Innig beminde auto vormt een gevaar voor onze beschaving Opzienbarende voorstellen van professor in Engeland Johnson wil nieuwe dag voor VS winnen HOORTOESTELLEN De Gaulle zou niet naar Washington willen gaan Bonn speculeert over positie van De Gaulle nu Kennedy dood is Zal Frans staatshoofd een leidende rol gaan veilige beschermende norac HENSEN Robert Kennedy denkt nu noj niet aan politieke toekomst Weg naar maan lijkt geëffend voor Amerika GEERVLIET ÖT Haarlem, Tel. (02500) 16171 Ziekenfondsbijdragen DORDRECHT Tweeduizend doden door de cholera Johnson moet maar naar Parijs komen Straatsburg in de bres voor kompels Verzending van zeepost VRIJDAG 29 NOVEMBER 1963 15 Lokaal verkeer Kort nieuws van alle binnen- en buitenlandse fabrikaten. Een vraag h@r@n»PY3AMA'S wollen kamerjassen Natuurlijk VLAMS GASFORNUIZEN voor nu en straks NELL STUTTERHEIM N.V.i i Van onze correspondent) LÖNDEN - „Het monster, dat wij zo innig beminnen". Zo noemt de Londense professor Colin Buchanan de auto in zijn zojuist verschenen, door de regering op fraaie wijze ver zorgde rapport over het verkeer in de grote steden van Engeland. Hoe veel gemak wij er ook van ondervin den en hoezeer ons leven er door wórdt verrijkt, de auto is een bedrei ging van onze beschaving, zo zegt hij. In 1970 zullen er in Engeland achttien miljoen auto's op de weg zijn, driemaal zoveel als nu. Er moet dus iets ingrij pends gebeuren om onze steden weer voor voetgangers en dat zijn we allemaal, oók de inzittenden van geparkeerde wa gens begaanbaar en leefbaar te maken. Buchanans denkbeeld, dat trouwens in een nieuw stadje in Schotland op kleine schaal met succes wordt uitgevoerd, is een drie verdiepingensysteem voor stads kernen, zoals onder andere wordt voorge steld voor Oxford Street, Londens grootste en chaotische winkelstraat. De doorgaande hoofdwegen zullen onge veer zeven meter in de diepte moeten zin ken. Ook voor de bussen zal daar plaats zijn. Dit is als het ware het souterrain van het nieuwe verkeerssysteem. Van hier bereikt men via roltrappen de winkelar cades op de eerste verdieping, die ook nog onder de gewone straat liggen. De bovenste laag wordt gevormd door het zuiver lokale verkeer, dat blijft waar het op het ogenblik is. Alles zal open zijn voor lucht en licht. Natuurlijk komen er overkappingen voor kruisende wegen. Het rapport van een speciale studiegroep dat aan het hoofdrapport is toegevoegd, staat critisch tegenover voorstellen om de auto geheel of bijna geheel uit de binnen steden te verjagen. Er zijn namelijk men sen, die de toegang van auto's tot de stadskern, willen beperken door middel van speciale vergunningen of door heffing van een speciaal tarief, met behulp van elektronische apparaten. Er zijn in Londen op het ogenblik al elektronische „alzien de" ogen geplaatst, die binnenkort het ver keer op sommige plaatsen gaan tellen. Het rapport acht het praktisch onmoge lijk om een verbod voor auto's om een bepaald stadsdeel te betreden, af te dwin gen. Het merkt op dat het moeilijk en gevaarlijk is om in een democratie te trachten een belangrijk deel van de be volking te weerhouden van dingen, die het niet als verkeerd beschouwd. De studiegroep veroordeelt echter dok het voorschrift van de Londense autori teiten, dat alle nieuwe gebouwen van on dergrondse of andere parkeerruimte moe ten worden voorzien, omdat hierdoor het publiek wordt aangemoedigd auto's te ge bruiken in plaats van openbare vervoer middelen. Maar bussen en treinen zullen goedko per moeten worden, zodat 't voor de auto mobilist voordeliger wordt zijn wagen thuis te laten. Daarom zal het openbare vervoer door de overheid moeten worden gesubsidieerd. WASHINGTON (AP) President John son heeft donderdagavond in een Thanks- giving-boodschap gevraagd „om hulp, om sterkte, om gebeden, opdat God onze re pub'liek beschermt en mij in mijn werk leidt." Alle Amerikanen hebben zeven dagen doorgemaakt, die zij nooit zullen vergeten zei Johnson. „Een groot leider is dood, een groot land moet voort.de volgende dag moeten wij winnen of verliezen. Ik ben vastbesloten die dag voor ons te win' nen." Hij zei te hopen, dat alle Amerikanen met hem zullen optrekken uit de duister nis van de tragedie naar een nieuwe Ame rikaanse grootheid. Johnson citeerde uit Kennedy's thanks giving-proclamatie die in de loop van de ze maand uitgegeven werd en waarin hij de natie opriep tot standvastigheid en wilskracht. Zaterdag toen „deze grote last nog slechts enkele uren op mij rustte" waren de eerste twee bezoekers die hem hulp kwamen aanbieden Dwight D. Eisenhower en Harry S. Truman geweest. Sinds vrijdag, aldus de president, heb ben de Amerikanen zich gericht op de goede, de fatsoenlijke waarden van het leven. „Hoeveel gezcyider, hoeveel fatsoen lijker en Amerikaanser zou het zijn ge weest indien alle Amerikanen hun fortuin en tijd zouden kunnen gebruiken voor het oplossen van problemen in plaats van voor het zaaien van haat en venijn," zei hij. „Laat allen die spreken en allen die onderwijzen en allen die preken en allen die publiceren en allen die bij radio en televisie werken en allen die lezen en luisteren, laten zij allen zich bezinnen op hun verantwoordelijkheden om onze won den te verbinden en onze smart te gene zen." Hij vroeg het volk de bronnen van fanatisme en haat te sluiten. Vervolgens maakte Johnson bekend, dat station nummer 11 van de lanceerplaatsen voor raketten en projectielen in Florida van nu af aan „John F. Kennedy ruimte centrum" zal heten en niet meer Cape Canaveral. De president vroeg alle Ame rikanen, van welke opinie of huidskleur ook om te bidden opdat onrecht en on verdraagzaamheid uit het land worden verbannen „want God heeft ons allen en niet slechts sommigen van ons naar zijn evenbeeld gemaakt." Advertentie ■Kaarslicht Spel van licht. GOUDA KAARSEN Alleen maar revolutionaire oplos singen zullen in staat zijn in de niet meer zo verre toekomst onze steden bewoonbaar te houden. In Engeland is daarover een rapport verschenen, waaraan professor Colin D. Bucha nan, architect, ingenieur en stede- bouwkundige, een groot aandeel heeft gehad. Hij wil de auto beslist niet uit de stad weren. Hii wil in de stedelijke centra drie wegen boven elkaar aanleggen. Als zijn ideeën worden uitgevoerd zal de wereld beroemde Oxfordstraat in Londen er gaan uitzien als op deze foto. De voetgangers krijgen dan rollende trottoirs, er komen winkelgalerijen en tot in het hart van de straat kan het verkeer ongehinderd en zonder anderen te hinderen, zich bewegen. De professorale toekomstdroom zal pas in een verre toekomst kunnen worden ver wezenlijkt. De eerste reactie op het rap port is dat het van verbeeldingskracht ge tuigt en realistisch is. Het vormt een be langrijke stap vooruit, want het is de eer ste keër dat' het verkeersprobleem is be handeld als een onverbrekelijk onderdeel van algemene stadsontwikkeling. De stedebouwkundigen moeten een har de strijd voeren tegen de verkeersautori- teiten. De beroemde Engelse architect, sir William Holford, heeft reeds geprotesteerd dat zijn plan voor Piccadilly Circus, dat hij wil herscheppen in een oase voor voet gangers, door de regering wordt bedreigd, doordat zij meer in plaats van minder rij dend verkeer over het plein wil leiden. Hoe het probleem in de steden op korte termijn moet worden opgelost, weet nie mand. „Weg met Marples", staat er op vele achterruiten van auto's. Marples is de energieke Britse minister van Trans port, die met het verkeer allerlei experi menten uithaalt, die op verzet stuiten bij dè automobilisten. Zij zijn woedend over Marples oorlogs verklaring aan hun adres. Hij dreigt on der andere het parkeertarief in de Londen se binnenstad van 0,25 per uur maxi maal twee uur, op sommige plaatsen vier uur tot f 1,30 per uur te verhogen. Dit met het doel de automobilisten af te schrikken. Marples' eenrichtingsverkeer in vele stra ten wordt echter algemeen toegejuicht, al moet men vaak lange omwegen maken om zijn doel te bereiken. Opstoppingen zijn, behalve in de spitsuren, thans tot een mi nimum beperkt. Niet via Schiphol. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, is gisteren via Keulen in plaats van via Schiphol doorgereisd naar Straatsburg, waar het Europese parlement bijeen is. De DC-8 van de K.L.M. waarmee de minister uit New York terugkeerde, kon wegens de mist niet op Schiphol landen en. week uit naar het vliegveld van Keulen. Een Fok ker „Friendship" die de minister van Schiphol naar Straatsburg zou brengen, is naar Keulen gevlogen en vandaar met de minister naar Straatsburg. Nieuwe ambassadeurs. De koningin heeft gisteren in Huis ten Bosch drie nieuwe ambassadeurs ontvangen, die hun geloofsbrieven hebben aangeboden. Ach tereenvolgens ontving de vorstin dr. Ma nuel Antonio Duran Barrera van de Do minicaanse Republiek, dr. Luis Carlos Iragorri van Columbia en de heer Midhat Gom'a van Jordanië. Bij het paleis stond een erewacht van honderd man van de Garde Grenadiers en de Koninklijke Mili taire Kapel. De Nederlandse zendingsraad, waarin bijna de gehele protestantse zending in Nederland gebundeld is, heeft tot zijn voorzitter gekozen dr. J. L. Swellengrebel, taalgeleerde van het Nederlandse bijbel genootschap. 'Advertentie Bezoekt ons of bel ons op voor het vrijblijvend geven van Inlich tingen thuis. Dagelijks geopend van 9-17.30 uur. 's Zaterdags van 9-13 uur. NEW DELHI (Reuter) In de eerste tien maanden van dit jaar zijn in de Indi sche staat Orissa ongeveer tweeduizend mensen aan cholera en pokken gestorven. Volgens de Indische minister van gezond heid zijn tot dusver in Orissa negenhon derdduizend personen ingeënt tegen cho lera en vijf en een half miljoen tegen pokken. (Van onze correspondent) PARIJS Het Franse staatshoofd, ge neraal Charles De Gaulle, die begin van deze week na de begrafenis van president Kennedy met diens opvolger Johnson in principe had afgesproken dat ze elkaar begin volgende jaar, waarschijnlijk in fe bruari, opnieuw zouden ontmoeten, zou in de Franse ministerraad nu te kennen heb ben gegeven dat hij als plaats van samen komst dan Parijs boven Washington ver kiest. Advertentie „HANDIG"... Alabastine in gat. scheur of kier van ,nuur en plafond en ze zijn weer glad, vlak en smetteloos! Nu ook in handig* emmerverpakkinf. Luchtdicht af te sluiten, Inh. 1 kg. prijs f 2,SS gtABASTINEHOllAhON.V.lElDSEGRACHT AMSTERDAM (Van onze correspondent) BONN - De Westduitse. bondskan selier Erhard en de minister van Bui tenlandse Zaken Schroder, die woensdag uit Washington in Bonn te rugkwamen, zijn tevreden en vol ver trouwen over de koers die de nieuwe Amerikaanse president Johnson wil volgen. Erhard zei wel dat het gesprek met Johnson politiek nog niet veel had op geleverd. Voor januari 1964 is een nieuwe ontmoeting afgesproken. Vol gens perschef Von Hase was het er Erhard, Schroder en ook bondspre sident Lübke, die bij Kennedy s be grafenis eveneens aanwezig was, om te doen geweest het Amerikaanse volk en zijn regering duidelijk te ma ken dat West-Duitsland honderd per cent solidair blijft met de Verenigde Staten. Intussen kan men toch niet ontkennen dat mèt Johnson een nieuwe stijl en een nieuwe wind in de wereldpolitiek zijn ge komen. Aan de ene kant maakt men zich hierover in Bonn zorgen. Johnson staat bekend als een vriend van Duitsland en een goed kenner van de Duitse situatie. Aan de andere kant wijzen vele politie ke waarnemers erop dat Johnson de lei dende positie van de Verenigde Staten in de westelijke wereld wellicht niet zal kun nen behouden, omdat hij nu eenmal met grote binnenlandse problemen zit en waar schijnlijk de originele stijl mist, die Ken nedy tot de onbewtiste leider van de wes telijke wereld maakte. Een vraag, die daarom velen op de lippen brandt, en die op een persconfe rentie in Bonn dan ook aan perschef Von Hase werd gesteld, luidt: „deelt ook de bondsregering de mening dat door de dood van Kennedy de Franse president De Gaulle meer dan voorheen een leiden de rol zal. gaan spelen in het politieke ie ven in het westen"? Natuurlijk gaf Von Hase op deze vraag geen antwoord. Hij zei dat het nog te vroeg daarover een oordeel te geven- Het, staat echter wel vast dat ook in Bonn in regeringskringen over deze vraag diep wordt nagedacht en dat men het toch al gespannen evenwicht tussen de Atlantische conceptie van Kennedy en de Europees- continentale van De Gaulle verstoord acht. Het unieverdrag tussen Bonn en Parijs brengt verder met zich dat het voor West- Duitsland moeilijk wordt net als tot nu toe te blijven belanceren op de gespannen draad lussen beide concepties. Als de pool Washington wegvalt of zwak ker wordt, drijft dat de West-Duitsers automatisch meer in Franse armen. Daar komt bij dat .de nuchtere, zakelijke, maar ideeënrijke stijl van Kennedy bij een groot deel van de Duitse bevolking vooral het jongere deel is ingeslagen. De oude re generatie kwam meer onder de indruk van De Gaulles nationalistische, vaak ne- gentiende-eeuwse instelling. Op de sympathie van de jongere genera tie voor Kennedy leek men de verwach ting te kunnen baseren dat West-Duits land op den duur meer over zou gaan hel len naar de wereldwijde Atlantische poli tiek van Kennedy dan naar De Gaulle. Die verwachting komt nu in de lucht te hangen. Johnson is niet het type van de fascinerende, geestelijke leider, die met koele, maar geladen ideeën de jongere generatie van de westelijke wereld inspi reert. Dat beseft men in Bonn ook. Men begrijpt dat dit alles het gewicht van de Franse president alleen maar kan doen stijgen, waarbij men niet vergeet dat met Adenauer ook in West-Duitsland een markant en eigenwillig politicus plaats heeft gemaakt voor een opvolger, die voor al in de buitenlandse politiek minder eigen inzicht heeft. Advertentie Norac neutrali seert veilig het over tollige maagzuur. Norac legt een be schermend laagje op uw gevoelige maagwand. De apotheker of drogist heeft uw doosje Norac op z'n toonbank staan. Die voorkeur doet veronderstellen dat de generaal zijn jongste korte verblijf in Washington ter gelegenheid van president Kennedy's uitvaart dus wenst te beschou wen als het antwoord op het bezoek, dat hem in 1961 door het toenmalige Ameri kaanse staatshoofd werd gebracht. De pro tocollaire traditie schrijft immers voor dat staatshoofden elkander „óm en om bezoeken. Wanneer De Gaulle inderdaad op dat standpunt zou staan, dan moet wel worden gevreesd dat hij weer een nieuw obstakel heeft opgeworpen op de weg naar een normalisatie van de Frans-Amerikaanse betrekkingen, die hij besloten zou hebben in te slaan. Het is immers niet zeer waar schijnlijk dat de nieuwe Amerikaanse pre sident binnen afzienbare tijd zich al zal weten vrij te maken voor een reis naar Parijs, tenzij hij dan ook andere Europe se hoofdsteden in zijn toernee zou kunnen opnemen. In gaullistische kringen heeft men de laatste dagen, zonder steeds in elegantie uit te munten, herhaaldelijk gepoogd uit het dramatische gebeuren in Amerika po litieke munt voor de generaal te slaan. Zo heeft de gaullistische Kamervoorzitter, Jacques Chaban-Delmas, in zijn herden kingsrede voor president Kennedy met enige nadruk gemeend te moeten beweren dat generaal De Gaulle nu de enige staats man van wereldformaat was, waarop het Westen nog kan rekenen. In de ietwat neer buigende beschouwingen, die de gaullisti sche pennevoerders over president John son ten beste geven, wordt dan ook zelden verzuimd het nieuwe Amerikaanse staatshoofd te adviseren voor zijn verdere carrière zijn licht maar eens bij de Fran se generaal te komen opsteken. In het licht van die adviezen zou de voorkeur voor Parijs van De Gaulle voor zijn tref fen met Johnson er op kunnen wijzen dat ook het Franse staatshoofd zelf aan die ontmoeting liefst het karakter van een „consult" wil geven. STRAATSBURG (ANP) Het Europe se parlement heeft aan het slot van zijn novemberzitting in Straatsburg een stevi ge lans gebroken voor de belangen van de mijnwerkers. Daarbij is met name 'van Nederlandse zijde door de heren G. M. Ne- derhorst (P.v.d.A.) en C. J. van der Ploeg (K.V.P.) met klem betoogd, dat de mijnwerker, wegens de bijzondere aard van zijn werk en de risico's die hij loopt, weer bovenaan de loonpiramide moet. ko men staan. Zolang wij mijnwerkers nodig hebben en we zullen ze nodig hebben zullen we bereid moeten zijn offers voor hun arbeid te brengen, zo verklaarde de heer Nederhorst, die als rapporteur van de sociale commissie van het Europese parlement de sociale aspecten van de ge meenschappelijke energiepolitiek aan de orde stelde, Volgens hem zouden die of fers, als ze niet in de kolenprijzen kun nen worden verdisconteerd, door de Ge meenschap moeten worden opgebracht in de vórm van subsidies en sociale toeslagen Advertentie zwansdons een grote keus, vanaf 8.95 jongens-pyjama's leuke dessins, Kleine stijging p. m. 4.60 een qraag gezien cadeau 27.25 32.75 Ankiets - Bretels - Riemen Ook voor geschenken PAARLAARSTEEG 1 HAARLEM Dr. J. L. Swellengrebel volgt mr. F. L. S. F. Baron van Tuyll van Serooskerken op, die wegens drukke werkzaamheden het voorzitterschap heeft neergelegd. De heer Van Tuyll van Serooskerken wordt penningmeester van de Nederlandse zen dingsraad. CAFE CANAVERAL (AP) Na de eer ste succesvolle lancering van de krachti ge Atlas-Centaur ruimteraket lijkt de jveg naar de maan voor Amerika geëffend. Maanden van kostbare moeilijkheden met het Atlas-Centaur programma zijn woensdag geëindigd met een feilloze twee de ontwikkelingsvlucht van de aandrijf- raket. De motoren in de tweede trap van de Centaur werken op vloeibare waterstof en voor de eerste maal werd deze krachtige brandstof in de ruimte ontstokeh. De twee Centaurmotoren, die een totale stuwkracht hebben, van 13.500 kilogram, hebben 380 seconden lang gewerkt. De laatste trap werd in een baan om de aarde geschoten. De Cèntaur heeft bewezen dat vloeiba re waterstof een vloeistof die moet wor den bewaard bij een temperatuur van 253 graden celsius onder nul, als raketbrand stof doelmatig is. Zij levert veertig per cent meer stuwkracht dan de conventione le chemische raketbrandstoffen. Het Nationaal Bureau voor de Lucht- en Ruimtevaart heeft zich toegelegd op het gebruik van vloeibare waterstof voor de bovenste trappen van grote ruimteraket ten, waaronder de Saturnus-5 raket die de eerste driemans-Apólloploeg aan het eind van dit decennium naar de maan moet schieten. De Atlas-Centaur zelf zal de weg vrij maken voor de bemande landingen op de maan. Het is de enige grote Amerikaan se raket die op tijd gereed zal zijn om een onbemand onderzoekingsruimtevaar tuig naar de maan te brengen dat waar nemingen zal doen in verband met de keu ze van landingsterreinen en om vast te stellen welke gevaren de astronauten wachten. „De vlucht heeft veel meer betekenis dan alleen maar die van een ruimtevlucht. Wij hebben aangetoond dat wij met suc ces een raket met vloeibare waterstof in de ruimte kunnen ontsteken. Wij hebben het gevoel dat al onze problemen zijn op gelost," zo verklaarde dr. Abe Silverstein, directeur van het onderzoekcentrum van de NASA tegen journalisten. Advertentie f 255.- WASHINGTON (AF) De Amerikaan se minister van Justitie Robert F Kenne dy wijdt momenteel nog geen enkele ge dacht aan zijn politieke toekomst, Dit heb ben naaste medewerkers van de broer van de vermoorde president meegedeeld. „Hij heeft eenvoudig nog geen tijd gehad om in gedachten een inventaris op te maken en een koers voor de toekomst uit te zet ten", zei een van zijn medewerkers. De vraag wat Robert Kennedy zal gaan doen is een van de belangrijkste politie ke vragen die opduiken nu politiek Wash ington zich herstelt van de slag van de moord op John F. Kennedy. Tot de dood van zijn broer was Robert waarschijnlijk de op een na invloedrijk ste man van de regering als naaste ad viseur van zijn broer. Nu is hij nog slechts met negen anderen samen lid van het ka binet van president Johnson. De algemene opvatting is dat Robert in de naaste toekomst zijn ministerschap zal continueren. Hij wil graag dat het door hem en zijn broer gesteunde pro gramma voor burgerrechten door het Con gres komt. Hoogstwaarschijnlijk wil hij ook op zijn post zijn als in januari het proces wegens omkoping van een jury be gint tegen zijn oude vijand James Hoffa, voorzitter van de Bond van Transportper- soneel. Nu het publieke prestige van de Kenrte- dys een hoogtepunt heeft bereikt, moet het onwaarschijnlijk worden geacht dat president Johnson politiek risico wil lo pen door Robert Kennedy te ontslaan als hij dit al zou willen. Vrienden van Robert Kennedy zeggen dat zijn eerbied voor Johnson sterk is ge groeid door het vele werk van Johnson en de loyale houding van Johnson tegenover president Kennedy. Robert Kennedy, die aanvankelijk zeer gereserveerd stond te genover Johnson, is een man die loyali teit iri anderen sterk waardeert. Als Johnson zich volgend jaar herkies baar stelt voor het presidentschap en de verkiezingen in november wint, is het vrij zeker dat Robert Kennedy niet zal blij ven. Als hij streeft naar een eigen poli tieke carrière, zal hij waarschijnlijk stre ven naar een verkiesbare post. Sommigen houden er rekening mee dat hij het gouverneurschap van de staat Mas sachusetts zal ambiëren. De zittende goe- verneur 'Endicott Peabody is echter een persoonlijk vriend van de familie Kenne dy- Volgend jaar komt oók de verkiezing van een senator uit de staat Massachu setts aan de orde. De huidige democra tische senator uit deze staat is nu de jongste broer van Robert, Edward M. Kennedy. Tijdens de golf van emoties na de moord, is de veronderstelling geuit dat Robert Kennedy mogelijk zou voelen voor het vice-presidentschap onder Johnson bij de verkiezingen van volgend jaar. Deze redenering schijnt echter op sentimenten te zijn gebaseerd en niet op koel politiek denken. want reeds nu heeft elk „Dordrecht" fornuis all-gas kranen en -branders. Dus ook voor aardgasl Uw „Dordrecht" staat klaar bij uw handelaar 'V' 'i Verkoopkantoor voor Nederland. OEN HAAG, POSTBUS 1143, TEL. 986760 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop' de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss „Korendijk" 4 dec.; Argentinië: m9 „Aludra" 4 dec; Australië: ms „Blumenthal" 1 dec. en ms „Tonsberg" 4 dec.; Brazilië: ms „Santa Rosa" 3 dec. en ms „Aludra" 4 dec.; Brits-Oost-Afrika: ms „Yang-Tsé" 2 dec.; Canada: ms „Grinde- fjell" 4 dec.; Chili: ms .Ceres" 4 dec.; In donesië: ms „Darmstadt" 4 dec.; Ned. An tillen: ms „Parthenon" 3 dec.; Nieuw- Zeeland: ms „Main Lloyd" 1 dec.; Suri name: ms „Willemstad" 4 dec.; Republiek Zuid-Afrika en Zuidwest-Afrika: ms „Pen dennis Óastle" 1 dec. en ms „Randfontein" 4 dec. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15