliet nederlagen. Eerstgenoemde vereniging verloor met 7-3 van K.Z. en Watervliet met 6-4 van Swift. Animo Ready kwam wederom niet in het veld: het gemeentelijk sportterrein aan de Kle verlaan was ondanks het aanleggen van een betere drainage voor de vierde achtereenvolgende zondag onbespeelbaar. Het zou plezierig zijn, indien de gemeen telijke instanties mogelijkheden zouden bezien om dit veld beter bespeelbaar te maken. Nieuw Flora leed een eervolle 5-3 nederlaag tegen KCN. Watervliet—Swift was een stevige wed strijd. Leider Swift heeft met heel veel moeite een 6-4 zege kunnen behalen. Swift, dat de leiding nam, moest even later toe zien, dat D. van Ladestein de gelijkmaker scoorde. Doch de bezoekers kwamen terug, liepen uit tot 3-1, waarna Hartman en G. Kaebisch de stand op 3-3 brachten. Nog voor de pauze nam Swift weer de leiding. Vrij snel na rust kon G. van der Brink de gelijkmaker laten aantekenen, waarna Swift door middel van een straf- worp weer aan de leiding kwam (4-5). Watervliet hield dapper vol, kwam vele malen tot kansen, doch had vrouwe For- tu-na niet op haar hand. Deze 5-4 stand bleef tot even voor tijd gehandhaafd en pas in de 44ste minuut stond de Swift-zege vast, toen het 6-4 werd. KZ nam in de wedstrijd tegen Haarlem voor rust een 5-1 voorsprong. Slechts C. Otte kon tegenscoren. Na rust veranderde het spelbeeld geheel. De bezoekers werden sterker, de Haarlem-defensie was goed op dreef, zodat Haarlem door middel van L. Reyns de achterstand tot 5-3 kon verklei nen. Er waren nog 5 minuten te spelen. KZ bracht in deze korte tijd de eindstand op 7-3. De grote verrassing in deze afdeling was de 6-1 zege van DDV op DTV. Swift 10 18 Z K V 8 7 K Z 8 14 Watervliet 9 6 DTV 9 12 Haarlem 10 6 D E D 8 8 Blauw Wit 2 8 5 Z K C 9 8 DDV 9 4 Dat Terrasvogels niet meer de zwakke partjj is zoals aan het begin der competitie heeft deze club gisteren zonneklaar be wezen. De Vogels slaagden er in kam pioenskandidaat DSS een kostbaar puntje te ontnemen (I1), terwijl Concordia door een 31 zege over BSM de leidende po sitie niet onaanzienlijk versterkte. RCH 4 bleef in de eerste klasse B fier aan kop en ditzelfde kan gezegd worden van Halfweg in de tweede klasse A van de HVB-com- petitie. Terrasvogels gaf DSS handen vol werk en nam voor de rust zelfs de leiding door Tomlow. Maar Jacob zorgde er na rust voor, dat DSS het leed van de nederlaag bleef bespaard (11). BSM gaf Concordia zodanig partij dat het bij de rust nog met 10 de leiding had, dank zij Nieuwen- huizen. Maar nadien gaf Concordia de toon aan, en nadat Henk de Koning met een kopbal de gelijkmaker had gescoord, zorg de Keizer met twee goals voor eep 31 zege voor de Hillegommers. In de wedstrijd DIOSpaarndam brak de rechtsachter van Spaarndam, G. Berk, zijn been. Dit was nu al voor de derde maal in dit seizoen dat een rechtsachter van Spaarndam zijn been brak. De wed strijd eindigde in een gelijkspel (11). DCO en Alliance hielden elkaar goed in evenwicht, maar nadat de rust met 11 was ingegaan, won DCO toch met 32. Huis in 't Veldt, Bohm en Koppen waren de doelpuntenmakers van DCO, voor Al liance scoorden Somers en Spee. EHS was tegen DSOV goed op dreef, want nadat laatstgenoemde de leiding had genomen, Een beeld uit de eerste helft van de wedstrijd Blue Stars-Spartak. De Blue Stars-speelster Els de Groot in duel met Milena Veckova (167 interlands), Pavla Holkova kijkt toe. werkte Veldmeyer de bal driemaal in het net van de tegenstander. Na de rust heeft EHS de kostbare 3—1 voorsprong vak kundig verdedigd. Kinheim kwam met een 21 zege bij DSK vandaan. In de tweede helft vielen alle doelpunten. Snijders en Mosk gaven Kinheim een 20 voorsprong, waarna Van Ling tegenscoorde (21). Concordia DSS DSOV Kinheim DIO EHS 11 20 10 17 11 14 11 13 11 12 11 12 DCO Alliance Spaarndam BSM Terrasvogels DSK 10 11 11 8 9 6 9 5 11 5 11 3 In de eerste klasse B gebeurde weinig bijzonders. RCH 4 handhaafde zich aan de top door een duidelijke 51 zege over EDO 4, maar VSV 2 bleef goed volgen dank zij een 31 overwinning op Hille- gom 2. OG 2 versloeg HBC 3 met 32, terwijl DEM 3 over Terrasvogels 2 de baas bleef met 52. DIO 2 bleek te sterk voor Stormvogels 4 (30) en Schoten 3 kwam bij EDO 3 met 2—1 met de hakken over de sloot. RCH 4 11 21 DEM 3 10 7 VSV 2 11 18 EDO 3 10 7 Schoten 3 11 16 EDO 4 11 7 DIO 2 10 13 Stormvogels 4 11 7 Hillegom 2 11 13 HBC 3 10 6 OG 2 11 11 Terra sv. 2 11 2 In de tweede klasse A blijft Halfweg vriend en vijand verbazen door de regel maat waarmee de ene op de andere over winning wordt behaald. Nu weer werd Vliegende Vogels het slachtoffer (31) Geel Wit en Vogelenzang speelden Halfweg voorts in de kaart door de buit onderling te verdelen (22). Maar WH liet er dit maal geen gras over groeien tegen WD. Bij de rust was het al 91 voor WH, dat tenslotte met 162 zegevierde. Nieuw- Vennep was sterker dan TZB (42) en DIOS liet DSB met 51 verliezen. Halfweg WH Ceel Wit Vogelenzang DIOS Mw-Vennep 10 20 SVIJ 9 8 10 14 VI. Vogels 10 7 10 13 DSB 10 6 10 13 TZB 9 5 9 10 WD 9 1 10 9 Het eerste duel voor de eerste ronde om de Europa-cup voor basketbalsters heeft het Amsterdamse Blue Stars een 58-67 nederlaag opgeleverd. De Tsjechi sche kampioensploeg Spartak Sokolovo uit Praag bleek vanaf de eerste minuut de betere ploeg en al kregen de Stars wel enige kansen om een voorsprong te ne men, geen moment heeft het publiek er aan hoeven te twijfelen naar welke ploeg de zege zou gaan. Bij de Stars was het Le- nie Remeyer die er in de eerste helft samen met Annie Koper-van Es voor zorgde dat Spartak geen al te grote voor sprong nam, in de tweede helft groeide zij naar een vorm die haar tot de beste Am sterdamse speelster stempelde. Jammer voor Blue Stars, dat reeds ja renlang verwoede pogingen doet om het damesteam op gelijke hoogte te brengen met de leidende teams. Jammer ook voor de Stars-voorzitter en -coach Toon Renout, maar zaterdagavond is in de Apollohal weer eens gebleken dat de uitblinkende Nederlandse damesploeg nog lang niet het Europese topniveau heeft bereikt. Spartak Sokolovo, een sterke Oosteuropese verte genwoordiger maar nog lang niet de sterk ste, was te goed. Zowel lichamelijk als technisch. Bovendien was de Tsjechische ploeg veel jonger dan de Amsterdamse. En juist de twee veteranen in de Stars-ploeg, Lenie Remeyer en Annie Kaper, moesten in de allereerste minuten een débacle voorko men. In die beginfase bleken Els de Groot, Jeanne Knoop en Jannie Westenbrink niet opgewassen tegen de spanning die dit Europa Cup-duel met zich mee bracht. Jammer was het dat Els de Groot ook later in de wedstrijd niet tot haar gewone spel kwam, iets wat Jeanne Knoop wel lukte. Wat de Spartak-dames lieten zien, was aanvankelijk ook niet groots maar wel nut tig. De tegenstandsters werden geblok keerd op de meest effictieve wijze. De re delijk leidende scheidsrechters Lauwers (België) en Schober (Itfest-Duitsland) wer den echter meerdere malen misleid, want als beider aandacht gevestigd was op het gebeuren rond de bal, kreeg een speelster die enkele seconden later gevaarlijk had kunnen worden een zodanig duwtje dat ge vaar onmiddellijk verdween. Dank zij de ongelooflijke ijver van de Praagse aan voerster Sylvia Richterova werden de Stars-krachten al snel gesloopt en vielen er persoonlijke fouten bij de vleet. Dat de Stars bij rust nog slechts drie punten achterstond was te danken aan een keurig herstel van de Amsterdamse meisjes bij wie Ria Schouten de falende Els de Groot zeer verdienstelijk verving. Direct na de hervatting kwam de span ning er even goed in toen Blue Stars op 23-24 kwam, maar na zes minuten was het verschil al weer zes punten. Steeds op de momenten dat er een kans bestond om de leiding te nemen faalden de Stars-dames van wie Jeanne Knoop plotseling uitge speeld bleek. Dat scheelde enorm veel, maar coach Renout durfde het kennelijk niet aan haar te vervangen, totdat zij door kramp gedwongen werd het veld te verla ten. De strijd was toen al gestreden en de Tsjechische coach kon zijn eveneens moe gespeelde troeven wat rust gaan gunnen Met een comfortabele voorsprong van ne gen punten kunnen de Spartak-dames aan staande zondag in Fraag de returnmatch beginnen. Een voorsprong die voldoende zal blijken om Spartak naar de tweede ronde te doen overgaan. Het scoreverloop was: Blue StarsSpar tak 1-6, 5-12, 11-16, 14-16, 14-20, 20-20, 21-24 (rust), 25-30, 29-36, 33-40, 37-44, 45-50, 51-59 58-67 (einde). Voor Blue Stars scoorde Jeanne Knoop 15, Jannie Westenbrink 11 en Ria Schouten 10 punten. Een Nederlandse dames-bondsploeg heeft zondagavond voor een kleine dui zend toeschouwers in de Utrechtse Bea trixhal het basketbalteam van Spartak So kolova uit Praag met 61-58 verslagen. De Nederlanders speelden een bijzonder goe de wedstrijd en dank zij grote ijver kon de 35-25 achterstand, waarmee de rust in ging, worden omgezet in een voorsprong Een groot aandeel in de Nederlandse over winning had Greet Duyf (AMVJ), die voor 22 treffers zorgde. Nieuw Flora heeft, ondanks zijn 5-3 nederlaag tegen KCN, een goede wedstrijd gespeeld. KCN nam de leiding, waarna J. Poelgeest de balans in evenwicht bracht (1-1). Nog voor rust kon KCN opnieuw de leiding nemen. Na de thee verhoogde KCN zijn voor sprong tot 3-1. Pal daarop kwam Nieuw Flora door A. Blauw op 3-2. Verder liet de thuisclub het niet komen en liep daarna regelmatig tot 5-2 uit. Tenslotte hadden de gasten door J. Poelgeest nog het laatste woord (5-3). DOS (Amsterdam) en Quick (Huizum) zijn zondag in de Haagse Dierentuin ver enigingskampioen turnen van Nederland geworden. Vooral bi) de dames was de overmacht van Quick overtuigend. De Friese dames behaalden ruim dertien pun ten meer dan DOS en Bato, die met een zelfde puntentotaal op de tweede plaats eindigden. Bij de heren was Jaegers met 56,15 punten de beste individuele turner, terwijl Grietje van Essen bij de dames de sterkste was (36,05 pnt.). De Haarlemse turnster Alie van Soolingen kwam op de derde plaats. De uitslag luidt, heien: 1. DOS (Amster dam) 152,75 pnt.; 2. Hercules Hebe (En schede) 148,60; 3. De Halter (Alkmaar) 146,90; 4. Blijdorp (Rotterdam) 146,85; 5. Wilhelmina (Bocholtz) 143,95. Dames; 1. Quick (Huizum) 173,85 pnt.; 2. en 3. DOS (Amsterdam) en Bato (Haar lem) beide 160,25; 4. Atila (Amersfoort) 160,05; 5. Turnlust (Alkmaar) 157,70. Op een voetbalterrein in het even ten noorden van Venlo gelegen plaatsje Grubbenvorst werd zondagmiddag een ware veldslag geleverd door een vijf tigtal voetbalsupporters. Het gevecht begon in de 80ste minuut van de wed strijd RK GFCRK Venlo, toen de thuisclub met 2-1 de leiding had ge nomen. Nadat de scheidsrechter een der al te fel protesterende spelers van het veld had gezonden en het spel wilde hervatten, kwam een Venlo-supporter het veld op en sloeg de 34-jarige scheidsrechter Collaers uit Venray tegen de grond. Dit herhaalde zich enkele malen, telkens nadat de scheids rechter overeind was gekropen. Ook de grensrechter, de 38-jarige Van Raak uit Grubbenvorst, werd toegetakeld toen hij de scheidsrechter te hulp wilde komen. Volgens de voorzitter van de thuisclub werd hij zelfs bijna gewurgd. De scheidsrechter werd aan het hoofd gewond. De wedstrijd werd gestaakt, er werden twee aangiften wegens mis handeling gedaan bij de politie. Twee leden van de Oostberlijnse basket balvereniging TSC, de 19-jarige brunette Adelheid Nentwig en de 21-jarige student Werner Uhlig, die met hun ploeg jn Ge- nève verbleven, zijn er, ondanks strenge bewaking, in geslaagd de vlucht te ne men. Tijdens het middageten in een res taurant in Genève verwijderde Adelheid Nentwig zich van haar vriendinnen en is sindsdien spoorloos. Het vermoeden bestaat, dat zij naar West-Duitsland is gereisd, waar haar moe der en andere familieleden al verblijven. Werner Uhlig heeft in het hotel contact opgenomen met Westduitse monteurs die hem geld verschaften, waardoor hij een treinkaartje kon kopen. Hij is gereisd naar het vluchtelingenkamp Giessen in W est-Duitsland. De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen in Hilversum luiden: Charlotteprijs (1520 m.): 1. Corinna Hollandia? 2. C. Alkestis van E; 3. Cita du Maire W. Winn. 2.60; pl. 1.60, 3.40; gek. 23.40; cov. 9.90. Matadorenprijs (2000 m.), eerste serie: 1. Win ston Spencer; 2. Jour de Java; 3. Napoleonettt. Winn. 3.00; pl. 1.40, 1.30; gek. 2.90; cov. 6.70. Matadorenprijs (2000 m.), tweede serie: 1. Quicksilver S; 2. Walter Hollandia; 3. YYV. Winn 1.60; pl. 1.30, 2.00; gek. 3.20; cov. 3.60. Matadorenprijs (2000 m.), finale: 1: Walter Hol landia; 2. Winston Spencer; 3. YYV. Winn. 2.80; pl. 1.40, 1.80; gek. 7.40; cov. 6.10; trio 168.70. Adeleprijs (2040 m.): 1. Angelo Spencer; 2. Bianca Scotch; 3. Buck Kinley. Winn. 10.80; pl. 3.10, 6.20; gek. 9.90; cov. 25.80. Constanceprijs (2000 m. met autostart): 1. Bravt Mac; 2. Bento; 3. Baron Harvester G. (Geen to- talisator). Hillegondaprijs (2020 m.) voor amateurrijders: 1. Zaida; 2. Zizi's Juweel; 3. Zampa van JZ. Winn. 32.60; pl. 6.90, 2.90, 3.60; gek. 11.40; cov. 7.30. Mathildeprijs (2020 m.); 1. Windy Hanover; 2. Woudsnip S; 3. Zilverfazant S. Winn. 13.60; pl. 5.00, 3.90, 7.80; gek. 6.90; cov. 8.80; trio 1641.80. Reneeprijs (2000 m.), eerste afdeling: 1. Xuthu« T; 2. Walnut Erebus; 3. X Mieke Hollandia. Winn. 2.20; pl. 1.40, 1.60, 2.40: gek. 3.20; cov. 3.40. Totalisatoromzet: 232.237.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 16