HAAST tweede pak i/2 PRIJS „Le Roi David" bij de H.C.O.V. TONEEL IN HAARLEM TELEFUNKEN TELEFUNKEN DE PROGRAMMA'S Boekverkopers maken zich zorgen NEGEN MUZEN Japanse kunstnijverheid Mies Bouwman tussen twee vuren Kamerleden verontrust over juridische gevolgen van de draadtelevisie DONDERDAG 28 NOVEMBER 1963 15 Nederlands© Comedle opent het Shakespeare-seizoen autom. bandrecorder f 438,- Anneke Grönloh naar Eurovisie Songfestival Rijksprentenkabinet kocht op veiling in Amsterdam Meer subsidie voor het Danstheater bepleit rimui n»k 8 e P. Zwaanswijk M. W nabeschouwingen Johnson's toespraak Damshuizer De Heideland-prijs Draagbare TV f895,- De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma „ANTONIUS en CLEOPATRA" HET SEIZOEN der Shakespeare-herdenkingen is, wat Haarlem betreft, gister avond begonnen met de opvoering van „Antonius en Cleopatra" door de Neder landse Comedie. Het zou zinvol geweest zijn als het Haarlemse schouwburg publiek vóór deze voorstelling de Rotterdamse opvoering van „Julius Caesar" nad kunnen zien, want deze twee drama's zijn vooral door de leden van het driemanschap (Octavius, Antonius en Lepidus) nauw met elkaar verbonden en samen vormen zij in niet geringe mate de persoonlijke tragedie van Marcus Nieuw Rotterdams Toneel toch binnenkort ook wel naar Haarlem zal brengen. VAN ALLE HISTORISCHE drama's van Shakespeare is Antonius en Cleopatra" misschien wel het moeilijkst speelbaar. Want dit stuk, geschreven in het laatste decennium van Shakespeare's leven, ge tuigt niet alleen van het rijpe meester schap van de dichter maar tevens van een verbluffende minachting voor de eisen van dramaturgie en toneeltechniek, eisen waaraan de grote acteur-auteur zich in die tijd blijkbaar niet meer wenste te storen. Want zelfs Shakespeare, die zich toch al nooit iets heeft aangetrokken wellicht ook nooit iets heeft geweien van de Griekse grondregel van „eenheid van tijd, plaats en handeling", heeft zich zelden veroorloofd een dramatisch gegeven zó ongebonden te behandelen, zó losjes op te bouwen uit vele tientallen miniatuur scènetjes (die elk voor zich toch een zeer wezenlijk bestanddeel van de tragedie vormen) als hij dat in „Antonius en Cleo patra" heeft gedaan. En bovendien wordt de eenheid van het stuk bij een opvoering nog ernstig bedreigd door het felle con trast tussen de twee sferen waarin het zich afspeelt: de westerse sfeer van het toen nog „jonge" Rome met zijn koel- republikeinse geest en de oosterse van het koninklijke Egypte in zijn nadagen van wellust en zedelijke corruptie. HET WAS EEN MOEDIGE daad van de Nederlandse Comedie, en in het bijzonder van de regisseur Ton Lutz, een poging te doen om dit angstwekkend moeilijke werk ten tonele te brengen. Maar met alle res pect voor die moed kan ik toch niet an ders dan constateren dat de poging maar zeer gedeeltelijk is geslaagd. We hebben een indrukwekkend beeld gekregen van de politieke en menselijke conflicten tussen de ambitieuze Romeinse leiders en we hebben een aantal fraaie vertolkingen van individuele rollen te zien gekregen, maar de fatale zwakke plek van de opvoering was het ontbreken van een overtuigende, suggestieve oosterse sfeer rondom Cleopa tra. Wat ons hier gepresenteerd werd als het legendarische Egyptische milieu van zinnelijkheid, overdaad en verkwisting kon op z'n best de lachlust opwekken (en deed Advertentie techniek van topklasse AEG AMSTERDAM De Nederlandse Boekverkopersbond heeft in een telegram aan de leden van de Tweede Kamer gewaarschuwd, dat verhoging van de posttarieven schade zal berokkenen aan de verbreiding van het boek in dienst van de cultuurspreiding. Het telegram luidt: „De groep groot winkel-, filiaalbedrijf en verzendboekhan- del, georganiseerd in de Nederlandse Boekverkopersbond, vestigt uw aandacht op de grote culturele belangen, die op het spel staan indien ten gevolge van verhoogde posttarieven de boekhandel be- 'emmerd wordt in de taak het boek en de daarbij behorende boekaankondigingen alom in den lande en in het bijzonder naar plaatsen waar de boekhandel door economische omstandigheden nauwelijks of geen vestigingen of contacten kan heb ben. te verspreiden. De groep wijst u op het feit, dat terwijl een gereduceerd porto voor verzendingen naar het buitenland wel bestaat, juist een afzonderlijk verlaagd tarief voor binnenlandse zendingen tot nu toe ontbrak en spreekt hierbij de vrees uit. dat een verzwaring van lasten op dit voor deze bedrijfstak zo essentiële punt, noodlottige gevolgen zal hebben en daar door schade zal berokkenen aan de be kendheid en de verbreiding van het boek in dienst van de cultuurspreiding". Voor de negende achtereenvolgende maal zal Nederland deelnemen aan het Euro visie Songfestival, dat op 21 maart in Ko penhagen wordt gehouden. De N.T.S. heeft besloten deze keer als soliste de zangeres Anneke Grönloh af te vaardigen. Op de voortgezette kunstveiling van 'lak van Waay te Amsterdam werden gis- eravond weer hoge prijzen betaald. Zo bracht een aquarel die toegeschreven wordt aan Lucas van Leyden, voorstellen de de genezen dienstknecht, een bedrag op -•an 3100 gulden. Bijna was het Rijkspren tenkabinet de gelukkige bezitter geweest, 'och zijn bod was 100 gulden te laag. Wel wam het kabinet in het bezit van enige -langrijke tekeningen. Verder werden een ening van Guillaume de Heer „Herder vee, alsmede boeren bij een slot- ruïne" en een tekening van Th. A. Stein- len „Dansende vrouw" geveild voor res pectievelijk 900 en 520 gulden. Er was veel belangstelling voor deze veiling, ook van Franse en Duitse zijde. dat danook enige malen). Het herhaalde komen en gaan van Cleopatra op een draagstoel, waarbij de machtige koningin en haar dragers er steeds op moesten let ten dat zij hun hoofd niet stootten tegen de wolken hetgeen ze tóch af en toe deden en de hovelingen die telkens weer tot zoutpilaren verstarden als zij niet rechtstreeks bij de handeling waren be trokken, ontnamen aan de scènes in Alex- andrië elke geloofwaardigheid en suggesti- viteit. De gelaatsbeschildering van de Egyptenaren moge historisch verantwoord zijn, maar op de gezichten van de Hol landse acteurs en actrices riep ze geen klassicistische gevoelens op, wel herinne ringen aan jolige circusparades uit niet zó lang vervlogen dagen. De taferelen in Rome en tussen de Romeinen maakten ongetwijfeld veel goed van wat er aan de Egyptische ontbrak, maar het evenwicht in het drama als geheel werd daardoor toch niet volledig hersteld. VAN DE SPELERS moet in de eerste plaats Julien Schoenaerts worden ge noemd; zijn jonge maar gevaarlijk-sluwe Caesar was een prachtige karakterstudie vol boeiende nuances en zeer ingehouden gespeeld. Een andere zeer geslaagde vertolking was de Enobarbus van Henk Rigters; deze gecompliceerde figuur, in 't begin cynisch lichtzinnig, later gepijnigd door het innerlijke conflict tussen trouw en afvalligheid, kreeg bij Rigters verras send zuiver gestalte. Han Bentz van den Bergs Antonius was, als veel rollen van deze acteur, fraai van spel maar slecht van zegging; met minder overbodig ge schreeuw en minder krampachtige strijd tegen de s-klanken in de tekst zou Bentz bepaald een veel sterkere indruk hebben gemaakt. ANK VAN DER MOERS vertolking van Cleopatra viel uiteen in twee delen die on verzoenlijk met elkaar waren: de uitslui tend wulpse (en als zodanig nogal grof uitgebeelde) vrouw in de eerste helft van het drama, en de tragische, bijna kuise ko ningin in het tweede gedeelte. Evenals Bentz had Ank van der Moer zich al kort na de aanvang en volstrekt onnodig schor geschreeuwd, maar toen zij zich op de sombere kant van de rol kon concen treren won haar vertolking spoedig aan formaat en suggereerde zij de waarlijk tragische heldin. Van de zeer vele andere spelers wil ik graag nog noemen Joan Remmelts als de sullige, altijd op twee kaarten weddende (maar menselijk ge speelde) Lepidus, Johan Fiolet en Lo van Hensbergen als waardige senatoren in het kamp van Caesar, Lex Schoorel als de toegewijde schildknaap van Antonius, en Ton Kuyl als een (ook alweer erg luid ruchtige) Pompeius. Het talrijke publiek heeft aan het slot langdurig geapplaudisseerd. Een deel van die hulde zou stellig mogen toevallen aan Evert Straat, die de talloze vertaalpro blemen in dit stuk voortreffelijk had opge lost ook al betwijfel ik dat veel Romei- zij thuis „iets onder de kurk" hadden. Zelfs zij thuis „iets onder kurk" hadden. Zelfs Shakespeare wist wel beter! Simon Koster Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De meerderheid van de Tweede Kamer wil rijkssubsidie voor het Nederlands Danstheater, zo is gisteren gebleken bij de debatten over de begroting van O. K. en W. De K.V.P.-er Baeten was van me ning dat het Danstheater getoond heeft in een duidelijke behoefte te voorzien. Het is nodig dat de sociale positie van de leden nu goed wordt geregeld. De socialist Willems wees er op dat het Danstheater vorig jaar tachtig percent van alle voorstellingen buiten zijn standplaats Den Haag heeft gegeven. Het Nederlands Danstheater is dus even nationaal als Het Nationale Ballet dat wèl een goede rijks subsidieregeling heeft, zo betoogde hij. Ook de P.S.P.-er Bruggeman drong aan op pas sende rijkssubsidie voor Het Nederlands Danstheater. Queekhoven. Prinses Irene is voor nemens op maandag 2 december aanwezig te zijn bij de officiële opening van het Eduard van Beinum-huis op het landgoed „Queekhoven" te Breukelen. De prinses is beschermvrouwe van de stichting Inter nationaal Toonkunstenaarscentrum Eduard van Beinum, die eigenaar is van het land goed „Queekhoven". Advertentie p lil DE DIRIGENT Jan Pasveer van de Heemsteedse Christelijke Oratoriumvereniging heeft het aangedurfd om met het „Te Deum" van Marc-Antoine Charpentier- ook „Le Roi David" van Arthur Honegger op het programma te plaatsen van het concert, dat zijn koor woensdagavond in de gemeentelijke Concertzaal gegeven heeft. De uit voering van het werk van Arthur Honegger was een waagstuk, waarvan de moeilijk heden waarschijnlijk op grond van optimistische verwachtingen door de dirigent zijn onderschat. Het is mogelijk om door vele met ijver en inspanning volgehouden repetities een koor vertrouwd te maken met de muziek van Honeggers „psaume sym- phonique", maar alleen een zeer ervaren dirigent zal daarna in staat zijn een inter pretatie-eenheid tot stand te brengen van koor- en solistenzang met de orkestrale begeleiding. DE VORM, waarin „Le Roi David" werd uitgevoerd, is een bewerking van het muzi kale drama van dezelfde naam, dat Ho negger in 1921 schreef op de tekst van de dichter René Morax, waarin een van gru welen, misdaad en magie vervulde episode uit het leven van koning David wordt be schreven. Het is nodig te weten, dat dit muzikale drama bestemd was voor toneel opvoering, waarbij de handeling, sfeer, decor, de gehele toneelsituatie een essen tieel bestanddeel van de bedoelde werking van het spel vormde, de direct daarmede samenhangende illustratieve en sfeer- scheppende muziek inbegrepen. Die spe ciale functionele betekenis heeft de mu ziek in de bewerking vooi concertuitvoe ring verloren. Zij kwam alleen te staan met het woord en haar invloed kon nog betrokken worden op de fantasie van de toehoorder. Men kan de verbazingwekkend knap geschreven muziek nog ondergaan als de psychologische reflex van geloofs- verzekerdheid angst, waanzin, hysterische extase, haat, verraad en overwinningsroes en nog andere menselijke geestelijke span ningen. DE DIRIGENT, het koor, de sopraan Elisabeth Lugt, de alt Watty Krap, de tenor Simon van der Geest en de bas Jaap Stroo- menbergh stonden tezamen met het be geleidende Noordhollands Philharmonisch Orkest en de organist Simon C. Jansen voor de ontzaglijk zware taak aan deze spanningen in woord en klank uitdrukking te geven en daarbij aan het zuiver muzi kale element niet te kort te doen. Dit ideaal, werd niet bereikt. Enkele fragmen ten, zoals „Miséricorde, o Dieu" en „Je fus conqu dans les péchés" konden door een opvallende beheersing voldoening geven, maar over het geheel genomen bleek het voorbereidingsstadium nog niet genoeg ge rijpt om een bevredigende uitvoering te ondernemen. Van de solisten heeft de sopraan Elisa beth Lugt vaak veel indruk kunnen ma ken, evenals de alt Watty Krap. De stem van de tenor Simon van der Geest kreeg door een ongunstige plaatsing te weinig draagkracht en de recitant Jaap Stroo- menbergh declameerde te vlug en te uni form van expressie en klanknuancering. Het Noord'hollands Philharmonisch Orkest begeleidde met tal van onzuivere intona ties. Simon C. Jansen was een betrouwbare kracht aan het orgel. DE TE VERWACHTEN moeilijkheden van de uitvoering van „Le Roi David" zijn waarschijnlijk niet zonder uitwerking ge.- weest op de vertolking van het „Te Deum" van Charpentier, dat voor de pauze ten gehore werd gebracht. Het koor zong on zeker en ongelijk. De solisten, waarbij voor dit werk ook de sopraan Margreet Honig was gevoegd, vormden vocaal een zeer heterogeen en zeer onvast ensemble en het orkest kon niet meer doen dan metrisch en vrijwel inhoudsloos zijn begeleidende opdracht vervullen. De beroemde dirigent Pierre Monteux heeft dinsdagavond tijdens een bij eenkomst in Amsterdam de „Edison" in ontvangst genomen, die hem al eerder was toegekend tijdens het Grand Gala du Dis que (klassiek) Op de gala-avond op 11 oktober j.l kon de dirigent wegens ziekte niet aanwezig zijn. Op de foto: Uit han den van de heer Haslinghuis ontvangt de dirigent zijn onderscheiding. Op de voorgrond mevrouw Haslinghuis. De consul-generaal van Japan, mr. J. Kroese, heeft gisteravond in het Museum voor Land- en Volkenkunde in Rotterdam, de tentoonstelling „Japan, jonge kunstnij verheid volgens oude traditie" officieel geopend. „Japan, jonge kunstnijverheid volgens oude traditie" toont in twee zalen van het museum aan de Willemskade ruim twee honderd Japanse kunstnijverheidswerken, die zijn geselecteerd uit in Japan gehou den tentoonstellingen. Het is de eerste tentoonstelling van Japanse kunstnijverheid, die buiten Ja pan wordt gehouden. De tentoonstelling in Rotterdam is t/m 12 januari 1964 te be zichtigen. Daarna zal zij een rondreis ma ken door andere Europese steden. Het bij de thuisclub passende briljante licht maakte de wedstrijd PSV en Spartak op het scherm heel duidelijk. Of de boulevardklucht „Even in Bad" van Georges Feydeau het hedendaagse publiek ook maar éven geamuseerd heeft, moeten wij betwijfelen; immers, ook de t.v.-kijker is vertrouwd geworden met het toneelstuk, dat door middel van realisti sche rolvertolkingen veel directer wordt overgebracht. Bovendien is hij gewend ge raakt aan een verwerking van min of meer erotische situaties, die heel wat vol- wassener aandoen dan de poppenkast, die de Fransen (of waren het alleen maar zekere, wat gedegenereerde, hoge Parijse kringen?) destijds in het dagelijks leven opvoerden, om hun modieuze afkeer voor de oude moraal te demonstreren. Wij ne men graag aan, dat die voor ons zo naïe ve poppenkast door Feydeau knap is weergegeven in dit stuk met zijn „terzij des" en zijn misverstanden, die de figuren zo fijntjes ridiculiseren. Hoogstwaarschijn lijk hadden ook Sigrid Koetse, Jan Retèl, Pleuni Touw en Jules Hamel de juiste speeltrant te pakken. Ons echter heeft het niets gedaan; hoezeer wij ook van een echte klucht houden. Enfin, wellicht heb ben studenten van de toneelacademie nog iets gehad aan dit goed geënsceneerde voorbeeld van verouderd theaterwerk. In zijn tweede uitzending bracht tenslot te het N.T.S.-journaal de via de Relay op beeldband vastgelegde rede, die president Johnson uitsprak in de Amerikaanse Volksvertegenwoordiging. Deze goed gefor muleerde. kernachtige en bewogen toe spraak werd het hoogtepunt van de woens dagavonduitzending. Het VARA-televisieprogramma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", waarvan Mies Bouwman de presentatrice is, geeft de AVRO reden tot bezorgdheid. Het optreden van Mies (scherp en sarcas tisch) in dit programma verschilt name lijk bijzonder veel met een nieuw AVRO- radioprogramma, waarin Mies Bouwman de hoofdrol moet vervullen op een vrien delijke milde manier. Beide programma's zijn voor de AVRO onverenigbaar. Overigens heeft de AVRO zijn mening gebaseerd op de eerste en tot dusver enige uitzending van „Zo is het toeval lig Men acht het niet uitgesloten, dat het VARA-programma wat aan scherpte zal inboeten en wacht daarom een volgende uitzending af om een defini tief oordeel te vellen. De contracten zijn door Mies Bouwman zowel voor VARA als voor AVRO ge tekend, zodat dit wel enige moeilijkheden zal opleveren als de AVRO bij zijn stand punt blijft dat Mies Bouwman onmogelijk aan beide programma's kan meewerken. Zij zou dan een keuze moeten maken tus sen" 'dé ttoeë. Het pocketboek heeft zo langzamerhand in Vlaanderen zijn plaats veroverd. Een van de series heet Vlaamse Pockets en wordt uitgegeven door de uitgeverij Heide land te Hasselt. Deze reeks is vier jaar geleden begonnen. Het aantal verkochte boekjes bedraagt ongeveer 1 miljoen. Thans is men aan het honderdste deel toe. Daarin heeft men „De Nederlanden" van Eugène de Bock herdrukt. De 74-jarige auteur, aan wie te Brussel de eerste exem plaren met enig plechtig vertoon zijn uit gereikt is uitgever geweest. Hij stichtte destijds de uitgeverij De Sikkel te Ant werpen, een huis dat nog bestaat en bloeit. De uitgeverij Heideland had tevens een romanprijsvraag uitgeschreven. De jury heeft geen eerste prijs toegekend voor een van de 120 ingezonden manuscripten. Frank Liedel kreeg de tweede prijs voor „De kapersbrief". Derde prijzen waren voor Herman Vos voor „Het ultieme sal vo" en de schrijfster Bertien Buyl voor „De trage dans." VERSCHILLENDE TWEEDE KAMER LEDEN hebben hun bezorgdheid uitge sproken over de juridische gevolgen van de draadtelevisie waarmee de PTT aan het experimenteren is. De A.R.-woordvoer- der Kieft wees minister Bot er op dat het experiment in Europese kring bijzonder veel alarm heeft gewekt omdat de pro gramma's zonder meer worden overgeno men. Hij noemde de houding van de Ne derlandse overheid bijna te laken en drong dan ook aan op een spoedige wettelijke regeling. DE K.V.P.-ER BAETEN zei versteld te staan over het oordeel van minister Bot dat de rechter moet uitmaken of door de draadtelevisie auteursrechten worden ge schonden. Hij noemde het op zijn minst twijfelachtig of er alleen maar sprake is van ontvangst met een centrale antenne, want de PTT vangt de buitenlandse pro gramma's aan de grens op, relayeert de ze en vangt deze dan op met een centra le antenne. Er staan grote belangen van cultuur- en omroeppolitiek op het spel. Op grond van de Telegraaf- en Telefoonwet heeft de minister het laatste woord over het gebruik van de buitenlandse program ma's. Ook de keuze welke programma's per draad-tv worden uitgezonden is zijn zaak. De heer Baeten wilde weten of er overleg gepleegd was met de Europese Radio Unie. Als dat niet was gebeurd kon Nederland wel eens grote moeilijkhe den verwachten bij de deelneming aan het Eurovisie-overleg, zo zei hij. DE HEER BAETEN vroeg de minister met zijn ambtgenoten van Verkeer en Ju stitie overleg te plegen over de auteurs rechten en aangrenzende rechten die bij dit alles in het geding zijn. Al met al had hij de indruk dat de P.T.T. handig manipuleert met nieuwe technische mo gelijkheden zonder voldoende oog te heb ben voor de juridische gevolgen. Ook vond hij dat de minister er voor moest waken dat de stormachtige ontwikkeling van de reclame-tv via een gesloten circuit hem uit de hand zou lopen. Hij wees in dit verband op de reclame-tv in het winkel centrum te Rijswijk en de plannen van de Zwolsman-groep voor commerciële tv op de Scheveningse pier. Advertentie techniek van topklasse AEG AMSTERDAM HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 20.15 Nationaal Pro gramma. 22.15-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 723 Lichte grammofoonmuziek (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammoföon- muziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Utrechts kamermuziekgezel schap: klassieke muziek. 9.35 Waterstan den. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammo foonmuziek. II.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Licht orgelspel. VI20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t. b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoonstel- hngsagenda. 12.38 Licht instrumentaal septet, (stereofonische uitzending). AVRO 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Peursberichten. 13.30 Licht orkest: La tijns-Amerikaans programma. 14.00 Blaas- kwintet: klassieke en moderne muziek. 14.20 Bij de tijd en bij de thee, geva rieerd programma. VPRO' 16.00 Verjaar dagskalender van de licht(er)e muziek. lu.30 Inzicht en uitzicht, een half uur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor opgroeiende mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.30 Sportspiegel. 8.40 Jazz-Rondo. 19.00 Kiosk, aitikelen uit zojuist verschenen weekbla den. 19.10 Ter discussie...., een program ma voor jonge volwassenen. 19.30 Blsas- trio: moderne muziek. 19.50 Daarom pt aatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespre king. NATIONAAL PROGRAMMA t.g.v. herdenking 150 jaar Koninkrijk: 20.15 Ne derlandse muziek rond 1813: Residentie orkest en soliste. In de pauze (ca. 20-55- 21.35) Onze binnen- en buitenlandse cor respondenten geven hun indrukken weer van maandag 29 november 1813. VARA: 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Marimba: actuele kroniek. 23.10 Licht instrumentaal trio. 23.25 Lich te grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 NCRV. 20.15 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Amusementsmuziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Koorzang met orkestbegeleiding: Europe se volksliederen (gr.). 8.45 Lichte orkest muziek (gr.). 9.00 Voor de zieken. 925 Klassieke orkestwerken (gr.). 10.30 Mor gendienst. 11.00 Viool en klavecimbel: oude muziek (gr.). 11.16 In 't zilver, pro gramma voor oudere luisteraars. 12.00 Oud worden jong blijven, muzikale her inneringen. 12.30 Mededelingen t. b. v. land- en tuinbouw 12.33 Koorzang met rit mische begeleiding. 12.53 Grammofoon muziek eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.16 Koninklijke Militaire ka pel: amusementsmuziek. 14.05 Schoolra dio. 14.25 Matinee van de lichte muze. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Vocaal ensem ble. 16.05 Grammofoonmuziek. 16.15 Dui zendschoon Tuingereedschappen, le zing. 16.30 Viool en piano: klassieke mu ziek. 17.00 Declamatie. 17.20 Klassieke grammofoonmuziek. 17.40 Meisjeskoor met instrumentaal kwintet. 18.00 De Hang mat, licht programma. 18.30 Harmonie-or kest. 18.50 Regeringsuitzending: Bescher ming Bevolking. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Van horen zeggen en zin gen. 19.15 Balletmuziek (gr.) 19.30 Radio krant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.15 Zie Hilversum I. NCRV: 22.15 Grammofoon muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Inleiding op pro- gi amma Kerk en Muziek van zondag 1 december a.s. 23.10 Harpspel met ritmi sche begeleiding (gr.). 23.20 Ierse liedjes, 23.35 Lichte orkestmuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12 00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Operettemuziek. 12.50 Beursberichten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio: 15.45 Orkesten- parade. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberich ten. 16.09 Oude muziek. 16.35 Grammo foonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte mu- 7'ek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Orkestconcert. 19.00 Nieuws. Daarna: weerpraatje. 19.40 Orkestmuziek. 1945 Programma over de natuur. 20.00 Liedjes. 20.15 Theaterkro- mek. 20.40 Volksmuziek. 21.00 Boekbe spreking. 21.15 Koorzang. 21.45 Volksmu ziek van de Roodhuiden. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Grammofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Advertentie VOOR DONDERDAG KRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 De Flint- stones, tekenfilm. NTS: 19.58 'tManneke. 2000 Journaal. KRO: 20.20 Concilie-jour- naal. 20.25 Brandpunt. 20.45 (NTS): Op onthoud in de jungle, T.V.-spel. NTS: 22.00 Deur Haasken, dodelijk haasken, kijkbeeld t.g.v. het vijftienjarig bestaan van het Ne derlands Cultureel Contact. KRO: 22.40 Epiloog. NTS: 22.50-22.55 Journaal. VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 Rooster, programma voor de rijpere jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weekoverzicht. AVRO: 20.20 In AVRO's Televizier. 20.45 „Kijk, die Rijk". 21.40 Voor de vuist weg, amusementsprogramma. NTS: 22.45-22.50 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15