Défilé in Amsterdam langs het portret van Kennedy K TRESLONG n POLLE, PELLI EN PINGO Herdenking op de Dam AGENDA Schoorsteenklachten? N.V. De Steenwerf Kort en bondig -y Daders van overval in Epe bekend Vijf doden in het verkeer Steeds meer en jeugdiger ongehuwde moeders DOEPIE EN DE Student overleden tijdens spelletje Vletterman verdronken in Rotterdam Oecumenisch centrum in Utrecht De oudste Iets kouder 'Tr Met een gespoten rookkanaal komt u aan uw trek! MAANDAG 25 NOVEMBER 1963 2 \-J Défilé Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk reservering GALA.KERSTDINER.DANSANT Gedenkpenning Spaarndamseweg 48 - Haarlem Telefoon 02500 - 53750 is er één van de duizenden die over heel Europa een gigantisch service- net vormen. Achterditbord staan altijd hulpvaar dige vaklieden klaar om élke Fiat service te bieden. Oók in üw omgeving hangt zo'n bord. U vindt deze technische „helpende hand" bij: GEBR. BEEKMAN AUTOMOBIELBEDRIJVEN JA, ALS JIJ NI6T IN DB MAND UÖT, IS HET HELBMAAL NIBT ZWAAR MOEDER DENKT DAT IKZIA/AK 8BN -6N DAT ISN16T ■ZO-IK8ENZO STGRKALSEEN NIJLPAARD I J5 Zier BR MOB UIT, P0LLB - KLIM MAAR IN DB MAND BN RUST Uit! JCONTANTEN NODIG? PERSOONLIJKE LENING FINANCIA NEDERLAND N.V. «5 Kerkelijk nieuws (Van onze redacteur in Amsterdam) Vele duizenden Amsterdammers waren zaterdagmiddag om twaalf uur bijeenge komen op de Dam voor een korte plech tigheid ter herdenking van president Ken nedy. De politiekapel speelde koraalmu- ziek en de klokken van de Nieuwe Kerk beierden, toen een groot aantal autoritei ten zich bij het nationale monument ver zamelden rond burgemeester Van Hall. Daarbij waren o.a. de consul-generaal van de Verenigde Staten, de heer Byron Blank- inship, de procureur-generaal, mr. H. de Zaaijer en het bestuur van de Amerikaan se Voedings- en Landbouwproduktenten- toonstelling en namens de regering dc staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. J. F. G. M. de Meij er. In zijn toespraak, die via televisie en radio werd uitgezonden, trok burgemeester Van Hall een vergelijking met president Lincoln, die precies honderd jaar geleden de slavernij van de negerbevolking uit bande en die twee jaar nadien werd vermoord. „Lincoln, de na zijn dood zo vereerde figuur, had tijdens zijn ambtspe riode weinig anders dan strijd, haast en ver guizing van zijn landgenoten meegemaakt en wel juist om dezelfde redenen die ook Kennedy zoveel vijanden bezorgden in zijn strijd voor de opheffing van de rassendis criminatie. Het is ook dit facet de vaste wil om te bereiken dat kleur, geloof of ras geen rol meer zouden spelen bij de beoordeling van een mens dat ons Am sterdammers het meeste heeft aangespro ken in presidents Kennedy". Na deze toespraak werd de Amerikaanse president met enige minuten stilte her dacht. Op de Dam in Amsterdam is zater dag een korte herdenkingsplechtig heid gehouden naar aanleiding van de tragische dood van president Kennedy. De foto geeft een overzicht van de indrukwekkende bijeenkomst. v :<v Vele duizenden hebben gedurende het weekeinde gedefileerd langs het portret van Kennedy, dat zaterdagochtend bij de ingang van het RAI-gebouw in Amster dam was opgehangen. Zeer velen legden bloemen en kransen bij het portret. De directie van de vrijdagavond on middellijk gesloten Amerikaanse land bouwtentoonstelling had het portret dat op de expositie hing, na tal van ver zoeken buiten onder de luifel van de in gang doen plaatsen. Zondagmiddag was het zo druk dat de politie het défilé in goede banen moest leiden. Er kwamen zelfs gezelschappen in bussen naar de RAI. Bejaarden uit een Amsterdams te huis droegen een eenvoudige krans aan, waarna een hunner een kort herdenkings woord sprak. Klassen van zondagsscho len defileerden langs het portret, waar na de onderwijzers hun leerlingen toe spraken. In het Amerikaanse consulaat-generaal in Amsterdam kwamen honderden mensen de condoleanceregisters tekenen. Ook van-, daag was er nog gelegenheid langs het portret van de overleden president te defi leren. In Den Haag zijn gisteren vrijwel on onderbroken mensen de Amerikaanse am bassade binnengegaan om daar de condo leanceregisters te tekenen. Daarbij waren vele ministers en ambassadeurs, maar de meesten waren gewone burgers, onder wie veel jonge mensen. In de hal stonden de c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Het Sym fonie-orkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. Solist: Siebe Kamstra, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het koninklijk bezoek aan Perzië en Thailand", ».l.; 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 ji. en dinsdag alleen 20 u.: „Interpol contra X", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Naakt door de hel", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Pas op voor «akkenrollers", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Mariandl", a.l. Dinsdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „David en Goliath", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jungle gangsters", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. :„De ijzeren maagd", a.l. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. HofkerRueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Eerste etage: Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging „De Acht". Tot en met 30 novem ber. Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In no vember olieverfschilderijen van Hans Mulder. Museum „Het Huis Van Looy", Exposi tie Kunst Zij Ons Doel: „Wassend Tij". Tot en met 1 december. Geopend van 10 17 u. en zon- en feestdagen van 14-17 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur, Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32) Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten. Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-18 u. en dinsdag t/m zaterdag van 9-18 u. Tot en met 5 dec. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva'', Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u af, cabaret van 21-23.15 u Minerva Theater, dinsdag 20.15 u.: We reldreizigersserie. Lezing door jhr. dr. J. C. Mollerus: Op reis in Tunesië. Stadhuis Haarlem, vandaag 14 en 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 22 november). MAANDAG 25 NOVEMBER City, 20 u. :„Rocco en zijn broers". Stadsschouwburg, 20 u.: „Nieuw Rotter dams Toneel" speelt „Een veilig stekkie" voor Velser kunstkring „Voor Allen". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat, 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 26 NOVEMBER City, 20 u.: „Rocco en zijn broers". Stadsschouwburg, 20 u.: „Het Amster dams Volkstoneel" speelt „Rooie Sien". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Katholieke toneelvereniging „KZOS" speelt „En krijgen is de kunst". Hugo de Grootschool, 20 u.: Vergadering Centrale Ouderraad. Petrakerk, 20 u.: Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, afdelingen IJmuiden-Oost en West. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. MAANDAG 25 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De prostitutie". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De Ti tanen". W.B.-Theater, 20 u.: Besmette briljan ten". DINSDAG 26 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u,: „De prostitutie". Luxor 'Theater, 19 en 21.30 u.: „De Ti tanen". Advertentie uitgebreide SPUSKAART onb.KIPETEN ƒ6.so dagelijks DINER_en SOIREE, DANSANTE 02520-5347 omfloerste vlaggen van de Verenigde Sta ten. Mariniers hielden de wacht. De groot meester van het Huis der Koningin, J. L. baron van Lynden, de ministers en am bassadeurs hebben de Amerikaanse am bassadeur, de heer J. S. Rice, hun deel neming betuigd. In de Sint Jacobskerk in de Parkstraat in Den Haag zal woensdag om 11 uur een officiële herdenkingsdienst voor president Kennedy worden gehouden. De dienst zal worden bijgewoond door de Amerikaanse ambassadeur en door de staf van de am bassade. De Haagse medailleur Pol Dom zal een penning modelleren ter nagedachtenis aan president Kennedy. De netto-opbrengsten van de naar dit model geslagen pennin gen zullen worden afgedragen aan het Ne derlandse Vredeskorps, dat is opgericht in navolging van het op initiatief van pre sident Kennedy gestichte „Peacecorps of the U.S.A." De penningen zullen worden geslagen in brons, zilver en goud. De justitie weet met vrij grote zeker heid wie de hoofddader is van de over val op het bijkantoor van de Nederlandse Handel-Maatschappij in Epe op 15 novem ber, namelijk een bijna dertigjarige reci divist G. A. B. Hij schijnt tal van vinger afdrukken te hebben achtergelaten. De politie wil zich verzekeren van de hulp van het publiek en heeft daartoe de foto's van de drie vermoedelijke daders gepubliceerd. Een beloning van 2500 is in het vooruitzicht gesteld voor hen, die aanwijzingen kunnen geven. Advertentie Advertentie -- !Sliliii!i:l!ilIlS!S SERVICE dit bord bij ii in de buurt. Voor HAARLEM e.o. Haarlem: Wagenweg 72 - Telefoon 02500-22087 Bloemendaal: Bloemendaalseweg 52- Tel. 02500-63350 Verdronken. Uit het Reitdiep, nabij de Wilhelminakade te Groningen, is zater dagmorgen het stoffelijk overschot opge haald van de 78-jarige alleenwonende A. Kern uit Groningen, die sinds 8 november werd vermist. Vrouw beroofd. In Rotterdam-zuid is zaterdagavond een 56-jarige vrouw in de gang van haar woning aan de Hillelaan door een man aangevallen. De aanvaller griste haar tas mee en nam de benen. In de tas zat ongeveer 32, - Reünie 3-3-12 R.I. Het zal volgend jaar een kwarteeuw geleden zijn dat velen werden gemobiliseerd, onder andere de manschappen van 3-3-12 R.I. Een comité wil een reünie houden, maar beschikt niet over alle adressen, onder andere niet van degenen, die in 1939 gelegerd waren in school K. in Velsen. De heer S. Dijkhuizen, Couperusstraat 132, Groningen, hoopt deze adressen alsnog te ontvangen. Tijdens de intocht van Sint Nicolaas in Alphen aan de Rijn is de vijfjarige Arend Bunt onder het rechtervoorwiel van een achter de Sint rijdende vrachtauto geraakt. Het jongetje was op slag dood. Van de vrachtwagen af werden aan de kinderen ballonnetjes uitgedeeld. Arend Bunt, die aan de hand van zijn vader op het trottoir naar de intocht had staan kij ken, liep de auto tegemoet, waarbij hij waarschijnlijk is gevallen. Zondagmorgen is in het stads- en aca demisch ziekenhuis in Utrecht de 25-jarige ongehuwde Griek Ioannis Kagidis uit Mi- kron (Griekenland) overleden ten gevolge van een verkeersongeval, dat hem zater dagnacht in Maarssen was overkomen. De Griek, die sinds juli in Nederland werkte, reed even na middernacht op zijn bromfiets in Maarssen de straatweg op. Op hetzelfde moment kwam er echter een bus aan, waardoor de man zo schrok, dat hij een verkeerde manoeuvre maakte en onder de bus terechtkwam. Zaterdagmiddag is de zevenjarige Wim Zwan uit Rijswijk op de Rembrandtkade in zijn woonplaats tegen een auto aange lopen en aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond is de 22-jarige J. van Egmond uit Eindhoven in zijn woonplaats door een auto aangereden en zo ernstig gewond, dat hij zondag in een ziekenhuis in Tilburg is overleden. In het academisch ziekenhuis te Gro ningen is zaterdag overleden de 73-jarige O. Krol uit Groningen, die donderdagmid dag als voetganger bij het oversteken van het rijwielpad aan de Paterswoldseweg te Groningen door een bromfiets was aange reden. De Nederlandse Federatie van instellin gen voor de ongehuwde moeder en haar kind, de FIOM, heeft in Utrecht haar jaar vergadering gehouden. Uit het jaarver slag bleek dat het aantal zeer jeugdige ongehuwde moeders toeneemt. Van de in 1962 bekende gevallen waren er 131 meis jes beneden de 20 jaar moeder en 14 be neden de 15 jaar. Relatief is dit cijfer min der in de grote steden zoals Amsterdam en Den Haag dan in het hele land. Het aantal moeders onder schoolgaande meis jes en studerenden en onder het winkel- en kantoorpersoneel is gestegen. In de geval len waarin de vader bekend was, werden vooral gehuwde mannen aangewezen maar ook een relatief groot aantal vreemdelin gen. Vooral in verband met de steeds jeugdiger leeftijd van de ongehuwde moe der, vraagt de FIOM zich af of het sa menbrengen van deze meisjes en vrouwen in tehuizen wel ideaal is. Er wordt ge zocht naar een mogelijkheid hen onder te brengen in gastgezinnen, vooral in die ge vallen waarin de moeder afstand van haar kind wil doen. Het aantal aanvragen om adoptie door pleegouders is nog altijd groter dan het aantal kinderen dat geplaatst kan worden. Men wil voor een beter overzicht tot een centraal pleegouder-register komen. 36-37. Eigenlijk was het een meevaller voor Kareltje Suikerpot, dat hij in de teil met water terecht kwam, want daardoor werd z'n val gebroken. Allen haastten zich naar Kareltje, en met vereende krachten haalden ze hem uit het water. En daar stond hij nu, drui pend en wel. Heb je je geen pijn gedaan, Kareltje? vroeg Doepie. Nee, zei Kareltje Suikerpot. Dat valt wel mee. Gelukkig dat ik niet op de vloer terecht kwam want dan was ik kapot ge weest. 134M'C Zondagmiddag is de 26-jarige student R. A. M. Beers uit Wassenaar bij een spelletje met drie vrienden op het noor- derstrand in Scheveningen zo ernstig ge wond dat hij korte tijd later in het zie kenhuis Zuidwal is overleden. De vier jongens vonden op het strand een zware balk die zij in zee wilden gooi' en. Drie tilden de balk aan de linker kant op, en de 26-jarige student Beers pakte de rechterkant van de balk. Op het moment dat zij de balk in zee wil den werpen lieten de drie jongens aan de linkerkant de balk los, terwijl de stu dent dit nog niet had gedaan. Hij kreeg de balk op zijn hoofd en liep zulke ern stige verwondingen op, dat hij even la ter in het ziekenhuis bezweek. Op de Nieuwe Maas te Rotterdam is zondag voor de mond van de Waalhaven de 29-jarige vletterman A. Voogt uit Per nis verdronken. De heer Voogt, die deel uitmaakte van de roeiersvereniging „De Eendracht", die tot taak heeft zeeschepen vast te leggen, voer met een motorvlet tegen de ka bel van een sleep, welke bestond uit de motortanker Veenwoude, die het tank schip Pijnakker voorttrok. De vlet werd door de Pijnakker onder water geduwd en verdween in de diepte De oecumenische raad van kerken in Nederland heeft zaterdag een nieuw cen trum in gebruik genomen aan de Malie baan te Utrecht. In de oecumenische raad van kerken werken samen de Nederlands hervormde kerk, de eva-ngelisch-lutherse kerk, de re monstrantse broederschap, de doopsgezinde broederschap, de oud-katholieke kerk, de evangelische broedergemeente, -het leger des heils en het genootschap der vrienden (Quakers). De oudste ingezetene van ons land, de 105-jarige mevrouw J. A. de Bree- Meyer uit Hoogkerk, heeft zaterdag in haar woonplaats een naambordje onthuld van een straat in plan-zuid, die naar haar genoemd is. Na de onthulling maakte zij een genoeglijk praatje met Sinterklaas. Zelf zong zij, tezamen met haar vier dochters van respectievelijk 80, 78, 74 en 66 jaar, een oud en onbekend Sin terklaasliedje dat zij nog van haar moeder had geleerd. Advertentie Neem een I uitsluitend voor vaste loontrekkenden. I Agent: Haarlem - Tel. 02500 - 15533j| LAAN COPES VAN CATTENBURCH 76 TELEFOON 070-607806 - 's-GRAVENHAGE Het K.N.M.I. deelt mee: Tijdens het weekeinde bevond zich ten noordwesten van Ierland een diepe de pressie, die voortdurend zachte lucht naar West-Europa voerde. Een randstorin-g er van trok vandaag over ons land en ver oorzaakte regen. Achter de storing zal morgen met zuidwestelijke winden iets koudere lucht worden aangevoerd. De windkracht is daarbij nog vrij groot en de kans op enkele buien blijft aanwezig. Een hogedruk gebied, dat van Noorwegen naar Rusland trok, veroorzaakte in Scan dinavië strenge vorst. In het zuiden van Scandinavië viel veel sneeuw. Deze kou wint echter geen terrein. WKKKRAPPOMIN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste M uur. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dalen (toez.) W. de Jong te Bergum te Barm-veld (vac. W. Vroeg- indewey) J. Jongeroen te Bruchem en Kerkwijk, die bedankte voor Leerbroek. te Makkum c.a. (toez.) A. J. de Bue te Pesse (Dr.) te Scharnegoutum (toez.) E. H. Kalkman te Waddinxveen. Aangenomen naar Zweeloo K. Mulder te Ruinen. Den Helder half bew. z 10 0 Ypenburg half bew. zzo 11 0 Vlissingen licht bew. zzo 10 0 Eelde zwaar bew. z 11 0 De Bilt half bew. zzo 11 0 Twente onbewolkt z 11 0 Eindhoven half bew. zzo 12 0 Z.-Limburg zwaar bew. zzo 12 0 Helsinki half bew. O -7 0 Stockholm sneeuw ozo -1 1 Oslo sneeuw nno -5 6 Kopenhagen geheel bew. z 7 8 Aberdeen geheel bew. zzo 12 0.1 Londen regen zw 14 Amsterdam geheel bew. z 10 1 Brussel zwaar bew. zzo 11 0 Luxemburg zwaar bew. zzo 10 0.1 Parijs zwaar bew. z 12 0.2 Bordeaux regen w 12 4 Grenoble geheel bew. zw 12 0 Nice regen nnw 17 4 Berlijn zwaar bew. z 11 0 Frankfort regen windst. 7 1 München geheel bew. z 15 0 Zürich mist wnw 11 0.1 Genève geheel bew. windst. 14 0 Locarno regen 0 10 2 Wenen mist ono 8 0 Innsbruck half bew. w 13 0 Belgrado licht bew. z 0 Athene onbewolkt nno 19 0 Rome half bew. zo 17 0 Ajaccio zwaar bew. ono 20 0 Madrid zwaar bew. zw 13 0 Mallorca licht bew. windst. 19 Lissabon regenbui wnw 18 5 Dinsdag 26 november Zon op 8.17 uur, onder 16.37 uur. Maan op 14.58 uur, onder l.iö uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 25 november Hoog water 10.00 en 22.41 uur. Laag water 5.10 en 17.45 uur. Dinsdag 26 november Hoog water 11.24 uur en uur. Laag water 6.35 uur en 19.07 uur.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2