Bulgaren met 3 internationals? VERKOUOEN coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID coldrex Matige Raeckse-aanval toch nog superieur Frans Schoofs en Bakker konden falen van derde man goed maken Europese beker-toernooi begint voor waterpoloërs in februari Imre Rietveld en Broedelet in enkelspelen verslagen het unieke 2-laagstablet ^oidrex VERMOEDELIJK 2 OF3 WIJZIGINGEN BIJ SPARTAK Alweer bokser na k.o. overleden Frankrijk magertjes met 5-4 geklopt Duinwijck bijna uitgeschakeld voor titel verdrijft verkoudheid radicaal Peter Post kwam zijn belofte na In Hilversum zijn velden overbezet Vesmia rondde z'n acties niet af met ferme klappen 3 D AG 26 NOVEMBER 1963 Spartak Praag dwong ook bondselftal op de knieën Boksers voor vrijdagavond Dat kan eigen schuld zijn! Want verkoudheid is uit de tijd geraakt door Japan in ijshockeystrijd Twee uur nadat hij in de ring k.o. was gegaan, is de 18-jarige Uruguese bokser Roberto Hernandez in Montevideo over leden. Hernandez ging op een stoot van zijn tegenstander neer en viel met h^t hoofd op het canvas. Zonder bij kennis te zijn gekomen overleed Hernandez in het ziekenhuis aan een schedelbreuk. In de Apollohal in Amsterdam heeft een Nederlands bondsteam met 5854 ver loren van het Tsjechische Spartak Soko- lovo Praag. Met de rust stonden de Neder landse meisjes al met 3430 achter. De topscoorsters in deze goede wedstrijd waren voor het bondsteam: Els van der Heyden 166, Greetje Duyf 65 en Hilda Draak 011. Voor de Tsjechische meisjes was dit vooral Marta Melicharova 8—15. Het Nederlandse tafeltennisteam heeft maandagavond in Dordrecht zonder Bert Onnes een zwaarbevochten 5-4 zege be haald op Frankrjjk. Pure winst van Frans Schoofs plus twee winstpartijen van de zich op internationaal niveau steeds beter thuisvoelendc Bakker compenseerden het falen van Nederlands derde man, Bert Schoofs. Frankrijk staat op tafeltennisge bied niet hoog aangeschreven, maar toch had het maar een haar gescheeld of Frans Schoofs had zjjn verlieslyst niet blanco kunnen houden. De aanval van de Amsterdammer liep niet zoals gewoonlijk. Er waren nogal wat Maandagmiddag is in een afgeladen Ilyu- shin vliegtuig het voetbalelftal van Spartak Plovdiv uit Sofia op Schiphol aangekomen. Het gezelschap bestond uit 16 spelers, 4 bestuursleden, 1 arts, 2 trai ners en 10 supporters. De definitieve samenstelling van de ploeg, die woens dagavond in Eindhoven voor de tweede wedstrijd in de achtste finale van de Europese beker voor landskampioenen uitkomt tegen PSV, is nog niet bekend. De« leiders van de Bulgaarse kampioenen deelden op Schiphol mede, dat er ver moedelijk 2 of 3 wijzigingen zullen zijn in het team, dat 13 november in Bulga rije de eerste ontmoeting tegen PSV met 10 verloor. Zeker is, dat de ploeg een andere linksbinnen zal hebben, want Bentschev, die is geblesseerd, is niet meegekomen. Verwacht wordt, dat rechtshalf Masnev het veld zal moeten ruimen voor inter national Dimitri Dimov, die de vorige maal niet meedeed. De ploeg zal dus ver moedelijk drie internationals tollen: aan voerder Diev, die al 35 caps o~ zijn naam heeft staan, Dimov en linksbuiten Dou- chev. fn de perskamer van de luchthaven reik ten PSV-voorzitter, ir. M Jansen Gration en secretaris B. van Gelder aan de tegen standers van woensdagavond bloemen uit. Het hele gezelschap maakte daarna een rondrit per bus door Amsterdam en zette vervolgens koers naar Eindhoven. De-terugkeer nalr^SSia is vastgespeld op donderdagmorgen. Foto: een supporter poseert met de vlag voor het elftal, dat in een 4-2-4-opstel- ling staat, waarschijnlijk dezelfde als woensdagavond in Eindhoven. Voor (v.l.n.r.): Diev, Stomov, Diskov en Dusi- hev. Midden: Dimov en Lazorov. Achter: Ivanov, Manolov, Botev en Momim. Doel: Stanikov. De Nederlandse boksploeg, die het vrij dag 29 november in Den Haag zal opnemen tegen Wales, ziet er als volgt uit: Vlieggewicht: Huppen (Amsterdam); vedergewicht: Kerkhof (Eindhoven) en De Rooy (Amsterdam); lichtgewicht: Menten (Maastricht); lichtweltergewicht: Gerlach (Groningen); weitergewicht: Roossien (Gro ningen); zwaarweltergewicht: Netten (Den Bosch); middengewicht: Mommers (Maas tricht); halfz.yzaargewicht: Lubbers (Am- ^ow'arnj; zwaargewicht; Geraeds _*(S£sftrs- trictit). In Wenen is het afgelopen Weekeinde het eerste kalender-congres van de Eu ropese zwemliga, de PEN, gehouden. Zestien landen hadden hun afgevaardig den gezonden om in de Oostenrijkse hoofdstad gezamenlijk te komen tot een kalender met internationale ontmoetingen voor het belangrijke voor-Olympische sei zoen 1964. Vooral Nederland, dat werd vertegenwoordigd door de directeur van het bondsbureau van de KNZB, de heer De ontmoeting tussen de hoofdklasse- :dmintonploegen van Duinwjjck en Njj- ïegen heeft dit weekeinde de Badmin- anhal in Haarlem een drietal sensationele resultaten opgeleverd. Imre Rietveld en Cees Broedeiet, de nationale enkclspel- lsampienen, werden in hun singles verras sénd verslagen en bovendien moesten Imre Rietveld cn Marja Ridder, als Nederlandse 'lubbespelkampioenen, voor de tweede maal in deze competitie capituleren voor Advertentie Imre Rietveld het Nijmeegse damesdubbel gevormd door Agnes Gene en Marloes van Swelm. De nederlagen van de Haarlemse dames had den tot gevolg dat Duinwijck met een 6-2 nederlaag door leider Nijmegen voor het kampioenschap vrijwel werd uitgeschakeld. De hoofdklassers speelden dit weekeinde een dubbel programma. Duinwijck speelde zaterdagavond tegen Velsen en won liefst met 8-0. Dat wil zeggen dat Pim Seth Paul zijn single kansloos verloor van Boudewijn Ridder, die sterk opkomt en ook Cees Broedelet zondag in twee games bedwong. Voor Velsen, dat in de tweede ontmoeting door de Kortenaer met 7-1 werd verslagen, is de situatie nu zonder uitzicht. De overwinning van Boudewijn Ridder op Cees Broedelet (15-6 en 15-12) en de -'ege van Jos Rijmers op Hennie van Lei- 'en (5-15, 15-11 en 1-5-4) hadden tegen Nij megen een veilige 4-0 voorsprong kunnen ■pleveren. Voor de Duinwijckers is het ïormaal dat de dames hun partijen win- len. Maar juist op een moment dat het de haarlemmers ongelegen kwam, opende \gnes Gene, iets jonger dan Imre Rietveld, de al lang verwachte aanval op de machts positie van Imre en ditmaal met succes. Agnes Gene, minder gracieus dan Imre, compenseerde haar bescheiden technische achterstand met vechtlust, felheid en be weeglijkheid. Toen de nationale kampioene de eerste game slechts met 11-9 won, be greep de jeugdige Agnes dat haar kans in deze partij lag. Met tweemaal 11-4 zorgde zij voor een verrassing die in enkele jaren niet was voorgekomen. Marja Ridder kon haar vrees voor Marloes van Swelm niet overwinnen en verloor met 9-12, 11-8 en 11-5. Het damesdubbel ging verloren met 15-8, 3-15 en 18-14. In de tweede game kreeg Nijmegen door goed oplopen en fel smashen van de dames Rietveld en Ridder geen voet aan de grond. Vooral mej. Van Swelm maakte toen veel fouten. Maar in de beslissende game, die door de Duin wijckers met vijf punten werd verlengd, peelde Imre mat en zonder concentratie. \gnes Gene beheerste het Nijmeegse ach erveid volledig en het was opvallend hoe uiver zij de shuttle met lange slagen ach ;r het net liet vallen. De overige partijen leverden de volgende ■sultaten op: B. Ridder-Rijmers verl. van ,ex Meijer-Broedelet 3-15, 9-15; mej. Riet- eld-Rijmers verl. van mej. Swelm-Meijer 7-15, 15-9, 6-15; mej. en dhr. Ridder verl. an mej. Gene-v. Leiden 8-15, 15-5 en 7-15 De stand in de hoofdklasse: Nijmegen 6-10, Duinwijck 7-8, HBC en de Kortenaer 7-7, Drop Shot 6-6 en Velsen 7-2. Altijd heeft iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is. hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). ticaal Post en zijn Zwitserse koppelgenoot Pfenninger hebben de wielerzesdaagse van Brussel gewonnen. De Belg Van Steen bergen en de Deen Lykke legden beslag op de tweede plaats. Post en Pfenninger hadden in de laat ste twee uur, toen achter dernymotoren werd gereden, alleen in Van Steenbergen en diens Deense partner Lykke nog con currenten van betekenis. Bij het ingaan van de finale hadden deze beide forma ties al de leiding, tezamen met de Duit ser Bugdahl en de Belg Vannitsen, die echter snel terugvielen en tenslotte met zeven ronden achterstand als vierde zou den eindigen. De stroom van harddravers naar de wimermeeting in Hilversum maakt het i dinsdagavond (6.30 uur) weer noodzakelijk negen draverijen te verrijden en deson danks zijn de velden nog overbezet. Het hoofdnummer.brengt de in grote..vorm lo pende Xuthus T opnieuw aan de .stapt, maar na twee achtereenvolgende 'ditecw-ih - ningen zai'hij nü de eer móetén latën aan Walnut Erebus en Wanita van Barke. Een mogelijk outsider is IJsIoper. Voor Zola S, die regelmatig in de voorste gelederen eindigt, ligt er nu een kans de eerste afdeling van de Poppenfeeprijs te w'nnen, daar zijn grote concurrent Zee adelaar te veel oponthoud in het grote veld zal vinden. Wally Parisien en Wilfield zul len op de plaatsen eindigen. De tweede afdeling brengt Zoon van Kievit als de favoriet aan de start, gevolgd door Zee en Wanda. Outsider is Yellow- hird, die na trainersverandering al enige keren heeft teleurgesteld ,maar al heeft bewezen dat hij veel beter kan. In grote vorm loopt eveneens Acrobaat, die zijn in zinking volkomen de baas is en zijn tweede zege zal kunnen boeken over Ziganita en Aleid Williams, waarbij de onstuimige Alpenraaf S als outsider zal kunnen in grijpen. Bij de tweejarigen verschijnen nog steeds nieuwelingen in de baan die het echter niet zullen kunnen bolwerken tegen Calu met d'Aster, Cornelia Ellen en de beide vertegenwoordigers van stal Oosting. Co lumbus is een mogelijk outsider. Van de minder succesvolle driejarigen, die in het tweede nummer een kans krijgen, wordt Bonheur Perdu gekozen boven Blauwe Druif en Blackfoot. Na zijn laatste ver richting zou Bell Boy kunnen verrassen Hoewel Annemarie d'Aster de laatste keer als favoriet faalde krijgt zij thans opnieuw het vertrouwen, omdat zij op haar slofjes Zoon Erebus en Buck Kinley zal kunnen verslaan, temeer daar de rest van het veld met als outsider nog Binky van weinig waarde is. In de autostartkoers heeft Zephyr Scotch de mogelijkheid door een overwinning zijn slechte seizoen wat op te knappen, hetgeen hem na strijd met Bosvink S en Adeltraut M wel zal lukken. Na een veelbelovend debuut bij zijn nieuwe trainer was het de keer daarop met X Bond al weer mis, zodat hij slechts als een mogelijk outsider in deze triokoers wordt gesignaleerd. Betere kansen lijken Zénith Williams. Zypani en Alida W te hebben om in deze volgorde de finish te passeren, waarbij evenmin de moeilijke Ypsilon Saint uit het oog mag worden verloren. W. den Boer, had sterk op een dergelij ke bijeenkomst aangedrongen. De voor Nederland belangrijkste eve nementen werden als volgt vastgesteld: 30 en 31 maart, Arnhem: vierianden-water- polotoemooi met West-Duitsland, Roeme nië, Italië en Nederland; 25 en 26 april, Stockholm' ZwedenNederland zwemmen; 29 en 30 mei, Londen: EngelandNeder land zwemmen; 19 en 20 juni, Biaek pool: vieriandenwedstrijd jeugd onder 16 jaar met deelname van Nederland; 15 en 16 augustus, Utrecht: Nederland Italië zwemmen en schoonspringen; 22 en 23 augustus, Parijs: internationale jeugdwedstrijden (tot 16 jaar); 5 en 6 september, Dortmund: zesIanden-Eurovi sie wedstrijden met Zweden, Groot-Brit tannië, Italië, Frankrijk, West-Duitsland en Nederland. Er zijn tijdens de besprekingen enkele nieuwe gedachten naar voren gekomen. Zo wil men een standaard-programma voor interland-zwemwedstrijden vaststellen, c-mdat het gebruikelijke Olympische pro gramma'voor een tweedaagse wedstrijd te veelomvattend is. Ook de volgorde van zwemnummers zal worden vastgelegd. Het staat vast dat in februari kan worden gestart met het toer nooi om de Europabeker voor nationale waterpolo-kampioenen. Er zijn ongeveer 15 geïnteresseerde landen. Voor Nederland zal AZ en PC aan dit toernooi deelnemen Hongarije heeft medegedeeld op het vol gende congres van de LEN een voorstel te zullen indienen om de Europese kampioen schappen om de twee in plaats van om de vier jaar te houden. Er gingen tenslotte stemmen op om ook een Europa-beker in te stellen voor landen zwemteams. missers en Frankrijks tweede man, Pour- kart, een kauwgumkauwend evenbeeld van voetballer Ko Prins, i.am elke kans te baat om daarvan te profiteren. Hij won de eer ste game (21-18), kwam in de tweede met 20-18 voor, miste toen echter twee smashes en verloor de game door een foutieve ser- ce. Schoofs is er de man niet naar, een der gelijk voordeeltje niei uit te buiten. In de beslissende game bleef hij steeds enkele punten voor en hoewel hij even in moei lijkheden kwam omdat Pourkart conse quent ging verdedigen, won hij tenslotte de beslissende game met 22-20, waardoor de stand 2-2 werd. Bakker, die tevoren tegen Pourkart te kampen had gehad met een groot gebrek aan zelfvertrouwen (17— 21, 16-21) herstelde zich tegen Chergui, Frankrijks eerste mar., uitstekend en won met 21-19, 17-21, 21-18, waardoor Neder land voor het eerst de leiding nam: 3-2. Bert Schoofs, die door zijn ongecoördi neerde spel veelal de indruk maakte van een bokser, die alleen zijn hoofd beschermt maar zijn maagstreek ongedekt laat, ver loor door overhaasting, gebrek aan vast heid en een gebrekkige looptechniek zo wel van Dubuf, Pourkart als Chergui. Daardoor was ondarks een gemakkelijke zege van zijn broer Frans op Chergui (21- 13, 22-20) na acht partijen de stand nog steeds gelijk: 4-4. AHes hing dus af van hetgeen Bakker in zijn laatste partij tegen Dubuf, met zijn 18 jaar de benjamin van de Franse ploeg, zou presteren. De Leidse vèrdedigingsspe- cialist speelde bijzonder koelbloedig. Hij blokkeerde sterk en srnashte trefzeker wanneer zijn tegenstander in jeugdige overmoed zichzelf voorbijliep. Zijn over winning met tweemaal 21-11 was de meest afgetekende van de gehele avond. De rësultaten waren: Bakker verliest van Pourkart 17-21, 16-21; Frans Schoofs verslaat Dubuf 21-15 21-16; Bert Schoofs verliest van Chergut 15-21, 15-21; Frans Schoofs verslaat Pourkart 18-21, 22-20, 22-20; Bakker verslaat Chergui 21-19, 17- 21, 21-18; Bert Scjroofs verliest van Dubuf 20-22. 21-16. 16-21; Frans Schoofs verslaat Chergui 21-13, 22-20, Bert Schoofs ver liest van Pourkart 17.-21. 21-18, 16-21; Bak ker verslaat Dubuf 21-11, 21-11. Japan heeft zich maandag geplaatst voor het ijshockey toernooi van de Olympische Winterspelen 1964 in Innsbruck door in Tokio de tweede kwalificatiewedstrijd tegen Australië met 176 (73, 61, 42) te winnen. De Japanners hadden in de eerste wedstrijd met 171 gezegevierd. Een spelmoment uit het overgangs klasse-treffen tussen die Raeckse 2 en Vesmia. Mevrouw De Vries van die Raeckse smasht de bal langs een eenzame Vesmia-blokkeerster. waar bij mej. Smink in de verdrukking komt. Die Raeckse won het duel. De plaatselijke dameswedstrijd tussen de overgangsklasseteams van die Raeck se 2 en Vesmia is vrij eenvoudig door de reserves met 3-1 gewonnen. De Ves- mia-dames spelen voor het net te voor zichtig en te bescheiden, ronden hun aan vallen niet af met een ferme klap, maar bepalen zich tot plaats- en prikballen. Hoe wel de die Racckse-defensie onder haar kunnen bleef, was het overwicht van de die Raeckse-aanval toch te groot om van strijd te kunnen spreken. Na een misstap \an de reserves in de tweede set behaal den Joke v. d. Putten en haar teamgeno ten een overwinning met ruime cijfers; 15-3, 5-15, 15-6 en 15-10. Het treffen tussen De Blinkert en de he renreserves van die Raeckse, beide gega digden voor de eerste plaats, bereikte een alleszins acceptabel eerste klasse niveau. De aanval van de roodwitten had iets min der betekenis dan die van de Blinkert, maar met sterk serveren wisten de reser ves veel te compenseren. Het zal de aan- valskracht van de Blinkert ten goede ko men als Noort, die zijn hoge sprongen door een daverende klap laat volgen, zijn slagen meer spreidt. Broederlijk verdeelde men de punten en dat kon men in ver houding met het vertoonde noemen; (de Bl.-die R.) 15-9, 12-15, 15-9 en 11-15. Gios hield WIK puntloos door een 3-sets- overwinning; 15-8, 16-14 en 15-13. Wij wil len de competitiecommissie van de NeVo- Bo in Overweging geven de eerste klasse op de helft van de competitie in twee de len te splitsen. De krachtsverhoudingen tussen de toonaangevende teams en de rest van de eerste klassers lopen zo sterk uiteen, dat hier zonder meer sprake is van een „klasse verschil". Het kan een spelverbetering, in de hoogste afdelings klasse broodnodig, ten goede komen. Uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden; Dames: HSVC-DSS 2 0-3; die Raeckse 2- Vesmia 3-1, FES-OVRA 2 2-2; HVS 2-Mo- lenaers 3-1: Triumph-die Raeckse 4 2-2; Velox 2-PSVH 0-3; Set up 3-PSVH 2 0-3; die Raeckse 6-Alliance '22 5 0-3; JBS-DSS 3 1-3; Set up 2-FES 2 2-2. Heren: PSCB-OVRA 3 2-2; OVRA 6-Mo- lenaers 2 2-2; Rapiditas-Gios 2 2-2; Al liance 2-HSVC 2 0-3; WIK-Gios 0-3; de Blinkert-die Raeckse 2 2-2; Alliance '22 2- PSVH 3-0: die Raeckse 4-Molenaers 0-3; DSS-HSVC 0-3 Het programma voor woensdagavond vermeldt een hoofdklasse-wedstrijd tussen HVS en het Amersfoortse WA. Aan span ning zal het niet ontbreken. Voor de over gangsklasse spelen HVS 2 en het Castri- cumse Smash 'n gelijkwaardige strijd. Het volledige programma luidt; Heren hoofdklasse: HVS-VVA 8 uur; overgangsklasse: HVS 2-The Smash 9 uur; eerste klasse: PWN-CIOS 7 uur; HVS 3- FES 8 uur; tweede- en derde klasse: WIK 2-de Blinkert 2; die Raeckse 3-Velcx; Energie-Set Up; PWN 2-OSS; OVRA 4-A1- liance '22; Alliance '22 4-Set up 3; Al liance '22 5-HSVC 3; CIOS 2-PWN 3. Dames, eerste klasse: Velox-Alliance '22 7 uur; Set up-de Blinkert 2 8 uur; de Blinkert-Topscore 9 uur; tweede-, derde en vierde klasse: PWN-HBC 3; HVS-JBS; Set up 2-de Blinkert 3; Alliance '22 3-A1- liance '22 4.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15